Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: majonez »

Polsat Sport pokaże wszystkie mecze z europejskich, kontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych kobiet i mężczyzn do igrzysk olimpijskich w Londynie.
http://www.pzps.pl/Europejskie-turnieje ... Sport.html
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: compact »

Przyjecie tragiczne, królestwo za Ole Jagieło.
dareko
Posty: 6
Rejestracja: 27 kwie 2012, o 19:21
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: dareko »

Bardzo cieszy mnie fakt, że do kadry weszła moja sąsiadka Kinga Kasprzak, mam nadzieję pokaże się z dobrej strony. Szkoda, że nie będzie transmisji, a no tak przecież to nie piłka nożna!!!
Tylko nie bardzo rozumiem kiedy jest ten wyjazd??? Otóż 29 kwietnia to jest niedziela, a wtorek to już 1 maja właśnie!!!
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: OlaMleko »

majonez pisze:
Polsat Sport pokaże wszystkie mecze z europejskich, kontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych kobiet i mężczyzn do igrzysk olimpijskich w Londynie.
http://www.pzps.pl/Europejskie-turnieje ... Sport.html
Ooooo,super, od sekundy po zakończeniu Plus Ligi marzę o rozpoczęciu sezonu reprezentacyjnego :) Bardzo się cieszę, bo turniej męski będzie na pewno ciekawy!A tam awansuje tylko jedna drużyna, czy jak to się dzieje?
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: picaporte »

No, no i młodziutka Martałek wygryzła Gajgał. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy to nie jest w ogóle debiutantka w kadrze seniorek na tak ważnej imprezie? Poza tym A. Świderek zrezygnował jeszcze z Zenik i Podolec.
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: dreamer »

Muszę powiedzieć, że Alojzy Świderek zaskoczył mnie, a jednocześnie zaimponował mi swoimi decyzjami kadrowymi, a w szczególności uzasadnieniem decyzji o pozostawieniu w kadrze Martałek. Mam mocne przekonanie, że to właściwa metoda podejścia do konsolidacji, a jednocześnie rozwinięcia u zawodniczek swego rodzaju samokontroli własnego zaangażowania w proces szkoleniowy. Życzę naszy paniom samych sukcesów i trzymam kciuki.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: majonez »

OlaMleko pisze:A tam awansuje tylko jedna drużyna, czy jak to się dzieje?
Do IO awansuje tylko zwycięzca ;)
rzuki
Posty: 166
Rejestracja: 4 cze 2010, o 07:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: rzuki »

Bardzo dobra decyzja- Zenik, sztywna jak tyczka, gwiazduje caly sezon na prostych nogach, na pewno nie zasluguje zeby grac, Gajgal, po prostu slaba i wolna, Podolec to chyba bylo jasne.
Przyjecia rzeczywiscie nie ma, ale zobaczymy, kciuki za kobiety....
prokonstal
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2009, o 13:15
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: prokonstal »

Nie wiem jak wy, ale ja już węszę finał Polska-Rosja
Nie ma innej opcji.
Czyli co: Skorupa, Okuniewska, Bednarek, Werblińska, Kosek, Skowrońska i Maj na Holandię i Serbię, na Rosję Kasprzak lub Żebrowska za Kosek.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: placid »

Mi się coś wydaję ze ustawianie z Żebrowską będzie naszym podstawowym , choć wcale mi się nie podoba - same z tego powodu kłopoty a korzyści minimalne .Transmisje na PS . Pierwszy mecz z Holandia bardzo ważny musimy wygrać innej opcji ni ma !!!
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: figol »

majonez pisze:
Polsat Sport pokaże wszystkie mecze z europejskich, kontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych kobiet i mężczyzn do igrzysk olimpijskich w Londynie.
http://www.pzps.pl/Europejskie-turnieje ... Sport.html
Bardzo dobra wiadomość, ciekawe tylko w jakich godzinach będą te spotkania 8-13 maja ???
poznasz głupiego po czynach jego
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: placid »

PROGRAM TURNIEJU W ANKARZE
1 maja, wtorek
13:00 Chorwacja vs. Niemcy
15:30 Polska vs. Holandia
18:00 Turcja vs. Bułgaria

2 maja, środa
13:00 Holandia vs. Serbia
15:30 Rosja vs. Polska
18:00 Turcja vs. Chorwacja

3 maja, czwartek
13:00 Rosja vs. Serbia
15:30 Bułgaria vs. Chorwacja
18:00 Niemcy vs. Turcja

4 maja, piątek
13:00 Serbia vs. Polska
15:30 Niemcy vs. Bułgaria
18:00 Holandia vs. Rosja

5 maja, sobota
13:00 I półfinał
16:30 II półfinał

6 maja, niedziela
16:30 finał
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: dreamer »

Po obejrzeniu dwóch towarzyskich meczów Polek, jakie ostatnio rozegrały z reprezentacją Niemiec, nachodzą mnie dość mieszane uczucia. Pierwsze co rzuca się w oczy, to całkowita destabilizacja w elemencie przyjęcia.Można wręcz powiedzieć, że przyjęcie w naszej drużynie nie istnieje. Martwi mnie też to, że ten turniej odbywa się dość wcześnie - zawodniczki w sumie nie miały czasu na konieczne po sezonie ligowym odprężenie, po który6m znowu można budować między innymi siłę fizyczną. Właśnie brak tej siły fizycznej też było widać - najbardziej po atakach Izy Żebrowskiej, która w lidze imponowała siłą i dynamiką, a teraz uderza w piłkę niemrawo, jakby od niechcenia.
Miejmy nadzieję, że jednak Alojzy Świderek zaaplikował dziewczynom takie formy treningu (w tym trochę siłowego) i teraz najbliższych kilka dni jeszcze wystarczy aby efekty tej pracy się utrwaliły.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Bigmac
Posty: 136
Rejestracja: 26 maja 2008, o 14:54
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: Bigmac »

dreamer pisze:Po obejrzeniu dwóch towarzyskich meczów Polek, jakie ostatnio rozegrały z reprezentacją Niemiec, nachodzą mnie dość mieszane uczucia. Pierwsze co rzuca się w oczy, to całkowita destabilizacja w elemencie przyjęcia.Można wręcz powiedzieć, że przyjęcie w naszej drużynie nie istnieje
Ciesze się, że wreszcie ktoś to zauważył i odważył napisać na forum. Mam takie same odczucia. Werbińska po tych kontuzjach i ślubie to ani w ataku ani w przyjęciu zbyt dużo nie robi... o Kosek to już nie wspomnę bo przyjęcie to tylko jak przeciwniczki w nią wcelują a gdy tylko piłka w nią nie trafi to już raczej koniec akcji (czasami to naprawdę nie wiem co zawodniczki robią na treningach, bo przyjęcia to chyba nawet libero nie trenują) o obronie Kosek też nic mi nie wiadomo bo zbytnio nie pamiętam żeby kiedyś piłkę podbiła. Maj też z przyjęciem duże kłopoty. Mam nadzieję, że kiedyś doczekam się powołania do kadry najlepszej polskiej libero, Agaty Sawickiej. W tym roku nie gra z oczywistych względów, ale w poprzednich latach to nie wiem czym się selekcjonerzy kierowali, bo na pewno nie umiejętnościami :(. Jedyny mocny punkt tej drużyny to K. Skorupa jeśli chodzi o rozegranie, bo tym względem to najwybitniejsza polska zawodniczka, zaraz za Śliwą a może nawet przed? Niedoścignioną zaletą Skorupy są wybory zawodniczek do ataku, zwłaszcza genialna gra środkiem, czego Milenie zawsze brakowało. Skowrońska też całkiem solidnie, bez niej to w sumie nie było by po co jechać...
ewcia0133
Posty: 99
Rejestracja: 15 cze 2011, o 09:53
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: ewcia0133 »

mimo, że kibicuje dziewczynom, to nie wydaje mi sie, że zdobędą 1 miejsce. czy jeśli tak sie stanie, to będzie jeszcze jakąś okazja na zdobycie przepustki do Londynu? może dzika karta?
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: placid »

Nie to jest nasza jedyna szansa za co możemy podziękować panu Przedpełskiemu i pladze zeszłorocznych kontuzji , brak awansu do finału WGP i 5 miejsce ME spowodowały nasz spadek w rankingu przez co nie mogły dziewczyny wystąpić na PŚ( tu była szansa załatwiać dziką kartę , niestety prezes załatwił tylko siatkarzą którzy i tak w Interze by grali i awans na IO zapewniliby sobie trochę później) i punkty znowu uciekły przez co nie mamy możliwości gry w turnieju interkontynentalnym gdzie o awans byłoby dużo łatwiej , musiałoby się stać coś niezwykłego nie wiem jakaś drużna musiałaby zrezygnować ,jakiś kataklizm lub duży wałek przy zielonym stoliku czy coś w tym stylu .
Streeter
Posty: 7277
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: Streeter »

placid pisze:Nie to jest nasza jedyna szansa za co możemy podziękować panu Przedpełskiemu i pladze zeszłorocznych kontuzji , brak awansu do finału WGP i 5 miejsce ME spowodowały nasz spadek w rankingu przez co nie mogły dziewczyny wystąpić na PŚ( tu była szansa załatwiać dziką kartę , niestety prezes załatwił tylko siatkarzą którzy i tak w Interze by grali i awans na IO zapewniliby sobie trochę później) i punkty znowu uciekły przez co nie mamy możliwości gry w turnieju interkontynentalnym gdzie o awans byłoby dużo łatwiej , musiałoby się stać coś niezwykłego nie wiem jakaś drużna musiałaby zrezygnować ,jakiś kataklizm lub duży wałek przy zielonym stoliku czy coś w tym stylu .
Skąd Twoja pewność, że siatkarze załatwiliby sobie w turnieju Interkontynetalnym, skoro dla siatkarek to tak wielki problem? Jeśli nasze mają grać na Igrzyskach to tylko po to, by coś tam ugrać, bo jak mają zająć miejsce przed Afrykankami, no to lepiej niech przygotowują się na Plus Ligę...
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: dreamer »

Streeter pisze:...Skąd Twoja pewność, że siatkarze załatwiliby sobie w turnieju Interkontynetalnym, skoro dla siatkarek to tak wielki problem? ...
Turniej kontynentalny europejski jest praktycznie zawsze trudniejszy niż interkontynentalny. Rzecz w tym, że (o ile pamiętam układ rankingu z tamtego czasu) gdyby Polacy nawet niezagrali w PŚ i potem nie wywalczyli awansu z turnieju kontynentalnego, to weszliby do turnieju interkontynentalnego i tam rzeczywiście rywali mieliny idealnych do pokonania.
Nasze panie niestety jak nie awansują z turnieju kontynentalnego w Turcji, to już szans na turniej interkontynentalny nie mają.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Klawy
Posty: 343
Rejestracja: 20 paź 2010, o 20:18
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: Klawy »

Jak myślicie nasze pykną Holenderki ? Musze przyznać, że ostatnio nie widziałem Oranje, a bardzo zależy mi na Waszej opinii.
Alkohol konserwuje wszystko prócz tajemnic
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: placid »

Klawy pisze:Jak myślicie nasze pykną Holenderki ? Musze przyznać, że ostatnio nie widziałem Oranje, a bardzo zależy mi na Waszej opinii.
Holandia to cały czas europejska czołówka pierwsza szóstka , czy wygramy ? nie wiem , też chciałbym wiedzieć .Pierwszy mecz turnieju będzie trochę nerwówki na pewno z początku , ważne żeby to Polki pierwsze uspokoiły sytuację , jeśli wyjdziemy z tym ustawieniem z Żebrowską na przyjęciu a tak pewno będzie to wszystko będzie zależało od tego czy damy radę utrzymać przyjęcie na przyzwoitym poziomie , choć ja osobiście zdecydowanie w tym meczu zagrałbym na dwie nominalne niższe przyjmujące ABW- Kosek , Holandia nie ma jakiegoś wysokiego bloku .
Streeter
Posty: 7277
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: Streeter »

dreamer pisze:
Streeter pisze:Turniej kontynentalny europejski jest praktycznie zawsze trudniejszy niż interkontynentalny. Rzecz w tym, że (o ile pamiętam układ rankingu z tamtego czasu) gdyby Polacy nawet niezagrali w PŚ i potem nie wywalczyli awansu z turnieju kontynentalnego, to weszliby do turnieju interkontynentalnego i tam rzeczywiście rywali mieliny idealnych do pokonania.
Nasze panie niestety jak nie awansują z turnieju kontynentalnego w Turcji, to już szans na turniej interkontynentalny nie mają.

dreamer
Idealnych do pokonania może tak, ale i tak nie daje to pewności wejścia, bo czasem niespodzianki się zdarzają. Nic, ważne że mamy już jedną kadrę na Igrzyskach i trzeba zrobić wszystko, by druga też się tam znalazła. Jak powiedziałem niespodzianki się zdarzają i może tym razem zdarzy się taka dla nas, a nie przeciw nam :)

Swoją drogą nie powinno być tak, że dojście do Igrzysk jest trudniejsze niż same Igrzyska. Rozumiem, że impreza ogólnoświatowa, że trzeba promować sport, że każdy ma swoją kadrę, no ale ma to swoje granice. Popatrzmy ile w turnieju w Ankarze jest świetnych drużyn, z których na Igrzyskach będzie aż jedna. Za to na poznanie rywali już czekają takie potęgi jak Wielka Brytania czy Algieria. Nie wiem jak to było z kobiecą kadrą UK, ale pamiętam że męska została założona tylko dlatego, że gospodarz MUSI wystąpić na Igrzyskach. Algieria no ok, najlepsza drużyna Afryki, ale czy nie uważacie że gospodarz powinien prezentować chociaż dobry poziom, by mógł zajmować miejsce innym, wiele lepszym?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: compact »

Nowy wzor koszulek?
kibic_siatki
Posty: 2596
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: kibic_siatki »

Dobra gra Polek przez 2 sety- oby tak do końca. Presja skierowana na Holenderki przynosi efekty. Nawet fuksy na serwisie nie zniechęciły nasze- od stanu 20:22 do 25:23. Pewnie gra Skowrońska- gra w dobrych ligach i drużynach wyszła jej na dobre.
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: majonez »

compact pisze:Nowy wzor koszulek?
Tak, jeszcze podczas meczów towarzyskich z Niemcami był stary wzór ;)
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: OlaMleko »

Może to błahe pytanie, ale dlaczego K. Skowrońska gra z numerem 17, a nie 1? :p
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: Pele »

Podobało mi się że nasz zespół walczy!! Miały piłki meczowe któych nie wykożystały, popełniały błędya ale walczyły. I nawet meczówka dla Rosji dziewczyn nie podłamała.
Wielkie brawa, choć obawiam się że niewiele nam do ta wygrana z Rosją
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: placid »

OlaMleko pisze:Może to błahe pytanie, ale dlaczego K. Skowrońska gra z numerem 17, a nie 1? :p
Coby nie wywoływać animozji miedzy KSD a ABW , obydwie grały w kadrze z 1 , i pewno chciałyby ja miec i żeby nie było że trener którąś faworyzuje jedynkę dostała na początku zgrupowania Podolec.

Brawo Polki , wielka Rosja pokonana :D Pierwszy set był perfekcyjny w naszym wykonaniu potem jednak nie wszystko funkcjonował jak należy Skorupa nie rozgrywała dzisiaj za dobrze wiele piłek na podwójny , nawet środkowe często musiały się męczyć na równym podwójnym bloku , ABW chciała się zapalić a i tak nie nadążała do tych szybkich piłek gdy wcześniej przyjmowała a Skajka jakby tego nie widział i powtórka i znowu ABW spóźniona ratuje się kiwką . Środek ogólnie dość blado wypadł, ale najważniejsze jest zwycięstwo !!!
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: Skrzypek »

Skorupa zagrała bardzo dobrze. Rosjanki nie były w stanie ustawić wielokrotnie podwójnego bloku. Prawdą jest że zdarzały jej się błędy, ale tylko dlatego że praktycznie w każdej sytuacji podejmowała ryzyko grając ekstremalnie szybko.
daniel67751
Posty: 69
Rejestracja: 10 mar 2012, o 12:31

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: daniel67751 »

Środek gral dzisiaj gorzej ,co jednak nie zmienia faktu ,iż patrząc jak graja wszystkie druzyny nieobiektywnie powiem ,ze Polki wyrastają na faworyta turnieju 8-)Werblińska i Skowrońska kolejny raz zagraly świetne zawody :D bez wątpienia największe gwiazdy polskiej drużyny :D ,aż strach pomyśleć co by było gdyby ich nie było.....jednak pomimo dobrej atmosfery w drużynie co jakiś czas jeśli dobrze się przypatrzeć gdy nasze cieszą się po wygranej akcji widać pewne spięcie między ania ,a kaska ,ale taka pozytywna rywalizacja moze nam tylko pomóc 8-)
Olla
Posty: 96
Rejestracja: 27 maja 2008, o 17:25
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet na eliminacje i IO 2012

Post autor: Olla »

Ktoś mi może podać jakiegoś linka do tabeli czy coś? Bo nie mogę nigdzie znaleźć :(
O:)T
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”