Zdzisław Ambroziak

Zdzisław Ambroziak

Postby Ted » 28 Aug 2008, o 09:48

To już ponad cztery lata, gdy pożegnaliśmy na zawsze Zdzisława Ambroziaka, siatkarza, olimpijczyka, dziennikarza sportowego i komentatora sportowego, który na stałe zagości w historii siatkówki - na pewno tej polskiej... Na jednym z forów internetowych znalazłem takową wypowiedź: Już żaden mecz siatkówki nie będzie tak skomentowany I jego wspaniale felietony w Wyborczej, które czytało się z przyjemnością. Pozostaną tylko wspomnienia jego mądrych i trafnych wypowiedzi podczas meczu. >>Wsteczne odliczanie<< niestety dla niego już się skończyło.

A jakie jest Wasze zdanie, czy też wspomnienia związane ze Zdzisławem Ambroziakiem?
User avatar
Ted
Redaktor naczelny   Redaktor naczelny
 
Posts: 2099
Joined: 21 Aug 2007, o 10:39
Location: Wodzisław Śląski
Płeć: M


Re: Zdzisław Ambroziak

Postby Chal » 28 Aug 2008, o 15:45

Bez wątpienia był to najlepszy komentator, jakiego miałem okazję słuchać, a jego wsteczne odliczanie czy stratosferyczny zasięg Arka Gołasia, ta charakterystyczna maniera wymawiania każdej sylaby osobno dla podkreślenia któregoś słowa, bez wątpienia przeszły do historii sportowego komentarza. Mi pan Ambroziak będzie nierozerwalnie kojarzył się z moimi siatkarskimi "początkami", kiedy to oglądałem mecze Ligi Światowej w TVP i miałem tę naprawdę wielką przyjemność słuchać jego komentarza.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
User avatar
Chal
 
Posts: 6315
Joined: 7 Sep 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Zdzisław Ambroziak

Postby Madzia » 28 Aug 2008, o 19:10

Jego komentarzy o wspaniałych atletach w odniesieniu do naszych siatkarzy, dotknięciu linii pantoflem, sylabizowania "katastrofy" czy wstecznego odliczania nie da się zapomnieć. Pisał mądrze, oryginalnie, odważnie. Dobrze, że mamy chociaż książkowe wydanie jego felietonów. Śmierć Ambroziaka to z pewnością "niepowetowana strata"...
"Siatkówka bowiem to sport wyjątkowy" Zdzisław Ambroziak
"... bo najlepszy w Polsce jest olsztyński AZS!"
Madzia
 
Posts: 34
Joined: 26 Aug 2008, o 13:58
Location: okolice Olsztyna
Płeć: K


Return to Historia siatkówki

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests