Reprezentacja mężczyzn 2019

kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

Ludzie, tam jest 25 podstawowych. I rezerwowi, ktorzy nie beda uczestniczyc w zgrupowaniach ani meczach.
I wlasnie w tej grupce sa Halaba, Firlej, Boladz i Filipiak oraz Wrona. Maja dolaczyc w razie kontuzji. Poniewaz poczatkowo slychac bylo o 5 rezerwowych i 25 graczach, wiec domniemuje, ze liczba rezerwowych sie zwiekszyla do 7. Obstawialabym Szalache i Gruszczynskiego( choc moze ten ostatni jakas szanse dostanie).

Chcialbym wiedziec czy forumowicze narzekajacy na brak Kedzierskiego, kosztem Firleja w rezerwie naprawde ogladali mecze ich obu i moga spokojne stwierdzic, ze Kedzierski byl lepszy? Bo Heynen ogladal, dodatkowo to chyba byly sypak.
Zeby sie upominac o Kedzierskiego :] :] :]

Tak naprawde nie ma wielu nowych nazwisk (Leona nie wliczam). Pewnie zagra Lukasik, moze Huber, mooze Szalacha.
Jacys libero za Zatora. I Bednorz, ktory wczesniej tez byl, tylko odpadl na wczesniejszym etapie.

Tak naprawde to tylko do braku Malinowskiego I Butryna mozna sie przyczepic IMHO.
Na ataku i tak mielismy tylko jednego pewniaka, ktory obecnie jest kontuzjowany. Wiec Kurka to Malinowski i Butryn nie zastapia.
Albo Muzaj udzwignie te role, albo zostanie przestawiony Leon. Albo Heynen zagra jakas kombinacja, badz wroci Bartek.
Wiec tutaj, (i na innych pozycjach rowniez) Vital porusza sie w gronie znanych juz zawodnikow, dodajac kilku po dobrych sezonach, glownie na rezerwe, w charakterze motywacji. Jak Firlej czy Halaba.
Mnie osobiscie Malinowski i Butryn tez wydaje sie ciekawsi, no ale Boladzia nie ogladalam a dodatkowo to rezerwa.Vital zechce wyciagnac maksa z zawodnikow z przetarciem miedzynarodowym i wzglednie sobie znanych. I nie sadze, by przygotowywal Konara do roli pierwszego.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2019, o 14:27 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: knightrider »

Jak Muzaj nie podoła to będzie granie na 3 przyjmujących. Bednorz w 1/2 Serie A wyprawia takie cuda. Kwolek bdb sezon, Włodarczyk to samo.
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

To pytanko o obserwacje gry Firleja i Kedzierskiegoto bylo do kolegi @aranger.
Dyletant-Halaba moze nic nie dostac, bedzie w rezerwie.

Mamy grono przetestownych i utalentowanych przyjmujacych. Do ilu nazwisk nalezaloby je rozdac, by wszyscy byli zadowoleni?
Fornal i Bednorz juz cwiczyli w zeszlym roku i Heynen jakos ocenil ich potencjal. Bednorz jest po niezlym sezonie. Lukasik tez chyba zasluguje na powolanie, chocby na sprawdzenie w roli zadaniowego. Wiec Szymura padl ofiara tej obfitosci. Od Leona jest gorszy, od Lukasika i np Halaby gral mniej, od Kwolka jest mniej perspektywiczny, od Sliwki ma mniej przydatna charakterystyke. Heynen z nim nie pracowal i woli rozwijac tych, ktorych powolal.

Ilu nowych zawodnikow mozna wprowadzic, zeby nie zrobil sie bajzel? No i dochodza jeszcze te wymagania o 50%. Moze i dlatego atak, gdzie hierarchia wydaje sie jasna, nie ma nowych twarzy. Tak jak pisalam Filipiak i Boladz sa do rezerwy.

Mala satysfakcja osobista. Gdy pisalam o niezlym sezonie Gruszczynskiego to powiedziano mi, ze sie nie znam kompletnie i gra on tylko dzieki znajomosciom rodzicow. Jak widac znaja sie oni (tzn rodzice) rowniez z Heynenem. I milo, ze laik, ktorym jestem, patrzac bez uprzedzen, cos ciekawego moze dostrzec.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2019, o 14:54 przez kanimo, łącznie zmieniany 2 razy.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Aranger »

kanimo pisze:Chcialbym wiedziec czy forumowicze narzekajacy na brak Kedzierskiego, kosztem Firleja w rezerwie naprawde ogladali mecze ich obu i moga spokojne stwierdzic, ze Kedzierski byl lepszy? Bo Heynen ogladal, dodatkowo to chyba byly sypak.
Zeby sie upominac o Kedzierskiego :] :] :]
Ja tam się o nikogo nie upominam ani nie narzekam, tylko dla mnie to zwyczajne dziwne, że na liście z dwójki - powiedzmy - młodych rozgrywających znajduje się ten znacznie mniej ograny, mający na koncie chyba niecałe półtora sezonu gry jako pierwszy sypacz w swoim klubie, z czego zdecydowanie główna część to liga belgijska.
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

W Warszawie to on pogral tak ze 3/4 sezonu po kontuzji Gumy. I dal rade, szczegolnie jesli wziac pod uwage owczesny etap kariery.
Od Kedzierskiego ma szybsze odbicie, jest dokladniejszy. Moim zdaniem lepsze wybory, choc tu gra doswiadczenie. Ustepuje mu tylko i az wzrostem. Dostal powolanie na rezerwe, jako bodziec. Moze i troche po znajomosci jako przyszly sypacz Katowic, niegdys ekipy Gruchy ;) ale to naciagana teoria.
Firlej od Kedzierskiego gorszy nie jest, ani mnie utalentowany. Wybor trenera, ktory chce graczowi dodac troche wiary we wlasne sily.
Wybor nie odbywajacy sie kosztem jakosci gry ani nawet treningu. Mowimy bowiem o piatym rozgrywajacym.
Ponadto jest juz 2 mlodych rozgrywajacych. I tak pewnie pogra 2 starych, w meczach o cos. Chyba ze jakis mlody wybitnie odpali.


Moze przyjac, ze trener, ktory przepracowal z zawodnikami zeszly sezon, ma jakas idee o ich potencjale.
Gdyby powolywac tylko i wylacznie za ostatni sezon, to Kurka nie powinno byc w reprezentacji, ktora wygrala MS.
Gdyby powolywac za gre z silnych lig, to nie powinno tam byc Kubiaka.

I ze mamy tylu ciekawych zawodniko, ze nie da sie powolac wszystkich. :D

Zwracam uwage, ze Halaba, rowiesnik Szymury, ma zdrowe kolana, lepszy zasieg, jest mniej doswiadczony a zrobil spory postep od kiedy porzucil studia i oddal sie grze « na pelny etat ». Sytuacja jak z Firlejem i Kedzierskim. Nawrocki gral Szymura a Heynen woli powolac Halabe.
Musial trener dokonac jakichs wyborow i kogos pominac.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1581
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: lukecik »

Ja jestem bardzo zadowolony z tych powołań. Wiadomo było, że mimo fatalnego sezonu ligowego, w składzie i tak znajdą się Kłos, Schulz i Konarski. Z tego względu, że Vital ich zna, wie na co ich stać i najwyraźniej wierzy, że jest w stanie ich odbudować dla reprezentacji tak, jak przed rokiem odbudował Kurka. Kłos mnie mierzi najbardziej, ale przecież chyba nikt nie wyobraża sobie, że będzie on odgrywał pierwszoplanową rolę. Daleko przed nim jest żelazny tercet środkowych, a kto wie, może Huber wystrzeli jeszcze bardziej i wyprzedzi w hierarchii Karola. Tak czy siak, jako czwarty środkowy, Kłos niewiele będzie mógł zepsuć. Janusz też nie miał najlepszego sezonu, a jednak znalazł się w kadrze. Zadecydował pewnie fakt, że pokazał się Heynenowi rok temu i czymś do siebie przekonał.

Obyło się bez niesmaków, jakim niewątpliwie byłoby powołanie Miki, Żurka czy ofermy Piechockiego (przypominam, że rok temu był powołany do szerokiej kadry) lub pominięcie Wrony czy Komendy. Jasne, można trochę być rozczarowanym, że nie dostał wyróżnienia Malinowski czy nawet Waliński, ale bądźmy szczerzy. Hierarchia na ataku jest ustalona, co to ma za znaczenie, czy tym piątym lub szóstym atakującym będzie Malina czy Filipiak? Na przyjęciu mamy taki przepych, ze też kompletnie mi jest obojętne, czy dziesiątym przyjmującym będzie Halaba, Szymura, Waliński czy inny Żaliński. Szymura ma jeszcze czas. Musi zagrać pełny sezon jako szóstkowicz i dopiero będzie można o nim myśleć w kontekście kadry. Wiadomo, niektórzy na widok powołań dla Kłosa czy Schulza mają miny jak po zjedzeniu kilograma cytryn, ale o tym już pisałem wyżej.

Dla przypomnienia wrzucę skład sprzed roku. Wypadli: J. Nowakowski, Lemański, Żurek, Piechocki, Masłowski, Kozub.
Skład reprezentacji Polski mężczyzn na Siatkarską Ligę Narodów w sezonie 2018
Mateusz Bieniek - ZAKSA SA, środkowy
Bartosz Bednorz - KPS Skra Bełchatów SA, przyjmujący
Fabian Drzyzga - Olympiakos, rozgrywający
Tomasz Fornal - WKS Czarni Radom SA, przyjmujący
Norbert Huber - WKS Czarni Radom SA, środkowy
Marcin Janusz - KPS Skra Bełchatów SA, rozgrywający
Łukasz Kaczmarek - Cuprum Lubin SA, atakujący
Jakub Kochanowski - Piłka Siatkowa AZS UWM SA, środkowy
Marcin Komenda - GKS GieKsa Katowice SA, rozgrywający
Dawid Konarski - Ziraat Bankasi, atakujący
Michał Kubiak - Beijing Volleyball, przyjmujący
Bartosz Kurek - Ziraat Bankasi, atakujący
Bartosz Kwolek - ONICO Warszawa, przyjmujący
Bartłomiej Lemański - Asseco Resovia SA, środkowy
Grzegorz Łomacz - KPS Skra Bełchatów SA, rozgrywający
Mateusz Mika - Trefl Gdańsk SA, przyjmujący
Maciej Muzaj - KS Jastrzębski Węgiel SA, atakujący
Jan Nowakowski - ONICO Warszawa, środkowy
Piotr Nowakowski - Trefl Gdańsk SA, środkowy
Kacper Piechocki - KPS Skra Bełchatów SA, libero
Damian Schulz - Trefl Gdańsk SA, atakujący
Artur Szalpuk - Trefl Gdańsk SA, przyjmujący
Aleksander Śliwka - Asseco Resovia SA, przyjmujący
Damian Wojtaszek - ONICO Warszawa, libero
Paweł Zatorski - ZAKSA SA, libero
Michał Żurek - Piłka Siatkowa AZS UWM SA, libero

W przygotowaniach kadry uczestniczyć będą także:

Łukasz Kozub - MKS Będzin, rozgrywający
Mateusz Masłowski - Asseco Resovia SA, libero
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

Heynen wzocnil swoja pozycje i podejmuje autonomiczne decyzje. W zeszlym roku dzialacze strasznie parli na wlaczanie « zlotych juniorow », stad pewnie byl Kozub. Dodatkowo Kacper mial jakies wybitne mecze w poprzednim sezonie, podobnie zreszta Zurek.
W tym roku sie nie pokazli, to odpadli.
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: barti522 »

drukjul pisze:
Noworoczny pisze:Gdzie naturalny następca Zatorskiego??? Ja się pytam!!!
Szary Wilk pisze: 2020 rok

Gogol: Vital, weź no powołaj Kacpra co?
Vital: Nie
Gogol: Ale Vital, weź no na Olimpiadę Kacpra
Vital: Nie i koniec

:D
Nie chce być złym prorokiem, ale w tych turniejach w których Zator nie zagra, możemy mieć dużo okazji do płaczu i zgrzytania zębami, właśnie jeżeli chodzi o grę libero w polskiej reprezentacji. Więc kto wie, czy nie zatęsknimy jeszcze za juniorem. :D
To jakiś żart, jak rozumiem, że mielibyśmy zatęsknić za juniorem? Piechocki obecnie nie ma nawet podjazdu do Wojtaszka, czy Popiwczaka, a jako 4 młody perspektywiczny Gruszczyński więc co do libero zdecydowanie nie mam zastrzeżeń, najlepsze wybory. Ty chyba lubisz bronić Piechockiego? To błagam nie rób tego więcej, bo to jeden z najbardziej znienawidzonych siatkarzy na tym forum, z resztą całkowicie zasłużenie. Zamiast niego wolałbym nawet, aby w kadrze był Żurek albo Potera, a przeglądając news z powołaniami po raz pierwszy i widząc brak Piechockiego na liście, zagościł na mojej twarzy niemały uśmiech.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: drukjul »

barti522 pisze: To jakiś żart, jak rozumiem, że mielibyśmy zatęsknić za juniorem? Piechocki obecnie nie ma nawet podjazdu do Wojtaszka, czy Popiwczaka
Bez przesady, Wojtaszek jeżeli chodzi o przyjęcie też gra w kluczowym momencie sezonu jeżeli chodzi o przyjęcie IMHO równie beznadziejnie jak Piechocki, a i tegoroczną formą Popiwczaka przyznam mnie jestem specjalnie zbudowany. Widziałem go już grającego lepiej. Mimo to pod nieobecność Zatorskiego to raczej na niego trzeba będzie stawiać, bo może być to jakaś inwestycja na przyszłość. Wojtaszek może wchodzić na boisko do obrony przy własnej zagrywce, ale jeżeli chodzi o przyjęcie to jest to taki libero na którym na poziomie reprezentacyjnym naprawdę trudno jest polegać.

Tak jak słusznie zauważyła Kanimo, przygoda niektórych z powołanych skończy się na etapie badań medycznych. Heynen już zdążył wytłumaczyć w wywiadzie dla "PS" że taka właśnie będzie rola m.in Andrzeja Wrony.
- To prawda, że jeden z zawodników znalazł się w składzie tylko na wypadek kontuzji któregoś z kolegów?

Vital Heynen: Andrzej Wrona będzie pełnił taką rolę na przestrzeni tego sezonu."

Poza tym lekko się dystansuje, żeby nie powiedzieć że delikatnie odcina od własnej listy powołań. Ale tak to jest często jak człowiek coś robi wstawiony - potem żałuje, lub stara się nie pamiętać. :]
"Edyta Kowalczyk: Poznaliśmy listę 32 powołanych do szerokiej kadry....

Vital Heynen (trener reprezentacji Polski siatkarzy ): I kto na niej jest? Proszę wybaczyć, stworzyłem ją jakiś czas temu i mogę nie pamiętać.


https://www.przegladsportowy.pl/siatkow ... aign=sport
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: barti522 »

Nikt nie jest tak beznadziejny jak Piechocki i absolutnie nie należy i nie będzie trzeba na niego stawiać, gdyby nie rodzinne układy niewiadomo czy grałby wgl w jakimkolwiek klubie Plusligi w 1 składzie. Zdecydowanie bardziej opłaca się inwestować w Gruszczyńskiego, jeśli chodzi o przyszłość.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2019, o 15:59 przez barti522, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Szary Wilk »

:] :] :]

Nie wiem po co ten Kłos, Wrona zdecydowanie lepszy. Mam nadzieję, że będzie grane 3 środkowymi, a przy ewentualnych czterech, to Huber będzie tym czwartym. Broń Boże niech nie gra Kłos
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: barti522 »

Pełna zgoda. :)
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: VolleyFan10 »

Wielka szkoda, że Heynen nie widzi w kadrze Wojtka Włodarczyka. Może dlatego, że zbliża się do 30 roku życia ale co by nie mówić to sportowo zasłużył na powołanie do szerokiej kadry.

Dla mnie za Firleja powinien być Kędzierski, za Kłosa Hain i za Schulza Malinowski. Halaba ? No ok Vital go obserwował w swojej lidze więc pewnie coś w nim widzi.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: grzegorzg »

Drukjul pisze:Moim zdaniem, jeżeli Kurek nie będzie mógł zagrać, a Muzaj w Lidze Narodów mówiąc kolokwialnie "nie odpali", to właśnie Wilfredo w kwalifikacjach będzie pełnił rolę naszego młota-atakującego, to znaczy nawet jeżeli nie będzie ustawiony po przekątnej z rozgrywającym, to i tak nie będzie stawał do przyjęcia (patrz pierwszy mecz półfinałowy Perugia-Modena, gdy rolę fałszywego atakującego wypełniał Berger)
Ale jeśli nie będzie grał po przekatnej, abstrahujac w tym momencie od przyjęcia zagrywki, to któryś z pozostałych przyjmujacych bedzie musiał atakowac z "jedynki" w tym jednym ustawieniu, albo skazujemy się na brak prawej strony w ataku. Nie wiem, czy mamy zawodnika mogacego podołac takiemu wyzwaniu na poziomie miedzynarodowym.
Nie ogladałem tego meczu. Jak problem rozwiazali Włosi?
ciorny17
Posty: 8537
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

grzegorzg pisze:
Drukjul pisze:Moim zdaniem, jeżeli Kurek nie będzie mógł zagrać, a Muzaj w Lidze Narodów mówiąc kolokwialnie "nie odpali", to właśnie Wilfredo w kwalifikacjach będzie pełnił rolę naszego młota-atakującego, to znaczy nawet jeżeli nie będzie ustawiony po przekątnej z rozgrywającym, to i tak nie będzie stawał do przyjęcia (patrz pierwszy mecz półfinałowy Perugia-Modena, gdy rolę fałszywego atakującego wypełniał Berger)
Ale jeśli nie będzie grał po przekatnej, abstrahujac w tym momencie od przyjęcia zagrywki, to któryś z pozostałych przyjmujacych bedzie musiał atakowac z "jedynki" w tym jednym ustawieniu, albo skazujemy się na brak prawej strony w ataku. Nie wiem, czy mamy zawodnika mogacego podołac takiemu wyzwaniu na poziomie miedzynarodowym.
Nie ogladałem tego meczu. Jak problem rozwiazali Włosi?
Akurat Bernardi rozwiązał go prosto: z jedynki atakowali w zależności to był w 2. linii a to Berger a to właśnie Leon. Co prawda z piątki lepiej jego ataki wyglądają, ale nie było źle. A u nas i Szalpuk i Bednorz potrafią z tej strefy atakować więc powinno być ok, jeśli to oni dopełniliby tercet skrzydłowych.
Kłamca.
Adamde
Posty: 821
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Adamde »

Gdzie jest Malinowski, Szymura, Walinski ja sie pytam!? I co tam robi Schulz z Konarskim, pierwszy po tragicznym, drugi po slabym sezonie w pluslidze.
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: jarek8dywan »

Adamde pisze:Gdzie jest Malinowski, Szymura, Walinski ja sie pytam!? I co tam robi Schulz z Konarskim, pierwszy po tragicznym, drugi po slabym sezonie w pluslidze.
Wydaje mi sie, ze Heynen wierzy w odbudowe formy Schulza, a dodatkowo i Konarskiego, za ktorym przemawia doswiadczenie czy zadaniowosc. Nie jestem zwolennikiem ich powolan, probuje to rozgryzc. Malinowski nie ma wybitnego zasiegu, bazuje na szybkosci - zaden z naszych rozgrywajacych w kadrze nie bedzie gral tak szybko, jak Masny. Mozna sadzic, ze to co gra w lidze, to jego max - moim zdaniem, na swiatowym poziomie przy wysokich pilkach odbije sie jak od sciany. Brak Szymury dziwi, fakt, ale tu jest za duza konkurencja i ciezko znalezc kogos, kto by mogl wypasc ze skladu. Walinski, jak dla mnie, jest zbyt elektryczny w przyjeciu (delikatnie mowiac) i to go skresla.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Konarski i Schulz w formie grali na poziomie, na jaki Malinowskiego po prostu nie stać, nic dziwnego, że Heynen patrzy szerzej niż na ostatni sezon ligowy, na tej zasadzie Kurek rok temu nie znalazłby się w kadrze na Ligę Światową. Tu bardziej ciekawe jest, że w kadrze jest taki Filipiak, ale chyba zadecydowały te dwa lata mniej w metryce.
Riad69
Posty: 493
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Riad69 »

Ciekawe czy wejdzie jakiś nowy model strojów, bo chyba jedziemy na jednym wzorze od IO w Pekinie xD w
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: madlark »

WysokiPortorykanczyk pisze:Konarski i Schulz w formie grali na poziomie.
kiedy to było?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
witalis99
Posty: 143
Rejestracja: 17 gru 2017, o 14:27
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: witalis99 »

Riad69 pisze:Ciekawe czy wejdzie jakiś nowy model strojów, bo chyba jedziemy na jednym wzorze od IO w Pekinie xD w
A jest potrzeba zmiany? Fajne są.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: drukjul »

grzegorzg pisze:
Drukjul pisze:Moim zdaniem, jeżeli Kurek nie będzie mógł zagrać, a Muzaj w Lidze Narodów mówiąc kolokwialnie "nie odpali", to właśnie Wilfredo w kwalifikacjach będzie pełnił rolę naszego młota-atakującego, to znaczy nawet jeżeli nie będzie ustawiony po przekątnej z rozgrywającym, to i tak nie będzie stawał do przyjęcia (patrz pierwszy mecz półfinałowy Perugia-Modena, gdy rolę fałszywego atakującego wypełniał Berger)
Ale jeśli nie będzie grał po przekatnej, abstrahujac w tym momencie od przyjęcia zagrywki, to któryś z pozostałych przyjmujacych bedzie musiał atakowac z "jedynki" w tym jednym ustawieniu, albo skazujemy się na brak prawej strony w ataku. Nie wiem, czy mamy zawodnika mogacego podołac takiemu wyzwaniu na poziomie miedzynarodowym.
Nie ogladałem tego meczu. Jak problem rozwiazali Włosi?
ciorny17 pisze: Akurat Bernardi rozwiązał go prosto: z jedynki atakowali w zależności to był w 2. linii a to Berger a to właśnie Leon. Co prawda z piątki lepiej jego ataki wyglądają, ale nie było źle. A u nas i Szalpuk i Bednorz potrafią z tej strefy atakować więc powinno być ok, jeśli to oni dopełniliby tercet skrzydłowych.
Jako że byli ustawieni obok siebie - Berger na IV, Leon na V, to Austriak miał okazję zaatakować z drugiej linii tylko w P4, to jest wtedy, kiedy Leon był jeszcze w linii ataku, a sam Austriak wykonywał zagrywkę. W dwóch następnych ustawieniach z Bergerem w II linii czyli P3 i P2 rolę klasycznego młota atakującego w I strefy przejmował już oczywiście Leon, a Austriak stawał do przyjęcia i najwyżej w P3 mógłby zaatakować z drugiej linii z pipe'a.

Co zaś akurat do ataku z Leona z drugiej linii z jedynki to ja bym się specjalnie nie martwił. Zagrywki Wilfredo, a zagrywa przecież najczęściej właśnie z tej strefy wyglądają jak ataki, więc akurat jemu trzeci, lub dziewiąty metr to jest właściwie ganz egal. ;) Natomiast dla odmiany widać, że Wilfredo dosyć nieporadnie się zbiera w I strefie jako obrońca i tutaj Heynen miałby na pewno sporo do poprawy.

Zapis pierwszego mecz Perugia-Modena, gdzie Leon zagrał jako fałszywy przyjmujący, a Berger fałszywy atakujący można znaleźć tutaj. P4 zarówno w Modenie jak i Perugii, zagrywa Zajcew -> Leon kończy atak z lewego i przy 6:2 idzie na zagrywkę (P3). Trzy piekielnie trudne zagrywki Wilfredo, w tym dwa czyste asy i robi się szybko 9:2 dla Perugii, ale czwarty swój serwis Leon psuje. Żółto-niebiescy wreszcie robią przejście (9:3) i w P3 Modeny zagrywa Bednorz. Widać, że przy jego zagrywce Leon nie staje w ogóle do przyjęcia [14:18'] https://youtu.be/F0CJhxHdTjM?t=858
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Riad69 pisze:Ciekawe czy wejdzie jakiś nowy model strojów, bo chyba jedziemy na jednym wzorze od IO w Pekinie xD w
Podwójne pudło. Po pierwsze, na IO zwyklegramy w specjalnych strojach, które nie są powielane na kolejnych imprezach, a po drugie mniej więcej co dwa lata mamy kadra gra w nowych strojach. Adidas co prawda nieznacznie zmienia ich design, ale to chyba dobrze, bo się fajne i minimalistyczne.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Re_soviaczka »

Szary Wilk pisze:Mnie ciekawi jedno. No ktoś z tego zacnego grona musi odpaść i nie zagra w Lidze Narodów. Kubiak i Leon jadą tylko na pierwszy turniej i dwójka ich zmienników to będą ludzie, którzy są najbliżej miejsca w kadrze, ale też mogą je stracić w następnych turniejach. Halaba pewnie nie jest brany pod uwagę, ale...
Co Ty za bzdury wypisujesz... Jakim cudem Leon ma zagrać w jednym turnieju Ligi Narodów, kiedy jeszcze będzie trwać jego karencja?
Szary Wilk pisze:PS - Nie rozumiem obecności Kłosa w kadrze, np kosztem Kosoka czy Wiśniewskiego, którzy i tak by w kadrze nie pograli, ale z szacunku na powołanie zasługują, za dobrą grę w PlusLidze.
Wiśniewski nie chce grać w kadrze.
VolleyFan10 pisze:Dla mnie za Firleja powinien być Kędzierski, za Kłosa Hain i za Schulza Malinowski. Halaba ? No ok Vital go obserwował w swojej lidze więc pewnie coś w nim widzi.
Hain? Dla mnie nie gra jakiegoś porywającego sezonu.
Z Maliną chyba każdy się zgadza.
Adamde
Posty: 821
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Adamde »

Konarski i Schulz w formie grali na poziomie.

kiedy to było?
Dobre pytanie. Konara w formie to przez ostatnie 3 sezony nie widziałem. Jeżeli ma być zadaniowcem to tylko jeśli chodzi o blok, zagrywką już dawno szału nie robi, poza tym ma już trochę lat i inwestycją w przyszłość na pewno nie jest. Schulz powinien zostawić Rzeszów i się gdzieś odbudować, może w Gdańsku gdzie dobrze sobie radził i dopiero wtedy wrócić do kadry.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: knightrider »

Halaba jaką zagrywkę posiada ? Bo w pokoleniu Śliwek/Szalpuków to nie tak oczywiste.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: dyletant »

ofensywną, mocną z wyskoku i co najważniejsze bardzo regularną, coś a la Żaliński

O właśnie, Wojtek też powinien być w szerokiej kadrze
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

To prawda, że jeden z zawodników znalazł się w składzie tylko na wypadek kontuzji któregoś z kolegów?
Nie wykrzywiajcie rzeczywistosci. Wrona nie jest jedyny rezerwowym. Taka bedzie rola kilku zawodnikow. Moze jest najbardziej doswiadczonym rezerwowym, moze grajacym na najwyzszym poziomie.
Mysle, ze to jeszcze bedzie sprecyzowane publicznie. W kazdym razie w rozmowach z powolanymi Vital precyzowal. Zawodnicy rezrwowi wiedza, ze nie beda na zgrupowaniu.
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: VolleyFan10 »

VolleyFan10 pisze:Dla mnie za Firleja powinien być Kędzierski, za Kłosa Hain i za Schulza Malinowski. Halaba ? No ok Vital go obserwował w swojej lidze więc pewnie coś w nim widzi.
Re_soviaczka pisze:Hain? Dla mnie nie gra jakiegoś porywającego sezonu.
Z Maliną chyba każdy się zgadza.
A Kłos za co jest w kadrze ? Za MŚ 2014 i nagrodę indywidualną ? No sorry, ale Kłos w tym sezonie się zbłaźnił jak cała drużna Mistrza Polski. Hain miał całkiem dobry sezon.
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

Tak obstawiam, ze albo w A bedzie 3 srodkowych, albo dojdzie Huber. A jesli bedzie B to np Klos tam pogra razem z mlodszymi, tak by byla mieszanka rutyny z doswiadczeniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”