Ciężarki na nogi

arcio27
Posty: 18
Rejestracja: 21 cze 2011, o 07:48
Płeć: M

Ciężarki na nogi

Post autor: arcio27 »

Mam 16 lat i 178cm wzrostu.Waga okolo 57kg.

Jakie ciezarki na nogi (kostki) wybrac aby poprawic sobie wyskok? (chodzi o wage ciezarkow.)
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Ciężarki na nogi

Post autor: Nagor »

arcio27 pisze:Mam 16 lat i 178cm wzrostu.Waga okolo 57kg.

Jakie ciezarki na nogi (kostki) wybrac aby poprawic sobie wyskok? (chodzi o wage ciezarkow.)
Z taką masą ja bym nic nie zakładał, sam mam podobny wzrost i co prawda jestem lekki ale nie aż tak. Ja bym proponował pójść z planem treningowym, który jest tutaj na forum (nicka autora nie pamiętam :( ) Sam ostatnio ćwiczyłem na siłowni (ale bez nóg bo nie mogę) i wyskok się trochę poprawił, mimo, że przytyłem 10kg.
...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Ciężarki na nogi

Post autor: KadrO »

arcio27 pisze:Mam 16 lat i 178cm wzrostu.Waga okolo 57kg.

Jakie ciezarki na nogi (kostki) wybrac aby poprawic sobie wyskok? (chodzi o wage ciezarkow.)
Jedyne z czym masz problem to głowa. W wieku 16 lat, masz kilku kilogramową niedowagę, którą chcesz zniwelować poprzez ćwiczenia z obciążeniami na nogi, co jest zdecydowanie niezalecane, nie właściwe i zniszczysz tym sobie wszystko co jest Ci potrzebne. Poprawianie wyskoku przy pomocy ciężarków - NIE.
arcio27
Posty: 18
Rejestracja: 21 cze 2011, o 07:48
Płeć: M

Re: Ciężarki na nogi

Post autor: arcio27 »

Po 1 - Nie prosiłem o komentarze co do wagi,
Po 2 - Wystapil blad w temacie [nie 57kg tylko 67kg],
Po 3 - Prosze o odpowiedz,
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Ciężarki na nogi

Post autor: hubert »

Ciężarki niewiele Ci dadzą. Masz dopiero 16 lat a więc nie masz jeszcze ukształtowanego układu kostnego. Zapodanie teraz dużych obciążeń to jedna z gorszych rzeczy. Na obciążenia przyjdzie czas. Na siłowni możesz porobić niezbyt ciężki trening obwodowy, który także poprawi skoczność bo skoczność to nie tylko nogi.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
jakubu
Posty: 16
Rejestracja: 9 lip 2011, o 21:27
Płeć: M
Kontakt:

Re: Ciężarki na nogi

Post autor: jakubu »

Ja również nie polecam jakichkolwiek ciężarków. Szczególnie w tak młodym wieku nie powinieneś sztucznie obciążać stawów. W ten sposób można się nabawić ciężkich kontuzji, a jeśli nie teraz to w trakcie późniejszej kariery mogą odzywać się kolana, staw skokowy - z powodu przeciążeń możesz łatwo łapać kontuzje, nie mówiąc już o zwyrodnieniach lub nawet zerwaniu więzadeł.
Jeśli chcesz poprawić wyskok proponuję bez żadnych dodatkowych obciążeń przejść jakiś trening wyskoku, np. dunk. Wtedy w naturalny sposób wzmocnisz mięśnie i stawy oraz... poprawisz wyskok ;)
http://reklama Twoje sportowe CV!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Ciężarki na nogi

Post autor: Arff »

jakubu pisze:Jeśli chcesz poprawić wyskok proponuję bez żadnych dodatkowych obciążeń przejść jakiś trening wyskoku, np. dunk. Wtedy w naturalny sposób wzmocnisz mięśnie i stawy oraz... poprawisz wyskok ;)
a to Ci dopiero nowość :) treningi na wyskok typu dunk, czy air alert nie powinny stać nawet w jednym kontekście z takimi zwrotami jak "bez obciążeń" i "naturalny"... tego typu treningi to straszna katorga dla stawów i nie mają nic wspólnego z bezpiecznym treningiem...

wszystko co znacznie przyśpiesza rozwój czegokolwiek, degraduje w naszym organizmie co innego... jest taka zasada, albo jesteśmy cierpliwi, albo zdrowi... jedno bez drugiego w sporcie nie ma racji bytu...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
awesome
Posty: 150
Rejestracja: 9 cze 2010, o 21:15
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Ciężarki na nogi

Post autor: awesome »

Skakanie z tego typu obciążnikami mija się z celem, ponieważ jak powtarzam za każdym razem: wyskok jest złożony z dwóch czynników - szybkości i siły. Siłę budujemy trenując na dużych obciążeniach, a szybkość za pomocą odpowiednich ćwiczeń (w tym plyometryka). Jeżeli boisz się z niewiadomych przyczyn siłowni, to popracuj nad szybkością, która może być także bodźcem do zwiększenia wyskoku, ponieważ wnioskuję, że nie znasz do końca możliwości i charakterystyki Twojego organizmu. Super Dunksy, Air Alerty, czy Kangury to programy opracowywane dla wąskiej grupy ludzi. Autorzy chwalą się, że zawodnicy NBA tym trenują, że na nich było prowadzone - fajnie, spoko, ale NA NICH, a nie na Tobie (nas). Lepiej iść sprawdzonym schematem, co by nikt nie narzekał, że jakiś trening jest słaby: siłownia (odp. trening) + trening na hali (ew. plyometryka) + regeneracja = progresja.
https://blogujmy24.pl/ - trening, dieta, suplementacja, zdrowie i sport. Ponadto baza klubów sportów walki.
Awatar użytkownika
lemo
Posty: 13
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 23:12
Płeć: M
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: Ciężarki na nogi

Post autor: lemo »

Trening z ciężarkami jest niewskazany dla młodego gracza. Stawów w młodym wieku nie wolno przemęczać nawet treningiem na wyskok. Każdy dobry lekarz medycyny sportowej Ci to powie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”