M-System - nowatorski system rozgrywek

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: M-System - nowatorski system rozgrywek

Post autor: Noworoczny »

Ja już napisałem: mnie się system podoba. Im mniej takich meczów, jak wczorajszy (JW-AZSCZ - piszę skład dla tych, co będą czytać ten wątek za 18 lat) tym lepiej. Te gorsze grałyby między sobą. Mecze by były wyrównane. Można by je było transmitować, żeby zadowolić sponsorów. Może sponsorzy by byli nawet bardziej zadowoleni, bo ich drużyny częściej by wygrywały na antenie, niż teraz.
Jedyne co, to chciałem go lekko udoskonalić.
Ale już. Wyłączam się.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: M-System - nowatorski system rozgrywek

Post autor: pewniak »

StanLee pisze:To jako twórca tematu, lansując coś, napisz wszystkie plusy. Będzie po prostu łatwiej.
Bo ja widzę, że piszesz o dwóch plusach. Że grają zespoły o podobnym poziomie ze sobą, i że wszyscy grają od początku na poważnie.
Plusy wynikają ze specyfiki systemu i każdy może je wychwycić z własnego punktu widzenia. Jak dla mnie największym plusem (zwłaszcza w siatkówce i przy takim a nie innym sezonie reprezentacyjnym) jest dowolne planowanie liczby rozegranych kolejek. Oczywiście określonych przed rozpoczęciem sezonu. Nie ma potrzeby zmieszczenia w ograniczonym czasie 26 kolejek sezonu zasadniczego (jak teraz) tylko można ustalić 21, 22 albo 23.

Co do play offów, to napisałem że moim zdaniem są tu niepotrzebne, ale nic nie stoi na przeszkodzie by i tutaj kończyły sezon.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: M-System - nowatorski system rozgrywek

Post autor: StanLee »

pewniak pisze:Co do play offów, to napisałem że moim zdaniem są tu niepotrzebne, ale nic nie stoi na przeszkodzie by i tutaj kończyły sezon.
Ale przecież z playoffami może się okazać, że Resovia i Skra zagrają razem 8-9 meczów w sezonie. A tu jeszcze Puchar Polski, Liga Mistrzów, kto wie, jak to się potoczy. Ile tematów będziesz musiał zakładać. :D No i to wyklucza jedyny plus, który zauważyłem, czyli granie na poważnie od początku. Tzn. nic w rundzie zasadniczej by się nie zmieniło.
pewniak pisze:Oczywiście określonych przed rozpoczęciem sezonu. Nie ma potrzeby zmieszczenia w ograniczonym czasie 26 kolejek sezonu zasadniczego (jak teraz) tylko można ustalić 21, 22 albo 23.
Włosi to skutecznie robili w ''naszym'' systemie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”