Zmiany w Oficjalnych Przepisach Gry w Piłkę Siatkową

Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Zmiany w Oficjalnych Przepisach Gry w Piłkę Siatkową

Post autor: picaporte »

Czy komuś z drogich forumowiczów również obiło się coś wczoraj o uszy podczas komentarzu wczorajszych meczów Final Six odnośnie odbioru zagrywki sposobem górnym? Otóż nie pamiętam, który to był dokładnie mecz i który komentator to rzekł, ale albo Swędrowki, Drzyzga bądź Magiera powiedzieli na antenie, iż po IO [tegorocznych] może być wprowadzony nowy przepis o zakazie przyjęcia zagrywki palcami. Coraz częściej mówi się co prawda o dość rygorystycznym i moim zdaniem słusznym podejściu sędziów do odbicia tego typu. Jednakże wycofanie tego elementu gry z reguł tej dyscypliny jest kompletnie bez sensu. Jak można sobie wyobrazić zawodnika, który musi przyjąć piłkę lecącą w 9ty metr? Stać na metrze 10tym? No bo wiadomo lepiej zrobić krok w przód do przyjęcia niż do tyłu. I w tej sytacji będąc gotowym na taką ewentualność jak zabezpieczyć przyjęcie skrótu serwisowego? Moim zdaniem ten pomysł wcale nie jest ani odrobinę lepszy od tzw. pierwszego ataku zza drugiej linii.

PS Przypomniało mi sie dokładniej. Te słowa padły z ust komentatora Swędrowkiego podczas meczu Brazylia - Kuba po złym przyjęciu Sergio, właśnie odgwizdanym przez sędziego za zbyt długie przetrzymanie piłki w palcach.
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiany w Oficjalnych Przepisach Gry w Piłkę Siatkową

Post autor: Guilder »

Też to słyszałem. Moim zdaniem czym innym jest zacząć zwracać większa uwagę na nieczyste odbicie palcami, a co innego je zakazać przy przyjęciu. Jak dla mnie to kiepski pomysł.

Swoją drogą, zastanawiamy się cały czas, skąd mała popularność siatkówki. To nie tylko wina tego, że jest to trudny sport do uprawiania amatorskiego, ale też ciągłe zmiany w przepisach, często bardzo znaczące. Złota formuła, teraz to, a to tylko ostatnie 2-3 lata, a pamiętajmy o poprzednich zmianach jak np. zasady punktowania. To zniechęca ludzi.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Marta90
Posty: 2
Rejestracja: 25 wrz 2012, o 11:42
Płeć: K

Re: Zmiany w Oficjalnych Przepisach Gry w Piłkę Siatkową

Post autor: Marta90 »

Witam, czy jest w stanie mi ktoś pomóc zebrać wszystkie zmiany w przepisach siatkówki z 10 lat? Albo powiedzmy od 2000 do dziś, jak było, jak jest teraz, co się zmieniło.

Z góry dziękuje
kormoran
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2012, o 22:20
Płeć: M

Re: Zmiany w Oficjalnych Przepisach Gry w Piłkę Siatkową

Post autor: kormoran »

Mam pytanie a raczej kilka dotyczące zawodnika w kategorii Kadet:
1.Czy zawodnik zgłoszony po rozpoczęciu rozgrywek na zasadzie wypożyczenia (Certyfikat)(po rozegranym pierwszym meczy w lidze wojewódzkiej ) może dołączyć do drużyny ,notabene w której nie był zgłoszony do rozgrywek na sezon 2012/2013.
2.Czy ten sam zawodnik może być członkiem kadry województwa jeśli nie był zgłoszony do tej kadry w okresie akceptacji kadr wojewódzkich przez PZPS w pierwszym kwartale 2012,zaznaczam ,że zawodnik ten mieszka w innym województwie,a do szkoły uczęszcza w innym województwie ,próbuje sie go wcisnąć do kadry klubowej i do kadry województwa.
Mam mieszane uczucia ,tym bardziej ,że termin zgłaszania drużyn klubowych do rozgrywek minął 18.09.2012 a dzisiaj jest 22.10 a zawodnik ten nie widnieje w wykazie kadry klubowej kadetów ,jak i nie ma go na wykazie kadry wojewódzkiej...........
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy gry”