Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

adam201
Posty: 145
Rejestracja: 10 maja 2008, o 02:28
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: adam201 »

kanimo pisze:Odpowiedz dla Chala-Wachnik i Mika troche slabsi ale mlodsi, w przyszlym roku Szalpuk (bo tym kadra juniorow i matura) i oby Sliwka ale warto najpierw zobaczyc co bedzie gral po przejsciu na poziom seniorski; Do obserwacji Bednorz i Bucko (zaden z nich nie ma przyjecie :x . Tak naprawde to jestem przekonana tylko do talentu Szalpuka.
Chal-podaj mi swoje typy na 4 przyjmujacych do kadry A (tzn na tego4tego bo 3 jest chyba ewidentnych) a potem sie mozemy spierac o B. Bo mam wrazenie ze chciales Buszka do A :D a wszedzie chlop nie zagra. Rafal podobal mi sie bardzo jak gral w Polibudzie ale potem mial kilka sezonow w plecy.
Sorry ale co tu robi Mika? Zawodnik, który nie znalazł miejsca w Pluslidze ma dostać powołanie za to że jest młody? Znajdź mi lepszego czwartego przyjmującego do kadry niż Buszek. Wachnik jeszcze nie prezentuje takiego poziomu. Buszek w tym sezonie jest zawodnikiem który zdobywa najwięcej punktów dla drużyny. Pełni podobną rolę jak Kubiak w Jastrzębiu. To widać zarówno w tabeli jak i w statystykach (obaj zawodnicy z resztą mają bardzo zbliżone w każdym elemencie). Nie upieram się przy Rafale, ale na razie nie widzę alternatywy.
kanimo

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: kanimo »

Hm mowimy o kadrze B i jej koncepcji. Przeczytaj jeszcze raz mojego posta.Tym razem ze zrozumieniem.

Chyba chodzi raczej o to by dac pograc mlodym. Tym, ktorzy wejda do repry za 2-3 lata.
By nie powtorzyla sie sytuacja z nieogranym Fabianem i nieogranym Bockiem wchodzacym na ratunek.
Buszek za rok bedzie mial 28-to chyba nie obiecuje blyskotliwej i dlugiej kariey w kadrze A. Albo lapie sie na 4 do A teraz albo odpoczywa. Jak dla mnie z A powinien odpoczac Ruciak.

Smieszne ze dyskredytuje sie Mike niezlle grajacym w lidze francuskiej i forowanie Wlodarczyka- na razie niezlego gracza ligi austryjackiej nic nie pokazujacego w PlusLidze i o rok starszego.
Ostatnio zmieniony 5 lut 2014, o 21:13 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Mateusz1993 »

Chal i Adam. A po jakiego grzyba powoływać Buszka do Kadry B, tak na dobrą sprawę to jeśli ma coś z niego być to powołać powinien go Antiga do pierwszej reprezentacji i tyle. Oprócz niego i trójki najlepszych (Kurek, Kubiak, Winiarski) powinno być w tej ścisłej kadrze już na LŚ jeszcze dwóch przyjmujących i tu uzupełniłbym młodymi. Buszek z B może potrenować, jak tak zaordynuje Antiga tzn. nie smieści się do składu na jakiś mecz czy coś w ten deseń, by nie wypadł z rytmu. Bo tak przy braku powołania od Stefana trochę bez sensu jest jego kandydatura.
Ktoś pisał o 25 osobowej kadrze, no i taka pewno będzie na zgrupowaniu, natomiast, zwykle na LŚ były 19 (ostatnio 20). Wówczas nie oszukujmy się Ci gracze rangi miejsc ok. 3 ostatnich szansę gry mają małe i wówczas mogą być odesłani do B, ale tak jak pisałem wcześniej ja i kilku poprzedników, przede wszystkim powinno się te kadre oprzeć na młodych.
Poza tym spójrzcie jakie to są roczniki, (poza Śliwką czy Szalupkiem) w znakomitej większości są to gracze 20-paro letni. Roczniki 91-93 czy nawet 94 (który pod Juniora już się nie łapie, tak? bo oni do 19 lat są?). I właśnie teraz jest ich czas, byśmy w postaci pierwszej reprezentacji czerpali profity.
Np. taki Adrian Buchowski- widzę w nim w przyszłości przyjmującego, na miarę reprezentacji (nie wiem jaki osiągnie poziom, ale z obserwacji wynika, że powinien taki poziom osiągnąć, tzn. nie mówię tu o szóstce itp. (bo ta w kolejnych latach jest zarezerwowana). Ale za parę lat powinien rywalizować, choćby o 14.
Zresztą w tym roku w kadrze B powinien trochę pograć, bo właśnie jest typem przyjmującego, który potrafi przyjąć i uzupełniać atak, czasem mam wrażenie, że stylem gry przypomina mi młodszego Winiarskiego (zachowując oczywiście proporcje).
Zresztą co tu dużo mówić, nawet w pierwszej reprezentacji powinno być dość sporo młodszych zawodników, no bo poza środkiem nie widać jakiegoś bogactwa (w bardzo dobrych zawodników- starszych).
Rozegranie: jest ta trójka i trochę dalej nic.
Przyjęcie- ta 4 można dorzucić Ruciaka (jako starszego) i dalej już Wachnik (powinien być opcją)
Atak wiadomo jest kilku, 3 najlepszych i dalej się można zastanawiać już nad młodszymi.
Libero- tu problemów nie ma.
Można to na pewno fajnie rozwiązać.
Co do Miki- nie widziałem go już od pewnie (około roku niedługo będzie, kiedy tam ostatni raz grał w Treflu mecz w tv?) . Więc nie mam pojęcia czy się coś rozwinął, same liczby za wiele mi nie powiedzą.
Ktoś go wgl widział w tym roku? Poprawił się w ofensywie? Dynamika siła poszły do przodu? Czy dalej to samo?
kanimo

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: kanimo »

Obejrzalam 4 mecze, wisza gdzies na serwerze lnv.fr
Znaczna poprawa w elementach defensywnych, fajnie gra w obronie i dogrywa-tego u niego nie pamietam.
Dynamika niestety bez zmian albo z niewielka poprawa.. Czyli jest lekki progres ale bez szalu. Mam wrazenie, ze jak i w paru innych przypadkach, poza brakiem dynamiki to glowne ograniczenia Mateusza sa w glowie. To nie jest typ co gryzie boisko i poderwie druzyne do walki.
Dlatego pisze o kadrze B nie A.

Jak Ci sie chce to zobacz te mecze sam.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: madlark »

kanimo pisze:Obejrzalam 4 mecze, wisza gdzies na serwerze lnv.fr
Znaczna poprawa w elementach defensywnych, fajnie gra w obronie i dogrywa-tego u niego nie pamietam.
Dynamika niestety bez zmian albo z niewielka poprawa.. Czyli jest lekki progres ale bez szalu. Mam wrazenie, ze jak i w paru innych przypadkach, poza brakiem dynamiki to glowne ograniczenia Mateusza sa w glowie. To nie jest typ co gryzie boisko i poderwie druzyne do walki.
Dlatego pisze o kadrze B nie A.

Jak Ci sie chce to zobacz te mecze sam.
Też oglądałem, ale progresu nie widzę. Te drobiazgi pewnie wynikają z praktyki.
Nic nie drgnęło w ataku i zagrywce. Na dzisiaj ani kadra A(bez sensu), ani B(bo nie widać progresu).
Dostał już tyle szans i praktycznie żadnej nie potrafił wykorzystać.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Brasil

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Brasil »

Dużo błędów w ataku robi i żenująco jak na swoje warunki gra na bloku, przyjęcie fajne, ale poziom zagrywki francuskich zespołów widzieliśmy. Ustabilizował grę na solidnym poziomie, ale to, co go ograniczało, wciąż go ogranicza.
kanimo

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: kanimo »

Propozycje Ponowie i Panie oczywiscie. Kto na czwzwartego przyjmujacego do A i 4 przyjmujacych do B + sypacze.
Z blokiem Miki to fakt,a przyjecie w cyfrach tez wyglada roznie, bywaly mecze na ok 30%.
Tylko niestety wszystkich cos ogranicza. Zadnego uniwersalnego przyjmujacego na horyzoncie.
Matius

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Matius »

kanimo pisze:Propozycje Ponowie i Panie oczywiscie. Kto na czwzwartego przyjmujacego do A
W tej chwili nie ma żadnego takiego co wzmocniłby rywalizacje na tej pozycji, a jedynie tacy co uzupełnią skład. Najpoważniej wygląda Buszek, który w tym sezonie pokazuje się z bardzo dobrej strony i postawa Olsztyna to również w pewnej mierze jego zasługa. Ruciak ma obniżkę formy, jedynie mógłby wesprzeć reprezentacje w przyjęciu i zagrywce, co i tak póki co jest na nie najlepszym poziomie. Co do Włodarczyka to mnie nie przekonuje wcale. No i ewentualnie Wachnik, miewa gorsze mecze, ale pokazał w paru pojedynkach potencjał na zagrywce i w ataku.

Czyli Buszek z Wachnikiem mogliby powalczyć o miejsce czwartego przyjmującego, ze wskazaniem na Buszka.
kanimo

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: kanimo »

To kto do B?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: madlark »

kanimo pisze:To kto do B?
Gierek, Murek, Wika, itd... :] (Bąku w kwadracie)
Ostatnio zmieniony 5 lut 2014, o 23:11 przez madlark, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Brasil

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Brasil »

Od przyszłego sezonu będą 14-tki na kadrze?

Czwarty atakujący Antigi na ataku (Jarosz albo Konarski, jeśli Bartman miałby być czwartym to niech lepiej da sobie spokój), plus Bołądź i Muzaj, na przyjęciu Wachnik, Włodarczyk, Buszek, Mika, Buchowski. W kontekście kadry A nie rezygnowałbym z Ruciaka. Na rozegraniu Janusz i z braku laku Łomacz, bo nie ma lepszego kandydata - nie wiem czym zasłużył sobie taki Wolański. Ja jednak nie zapominałbym o odpowiednim wyniku sportowym, bo po pierwsze z Węgrami czy Duńczykami i tak pograją młodzi, a po drugie, dla tej grupy siatkarzy (tzn. dla większości, czyli tych młodych) chyba lepszym doświadczeniem byłby bardzo realny triumf w takich rozgrywkach. Ale oczywiście nie ma co przesadzać z tymi starszymi, ja bym widział takowych dwóch, ew. jakiegoś środkowego, który nie znajdzie uznania u Antigi.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Basil »

Na rozegraniu Janusz i z braku laku Łomacz, bo nie ma lepszego kandydata - nie wiem czym zasłużył sobie taki Wolański.
Kadra B ma się składać z graczy do 23 lat
[edit]
Brasil

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Brasil »

Aha. Nie doczytałem. Nierozsądnie, bo Włodarczykowi akurat gra bardzo by się przydała.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Mateusz1993 »

Brasil pisze:Od przyszłego sezonu będą 14-tki na kadrze?

Czwarty atakujący Antigi na ataku (Jarosz albo Konarski, jeśli Bartman miałby być czwartym to niech lepiej da sobie spokój), plus Bołądź i Muzaj, na przyjęciu Wachnik, Włodarczyk, Buszek, Mika, Buchowski. W kontekście kadry A nie rezygnowałbym z Ruciaka. Na rozegraniu Janusz i z braku laku Łomacz, bo nie ma lepszego kandydata - nie wiem czym zasłużył sobie taki Wolański. Ja jednak nie zapominałbym o odpowiednim wyniku sportowym, bo po pierwsze z Węgrami czy Duńczykami i tak pograją młodzi, a po drugie, dla tej grupy siatkarzy (tzn. dla większości, czyli tych młodych) chyba lepszym doświadczeniem byłby bardzo realny triumf w takich rozgrywkach. Ale oczywiście nie ma co przesadzać z tymi starszymi, ja bym widział takowych dwóch, ew. jakiegoś środkowego, który nie znajdzie uznania u Antigi.
Odświeżyłem, jest nowy post to jego sobie zacytuje.
A na cóż przeciętny atakujący z najlepszym PR-em w Polsce?
Konara jeszcze zrozumiem, ale i tak zawodzi, więc może jeśli mamy Boćka, Bartmana i ew. Wlazłego ogrywajmy kogoś na perspektywe za 3 lata?
Dalej się zgadzam i dorzucam Kaczyńskiego. Przyjęcie jeden z dwójki Wachnik, Buszek do A, a nie rezygnowałbym z Szalpuka (jeśli jego udział w grze miałby wyglądać jak w Kadetach to dajmy se z nim spokój w juniorach), a poza tym więcej wg mnie da mu konfrontacja w seniorach. Poza tym przecież nie musi w LE grać w każdym meczu. Dodatkowo nie zapominał bym o wymienianych przeze mnie w pierwszym poście, to są rocznik 93 i 94 czyli czas gdzie powinno się do kadry wchodzić, jak nie A (bo jeszcze nie jest się na tym poziomie) to chociaż do B.
Też może bym wsparł jakimiś bardziej doświadczonymi, ale nie w nadmiarze, max 4 (z każdej pozycji np.).
Wolańskie napisałem z braku laku. Kędzierskiego, Janusza widzę przed nim, a i gdzieś tam może Popik (mało widziałem, ale akurat wtedy zagrał dobrze).
Chal chyba pisał, że po co jak nawet w swoich klubach nie grają- pewnie, myślmy tak dalej a za 3 lata nikt ograny nie będzie.
Wojtek jeśli do A się nie złapie pewno w B znajdzie miejsce.
adam201
Posty: 145
Rejestracja: 10 maja 2008, o 02:28
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: adam201 »

Brasil pisze:i W kontekście kadry A nie rezygnowałbym z Ruciaka.
Wiem, że to temat o kadrze B jednak nazwiska się powielaja. Brasil na jakiej podstawie nie rezygnowałbys z Ruciaka? Za zasługi dla kadry? Z całym szacunkiem dla Michała, ale o ile przyjęcie ma przyzwoite, to w ataku już nie ten poziom. W ogóle słaby ma obecny sezon.
Brasil

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Brasil »

Mateusz1993 pisze:Konara jeszcze zrozumiem, ale i tak zawodzi, więc może jeśli mamy Boćka, Bartmana i ew. Wlazłego ogrywajmy kogoś na perspektywe za 3 lata?
Nie chodzi mi dokładnie o tego Jarosza czy Konarskiego, po prostu nie zapominałbym, że w rzeczywistości ''kadra B'' ma jednak stanowić ścisłe zaplecze reprezentacji A. Zgadzam się, że należy ogrywać młodych zawodników, ale też nie można zapominać, że gdyby (odpukać) kontuzję złapał Drzyzga, to jego nominalnym następcą powinien być pierwszy gracz z drugiej kadry - między innymi dlatego, że regularnie gra, nie ma problemów z rytmem meczowym i dotychczasową formą. Jeśli duetem rozgrywających ma być Janusz-Wolański, to coś tu zostanie zachwiane.

Po drugie, absolutnie nigdy nie zapomnę, jak w roku olimpijskim Igrzysk w Londynie, na Puchar Panamerykański Brazylijczycy wysłali Raphaela - według mnie na tej zasadzie, jak ta kadra Brasilia Novos, powinna funkcjonować nasza kadra B. Juniorzy, młodzi zawodnicy, ale nie widzę powodów, dla których miejsca w 14-tce miałoby braknąć dla zawodników będących zapleczem dla tej, powiedzmy 16-tki Antigi, wokół której z Blainem będą chcieli zbudować kadrę. Wiadomo, że w Brazylii tym zapleczem jest Raphael, a u nas Łomacz, ale skoro Raphaela czy wcześniej Williama po 30-tce byli w stanie wozić po marginalnych imprezach trenerzy Canarinhos, to u nas też mogłoby funkcjonować to chociaż w trochę podobnym kształcie. Jak takiemu Jaroszowi czy Łomaczowi by to się nie podobało, to drzwi do pierwszej reprezentacji byłyby zamknięte, i po kłopocie.

Konara bym nie skreślał. Dlatego (patrz wyżej) nie do końca podobałby mi się pomysł, żeby robić z tej kadry skład młodzieżowy.
adam201 pisze:Brasil na jakiej podstawie nie rezygnowałbys z Ruciaka? Za zasługi dla kadry?
Po pierwsze, dlatego, że Wachnik czy Szalpuk (już wolałbym Artura niż Włodarczyka) nie są w stanie tu i teraz nic dać reprezentacji - ani nie zmienią Kurka, jakaś zmiana zadaniowa na blok maksymalnie, ale też nie wiem za kogo, na zagrywkę może, ale też bez szału. Ruciak ma fatalny sezon, jak cała Zaksa, ale w rozsądnej formie, potencjał ma w tym momencie jednak znacznie większy niż jakikolwiek inny kandydat do podstawowego składu, czyli tej czternastki czy dwunastki meczowej. Po drugie - tak, za zasługi, jeżeli Michałowi chciałoby się jeździć na kadrę i tyrać jako czwarty przyjmujący bez szans na grę w dłuższym wymiarze, ale wchodzić na zagrywkę czy poprawę przyjęcia do drugiej linii, to bym mu to zagwarantował, bo po 2010 roku chyba tylko Żygadło i Kurek na coś takiego ewentualnie by zasługiwali w większym stopniu.
adam201
Posty: 145
Rejestracja: 10 maja 2008, o 02:28
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: adam201 »

W takim razie gdzie ta rozsądna forma Ruciaka? Gdzie zagrywka, którą nie raz w reprze postraszył choć i tak szału nie było. Z resztą i tak ostatnimi laty nic do kadry nie wnosił głównie za sprawą ograniczonych możliwosci w ataku. W ogóle gdzie porównanie w tym momencie do Buszka czy nawet Wachnika?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Chal »

Przede wszystkim to nasza różnica zdań rozbija się o koncepcję kadry B, a nie o same, wynikające z niej, wybory personalne. Ja uważam, że to powinno być faktyczne zaplecze reprezentacji, takie jej "przedłużenie" - ci zawodnicy powinni trenować w Spale razem z pierwszą drużyną i ćwiczyć te same schematy gry, tak żeby, jak na zaplecze przystało, w każdym momencie jeden z nich w razie np. kontuzji mógł wskoczyć do 14-ki na LŚ i nie być tam statystą, a pełnoprawnym graczem. Tak, żeby byli cały czas w rytmie meczowym i szli podobnym tokiem przygotowań przed MŚ, żebyśmy nie zawęzili sobie wyboru 14-ki na MŚ tak naprawdę do 16-17 zawodników, jak to było przed ME, bo tylko tylu faktycznie brało udział w przygotowaniach do tego turnieju. I dlatego np. taki Buszek (jeśli nie znajdzie się dla niego miejsce w wąskiej kadrze A) powinien grać w kadrze B, bo nie ma chyba wątpliwości, że w tej szerokiej kadrze na LŚ musi się pojawić, niezależnie już od tego, czy będzie ona liczyła 25 (jak w 2012), 22 (jak w roku ubiegłym), czy 19-20 (jak we wcześniejszych latach) zawodników.

A co do moich typów, to dwie rzeczy. Po pierwsze, pamiętajmy, że oceniamy póki co formę między październikiem, a początkiem lutego, podczas gdy sezon reprezentacyjny zaczyna w maju, a najważniejsza impreza odbędzie się we wrześniu. Po drugie, ja na pewno w pełni obiektywny być nie mogę, bo nawet biorąc poprawkę na sympatie klubowe nie jestem w stanie zniwelować faktu, że Buszka śledziłem w większej ilości spotkań i do tego z większą uwagą. Ale na ten moment jako czwartego przyjmującego widziałbym właśnie jego, bo pokazuje się od początku sezonu z dobrej strony, jak już wspomniałem po nim jedynym nie było widać (a przynajmniej nie jakoś wyraźnie) zniżki formy od połowy listopada do połowy stycznia, gra dobrze zarówno w przyjęciu, jak i w ataku oraz dokłada świetną zagrywkę. Do tego, co ważne, pokazał w tym sezonie, że jest bardzo elastyczny, jeśli chodzi o rolę na boisku. Mógłby zagrać zarówno w parze z Winiarem jako ofensywny przyjmujący, będący bardzo mocno obciążony atakiem, tak jak grał obok Łuki (i to mimo, że nie był wtedy wcale jakoś wyraźnie odciążany w przyjęciu), jak i obok Kubiaka, jako równorzędny, a nawet bardziej defensywny z pary (tak jak ostatnio z Bengoleą). Obok Kurka pewnie byłoby już ciężko, choć i co do tego nie ma pewności, ale na pewno dałby dodatkową możliwość gry na 3 przyjmujących jako ten grający po przekątnej z rozgrywającym i jednocześnie obciążony przyjęciem (tak grał w przedsezonowych sparingach AZS-u, gdy kontuzje mieli zarówno Szymański, jak i Krzysiek, ma w końcu przeszłość jako atakujący).
A kto za nim? Na pewno Wachnik, to jest wręcz żelazna kandydatura, bo to tak naprawdę jedyny gracz U23, którego warto wymieniać na ten moment w kontekście szerokiej kadry. Z Ruciakiem jest ten problem, że tutaj trzeba szybko zdiagnozować przyczynę jego tak słabej postawy w tym sezonie i podjąć decyzją od razu na początku sezonu reprezentacyjnego, ale to już zadanie dla ludzi znacznie lepiej znających się na siatkówce ode mnie. Jeśli jest to efektem zwykłego zmęczenia, bo w końcu od lat Michał zapieprzał niemal bez przerwy i utrzymywał wysoki poziom, więc w końcu obniżka formy musiała przyjść, to nie ma sensu zawracać mu głowy, niech wreszcie pierwszy raz od dawna zrobi sobie wakacje, odpocznie i potem postara się odbudować dyspozycję w trakcie przygotowań do sezonu ligowego. Jeśli jednak w głównej mierze wpłynęła na to ogólna degrengolada jego drużyny klubowej, to warto go powołać i postarać się doprowadzić do optymalnej dyspozycji na MŚ, być może właśnie przy pomocy spotkań kadry B - nikt chyba nie ma wątpliwości, że w takiej formie, jaką pokazywał w kilku poprzednich latach może on dać reprezentacji wiele, znacznie więcej, niż potrafił wykorzystać AA. Kto dalej? Rok temu naturalną kandydaturą byłby Ferens, ale popełnił chyba okropny błąd przy wyborze drużyny i teraz nie dość, że gra mało, to gdy już dostaje szansę, prezentuje się słabo. Jeśli jednak przyjmiemy założenie, że to w dużej mierze wina wiadomej sytuacji w klubie, to, choćby z braku sensownej konkurencji, zasługuje na szansę w kadrze B. Buchowski? Dopiero ostatnie mecze zagrał dobrze, wcześniej było co najwyżej przeciętnie, ale jeśli miałby utrzymać ten poziom, to z braku laku niech będzie. O Włodarczyku już mówiłem, może warto byłoby też przetestować Wawrzyńczyka, w I lidze zbierał zdaje się dobre recenzje, w LM w ofensywie prezentował się nieźle na tle potężnych rywali, nie wiem, jak tam wygląda to w MEVZA. Zbyt mało wiem na temat postawy Łapszyńskiego w I lidze, szkoda na pewno tej jego przerwy, ale są rzeczy ważne i ważniejsze. Bednorz... Gość nie ma przyjęcia i nie może się przebić do składu, mając za rywali będącego już jedną nogą na emeryturze Murka oraz Hebdę, za dobra rekomendacja to nie jest. Mika mnie w sumie nigdy nie przekonywał i po tym, co przynajmniej statystycznie (bo widziałem tylko jeden jego mecz) pokazuje w przeciętnej lidze francuskiej nie widzę w nim potencjału, jeśli miałby się w tej kadrze pojawić, to jedynie ze względu na bardzo słabą konkurencję.

Co do rozgrywających, coraz bardziej skłaniam się ku temu, że obok wyrastającego na zdecydowany nr 1 Drzyzgi i niepewnych z wiadomych względów Zagumnego i Żygadły powinna zostać poważnie rozważona kandydatura Dobrowolskiego, który, gdyby wyłączyć okres jego zmagań z kontuzjowaną piętą (dość długi, przyznaję), rozgrywa naprawdę dobry sezon, a przy swoim doświadczeniu mógłby być solidnym wsparciem dla Fabiana. I znowu w kadrze B widziałbym tego trzeciego z czwórki (ale na pewno nie Gumę, w zaakceptowanie przez niego takiej roli nie wierzę), aby też był cały czas w rytmie meczowym i stanowił realną alternatywę w kontekście MŚ, a obok niego kogoś młodego, z założeniem, że dostawałby również szanse, a więc prawdopodobnie Janusza (pytanie, co z tym jego zdrowiem). Nie skreślałbym też z góry kandydatury Łomacza - póki miał w Jastrzębiu świetnego szkoleniowca, to i sam grał co najmniej dobrze, w Gdańsku nie miał takiego szczęścia, ale trzeba pamiętać, że na tej pozycji czas płynie wolniej i jest to gracz, który może być brany pod uwagę w kontekście reprezentacji jeszcze przez blisko 10 lat.

Żeby nie było, niektóre kandydatury dalekie są od wymarzonych, ale taki jest w tym momencie stan posiadania. Wystawianie zmienników Neroja, Lipińskiego czy Hebdy tylko dlatego, że mają po 20 lat na solidne ekipy Czarnogóry czy Grecji może przynieść im więcej szkody, niż pożytku. Chyba że faktycznie ma to być kategorycznie kadra U-23 (nie widziałem do tej pory jakiegoś potwierdzenia tej informacji, jeśli ktoś takie posiada, to byłbym wdzięczny za udostępnienie), wtedy moje rozważania należy potraktować jako czysto hipotetyczne.
kanimo pisze:Chal a co sie ostatnio dzieje z Lukasikiem?
Obawiam się, że niestety nic z niego nie będzie, w dużej mierze pewnie przez tę ciężką kontuzję. Słabe statystyki w Młodej Lidze, w pierwszym zespole wchodzi tylko na podwyższenie bloku za Dobrowolskiego (i to bezskutecznie), do tego ma ogromny problem z prowadzeniem ręki do ataku (rzekomo pojawił się podczas tej przerwy spowodowanej urazem, ale ja kojarzę, że dziwnie zbierał się do ataku jeszcze przed nią), Stelmach przykłada dużo uwagi do tego i starają się to wyeliminować, ale efekty, przynajmniej na końcówkę grudnia, bo wtedy ostatni raz miałem okazję obserwować trening AZS-u (i tym samym Łukasika w akcji), były niewielkie.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
adam201
Posty: 145
Rejestracja: 10 maja 2008, o 02:28
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: adam201 »

Chal pisze: Mógłby zagrać zarówno w parze z Winiarem jako ofensywny przyjmujący, będący bardzo mocno obciążony atakiem, tak jak grał obok Łuki (i to mimo, że nie był wtedy wcale jakoś wyraźnie odciążany w przyjęciu), jak i obok Kubiaka, jako równorzędny, a nawet bardziej defensywny z pary (tak jak ostatnio z Bengoleą). Obok Kurka pewnie byłoby już ciężko, choć i co do tego nie ma pewności, ale na pewno dałby dodatkową możliwość gry na 3 przyjmujących jako ten grający po przekątnej z rozgrywającym i jednocześnie obciążony przyjęciem (tak grał w przedsezonowych sparingach AZS-u, gdy kontuzje mieli zarówno Szymański, jak i Krzysiek, ma w końcu przeszłość jako atakujący).
Rafał Buszek bez problemu mógłby zagrać na przyjęciu także z Kurkiem. Z resztą pokazuje, że przyjęcie i defensywa to także jego dobra strona. Jak wspomniałes wczesniej Rafał został przemianowany z ataku na pozycję przyjmującego przez s.p. trenera Kowalczyka i teraz widać tego efekty. Mimo kilku lat zastoju teraz należy się temu zawodnikowi powołanie za ten sezon.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: PvK »

To i ja przedstawie swoje typy do kadry B
Janusz, Zygadlo - mysle, ze ten 2 sie nie obrazi, baa bedzie nawet wdzieczny za mozliwosc gry po straconym sezonie klubowym, a mentalnie pomoze mlodym.
Boladz, Muzaj, Kaczynski - dwa pierwsze nazwiska to ogromne talenty. Kaczynski gra ciekawy sezon, brakuje mu zagrywki i sily w ataku, ale caly czas ma szanse na rozwoj.
Wachnik, Mika, Lapszynski dalej Wlodarczyk, Buchowski, Ferens, Bednorz - pierwsza dwojka gra naprawde fajne sezony. Mika co prawda nierowno, ale nie skreslal bym go. W kadrze A pelniliby marginalne role, a tutaj moga GRAC. Lapszynski do momentu oddania szpiku tez gral fajnie w I lidze. Pauzowac mial kolo miesiaca, mam nadzieje ze szybko wroci do podstawowego skladu lubinian. Po dobrej grze w LE w przyszlym sezonie mialby ogromne szanse na pozosanie w wyjsciowej 6, ale juz w pluslidze. Na 4 kogokolwiek, bo i tak przede wszystkim rotowalbym ta trojka.
Hain, Dryja, Nowakowski - Hain rozpatrywany jest do kadry A, ale tez raczej w roli obserwatora z trybun podczas pojedynkow, wiec tutaj niech pogra. Dryja i Nowakowski raczej nie maja konkurencji w u23. Jesli bierzemy 3 atakujacych to nie ma miejsca dla 4 srodkowego? Jesli mimo wszystko mam kogos wskazac na 4, to Bieniek lub Grzechnik.
Libero oczywiscie Kowalski i .... i ktos;). Piechocki w juniorach, Maslowski w kadetach, to moze Popiwczak?
Buszek na 4 do reprezentacji A. Jesli nie to trudno, ale trzymajmy sie tego ze to kadra U23(z wyjatkiem dla Zygadly i ew Wlodarczyka)
Cieszy tez Kowal na lawce trenerskiej, ktory po tym sezonie moze odwaznie bedzie rotowal skladem. Marzy sie tez ktos do pomocy, kto odwaznie stawia na mlodych (z pozytwnym skutkiem) - Prygiel, Bednaruk.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: pewniak »

Po przeglądnięciu powyższych wypowiedzi wychodzi na to co napisałem na wstępie. Kadra B to nie powinna być U23 tylko zaplecze kadry A.
Bezdyskusyjnie Kadra B powinna być miejscem ogrywania młodych tak by "gotowi" wchodzili do kadry A. Moim zdaniem "wymieszanie" kompletnych żółtodziobów takich jak Bućko, Szalpuk czy Wachnik np z doświadczonymi Ruciakiem, Woickim, Wiśniewskim czy Jaroszem dałoby o wiele lepsze efekty niż granie samymi młodymi. Oczywiście nie bez znaczenia jest osoba trenera, który powinien tak prowadzić drużynę, by ci młodzi się rozwijali na boisku, a nie stanowili uzupełnieni tych starszych.

W takim układzie w razie kontuzji w kadrze A, trenerzy konsultują się ze sobą i luka zostaje uzupełniona zawodnikiem gotowym do gry w danym momencie.

Co do nazwisk, to wydaje się to na chwile obecną mocno życzeniowa kwestia, bo wg mnie wszystko zależy od Antigi. Jestem pewien, że powoła bardzo szeroką kadrę obejmującą tych najmłodszych, a selekcja składu na LŚ spowoduje z definicji ustalenie większości składu kadry B.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
waldek 28
Posty: 160
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: waldek 28 »

Po obejrzeniu wczorajszego meczu I ligi, jest pod wrażaniem gry dwóch zawodników: Przybyła środkowy-209 cm i Szchulz atakujący ok 208 cm. Jeżeli regularnie grają na takim poziomie jak we wczorajszym meczu, to myślę że warto było by ich sprawdzić w kadrze B.
Duzy
Posty: 151
Rejestracja: 18 wrz 2012, o 15:03
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Duzy »

waldek 28 pisze:Po obejrzeniu wczorajszego meczu I ligi, jest pod wrażaniem gry dwóch zawodników: Przybyła środkowy-209 cm i Szchulz atakujący ok 208 cm. Jeżeli regularnie grają na takim poziomie jak we wczorajszym meczu, to myślę że warto było by ich sprawdzić w kadrze B.
Schulz gra tak juz 2 sezon...
kanimo

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: kanimo »

W jakim sa wieku? Napisz cos wiecej o ich grze.

Do ligi z Plusem ich :D ; zamiast roznych wynalazkow (Mineiro, Bozko, Nemer itp). Co roku jest jakis w tym stylu. Czy skauci PlusLigi w ogole nie ogladaja pojedynkow "zaplecza" i kupuja zagranicznych zawodnikow na you tube?
Ostatnio tylko PW wyciagnela paru zawodnikow z nizszych klas rozgrywkowych, inne druzyny z dolu tabeli raczej nie szukaly, lub pojedynczych (ew bylych zawodnikow kadry juniorow jak Orczyk i oby w przyszlosci Lapa). Mowie o Czewie, Olsztynie, Bydzi po rozbiorze itp.
MrArtist
Posty: 225
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: MrArtist »

Schulz - 23 lata, Przybyła - 22 lata. Jeśli chodzi o Schulza to z racji wzrostu ma kapitalne warunki fizyczne, a do tego niesamowitą dynamikę. Powiedziałbym że przypomina mi Yudina, gdy miał swój najlepszy sezon w Jastrzębiu grając na ataku. Do tego dołożyć może bardzo mocną, dość nietypową zagrywkę. Przechodząc to Przybyły to drwal jakich mało. Wg mnie patrząc na naszych obecnych kadrowych środkowych to właśnie kogoś takiego nam brakuje. Większość z nich tylko klepie piłkę porównując ze środkowymi tych najlepszych reprezentacji. Przybyła mógłby dać moc w ataku jak i na zagrywce, a wiadomo że nasi środkowi kuleją szczególnie w tym drugim elemencie.
krzysiu
Posty: 5484
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: krzysiu »

To jest ten Przybyła co chyba kiedyś grał w Jastrzębiu - czy mi się coś pomyliło :)?
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Mateusz1993 »

Też mi się tak wydaję, tak Aleppo tematu to on miał już swoją szansę w kadrze B. Imponował mocnym atakiem, wyglądał potężnie no i miał dość mocna dobra zagrywkę, teraz trochę zapomniany, wątpliwe by nasi trenerzy patrzyli na I ligę
kanimo

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: kanimo »

A Kedzierski moze nie brylant ale tez nie malowana cyrkonia ;) . Gra lepiej niz gral w mlodej Resce.Zasluguje na szanse obok lub zamiast Janusz jesli ten nie zdazy. Moze rzeczywiscie z jakims starszym u boku. Mlody na pierwszego a starszy w razie zagotowania sie.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: maciek77 »

A.Kowal trenerem kadry B
Duzy
Posty: 151
Rejestracja: 18 wrz 2012, o 15:03
Płeć: M

Re: Kadra B- zaplecze Reprezentacji i ogrywanie młodych

Post autor: Duzy »

Schulz -208cm zasięg około 360, dynamiczny z dobrą zagrywka. Zdecydowanie poradziłby sobie w klubie pokroju BBTS, Czewa, Bydgoszcz (nie mówię ze jako 1,lecz w 12 meczowej)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”