Reprezentacja mężczyzn 2024

granvorka
Posty: 747
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: granvorka »

Z nieoczywistych:

Gomułka - in.
Usowicz, Adamczyk, Jakubiszak - in, Urbanowicz - out.
Kwolek, Szymura - out.

Reszta bez zaskoczeń. Dziwne, że jest Adamczyk, który był trzecim środkowym 13-14 drużyny ligi, a nie ma wybijającego się Rajsnera, czy grającego porządny sezon Lemańskiego. Pewnie powołanie tylko papierowe, albo na czwartego na pierwszy turniej VNL. Usowicz to w sumie ciekawy wybór, bo na pewno debiutancki sezon w +Lidze dla niego na plus. Ale znaczenie jak wyżej. Gomułka pewnie z braku laku, bo wypadł Nasewicz, tak jak i Zaleszczyk.

Co do przyjmujących, to brak Szymury i Kwolka tłumaczę tylko tym, że obaj będą grać do samego końca sezonu (Szymura nawet jeszcze w maju) i poza ew. drugim turniejem VNL Grbic nie miałby kiedy dać im pograć, zakładając, że Śliwka i Leon będą od 1. turnieju, więc woli wcześniej wprowadzać zawodników z docelowej 14, bo i tak ma za dużo chętnych do gry z czołowej szóstki OH (z Szalpukiem).
fan_siatkowki
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2023, o 19:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: fan_siatkowki »

Let the drama begin :D Z całą sympatią do Bartka Gomułki, ale trochę nie rozumiem jego obecności na tej liście. Fajnie, że jest młody i perspektywiczny, ale totalnie nie pokazał nic szczególnego w tym sezonie. Ogólnie mało gościł na boisku. Jak już chciał tylu atakujących powołać to już bardziej jako ostatniego bym celował w kogoś Sasak/Kapica, którzy zagrali więcej niż pół sezonu. No i Adamczyk… Wiem, że pewnie boiska nie powąchają za bardzo, ale na boga to już Lemański więcej pokazał. Wśród starych wyjadaczy dziwi jedynie brak Kwolka, ale to pewnie kwestia bardziej pozasportowa.
boftek
Posty: 195
Rejestracja: 16 lut 2019, o 08:16
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: boftek »

Chyba mamy jakiś konflikt na linii Kwolek vs trener. Inaczej tego wytłumaczyć nie potrafię. Realnie patrząc, licząc, że co by się nie działo to żołnierze Nikoli są przed wszystkimi o dwa kroki nie licząc jakiego sezonu by nie mieli (Semen, Śliwka, Fornal, Bedni, Leon) to i tak Kwolek powinien być na równi z Szalpukiem jako nr 6. Szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę naszą aktualną sytuację czyli realnie patrząc dwóch siatkarzy gotowych do gry po dobrych sezonach z wyżej wymienionej piątki czyli Semen i Fornal.

Chyba też nie ma co liczyć, że ktokolwiek wygryzie ze składu najlepszego siatkarza 2023. Selekcja rzeczywiście została zakończona rok temu przed finałami VNL.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Orzi »

fan_siatkowki pisze: 12 kwie 2024, o 11:10 Let the drama begin :D Z całą sympatią do Bartka Gomułki, ale trochę nie rozumiem jego obecności na tej liście. Fajnie, że jest młody i perspektywiczny, ale totalnie nie pokazał nic szczególnego w tym sezonie. Ogólnie mało gościł na boisku. Jak już chciał tylu atakujących powołać to już bardziej jako ostatniego bym celował w kogoś Sasak/Kapica, którzy zagrali więcej niż pół sezonu. No i Adamczyk… Wiem, że pewnie boiska nie powąchają za bardzo, ale na boga to już Lemański więcej pokazał. Wśród starych wyjadaczy dziwi jedynie brak Kwolka, ale to pewnie kwestia bardziej pozasportowa.
Moja teoria jest taka, że miał być Nasewicz, ale ze względu na kontuzję trener powołał kogoś, kto będzie pełnił podobną funkcję. A nuż to on się lepiej rozwinie? A doświadczenia reprezentacyjne mu zostanie.

W przypadku Adamczyka to imo kwestia tego, że trener go zna i lubi jego osobowość. Więc jak wypadł Zaleszczyk to już nie chciał kombinować i wysłał powołanie do sprawdzonego gracza. Trochę casus Rejno dwa sezony temu.
kuchyk1ng
Posty: 144
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: kuchyk1ng »

Też myślę, że Usowicz był powołany już dawno, a przez kontuzje Zaleszczyka i Nasewicza wyciągnięto Gomułkę i Adamczyka. Nie ma w tym jakiegoś zaskoczenia. Dla mnie niespodzianką jedyną jest jednak brak Kwolka, a innym rodzajem niespodzianki jest powołanie tak sporej ilości środkowych. Pewnie kosztem jednego lub nawet dwóch miejsc dla przyjmujących. Pod tym względem pewnie wiele zmienia to, że Śliwka i Leon będą bardzo wcześnie dla Grbicia dostępni.

No i może troszkę szkoda Kapicy, bo chłopak bez większego powodu posadzony w kwadracie dla rezerwowych, a teraz jeszcze do kadry nie zabrany.
Szary Wilk
Posty: 7986
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Szary Wilk »

Kwolek całościowo to co by nie było gra naprawdę kiepski sezon. Dopiero teraz na play offy się obudził, ale co z tego, skoro będzie grać bardzo długo, a szanse na wyjazd na Igrzyska i tak zerowe. On musiałby być w sytuacji Sawickiego, to wtedy by dostał powołanie.

Nie oszukujmy się, ale konkurencja Kwolkowi już po prostu odjechała jakiś czas temu i to bardzo wyraźnie. Jeszcze 2-3 lata temu mogliśmy się zastanawiać, teraz już pozamiatane jest.
Pawel9221
Posty: 1187
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pawel9221 »

Orzi pisze: 12 kwie 2024, o 11:16
fan_siatkowki pisze: 12 kwie 2024, o 11:10 Let the drama begin :D Z całą sympatią do Bartka Gomułki, ale trochę nie rozumiem jego obecności na tej liście. Fajnie, że jest młody i perspektywiczny, ale totalnie nie pokazał nic szczególnego w tym sezonie. Ogólnie mało gościł na boisku. Jak już chciał tylu atakujących powołać to już bardziej jako ostatniego bym celował w kogoś Sasak/Kapica, którzy zagrali więcej niż pół sezonu. No i Adamczyk… Wiem, że pewnie boiska nie powąchają za bardzo, ale na boga to już Lemański więcej pokazał. Wśród starych wyjadaczy dziwi jedynie brak Kwolka, ale to pewnie kwestia bardziej pozasportowa.
Moja teoria jest taka, że miał być Nasewicz, ale ze względu na kontuzję trener powołał kogoś, kto będzie pełnił podobną funkcję. A nuż to on się lepiej rozwinie? A doświadczenia reprezentacyjne mu zostanie.

W przypadku Adamczyka to imo kwestia tego, że trener go zna i lubi jego osobowość. Więc jak wypadł Zaleszczyk to już nie chciał kombinować i wysłał powołanie do sprawdzonego gracza. Trochę casus Rejno dwa sezony temu.
Zaleszczyk ma wybitego palca, ale to az tak powaznie? A jaka ma kontuzje Nasevich ? WIdzialem, ze byl wczoraj za bandami, ale nie zarejestrowalem, ze byla jakas wiadomosc o kontuzji
fan_siatkowki
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2023, o 19:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: fan_siatkowki »

fan_siatkowki pisze: 12 kwie 2024, o 11:10
Moja teoria jest taka, że miał być Nasewicz, ale ze względu na kontuzję trener powołał kogoś, kto będzie pełnił podobną funkcję. A nuż to on się lepiej rozwinie? A doświadczenia reprezentacyjne mu zostanie.
Mimo wszystko, Bartek to 4 najgorszy atakujący w lidze pod względem efektywności ataku (wg rankingu Patryka Gęsickiego). Mało sprawiedliwe jest nagradzać te 2 dobre mecze powołaniem tylko dlatego, że pesel (2002) się zgadza. Szczególnie, że Sasak gra prawie cały sezon na wyższym poziomie, a Kapica zagrał jakieś 20/30 meczów (tak mój Nyski patriotyzm cierpi, że ktoś znowu nie docenia tego chłopaka :D ). No ale cóż- życie chyba nie jest sprawiedliwe.
Shift
Posty: 278
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Shift »

Tak naprawdę dobranie Kwolka i wymiana Sasaka za Gomułkę i nie byłoby o czym dyskutować. Grbic daje szansę odżyć forum, a i tak Ci zawodnicy pełniliby marginalne funkcje
Szary Wilk
Posty: 7986
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Szary Wilk »

Przecież Sasak w tej kadrze nigdy nie zagra, więc po co go powoływać? Jako 6 atakujący byłby tylko figurantem. Gomułka pojedzie na zgrupowanie, może dwa i zdobędzie cenne doświadczenie, dla Sasaka byłoby to tylko zawracanie głowy, bo chłopak ma 27 lat i żadnym juniorem nie jest.

W tej chwili po Kurku mamy Kaczmarka, Bołądzia, Butryna, Dulskiego, Nasewicza i jeszcze kiełkuje coś z tego Gomułki, więc Sasak czy Kapica są po prostu na ten moment zbędni, bo nie doczekają swojej szansy. Może za 2-3 lata znajdzie się dla nich miejsce na liście powołanych, wszystko zależy jak długo Kaczmarek,Bołądź i Butryn będą trzymać poziom i jak rozwiną się kariery Dulskiego, Nasewicza, no i powiedzmy tego Gomułki. Na ten moment po prostu kadra to dla nich coś mało realnego.

Ale za te kilka lat to też nie wiem, bo po co brać zawodnika +/- 30 lat, jako 5 atakującego?
hottakesbot
Posty: 1018
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: hottakesbot »

boftek pisze: 12 kwie 2024, o 11:12 Chyba mamy jakiś konflikt na linii Kwolek vs trener. Inaczej tego wytłumaczyć nie potrafię. Realnie patrząc, licząc, że co by się nie działo to żołnierze Nikoli są przed wszystkimi o dwa kroki nie licząc jakiego sezonu by nie mieli (Semen, Śliwka, Fornal, Bedni, Leon) to i tak Kwolek powinien być na równi z Szalpukiem jako nr 6. Szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę naszą aktualną sytuację czyli realnie patrząc dwóch siatkarzy gotowych do gry po dobrych sezonach z wyżej wymienionej piątki czyli Semen i Fornal.

Chyba też nie ma co liczyć, że ktokolwiek wygryzie ze składu najlepszego siatkarza 2023. Selekcja rzeczywiście została zakończona rok temu przed finałami VNL.
Nie sądzę żeby był jakiś konflikt. To nie było tak, że Kwolek zrezygnował z kadry w którymś sezonie bo miał ślub czy coś takiego? Nic dziwnego, że Grbić go nie bierze pod uwagę, skoro ma takie priorytety.

Ten Usowicz to ma jakiś potencjał? Chyba nie oglądałam Katowic w tym sezonie albo nie pamiętam.

@Szary - w juniorze i niżej chyba też są atakujący z potencjałem, więc zgadzam się że nie ma sensu powoływać Sasaka ani innych średniaków w jego wieku
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2024, o 12:28 przez hottakesbot, łącznie zmieniany 1 raz.
fan_siatkowki
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2023, o 19:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: fan_siatkowki »

Szary Wilk pisze: 12 kwie 2024, o 11:54 Gomułka pojedzie na zgrupowanie, może dwa i zdobędzie cenne doświadczenie, dla Sasaka byłoby to tylko zawracanie głowy, bo chłopak ma 27 lat i żadnym juniorem nie jest.
No nie wiem, moim zdaniem kadra to jednak trochę prestiż i trzeba pokazywać się solidnie w meczach (a przede wszystkim zagrać ich trochę więcej), żeby się w niej znaleźć, a nie tylko być młodym i perspektywicznym. Idąc tym tokiem rozumowania to można też powołać chłopaków z 1 ligii, bo w końcu są młodzi, perspektywiczni i zdobędą jakieś doświadczenie :D A to, że są ligę niżej to kto by tam patrzył (tak jak na to, że Bartek ma jedne z gorszych statystyk w większości parametrów, wśród atakujących w lidze). Nie mam nic do niego, wręcz przeciwnie, trzymam kciuki, ale takie powołanie to policzek dla reszty. A jak już Grbić uważał, że nikt inny się nie nadaje to zostawić 5 atakujących, a nie szukać na siłę. Ale to jest tylko moje zdanie ;)
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Simao »

Brak Kwolka przynajmniej wśród powołanych trochę słabo wygląda. W szczególności, jeśli Zawiercie zagra w finale, nie mówiąc już o zdobyciu MP. Nie słyszałem, aby ten gracz zrezygnował z kadry. Myślałem, że wśród powołanych będzie może Lemański, bardzo dobry sezon. To akurat nieistotne w kontekście kadry, bardziej taka forma docenienia tego gracza. Rafał Szymura też mógłby być wśród powołanych.
Szary Wilk
Posty: 7986
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Szary Wilk »

Simao pisze: 12 kwie 2024, o 12:31 Brak Kwolka przynajmniej wśród powołanych trochę słabo wygląda. W szczególności, jeśli Zawiercie zagra w finale, nie mówiąc już o zdobyciu MP. Nie słyszałem, aby ten gracz zrezygnował z kadry. Myślałem, że wśród powołanych będzie może Lemański, bardzo dobry sezon. To akurat nieistotne w kontekście kadry, bardziej taka forma docenienia tego gracza. Rafał Szymura też mógłby być wśród powołanych.
A ile dobrych meczów Kwolek zagrał w tym sezonie? Indywidualnie to on ma najsłabszy sezon w poważnej karierze. Skończy sezon późno, więc musiałby dostać odpoczynek kosztem 1 turnieju VNL, a on nie jest zawodnikiem, który ma duże szanse na wyjazd na Igrzyska. Po 1 czy 2 turnieju VNL zostanie już 5, max 6 przyjmujących, więc gdzie tam Kwolka zmieścić i kiedy miałby niby zagrać? Przecież wszyscy pamiętają jak rok temu to wyglądało, trzeba było się trochę napocić, żeby każdy liczący się w grze o wyjazd, dostał szansę.

Dla mnie Szalpuk to będzie tym 6 i takim "odciążającym". Dokładnie tak jak rok temu. Bednorz powalczy o skład. Więc liczy się tylko ta 5 - Śliwka,Semeniuk,Fornal,Leon,Bednorz
Paragon
Posty: 294
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Paragon »

Grbić ma swoją 12/13 na Paryż, więc większość powołanych ma małe znaczenie, bardziej jako wyróżnienie i jakaś szansa zagrania w VNL w koszulce z orzełkiem. Jednak brak powołania dla Kwola jest nie do obrony. Zaleszczyk i Nasewicz wylecieli przez kontuzje więc ok, ale brak Lemańskego jest dziwny, bo chłop jest lepszy niż Adamczyk czy Usowicz i zasłużył na powołanie. Taka sama sytuacja jest z Szymurą, który jest lepszy niż Gierżot czy Sawicki. Fajny akcent z Gomułką - dał mu pozytywnego kopa, bo chłopak na naprawdę talent, świetnie się prezentował w meczach, w których grał zamiast Meljanaca. Mam nadzieję, że zostanie w PLuslidze i trochę pogra.
landka
Posty: 208
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: landka »

Tak na pierwszy rzut oka to trochę dziwny rozkład tych powołań, sporo atakujących i środkowych kosztem przyjmujących, bądź co bądź dosyć newralgicznej pozycji. Zgadzam się, że jest to pewnie pokłosie aktualnej sytuacji, bo trzeba kilku graczy odbudować itp. Tak czy inaczej nie ma to wszystko większego znaczenia, bo część graczy i tak będzie pełniła marginalne role, a kilku to zapewne może nawet nie powąchać boiska w żadnym turnieju. No i do końca nie rozumiem głosów, że x czy y nie warto powoływać, bo ma tyle i tyle lat. Powołania powinny być m.in. za aktualną formę. To są trudne wybory - doświadczenie vs potencjał czy bieżąca dyspozycja, ale też za dużo chyba opieramy się na tym, że ktoś w kadrze był tyyyle lat, no to powołanie z automatu. Czemu dawanie szansy ma być tylko dla młodych i jaka jest ta granica wieku w sporcie? Nie można być ,,starym” i perspektywicznym? ;)
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Orzi »

landka pisze: 12 kwie 2024, o 12:53 Tak na pierwszy rzut oka to trochę dziwny rozkład tych powołań, sporo atakujących i środkowych kosztem przyjmujących, bądź co bądź dosyć newralgicznej pozycji. Zgadzam się, że jest to pewnie pokłosie aktualnej sytuacji, bo trzeba kilku graczy odbudować itp. Tak czy inaczej nie ma to wszystko większego znaczenia, bo część graczy i tak będzie pełniła marginalne role, a kilku to zapewne może nawet nie powąchać boiska w żadnym turnieju. No i do końca nie rozumiem głosów, że x czy y nie warto powoływać, bo ma tyle i tyle lat. Powołania powinny być m.in. za aktualną formę. To są trudne wybory - doświadczenie vs potencjał czy bieżąca dyspozycja, ale też za dużo chyba opieramy się na tym, że ktoś w kadrze był tyyyle lat, no to powołanie z automatu. Czemu dawanie szansy ma być tylko dla młodych i jaka jest ta granica wieku w sporcie? Nie można być ,,starym” i perspektywicznym? ;)
W każdym innym sezonie poza olimpijskim przyznałbym Ci rację. Zresztą Grbic nie ma przed tym oporu, vide wprowadzenie do kadry Butryna. Ale teraz nie oszukujmy się, dawanie powołania w formie laurki bez żadnego przełożenia na szansę gry w tak krótkim sezonie reprezentacyjnym nie liczy się tak bardzo.
kuchyk1ng
Posty: 144
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: kuchyk1ng »

Hmm tak się zastanawiam czy aby nie dwójka, a trójka siatkarzy Trefla nie zmieniła troszkę powołań. Zaleszczyk i Nasewicz to wiadomo, ale przecież dobry sezon miał też Droszyński. Gdyby nie kontuzja pewnie by grał w szóstce Trefla, bo zwyczajnie wyglądał lepiej niż Kampa. To byłby niezły powrót z zaświatów, bo myślę, że tak z 95% społeczności go już skreśliła nawet z pełnienia marginalnej roli kadrowej. Czwórka rozgrywających to minimum na zgrupowanie więc pewnie za rok otworzy się miejsce po Łomaczu. Ciekawe kto je zapełni.
Szary Wilk
Posty: 7986
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Szary Wilk »

Ale po co powoływać 10 przyjmujących w sezonie olimpijskim? Środkowych mógł równie dobrze wziąć z jakichś powodów taktycznych, do treningu czy coś. Albo dlatego, że Kochanowski,Huber i Bieniek muszą trochę odpocząć i u nich ten proces budowania formy jest na pewno inny niż u przyjmujących, w dodatku na pozycji środkowego nie ma żadnej rywalizacji o 12 na IO, bo jedzie wyżej wymieniona trójka i każdy to wie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7879
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Usowicz, Adamczyk in, Rajsner i Lemański nie-in?

Randomowy generator powołań dla środkowych.
kuchyk1ng
Posty: 144
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: kuchyk1ng »

Szary Wilk pisze: 12 kwie 2024, o 13:13 Ale po co powoływać 10 przyjmujących w sezonie olimpijskim? Środkowych mógł równie dobrze wziąć z jakichś powodów taktycznych, do treningu czy coś. Albo dlatego, że Kochanowski,Huber i Bieniek muszą trochę odpocząć i u nich ten proces budowania formy jest na pewno inny niż u przyjmujących, w dodatku na pozycji środkowego nie ma żadnej rywalizacji o 12 na IO, bo jedzie wyżej wymieniona trójka i każdy to wie.
Od pierwszego dnia zgrupowania będzie zapewne Leon, Bednorz, Śliwka, Gierżot, Sawicki. Oczywiście może z jakimiś poślizgami.

Na środku od startu będzie: Adamczyk, Usowicz, Poręba, Jakubiszak, może Kochanowski

Na libero: Szymura i Hawryluk na 100%, możliwe, że też Zatorski

Na rozegraniu: wszyscy poza Firlejem

Na ataku: Gomułka, Dulski, Kaczmarek, Kurek (nie wiem czy w Japonii grają ten Puchar Kurowashiki w tym roku, ale chyba nie bo JPN zaczyna zgrupowanie juz w polowie kwietnia).

Spory komfort ma Grbić jeśli chodzi o mieszankę zawodników. Ci którzy podałem od startu maja pewnie będą już po krótkich urlopach. Zwarci i gotowi. Faktycznie ta wyrwa na środku była spora, bo jakby wyjąć dwóch zawodników to byłby problem. Tak, od razu można grać szóstka na szóstkę w treningach. Nie wiem czy to Serb przekalkulował, ale wyszło sprytnie. Myślę, że zawodnicy, których nie wymieniłem będą dostępni dopiero po VNLu w Turcji, a już na pewno nie na meczach towarzyskich w maju z Niemcami i chyba Ukrainą. Dla Grbicia będzie w zasadzie jeden szerszy VNL - ten pierwszy. Reszta już będzie typowo pod Igrzyska. Z kolei selekcja ta docelowa pewnie będzie po całej fazie zasadniczej.
Anzej
Posty: 100
Rejestracja: 24 mar 2023, o 13:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Anzej »

Brak powołania dla Kwolka dla mnie akurat da się obronić. Gość generalnie ma słaby sezon, dopiero w ostatnich meczach dobrze wygląda. Ale taki Śliwka, Bednorz, Leon, Sawicki i Grierżot powinni być gotowi i wypoczęci na start VNL. Do tego dojdą Fornal i Semeniuk. Nie wiem jaką rolę miałby tam pełnić Kwolek, który na początku będzie potrzebował odpoczynku po lidze, a później już po prostu nie bedzie się łapał do 14.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Simao »

WysokiPortorykanczyk pisze: 12 kwie 2024, o 13:20 Usowicz, Adamczyk in, Rajsner i Lemański nie-in?

Randomowy generator powołań dla środkowych.
Lemana jest mi trochę szkoda. To swego czasu wielka nadzieja polskiej siatkówki na tej pozycji. Wciąż jest to młody gracz jak na środkowego. Przede wszystkim jest po bardzo dobrym sezonie. Natomiast powołanie Usowicza, ciężko to wytłumaczyć...
Pomocniczka
Posty: 2053
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pomocniczka »

Co by nie mówić to Kwolek jest i "zawsze" będzie lepszym zawodnikiem i od Sawickiego i od Gierżota - więc w braku powołania jest drugie dno.
Pomocniczka
Posty: 2053
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pomocniczka »

Simao pisze: 12 kwie 2024, o 13:41
WysokiPortorykanczyk pisze: 12 kwie 2024, o 13:20 Usowicz, Adamczyk in, Rajsner i Lemański nie-in?

Randomowy generator powołań dla środkowych.
Lemana jest mi trochę szkoda. To swego czasu wielka nadzieja polskiej siatkówki na tej pozycji. Wciąż jest to młody gracz jak na środkowego. Przede wszystkim jest po bardzo dobrym sezonie. Natomiast powołanie Usowicza, ciężko to wytłumaczyć...
Może ma jakiś prekontrakt z Zaksą?
ciorny17
Posty: 8552
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: ciorny17 »

Szary Wilk pisze: 12 kwie 2024, o 12:43 Bednorz powalczy o skład. Więc liczy się tylko ta 5 - Śliwka,Semeniuk,Fornal,Leon,Bednorz
Leon będzie potrzebował "terapii" na kolano, tak rzecze Grbić.
Także nie będzie go od początku z kadrą, czyli do 1. maja.
Ile dostanie grania i jak bardzo będzie Serb ryzykował? Nie wiem i nawet się nie domyślam, bo już kadencja Serba pokazała, że z Leonem nie ma tak jak Heynen z Kubiakiem i jak będzie nieok, to nie pojedzie do Paryża.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7879
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jeżeli Leon ma wrócić na trzeci turniej VNL-u, czyli miesiąc + przed Igrzyskami, to chyba tego nie widzę.
Anzej
Posty: 100
Rejestracja: 24 mar 2023, o 13:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Anzej »

Pomocniczka pisze: 12 kwie 2024, o 13:56 Co by nie mówić to Kwolek jest i "zawsze" będzie lepszym zawodnikiem i od Sawickiego i od Gierżota - więc w braku powołania jest drugie dno.
Chyba glownie chodzi o to, że Sawicki i Gierżot prawdopodobnie będą dostępni od samego początku. A rola każdego z tej 3 ograniczałaby się do uzupełnienia składu w momencie kiedy zawodnicy wyżej w hierarchii będą odpoczywać.
Myślę, że Sawicki czy Gierżot cieszą się, że mogą być w kadrze, nawet jeśli tylko w takiej roli. Mam wątpliwości czy tak samo wyglądałoby to z Kwolkiem.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Simao »

WysokiPortorykanczyk pisze: 12 kwie 2024, o 14:35 Jeżeli Leon ma wrócić na trzeci turniej VNL-u, czyli miesiąc + przed Igrzyskami, to chyba tego nie widzę.
Wtedy będzie przyjęcie Fornal, Semeniuk, Bednorz, Śliwka. Leon bez formy, rytmu meczowego nie stanowi już takiej wartości, aby brać go kosztem któregoś z wyżej wymienionych, ryzykować. Ewentualnie w przypadku braku formy, kontuzji któregoś z tych graczy.
hottakesbot
Posty: 1018
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: hottakesbot »

Simao pisze: 12 kwie 2024, o 13:41 Lemana jest mi trochę szkoda. To swego czasu wielka nadzieja polskiej siatkówki na tej pozycji. Wciąż jest to młody gracz jak na środkowego. Przede wszystkim jest po bardzo dobrym sezonie. Natomiast powołanie Usowicza, ciężko to wytłumaczyć...

???? To do kiedy środkowi są młodzi? Lemański ma 28 lat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”