Sprzęt do trenowania

Awatar użytkownika
Vision
Posty: 36
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:31
Płeć: K

Sprzęt do trenowania

Post autor: Vision »

W tym temacie piszmy o wszelkiego rodzaju sprzęcie związanym z uprawianiem siatkówki!

Od moderatora: Może zaczniesz, co Cię interesuje, co chciałabyś na ten temat wiedziec.
Rozpcznij dyskusje, nim post przestanie istnieć.
Ostatnio zmieniony 5 wrz 2007, o 12:53 przez Karolina, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Regulamin punkt 23.
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste..."
"Aby dotrzeć do celu trzeba najpierw wyruszyć w drogę..."
KamilAzsOlsztyn
Posty: 42
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:03
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Sprzęt do trenowania

Post autor: KamilAzsOlsztyn »

ja posiadam ponadroczne buty do gry nike lebron 20-5-5.sa to buty do koszykowki,jednak wybralem je ze wzgledu na swietna amortyzajce..w najblizszym czasie zamierzam kupic nowe.jeszcze niewiem jakie ale mysle nad nad niskim modelem asicsa beyond w kolorze niebieskim,nike soldier,jordan XIX,jordan XXI lub jordan melo m3...
klub:Azs Olsztyn waga:76kg wzrost:189cm rocznik:1992
wojtek1921
Posty: 73
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:58
Płeć: M

Buty

Post autor: wojtek1921 »

Chciałbym poruszyć temat butów. Jak uważacie, lepsze są te typowo do siatkówki czy może wolicie koszykarskie?

Mam też pytanie co do konkretnego modelu: Co sądzicie o modelu Asics Task MT ? Czy mógłby ktoś coś o nich napisać ?
Awatar użytkownika
Vision
Posty: 36
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:31
Płeć: K

Re: Sprzęt do trenowania

Post autor: Vision »

No właśnie mnie też interesuje kwestia butów do siatkówki (niestety edycja mojego poprzedniego postu nie jest możliwa już więc muszę napisać kolejny). Jakie posiadacie buty do gry? Powiedzcie kilka słów na ich temat... Aktualnie jestem na etapie zakupu obuwia na przyszły sezon i ciągle waham się między kilkoma modelami. Obuwie, którym jestem zainteresowana to nowe i stare Asics Beyond i Asics Power Play Hi, tylko ciężko o rozmiar. Przy okazji mam pytanie do Katowiczan - orientujecie się może jak to wygląda w CH Silesia? Czy są tam jakiekolwiek profesjonalne buty czy nakolanniki do siatkówki?
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste..."
"Aby dotrzeć do celu trzeba najpierw wyruszyć w drogę..."
GALER.LKR
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:50
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Buty

Post autor: GALER.LKR »

wojtek1921 pisze:Chciałbym poruszyć temat butów. Jak uważacie, lepsze są te typowo do siatkówki czy może wolicie koszykarskie?

Mam też pytanie co do konkretnego modelu: Co sądzicie o modelu Asics Task MT ? Czy mógłby ktoś coś o nich napisać ?
Hmm. Mój kumpel z drużyny ma model Asics Task MT. Z wyglądu nawet nawet. Ale mówi ze tak sobie mu sie w nich gra. Uważa ze sa zbyt miękkie. Chodzi mi o podeszwe. Ale nie wiem. Nie mialem na nodze.

Ja w tym sezonie zamierzam coś zmienic w swoich butach:P Przez 3 sezony gralem w Asicsach a na ten sezon zamierzam kupic sobie Adidas Gil Zero Mid.
Vision pisze:Jakie posiadacie buty do gry? Powiedzcie kilka słów na ich temat... Aktualnie jestem na etapie zakupu obuwia na przyszły sezon i ciągle waham się między kilkoma modelami. Obuwie, którym jestem zainteresowana to nowe i stare Asics Beyond i Asics Power Play Hi, tylko ciężko o rozmiar.
Ja obecnie gralem w Asics Beyond MT czerwone. Hmm. Dla mnie super buty. Dobra amortyzacja. Wygodne .Dobrze trzymają sie nogi.
Buty Asics Power Play Hi ma moj kumpel. Wporządku buty. Z tego co wiem. Dobrze mu sie w nich gra.

pozdro
Awatar użytkownika
patryk
Posty: 10
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:34
Płeć: M

Re: Sprzęt do trenowania

Post autor: patryk »

Ja mam ASICS GEL SMASH MT i jestem z nich zadowolony, są miękkie, dobrze chronią kostki i trzymają sie nogi.
Kurzy
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 01:20
Płeć: M

Re: Sprzęt do trenowania

Post autor: Kurzy »

ja uzywam Mizuno Lighting 3 wzraz ze stabilizatorami to idealnie trzyma kostke sa lekkie i pomimo krotkiego czasu uzywania jestem z nich bardzo zadowlony. Zawsze wybieralem Asicsy ale w tym roku postawilem na Mizuno.
pankolega
Posty: 1
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 15:59
Płeć: M

Re: Sprzęt do trenowania

Post autor: pankolega »

Czesc,
ja kupiłem ostatnio model ASICS GEL-TACTIC możecie go obejrzeć: Punkt 16. Regulaminu Forum i jestem bardzo zadowolony chociaż trochę kosztowały.
Mocne, fajnie wyglądają i świetnie się w nich gra!! Polecam. Są warte swojej ceny, ale gdyby kosztowały nieco mniej to już byłoby super!!

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2007, o 16:17 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przepraszam, ale wyglądało trochę na reklamę
Awatar użytkownika
Vision
Posty: 36
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:31
Płeć: K

Re: Sprzęt do trenowania

Post autor: Vision »

Ja mogę wypowiedzieć się na temat butów Adidas Top Modulator bo przez ostatni rok one właśnie służyły mi i mimo, że są solidnie już zmęczone to zmuszona jestem korzystać z nich dalej póki wypłata nie wpłynie na konto.

Co do samych butków to naprawdę są fajne, grałam w nich oczywiście z założoną opaską Geo-Fit i naprawdę to działa, bo niejeden raz miałam sytuację podbramkową, w której właśnie ta opaska pomogła i kostka pozostała na swoim miejscu ;) Jest to troszkę jak stabilizator, jeżeli ktoś ma problemy z kostkami ale nie ma kasy na stabilizator to polecam.

Niestety są też i wady tych butków - pierwszą, największą jest amortyzacja stopy, jak na moje potrzeby trochę jednak za słaba. No i po niecałym roku dosyć intensywnego używania wkładka jest całkowicie zniszczona i rozpada się na kawałki. Ponadto rzep także stracił swe właściwości i aby nie rozpinał się zmuszona jestem wiązać buty w nieco inny sposób. Pomimo tych trzech mankamentów buty wizualnie są OK, trwałość jest na pewno plusem, podeszwa także nie straciła swoich właściwości. Jednak mimo wszystko - butki proszą już o wymianę... :)
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste..."
"Aby dotrzeć do celu trzeba najpierw wyruszyć w drogę..."
KamilAzsOlsztyn
Posty: 42
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:03
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Sprzęt do trenowania

Post autor: KamilAzsOlsztyn »

ja teraz jestem posiadaczem nike air force 25.ekstra buty swietnie sie trzymaja nogi,bardzo komfortowe i bardzo dobra amortyzacja,jest tylko jedno ale-sa zdeczka ciezkie.no i fajnie wygladaja
klub:Azs Olsztyn waga:76kg wzrost:189cm rocznik:1992
Awatar użytkownika
Vision
Posty: 36
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:31
Płeć: K

Re: Sprzęt do trenowania

Post autor: Vision »

Hehe Kamil, akurat ja nie powiedziałabym o tych Nike Air Force, że ładnie wyglądają :P Ale to kwestia gustu. Z Adidas Top Modulator przesiadłam się na Asics Task MT i póki co jestem zadowolona, ale jakąś bardziej wyważoną opinię będę mogła wyrazić po dłuższym czasie użytkowania :)
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste..."
"Aby dotrzeć do celu trzeba najpierw wyruszyć w drogę..."
ADi_
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 22:32
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sprzęt do trenowania

Post autor: ADi_ »

Mógłby mi ktoś powiedzieć czy jeszcze jest możliwość zakupienia butów Asics Power Play. Jeśli tak to gdzie i mniej więcej w jakiej cenie. Albo poradźcie mi coś innego bo już sam nie wiem.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Sprzęt do trenowania

Post autor: Arff »

myślę że trzeba by mieć sporo szczęścia żeby trafić te buty w jakimś rozsądnym rozmiarze... prosport oferuje ostatni rozmiar 50,5 ;D

Nie znamy Twoich preferencji co do butów... mógłbyś podać więcej szczegółów ??? zaczynając od tego na jakim poziomie grasz, jak często trenujesz i ile masz kasy na buty...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ADi_
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 22:32
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sprzęt do trenowania

Post autor: ADi_ »

No to zacznę od tego że gram już 5 lat w siatkówkę i aktualnie gram w 3 lidze. Treningi mam 3 czasami nawet 4 razy w tygodniu. Z kasą tak średnio nie chciałbym przekroczyć 300zł. No nie wiem, ale strasznie podobają mi się podobają power play. Inne też mogą być jeżeli nie da rady tych.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Sprzęt do trenowania

Post autor: Arff »

No to masz całkowitą dowolność w wyborze butów firmy Asics, ograniczają Cię tylko modele Sensei, Beyond i te ściągane z Azji przez pośredników... wklep w allegro Asics i wybierz te które Ci się najbardziej podobają =]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
konik777
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2009, o 20:44
Płeć: M

Re: Sprzęt do trenowania

Post autor: konik777 »

Ja kupiłem niedawno Asics Beyond mt 2009/2010.Moim zdaniem najlepsze buty do siatkowki narazie.Mój kumpel z klubu ma Asics Sensei 3 ale wydaje mi sie ze Beyond są lepsze (tańsze,ładniejsze itd...)
Metrowiec
Posty: 80
Rejestracja: 14 lut 2010, o 18:46
Płeć: M

Re: Sprzęt do trenowania

Post autor: Metrowiec »

Jaki model piłki kupić?Mikasa MVA 310 czy 330?

Nie mogę się zdecydować,a piłka miałaby służyć do rekreacyjnego grania na działce.
OskarDawid
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2010, o 09:08
Płeć: M

Re: Sprzęt do trenowania

Post autor: OskarDawid »

mam ważne pytanko. czy ktoś z was ma namiar na firme która produkuje urządzenie do trenowania odbić dołem? chodzi mi o to zbudowane z rurek i takiej dołączanej deseczki. i poprosze o adres linku do filmu-bo podobno jest na necie.moj trener tego bardzo szuka.wiem tylko ze kosztuje ok 100-ki. dzięki z góry
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”