Trening skocznościowy

KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Trening skocznościowy

Post autor: KadrO »

No więc tak, lat mam 13 ( a właściwie prawie 14) - 172 cm, gdy wystawię rękę jakieś 225-228 cm, łapię 285-290 w ataku, spokojnie ponad 270 z miejsca. Problem jest w tym że chciałbym poprawić skoczność - bez niszczenia sobie kolan, w odpowiednim dla siebie wieku. Mógłby ktoś wypisać (opisać) parę ćwiczeń na wzmocnienie nóg, tj - skoczności ?

Dodam że już jakiś czas robię wspięcia na palcach, na wzmocnienie łydek. Próbowałem także z przysiadami ale to także nie jest podobno zbyt bezpieczne dla moich kolan.

Z góry dziękuję, za każdą sensowną odpowiedź.
Pozdrawiam, KadrO.
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Trening skocznościowy

Post autor: Kay »

Poszukaj na forum, są już dokładnie takie same tematy.
AZS Częstochowa
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Trening skocznościowy

Post autor: KadrO »

Pompki, przysiady, wspięcia na palcach itd. Jak chcesz masę polepszyć to do michy :D . Według mnie nie biegaj wolno, szybko. Dajmy na to poniedziałek maraton(4 km), środa szybka(1 km) i w piątek gdzieś bardzo szybkie sprinty. Na dodatek rower itd. Tyle, że najpierw pomyślałbym o misce. Nakup sobie płatków(kukurydzianych i owsianych, te drugie najlepiej), ryżów itd.
Tutaj znalazłem odpowiedź Mate'a w innym temacie, i mam pytanie, czy przysiady nie psują kolan ?
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Trening skocznościowy

Post autor: Kay »

jeśli będziesz robił 3/4 to nie powinny. Mam na myśli takie nie do konta prostego tylko jakieś 45'.
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Trening skocznościowy

Post autor: Mate »

Zwykłe przysiady to możesz robić bez wahania. Wiadomo zrób tyle, żeby potem nie bolały Cię kolana ;) . Podskoki jakieś rób, itd.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Trening skocznościowy

Post autor: KadrO »

No i ostatnie pytanie, staram się teraz ograniczać ilość przysiadów, i robię coś w rodzaju takiego stylu treningu :

60(? może nieco ponad, lub nawet grubo ponad :D) wspięć na palcach,
30 przysiadów, nie schodzących poniżej 90 stopni.
5 minut krzesełko, możliwe odstępy czasowe.
40 wyskoków z kolanami do klatki piersiowej, możliwe przerwy.

Co mógłbym dołożyć do tego, jeśli rzecz jasna jest to możliwe w moim wieku.
mariuszowy
Posty: 23
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 16:09
Płeć: M

Re: Trening skocznościowy

Post autor: mariuszowy »

18+ cwiczenia z obciazeniami
w wieku 16+ lat mozesz zaczac cwiczyc z obciazeniami nie wiekszymi niz 50% wlasnej masy ciala (takie jest moje zdanie), wtedy wyrabiasz sobie odpowiednia technike oraz dynamiczn wykonywanie tych cwiczen.

Na razie rob zwykle przysiady (pelne)
Skacz (cwierc skoki, skoki z lydek - proste kolana, uzywasz sily lydek)
wspiecia na palce na jednej nodze na schodach
skakanka

do tego doloz sprinty, biegi na dluzszy dystans - szybkie (mozesz robic postoje, ale chodzi o to by biec szybciej niz truchtem)

nie bede pisal ci bardziej zaawansowanych cwiczen poniewaz mozesz sobie zrobic krzywde oraz inne osoby ktore to przeczytaja
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1530
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Trening skocznościowy

Post autor: nikt wazny »

mariuszowy pisze:18+ cwiczenia z obciazeniami
w wieku 16+ lat mozesz zaczac cwiczyc z obciazeniami nie wiekszymi niz 50% wlasnej masy ciala (takie jest moje zdanie), wtedy wyrabiasz sobie odpowiednia technike oraz dynamiczn wykonywanie tych cwiczen.

Na razie rob zwykle przysiady (pelne)
Skacz (cwierc skoki, skoki z lydek - proste kolana, uzywasz sily lydek)
wspiecia na palce na jednej nodze na schodach
skakanka

do tego doloz sprinty, biegi na dluzszy dystans - szybkie (mozesz robic postoje, ale chodzi o to by biec szybciej niz truchtem)

nie bede pisal ci bardziej zaawansowanych cwiczen poniewaz mozesz sobie zrobic krzywde oraz inne osoby ktore to przeczytaja
widzę, że koleżka to wielki znawca. Co do ćwiczeń to zgoda, ale po co ten tekst na końcu? zwykła napinka...
Do tego zły skład zdania . Wychodzi na to, że "kolega może zrobić inne osoby, które to przeczytają" :D
Nie wagaruj już na polskim :)
A co do tematu to nic tak nie poprawia wyskoku jak sama gra w siatkę.
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”