Rozgrywajacy

pyza122
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2010, o 19:45
Płeć: M

Rozgrywajacy

Post autor: pyza122 »

Siemka. Jestem rozgrywając i mam taki problem kiedy rozgrywam piłkę często wrzucam kolegów w siatkę :( Jak to poprawic?? jakie robić ćwiczenia?? Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1530
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Rozgrywajacy

Post autor: nikt wazny »

grać, grać i jeszcze raz grać.
Ćwiczyć możesz w taki sposób, że na ścianie rysujesz sobie jakiś punkt i cały czas w niego "rozgrywasz". Może nie jest to jakieś wybitne ćwiczenie, ale pozwoli trochę poprawić celność.
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: przeemekk90 »

Musisz dużo dużo grać.
Zamiast celować w ścianę proponuje celować do kosza, zbliżona wysokość, poprawiasz celność oraz łapiesz wyczucie tak aby piłka spadła w określony punkt, dodatkowo ćwiczysz to z każdej pozycji wokół kosza, dalej bliżej. To naprawdę jest skuteczne.
Ja kiedyś wrzucałem w siatkę kiedy na siłę próbowałem grać szybkimi piłkami.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
pyza122
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2010, o 19:45
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: pyza122 »

dzieki. pocwicze
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: przeemekk90 »

Cierpliwość to cnota.
Powodzenia
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Rozgrywajacy

Post autor: Arff »

To co napisał przemekk jest ok... tylko dodałbym do tego konieczność tego, żeby Ci ktoś tą piłkę dograł na te palce z boku... bo tak z podrzutu od razu na wystawę jest dużo łatwiej zachować celność wystawy... jak nie masz nikogo takiego, to możesz sobie odbić piłkę wysoko i pionowo o parkiet i doskoczyć do tej piłki i dopiero wtedy wystawić do kosza ;]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
pyza122
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2010, o 19:45
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: pyza122 »

a i jeszcze takie pytanie jak poprawić wysokość wystaw bo często za nisko rozgrywam:(. I jak gubić blok??
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Rozgrywajacy

Post autor: Nagor »

Zadajesz takie pytania, że jedyne dobre odpowiedzi na nie to:
1. Wystawiaj dalej od siatki
2. Wystawiaj wyżej
3. Wystawiaj szybciej

Generalnie jak chcesz gubić blok to sobie zrób "podkład", czyli graj częściej jakimś skrzydłem, schematem a potem go nagle zmieniaj, albo graj tak szybko, że blok nie dobiegnie.
...
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: przeemekk90 »

Gdy piszesz o swoich podstawowych problemach z odbijaniem to zapomnij o gubieniu bloku, przynajmniej na razie.
Musisz grać grać i jeszcze raz grać. Poprawisz ogranie, wyczucie piłki, szacowanie odległości, wysokości itp itd. Proponuje na początek samą wystawę do przodu, nie jest to jakaś filozofia ale na początek wystarczy. Najprościej wystawia się przodem mając piłkę nieco nad głową, trochę przed sobą, tak że masz cały czas kontakt wzrokowy. Wiesz, ręka lekko ugięta w łokciach i wystawiasz. Wtedy zdecydowanie łatwiej regulować wysokość, najpierw będą świeczki ale z czasem sie dopasujesz, no i przestaniesz kolegów wrzucać w siatkę. Lepiej jest wrzucić piłkę dokładną na skrzydło, czytelną niż ekspres wrzucony w siatkę albo wyrzucony za antenkę. Gdy już to opanujesz będziesz mógł próbować wystaw z nad głowy, do tyłu itp. Ale to dużo pracy.
Podobno skuteczny jest trening piłką lekarską, odbicia palcami, bardzo poprawia grę, lub ewentualnie piłką od kosza.

co do tych odbić do kosza to dobrze jest też odbijać piłkę która mocno kręci się w powietrzu. jest to dość trudne ale przynajmniej jak nauczysz się to później nie zostanie CI w palcach :D
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
bananTRN
Posty: 82
Rejestracja: 19 maja 2010, o 08:58
Płeć: M
Lokalizacja: Toruń

Re: Rozgrywajacy

Post autor: bananTRN »

Co do gubienia bloku, możesz ćwiczyć tak, że zaraz przed wystawą kolega pokazuje ci jakiś numer na palcach stojąc po drugiej stronie siatki. Mówisz jaki to numer i wystawiasz. Przez to wejdzie Ci w nawyk patrzenie na drugą stronę siatki przed wystawą i będziesz widział, kiedy blok pójdzie w ciemno.
Awatar użytkownika
Pasjonat
Posty: 171
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:43
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: Pasjonat »

pyza122 pisze:Siemka. Jestem rozgrywając i mam taki problem kiedy rozgrywam piłkę często wrzucam kolegów w siatkę :( Jak to poprawic?? jakie robić ćwiczenia?? Proszę o pomoc
przede wszystkim pamiętaj o tym by twoja noga bliższa siatki była zawsze z przodu-ćwicz po każdej wystawie wyjscie do asekuracji ataku własnego zawsze nogą prawą!czyli np.gdy wystawiasz lewe zawsze noga prawa w z przodu.Po drugie każada sala ma tzw ,,swoje punkty odniesienia" (np. okno lub drabinkę)to pozwal ci na sprecyzowanie dokladnego dogrania.pozdrawiam
Stelmach
Posty: 259
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 15:28
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: Stelmach »

Pasjonat pisze:
pyza122 pisze:Siemka. Jestem rozgrywając i mam taki problem kiedy rozgrywam piłkę często wrzucam kolegów w siatkę :( Jak to poprawic?? jakie robić ćwiczenia?? Proszę o pomoc
przede wszystkim pamiętaj o tym by twoja noga bliższa siatki była zawsze z przodu-ćwicz po każdej wystawie wyjscie do asekuracji ataku własnego zawsze nogą prawą!czyli np.gdy wystawiasz lewe zawsze noga prawa w z przodu.Po drugie każada sala ma tzw ,,swoje punkty odniesienia" (np. okno lub drabinkę)to pozwal ci na sprecyzowanie dokladnego dogrania.pozdrawiam

CHyba najtrafniejsza uwaga prawa noga zawsze z przodu :D i będzie ci łatwiej, czasami 2 piłki wrzucam na siatke to staram sobie przypomnieć o prawej nodze i pomaga :)
pyza122
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2010, o 19:45
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: pyza122 »

Panowie dzięki waszym poradom przestałem wrzucać piłkę w siatkę tylko teraz za wysoko rozgrywam:( jak to poprawic??? ???
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Rozgrywajacy

Post autor: maksik »

pyza122 pisze:Panowie dzięki waszym poradom przestałem wrzucać piłkę w siatkę tylko teraz za wysoko rozgrywam:( jak to poprawic??? ???
Hmmm.. nie jeść przed meczem? Sorry za złośliwą ironię ale jak w kazdym przypadku - jeśli chodzi o takie szczególy to nic tylko ...ćwiczyć a bardziej zgrywać się z każdym. Jeden lubi wyższe pilki drugi niższe..czyli szybsze. Ważne żeby na szerokości były odpowiednie z każdej pozycji a reszta to już kwestia tempa z atakującym.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
pyza122
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2010, o 19:45
Płeć: M

Trening dla rozgrywajacego

Post autor: pyza122 »

siemka. Mam pytanie jak mógł bym poprawić wystawę w warunkach domowych?? jakie ćwiczenia wykonywać w domu??? jak zwiększyć siłę palców??? Z góry dzieki
Takao
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2011, o 17:22
Płeć: M

Pytania - rozgrywający.

Post autor: Takao »

Witam!
Otóż interesuje się siatkówką od dłuższego czasu. Grywam w nią już od 5 klasy podstawowej. Niestety w szkole podstawowej nasza gra wyglądała tak, że Pani rzuciła piłkę i: "Grajcie chłopaki"...

W gimnazjum natomiast jest troche lepiej lecz bardzo żadko grywamy w siatkówkę. W zimie max 3 razy w tygodniu, a w lecie 3 razy na miesiąc...

Siatkówkę już w niektórych miejscach pojmuje :)

Co do tematu mam pare pytań dotyczących tego sportu:)

I Pozycja:

Tak jak wyżej opisałem... Grałem na każdej pozycji po troche i na żadnej nie gram tak jak bym chciał... Swoją grę wiąze z pozycją "rozgrywający". Bardzo mi się podoba i wiele o niej myśle... Niestety zbyt dobrze mi nie idzie. Głównie precyzja wystawy. Gdy piłka jest dograna staram się ją precyzyjnie wystawić, ale żadko się to udaje. Jak mogę to zmienić? (Oczywiście odbijam dość często sposobem górnym o ściane)

II Wyskok:

Mam 15 lat i około 170 cm wzrostu. Przy wyskoku około 220 cm (nie jestem pewny). Chciałbym to zwiększyć. Zakupiłem ciężarki na nogi po 1 kg, ale mój wyskok zabardzo się nie poprawia. Czy moglibyście mi doradzić treningi, które mógłbym robić? ;)

II Blok:

Co do bloku, to moim zdaniem dość nisko skacze i moje ręce ledwo co wystają nad siatką. Ale gdy już na niższej siatce wystają, to mam problem z blokiem. Ręce staram się zamykać, ale nawet gdy to zrobię żadko kiedy udaje mi się zablokować atakującego. Mam problem również z wpadaniem w siatke. Mógłbym prosić o jakieś ćwiczenia/porady, aby to poprawić?

Na chwile obecną to tyle pytań. Proszę o odpowiedzi:)

Pozdrawiam Takao.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2011, o 19:48 przez lucass90, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Mamy tu już temat dla rozgrywających, nie spamujcie.
papke
Posty: 37
Rejestracja: 9 lut 2011, o 18:39
Płeć: M

Re: Trening dla rozgrywajacego

Post autor: papke »

pyza122 pisze:siemka. Mam pytanie jak mógł bym poprawić wystawę w warunkach domowych?? jakie ćwiczenia wykonywać w domu??? jak zwiększyć siłę palców??? Z góry dzieki
To zależy co masz w domu, masz piłkę do siatkówki? A co do siły palców to chyba bez sensu ponieważ powinny być one praktycznie nieruchome podczas rozegrania. Bardziej siła przedramion, obręczy barkowej i nóg. Ale jak ćwiczyć to zależy od Twoich priorytetów.
Takao pisze:Witam!I Pozycja:

"rozgrywający". Bardzo mi się podoba i wiele o niej myśle... Niestety zbyt dobrze mi nie idzie. Głównie precyzja wystawy. Gdy piłka jest dograna staram się ją precyzyjnie wystawić, ale żadko się to udaje. Jak mogę to zmienić? (Oczywiście odbijam dość często sposobem górnym o ściane)
Nie znamy genezy problemu, po tym opisie niestety nic nie można pomóc. Możesz próbować opisać to bardziej szczegółowo może da nam to coś więcej.
II Wyskok:

Mam 15 lat i około 170 cm wzrostu. Przy wyskoku około 220 cm (nie jestem pewny). Chciałbym to zwiększyć. Zakupiłem ciężarki na nogi po 1 kg, ale mój wyskok zabardzo się nie poprawia. Czy moglibyście mi doradzić treningi, które mógłbym robić? ;)
Wywal to nim będzie za późno, prócz kontuzji ciężarki nic Ci nie dadzą. Kształtowanie wyskoku polega na zwiększeniu siły i tu nie obejdzie się bez wejścia na siłownię (chociaż możesz robić przysiady z kolegą na barkach-lżejszym od siebie), szybkości i koordynacji ruchowej (plus technika wyskoku)
II Blok:

Co do bloku, to moim zdaniem dość nisko skacze i moje ręce ledwo co wystają nad siatką. Ale gdy już na niższej siatce wystają, to mam problem z blokiem. Ręce staram się zamykać, ale nawet gdy to zrobię żadko kiedy udaje mi się zablokować atakującego. Mam problem również z wpadaniem w siatke. Mógłbym prosić o jakieś ćwiczenia/porady, aby to poprawić?
Co do wpadania w siatkę naskok należy wykonać na pięty a później przenieść ciężar na palce. Co do tego dlaczego nie blokujesz też niestety po tym nie ocenimy.
Pozdrawiam
pyza122
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2010, o 19:45
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: pyza122 »

Mam piłkę do siatkówki teraz obmyślam plan treningowy możecie mi pomóc??
papke
Posty: 37
Rejestracja: 9 lut 2011, o 18:39
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: papke »

pyza122 pisze:Mam piłkę do siatkówki teraz obmyślam plan treningowy możecie mi pomóc??
Oczywiście :D
Metodyka nauczania określa to mniej więcej tak:
*musisz iść od dołu izolując większe partie mięśni więc zacznij od siadu
- odbicia sposobem górnym nad siebie (stosunkowo nisko) skup się na dwóch rzeczach: ułożeniu "kołyski" dłońmi oraz nie prostowaniu rąk do końca! no i staraj się odbijać piłkę z przed nosa
- jeśli to opanujesz dokładaj sobie dodatkowe zadania, np 3 odbicia niskie jedno wysokie pod sufit
- dodatkowe zadania w postaci po odbiciu w górę klasnąć przed sobą i odbić, klasnąć odbić, jeśli Ci się uda idź dalej możesz klasnąć przed sobą i za sobą między odbiciami
-po odbiciu ułóż ręce na twarzy, przeciągnij je tak aby kciuki znalazły się pod brodą a palce zostały dalej na twarzy i z tej pozycji dojść do odbicia i powtórzyć (ćwiczenie wygląda dość śmiesznie ale uważam je za jedno z najlepszych)
- po odbiciu skłon i to co wyżej i wtedy odbicie
-dodatkowo odbicia o ścianę bardzo blisko ściany tak aby nie móc wyprostować rąk
- później te same ćwiczenia w staniu (pamiętaj nogi rozkroczno-wykrocznie) czyli szeroko i jedna przed drugą. W każdym ćwiczeniu staraj się aby piłka się nie kręciła
dodatkowo nie zaszkodzi Ci poprawa motoryki: możesz dołożyć tzw. kaczy chód oraz podskoki w takiej pozycji no i kilka pompek.
Mam nadzieję, że pomogłem.
Pozdrawiam.
pyza122
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2010, o 19:45
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: pyza122 »

Bardzo dziękuje za poradę :D
bananTRN
Posty: 82
Rejestracja: 19 maja 2010, o 08:58
Płeć: M
Lokalizacja: Toruń

Re: Pytania - rozgrywający.

Post autor: bananTRN »

I Pozycja:

Tak jak wyżej opisałem... Grałem na każdej pozycji po troche i na żadnej nie gram tak jak bym chciał... Swoją grę wiąze z pozycją "rozgrywający". Bardzo mi się podoba i wiele o niej myśle... Niestety zbyt dobrze mi nie idzie. Głównie precyzja wystawy. Gdy piłka jest dograna staram się ją precyzyjnie wystawić, ale żadko się to udaje. Jak mogę to zmienić? (Oczywiście odbijam dość często sposobem górnym o ściane)
Po takim opisie nie jestem w stanie Ci pomóc. Powiedz co robisz źle, nie dociągasz o antenki? odrzucasz/wrzucasz w siatkę?
II Wyskok:

Mam 15 lat i około 170 cm wzrostu. Przy wyskoku około 220 cm (nie jestem pewny). Chciałbym to zwiększyć. Zakupiłem ciężarki na nogi po 1 kg, ale mój wyskok zabardzo się nie poprawia. Czy moglibyście mi doradzić treningi, które mógłbym robić? ;)
Po pierwsze: nie możliwe, żebyś łapał przy wyskoku 220 z takim wzrostem. Musiałbyś w wyskoku sięgać niżej, niż przy staniu w miejscu, a to chyba fizycznie nie możliwe :D
Po drugie: nie używaj ciężarków! Staraj się załapać idealną technikę wyskoku i stopniowo zwiększać dynamikę zachowując koordynację i technikę, w ten sposób wejdzie Ci to w nawyk, dużo skacz, latem graj w plażówkę.
II Blok:

Co do bloku, to moim zdaniem dość nisko skacze i moje ręce ledwo co wystają nad siatką. Ale gdy już na niższej siatce wystają, to mam problem z blokiem. Ręce staram się zamykać, ale nawet gdy to zrobię rzadko kiedy udaje mi się zablokować atakującego. Mam problem również z wpadaniem w siatke. Mógłbym prosić o jakieś ćwiczenia/porady, aby to poprawić?
Staraj się pamiętać, o tym, żeby przekładać ręce na drugą stronę i mieć szeroko rozpięte palce, pamiętaj też, że kiedy blokujesz na skrzydle nie wyskakuj równo z atakującym, tylko później niż on. Wyskakując za szybko, nie dość, że w chwili, gdy piłka może dotknąć twoich rąk, zaczynasz już spadać, to umożliwiasz atakującemu zorientowanie się w którym miejscu skaczesz, co umożliwia mu obicie/ominięcie twojego bloku.
Pozdrawiam :)
pyza122
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2010, o 19:45
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: pyza122 »

mam takie pytanko :P jak poprawić to ze czasem kiedy odbijam piłkę to się kreci??? i dlaczego jak rozgrywam piłka spada przed antenka???
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozgrywajacy

Post autor: Guilder »

pyza122 pisze:mam takie pytanko :P jak poprawić to ze czasem kiedy odbijam piłkę to się kreci???
Na ogół to wina nieczystego odbicia. Skup się na dobrej technice odbicia i równoczesnym odbiciem obiema rękami jednocześnie.
pyza122 pisze: i dlaczego jak rozgrywam piłka spada przed antenka???
Najwyraźniej za słabo posyłasz piłkę.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Stelmach
Posty: 259
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 15:28
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: Stelmach »

Jestem ciekawy jakim ty chcesz być rozgrywającym, jak jakimś dobrym proponuje się do klubu zaciągnąć jakiegoś :) Narazie staraj się wystawiać a nie rozgrywać :)
pyza122
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2010, o 19:45
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: pyza122 »

No ja gram w klubie ale teraz mam miesiąc przerwy i moim osiedlu chodzę do szkoły pograć i chce trochę poprawić swoja wystawe
pyza122
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2010, o 19:45
Płeć: M

Problemy z rozegraniem

Post autor: pyza122 »

Siemka :P
Mam takie pytanie jak mam poprawić rozegranie bo kiedy rozgrywam szybciej to piłka leci płasko i spada 30 cm od antenki jak to poprawić????

Z góry dzięki Michał
Takao
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2011, o 17:22
Płeć: M

Re: Trening dla rozgrywajacego

Post autor: Takao »

Takao pisze:Witam!I Pozycja:

"rozgrywający". Bardzo mi się podoba i wiele o niej myśle... Niestety zbyt dobrze mi nie idzie. Głównie precyzja wystawy. Gdy piłka jest dograna staram się ją precyzyjnie wystawić, ale żadko się to udaje. Jak mogę to zmienić? (Oczywiście odbijam dość często sposobem górnym o ściane)
Nie znamy genezy problemu, po tym opisie niestety nic nie można pomóc. Możesz próbować opisać to bardziej szczegółowo może da nam to coś więcej.

(Teraz idzie mi troche lepiej.) A co do tej genezy, to chodzi mi o to, że nie dokładnie wystawiam. Piłka leci dokładnie do mnie i staram sie wystawić prosto przed siebie, ale ona jakoś tak jakby skręca na bok po odbiciu. Bardzo dużo staram sie odbijać. Z kolegami na ulicy, mamy boisko i gramy. Dzisiaj pierwszy raz graliśmy na boisku i zauważyłem duża poprawę po treningach, ale to jeszcze nie to.
II Wyskok:

Mam 15 lat i około 170 cm wzrostu. Przy wyskoku około 220 cm (nie jestem pewny). Chciałbym to zwiększyć. Zakupiłem ciężarki na nogi po 1 kg, ale mój wyskok zabardzo się nie poprawia. Czy moglibyście mi doradzić treningi, które mógłbym robić? ;)
Wywal to nim będzie za późno, prócz kontuzji ciężarki nic Ci nie dadzą. Kształtowanie wyskoku polega na zwiększeniu siły i tu nie obejdzie się bez wejścia na siłownię (chociaż możesz robić przysiady z kolegą na barkach-lżejszym od siebie), szybkości i koordynacji ruchowej (plus technika wyskoku)
II Blok:

Co do bloku, to moim zdaniem dość nisko skacze i moje ręce ledwo co wystają nad siatką. Ale gdy już na niższej siatce wystają, to mam problem z blokiem. Ręce staram się zamykać, ale nawet gdy to zrobię żadko kiedy udaje mi się zablokować atakującego. Mam problem również z wpadaniem w siatke. Mógłbym prosić o jakieś ćwiczenia/porady, aby to poprawić?
Co do wpadania w siatkę naskok należy wykonać na pięty a później przenieść ciężar na palce. Co do tego dlaczego nie blokujesz też niestety po tym nie ocenimy.
Pozdrawiam[/quote]

Nasza gra jest na poziomie: początkujący/amator. Ogólnie odbijamy już 4 lata, ale w podstawówce lekcje wf wyglądał tak: "Wybierzcie drużyny i grajcie" - nauczycielka idzie do swojego kantorka, a my grami sami... Staram sie skakać równo z atakującym, ponieważ oni nie potrafią zabardzo atakować, tylko chodzi im o to "wystaw mi zetne sobie!" , ale dość nisko skacze i jeszcze ten blok. Tak jak wyżej opisałem widze duże poprawy po moich treningach, ale to jeszcze nie to...
pyza122
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2010, o 19:45
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: pyza122 »

Cześć panowie :) Mam takie pytanie jak powinna być rozegrana piłka na środek druga linia i na prawy atak drugą linie????? Chodzi mi szczególnie o szybkość wysokość i gdzie powinna się znajdować w powietrzu????
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Rozgrywajacy

Post autor: KadrO »

pyza122 pisze:Cześć panowie :) Mam takie pytanie jak powinna być rozegrana piłka na środek druga linia i na prawy atak drugą linie????? Chodzi mi szczególnie o szybkość wysokość i gdzie powinna się znajdować w powietrzu????
Nie chciałbym być złośliwy, ale trudno samemu to sprawdzić ? Druga sprawa że z każdym atakującym gra się inaczej, jeden preferuje wysokie inny szybkie piłki i tutaj rozgrywający ma się dostosować do gry zawodnika, a nie skrzydłowy do sypacza. To samo tyczy się gry z pipe, środka 2 linii. Szybkość, wysokość zależy od preferencji zawodników. Zwykle tą opcję gra się szybko, bez względu na warunki fizyczne gracza.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Rozgrywajacy

Post autor: Nagor »

pyza122 pisze:Cześć panowie :) Mam takie pytanie jak powinna być rozegrana piłka na środek druga linia i na prawy atak drugą linie????? Chodzi mi szczególnie o szybkość wysokość i gdzie powinna się znajdować w powietrzu????
O tak:
http://www.volleyball-movies.net/dante- ... -usa-m1559
...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”