Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: zajczik »

Z tego co ja widziałem to świetnie Jakub Szczurowski. Podobnie na środku hulał nieznany mi i chyba niewidziany nigdy Pietruszewski. Schadach już w młodziku czujny był w obronie.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Toz pisalam, ze mamy 3 rowne pary na przyjeciu, a w kazdej jest Szczurowski; Nawet 4.
WG statysty cev Szczurowski 86% pozytywnego przyjecia przy 21 probach, 79% sk ataku.
Pietruszewski 89% ataku ale 0 blokow.
Korona 53 w ataku, 89% pozyt w przyjeciu.
https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... x?ID=71930

Ciekawi mnie jak wyjdziemy na Ukraine. Bo jutro Lotwa-i pewnie pierwszy sklad. Pojutrze Gruzja-moze byc drugi, choc na razie nad Ukraina mamy przewga tylko w ratio punktow.
I 8.12 Ukraina i tu sie rozstrzygnie sprawa pierwszego miejsca. W zeszlym roku troszke sie z nimi meczylismy, choc imho obecna polska ekipa jest mocniejsza. Dzien pozniej Estonia.

Czyli jest szansa, ze jutrzejszy sklad na Lotwe, to rowniez sklad na Ukraine, o ile bedzie rotacja.
Tylko wtedy albo zabraknie Szczurowskiego, albo bedzie zmeczony. :D

Mi sie ta para Korona/Szczurowski podobala bardzo.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... x?ID=71932

W zasadzie mialam racje, gramy 2 ekipami na zmiane. Ale bez Szczurowskiego w kazdej :D Tylko ta druga, tzn pierwsza jest teoretycznie bardziej ofensywna na przyjeciu (Chrzanowski, Trawka). Widze taz (na razie jeszcze nie mialam czasu obejrzec) ze Schadach rowniez przyjmowal i to znakomicie.
Powyze link do statystyk.
Trawka dobrze w przyjeciu, Slabiej w ataku ale dodal 3 bloki, Chrzanowski dobrze w obu elementach. Kicinski skutecznosc powiedzmy przyzwoita, ale na duzej ilosci atakow, wiec pewnie pare sytuacyjnych zebral. Dodal 6 asow przy 1 bledzie i 2 bloki. No i Nurkiewicz-4 bloki i 83% w ataku. Dzik, drugi najlepiej punktujacy druzyny, po liderze Kicinskim.
Czyli mozemy grac na 2 zespoly. Z ewentualnymi zmianami jakby ktos mial slabszy dzien.

Ukraina, z 2 zwyciestwami, podobnie jak my, wychodzi na czolo (5 straconych punktow mniej). Ale maja na liczniku Azerbejdzan i Gruzje, czyli 2 najslabsze ekipy. Wiec raczej jutro to sie odwroci.
Jakby ktos chcial obejrzec:
https://www.youtube.com/watch?v=nocVlu_NP5Q

IPowinnismy wygrac spokojnie z Ukraina.W zeszlym roku wygralismy po szarpanym meczu. Dolozenie zawodnikow 08,09 wzmocnilo ekipe. Jakby zamiast Draga byl Kuropatwa imho byloby jeszcze lepiej, on swietnie broni, niezle serwuje i blok ma od Draga duzo lepszy, rozegranie porownywalne lub lepsze. Moze sie tez okazac, ze najlepsza para srodkowych beda za 1-2 lata Nurkiewicz/Skora, obaj z Trefla, choc rozne roczniki. Jesli oczywiscie spalscy trenerzy odwaza sie siegnac po zawodnika spoza Spaly-Skore.

I tym razem na ME 2024 mozemy zmiesc Hiszpanie. :D
Wreszcie znowu, po 10 latach bardzo bogate roczniki, praktycznie bez slabosci.
buzinga
Posty: 1246
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: buzinga »

Ja bardzo wierzę w to, że Trawka będzie powolutku zamieniał się we wszechstronnego przyjmującego. To jest jego kierunek rozwoju przy takich parametrach fizycznych. Dlatego cieszy lepsze przyjęcie. Ogólnie chyba tak to wygląda, że z tego dwurocznika może wyjść ze 2 a może nawet 3 przyjmujących do gry w kadrze seniorskiej. Oby, bo to poprawiłoby naszą sytuację na tej pozycji dość mocno. Dzięki Diomedea za komentowanie, dużo wartościowej treści.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Fajnie to wygladalo, choc na razie obejrzalam pierwszego seta.
No z tego seta to Nurkiewicz rosnie na monstera. Blokuje, atakuje, serwuje i dobrze dogrywa free-balle. Na kolejnego monstera rosnie Schadacha. Przyjmuje broni i wystawia-libero kompletny?. To gosc po wyjsciu z mlodzika, gra bardzo dojrzala. I troche on i bardziej Nurkiewicz budzili moje lekkie obiekcje zachowaniami lekko agresywnymi, kubiakowo-gladyrowymi. Teraz nic takiego nie widzialam.
Chrzanowski zdecydowanie sie rozwija, widac roznice w stosunku do zeszlego roku. Koledze Krisowi sie podobal na zywo w Koralu i widac wieksza wartosc takich obserwacji. Mi i Wysokiemu na srtreamach podobal sie wtedy srednio.

Falkowski, jak na tak wysokiego zawodnika fajnie porusza sie po boisku. Przyspieszyl i urozmaicil gre w porownaniu do zeszlego roku. Dobrze broni, fajne wybory. Kiwka kompletnie nie sygnalizowana, szybka, precyzyjna, przy jego wzroscie zabojcza. Powinno byc dobrze. Na stronie CEV chyba ujeli mu 10cm, on bardziej wyglada na 197-8 niz 188

Trawka rzeczywiscie calkiem ladnie sie skladala do tego dyszelka, o niebo lepiej niz w krytykowanym meczu zeszlego roku. Jeszcze popatrze w nastepnych setach. I ma naprawde dobra prace nog.

No jest moc. Ja naprawde widze duzo mlodziezowych medali przed ta grupa. Sa wysocy , technika i koordynacja beda sie poprawiac. I jest 4 niezlych przyjmujacych :D :o
Jak dodac mozliwosci rozwoju tych troche starszych (Salata, Grzyb, Drozdz, Potrykus, moze Hendzelewski?)rowiesnikow jak Lapszynski i mlodszych jak Wlazly, oraz gosci wygladajacych na przyszlych niezlych ligowcow jak np Pacholski, to po krotkim okresie posuchy powinien powrocic pelny splendor.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Na dzisiaj:
https://www.youtube.com/watch?v=AZloxPqxnKU

Pewnie z Gruzja zagra ta sama ekipa co z Azerbejdzanem. Moze pozostali wejda troche rozruszac stawy.
Bardzo fajny pomysl, przy tym bogactwie i zageszczeniu spotkan, ustawic 2 ekipy.
Tym sposobem wszyscy moga pograc pod presja i wziac w calosci odpowiedzialnosc za wynik. Nie kisza sie na lawce, by wejsc na podwojna, czy dograc koncowke. Mamy tez niezly uklad spotkan, poza koncowa (sekwencja Ukraina, Estonia), to gramy slabszy mocniejszy slabszy. Fajny dobor personaliow do tych 2 ekip, np Korona niedawno przestawiony ze srodka gra na przyjeciu ze Szczurowskim, wzglednie doswiadczonym i zrownowazonym.

Niby pomysl dosyc logiczny, ale uprzednio takiej logiki nie widzialam. Zdecydowanie postawiono na rozwoj szerokiej grupy i to sie moze podobac, nawet bardzo.
Fajny dobor skladow. Fajne przestawienia, bazujace bardziej na zdolnosciach ruchowych niz na potrzebie chwili (Pobrotyn i Janus na atak).
Fajne wykonanie wielu elementow jak serwis, atak. Widac ze zawodnicy nie ida na pelna sile, lecz bardziej na precyzje i powtarzalnosc. Widac rozwoj przymujacych w pozadanym kierunku.

Wczoraj Potempa wszedl na podwojna na atak. Jednak pilki nie dotknal. Coz, jest tym 3cim atakujacym.

Edit-przechwalilam, dzis znowu wczorajszy sklad, z wejsciami Szczurowskiego na calego seta, oraz krotszym Korony, Draga i Potempy na atak.
coz, ograli sobie hale przed meczem z Ukraina.

Nie zawsze bylo widac calosc naszej polowy przy serwisie przeciwnika. Ale Trawka dalej ma tendencje do stania wysoko na nogach w przyjeciu i obronie i czasami nie wycofywania sie do obrony. Mniejsza niz rok temu, ale ma. Moze dlatego "ze to tylko Gruzja", niemniej dosyc irytujace, bo taki nawyk lubi sie przekladac na wazne spotkania i trudne momenty. Z takim czuciem miesnowym jakie ma powinien byc naprawde wszechstronny.
buzinga
Posty: 1246
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: buzinga »

Diomedea pisze: 7 gru 2023, o 12:24 Na dzisiaj:
https://www.youtube.com/watch?v=AZloxPqxnKU


Nie zawsze bylo widac calosc naszej polowy przy serwisie przeciwnika. Ale Trawka dalej ma tendencje do stania wysoko na nogach w przyjeciu i obronie i czasami nie wycofywania sie do obrony. Mniejsza niz rok temu, ale ma. Moze dlatego "ze to tylko Gruzja", niemniej dosyc irytujace, bo taki nawyk lubi sie przekladac na wazne spotkania i trudne momenty. Z takim czuciem miesnowym jakie ma powinien byc naprawde wszechstronny.
No powinien i wydaje mi się, że dojdzie do takowej. Tu chyba będzie bardziej kierunek rozwojowy Semeniuk. Kamil też poprawiał się w przyjęciu stopniowo. Na początku był dość surowy technicznie w tym elemencie. Wydaje mi się, że Trawka też będzie szedł taką drogą, bo fizycznie materiał na top granie olbrzymi. No, ale w tej grupie to takich chłopaków na top granie widzę spokojnie 4. Nurkiewicz, Schadach i Kiciński. Bardzo mi się podoba kolejny Marcel (to chyba nie przypadek ;) ). Chłopak też ma fantastyczną motorykę na atakującego i wygląda w tym wieku nad wyraz wszechstronnie.

Ile wzrostu ma Szczurkowski? Znalazłem info że niby 190, ale on wygląda na znacznie większego. Chyba urósł. Dziwne trochę, że nie gra razem z Trawką. Najsłabszy jest chyba Falkowski. No, ale to wszystko jeszcze dzieciaki. Niemniej warunki fizyczne plus motoryka w tej grupie jest potworna w ujęciu całościowym. Nawrocki ładnie się ustawił. Na plecach tych chłopaków facet wskrzesi swoją karierę trenerską. Ktoś się jeszcze na niego nabierze i weźmie go do seniora. Choć trenowanie młodych chyba faktycznie lepiej mu wychodzi, o ile nie jest to tylko złudzenie z mojej strony ;)
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Tez mi sie wydaje, ze Szczurowski urosl. Na oko w zeszlym roku byla wieksza roznica pomiedzy nim a kolegami.
Falkowski moze slabiej ruchowo niz koledzy ale to chudzielec na szczudlach. I tak jest imho ruchowo duzy postep w odstepie roku.
Mysle, ze Szczurowski zostal ustawiony z Korona, bo Korona na przyjeciu gra od okolo pol roku (chyba, bo w cwiatkach MP to go na przyjeciu nie widzialam), wiec trener chcial miec obok pewniaka i zrobil takie mieszane pary. Pewnie hierarchia jest inna.

Tez uwazam, ze sie Nawrocki ustawil, pisalam o tym wczesniej. Na tym dwuroczniku jest duza szansa dopisania paru medali w trenerskim CV. ME byly sporym falstartem, ale tam nie bylo zawodnikow z 08 (slabosc na libero, gorzej z drugim atakiem) no i byl ten niefartowny pierwszy mecz, grany zaraz po opoznionym przyjezdzie i 2dniowej podrozy .

Ale z drugiej strony postepy widac, jak sie oglada zawodnikow po kilku miesiacach przerwy. Takze to ambiwalentne .
Moze tez jest tam kilku zawodnikow, ktorym wieksza dyscyplina nie zaszkodzi, mam nadzieje, ze JN zmienil niektore metody wychowawcze.
Czekam czy , wciagnie do gry Kuropatwe (i kiedy-pewnie jeszcze nie na na lipcowe ME)i czy sprobuje dorzucic kogos spoza Spaly.

Jako dwurocznik to nie wiem czy potencjal calosciowo nie jest wyzszy niz 97, bo chyba nie ma slabej pozycji. W zlotym roczniku prawe szwankowalo, libero byl nierowny i z sypa roznie bywalo. Tutaj z kolei nie widac przyjmujacego, ktory by dojrzal tak szybko jak Kwolek, ani tak wszechstonnego jak Tomek Fornal. Ale za to jest 4 przyjmujacych do gry, a jeden z nich swiezutki na pozycji.

Jesli wszystkie okolicznosci sie uloza pozytywnie, moze to byc mocny zastrzyk sil dla polskiej siatkowki.

Coz, przydadza sie dobre nowiny, jakos zrownowaza te o operacji barku Alka Nowika.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Pierwsze 2 sety spokojne.
FalkowskI pare razy wzial sie za obrone 1 pilki do ktorej byli gotowi inni, potem akcje poszly nieskladne.
W trzecim spirala bledow, ktora po przegranym na styku secie przelozyla sie na poczatek 4tego (bodajze 5 pkt straty). Po czasie jakos z tego wyszli: poszla serai zagrywek Chrzanowskiego, Trawka wlaczyl wyzszy tryb w ataku, Kicinski sie odetkal z prawego i niezla zmiana na srodku. I set wygrany ostatecznei z duza przewaga.

Takich spotkan powinni zagrac wiecej, zeby nauczyc sie wychodzisc z trudnych sytuacji. Bedzie ciekawie jak zaczna grac jako Spala I (jesli spala zostanie w I lidze). W swoich rocznikach w rejonie to niespecjalnie maja z kim przegrac.

I kto zagra jutro? Przy sytuacji w tabeli to my nawet przegrac mozemy po TB i dalej mamy I miejsce. Ja bym chetnie zobaczyla jeszcze i Szczurowskiego i Korone.

Azerowie urywaja secika niezlej Estonii, z ktora zagramy jutro. Mysle, ze wygraja z Gruzja.
Wczoraj z Estonia przy 2:1 dla Ukrainy, w trzecim secie Estonia prowadzila juz 1 pkt, ale kontuzji stawu skokowego doznal ich pierwszy sypacz. Wiec chyba jutro Estonia w oslabienu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jedyny godny uwagi mecz (tzn. zakładam, że na rywala, który rok temu ugrał tiebreaka, wyszliśmy najlepszym składem) i okazuje się, że niewiele względem ME się pozmieniało w hierarchii, libero, środkowy (bo inny zmienił pozycję), przyjmujący nr 4 -> nr 2. Trochę meh jednak.

43/22% ataku i 18 błędów vs 41/15% ataku i 30 błędów rok temu, not bad.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Niekoniecznie najlepszym. Szczurowski wydaje sie byc w duzej formie. Te pary na przyjeciu sa dosyc porownywalne, a przeciez Korona jest z mlodszego rocznika.
Libero sporo zmienil, tego brakowalo wyraznie.
Masz 2 nowych atakujacych, i jednego nowego przyjmujacego, wszystko po przestawieniach. I paru nowych w grupie ktora sie nie zalapala do 14ki
Rozwoj Kicinskiego, Nurkiewicza, Chrzanowskiego. Imho Trawka ma 2 sposoby funkcjonownia. Jeden-jakos sie ugra i drugi na pelnej koncentracji.

Imho dojscie Kuroptwy moze jeszcze podniesc poziom, chociaz nie wiem czy nie ma ryzyka tarc z trenerem. Silny charakter i sporo kombinacyjnej gry u Oliwera.
Ale jest zgranie z klubu ze Schadachem, Korona, Potempa.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Diomedea pisze: 8 gru 2023, o 15:11 Niekoniecznie najlepszym. Szczurowski wydaje sie byc w duzej formie. Te pary na przyjeciu sa dosyc porownywalne, a przeciez Korona jest z mlodszego rocznika.
Libero sporo zmienil, tego brakowalo wyraznie.
Masz 2 nowych atakujacych, i jednego nowego przyjmujacego, wszystko po przestawieniach. I paru nowych w grupie ktora sie nie zalapala do 14ki
Rozwoj Kicinskiego, Nurkiewicza, Chrzanowskiego. Imho Trawka ma 2 sposoby funkcjonownia. Jeden-jakos sie ugra i drugi na pelnej koncentracji.

Imho dojscie Kuroptwy moze jeszcze podniesc poziom, chociaz nie wiem czy nie ma ryzyka tarc z trenerem. Silny charakter i sporo kombinacyjnej gry u Oliwera.
Ale jest zgranie z klubu ze Schadachem, Korona, Potempa.
Nom, dlatego jestem trochę rozczarowany składem na 'finał' tego turnieju, bo na ME rozegranie/libero/drugie przyjęcie to były najsłabsze punkty. Ale możliwe, że nie ma to tak dużego znaczenia, who knows.

Btw. ktoś wie czy CEV zorganizuje kwalifikacje do MŚ U17 czy ME U17 z innej kategorii wiekowej okażą się jednak kwalifikacją?
buzinga
Posty: 1246
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: buzinga »

Bo nie ma znaczenia. Tu chodzi o rozwój chłopaków, a nie co się komu wydaje bardziej seksowne na teraz. Ustawianie Trawki z Chrzanowskim wymusza na Trawce większą pracę w przyjęciu. A sam Chrzanowski też coś tam się poprawia. Widać, że gramy spokojniej, popełniamy mniej błędów. Potrafimy wygrywać przedłużone akcje. Wcześniej mocno się chłopakom spieszyło. Będzie dobrze. A tak jeszcze o Kicińskim, czy on nie wygląda na takiego Fornala na ataku? Ten sam podrzut do zagrywki, blok chyba też identyczny, nawet w ataku lekko chimeryczny, ale coś wybroni, wyasekuruje. Chyba mamy tu coś na wzór Tomka tylko pozycje się nie zgadzają ;)
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Tylko szkoda przestawiac :D , bo kontuzja/operacja Nowika, do tego Potempa-na razie (jeszcze?)nie ta motoryka, Pobrotyn i Janus tez troszke mniejsza dynamika. Juskowiak czy jak tam mlodemu z Enei to piesn odleglej przyszlosci jesli urosnie.
Na moje odczucia Kicinski jest jednak mniej chimeryczny niz rok wczesniej. I to nie taka chimerycznosc jak u Ziobrowskiego, ktory miewal czasami dobre mecze. Marcel wylaczyl sie na seta, w meczu ostatecznie wygranym.

Tez widze spora roznica w oraganizacji gry. Chaos na kontrze byl wczesniej, o ile wspomnienia mnie nie myla. Teraz np free balla dogrywa kazdy zawodnik dosyc pewnie, niezaleznie od tego, czy trafi na srodkowego, przyjmujacego itp.

Falkowski jest wysoki, dajcie mu czas na zlapanie koordynacji. I tez solidnego drugiego sypacza.
buzinga
Posty: 1246
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: buzinga »

Tu nie można przestawiać. On nie będzie tak wszechstronny na przyjęciu jak jest na ataku. Podobała mi się jedna obrona z 3 przegranego seta. Po własnej zagrywce wyciągnął się jak struna padem wyciągając piłkę spadającą zaraz za blok po kiwce przeciwnika. Ma bardzo płynne ruchy w obronie. Zupełnie nietypowe dla młotka.

Ogólnie zgoda. Trzeba być cierpliwym. Tak grupa ma potworny potencjał. Pisząc nawet że Falkowski jest najsłabszy nie jest to jakaś szczególna ujma. Chłopaki szybko porośli. Z każdym rokiem będą nabierać więcej ogłady co przełoży się na to, że będzie z nimi coraz trudniej rywalizować przeciwnikom. Ja nawet nie bardzo potrafię określić, który z 3 pozostałych przyjmujących (oprócz Trawki) ma największą przestrzeń do rozwoju. Wydaje się, że oni wszyscy mają porównywalną skalę talentu. Dalej zajdzie ten, który ma mocniejszy charakter i lepiej zbuduje sobie ścieżkę kariery. Może nawet się nam poszczęści i któryś dojdzie poziomem do topu. Są takie perspektywy, bo przy dziurze na przyjęciu w starszych rocznikach stworzy się raczej więcej przestrzeni do gry w Pluslidze dla młodych głównie dlatego, że uwolnią limity. Także Korona, Chrzanowski czy Szczurowski mogą mieć akurat całkiem niezłe perspektywy. A to na kogo sobie stawia teraz Nawrocki nie ma większego znaczenia. Oby tylko pamiętał facet, że istnieje coś takiego jak zmiana w trakcie meczu ;)
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Po meczu z Estonia to ja bym sie przychylila do zdania @Wyskiego. Nie odnosnie grupy, ale prowadzenia przez trenera.
Przypominam co powiedzial niedawno w wywiadzie Bovolenta-ze praca na mlodziezowym zgrupowaniu dala im duza wiare w siebie. Wlosi duzo rotowali w mlodziezowce, stymulujac maksymalna ilosc zawodnikow.
Pedagogika JN jest jednak z innej bajki.
Z Estonia zagrala prawie w calosci pierwsza szostka (do ktorej wskoczyl Pietruszewski za Lenika). Gracze, ktorzy zagrali jako ekipa pierwszy mecz z Azerbejdzanem dostali tylko pojedyncze wejscia, np Maciek Korona na 1 serwis.
A w tym meczu potrzebowalismy tylko 2 setow. Mogl JN wyslac sygnal do drugiej szostki "wierze w was, dacie rade", a do pierwszej: "graliscie dobrze, ale koledzy tez sa niezli, moga pomoc, a czasem zastapic".

Byl taki mecz rocznika 95, na ME, Z Wlochami. Jeden z podstawowych przyjmujacych ze Spaly zdecydowanie nie mial dnia. Nie pamietam czy byl to Szymura czy Sliwka czy J Fornal. Wiec JN wpuscil Szalupe (jedyny spoza Spaly). Przy Szalupie druzyna odrabiala straty, wracal na boisko faworyzowany spalowicz. Wiec Wlosi znowu przeganiali punktowo-wracal Szalupa. I takie manewry powtorzyly sie w tamtym meczu ze 4 badz wiecej razy. Jakos, dzieki tym pingpongowym powrotom mecz zostal przepchniety, chlopcy zostali wicemistrzami Europy, bo do Rosjan w tamtym roczniku podejscia nie bylo. Jednak nie dzieki trenerowi, niejako wbrew jego koncepcji.
Tu jest podobny schemat.
To mlodziezowka, a dorosla siatkowka cierpi na brak mlodych obiecujacych. Juz jest to widoczne, za 2-3 lata, przy wiekszych obciazeniach bedzie jeszcze bardziej. Ale gosc bedzie gral jedna szostka, majac tak utalentowych zmiennikow, bo kto mu zabroni, a i latwiej bedzie dopisac medalik do CV, moze jakis mini rekordzik wygranych spotkan ustawic (mini bo 97 nie przegoni).

Trawce znowu wlaczyl sie tryb odbioru dyszlem w dosyc wysokiej pozycji i bez proby podejscia pod pilke. Serwisy w tym wieku sa jeszcze dosyc wolne i slabe i spokjnie moglby to wykonac poprawnie, przez dluzszy czas widac gdzie leci pilka. Procent perfekcyjnego nizszy niz u majacego gorsze czucie miesniowe i wyzszego Chrzanowskiego, ktory dodatkowo byl obarczony sporo wieksza iloscia odbiorow i atakow. Pewne obawy na przyszlosc o rozwoj Oskara jako wszechstronnego.
Falkowski gra dosyc nisko na srodek. Plastyczny Nurkiewicz sobie z tego radzi, mniej plastyczny Pietruszewski-33% ataku. Do korekcji ta wysokosc wystawy.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Diomedea pisze: 9 gru 2023, o 12:43 Po meczu z Estonia to ja bym sie przychylila do zdania @Wyskiego. Nie odnosnie grupy, ale prowadzenia przez trenera.
Ja tam tylko pisałem, że po niezłych, ale nie dobrych ME, trochę rozczarowująca jest bardzo podobna hierarchia na najważniejsze mecze turnieju, który i tak się wygra. Co może nie mieć znaczenia (nie wiem kiedy te ME, pewnie w czerwcu/lipcu), więc to nie jest krytyka per se, ale jakiejś dodatniej wartości z tego nie widzę (nawet jeśli personalnie wyjdzie, że to najmocniejszy skład), docelowy turniej jest za 7-8 miesięcy. Ale to takie tam biadolenie pewnie z mojej/naszej strony: turniej miał być wygrany i jest, progres przez rok w tym wieku na tle takich rywali to oczywistość (z całym szacunkiem), niemniej dobrze go widzieć i odnotować. Za aktualizację tematu dziękuję.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Ja rozumiem ze Twoje uwagi nie byly personalne, tylko generalne.
No i po 2 pierwszych spotkaniach ja mialam nadzieje na szerszy sklad. Byly po temu warunki (uklad gier i pozycja). I to juz moje uwagi, nie mieszam Cie w te opinie.
W lipcu sa ME, wiec czasu jest duzo. W miedzyczasie beda MPK, kolejna okazja zobaczenia zawodnikow i oceny rozwoju indywidualnego.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 8 gru 2023, o 15:23 Btw. ktoś wie czy CEV zorganizuje kwalifikacje do MŚ U17 czy ME U17 z innej kategorii wiekowej okażą się jednak kwalifikacją?
Gdyby ktoś był ciekawy powyższego, ME z pół-innej kategorii wiekowej okazały się rzeczywiście kwalifikacją:
Obrazek
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Dzis o 17 pierwszy macz naszej domowej EEVZy U20.
Nie oczekujemy jakichs rewelacji w tej grupie. Niestety pozostal jeden nominalny atakujacy, bo Alek Nowik operacja. Igor Rybak gra dobrze ale duzo, bo w Spale pozostal sam.
Nie zagra drugi ze wzglednie rozwojowych zawodnikow-Bartek Potrykus. Pewnie tez kontuzja, bo nie gral rowniez w meczu ligowym. Brak informacji, wg trenera Pawlika wszyscy zdrowi. No przed ME w Brnie tez ponoc doszli do zdrowia.
Jakos tak dziwnie, ze w meczach ligowych pelno Serewisa. Szczesliwie zostal ominiety w powolaniach. 2 typowo ofensywnych tzn Kiedos i majacy slabiutki sezon w Olimpii Chacinski. Plus Drozdz plus 2 wszechstronnych tzn Janczyk i Brzostowicz, obaj moga wejsc na atak. Pewwnie dlatego wybrany raczej Brzostowicz niz Hendzelewski, grajacy roznie (ostatni mecz dobry) w Lechii.
Granieczny na libero. Sreodek tez niezly, zobaczymy czy bedzie z czego ich obsluzyc.
Mi podobali by sie by sie Nowak z Urbanczykiem. Sypa Becker z Bieniem. Bkaj chyba nie lapie sie wiekowo.

Dorzuce linka do transmisji pozniej. Albo jak ktos znajdzie wczesnie to wrzuccie.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: zajczik »

Diomedea pisze: 10 sty 2024, o 12:56 Dzis o 17 pierwszy macz naszej domowej EEVZy U20.
Nie oczekujemy jakichs rewelacji w tej grupie. Niestety pozostal jeden nominalny atakujacy, bo Alek Nowik operacja. Igor Rybak gra dobrze ale duzo, bo w Spale pozostal sam.
Nie zagra drugi ze wzglednie rozwojowych zawodnikow-Bartek Potrykus. Pewnie tez kontuzja, bo nie gral rowniez w meczu ligowym. Brak informacji, wg trenera Pawlika wszyscy zdrowi. No przed ME w Brnie tez ponoc doszli do zdrowia.
Jakos tak dziwnie, ze w meczach ligowych pelno Serewisa. Szczesliwie zostal ominiety w powolaniach. 2 typowo ofensywnych tzn Kiedos i majacy slabiutki sezon w Olimpii Chacinski. Plus Drozdz plus 2 wszechstronnych tzn Janczyk i Brzostowicz, obaj moga wejsc na atak. Pewwnie dlatego wybrany raczej Brzostowicz niz Hendzelewski, grajacy roznie (ostatni mecz dobry) w Lechii.
Granieczny na libero. Sreodek tez niezly, zobaczymy czy bedzie z czego ich obsluzyc.
Mi podobali by sie by sie Nowak z Urbanczykiem. Sypa Becker z Bieniem. Bkaj chyba nie lapie sie wiekowo.

Dorzuce linka do transmisji pozniej. Albo jak ktos znajdzie wczesnie to wrzuccie.
Mecze na kanale YT Polska Siatkówka
https://www.youtube.com/watch?v=hUXqJ9Y ... jbC114159o
i mecz Polaków w Polsat Sport News.
Hendzelewski i Bakaj roczniki 2004... Potrykus. Czekam aż ktoś coś więcej napisze, potwierdzi lub zaprzeczy pogłoskom...
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Obejrzalam troche jednym okiem.
Czy zostanie zastosowany podobny manewr jak w Gruzji, tzn 2 rozne druzyny? Watpie. Najwyzej jakies zmiany na srodku i wiecej Graniecznego na Ukraine. Potem, na Gruzje i Azerbejdzan mozliwe.
Ciekawe kro zagra z Ukraina na rozegraniu.
Ja sadzilam, ze podstawowym rozgrywajacym bedzie tradycyjnie spalowicz czyli Becker. Tymczasem na pierwszy mecz wyszlismy z Bieniem. Jesli mecz z najsilniejszym przeciwnikiem gramy 2 dnia, to logiczne wydaje sie wyjscie z podstawowym sypaczem juz 1 dnia w meczu ze sredniakiem. Ciekawe. Ale libero docelowo to tez chyba Granieczny? Maniana troche :D

Bien te krotkie gra strasznie niskie, prawie na tasme. Jak przeciwnik skoczy w ciemno, to wysoko rak nie musi przekladac. Jedyna szansa, ze nie zdazy zareagowac.
Statystyk nie ma :( , ale odbior calosciowo raczej sredni. Troche Bien biegal. Kiedos/Brzostowicz to jest linia przyjecia troche w strone ofensywnej.

Na Brzostowicza zwrocilam uwage, zdaje sie ze mocno strzelil do gory w ostatnim roku. Mial 190, wyglada na co najmniej 194 badz nawet troche wiecej. Nie wyglada na duzo nizszego od Igora Rybaka, ktoremu ostatnio podawali 197. Wiec moze jeszcze cos z tego bedzie w przyszlosci? On mial dobry atak, obrone, serwis, niezle dogranie; do poprawy przyjecie i blok w ktorych byl gorszy od Hendzelewskiego. Teraz troche nierowno, choc z Bieniem powinno byc zgranie z klubu.
Moze stad wybor sypacza.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

No ......
Panowie komentatorzy, to EEVZA rocznika 05. Co tu ma Pawel Maciejewicz do roboty, gdy Ukraicy wychodza na prowadzenia w 4 secie.
Moze by sie przyjzec co sie dzieje na boisku.

Czyli wygrywamy te EEVZe i jestesmy na ME. Trzeba oczywiscie jeszcze zagrac te pozostale mecze, ale nie sadze by byla jakas wtopa.
Nie wiem czy nie lepiej by bylo, gdyby trzeba bylo zagrac 2ga runde. Spora sinusoida w grze. Mam nadzieje, ze bedzie duuzo sparingow, niekoniecznie z Serewisem w roli glownej.
Wejscie Drozdza za Kiedosa. Dobre, a nawet bardzo, przez 1,5 seta. Z apogeum w drugim. Przez jakis czas ta para Brzostowicz/Drzozdz bardzo dobrze wygladala, choc Brzostowicz duzo nie dostawal do ataku. Drozdz niezle przyjmowal, poczatkowo wiekszosc konczyl, zablokowal, obronil. Srodkowi szaleli. I potem chyba w 3 secie Drozdz padl, najpierw nie skonczyl ze 3 atakow, potem zaczal robic kiksy w przyjeciu. Brzostowicz tez padl. Srodek przy gorszym przyjeciu mial trudniej.
Rybak to pociagnal, swietna dynamika, walecznosc, dobre wybory kierunkow.
Oni potrzebuja duzo grania. Podstawowa w tym meczu para przyjmujacych: Brzostowicz (AZS Cz), Drozdz (Spala ale od przestawienia gra w szostce bardzo malo) ma niewystarczajace ogranie.
Trenerzy bardzo wierza w Kiedosa jako ofensywnego, ale w 1 secie to nie wygladalo jakos super. Za to fajne wejscie na koncowke 4 i skonczone bodajze 2 wazne pilki.
Moze zobaczymy Jonczyka i Beckera oraz zmiany na srodku?

Zobaczymy co bedzie z rocznika 05 w seniorskim graniu (juz za rok). Na pewno kilku zawodnikow powinno powalczyc o szostki I ligowe. Rybak zdecydowanie moglby byc liderem w jakims AGHU; pewnie nieobecny Potrykus, moze Kiedos, Bien. Brzostowicz do, obserwacji. Przybylek moze sie przebije juz za rok, jak nie to pewnie za 2 do szostki.
Jakub Nowak albo sezon jeszcze w I lidze, albo proba w PL.
buzinga
Posty: 1246
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: buzinga »

Rybak jest straszny. Takiego walczaka dawno nie widziałem. Tzn ja wiedziałem, że on jest walczak, ale żeby tak. Normalnie mógłby chyba wszystkie klepki z parkietu zębami powygryzać, żeby tylko to pomogło wygrać. Dobrze się go ogląda. W I lidzie wyglądał już na zmęczonego, a tu proszę jak go nosiło. Nowak bardzo ładnie chodzi na bloku, miewa momenty zwieszenia przy czytaniu gry, ale technicznie na bloku chłopak mógłby udzielać korepetycji Holendrowi z Zaksy. Szkoda go w ataku, bo Bień mu faktycznie te krótkie wrzucał na wysokość brody. Coś chyba z zagrywką kombinuje, bo tu już ze 40 rodzaj podrzutu u niego widzę. Myślałem, że będzie próbował iść w stronę Bieńkówki.

Nie dziwi mnie, że w Spale z tych wszystkich przyjmujących najmocniej wierzą w Kiedosa. Nie żebym gwarantował mu dużą karierę, ale ruchowo to on chyba wygląda najciekawiej. Tyle, że to dalej nie będzie jakiś młot, bardziej trzeba skupić się nad techniką, bo tu jest fajna baza, żeby kiedyś pograć na być może topowym plusligowym poziomie. Reszta jakoś średnio. Może może Brzostowicz, ale technicznie w defensywie Hendzelewski to to nie jest. Ma lepszy zasięg od Marcela. Jakaś nadzieja może być.

Graniecznemu coś dolega czy trener woli Kubackiego?
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Granieczny wchodzil na koncowke w meczu z Estonczykami. Wiec miejmy nadzieje, ze nic mu nie dolega.
Koncepcja trenera? Zgranie? Ciezko wyczuc. Komentatorzy nie znaja zawodnikow, rozmawiali z trenerami (to juz fajnie), ale nie mieli bazy by podrazyc. Pewnie zreszta nie drazenie bylo ich celem, a uzyskanie skrotowych wiadomosci przydatnych do komentarza.

A w pierwszym meczu, jak Maks wszedl to byl komentarz: " wmiedzyczasie pojawil sie Granieczny. Poznalismy to po pieknej paraboli dogrania". :D

Co do Kuby Nowaka i zagrywki-tez mysle, ze kombinuje. 2 lata temu gral w Lachii finaly MPK i byl przestawiony na atak. Mial wtedy regularna zagrywke z wyskoku, z regularnego podrzutu. Dobra, mocna. Troche mnie zdziwila ta obecna.
waldek 28
Posty: 160
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: waldek 28 »

Szkoda że w tym dosyć ubogim roczniku nie możemy oglądać dwóch chyba najlepiej rokujących zawodników... Ktoś ma sprawdzone info co z Nimi? Alek ponoć problemy z barkiem(ktos wie co konkretnie?) i co Bartkiem?
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

waldek 28 pisze: 12 sty 2024, o 22:46 Szkoda że w tym dosyć ubogim roczniku nie możemy oglądać dwóch chyba najlepiej rokujących zawodników... Ktoś ma sprawdzone info co z Nimi? Alek ponoć problemy z barkiem(ktos wie co konkretnie?) i co Bartkiem?
taka byla informacja:
Re: 1. Liga 2023/2024 - śledzenie postępów młodzieży
Post autor: dia30 » 30 lis 2023, o 13:20

Diomedea pisze: ↑30 lis 2023, o 01:29
Imho jest spory. A wiesz co z Nowikiem? Kiedy zagra?

Nie w tym sezonie. Operacja barku.
Ale jednak paru innych tez rokuje. Granieczny, Jakub Nowak tak najbardziej ewidentnie.
Rozumiem, ze jak i wiekszosc z nas martwisz sie o skrzydla. Jednak Igor Rybak pokazal sie niezle; Zobaczymy jak ta kieriera sie rozwinie. Charakter na pewno jest.
Bien nienajgorzej zagral i jak go pamietam tak sprzed 2 lat to chyba tez urosl troche.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”