Wspięcia na palce?

avacs
Posty: 5
Rejestracja: 24 sie 2010, o 14:35
Płeć: M

Wspięcia na palce?

Post autor: avacs »

Mam 13 lat. Czy mogę wykonywać wspięcia na palce w tak młodym wieku i czy mi to nie zaszkodzi?Jak tak to w jakich ilościach maksymalnie?
awesome
Posty: 150
Rejestracja: 9 cze 2010, o 21:15
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wspięcia na palce?

Post autor: awesome »

Możesz, najlepiej w pozycji siedzącej (jeżeli mowa o niewielkim obciążeniu) lub w pozycji stojącej bez obciążenia na jednej lub dwóch nogach, wtedy nie obciążasz kręgosłupa. Ilość powtórzeń i serii zależy od Twoich możliwości, ale możesz ćwiczyć 3x w tygodniu, 4 serie po 25 powtórzeń, jednak należy pamiętać, że wspięcia nie zwiększą Twojej skoczności (jeżeli to masz na myśli).
Możesz spróbować jeszcze tak: 15 wspięć na lewej nodze, 25 na obu, 15 na prawej, 30 na obu - całość bez przerwy, powtórz taki cykl 3 razy, poczujesz jak łydki pracują.
https://blogujmy24.pl/ - trening, dieta, suplementacja, zdrowie i sport. Ponadto baza klubów sportów walki.
ghost41
Posty: 5
Rejestracja: 11 wrz 2010, o 15:45
Płeć: M

Re: Wspięcia na palce?

Post autor: ghost41 »

a dlaczego nie zwiekszy to jego skocznosci ? czyzby mięśnie łydek nie brały udziału podczas wyskoku ;)
awesome
Posty: 150
Rejestracja: 9 cze 2010, o 21:15
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wspięcia na palce?

Post autor: awesome »

Same łydki nie dadzą Ci wyskoku. W tym elemencie pracuje bardzo dużo mięśni, z samych nóg dwugłowy i czworogłowy pełnią dużo, dużo ważniejszą rolę, nie wspominając o reszcie, jak prostowniki czy brzuch. Robiąc same wspięcia nie da to większego efektu. To tak, jakbyś chciał zbudować ładną klatkę piersiową, a ćwiczyłbyś wszystko inne, ale nie ją, licząc, że sama się zrobi wspomagając inne mięśnie przy poszczególnych ćwiczeniach. Druga sprawa to wyskok z jednej nogi, gdzie łydka odgrywa już większą rolę niż wyskok z naskoku, jaki występuje w siatkówce, z racji, że jest to forum siatkarskie, pomijam ten fakt.
https://blogujmy24.pl/ - trening, dieta, suplementacja, zdrowie i sport. Ponadto baza klubów sportów walki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”