Mistrzostwa Świata U23

Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Mistrzostwa Świata U23

Post autor: Skrzypek »

Mistrzostwa Świata U23 są kolejną imprezą wprowadzoną do siatkarskiego kalendarza na 2013 rok. Turniej odbędzie się w Meksyku i obok 12 innych drużyn narodowych zagrają tam także Polacy. Jak powinien wyglądać skład reprezentacji Polski na mistrzostwa?
Streeter
Posty: 7277
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata U23

Post autor: Streeter »

Myślę, że możemy zbudować całkiem fajne zestawienie w tej kategorii, ja widziałbym to tak:
Rozegranie:
1. Fabian Drzyzga (1990)
2. Marcin Janusz (1994)
Atak:
1. Bartosz Krzysiek (1990)
2. Grzegorz Bociek (1991)
Środek:
1. Piotr Hain (1991)
2. Mariusz Marcyniak (1992)
3. Dawid Dryja (1992)
Przyjęcie:
1. Marcin Waliński (1990)
2. Mateusz Mika (1991)
3. Wojciech Ferens (1991)
4. Piotr Łukasik (1994)
Libero:
1. Maciej Olenderek (1992)

Oprócz tego jest jeszcze kilku zawodników w razie urazów, jak np. Hebda, Muzaj, Zugaj, Staszewski, itd.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata U23

Post autor: Chal »

Trzeba zauważyć, że ME seniorów kończą się 29.09, a ten turniej rozpoczyna już 3.10, więc jeśli potraktujemy go poważnie, to zawodnicy grający na pierwszym z nich na drugim nie wystąpią. Fakt, dotyczyć to może prawdopodobnie w najlepszym wypadku Drzyzgi i jednego z przyjmujących, ale trzeba to wziąć pod uwagę.

Jeśli chodzi o rozegranie, to tutaj wybór wydaje się dość oczywisty, ale gdyby Fabian załapał się do seniorów, to nagle mamy spory problem. Moim zdaniem w takiej sytuacji wypadałoby dać szansę Szczurkowi, bo i nie bardzo jest wybór. Gonciarz, Kowalski, Zugaj, Wolański, takie jeszcze nazwiska przychodzą mi na myśl, ale jaki poziom prezentują, ciężko mi powiedzieć, bo nie mam okazji oglądać ich w akcji.

Atak Krzysiek/Bociek moim zdaniem to chybiony pomysł, bo obaj są graczami o bardzo podobnej charakterystyce. Trzeba wybrać z nich lepszego i do pary dać mu kogoś atakującego inaczej - tutaj kandydatami wydają się być przede wszystkim Malinowski, Muzaj i może Adamajtis. Warto też spojrzeć na I ligę.

Na środku pozycja Haina wydaje się raczej niepodważalna, bo to jedyny grający w podstawowym składzie PlusLigi zawodnik. Dryja może być, natomiast jakoś w Marcyniaka zbytnio nie wierzę, skoro nawet Hunka wygryźć nie jest w stanie, tutaj wolałbym znowu kogoś z I ligi lub młodego Nowakowskiego.

Na przyjęciu potencjalnych kandydatów widać chyba najwięcej. Ferens, Mika, Włodarczyk, Waliński, Kaczyński, Łukasik czy Staszewski, pierwsi dwaj to raczej pewniacy, o ile nie znajdzie się dla nich miejsce w kadrze na ME (ale to raczej tylko w wypadku - tfu! - jakiejś kontuzji), trzeciego bardzo chętnie sprawdziłbym chociaż w tej kadrze, bo w MEVZA spisuje się kapitalnie, tylko znowu nie wiadomo, czy latem nie będzie grał na plaży. Co do pozostałych, na koniec sezonu pewnie będziemy mądrzejsi ;)

Na libero niby mamy w tej PlusLidze kilku graczy, którzy dostają swoje szanse już drugi sezon (Olenderek, Kaczmarek, Mariański, Bonisławski), ale żaden z nich nie zdołał przebić się na stałe jako pierwszy libero. Dlatego nie wiem, czy nie lepszą kandydaturą od nich będzie Koziura (na Popiwczaka chyba jeszcze za wcześnie), który wprawdzie grał z konieczności, ale dawał sobie radę, a zdobyte doświadczenie (i to zarówno ligowe, jak i pucharowe) może być bardzo cenne. Chyba że Zatorski nie pojedzie na ME, wtedy po problemie ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata U23

Post autor: luck191 »

a gdzie jest info jakie zespoły zagrają w tym turnieju?
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata U23

Post autor: Erchembod »

Ten turniej odbędzie się w Brazylii.
W Meksyku będą mistrzostwa świata U23 kobiet.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata U23

Post autor: hugo »

Koszykówka (a właściwie lobbyści z NBA) też myśli o powołaniu kategorii U-23. Z tym, że tam reprezentacja U-23 miałaby stać się olimpijską a tym samym udział najlepszych graczy na IO byłby znacząco ograniczony.


Czy siatkarskie U-23 też mogą zastąpić seniorskie reprezentacje na IO? Sądzę, że na pewno nie w najbliższym dzisięcioleciu, bo najpierw trzeba umieć zorganizować dobry turniej bez pomocy MKOL.
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata U23

Post autor: luck191 »

tak przeglądając stronę FIVB wszedłem na stronę MŚ u-23, jest tam pewne grono państw,które zagrają w Brazylii, z Europy jest Bułgaria, Serbia i Rosja,może mi ktoś powiedzieć z jakiej paki akurat te kraje,nie chodzi o Rosję,tylko o SRB I BUL

Lista państw,które wystąpią w MŚ U-23
-Argentyna
-Australia
-Brazylia
-Bułgaria
-Kanada
-Dominikana
-Egipt
-Iran
-Rosja
-Serbia
-Tunezja
-Wenezuela
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Mistrzostwa Świata U23

Post autor: Pele »

luck191 pisze:tak przeglądając stronę FIVB wszedłem na stronę MŚ u-23, jest tam pewne grono państw,które zagrają w Brazylii, z Europy jest Bułgaria, Serbia i Rosja,może mi ktoś powiedzieć z jakiej paki akurat te kraje,nie chodzi o Rosję,tylko o SRB I BUL

Lista państw,które wystąpią w MŚ U-23
-Argentyna
-Australia
-Brazylia
-Bułgaria
-Kanada
-Dominikana
-Egipt
-Iran
-Rosja
-Serbia
-Tunezja
-Wenezuela
MOże po prostu chciały zagrać i się zgłosiły?? Albo dlatego że w juniorach miały niezłe wyniki?? Kto trafi za FIVB ??
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata U23

Post autor: KChudz »

Pele pisze:
luck191 pisze:tak przeglądając stronę FIVB wszedłem na stronę MŚ u-23, jest tam pewne grono państw,które zagrają w Brazylii, z Europy jest Bułgaria, Serbia i Rosja,może mi ktoś powiedzieć z jakiej paki akurat te kraje,nie chodzi o Rosję,tylko o SRB I BUL

Lista państw,które wystąpią w MŚ U-23
-Argentyna
-Australia
-Brazylia
-Bułgaria
-Kanada
-Dominikana
-Egipt
-Iran
-Rosja
-Serbia
-Tunezja
-Wenezuela
MOże po prostu chciały zagrać i się zgłosiły?? Albo dlatego że w juniorach miały niezłe wyniki?? Kto trafi za FIVB ??
A to nie było eliminacji europejskich do tych rozgrywek ?
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata U23

Post autor: luck191 »

Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata U23

Post autor: Murilo0 »

Podobnie jest z Mistrzostwami Świata U21. Próżno szukać Polski, są za to różne egzotyczne kraje nie wyróżniające się w siatkówce juniorskiej i seniorskiej. Może chodzi o to, że za udział trzeba zapłacić, wyposażyć w stroje, opłacić podróż, a PZPS nie chce dać na to pieniędzy?
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata U23

Post autor: Chal »

Przecież do U21 są kwalifikacje, w których Polacy wyraźnie ulegli Francuzom i Belgom (http://www.cev.lu/Competition-Area/Comp ... e=Overview). U23 debiutuje jako turniej, stąd pewnie uznaniowe zaproszenia. I szczerze mówiąc sądzę, że gdyby Polska zagrać tam chciała, to by zagrała, bo wiemy, jak mocna jest pozycja naszej federacji w siatkarskim środowisku. Ale że termin pokrywa się ze startem PlusLigi, to zapewne takiej woli po prostu nie było, zwłaszcza że roczniki od 91 w dół nie obfitują u nas w wybitne talenty.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata U23

Post autor: compact »

Murilo0 pisze:Podobnie jest z Mistrzostwami Świata U21. Próżno szukać Polski, są za to różne egzotyczne kraje nie wyróżniające się w siatkówce juniorskiej i seniorskiej. Może chodzi o to, że za udział trzeba zapłacić, wyposażyć w stroje, opłacić podróż, a PZPS nie chce dać na to pieniędzy?
Chodzi o to, że trzeba umieć przyjmować, a u nas (oprócz naturalnych talentów w stylu Winiara czy Ruciaka) nikt kto otarł się o Spałę tego się nie nauczyl. Ostatni juniorzy żenująco się prezentowali w tym elemencie, medalowi kadeci zresztą też niewiele lepiej.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata U23

Post autor: sb.slav »

Pytanie, czy nie nauczyli się, bo brak im talentu - w co nie wierzę, bo jak się mówi: sukces to 10% talentu i 90% ciężkiej pracy. Czy też to wina szkolenia - czyli indolencji trenerów. A jeśli tak - to dlaczego od lat są popełniane te same błędy i związek nic z tym nie robi?
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata U23

Post autor: madlark »

sb.slav pisze:Pytanie, czy nie nauczyli się, bo brak im talentu - w co nie wierzę, bo jak się mówi: sukces to 10% talentu i 90% ciężkiej pracy. Czy też to wina szkolenia - czyli indolencji trenerów. A jeśli tak - to dlaczego od lat są popełniane te same błędy i związek nic z tym nie robi?
Trenerów też ktoś musi szkolić.
U nas większości nie chce terminować tylko ma się za ekspertów i od razu bierze się za trenerkę.
A dokształcanie to już zupełna rzadkość.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata U23

Post autor: luck191 »

Co do trenerów w 100% się z tobą zgadzam,podstawy są najważniejsze,czego Jaś się nie nauczy,tego Jan nie będzie wiedział, a wracając do rozgrywek juniorskich,dziś zakończyły się MŚ w Turcji,podium takie jak w Londynie 1 RUS 2 BRA 3 ITA
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Mistrzostwa Świata U23

Post autor: Pele »

luck191 pisze:Co do trenerów w 100% się z tobą zgadzam,podstawy są najważniejsze,czego Jaś się nie nauczy,tego Jan nie będzie wiedział, a wracając do rozgrywek juniorskich,dziś zakończyły się MŚ w Turcji,podium takie jak w Londynie 1 RUS 2 BRA 3 ITA
Czyżby to wieszczyło nam dominację tych ekip na najbliższe seniorskie lata??
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata U23

Post autor: luck191 »

fajne zdjęcie reprezentacji Serbii :]
http://www.fivb.org/visasp/Img_GetImage ... =201312085
LaLa12
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2013, o 14:31
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata U23

Post autor: LaLa12 »

To zdjęcie wygląda jakby głowy zostały doklejone :O
LuckyStr1ke
Posty: 3
Rejestracja: 9 lis 2013, o 19:02
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata U23

Post autor: LuckyStr1ke »

no bo sa , zobacz na ich szyje :D
wiki1995
Posty: 3
Rejestracja: 7 lis 2013, o 17:51
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata U23

Post autor: wiki1995 »

Dziwne, na takim poziomie bawią się Photoshopem? :O
jaromirr
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2013, o 15:24
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata U23

Post autor: jaromirr »

A pytanie dotyczyło kobiet - autor napisał o Meksyku, Polek nie będzie?
bica100
Posty: 1
Rejestracja: 4 lut 2014, o 15:51

Re: Mistrzostwa Świata U23

Post autor: bica100 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 5 lut 2014, o 06:16 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. Regulaminu Forum
Słwani ludzie z wągrowca zapoznajcie się z nimi
[url=http://bicawrc93.hitowy.pl//]Wagrowiec[/url]

a tu słodziutki miodek
[url=http://http://emiodek.pl/]Nanomiodek[/url]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”