Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

paw98
Posty: 45
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:45
Płeć: M
Lokalizacja: Domaradz
Kontakt:

Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: paw98 »

Wczoraj Trener Bonita ogłosił 14 na ME

W czternastce znalazły się:

Katarzyna Skowrońska-Dolata
Mariola Zenik
Eleonora Dziękiewicz
Izabela Bełcik
Magdalena Śliwa
Anna Podolec
Małgorzata Glinka-Mogentale
Dorota Świeniewicz
Agnieszka Bednarek
Joanna Mirek
Milena Sadurek
Milena Rosner
Maria Liktoras
Klaudia Kaczorowska

Z tej 14 trener Bonita ogłosi po zgrupowaniu w Szczyrku (04-14.09) 12 która pojedzie na ME.

Uważam że nie ma żadnych zaskoczeń jest to w tej chwili najmocniejszy skład jaki mógł powołac trener Bonita.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: mewa »

Podstawowym pytaniem jest, czy trener zdecyduje się postawić na Milenę jako pierwszą rozgrywającą. W WGP chyba przekonała do siebie wszystkich, że może być nie tylko zmienniczką Izy, ale również pierwszą rozgrywającą doskonale kierującą drużyną.
paw98
Posty: 45
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:45
Płeć: M
Lokalizacja: Domaradz
Kontakt:

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: paw98 »

Moim zdaniem Milena jest teraz w lepszej formie niż Bełcik i to ona będzie pierwszą rozgrywającą na ME.
Nikola Grbic
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:37
Płeć: M
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: Nikola Grbic »

Ta 14 właściwie bez niespodzianek ... wypadnie z niej zapewne Kaczorowska i Śliwa...
co do pierwszej rozgrywającej to zapewne zadecyduje forma dnia, ale w WGP Sadurek grała fantastycznie i to ona powinna być podstawową rozgrywającą... ma szeroki wachlarz zagrań i potrafi zaskoczyć blok rywalek...
Naszym ogromnym atutem jest fenomenalna libero Mariola Zenik ... to co ona wyprawia w obronie jest nie do pomyślenia.
Polki stać na dobry wynik ... patent na Włoszki już mają, Rosjanki też potrafiły ograć ... więc nie pozostaje nam nic innego jak tylko 3mać kciuki.
Awatar użytkownika
matikielce
Posty: 11
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:19
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: matikielce »

Dziewczyny zostały wybrane spośród grona bardzoo dobrych rozgrywajacych , więc o ich forme można być spokojnym.
WIELKI_ZNAWCA
Posty: 32
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:30
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: WIELKI_ZNAWCA »

Wogóle ten skład jest bardzo dobry, z którym mamy szansę na... wszystko.
Wydaje mi się, że teraz dziewczyny są bardzo mocne psychicznie, a ostatni sukces, czyli awans do finałów WGP mógł je jeszcze podbudować w kwestii własnych umiejętności.
Jak dla mnie do 12 nie powinny wchodzić Śliwa i Kaczorowska, lecz nie wiadomo, czy przypadkiem Bonitta nie będzie chciał zrobić sobie 'polskiej Ortolani'. Zagrozone mogą czuć się Joanna Mirek i Milena Rosner. Szczególnie Mirek, gdyż proszę zauważyc, że zawodniczka została powołana do kadry, lecz trener wogóle nie widział gry tej zawodniczki. Lecz zawodniczka pokroju Mirek nie złoży broni ;)
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: PaStKa »

Rozegranie mamy super, zarówno Milena, jak i Iza mogą pociągnąć grę. Gdyby Śliwa weszła na parkiet też pewnie by pokazała jak należy rozgrywać. Myśle, że jednak będzie się musiała zadowolić, również zaszczytną funkcją asystenta. Na pewno może pomóc naszym rozgrywającym. Tak samo jak jeden z przedmówców uważam, że wypadną Śliwa i Kaczorowska. Mam nagzieję, że Gosia Glinka zagra tak samo jak 2 i 4 lata temu, choć jej forma wiąże się z pewną niewiadomą(tzn. czy będzie w świetnej, czy jescze lepszej formie), ale gdyby co, jest Kasia Skowrońska, Ania Podolec, na pewno bedzie bardzo dobrze.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
Awatar użytkownika
matikielce
Posty: 11
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:19
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: matikielce »

Ekipe mamy bardzo dobra, Bonita bardzo dobrze ułożył zawodniczki pod wzgedem taktycznym, lecz mnie martwi coś innego, psychika dziewczyn, która jest wielkim czynnikiem przesądzającym losy całego spotkania. Umięjętności dziewcyzny mają ogromne, lecz to nie bedzie jedyny klucz do zwycięstwa.
Awatar użytkownika
matiz99
Posty: 77
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: matiz99 »

Mnie tu jeszcze brakuje Ani Barańskiej, ale cóż jej decyzja :(
,,Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!"
Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
matikielce
Posty: 11
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:19
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: matikielce »

Brakuje, ale Ania miała swoje powody dla których musiała zrezygnować w grze w kadrze, no ale szkoda bo naprawde świetna z niej zawodniczka
grzes_torun
Posty: 1
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: grzes_torun »

Mnie ciągle zastanawia, czy Marco Bonitta rozmawiał naprawdę ze wszystkimi dziewczynami z powołanych na "Pekin 2008". Wprawdzie Joanna Mirek znalazła się w kadrze, ale czy Natalia Bamber, Kamila Frątczak i Ola Przybysz nie zasługują także na szansę? Chyba, że dziewczyny nie są w najwyższej formie ostatnio.
elektra13
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:30
Płeć: K

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: elektra13 »

Faktycznie skład nie zaskoczył. Bełcik jest w słabszej formie przez kontuzje, więc pewnie posiedzi na ławce w Belgii i będzie wchodzić tylko na kilka akcji, ponieważ Milena udowodniła swoją klasę. Mam nadzieję, że Polki pokuszą się znowu o obronę tytułu, ale łatwo nie będzie. Rośnie nam jeszcze jedna potęga oprócz Rosji i Włoch - Holandia. Pokazała co potrafi w WGP. Ale wierze w to, że powrót Glinki, Mirek i coraz lepsza gra Świeniewicz zagwarantują nam końcowy sukces. A myśle, że jeśli oprócz Podolec dołączyłaby do nich Barańska mielibyśmy siłę ataku nie do zatrzymania.
witek017
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 15:16
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: witek017 »

trener Bonitta wykonał kawał dobrej roboty
vani
Posty: 17
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:53
Płeć: K

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: vani »

no i Glinka jest ;]
mam nadzieje że jej powrót da dużego kopa naszej reprezentacji ;]
Jak dla mnie Milena jest obecna numer 1.
Winiar^Dante^Winiar^Zagumny^Winiar^ Rouzier^Winiar^Pierre xD
Awatar użytkownika
unka
Posty: 11
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:54
Płeć: K
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Kontakt:

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: unka »

Czternastka jest bardzo dobra. Szkoda tylko, że zabrakło w niej Natalii Bamber i Sylwii Pyci, ale, jak wszyscy widzimy, trener Bonitta wprowadza swoje rządy i niektóre zawodniczki musiały się z reprezentacją pożegnać. Moim zdaniem na pewno wypadnie z niej Magda Śliwa, jako, że mamy dwie bardzo dobre rozgrywające, a ona jest drugim trenerem.
I zjednoczeni huligani skandują "Polska, jesteśmy z Wami!" :)
Awatar użytkownika
FilipS
Posty: 20
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 02:33
Płeć: M
Lokalizacja: mariola-zenik.pl
Kontakt:

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: FilipS »

Pycia jest po kontuzji i nie byla brana pod uwage przy ustalaniu kadry...
A Bamber jest poprostu za slaba na kadre wg. Marco i ja sie w pelni z nim zgadzam.

Mysle ze wiekszych zaskoczen nie ma, przed ME odpadną: Kaczorowska i Śliwa
A temat Baranskiej w Reprezentacji proponuje zakonczyc, bo ona nie zasluguje na to zeby wystepowac w kadrze !!!
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: evija »

Zostawmy Barańską w spokoju - dosyć wałkowania w kółko tego tematu, bo to już nudne.

Co do składu to jak najbardziej przewidywalny, a podobnie jak większość uważam, że odpadnie Madzia Śliwa, która jest w formie raczej koła ratunkowego (w razie czego - a i tak jedzie jako trener), a drugą osobą...mam osobiście 3 kandydatury.
1 - Klaudia Kaczorowska, młoda zdolna etc...ale nieograna i nie zmieni tego nawet jedna niezła zmiana z Rosją aczkolwiek trzymam kciuki za jej rozwój myślę, że będą z niej 'ludzie', ale nie prędzej jak za 2 lata. Teraz jednak jest moim skromnym zdaniem za młoda.
2 - Agnieszka Bednarek, to w sytuacji gdyby Bonitta jednak namówił Skowronka na wejścia na środek - wtedy Aga może się czuć zagrożona. Kasia jednak raczej nie wróci na środek - szybko ;) - więc Aga powinna w teorii jechać.
3 - Milena Rosner, niepewna gra w przyjęciu i ataku, jednak wszystko zależy od formy Asi Mirek. Zresztą Milena musiałaby przegrać rywalizację też z Klaudią, licząc, że Madzia nie jedzie.
Wątpię by Bonitta zrezygnował z dwóch przyjmujących.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Skoczek
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:34
Płeć: M
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: Skoczek »

Ja osobiście uważam, że Bonitta to świetny fachowiec. Nie tylko ze strony szkoleniowej lecz i psychologicznej. Wie, jak rozmawiać z dziewczynami, umie je motywować. Udało mu się pozbierać a nawet stworzyć na podwalinach starej nową, świeżą kadrę naszych siatkarek. Po zeszłorocznym blamażu, czekaliśmy na odrodzenie. I stało się. Zaufaliśmy bonicie a on po upływie czasu pokazał co potrafi zrobic z siatkarkami. Awans do Grand Prix, swietne mecze zapawają optymizmem. Co do skłądu na ME to uważam, że powołał obecnie najlepsze polskie zawodniczki. Myślęjednak, że z tego składu możemy już widzieć 12-stkę na ME. Problem tylko co będzie z Madzią Śliwą. Przecież Milena Sadurek zagrała swietne zawody w GP. Pokazała, że nie boi się grać odważnie, naprawdę jestem pełen podziwu dla tej dziewczyny. Jest też przecież Iza Bełcik. Myślę jednak, że tak zostanie ale zaufajmy trenerowi Bonicie, on wie co robi. Powrót Gosi Glinki to kazdy wie co oznacza. Ania Podolec pokazała, że nie ustępuje Gosi ale to dobrze, że będziemy mieli dwie takie "armaty" na ataku. Uważam, ze Kasia Skowrońska wróci jednak na środek siatki, bo jeśli chcemy wygrać ME to musimy mieć 3 dobre środkowe. A pamiętajmy jednak, że sprzed dwóch lat keidy na środku grały Skowrońska, Mróz i Pycia obecnie na tej pozycji nie gra żadna. Wielu fachowców nie dawało szans Lenie Dziękiewicz a ta pokazałam, że wyjazd na ME jej się należy. Razem z Maszą Liktoras tworzą sietny duet. A co będzie z 3 środkową?? Mnie się wydaje, że na środek wróci "Skowronek", Agnieszka Bednarek jest obiecującą się zawodniczką lecz bez doświadczenia i branie ją na ME to wielkie ryzyko. Cieszy mnie, że wraca do kadry Asia Mirek, to klasowa zawodniczka z charyzmą, poprawi nasze przyjęcie i atak. A wy jak sądzicie drodzy forumowicze?? Jakie widzicie szanse naszych siatkarek na ME? Jaka będzie waszym zdaniem 12-stka na europejski czempionat?? Piszcie!
Pozdrawiam - Skoczek
WIELKI_ZNAWCA
Posty: 32
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:30
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: WIELKI_ZNAWCA »

Najlogiczniejszą opcją byłoby oczywiście podziękowanie Śliwie i Kaczorowskiej, lecz nikt nie wie co siedzi w głowie Bonitty.
Co do Kasi Skowrońskiej... to jeżeli Bonitta będzie widział ja na środku to wypadnie Agnieszka Bednarek. Wtedy zostanie jedno mejsce dla drugiej atakującej (gdyż pierwszą będzie Podolec), które moga zapełnić Kaczorowska albo... Sliwa. Więc wtedy albo Bonitta weźmie 5 przyjmujących i 1 atakującą albo co jest raczej mało prawdopodobne 3 rozgrywające. A wtedy Kasia Skowrońska będzie zawodniczką na dwie pozycje.
Awatar użytkownika
FilipS
Posty: 20
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 02:33
Płeć: M
Lokalizacja: mariola-zenik.pl
Kontakt:

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: FilipS »

Kasia powinna jak najszybciej wrocic na srodek !!!
Dla dobra calej Reprezentacji. Trzeba zrozumiec ze z kota sie krowy nie zrobi.
Gosia i Ania Podolec na ataku, a Lena, Masza i Kasia S na srodku
dudi
Posty: 10
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 23:34
Płeć: M
Lokalizacja: okolice Piły
Kontakt:

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: dudi »

Nie wiem kto bedzie w ścisłej kadrze ale zdaje mi się ze odpadnie z niej Milena Rosner i ... własnie patrzac na mecze Grand Prix to powinna Madzia Śliwa bo ona jest wsumie II trenerem i grajac na boisku nie bedzie widziała wszystkiego i wogole kto bedzie tłumaczył dziewczyna jak maja grac? Ona po zejsciu na przerwe nie bedzie tam odpoczywała tylko tłumaczyła Boniite? Jakoś smiesznie to widze.
Narazie głownym problemem kadry jest jedna dobra rozgrywaja, Iza musi wgrac sie znów, Milena Sadurek wchodzi do kadry dopiero ale trzeba przyznac ze wchodzi bardzo pozytywnie.... Szkoda ze Kasia Skorupa ma kontuzje bo po poprzednim sezonie wg mnie najlepsza rozgrywajaca LSK była własnie ona. Grała cały sezon równo. Ale na dzien dzisiejszy Milena Sadurek chyba w reprezentacji bedzie trzymac się w podstawie bardzo długo i dobrze bo ona jest dobra.
"Kto jest silny psychicznie, jest silny fizycznie" Ł. Kadziewicz.
radio
Posty: 130
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:51
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: radio »

vani pisze:Jak dla mnie Milena jest obecna numer 1.
Uważam że to zdanie jest mocno przesadzone, proszę chociażby zobaczyć jej gre w finale wgp- totalne zero ataku, uderza zawsze po prostej i jeżeli są tam rece blokujących to blok raczej pewny, brak dobrej dynamiki w ataku i umiejęctnosci obicia bloku. Jedynie jej serwy mogą czasami narobić kłopotu. Uważam ze ta pani powinna siedzieć na ławce. I nie piszcie prosze ze jest super bo gra w tak dobrym klubie, bo często taki argument spotykam na forach.

Wiem ze powtorze to co inni grali ale gdyny w kadzre grała Barańska to hohoho, byśmy mieli bardzo dobry zespół. Teraz w grze czasami dziewczyny nie potrafią postawić tej przysłowiowej kropki nad "i" atakiem (czasami tylko anna podolec), reszta elemetów w naszej grze jest bardzo dobra. Kasia Skowrońska powinna "mieć otwarte" oczy podczas ataku to moze nie miałaby takich problemów z blokiem, ba napewno by nie miała!
chrupek01
Posty: 1
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: chrupek01 »

Mila bardzo dobrze prowadzi grę naszej kadry i jak na debiut wcale tego nie okazuje. Za to Iza sprawia wrażenie jakby to ona była debiutantką i nie za bardzo wiedziała gdzie sie znajduje. Jak na razie to największe szanse na wypadnięcie z kadry ma Milena Rosner i jeśli Iza się nie otrząśnie to może podzielić jej los. A wydaje mi się, że temat Ani Barańskiej powinniśmy już zakończyć. Podjęła taką a nie inną decyzję i powinniśmy to uszanować. A o tym czy zasługuje na grę w kadrze czy nie na szczęście nie decydujemy my :)
TerriK
Posty: 3
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:02
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: TerriK »

Tak na wstępie to coś powiem na temat Ani Barańskiej i mam nadzieję, że będzie to ostatnia wypowiedź na temat jej decyzji.
Uważam, że każdy, kto nie chce grać w kadrze, nie powinien być dla kogoś "potworem", kimś na kim można się wyżyć. Każda zawodniczka na pewno w jakiś sposób marzy o grze w kadrze swego kraju, i sądzę że Ania Barańska też by chciała, ale coś jej na to nie pozwala. Może powodem jest to, że czuje się ona zmęczona długim sezonem, który praktycznie cały przegrała w wyjściowej szóstce i trzymała przyjęcie na bardzo dobrym poziomie jak i w ataku. Może jest ona zmęczona tymi podróżami w Lidze Mistrzyń - inny klimat inne strefy czasowe, po prostu chce ona odpocząć wiedząc, że w obecnym sezonie będzie to samo, mam tu ma myśli turnie w Brazylii, na który Winiary zostały zaproszone jako jeden zespół z Europy, turniej w Bazylei z udziałem RC Cannes, i vice mistrzem Francji i najlepszymi zespołami z Brazylii i jednym z Rosyjskich klubów. Ponadto różne meczące sparingi, inne krajowe turnieje. Każdy chce mieć czas dla Siebie i dla swojej rodziny. Kto wie może Ania ma właśnie kogoś takiego, z którym chce spędzić tę odrobinę wolnego czasu. I od razu mówię, żeby każdy się zastanowił i pomyślał 3, 10 lub 100 razy za tym co napisze. Bo gwarantuję, że jakby to była zawodniczka z waszego klubu z miasta, to nikt by nie napisał na jej temat złego słowa, ale co innego, gdy zawodniczka jest z Kalisza a my jesteśmy z Bydgoszczy i tam takich przypadków nie ma. Na tym kończę i myślę, że każdy postara się zrozumieć, czemu ktoś nie chce występować w kadrze.
SSK Winiary Kalisz !!
damian p-no
Posty: 5
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 09:59
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: damian p-no »

wszystko bedzie dobrze tylko Kasia Skowrońska powinna wrócic na środek bo na ataku jej troche nie idzie a środek to jej pozycja... na atak Małgosia Glinka na przyjęcie Dorota Świeniewicz z Milena Rosner rozegranie Milena Sadurek i na środek Kasia Skowrońska i Lena Dziękiewicz a na libero wiadomo ze Mariola! taki skład w optymalnej dyspozycji i obronimy tytuł mistrzowski! :D
pol
Posty: 20
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:45
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: pol »

Myślę, że odrobinkę brakuje Skowrońskiej na środku, ale jednak uważam, że to słuszna decyzja ustawiać ją na ataku. To ważne, żeby na ME Podolec miała godną zmienniczkę (chyba, że Kasia wygra rywalizację z Anią). A Glinka będzie mogła się wówczas skupić na przyjęciu.
WIELKI_ZNAWCA
Posty: 32
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:30
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: WIELKI_ZNAWCA »

pol, no co ty :P
Przeciez Skowrońska to znakomita środkowa, w Asystelu grała bardzo dobrze i właśnie tam, na środku, rozwinęła się i to bardzo. Ja byłbym za tym, żeby Kasia na ME pojechała jako środkowa. Chyba, że będzie tak jak 2 lata temu, kiedy to Kasia na ME również była jako 2 atakująca a grała na środku.
Może byc jeszcze tak, że Kasia będzie nominalną środkową, co wypchnie Bednarek ze składu i wtedy będzie wolne miejsce dla 2-giej atakującej i w to miejsce by wskoczyła piąta przyjmująca - Kaczorowska.
krakus
Posty: 11
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: krakus »

Nic nowego co do kobiecej reprezentacji...Wracajac do drugiego posty Pana Mewy moim zdaniem Milena Sadurek bedzie 1 rozgrywajaca chociaz jest slabsza w jednym elemencie od Bełcik w bloku to jest jej taki maly minusik ale i to da sie nadrobic innymi elementami jak obrona w polu. Belcik ma przeblyski formy i gdy jest taka chwila to to wykorzystuje i gra fenomenalnie a jak jej nie ma to jest kiszka jednym slowem mowiac!!!Pozdro all
WIELKI_ZNAWCA
Posty: 32
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:30
Płeć: M

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: WIELKI_ZNAWCA »

krakus pisze:(...) chociaz jest slabsza w jednym elemencie od Bełcik w bloku to jest jej taki maly minusik (...)
Niestety, ale się nie zgodzę i chyba każdy kto obserwował mecze WGP. Milena gra świetnie w bloku. W meczu z Włoszkami w Hong Kogu zaliczyła 6 bloków a np. z Dominikankami 3, lecz oczywiście to nie wszystko. Ten spektakularny blok na Godinie w 3 secie w Osace zaliczyła właśnie Milena. Wogóle byłem zaskoczony, że aż tak dobrze jej idzie w bloku.
Awatar użytkownika
Vision
Posty: 36
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:31
Płeć: K

Re: Marco Bonitta ogłosił 14 na mistrzostwa Europy

Post autor: Vision »

Mnie się wydaje, że Skowrońska ostatnio nieco się zagubiła między tymi dwiema pozycjami... Ani na środku ani na ataku już nie błyszczy tak, jak pamiętamy to z lat ubiegłych. Mileną Sadurek to dla mnie w tej chwili nr 1 w kadrze na rozegraniu, a co do jej bloku to zgodzę się! Mimo, że nie ma ona imponujących warunków to bardzo dobrze czuje piłkę i niejednokrotnie zakłada czapy rywalkom. Nie wiem czy ktoś pamięta ale na turnieju w Montreaux Milena była w czołówce blokujących... Po przekątnej z nią powinna zagrać albo Gosia Glinka albo Ania Podolec, która w razie potrzeby może też przejść na przyjęcie. Moim zdaniem Bonitta z tej 14 wykreśli Magdę Śliwę (choć akurat ja uważam, że nawet w obecnej chwili byłaby ona w lepszej dyspozycji niż Iza Bełcik, której gra totalnie mi się nie podoba, wystawia ona bardzo "niechlujnie" niekiedy nawet nie wyskakując przy rozgrywaniu krótkiej). A jako drugą zawodniczkę, która oglądnie sobie ME w TV (choć Śliwa będzie tam, ale w innej roli ;) ) typuję Kaczorowską. Akurat ja uważam, że ta dziewczyna w pierwszej reprezentacji to lekka pomyłka. Ostatni raz miałam okazję oglądać ją "w akcji" na Mistrzostwach Polski Juniorek w Łodzi gdzie pomimo nagrody dla najlepszej atakującej nie błyszczała niczym szczególnym... Oczywiście może też być tak, że od tamtej pory dziewczyna zrobiła kolosalny postęp (w końcu to prawie pół roku), ale mimo wszystko jej czas w pierwszej drużynie narodowej jeszcze nie nadszedł zdecydowanie!
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste..."
"Aby dotrzeć do celu trzeba najpierw wyruszyć w drogę..."
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”