Mistrzostwa Europy U22 2022

Arw165
Posty: 1414
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: Arw165 »

Szału nie było (nie widziałam pierwszego seta, ale mniemam że siadła nam zagrywka), ale mecz był do wygrania. Zwłaszcza że mieliśmy dwie piłki meczowe. Kto podpowie, czemu nie ma Gnieckiego w składzie?
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: efratello »

tak, pierwszy set wygrany zagrywką. Francuzi pięknie grali w obronie, my w porównaniu do nich staliśmy jak kołki. ten Lawani kozak, dynamiczny, skoczny (widzę, że 359 cm ma zmierzone w ataku), choć pod presją w końcówce popełniał sporo błędów i m.in. dlatego ten tie-break trwał tak długo. dobrze, że jest chociaż punkt, jeśli Polacy wyjdą z grupy, to w półfinale pewnie znowu Włochy, może się zmobilizują chłopaki, żeby się odegrać za zeszłoroczne MŚ, gdzie prowadzili bodaj 2:0 w półfinale i to bez kontuzjowanego Gierżota.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1582
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: lukecik »

Oglądałem tylko piątego seta. Pawlun i Pruszkowski w moim odczuciu zawalili kompletnie tę partę. Ten pierwszy często wystawiał bardzo niedokładnie, a ten drugi dwa razy w absurdalny sposób pozwolił piłce spaść w boisko. Pierwsza sytuacja to był prawdziwy kabaret, jakiego jeszcze nie widziałem. Piłka po naszym wybloku leci balonem w out, a Pruszkowszki sądząc, że nie dotknęła bloku, a taśmy (skąd mu to w ogóle to przyszło do głowy nie wiem) tylko odprowadził ją i pozwolił spaść poza pomarańczowe, punkt ku jego zdumieniu słusznie przyznany Francji. Potem zabrakło z jego strony asekuracji, gdy któryś ze skrzydłowych został zablokowany, piłka dość wolno spadła dosłownie pół metra od niego, a on jak zaczarowany nawet się nie ruszył.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: efratello »

lukecik pisze: 12 lip 2022, o 21:21 Piłka po naszym wybloku leci balonem w out, a Pruszkowszki sądząc, że nie dotknęła bloku, a taśmy (skąd mu to w ogóle to przyszło do głowy nie wiem) tylko odprowadził ją i pozwolił spaść poza pomarańczowe, punkt ku jego zdumieniu słusznie przyznany Francji.
racja, ta sytuacja Pruszkowskiego była początkiem końca, bez tego błędu prawdopodobnie nie byłoby tej serii punktowej i kilkupunktowego prowadzenia Francuzów... oczywiście i tak moglibyśmy tę akcję przegrać, ale z takiego balona powinno być superkomfortowe dogranie i duże szanse na nasz punkt, np. ze środka, który akurat był skuteczny na przestrzeni meczu.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: Blanco »

Przyjemny mecz (mimo wszystko), przyjemna realizacja transmisyjna i oprawa.

Mimo wszystko, bo strasznie elektryczna gra w asekuracji po naszej stronie.

Lawani, Dulski, wiadomo. Ale mnie najbardziej podobał rozgrywający francuski. Zapisuję sobie nazwisko.
VolleyFan789
Posty: 22
Rejestracja: 18 maja 2022, o 16:11

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: VolleyFan789 »

Niestety rozegranie i libero to dwa najgorsze punkty naszej drużyny. Dziwi brak zmian, bo i Pawlun i Pruszkowski grali tragicznie. Mogę zrozumieć to tylko w jednym przypadku, zmiennicy są jeszcze gorsi... Czym w sumie nie byłbym bardzo zdziwiony, bo na rozegraniu nie mamy młodych zawodników. Wybory Pawluna i brak dokladności rażą w oczy. Raz na siatkę, raz za 3 metr, skrzydłowi bardzo się męczyli, z 4 metra stawia świeczki dyszlem... Na libero wybór jest duży (Pruszkowski, Nowowsiak, Dereń, Kołtowski, Fijałek, Pogłodzinski) ale żaden z tych zawodników się nie wyróżnia, raczej cechuje ich przeciętność i podobny poziom. Zobaczymy jutro jak wyglądać będzie Dulski, bo dziś 1,5 seta łapały go skurcze. A co do Francji, świetne przyjęcie (na oko około 70%), 3/4 meczu dogrywali rozgrywającemu na nos, świetny atakujący. Wydaje się, że był to najtrudniejszy mecz w grupie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dziwny mecz.

1. Znośny Gierżot, mocny Dulski z Urbanowiczem.

2. Kraut nieźle w cyferkach, gorzej optycznie, słaba zmiana Kwasigrocha. Przy 14-13 i zagrywce Francuzów pomyślałem, że ten podarowany przez sędziów breakpoint w tiebreaku może być decydujący (Francuz kiwnął srogo w boisko, zrobiliśmy kontrę), więc może sprawiedliwie się skończyło.

3. Pruszkowski nie dość, że popsuł tą kuriozalne piłkę, gdzie z kontry na 5-2 zrobiło się 4-7, to jeszcze popełnił parę błędów w asekuracji w samym tiebreaku.

4. Pawlun bardzo słabo.

5. Na MŚ - świetnie wyglądaliśmy w relacji zagrywka-blok-obrona, zobaczymy z Włochami czy Francuzi mieli dzień konia (chore procenty w ataku), czy po prostu słabo pograliśmy w każdym z tych elementów.

6. Mimo wszystko, sportowo mecz lepszy od Włochy-Turcja, więc zmieniło się jedynie tyle, że z Włochami zagramy w półfinale (nie sądzę byśmy mieli nie wyjść z grupy). Ale nie ma co przesadzać w drugą stronę, bo Francuzi zrobili 41 błędów własnych, a wygrali.

7. Nie wiem ile Francuzi pograli tym składem, ale Paes czy Lawani byli z kadrą B na Igrzyskach Śródziemnomorskich w poprzednim tygodniu, więc powinniśmy mieć handicap, a zdecydowanie tego nie było widać.
granvorka
Posty: 746
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: granvorka »

Wiadomo, że wynik to na tym etapie sprawa drugorzędna, więc skupiając się na stylu i pojedynczych zawodnikach: jakoś tak smutno mi się oglądało polską reprezentację grającą dłuższymi momentami tak surową siatkówkę, przeciwko drużynie, która choć robiła mnóstwo błędów, to w aspektach technicznych wyglądała o klasę lepiej. Tak jak w 1. secie obrona i organizacja gry wyglądały naprawdę dobrze (mniej więcej jak na U21 na jesieni), tak później było z tym już źle i bardzo źle. Oby to był efekt pierwszego meczu i tremy spowodowanej uciekającym wynikiem/ogarniającym się rywalem. Wiadomo jaka jest kolektywna jakość w rocznikach 01-02, ale wciąż to trochę rzutuje na ocenę szkolenia.

Dla Gierżota, Dulskiego, Urbanowicza (realnie, jedyni z tej ekipy z papierami na większe granie w seniorskiej kadrze kiedyśtam, dla DD może i już od następnego VNL-u?) myślę wartościowe doświadczenie gry pod presją własnej publiczności - oby mieli okazje nagrać się w tej atmosferze teraz i w przyszłości.

Wiadomo co się dzieje ze Strulakiem? Kompletnie zniknął po udanych MŚ we Włoszech.

@Diomedea może skonstatować, że miała rację w sprawie dziwnej obsady libero :) Pawlun, na oko mocny zjazd (z nienajwyższego poziomu) od czasu, gdy widziałem go ostatni raz na jesieni. Dobrze, że Nikola ogrywa nam młodziana Firleja xD
luckyluck1997
Posty: 19
Rejestracja: 30 cze 2022, o 20:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: luckyluck1997 »

Nic dziwnego, że Pawlun w Siedlcach nie wąchał boiska przy Magnuszewskim . Patrząc dziś na jego grę stwierdzam : Dramat .
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: Diomedea »

Ta reprezentacja byla budowana w innym klimacie, niz poprzednia. Wtedy nie bylo oczekiwan, a bylo cos do udowodnienia.
Zreszta jednak sie zdziwie, jak bez medalu, chocby brazu, skonczymy. Pewnie wychodzac z drugiego miejsca trafimy na Wlochow (bez Michieletto tym razem). Jesl sie pozbieramy i wygramy, to jest prawdopodobienstwo, ze znowu spotkamy Francuzow.

Co do zespolu przeciwnika-na poprzedniej stronie bylo pare slow o zawodnikach, przynaleznosci klubowej, czestosci wchodzenia itp.
To sa w wiekszosci zawodnicy Ligue A. A u nas do podstawowego skladu lapie sie Urbanowicz, a reszta lawkuje, czasem nawet lawkuje w I lidze, jak nasz sypacz.
Wiec raczej rezultat nie jest zdumiewajacy.

Co do wyboru libero- chyba jedna z najmocniej obsadzonych mlodzieza pozycji w I lidze. Wiec naprawde nie rozumiem brania zawodnikow, ktorzy tak malo grali.
Sypacz-peklam ze smiechu jak mily komentator rzucil, jak to trener Grabda wspaniale wprowadza do gry mlodziez w ogole, a Pawluna w szczegolnosci. W Siedlcach mlodziez gra bardzo malo, duzo mniej niz w innych klubach. A Pawlun przyrasta do lawki. I wlasnie odchodzi stamtad.

Nie wiem czy znakomita gra Dawida na MP Juniora 2 lata temu, gdzie swietnie ukryl brak atakujacego, to bylo troche inicjatywy wlasnej, czy w calosci obmyslone i dyktowane przez ojca trenera. Niemniej z jakiejkolwiek rozmaitosci gry nic nie pozostalo. Juz w zeszlym roku na ME bylo slabo.
Teraz jest tak samo slabo. Rozumiem, ze Pilina, podobnie jak ja, uwierzyl ze Dawid jednak talent posiada. Ponadto z klubu zna sie z Urbanowiczem i Krautem, a z reszta z poprzednich ME.
Podejrzewam, ze Daniel doszedl do wniosku, ze mlodemu sypaczowi brakuje pewnosci siebie i odstrzelil na starcie Gnieckiego z tego wlasnie powodu. To jest jakas koncepcja. Nie wiem, czy Gniecki sie nie sprawdzal w roli drugiego, czy bylo to dzialenie profilaktyczne.

Zwracam uwage, na to ze taki sam zabieg zastosowano w U18, gdzie Szpernalowski tez zostal pozbawiony realnej konkurencji.
Zobaczymy czy sprawdzi sie tam lepiej.

No w kazdym razie tu nie sprawdzilo sie do konca.
Obejrzalam 2 sety i kilka pilek trzeciego. Od poczatku rozegranie strasznie siermiezne. Prawe, prawe, prawe, lewe, lewe.
Nawet przy dobrym przyjeciu. Ze 2-3 momenty, gdzie nie bylo przewidywalne i widac bylo jakis pomysl.
Czy Pawlun jest w stanie odwrocic ten trend? Moze w spotkaniach ze slabszymi przeciwnikami nabierze troche swobody.

Sam Dulski z Gierzotem tego nie wygraja. Przynajmniej nie z przecietnie silnym przeciwnikiem.
Zwracam tez uwage, ze na U 21 gralismy w roznych ukladach. zaczelismy od Gierzot/Czerwinski. Kuba jednak jest (byl) lepszy od Krauta.
Za Czerwinskiego byly zmiany Kwasigrocha, a potem i za Gierzota Kraut. Takze to przyjecie bylo troszke bardziej mobilne, moze momentami zmieniajace styl gry. Zagrali tez sporo na ambicji i szalenstwie, nikt im szans nie dawal, presji nie nakladal.
Gierzot, o ile jest swietny w ataku, jest tez nieco ograniczjacy w przyjeciu. Fajnie miec obok niego dobrego drugiego przyjmujacego i dobrego libero.
A wybor libero zostal olany.
I jakiegos troche mniej schematycznego sypacza, zeby postaral sie otworzyc wszystkie strefy. I zagral cos ciekawego z kontry. O dokladnosci nie wspominajac.
Moze warto sprawdzic tego drugiego rozgrywajacego, gdyby Pawlun dalej nie dawal rady skonstruowac gry i tylko sypal prawe/prawe/lewe.

Paes- jasne ze sie moze podobac. Przeciez to francuski Brazylijczyk. Ojciec to brazylijski trener pracujacy we Francji, wielu widzialo w nim selekcjonera, byl tez asystentem Rozende.

My takich rozgrywajacych mamy malo i troche gubimy talenty. Kubicki jest solidny, chociaz obecnie troche malo kombinacyjny.
Strasznie ciezko sie mlodym sypaczom przebic do grania w I lidze, o PL nie wspominajac. Wiec siedza, i "ucza sie" obserwujac starszych, graja czesto w drugich szostkach, gdzie maja gorszych wykonawcow, brak gry pod presja. Moze mlodzi powinni czesciej wyjezdzac, ale i powroty bywaja rozne, np Gilowi ciezko sie bylo dopchac do gry po powrocie.
Zobaczcie ile na lawkach wysiedzial sie Marcin Janusz. Firlej mial troche farta, ze Guma sie kontuzjowal. Potem wyjechal, zreszta Bednaruk czesto powtarzal, ze Janek musi grac i moga z tego wyniknac dobre rzeczy. Komenda wchodzil w zamknietej lidze.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Francja miała z Austrią 1-2 i 15-20, odwróciła w końcówce, zabawny będzie ten turniej.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: Blanco »

Słabszy Dulski dziś, ale pomagają nam Serbowie i prowadzimy 2:0. To już powoli staje się tradycją, że najlepszym zawodnikiem u naszych rywali jest atakujący, dziś Nikolić.

Update: I 3:0. Mecz bez historii, a jedyne, co można wyłapać to to, że po wypróbowaniu wszystkich środkowych Pliński w końcu chyba znalazł partnera do pary z Urbanowiczem, a mianowicie Adriana Markiewicza.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: Diomedea »

Warto chyba tez odnotowac, ze Pawlun dzisiej niezle (widzialam 2 sety i kawalek trzeciego).

Przyzwoita dokladnosc, moze troche malo srodka, byl tez jakis pipe. Dolozyl w zagrywce, ktora wraz z blokiem sa jego mocnymi elementami.

I gralismy na 2 libero-Nowosiak wchodzil do obrony.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2753
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: Simao »

Nie wiem jak to przedstawia się w statystykach, ale wizualnie to słabo wyglądaliśmy w ofensywie, najważniejsze to wygrana. W dodatku wygrana bez straty seta. Po drużynie widać, że prowadzi ich najlepszy blokujący w historii PLS, czyli od 2000 roku.
Nie wiem czy wiecie, ale Daniel Pliński był i jest do chwili obecnej najlepszym blokującym naszej ligi. Od momentu, gdy przeszła na poziom profesjonalny (2000 rok).
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Punkt z Austrią już jest, więc w półfinale z Włochami: taki sobie skład przysłali, paru zawodników po kontuzjach/COVIDzie, nic ciekawego tutaj nie grają, będę jednak rozczarowany jeśli nie uda się zrewanżować za porażki w juniorach, ale tak jak pisałem: zobaczymy jak sobie poradzą z grą pod presją, z Francją było raczej średnio w tiebreaku.

Półfinały chyba w sobotę.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: krzysiu »

Tak półfinały w sobotę na antenach Polsatu
Kibic Polsatu
Posty: 61
Rejestracja: 18 mar 2022, o 19:24
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: Kibic Polsatu »

Znowu jakieś nowatorskie przepisy drużyna z 7-ma punktami jest za drużyną z 6-ma punktami. :]
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: Diomedea »

Niespecjalnie nowatorski. Licza sie zwyciestwa, punkty jako drugie kryterium.
To bywa stowowane dosyc czesto. Wydaje sie sprawiedliwe. W koncu chodzi o to by wygrywac, a nie przegrywac tylko troche.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Włochom przez COVID wypadł podstawowy (jedyny) atakujący i podstawowy środkowy, z Holandią na ataku grał przyjmujący, a na środku - środkowy, który rok temu przeszedł na przyjęcie, tak że jutro raczej bez historii.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: Diomedea »

Obys mial racje. Wtedy bedzie okazja na maly rewanz z Francuzami.
ulaniec
Posty: 21
Rejestracja: 1 kwie 2021, o 22:31
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: ulaniec »

Jak nazywa się ten atakujący i srodkowy co ma COVID?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

ulaniec pisze: 15 lip 2022, o 21:43 Jak nazywa się ten atakujący i srodkowy co ma COVID?
https://www.volleyball.it/europei-u22-p ... llo-staff/
ulaniec
Posty: 21
Rejestracja: 1 kwie 2021, o 22:31
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: ulaniec »

Michieletto będzie?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Chyba jednak ma ciekawsze rzeczy na głowie niż turnieje dla młodzieży.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: efratello »

Wiecie, czy będzie otwarta transmisja na YT Polskiej Siatkówki?
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: Diomedea »

Nie bardzo rozumiem.
Przeciez caly czas sa otwarte transmisje. Ja siedze w Gujanie francuskiej i ogladam bez przeszkod innych niz praca :D .
Ty zdaje sie tez.
Dodatkowo swietna jakosc transmisji.

Dlaczego mieliby przestac transmitowac teraz?
Kibic Polsatu
Posty: 61
Rejestracja: 18 mar 2022, o 19:24
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: Kibic Polsatu »

Diomedea pisze: 15 lip 2022, o 18:05 Niespecjalnie nowatorski. Licza sie zwyciestwa, punkty jako drugie kryterium.
To bywa stowowane dosyc czesto. Wydaje sie sprawiedliwe. W koncu chodzi o to by wygrywac, a nie przegrywac tylko troche.
No to po co wprowadzali nowy system punktacji niech wrócą do starego
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: Diomedea »

A przepraszam kolege, zrozumialam pytanie. Chodzi o to, ze telewzja tzn Polsat ma transmitowac i mogla zazadac wylacznosci?

Obawy zasadne (jeszcze bardziej dla mnie). Ale chyba nie sposob odpowiedziec, bo z tego co widzialam to poprzednie transmisje pojawialy sie w ostatnim momencie.
Pozostaje miec nadzieje, ze CEV sie domagal otwartej transmisji od organizatora, co jest standartem przynajmnie od fazy gry o medale.

Jak Francja-Turcja bedzie to i drugi tez powinien byc. Oba transmituje Polsat.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: krzysiu »

Tak połfinały w Polsat Sport News dzisiaj
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U22 2022

Post autor: efratello »

Diomedea pisze: 16 lip 2022, o 15:09 A przepraszam kolege, zrozumialam pytanie. Chodzi o to, ze telewzja tzn Polsat ma transmitowac i mogla zazadac wylacznosci?

Obawy zasadne (jeszcze bardziej dla mnie). Ale chyba nie sposob odpowiedziec, bo z tego co widzialam to poprzednie transmisje pojawialy sie w ostatnim momencie.
Pozostaje miec nadzieje, ze CEV sie domagal otwartej transmisji od organizatora, co jest standartem przynajmnie od fazy gry o medale.

Jak Francja-Turcja bedzie to i drugi tez powinien byc. Oba transmituje Polsat.
dzięki za odpowiedź, tak, o to dokładnie mi chodziło, bo właśnie mi się skończył miesięczny abonament w Polsacie i nie wiem, czy kupować :) CEV chyba też pokazuje, bo leci właśnie Turcja-Francja, więc raczej nie będzie problemu, ew. VPN trzeba będzie uruchomić (widziałem, że reklamowali przy zapowiedzi półfinałów płatną subskrypcję, ale to taka może zmyłka była).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”