Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: mbor3k »

Pan Redaktor i Komentator Iwańczyk jest najnudniejszym człowiekiem na prezentowanym stanowisku. Bez akcentu, polotu, słownictwa, dowcip gorszy od tych z Familiady, słuchać go to jak w wyciszonym pomieszczeniu jeździć kredą po tablicy. Jaki to pisk niejeden wie.
Porównując to z komentatorami z Italii, czy ludzi od NBA (mówię o amerykańskich, chociaż i Polacy są kilka klas lepsi niż Pan I.) łatwo stwierdzić że wspomniane wcześniej próby komentowania naszego rodaka bywają nieudolne.
A Pan Wanio... toż to człowiek z teleturnieju ;)
http://www.youtube.com/watch?v=wqQi_Jsyqo8
3:33, 6:57 :P
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Knutsen »

Według mnie Swędrowski + Drzyzga najlepsza para, lubię posłuchać też Magierę z Dacewiczem, do pomocny też Wójtowicz nie jest zły chociaż małomówny :), Wanio świetny dowcip do tenisa idealny, przy siatce też nie najgorszy. Nie lubię Iwańczyka, Mazura czasem mecze też komentuje Mielewski ale to to już przechodzenie przez wybitą szybę...

Iwańczyk mam wrażenie że jest człowiekiem mającym o sobie wielkie mniemanie i uważającym że pozjadał wszelkie rozumy. Wpis na blogu odnośnie mandatów żenujący. Niby kim on jest nadczłowiekiem że policjanci mając dowody w postaci taśmy mieli zapomnieć o sprawie ? A może nie chcieli przyjąć i dlatego redaktorek stwierdził że są "służbistami" ? :] Trochę pokory.
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: d12343 »

Knutsen pisze:Iwańczyk mam wrażenie że jest człowiekiem mającym o sobie wielkie mniemanie i uważającym że pozjadał wszelkie rozumy.
O widzisz, to mam poniekąd wyjaśnienie, dlaczego czasem komentując zapomina pomyśleć o tym, co mówi.

Wczorajszy mecz, asekuracja Blanco Costy sposobem "piłkarskim", Iwańczyk:
"Zespół z Wielunia się asekuruje, nogą, jak przystało na Argentyńczyka."
:o
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Antonella Hard Core »

Komentujący mecz Forli-Sisley W.Roman gdy plasowana przez A.Feia piłka spadła w placu ekipy Forli przy biernej postawie zawodników tego zespołu skomentował to następujjąco: " drużyna Forli pokazała w obronie teraz bułgarską siatkówke ala Stojan Stojanow czyli wszyscy stoją a piłka wpada w boisko".


Może nie jest to cytat słowo w słowo ale to było coś w tym stylu i niezle sie z tego uśmiałem.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: madlark »

Dwa kwiatki:
"Zaskoczył Kowalski" to pewnie o Tomka Kozłowskiego chodziło.
"Reprezentacja siatkarzy w piłce siatkowej" ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: lucass90 »

madlark pisze:"Zaskoczył Kowalski" to pewnie o Tomka Kozłowskiego chodziło.
Tomek Kowalski to akurat rezerwowy rozgrywający Resovii, który w 4 secie zmienił w końcówce Baranowicza... Fan Resovii powinien wiedzieć takie rzeczy... :]
AZS CZĘSTOCHOWA!
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Antonella Hard Core »

Drugi półfinał Pucharu Polski komentowało dwóch najgorszych komentatorow Polastu: P.Iwańczyk i T.Wójtowicz, jeden gada farmazony a drugi za mało sie odzywa żeby mógł zagłuszyć choć na chwile tego pierwszego. Oczywiście Iwańczyk jako wielki fan Skry komentując mecz Czestochowy z Kedzierzynem nieomieszkał wspomneć o bełchatowskim klubie, już do pierwszej przerwy technicznej w meczu z jego ust wypowiedziane były dwa wątki związane ze Skrą.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: lucass90 »

Antonella Hard Core pisze:Drugi półfinał Pucharu Polski komentowało dwóch najgorszych komentatorow Polastu: P.Iwańczyk i T.Wójtowicz, jeden gada farmazony a drugi za mało sie odzywa żeby mógł zagłuszyć choć na chwile tego pierwszego. Oczywiście Iwańczyk jako wielki fan Skry komentując mecz Czestochowy z Kedzierzynem nieomieszkał wspomneć o bełchatowskim klubie, już do pierwszej przerwy technicznej w meczu z jego ust wypowiedziane były dwa wątki związane ze Skrą.
Oczywiście wg. niego Skra była jedyną drużyną, która zdołała w tym sezonie wygrać z Politechniką na Torwarze... Co, rzecz jasna, jest jedną wielką głupotą.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Crooge
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007, o 17:43
Płeć: M
Lokalizacja: Jabłonna/Warszawa
Kontakt:

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Crooge »

lucass90 pisze: Oczywiście wg. niego Skra była jedyną drużyną, która zdołała w tym sezonie wygrać z Politechniką na Torwarze... Co, rzecz jasna, jest jedną wielką głupotą.
A to akurat jest prawda, o ile Polibuda przegrała u siebie jeszcze mecz z Częstochową, to na Torwarze jedynym przegranym spotkaniem było własnie to z Skrą (z 4 rozgrywanych)
To AZS.. To AZS dzisiaj graaaa
Żaden inny, żaden inny
a AZS Warszawa
Polibudo śpiewamy Ci,
będziemy z Toba aż do końca naszych dni
Polibudo my wierzymy,
bo najważniejsza w naszym życiu jesteś Ty..
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: d12343 »

I tak najlepsze były "obrony Częstochowy" ;)
A nazwisko trenera Czewy to jak się wymawia? Zawsze myślałam, że /kardosz/, a tu Iwańczyk uparcie optuje za /kardos/, więc zwątpiłam.
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Awatar użytkownika
emi505
Redaktor
Redaktor
Posty: 285
Rejestracja: 2 sty 2010, o 23:35
Płeć: K
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: emi505 »

d12343 pisze:I tak najlepsze były "obrony Częstochowy" ;)
A nazwisko trenera Czewy to jak się wymawia? Zawsze myślałam, że /kardosz/, a tu Iwańczyk uparcie optuje za /kardos/, więc zwątpiłam.
Właśnie mnie też to zaciekawiło. Osobiście jestem przekonana, że słowackie "ŝ" powinno się wymawiać jako /sz/.
---
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Murilo0 »

Macie rację:
wikipedia pisze:Š – litera alfabetu łacińskiego z diakrytycznym znakiem háček. Jest to litera w alfabecie husyckim, służąca do zapisu głoski "sz"
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: d12343 »

Wczorajszy komentarz Dacewicza <cytat z pamięci>:
"Oczywiście WW ma w odwodzie jeszcze Michała Masnego, ale do pierwszej szóstki przebił się Piotr Lipiński, który zaczynał sezon w kwadracie...Ale w kilku meczach dostał od trenera szansę, pokazał się z dobrej strony i dziś to on wychodzi w pierwszej szóstce."
Ta rejterada to chyba z czystej sympatii do Lipińskiego :D
Dacewicz chyba nie zwrócił uwagi, że jak tylko okazało się, że Sopko ma kiepski dzień, momentalnie na rozegraniu zaszła zmiana :]
Tak czy inaczej, lubię tego gościa i jego komentarz :)

***
Murilo0 pisze:Macie rację:
wikipedia pisze:Š – litera alfabetu łacińskiego z diakrytycznym znakiem háček. Jest to litera w alfabecie husyckim, służąca do zapisu głoski "sz"
Czyli tak jak myślałam. Jasne, nie każdy musi być poliglotą, ale wystarczyłoby, żeby Iwańczyk posłuchał, jak nazwisko czytają chociażby koledzy z Polsatu.
Pewnie myli mu się z polskim siatkarskim nazwiskiem Kardas. Co go oczywiście nie usprawiedliwia ;)
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: volleyclub pl »

Widzę, że Pan Iwanczyk nie ma zbyt wielu zwolenników tutaj, więc będzie miał chociaż mnie :). Facet mówi całkiem składnie, nie jąka się i czasem nawet coś ciekawego powie. Nie jest może najlepszym ekspertem, ale komentatorem niezłym. Szczególnie jeśli porówna się go do dwóch innych kolegów po fachu, którzy czasem niestety również dostają szansę komentowania spotkań. Mam na myśli Pana Wójtowicza, który może i wielkim siatkarzem był, ale komentator z niego żaden. Z uporem maniaka wszystkie zdania poprzedzone wypowiedzią współkomentującego zaczyna od "no tak" po czym powtarza to co powiedział przedmówca. Dodatkowo wg niego wszystko jest "troszczeczkę" za mocno, za wysoko, za lekko, za bardzo, nie ważne co, ważne, że "troszeczkę". No i jeszcze mój ulobiony tekst "niepotrzebny błąd".. tak jakby był jakiś potrzebny błąd..
Ale i tak wszystkich wyżej wymienionych swoją niekompetencją i "pajacowatością" bije Pan Wanio. Skąd oni wzięli tego gościa, to ja naprawdę nie wiem. Pojęcia nie ma żadnego, gada takie pierdoły, że żal słuchać, ale za to nie zamknie się ani na moment. Bez przerwy tylko trajkocze tam swoje przemyślenia, zwykle nie mające nic wspólnego z sytuacją na boisku, myli zawodników/zawodniczki i moim zdaniem dba o to by być główną postacią transmisji. Przypomina mi swoim zachowaniem takich "tuzów" polskiej tv jak K. Ibisz czy ten gość co pajacował podczas losowań lotto w polsacie... Nie ważne, ze nie mam nic do powiedzenia, ważne żebym cały czas gadał.. No a jak ktoś wyżej twierdzi, że żarty Iwańczyka są na poziomie Familiady, to przy żartach Wanio, Familiada trzyma poziom Monthy Pythona. JEdno jest pewne, po takim żarcie rzuconym na wizji, jedna osoba śmieje się zawsze - jest nią Pan Wanio (i zawsze to słychać w trakcie transmisji..) I jeszcze ta przymała kurteczka skórzana w studio..
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Murilo0 »

Hehe mnie rozwalił komentarz Dacewicza, że Jarosz łapie piłkę przynajmniej 350cm nad siatką :] Wychodzi 5,93 zasięgu w ataku :o . A niektórzy go tak szybko skreślali :D
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: mewa »

volleyclub pl pisze:Widzę, że Pan Iwanczyk nie ma zbyt wielu zwolenników tutaj, więc będzie miał chociaż mnie :). Facet mówi całkiem składnie, nie jąka się i czasem nawet coś ciekawego powie.
Przemek ma jeszcze jedną ważną zaletę. Jako tako zna się na przepisach gry i sygnalizacji sędziowskiej, w przeciwieństwie do kilku ekspertów telewizyjnych, którzy powinni je znać chociażby z tego powodu, że byli trenerami lub zawodnikami. A w tychże przepisach jest punkt, który mówi o konieczności znajomości przepisów przez uczestników spotkania.
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Aliassy »

kto komentował wczorajsze spotkanie z Dacewiczem?
Iwańczyk?
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: nicram »

Magiera chyba :D
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: >Petr< »

mewa pisze:
volleyclub pl pisze:Widzę, że Pan Iwanczyk nie ma zbyt wielu zwolenników tutaj, więc będzie miał chociaż mnie :). Facet mówi całkiem składnie, nie jąka się i czasem nawet coś ciekawego powie.
Przemek ma jeszcze jedną ważną zaletę. Jako tako zna się na przepisach gry i sygnalizacji sędziowskiej, w przeciwieństwie do kilku ekspertów telewizyjnych, którzy powinni je znać chociażby z tego powodu, że byli trenerami lub zawodnikami. A w tychże przepisach jest punkt, który mówi o konieczności znajomości przepisów przez uczestników spotkania.
niestety często rozpędza się w swoim komentarzu i nie patrzy na sygnalizację, ale z całej ekipy faktycznie on najlepiej orientuje się w tej kwestii
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: d12343 »

Tak, wczoraj z Dacewiczem komentował Magiera.
volleyclub pl pisze:Widzę, że Pan Iwanczyk nie ma zbyt wielu zwolenników tutaj, więc będzie miał chociaż mnie :). Facet mówi całkiem składnie, nie jąka się i czasem nawet coś ciekawego powie. Nie jest może najlepszym ekspertem, ale komentatorem niezłym. Szczególnie jeśli porówna się go do dwóch innych kolegów po fachu, którzy czasem niestety również dostają szansę komentowania spotkań. Mam na myśli Pana Wójtowicza (...)
Ale i tak wszystkich wyżej wymienionych swoją niekompetencją i "pajacowatością" bije Pan Wanio.
Wszystko pięknie, tylko że nie porównywałabym Wójtowicza z Iwańczykiem. Ten pierwszy zasiada w studio jako ekspert i, jeśli już porównywać, to może weźmy inną miarkę: Mazur, (w zeszłym sezonie) Jarosz, Dacewicz, Drzyzga. Kogoś pominęłam?

Za to Iwańczyka-komentatora można porównać do: Swędrowskiego, Magiery, Lepy, Wanio (Mielewski komentuje mecze, czy tylko siedzi w studio?). I w tym gronie Iwańczyk...no cóż...może i się nie jąka (swoją drogą, niespecjalny wyczyn jak na dziennikarza), ale styl ma nieciekawy. I do tego te wieczne peany na cześć Skry...Bliżej mu do rzecznika prasowego pana Piechockiego.
Wanio jest trochę szurnięty, ale mnie osobiście nie irytuje i zaznaczam, że użyłam słowa "szurnięty" bo nie kojarzy się pejoratywnie ;) Generalnie to chyba najbardziej charakterystyczny z komentatorów i najbardziej wyluzowany.
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Roan
Posty: 1094
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 10:56
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Roan »

d12343 pisze:I do tego te wieczne peany na cześć Skry...Bliżej mu do rzecznika prasowego pana Piechockiego.
No nie wiem, to zależy jak pochwali to mu bliżej, jak się nie zgodzi to mu dalej :D zresztą tak jak z większością rozsądnych dziennikarzy. Aktualnie większość przyjmuje za zwolennika Skry osoby które odważą się zdradzić(lub przypadkiem im się wymsknie) swoją pozytywną opinie na dowolny temat związany ze Skrą. Zresztą jak ostatnio śledzę te wszystkie komentarze na temat Skry to mi się Seksmisja przypomina:"Nie odpowiadamy talko za gradobicia i trzęsienia ziemi".

Ogólnie wydaje mi się że Iwańczyk jest ok, a przyczepić się do każdego można.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Pele »

Właśnie isę dowiedziałem, że warszawka gra w Pluslidze dlatego ze była fuzja midzy polibudą a JAdarem - dobrze że o tym iwańczyk poinformował bo bym ciągle myślał, ze polibuda kupiła miejsce w lidze od radomia :D
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Antonella Hard Core »

Pewnie go zmyliła spora liczba byłych zawodników Jadaru w obecnych składzie Politechniki. Inaczej nie można tego tłumaczyć
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Pele »

Antonella Hard Core pisze:Pewnie go zmyliła spora liczba byłych zawodników Jadaru w obecnych składzie Politechniki. Inaczej nie można tego tłumaczyć
Oj można tłumaczyć. Na przykład tym, że się gość nie przygotował do relacji bo dla niego liczy się tylko pge
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Asta »

Nie wiem po jakiego Iwańczyk po meczu pytał się na antenie w pomeczowym wywiadzie czy zna słowa hymnu polskiego?
Powiedzcie mi PO JAKIEGO grzyba?
Awatar użytkownika
Xaar
Posty: 497
Rejestracja: 25 paź 2010, o 21:08
Płeć: M

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Xaar »

Niestety Iwańczyk to największe nieporozumienie Polsatu. Co ten gość tam robi to ja nie wiem.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: Pele »

Xaar pisze:Niestety Iwańczyk to największe nieporozumienie Polsatu. Co ten gość tam robi to ja nie wiem.
Robi za gwiazdę
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: azsiak88 »

Pele pisze:
Xaar pisze:Niestety Iwańczyk to największe nieporozumienie Polsatu. Co ten gość tam robi to ja nie wiem.
Robi za gwiazdę
Inaczej mówiąc za "Słońce Polsatu"
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
quentin7
Posty: 130
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:39
Płeć: M
Lokalizacja: a różnie...
Kontakt:

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: quentin7 »

Rozumiał ktoś wczoraj Niemczyka po 20:30, bo ja nie bardzo.

Magiera też się popisał we wtorek. Piłkę zagrywał Rusek, a ten palnął o świetnej wystawie Łomacza. Jak na złość była powtórka i była też minutowa cisza. Przyznać do błędu czasem też trzeba się umieć.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Wojciech Drzyzga i inni eksperci

Post autor: weary_skier »

"Aktualny mistrz Polski z aktualnym v-ce mistrzem Polski"- Wanio o meczu Skra-Sovia.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”