Typermania 2023/24

Forum poświęcone strefowemu konkursowi "Typermania"
Streeter
Posty: 7279
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Typermania 2023/24

Post autor: Streeter »

Witajcie,

Niedługo startuje sezon, można już zaplanować typerka, jeżeli chcemy się w to bawić :) jak są chętni to dajcie znać i ustalmy jakieś zasady :)

Ja proponuję, żeby standardowo bawić się tutaj, oprócz tego na #ŁączyNasSiatka zrobię zakładkę, gdzie będą statystyki typera w jednym miejscu (jako dodatkowy bajer i zliczarka wyników, udział w zabawie byłby tutaj, pod postami. Do ligi spokojnie to napiszę, potem w sezonie będzie się tam tylko dane wrzucać i będzie sobie samo mielić i układać rankingi.

Pytania do Was:
1) Jakie ustalamy punktacje?
2) Czy robimy pewniak i mvp, jeżeli tak to w jakiej punktacji (czy ma mieć to większy czy mniejszy wpływ na końcowy rezultat?)
3) Proponuję (poza typerowo) taką zabawę/ankietę. Typu czy wyżej będzie klub A czy klub B, czy więcej punktów zdobędzie zawodnik A i zawodnik B. Myślę, że fajny koncept tylko właśnie jako osobny byt, co by potem nie wypaczał wyników samego typowania.

Dajcie znać co myślicie, czy może coś dodać, coś odjąć, no i przede wszystkim czy są nadal chętni na zabawę, bo dla 3 osób to nie chce mi się tego pisać i ogarniać :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Typermania 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

MVP zdecydowanie odradzam, bo to konkurencja typowo losowa. Najlepsze są zasady jak w ub. sezonie. Punktacja powinna w miarę odzwierciedlać korzyść zespołu. Pomiędzy dokładnym 3-0 a realnym 3-1 prawie nie ma różnicy i 5-4 jest ok. Pomiędzy 3-1 a 3-2 jakaś tam jest i ona jest odzwierciedlona. Tb to też jest jakaś korzyść dla drużyny (punkt). Z MVP nie ma żadnej.
Niepewniak? Jakiś sens ma. Dla drużyn o podobnym potencjale bezpośrednie mecze są ważne. Nawet się mówi, że mecz za 6 punktów.

Play offs są oczywiście ważniejsze, stąd wyższa punktacja. U mnie była jeszcze progresja wraz z każdą rundą.

Nie ma sensu typować wyników miejsc 5-14, bo nie wiadomo, kto chce wygrać a kto przegrać - wyniki losowe.

Jakieś tam pretypery na najlepszego atakującego czy najlepiej przyjmującego - to jest losowe - dla ligi nie ma znaczenia.

Pretyper jeśli chodzi o końcową kolejność jest fajny i z tego powodu, bo pokazuje (bez napinek) jak ludzie naprawdę widzą potencjał drużyn. To jest jakoś miarodajne i po sezonie można zobaczyć, kto zagrał lepiej a kto gorzej, niż był typowany.

Można by dodać Puchar Polski od 1/2 jako rundę.

Super by było, jakby można było typować na zewnątrz, zwłaszcza w postaci ukrytych typów, żeby się nie sugerować grupą czy liderami.
Streeter
Posty: 7279
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Typermania 2023/24

Post autor: Streeter »

Pomocniczka pisze: 22 sie 2023, o 14:34 Super by było, jakby można było typować na zewnątrz, zwłaszcza w postaci ukrytych typów, żeby się nie sugerować grupą czy liderami.
W teorii mogę zrobić jakieś bieda-logowanie, albo nawet formularz, gdzie się poda login i typy, no ale nie chcę wyciągać całego konkursu na swoją stronę, bo zaraz się głosy pojawią, że chcę sobie widownię ściągnąć :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Typermania 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

Już tak bywało. Był taki kolega ze swoim formularzem. Nie było z tego tytułu żadnych krytycznych komentów. Chyba Betfolks? Jakoś tak.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Typermania 2023/24

Post autor: Jacek »

Kiedyś, gdy typermania była jeszcze mailowa to zdaje się do każdej kolejki +L był dodawany jeden mecz I ligi i 1 mecz z ligi zagranicznej. To było fajne bo siłą rzeczy osoby biorące udział w zabawie musiały deko się zagłębić w inne ligi. Właśnie coś takiego był proponował zamiast pewniaków i mvp
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Typermania 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

W dobie kursów zamiast zagłębiania wejdzie się na flashscore.
Streeter
Posty: 7279
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Typermania 2023/24

Post autor: Streeter »

W nawiązaniu do tego, co napisałem na wątku reprezentacji, że będę tu tylko dostarczał składy - jeżeli znajdzie się wystarczająca liczba osób na zabawę w typowanie, to przygotuję to, co wyżej napisałem. Tylko żeby to miało sens to musi być przynajmniej z 20-30 osób, póki co odezwały się dwie. Więc jak ktoś chciałby pograć, niech potwierdza, jeżeli będzie wystarczające zainteresowanie, to ustalimy regulamin i przygotuję wszystko.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4621
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Typermania 2023/24

Post autor: niepoinformowany »

Powinienem dać radę, poza forum też byłoby ok w jakiejś aplikacji/formularzu. Jak masz chęci i czas to rób, chętni się znajdą.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Typermania 2023/24

Post autor: Jacek »

rób, 30 zawsze się znajdzie :)
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1582
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Typermania 2023/24

Post autor: lukecik »

Chętnie wezmę udział, przy typerku zupełnie inaczej się meczyki ogląda. :)

Ja bym proponował takie zasady:
za prawidłowo wskazany wynik 5 punktów.
za prawidłowo wskazanego zwycięzcę 3 punkty
za wytypowanie taja i jego zwycięzcy dodatkowy 1 punkt

A co do pretypera i pytań o indywidualne osiągnięcia, typu najlepiej punktujący, blokujący itd. proponowałbym uwzględniać tylko fazę zasadniczą. Wtedy wszyscy zawodnicy mają jednakowe szanse i niektórzy nie odpadają w przedbiegach, bo nie wchodzą do play-offów.

Ewentualnie można jeszcze rozważyć 10 punktów extra za wskazanie zawodnika, który zdobędzie najwięcej punktów w danej kolejce.
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Typermania 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

To już będzie zupełnie losowe. Po 1. dla tabeli nie ma znaczenia, kto zdobędzie w kolejce więcej punktów. Po 2. dwa wytypowane dokładne mają być warte tyle, co losowy wybór zawodnika z punktami. Można typować różne rzeczy: liczbę zmian, trafionych challenge'ów itd, ale to sprawia, że wyniki robią się randomowe.
Awatar użytkownika
Lawka1
Posty: 358
Rejestracja: 30 wrz 2021, o 23:09
Płeć: M

Re: Typermania 2023/24

Post autor: Lawka1 »

Zbliża się pierwsza kolejka, a my jeszcze nic nie uzgodniliśmy. Pre typer i typer jak w zeszłym roku? Ustalmy coś przed piątkiem :)
PabloFX
Posty: 820
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Typermania 2023/24

Post autor: PabloFX »

Pre-typer i typer, pewniak sprzed 2 lat był spoko jako dodatkowy bonus
gladki8
Posty: 274
Rejestracja: 12 lip 2009, o 21:21
Płeć: M
Lokalizacja: Subcarpathia

Re: Typermania 2023/24

Post autor: gladki8 »

Typujemy dalej?
Kolejki z czasu niedostępności forum uznajemy jako zerowe?
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1582
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Typermania 2023/24

Post autor: lukecik »

Dlaczego mamy uznać za zerowe? Typujmy! :] Następna kolejka startuje w sobotę, raczej się już wszyscy do weekendu zorientują, że forum znów żyje. Jedziemy dalej z typerkiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Typermania”