Reprezentacja mężczyzn 2024

granvorka
Posty: 746
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: granvorka »

Kiedyś trzeba dać szansę na przetarcie chłopakom z drugiego, trzeciego szeregu, więc to pewnie będą okazje dla Jakubiszaków i Zaleszczyków (miejmy nadzieję). Takie epizody jednak procentują, poza tym po ciężkich tygodniach na siłowni człowiek się rwie do gry 6x6. Bardziej mnie zaskoczył dosyć napięty kalendarz między finałami VNL pod koniec czerwca a drugą połową lipca, gdy mamy zagrać MHJW i sparingi. Z pewnością musi być jakiś sens gry na ciężkich nogach przed imprezą docelową, tak jak wypadło to dobrze przed ostatnimi ME.
asps
Posty: 364
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: asps »

Przenoszę wątek z tematu o reprze 2023 tutaj na 2024 :)
Pomocniczka pisze: 28 mar 2024, o 22:23
Po pierwsze do tego TB trzeba jakos dotrzec.
W docieraniu do tb Karol jest świetny, jak nie najlepszy. Po prostu pech polega na tym, że przepisy takie wymyślili, że za docieranie do tb przeważnie nie dają awansu do następnej rundy.

A sypacz taktycznie przestał do niego grać, ale taktycznie po dwóch nieskończonych atakach.

Uważam, że dużo zależy od play offów z jakimi pozycjami u Grbicia wejdą w zgrupowanie Butryn i Boładź, inaczej Nikola spojrzy, jak któryś z nich doprowadzi swój klub do mistrzostwa Polski (albo chociaż finału) grając pierwsze skrzypce, a inaczej jak skończą poza finałem grając na słabej skuteczności. Wiadomo jaką pozycję u Serba ma Kaczmarek, ale ciężko sobie wyobrazić, że Grbić pominąłby Butryna hipotetycznie zakładając, że ten doprowadza Wartę do MP, następnie utrzymuje formę na VNL, a Nikola zabiera Kaczmarka (z obecnej dyspozycji sportowej), podkreślam, że Butryn i Bołądź jednoznacznie muszą być wyraźnie w lepszej formie, żeby się w oczach Serba liczyć.

Generalnie ta ZAKSA z perspektywy reprezentacji posypała się w najgorszym okresie, bo roku olimpijskim, do tego Leon po kontuzji, Kurek znak zapytania, na plus powrót Semeniuka do formy, ogólnie na dzień dzisiejszy można być trochę zaniepokojonym, a brak medalu w Paryżu przy nieobecności rusków byłaby jeszcze większa wtopa niż Tokio2021.
fan_siatkowki
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2023, o 19:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: fan_siatkowki »

Ja wysunę dość kontrowersyjną teorie- nie zdziwiłbym się jakby Nikola miał już podjętą decyzję między Butrynem i Bołądziem, (imo skłania się raczej w stronę Boladzia) i zamiast brać Karola tylko po to, żeby pograł sobie w VNL, weźmie na jego miejsce któregoś z młodych (Dula to już raczej pewniak) np Nasevicha/Sasaka/Kapice, żeby już się ogrywali na arenie międzynarodowej. Wtedy 5 atakujących byłaby np. Kurek, Kaczmarek, Bołądź, Dulski, Nasevich. Szczegolnie, ze w wywiadzie Grbic ostatnio mówił, że co do pewniaków nie ma wątpliwości, a jedynie waha się wśród młodych zawodników, którzy akurat aktualnie nie grają (np. Nasevich akurat miał kontuzje). Ale mówię to tylko taka luźna teoria :D
Ostatnio zmieniony 30 mar 2024, o 19:46 przez fan_siatkowki, łącznie zmieniany 1 raz.
Paprykarz
Posty: 139
Rejestracja: 9 lut 2023, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Paprykarz »

asps pisze: 30 mar 2024, o 00:29 Przenoszę wątek z tematu o reprze 2023 tutaj na 2024 :)
Pomocniczka pisze: 28 mar 2024, o 22:23
Po pierwsze do tego TB trzeba jakos dotrzec.
W docieraniu do tb Karol jest świetny, jak nie najlepszy. Po prostu pech polega na tym, że przepisy takie wymyślili, że za docieranie do tb przeważnie nie dają awansu do następnej rundy.

A sypacz taktycznie przestał do niego grać, ale taktycznie po dwóch nieskończonych atakach.

Uważam, że dużo zależy od play offów z jakimi pozycjami u Grbicia wejdą w zgrupowanie Butryn i Boładź, inaczej Nikola spojrzy, jak któryś z nich doprowadzi swój klub do mistrzostwa Polski (albo chociaż finału) grając pierwsze skrzypce, a inaczej jak skończą poza finałem grając na słabej skuteczności. Wiadomo jaką pozycję u Serba ma Kaczmarek, ale ciężko sobie wyobrazić, że Grbić pominąłby Butryna hipotetycznie zakładając, że ten doprowadza Wartę do MP, następnie utrzymuje formę na VNL, a Nikola zabiera Kaczmarka (z obecnej dyspozycji sportowej), podkreślam, że Butryn i Bołądź jednoznacznie muszą być wyraźnie w lepszej formie, żeby się w oczach Serba liczyć.

Generalnie ta ZAKSA z perspektywy reprezentacji posypała się w najgorszym okresie, bo roku olimpijskim, do tego Leon po kontuzji, Kurek znak zapytania, na plus powrót Semeniuka do formy, ogólnie na dzień dzisiejszy można być trochę zaniepokojonym, a brak medalu w Paryżu przy nieobecności rusków byłaby jeszcze większa wtopa niż Tokio2021.
Na przyjęciu mamy w top formie Bednorza oraz Semeniuka dodatkowo środek u nas to kopalnia punktów a jedynie atak znak zapytania. Bierzemy 13 zawodników. Moze wezmie 3 atakujących.
Streeter
Posty: 7280
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Streeter »

asps pisze: 30 mar 2024, o 00:29 Uważam, że dużo zależy od play offów z jakimi pozycjami u Grbicia wejdą w zgrupowanie Butryn i Boładź, inaczej Nikola spojrzy, jak któryś z nich doprowadzi swój klub do mistrzostwa Polski (albo chociaż finału) grając pierwsze skrzypce, a inaczej jak skończą poza finałem grając na słabej skuteczności.
Mocnej wiary człowiek z Ciebie. Ja wysunę tezę, że jeżeli Kurek i Kaczmarek będą zdrowi, to pojadą na Igrzyska i Butryn z Bołądziem mają takie same szanse na wyjazd co ja i Ty. Może jakimś cudem gdyby Warszawa zdobyła to Mistrzostwo, to może (choć też wątpię) na drugim rozegraniu ukaże się Firlej a nie Łomacz, choć w to też nie wierzę (ale bardziej nie wierzę w zmianę na ataku).

I o ile darcia Łomacza nie jestem w żaden sposób zrozumieć, o tyle w tym roku parę Kurek/Kaczmarek jak najbardziej rozumiem. Dlaczego? Po pierwsze, żeby wziąć Butryna lub Bołądzia to trzeba nie wziąć Kurka, a to raczej nie wchodzi w grę. Po pierwsze Kurek wciąż sportowo swoje wniesie, może trafi się dzień konia i wygra sam, po drugie to jest bardzo mocna postać mentalna tej kadry, po prostu nie wierzę że Grbić by z tego zrezygnował i ma to dużo więcej sensu niż w przypadku Heynena i Kubiaka. Ale Bartek może się też połamać w trakcie turnieju lub zwyczajnie braknie sił, wówczas nie wyobrażam sobie, że drzemy IO Butrynem lub Bołądziem, gdzie Kaczmarek zrobił poprzedni sezon kadrowy Grbiciowi i wiele wnosił do Jego Zaksy. Możnaby wziąć 3 atakujących, no ale nie jak jest 12 zawodników, więc dopóki nic nie wykluczy Kurka albo Kaczmarka to jest taka dyskusja typu czy lepiej na Marsie posiać koper czy natkę pietruszki. Na razie nie ma mowy o tym, żeby tam polecieć, więc szkoda się w ogóle nad tym zastanawiać.

Może to co napisze teraz będzie nieco kontrowersyjne, ale ja już nawet powoli myślę, że Grbić powinien po prostu wziąć kadrę z zeszłego roku i ją odgruzować (doprowadzić do formy Kaczmarka, Śliwkę, Leona itd.), a nie bawić się w jakieś selekcje i szanse dla Zaleszczyków tego świata, bo na to będzie czas za rok a nie w roku olimpijskim. Patrząc na wiek naszych zawodników to za 4 lata już będzie pewnie ciężej o złoto IO, więc trzeba zrobić wszystko by je w końcu wygrać, nawet jeżeli znów nie pogra Firlej i Zaleszczyk nie ucieszy się z dwóch setów z Ukrainą. Reszta kadry w tym roku to powinna być pod prądem w razie urazu, ewentualnie grać jak Grbić uzna że podstawowi potrzebują odpoczynku trochę i tyle. Nic więcej się w tym sezonie nie powinno dziać.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
asps
Posty: 364
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: asps »

Czyli uważasz, że Grbić w sezonie olimpijskim strzeli sobie w kolano hipotetycznie zakładając, że pod koniec VNL Bołądź lub Butryn sportowo zdeklasują Kaczmarka, a Serb wraz weźmie go do składu na IO ? O Kurku się nie wypowiadam bo on ma miejsce pewne, a z Kaczmarkiem obecnie sytuacja jest bardziej skomplikowana, oczywiście może być tak, że Zwierz złapie optymalną formę i o żadnej selekcji nie będzie mowy.
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pomocniczka »

Grbić weźmie najlepszych. To tak oczywiste jak to, że Słońce wschodzi na Wschodzie.
Streeter
Posty: 7280
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Streeter »

asps pisze: 1 kwie 2024, o 14:45 Czyli uważasz, że Grbić w sezonie olimpijskim strzeli sobie w kolano hipotetycznie zakładając, że pod koniec VNL Bołądź lub Butryn sportowo zdeklasują Kaczmarka, a Serb wraz weźmie go do składu na IO ?
No tak uważam, patrząc już jakiś czas na to jak pracuje Grbić. Żeby było inaczej to ten Butryn czy Bołądź musieliby zdobywać wszystkie punkty, a Kaczmarek żadnych. Choć też nie wiem czy by wystarczyło.

Tyle że taka sytuacja nie będzie mieć miejsca, do jakiejś formy Grbić Kaczmarka doprowadzi. Jeżeli nawet będą to wyniki typu 4/12 to i tak nie wierzę, że któryś B Go wyprzedzi. Jedynie w wypadku urazu.

Oczywiście chętnie się pomylę w tym osądzie, ale dla mnie to jest podobny case jak Heynen i Kubiak, z góry wiadomo, że trener nie zrezygnuje i tyle. Z tym że teraz jest to mniej problematyczne, bo za Kaczmarkiem to nie mamy stada zawodników o dużo lepszych możliwościach, jak było na przyjęciu u Heynena, a jeżeli Kurka uda się doprowadzić do "last prime", to Łukasz pewnie będzie pełnił na kadrze rolę takiego zeszłorocznego Semeniuka - będzie pod prądem, będzie do pomocy, ale nie będzie szczególnie wiodącą postacią. Ale będzie.

A najchętniej to niech po prostu Nikola doprowadzi Łukasza do zeszłorocznej formy to ta dyskusja nie będzie miała najmniejszego sensu, bo wtedy pojadą Kurek z Kaczmarkiem dlatego, że byli najlepsi.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Szary Wilk »

Cytując klasyka

Musiałby pijany na pasach potrącić zakonnicę w ciąży
Adriano
Posty: 583
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Adriano »

Janusz
Firlej

Kurek
Butryn

Huber
Kochanowski
Bieniek

Leon
Fornal
Śliwka
Semeniuk

Zatorski

Dodatkowy: Bednorz/Kwolek/Szalpuk

Nie widzę tego inaczej na IO.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Orzi »

Adriano pisze: 6 kwie 2024, o 16:42 Janusz
Firlej

Kurek
Butryn

Huber
Kochanowski
Bieniek

Leon
Fornal
Śliwka
Semeniuk

Zatorski

Dodatkowy: Bednorz/Kwolek/Szalpuk

Nie widzę tego inaczej na IO.
Nie chcę być złym prorokiem, ale Grbić zabierze tego Kaczmarka tak czy inaczej na te igrzyska. Jeśli Łukasz się odbuduje to świetnie, ale coś czuje, że to igrzysk nie zdąży...
asps
Posty: 364
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: asps »

Jeśli Grbić faktycznie zamknął już selekcję bez względu na formę sportową przed igrzyskami, to uważam, że przez takie ponowne zafixowanie trenera kadry przypłacimy medalem IO zakładając, że którys z jego faworytów będzie na dnie formy.
granvorka
Posty: 746
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: granvorka »

Dokładnie, tak samo jak rok temu zapłaciliśmy potężną cenę za odstawienie Butryna, kontuzję Kurka, nieogranie Bołądzia i ciągnięcie za uszy Kaczmarka, który miał fatalne finały MP i bardzo słaby finał LM.
ciorny17
Posty: 8537
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: ciorny17 »

Tylko różnica jest taka, że teraz masz 3 szóstkowych skrzydłowych, którzy rozpoczynali finał ME z formą w lesie. I tak o ile Śliwkę czy Leona zastąpi Semeniuk, tak w mojej ocenie, w żadnym ze wszechświatów Grbica nie istnieje opcja odstawienia obu. Także na dzień dobry masz 3 graczy, którzy przede wszystkim muszą grać.

Tutaj znów pojawią się "problem" grania zasług vs formy. I wiem, że jeśli ktoś w marcu gra piach, w lipcu może wymiatać i na odwrót, to powinniśmy jednak brać pod uwagę to, że ten kij ma dwa końce, bo o ile w zeszłym roku się sprawdziło, to w 2021 już niekoniecznie.
Kłamca.
granvorka
Posty: 746
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: granvorka »

Rok temu Leon to też była spora niewiadoma, sezon klubowy kończył w złym stylu, Semeniuk jeszcze gorzej, nie było tematu monster Kaczmarka, dobrze wyglądali głównie Fornal i Śliwka - nie przeczę, że teraz problemy są większe, ale track record Grbicia w odgruzowywaniu kluczowych dla niego kadrowiczów jest pewnie bliski 100%, więc przynajmniej na bazie dotychczasowej historii można być w miarę spokojnym.

Większe zmartwienie niż powrót do formy Śliwki (tutaj po prostu nie ma fizyki i czucia piłki), to długofalowy stan zdrowia Leona i przede wszystkim problem z Kaczmarkiem, tak w wymiarze jego indywidualnych możliwości powrotu do formy/skupienia na siatkówce, jak i wpływu tej sytuacji na atmosferę w kadrze, która w ostatnich dwóch sezonach była jakąśtam mocną stroną tej drużyny.

Też zwróćmy uwagę, że tak jak rok temu papiery Butryna i Bołądzia do rywalizacji z Kaczmarkiem były dosyć słabe, tak w tym sezonie nie dość, że obaj grają lepiej w lepszych klubach i mogą być sprawdzani w crunch time, to jeszcze dwaj podstawowi atakujący borykają się z różnymi problemami. To okienko dla nich może nie jest szeroko otwarte, ale myślę, że raczej też nie jest zupełnie zamknięte.
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pomocniczka »

I tak o ile Śliwkę czy Leona zastąpi Semeniuk, tak w mojej ocenie, w żadnym ze wszechświatów Grbica nie istnieje opcja odstawienia obu.
To jest dobre. Ciorny tworzy sobie chochoła a potem olaboga.
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Przemyslaw »

Zastanawiam się skąd bierze się u niektórych osób obawa o pozycję przyjmującego ?
Napiszę tak: nigdy ale to nigdy w historii polskiej siatkówki nie było takiego bogactwa na pozycji przyjmującego i to nie na poziomie ligowym ale na poziomie światowym !
Bednorz, Fornal, Śliwka, Semeniuk, Szalpuk, Leon. (być może kogoś pominąłem).
Daje to minimum 6 mega zajebistych przyjmujących, a grać może dwóch.
No to ja współczuję trenerowi nie ze względu na biedę tylko na bogactwo, bo weź bądź mądry i wybierz dwóch do wyjściowej szóstki.
A przecież wszyscy na IO nie pojadą. Kogoś będzie musiał odstawić.
Podobnie jest ze środkowymi, po prostu do wyboru do koloru, lepszych na świecie nie ma. Też Grbic będzie miał ból głowy.
Z Libero to samo, tylko sobie wybierać, przynajmniej 4 klasa światowa.
Problem zaczyna się na ataku i rozegraniu. Jeśli chodzi o rozegranie to Grbic zdecydowanie postawił na Janusza i ok, skoro czują chemię to niech tak będzie, chociaż oczywiście uważam, że Drzyzga jest dużo lepszy, no ale to indywidualna decyzja trenera i trzeba to uszanować.
Ale pozycją atakującego to już jest dziki zachód. Teoretycznie Kurek a na drugiego Kaczmarek ale to co się dzieje od kilku miesięcy to uważam, że tu jest największy problem, zwłaszcza, że Kaczmarek gra obecnie słabo (co nie oznacza, że nie wróci do optymalnej formy) a z Kurkiem to nigdy nic nie wiadomo. Do tego Butryn, który w Rzeszowie się nie do końca sprawdził, za to w Zawierci gra bajkę, a pojedzie na IO tylko dwóch.
Kończąc dziwi mnie dyskusja o przyjmujących, że niby tam problem a wg. mnie problem jest na rozegraniu i ataku a przyjęcie, żeby sobie nawet selekcjoner rzucił kośćmi to i tak będzie top top i jeszcze raz top, bo nikt obecnie na świecie nie ma lepszych.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Szary Wilk »

Przemyslaw pisze: 9 kwie 2024, o 06:20 Zastanawiam się skąd bierze się u niektórych osób obawa o pozycję przyjmującego ?
Napiszę tak: nigdy ale to nigdy w historii polskiej siatkówki nie było takiego bogactwa na pozycji przyjmującego i to nie na poziomie ligowym ale na poziomie światowym !
Bednorz, Fornal, Śliwka, Semeniuk, Szalpuk, Leon. (być może kogoś pominąłem).
Daje to minimum 6 mega zajebistych przyjmujących, a grać może dwóch.
No to ja współczuję trenerowi nie ze względu na biedę tylko na bogactwo, bo weź bądź mądry i wybierz dwóch do wyjściowej szóstki.
A przecież wszyscy na IO nie pojadą. Kogoś będzie musiał odstawić.
Podobnie jest ze środkowymi, po prostu do wyboru do koloru, lepszych na świecie nie ma. Też Grbic będzie miał ból głowy.
Z Libero to samo, tylko sobie wybierać, przynajmniej 4 klasa światowa.
Problem zaczyna się na ataku i rozegraniu. Jeśli chodzi o rozegranie to Grbic zdecydowanie postawił na Janusza i ok, skoro czują chemię to niech tak będzie, chociaż oczywiście uważam, że Drzyzga jest dużo lepszy, no ale to indywidualna decyzja trenera i trzeba to uszanować.
Ale pozycją atakującego to już jest dziki zachód. Teoretycznie Kurek a na drugiego Kaczmarek ale to co się dzieje od kilku miesięcy to uważam, że tu jest największy problem, zwłaszcza, że Kaczmarek gra obecnie słabo (co nie oznacza, że nie wróci do optymalnej formy) a z Kurkiem to nigdy nic nie wiadomo. Do tego Butryn, który w Rzeszowie się nie do końca sprawdził, za to w Zawierci gra bajkę, a pojedzie na IO tylko dwóch.
Kończąc dziwi mnie dyskusja o przyjmujących, że niby tam problem a wg. mnie problem jest na rozegraniu i ataku a przyjęcie, żeby sobie nawet selekcjoner rzucił kośćmi to i tak będzie top top i jeszcze raz top, bo nikt obecnie na świecie nie ma lepszych.
Bogactwo jest tak duże, że Kwolka pominąłeś.

Niektórzy to mają pecha, bo taki Szymura czy Sawicki to by bez problemu się załapali na miejsce w kadrze na duże turnieje w różnych latach. Zawodnik w tamtych latach z ich obecnym poziomem sportowym bez problemu pojechałby na ME 2009, MŚ 2010, ME 2011, IO 2016. Odpuściłem tylko te tiurnieje, gdzie Kurek grał jeszcze na przyjęciu i był Michał Winiarski. Chociaż nie wiem, czy tamtego Buszka by któryś nie wygryzł.


Chłopaki mieliby 10 lat więcej, to dziś mieliby worek medali.
granvorka
Posty: 746
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: granvorka »

Wiadomo, kiedy można spodziewać się kadry Grbicia na 2024?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Szary Wilk pisze: 9 kwie 2024, o 10:48Niektórzy to mają pecha, bo taki Szymura czy Sawicki to by bez problemu się załapali na miejsce w kadrze na duże turnieje w różnych latach. Zawodnik w tamtych latach z ich obecnym poziomem sportowym bez problemu pojechałby na ME 2009, MŚ 2010, ME 2011, IO 2016. Odpuściłem tylko te tiurnieje, gdzie Kurek grał jeszcze na przyjęciu i był Michał Winiarski. Chociaż nie wiem, czy tamtego Buszka by któryś nie wygryzł.
Raczej nie da się robić takich porównań, np. Szymura załapał się na peak polskiego szkolenia + pewne miejsce w szóstce jako 19-latek ekipy z top3 lig w Europie, Piotr Gruszka jako jeden z liderów reprezentacji Polski wolał kilka lat grać w Serie A2 za młodu, Bartman jako 18-latek wyjechał z PL: ci gracze z półki dobry-nie świetny kiedyś mieliby dużo ciężej, o kwestiach finansowych nie wspominając, bo w żadnym kraju młodzi zawodnicy nie mają tak cieplarnianych warunków pod względem całokształtu (poziom ligi, możliwości, zarobki, opieka zdrowotna, zainteresowanie) jak w Polsce ~obecnie. W swoich czasach, Bartman > Sawicki i Bąkiewicz = Szymura = Ruciak, więc z tym 'bez problemu' to też bym nie przesadzał, w 2009 roku kibice jęczeli, że Castellani faworyzuje Kurka (po sezonie na ławce w Bełchatowie) kosztem Bartmana (po świetnym sezonie w Częstochowie), Bartman był rok młodszy od obecnego Gierżota, gdy eliminował Piacenzę z Ligi Mistrzów, Fabian był dwa lata młodszy od Kubickiego, można sobie łatwo wydedukować co by się pisało +- w takiej sytuacji o obu współcześnie. Bąkiewicz niby zamulał na ławce, ale teraz ktoś by go przelicytował i pykałby w jakiejś Resovii, no zupełnie inne czasy to były.

ME 2011 i IO 2016 to dobre typy, tam chyba był Mika z uśmiechem poddający mecz ze Słowacją + rotacja Szalpuk (PŚ 2015), Żaliński (Berlin 2016) i Bednorz (IO 2016) w sezonie olimpijskim, Szymura mocno wtedy by się przydał.
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Przemyslaw »

Jeżeli już tak głęboko się cofamy we wspomnieniach to chciałbym przypomnieć o zawodniku który, wg. mnie, jest najmniej doceniany a swego czasu cała kadra opierała się tylko i wyłącznie na nim.
W tamtych latach guzik graliśmy jako reprezentacja, polska siatkówka raczkowała i dopiero wchodziła na odpowiednie, zawodowe tory.
Mowa o Dawidzie Murku.
Dzisiaj taki zawodnik byłby uważany za najlepszego przyjmującego świata, miałby złoto olimpijskie, dwa złota mistrzostw świata (a może i trzy), 2 złota mistrzostw europy, ligę światową to pewnie lekko z 5 x.
Mało kto o nim wspomina ale to był gracz pełną gębą, zagrywka, przyjęcie, obrona, atak, dosłownie wszystko, ja nie znam i nigdy nie poznałem tak kompletnego gracza.
Ale biedak trafił na suche lata polskiej siatkówki i nie licząc mistrzostw świata juniorów to Dawid w seniorach chyba nie zdobył żadnego medalu.
hottakesbot
Posty: 993
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: hottakesbot »

Przemyslaw pisze: 9 kwie 2024, o 16:58 Jeżeli już tak głęboko się cofamy we wspomnieniach to chciałbym przypomnieć o zawodniku który, wg. mnie, jest najmniej doceniany a swego czasu cała kadra opierała się tylko i wyłącznie na nim.
W tamtych latach guzik graliśmy jako reprezentacja, polska siatkówka raczkowała i dopiero wchodziła na odpowiednie, zawodowe tory.
Mowa o Dawidzie Murku.
Dzisiaj taki zawodnik byłby uważany za najlepszego przyjmującego świata, miałby złoto olimpijskie, dwa złota mistrzostw świata (a może i trzy), 2 złota mistrzostw europy, ligę światową to pewnie lekko z 5 x.
Mało kto o nim wspomina ale to był gracz pełną gębą, zagrywka, przyjęcie, obrona, atak, dosłownie wszystko, ja nie znam i nigdy nie poznałem tak kompletnego gracza.
Ale biedak trafił na suche lata polskiej siatkówki i nie licząc mistrzostw świata juniorów to Dawid w seniorach chyba nie zdobył żadnego medalu.
Chyba żartujesz z tym Murkiem jako "najlepszym przyjmującym na świecie". To nie przypadek, że dokładnie wtedy, kiedy przestał być szóstkowym mimo że był wtedy w primie (2006) zaczęliśmy zdobywać medale poważnych imprez. Świderski z Murkiem nie bilansowali się w przyjęciu, chyba pamiętam nawet narzekania podczas IO 2004, że Gościniak nie wziął K. Stelmacha i że nikt z naszych przyjmujących nie umie dobrze przyjmować :D
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Przemyslaw »

Dawid Murek był w primie przynajmniej 5 lat wcześniej niż o tym co piszesz.

edit:
btw: Murek był tak słabym przyjmującym, że na koniec kariery został libero. Weź się człowieku dowiedz czegoś więcej i nie wypisuj bzdur.
To były zupełnie inne czasy nie ma co porównywać do dzisiejszych standardów, niby tylko 20 lat ale to epoka.
Do dzisiaj pamiętam jakiś dziwny mecz Polska - Grecja gdzie Ignaczak grał na przyjęciu, do tego zrobił minimum dwa ataki i to skuteczne.
W dzisiejszych czasach jest to nie do pomyślenia. To tak gwoli ścisłości.
Nie piszę, że dzisiaj Murek by był najlepszy ale w tamtych czasach zdecydowanie był najlepszym poleskim przyjmującym, koniec i basta, bo to nie ten wątek, tylko reprezentacja '24
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pomocniczka »

Nie wiedziałem, że Murek pochodzi z Polesia.

Ale fakt, niezły był z niego Kozak - widziałem na żywca słynną akcję w Poznaniu w finale PP. To był szał.
asps
Posty: 364
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: asps »

Fenomenalna postać i ten charakterystyczny atak przez lewy bark :D
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pomocniczka »

https://youtu.be/8-DGPwcZYPA

Pojechałem na ten mecz specjalnie dla Jastrzębia, po niespodziewanie wygranym półfinale ze Skrą.

Fajny skład: Gregor, Pryk, Dawid, Yudin, Jurkiewicz, Czarnowski? Chyba jeszcze ten Bułgar grał wtedy na środku? Rusek.

Po drugiej stronie też fajne nazwiska no i Wójek w szczycie formy. Niestety Czewa wygrała.
hottakesbot
Posty: 993
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: hottakesbot »

Przemyslaw pisze: 9 kwie 2024, o 18:56 Dawid Murek był w primie przynajmniej 5 lat wcześniej niż o tym co piszesz.

edit:
btw: Murek był tak słabym przyjmującym, że na koniec kariery został libero. Weź się człowieku dowiedz czegoś więcej i nie wypisuj bzdur.
To były zupełnie inne czasy nie ma co porównywać do dzisiejszych standardów, niby tylko 20 lat ale to epoka.
Do dzisiaj pamiętam jakiś dziwny mecz Polska - Grecja gdzie Ignaczak grał na przyjęciu, do tego zrobił minimum dwa ataki i to skuteczne.
W dzisiejszych czasach jest to nie do pomyślenia. To tak gwoli ścisłości.
Nie piszę, że dzisiaj Murek by był najlepszy ale w tamtych czasach zdecydowanie był najlepszym poleskim przyjmującym, koniec i basta, bo to nie ten wątek, tylko reprezentacja '24
Najlepszym polskim przyjmującym? Możliwe, ale rozmawiamy o najlepszym przyjmującym na świecie, bo o tym napisałeś, a to już spora odklejka. Dobry gracz klasy europejskiej, ale to tyle.

Gra przez libero na przyjęciu jest dzisiaj tym bardziej do pomyślenia, bo rozegrania są szybsze i zawodnicy nie muszą być tak wysocy.

EOT z mojej strony.
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Heimlock »

https://twitter.com/PolskaSiatkowka/sta ... 4128117919

Może coś dzisiaj będzie z powołaniami.
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Heimlock »

Jest lista
https://www.pzps.pl/pl/nowe/25410

Żadnych zaskoczeń nie ma, jest po prostu "szeroko". Gomułka, Adamczyk, Usowicz debiutanci, w zasadzie nic nie mogę o nich powiedzieć. W sumie to może Lemańskiego brakować bo jednak zasłużył. Ale to już taka rozpiętość, że nie ma żadnej konsekwencji.

Ano właśnie, Kwola też brakuje. Ale na przyjęciu jest bogactwo.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2024, o 11:10 przez Heimlock, łącznie zmieniany 3 razy.
Streeter
Posty: 7280
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Streeter »

Obrazek
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”