Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby marcin_r » 18 Jul 2011, o 15:27

No wiecie Kadziewicz ma w Rosji dobra opinie tylko po jednym sezonie niespodziewanie pozbył sie go Szypulin a po kolejnym sezonie niespodziewanie pozbył sie go Konstantinow. No i jednak spadek sportowy z Biełgorodu do Surgutu jest dosc znaczny.
Poza tym to prawda co pisze innuedo ale jednak roznica miedzy Muserskim a Kadziewiczem to był jeden rzad wielkosci a i w Surgucie Kadziewicz najlepszym srodkowym zespołu nie był.A przypomne on jest obcokrajowcem a obcokrajowiec ma ciagnac zespół tymczasem lepeij na srodku grali Raymaekers i Aszczew z Nowosybirska Kryckij z Fakiełu oczywiscie Muserskij, jego kolega Gucaljuk Szczerbinin I Poroszin. Czyli conajmniej 7 graczy a zasadniczo jest tylko 24 miejsca na srodku w lidze. A kilku kolejnych grało a zblizonym poziomie. Wiec teza ze Kadziewicz jest w czołowce srodkowych jest naciagana a przeciez sypał mu młody Kobzar juz powoływany na do kadry wiec na rozegranie raczej nie ma co narzekac
marcin_r
 


Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby innuendo » 18 Jul 2011, o 21:52

marcin_r wrote:No wiecie Kadziewicz ma w Rosji dobra opinie tylko po jednym sezonie niespodziewanie pozbył sie go Szypulin a po kolejnym sezonie niespodziewanie pozbył sie go Konstantinow.


Jak się chce tworzyć teorie spiskowe, to z pewnością znajdzie się sposób. A może lepiej zapoznać się z faktami? Szypulin zaproponował Kadziewiczowi pozostanie w LokoB na drugi sezon, a nie musiał, bo kontrakt był roczny. Zresztą w Rosji obcokrajowcy najczęściej podpisują roczne kontrakty. "Pozbyto" to się Zibiego z Surgutu w trakcie sezonu. Po zakończeniu sezonu i dogadaniu Kadziewicza na drugi rok Szypulin nagle zrobił nowe roszady, pojawiła się możliwość sprowadzenia Kosariewa, kosztem zaoszczędzenia na środku. Wynajęto Spajica, najprawdopodobniej na ławkę, miano inwestować w młodego rosyjskiego środkowego. Szypulin zachował się fatalnie wobec Łukasza, co zresztą w takim duchu skomentowali kibice drużyny (mocno trzymający kciuki za pozostanie Kadziewicza w zespole). Nie miało to jednak wiele wspólnego z samą grą Kadziewicza w sezonie.

Obecna sytuacja z Konstantinowem naprawdę nie pozostawia wątpliwości co do intencji trenera. Sam Konstantinow mówi otwartym tekstem, ale Ty nadal tworzysz teorię jakoby Kadziewicz w czymś nawalił.

Piszesz, dość naiwnie, jakby transfery między klubami były sprawą opartą tylko i wyłącznie o wartość sportową zawodników. Albo jakby szyld klubu automatycznie dawał gwarancję "najlepszości" zawodnika. Gdyby tak było, Możdżonek byłby najlepszym środkowym Plus Ligi, a gra Bartmana w Politechnice kompletnym upadkiem sportowym. :] LokoB przed sezonem 2009/2010 celował co najwyżej w piąte miejsce w tabeli. Zdobyli srebro, do czego wydatnie przyczynił się również Kadziewicz. Trzeba naprawdę złej woli, żeby deprecjonować jedyne jak do tej pory wicemistrzostwo Superligi zdobyte przez polskiego zawodnika.

Zabawna jest obserwacja, że Muserskij jest lepszy od Kadziewicza. A od kogo nie jest? Może inaczej: od kogo jest niższy? Co do rozegrania, to akurat w LokoB sypał bardzo słaby Bagriej, potem Kournetas - też bez fajerwerków. Ale obaj konsekwentnie rzucali do Muserskiego dwa razy tyle piłek, co do Kadziewicza. Czy tylko dlatego, że Muserskij kończył wszystko? Nie kończył. Kto zna Szypulina, wie jakie eksperymenty przeprowadzał na boisku - zwłaszcza w przypadku Muserskiego (włącznie z przestawianiem go na atak, według swojej koncepcji tworzenia "graczy totalnych"; trudno nawet statystyki porównać).

Co do Kobzara, lepiej nie przesadzać z jego wyjątkowym talentem. No chyba, że go widziałeś na boisku w Sbornej? Fakt powołania do kadry też świadczy o wielkości zawodnika? Mamy w kadrze Kłosa, Kosoka i mamy Nowakowskiego z Możdżonkiem, których występ choćby w LŚ chyba nie pozostawia wątpliwości, że środek jest kolosalną bolączką naszej reprezentacji. Kadziewicz w dobrej formie to nadal najlepszy polski środkowy, z najszybszą ręką, w dodatku jako jedyny z porządną, zróżnicowaną zagrywką. Ciekawe który z naszych reprezentacyjnych środkowych dałby radę rozegrać dwa przyzwoite sezony w Superlidze i jeden z nich zakończyć medalem? Nie mówiąc już o staniu się "duszą i motorem drużyny", w dość jednak ekstremalnych warunkach. Przeciwko komu grali w sezonie nasi reprezentacyjni środkowi? Kogo po drugiej stronie siatki miał Kadziewicz?

Na koniec uwaga o trenerach Superligi. Jeżeli nie są zadowoleni z zawodnika, to ten zawodnik kończy jak Spajic i Bartman, czyli pakuje walizki zanim sezon na dobre się rozkręci. Tam nie ma pieszczot i nie ma kurtuazji. Trener o własnym zespole lub zawodniku potrafi powiedzieć przed kamerami, że delikwent w ogóle nie nadaje się do ekstraklasy. Obcokrajowiec to ktoś, z kim patyczkują się jeszcze mniej. O Łukaszu nigdy nie pojawiła się negatywna opinia, a on sam dobrze reprezentuje nasz kraj na zagranicznych parkietach. Warto o tym pamiętać, zamiast tworzyć wokół niego negatywną atmosferę opartą na domysłach.
innuendo
 
Posts: 21
Joined: 30 Jun 2010, o 19:53

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby SerCos » 18 Jul 2011, o 22:05

Dokładnie, zgadzam się w pełni powyższym, jako przykład można także dać z żeńskiej siatkówki Kozuch, którą równo zjechał trener Zariecza po zakończeniu sezonu.
SerCos
 
Posts: 2894
Joined: 13 Jun 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby marcin_r » 19 Jul 2011, o 10:43

Powtórze Kadziewicz w ostatnich dwóch sezonach nie był nawet 1 srodkowym swojego zespołu a jest obcokrajowcem. Skonczyło sie to negatywna ocena jego przydatnosci do zespołu i pozbyciem sie najpierw z mocnego Biełgogorie a teraz ze słabego Surgutu. Bo legioner musi błyszczec a nie byc tylko dodatkiem do zespołu gdy taki legioner to po prostu stracone miejsce dla kogos lepszego.
Nie kwestionuje tego ze Kadziewicz to dobry zawodnik tylko na srodku grajac w Rosji to troche mało bo tam zawodnik na jego poziomie jest conajmniej 10 z czego wiekszosc to Rosjanie i praktycznie kazdego roku wyskakuje przynajmniej jeden na dobrym poziomie. A z jakiegos powodu Kadziewicz w zadnym klubie w Rosji nie grał dłuzej niz rok.
marcin_r
 

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby dreamer » 19 Jul 2011, o 10:56

innuendo wrote:...Spajic nie dotrwal nawet do... pierwszego meczu ligowego. Zwolniono go jakiś tydzień przed pierwszym meczem ze względu na słabą kondycję sportową. Szypulin nie wyszedł dobrze na tym manewrze, a wydaje się, że i tak nie szykował Spajica do szóstki.

Możesz podać źródło tych wyssanych z palca bzdur ??? !!!
Choć szczerze mówiąc nie zdziwię się, jeżeli się okaże, że niestety właśnie ci zaginęło... bo nic z tego co jest napisane w cytowanym fragmencie nie jest prawdą, poza faktem, że Spajic odszedł przed rozpoczęciem rozgrywek.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
User avatar
dreamer
 
Posts: 7280
Joined: 21 Aug 2007, o 11:57
Location: Poznań
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby marcin_r » 19 Jul 2011, o 11:17

Dla przykładu
Atak
Muserskij 197/333 59% 69 bloków
Raymeakers
113/172 66% 66 bloków
Aszczew 116/183 63% 59 bloków
Kazakow 112/197 57%
Kadziewicz 113/197 57% 51 bloków
Gucaljuk 108/189 57% 76 bloków
Poroszin 120/209 57% 57 bloków
Apalikow 94/171 60 bloków
Szczerbinin 74/134 55% 68 bloków

Graczy z zblizoną skutecznoscia jak Kadziewicz wsrod srodkowych jest od cholery wiec ich wszystkich nie wypisywałem w bloku było 9 lepszych srodkowych i Rivaldo z taka sama iloscia bloków. W zagrywce Kadziwicz tez wsrod srodkowych sie nie wyrózniał/
marcin_r
 

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby innuendo » 19 Jul 2011, o 13:17

dreamer wrote:
innuendo wrote:...Spajic nie dotrwal nawet do... pierwszego meczu ligowego. Zwolniono go jakiś tydzień przed pierwszym meczem ze względu na słabą kondycję sportową. Szypulin nie wyszedł dobrze na tym manewrze, a wydaje się, że i tak nie szykował Spajica do szóstki.

Możesz podać źródło tych wyssanych z palca bzdur ??? !!!
Choć szczerze mówiąc nie zdziwię się, jeżeli się okaże, że niestety właśnie ci zaginęło... bo nic z tego co jest napisane w cytowanym fragmencie nie jest prawdą, poza faktem, że Spajic odszedł przed rozpoczęciem rozgrywek.

dreamer


Po pierwsze, grzeczniej, proszę. Odrobina uprzejmości jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Po drugie:

"Начиная с октября 2010 года, клуб расстался с рядом игроков, первым из которых стал аргентинский легионер, центральный блокирующий Алехандро Спайич. Аргентинец, несколько лет назад уже игравший в составе белгородского клуба, по состоянию здоровья не смог выдержать нагрузки, с которыми связано выступление клуба топ-уровня в нескольких турнирах сезона одновременно."

- to ze strony klubu.
Na stronie nie ma już, niestety, od dawna wywiadu z trenerem Szypulinem, który na początku sezonu krótko wypowiedział się na ten temat. Kondycja Spajica nie pozwalała mu nawet odbywać efektywnych treningów. W sumie o sprawie dużo nie mówiono, bo Spajic to zasłużony dla LokoB zawodnik i starano się rzecz załatwić dyskretnie. Nawet kibice LokoB. byli zaskoczeni szybkim pożegnaniem z zawodnikiem. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, możesz poczytać forum LokoB z tamtego okresu.
innuendo
 
Posts: 21
Joined: 30 Jun 2010, o 19:53

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby innuendo » 19 Jul 2011, o 13:49

marcin_r wrote:Powtórze Kadziewicz w ostatnich dwóch sezonach nie był nawet 1 srodkowym swojego zespołu a jest obcokrajowcem. Skonczyło sie to negatywna ocena jego przydatnosci do zespołu i pozbyciem sie najpierw z mocnego Biełgogorie a teraz ze słabego Surgutu. Bo legioner musi błyszczec a nie byc tylko dodatkiem do zespołu gdy taki legioner to po prostu stracone miejsce dla kogos lepszego.
Nie kwestionuje tego ze Kadziewicz to dobry zawodnik tylko na srodku grajac w Rosji to troche mało bo tam zawodnik na jego poziomie jest conajmniej 10 z czego wiekszosc to Rosjanie i praktycznie kazdego roku wyskakuje przynajmniej jeden na dobrym poziomie. A z jakiegos powodu Kadziewicz w zadnym klubie w Rosji nie grał dłuzej niz rok.


I Ty ten powód poznałeś, chociaż to są dwie odmienne sytuacje i każda klarowna. Masz swoją teorię i nie zmieni jej ani wypowiedź Konstantinowa, ani słowa Szypulina czy Chabibullina. Będziesz za to używał mocno nacechowanych negatywnie słów, aby stworzyć takie a nie inne wrażenie.

Legionista "musi błyszczeć" i dlatego Szypulin postawił na Spajica, który nawet treningu nie wytrzymywał? :)

Tak, w Rosji jest wielu doskonałych środkowych i nikt nie twierdzi, że powinni za Kadziewiczem piłki nosić. Nadużyciem (żeby nie nazwać tego inaczej) jest jednak to, co mówisz o negatywnej ocenie i uparte deprecjonowanie jego wkładu w sukcesy LokoB. i grę Gazpromu. Nie będę już wracać do tych cech zawodnika, których nie widać w statystykach, a które tak docenili rosyjscy fani siatkówki. Najwyraźniej dla Ciebie nie mają znaczenia. Jednak wybitni trenerzy trzymający blisko kadry takich ludzi jak Gruszka czy Świderski nawet wtedy, kiedy ci praktycznie nie wchodzą na boisko, mogliby coś o tej szczególnej wartości zawodnika powiedzieć.

(Jeśli chodzi o zagrywkę, Kadziewicz był dość regularnie najczęściej zagrywającym w meczu, czyli po jego zagrywce drużyna zdobywała punkt.)

Kadziewicz nie chce grać w Polsce i najprawdopodobniej zrobi wszystko, aby nie grać (a szkoda). Nie przyjmował ofert z Polski z rozmaitych powodów. Część tych powodów jest ogólnie znana, część nie. Gdyby się zastanowić, można by powiedzieć, że dorabianie mu gęby w polskim piekiełku jest jednym z nich.
innuendo
 
Posts: 21
Joined: 30 Jun 2010, o 19:53

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby madlark » 19 Jul 2011, o 13:57

innuendo wrote:Kadziewicz nie chce grać w Polsce i najprawdopodobniej zrobi wszystko, aby nie grać (a szkoda). Nie przyjmował ofert z Polski z rozmaitych powodów. Część tych powodów jest ogólnie znana, część nie. Gdyby się zastanowić, można by powiedzieć, że dorabianie mu gęby w polskim piekiełku jest jednym z nich.

To chyba nie do końca prawda, skoro Grzyb regularnie proponuje go polskim klubom?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
User avatar
madlark
 
Posts: 13544
Joined: 15 May 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby innuendo » 19 Jul 2011, o 14:08

W takim razie dlaczego choćby w tym sezonie transferowym odmówił zabiegającej o niego AZS PW? Czyżby zawodnik i menadżer nie uzgadniali działań? Chociaż... sądząc po tym jak Grzyb właśnie nie dopiął spraw swojego klienta, może i tak jest? :)
innuendo
 
Posts: 21
Joined: 30 Jun 2010, o 19:53

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby marcin_r » 19 Jul 2011, o 14:19

Dwie uwagi
Legioner nie jest po to zeby budowac atmosfere chocby z tego powodu ze to legioner. On ma ciagnac gre zespołu a Kadziewicz nie był nawet I srodkowym w swoich zespołach. Czyli zadania nie spełniał

Inaczej trzeba przedstawic strukture blokowania
Jakby wziasc pod uwage liczbe bloków na set Kadziewicz jest dopiero 12 z wynikiem 0.6 i zdecydowanie odstaje od liderow Szczerbinina 0.97 bloka na set Muserskiego 0.85 Gacaljuka 0.84 Kuzniecowa 0.84 Raymakersa 0.8
W ogole 11 gracz Ambrosimow ma wynik 0.67. Jak widac roznica w bloku jest duza. jeszcze gorzej było w play-outach gdzie był dopiero 7 z wynikiem tylko 0.56 podczas gdy David Lee miał az 1.29 bloka na set
marcin_r
 

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby innuendo » 19 Jul 2011, o 14:28

marcin_r wrote:Dwie uwagi
Legioner nie jest po to zeby budowac atmosfere chocby z tego powodu ze to legioner.


Musisz koniecznie powiedzieć o tym zarówno rosyjskim trenerom jak i kibicom. I jeszcze komentatorom. Całkiem na próżno się cieszyli, że Kadziewicz motywuje, podrywa zespół do walki albo uspokaja sytuację na boisku. Przecież nie miał tego w opisie obowiązków. :D
Dajmy już sobie spokój, bo mówimy o różnych rzeczach. :) Pozdrawiam.
innuendo
 
Posts: 21
Joined: 30 Jun 2010, o 19:53

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby dreamer » 19 Jul 2011, o 15:27

innuendo wrote:..."Начиная с октября 2010 года, клуб расстался с рядом игроков, первым из которых стал аргентинский легионер, центральный блокирующий Алехандро Спайич. Аргентинец, несколько лет назад уже игравший в составе белгородского клуба, по состоянию здоровья не смог выдержать нагрузки, с которыми связано выступление клуба топ-уровня в нескольких турнирах сезона одновременно."

- to ze strony klubu.
Na stronie nie ma już, niestety, od dawna wywiadu z trenerem Szypulinem, który na początku sezonu krótko wypowiedział się na ten temat. Kondycja Spajica nie pozwalała mu nawet odbywać efektywnych treningów. W sumie o sprawie dużo nie mówiono, bo Spajic to zasłużony dla LokoB zawodnik i starano się rzecz załatwić dyskretnie. Nawet kibice LokoB. byli zaskoczeni szybkim pożegnaniem z zawodnikiem. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, możesz poczytać forum LokoB z tamtego okresu.

1. Jeżeli napisałem, że podawane przez ciebie informacje o Spajicu są bzdurne, to nie po to, żeby ciebie obrazić, tylko dla uświadomienia, że czasami podawane są na forach rzeczy niestworzone, nie mające wiele wspólnego z faktami.
2. Spajić odszedł z Biełgorodu, bo w okresie przygotowawczym odnowił mu się stary uraz, z którego powodu rzeczywiście nie mógł realizować pełnego cyklu treningowego i gdyby został w klubie, to na pewno do końca listopada nie wyszedłby na boisko.
3. Po powrocie do Argentyny został zatrudniony w klubie Sarmiento de Chaco, gdzie jego uraz i konieczność około dwumiesięcznej przerwy nie miała aż takiego znaczenia, ze względu na późny termin startu Liga Argentina. rzeczywiście, w pierwszych meczach fazy zasadniczej jeszcze nie wystąpił, bo było to pod koniec listopada 2010, ale już w pierwszym tygodniu grudnia wyszedł na parkiet, szybko wszedł w rytm meczowy i był przez fazę zasadniczą filarem drużyny. Niestety, pod koniec fazy zasadniczej zaczęły mu doskwierać te same problemy które nie pozwoliły zacząć mu sezonu na początku października w Biełgorodzie.
4. Chodzi mi tylko o nie traktowanie lekkomyślnie informacji o jednym z najlepszych środkowych ostatnich 20 lat (i chyba także w historii siatkówki), bez wniknięcia w sedno sprawy.

dreamer
Last edited by dreamer on 19 Jul 2011, o 17:03, edited 1 time in total.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
User avatar
dreamer
 
Posts: 7280
Joined: 21 Aug 2007, o 11:57
Location: Poznań
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby SerCos » 19 Jul 2011, o 16:16

On ma ciagnac gre zespołu


A co to ma znaczyć? Bo ja rozumiem, że powinni sprowadzać tylko przyjmujących abo atakujących. Bo sprowadzenie swego czasu Sałparowa według tej teorii mijało się z celem, bo on w żaden sposób nie mógł ciągnąć gry swojego zespołu.

Wywiad z Muserskim na stronie PlusLigi:

- Przed dwoma laty w Biełgorodzie miał pan okazję grać razem z polskim środkowym, Łukaszem Kadziewiczem? Czy jest pan zaskoczony, że Łukasz już od kilku sezonów nie występuje w reprezentacji Polski?
- Z Łukaszem miałem bardzo dobre relacje. Zawdzięczam mu kilka cennych wskazówek jeśli chodzi o grę na pozycji środkowego, ponieważ on ma spore doświadczenie w grze na środku siatki. Natomiast to, że Łukasz nie gra już od jakiegoś czasu w reprezentacji wynika pewnie z jego wieku. Widać, że Polska ma kilku młodych zawodników na tej pozycji.


Statystyki nie mówią wszystkiego o zawodnikach i o ile można się przyczepić do tego, że nie przedłużono z nim kontraktu w Biełgorodzie, choć nie wiadomo z jakich konkretnie powodów i czy była w tym wina Polaka, to w Surgucie nowy trener zdecydował o rozwiązaniu kontraktu, więc nie widzę związku, co więcej skoro podpisano przedwstępny kontrakt to raczej problemów z nim nie było.
SerCos
 
Posts: 2894
Joined: 13 Jun 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby marcin_r » 19 Jul 2011, o 17:47

Powtórze
Faktem jest ze Kadziewicz jest lubiany przez rosyjskich kibiców co mozna zauwazyc na forum Lokomotiwu Biełgorod choc z tym bym tez nie przesadzał bo z obecnych graczy duzo bardziej cenieni sa Tietiuchin Chamuckich Kosariew Muserskij Dinejkin Chtiej a z dawnych Meana i Spajic chociazby. Wiec nie tworzmy legendy ze jest ulubiencem bo tak nie jest. Dla przykłądu o Siergieju Baranowie nabito ponad 600 postów a o Kadziewiczu 60 nie mowie juz o legendach o których sa liczby wieksze i tak np o Chamuckim napisano 1500 postów Jest tylko docenianym za predyspozychje mentalne obcokrajowcem. Zreszta co symptomatyczne statystycznie najwiecej pozytywnego PR Łukaszowi na tym forum robiły .... fanki z Polski co zostawiam bez komentarza. Jak ktos nie wierzy niech sobie sprawdzi http://forum.belogorievolley.ru/viewtop ... =57&t=3184 ten i inne tematy

Inna kwestia jest to ze on nie był nawet pierwszym srodkowym w swoim klubie a w statystykach ligowych plasuje sie na przełomie pierwszej i drugiej dziesiatki gdzie klasyfikowanych na powaznie jest moze ze 30 graczy wiec jesli jest czołowym srodkowym ligi to ta czołowka musi byc bardzo szeroka.
Jakby wymienic wszystkich obcokrajowców z ligi to zaraz by sie okazało ze Łukasz był jednym z najmniej znaczacych legionerów dla wyników swojego zespołu. Moze z taakim Salahem by wygrał ale nie wiem czy z kims jeszcze. A tacy zawodnicy sa w Superlidze niepotrzebni bo mozna zatrudnic takiego Jezowa Proskurnie czy Jegorczewa i efekt bedzie podobny a miejsce dla obcokrajowca zostanie zachowane.
marcin_r
 

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby SerCos » 19 Jul 2011, o 18:33

A czy to dziwne, że rodaków cenią bardziej niż obcokrajowców?

Karuzela transferowa wrze. Nazwisko Kadziewicza pojawiło się na liście życzeń klubów z PlusLigi. Jednak trener Gazpromu Jugry Surgut poinformował, że popularny "Kadziu" nigdzie się nie wybiera.


To chyba wystarczy za komentarz, gdyby nie Konstantinow to Kadziewicz zostałby w Surgucie, więc o żadnych problemach z charakterem nie może być mowy w kontekście nie przedłużenia umowy z Kadziewiczem.
SerCos
 
Posts: 2894
Joined: 13 Jun 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby marcin_r » 19 Jul 2011, o 19:22

Nie dziwne tylko nie jest prawda ze jest to jakis ulubieniec kibiców jak twierdzi innuedo. Jest to po prostu szanowany zawodnik nic wiecej. Do miana gwiazdy lub ulubieńca kibiców jest mu bardzo daleko.

A co do meritum powtórze Kadziewicz zdecydowanie był jednym z tych legionerów którzy najmniej wpływali na grę swojego zespołu raz z tego powodu ze grał na mniej waznej pozycji dwa ze nie był nawet najlepszym srodkowym w swoim zespole a w klasyfikacji srodkowych był w pod koniec pierwszej albo i w drugiej dziesiatce. Był dopiero 5 punktujacym swojego zespołu

Problemy Kadziewicza zaczeły sie wtedy gdy klub chciał sciagnac obcokrajowców bo przypomne Kadziewicz był jedynym obcokrajowcem w zespole co raczej w silniejszych zespołach jest niespotykane. Wynikało to raczej z tego ze jest to dosc biedny klub bazujacy na młodych talentach (Gucaljuk Biriukow Kobzar, Nosenko) graczach po okresie najwiekszych triumfów (Szulepow) i reszcie sredniakach
Osobiscie uwazam ze Todorow bedzie grał na zblizonym poziomie a dałem juz przykłady rosyjskich graczy, których zatrudnienie nie skutkowałoby znaczacym spadkiem poziomu sportowego a miejsce dla obcokrajowca byłoby zachowane.

Byc moze trener Chabibulin zreszta wielce zasłuzony dla tego klubu popełnił pare błędów transferowych i dlatego został zwolniony. Bo on tam pracował chyba od założenia tego kluby a conajmniej dekade wiec poprzedni sezon musiał zostac rozliczony mocno negatywnie. A głowna słaboscia klubu było własnie nieposiadanie obcokrajowców ciagnacych zespół. Bo chyba tylko jeszcze w zenujaco słabym Kaliningradzie legionerzy mieli tak samo mały pozytywny wpływ na wyniki zespołu.
marcin_r
 

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby madlark » 19 Jul 2011, o 21:20

O Kadziewiczu napisał http://www.podsiatka.pl/main.php?func=print_news&sid=953.
Już dawno nie czytałem tak żenujących wypocin. :x
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
User avatar
madlark
 
Posts: 13544
Joined: 15 May 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby dreamer » 19 Jul 2011, o 21:35

madlark wrote:O Kadziewiczu napisał http://www.podsiatka.pl/main.php?func=print_news&sid=953.
Już dawno nie czytałem tak żenujących wypocin. :x

Nie jest to tekst którego autor zasługiwałby na literackiego Nobla, ale nie widzę w nim informacji nieprawdziwych na temat Kadzia i specyfiki sytuacji w jakiej się znalazł.
Ja zresztą tej sytuacji nie oceniam aż tak tragicznie jak inni.
Uważam, że być może Kadziewicz ma przed sobą sezon w rzeczywiście jakimś mniej ważnym klubie, ale za to ma szansę na to, aby był to jakiś przełom w impasie w jakim się znajduje.
Moim zdaniem ideałem dla tego nieposkromionego charakteru byłaby Superliga brazylijska, która nauczyła pokory już przynajmniej kilku znanych zawodników spoza Brazylii.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
User avatar
dreamer
 
Posts: 7280
Joined: 21 Aug 2007, o 11:57
Location: Poznań
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby innuendo » 19 Jul 2011, o 21:38

Marcin r już sobie wszystko wymierzył. Opinię o graczu zmierzył ... ilością postów na forum, przy czym porównał ilość komentarzy na temat Brody (od zarania dziejów) i grającego sezon Kadziewicza. Oczywiście obliczył posty "pod nazwiskiem" gracza w osobnym wątku, nie zaglądając pod wątki meczowe, ligowe, pucharowe. W dodatku okazało się, że to Polacy komentowali mecze, których siłą rzeczy nie mogli widzieć, bo transmitowano je jedynie w rosyjskiej telewizji. :] Poza tym, rosyjscy kibice nie mają własnego rozumu i swoją opinię o zawodniku oparli na kilku wpisach z Polski, w których jest jedynie kilka miłych słów o Kadziewiczu. Marcin wie, że tak naprawdę Kadzia wcale tam nie lubili. Nie pasuje mu to jego przekonań i już. Dlatego nie ma znaczenia co pisali/mówili komentatorzy sportowi, nie ma znaczenia, że Rosjanie pisali mniej więcej tak: "przed sezonem ktoś nas ostrzegał (może Marcin r?) :D, że Kadziewicz rozwali nam drużynę, tymczasem okazuje się, że to właśnie on jest ogniwem scalającym zespół". Marcin r wie, że kibice, którzy pisali, że Kadziewicz to dusza i motor drużyny oraz prawdziwy walczak ulegli jakimś podprogowym sugestiom z Polski. ;)

«Столько много лестных отзывов у нас не звучало больше ни о ком», – свидетельствуют по окончании сезона-2009/10 посетители форума белгородских болельщиков. «Душа команды» – такой характеристикой они наградили по итогам сезона любимого игрока Л.Каджевича. «И мотор команды» – добавляет другой почитатель таланта спортсмена. Приз зрительских симпатий, увы, в волейболе не вручается. Проводись такой опрос не внутри одной команды, а в рамках всего чемпионата России, вполне вероятно, что наибольшее число голосов собрал бы этот искренний, неравнодушный и трудолюбивый парень (это опять – устами болельщиков).
Мужчина и женщины находили в польском блокирующем совсем разные достоинства: «Проголосовал за Каджевича! По душе всегда игроки-бойцы!» В подтверждение чего посетитель форума приводит кавказскую поговорку: если сердце из железа, то и деревянный кинжал хорош! Свидетельством бойцовских качеств центрального блокирующего служит последний штрих к его игре в минувшем чемпионате. Четвертая финальная игра против будущего чемпиона «Зенита» белгородцам явно не удалась, но больше всех очков в ней в составе хозяев площадки записал на свой счет 29-летний Лукаш Каджевич. В краткосрочном блицкриге казанцев он умудрился отметиться девять раз – очень даже неплохо для блокирующего в трехсетовом проигранном поединке!

«Колебалась между Димой Мусэрским и Лукшем Каджевичем - и все-таки за Лукаша. Очень понравилось, как он поддерживал остальных. Именно что - душа команды. Для иностранца это почти невероятно»

"Как жаль, что весь этот хор обожателей Лукаша Каджевича совсем не слышен тренеру польской сборной Даниэлю Кастеллани! Аргентинец в упор не видит этого зрелищного игрока в национальной команде. Якобы, сей приятный во всех отношениях парень способен внести разлад в коллектив. Большую нелепицу трудно придумать. Лукаш всегда сплачивает коллектив, в котором играет, подбадривает партнеров в трудных ситуациях. Что касается качества игры, то последний сезон в «Локомотиве» получился ударным – в Белгороде блокирующий собрал массу лестных отзывов о своей игре."

Mamy u Marcina r również delikatną sugestię, że w Surgucie "pozbyto się" Chabibullina, z powodu nieudanych transferów (oczywiście w tym transferu Kadziewicza). Nie szkodzi, że Chabibullin pozostaje dyrektorem klubu i strategiczne decyzje pozostają w jego gestii.

"Впервые за 15 лет существования клуба, который он создал, Рафаэль Хабибуллин оставляет пост главного тренера „Газпрома-Югры”. Впрочем, волноваться не стоит – свое детище Рафаэль Талгатович не бросает, оставаясь на должности директора клуба, включающего в себя, помимо основной команды, довольно обширную инфраструктуру. Все стратегические и управленческие вопросы остаются в его ведении. Приглашение нового главного тренера – полностью его идея, призванная придать команде новый импульс через свежий взгляд приглашенного специалиста."

Mogą sobie w Rosji pisać co chcą. Ważne, że Marcin wyprowadzi nas z błędu, bo on wie, że Kadziewicz nikomu do niczego nie był potrzebny i wcale nie był ulubieńcem kibiców, bo Marcin zmierzył, że bardziej lubili Chtieja. Nawet ten, który sugerował zamianę ról w funkcji kapitana. :D Grunt to mieć dobrą miarkę. :D
innuendo
 
Posts: 21
Joined: 30 Jun 2010, o 19:53

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby madlark » 19 Jul 2011, o 21:48

dreamer wrote:Moim zdaniem ideałem dla tego nieposkromionego charakteru byłaby Superliga brazylijska, która nauczyła pokory już przynajmniej kilku znanych zawodników spoza Brazylii.

O Gabrychu raczej nie da się tego powiedzieć ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
User avatar
madlark
 
Posts: 13544
Joined: 15 May 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby innuendo » 19 Jul 2011, o 21:58

dreamer wrote:
madlark wrote:O Kadziewiczu napisał http://www.podsiatka.pl/main.php?func=print_news&sid=953.
Już dawno nie czytałem tak żenujących wypocin. :x

Nie jest to tekst którego autor zasługiwałby na literackiego Nobla, ale nie widzę w nim informacji nieprawdziwych na temat Kadzia i specyfiki sytuacji w jakiej się znalazł.
Ja zresztą tej sytuacji nie oceniam aż tak tragicznie jak inni.
Uważam, że być może Kadziewicz ma przed sobą sezon w rzeczywiście jakimś mniej ważnym klubie, ale za to ma szansę na to, aby był to jakiś przełom w impasie w jakim się znajduje.
Moim zdaniem ideałem dla tego nieposkromionego charakteru byłaby Superliga brazylijska, która nauczyła pokory już przynajmniej kilku znanych zawodników spoza Brazylii.

dreamer


Co masz na myśli pisząc o impasie? Fakt, że Konstantinow zostawił go na lodzie czy coś innego? Dwa ostatnie sezony nie były dla tego zawodnika impasem, a ten w LokoB. sam zawodnik uznał za najlepszy w swojej karierze.

Jeszcze raz co do charakteru. Naprawdę nie jest on jakoś szczególnie nieposkromiony w porównaniu do kilku młodych obecnych kadrowiczów. W Rosji ten charakter został uznany za atut. Nawet Raul Lozano uznał, że jedna ze stron tej charakterologicznej monety jest bardzo cenna na boisku. To chyba Lozano był dla Kadziewicza najlepszym nauczycielem pokory. Z drugiej strony, poskromiony Kadziewicz, to "martwy" Kadziewicz. Jednego Nowakowskiego już mamy.
innuendo
 
Posts: 21
Joined: 30 Jun 2010, o 19:53

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby marcin_r » 19 Jul 2011, o 22:16

Ja tam innuedo w przeciwienstwie do ciebie czynnie dzialam (mam tam pod 200 postów a przegladam regularnie od 4 lat)ale chyba nie liczysz ze bede zliczał wszystkie posty o Kadziewiczu. :] Jak nie masz na co zycia tracic to mozesz to robic. Ja w kazdym razie wiem ze o Kadziewiczu dyskusja zbyt ciekawa nie była. Raz sie zapytałem o opinie o nim to odpowiedziała mi az jedna osoba !!!
Zreszta jakbys tam czesciej bywała to bys wiedziala ze tam pisza userzy z całej Rosji. A Kadziewicz zadna gwiazda nie jest ot ligowy wyrobnik z predyspozycjami mentalnymi. Gwiazda na srodku to jest Muserskij ale on nawet w tym sezonie zycia Kadziewicza był od niego conajniej o klase lepszy. Zreszta co ja bede sie produkowal Kadziewicz był 11 w bloku a w ataku podobna skutecznosc miała wiekszosc ligi.
Atak
Muserskij 197/333 59% 69 bloków
Raymeakers
113/172 66% 66 bloków
Aszczew 116/183 63% 59 bloków
Kazakow 112/197 57%
Kadziewicz 113/197 57% 51 bloków
Gucaljuk 108/189 57% 76 bloków
Poroszin 120/209 57% 57 bloków
Apalikow 94/171 60 bloków
Szczerbinin 74/134 55% 68 bloków.
Tylko dodam ze jakby wziasc pod uwage liczbe bloków na set Kadziewicz jest dopiero 12 z wynikiem 0.6 i zdecydowanie odstaje od liderow Szczerbinina 0.97 bloka na set Muserskiego 0.85 Gacaljuka 0.84 Kuzniecowa 0.84 Raymakersa 0.8
W ogole 11 gracz Ambrosimow ma wynik 0.67. Jak widac roznica w bloku jest duza. jeszcze gorzej było w play-outach gdzie był dopiero 7z wynikiem 0.56 podczas gdy David Lee miał az 1.29 bloka na set.
W punktach na set wsrod srodkowych nie chce mi sie wszystkich liczyc kadziewicz był ogolnie 62 a wyprzedziło go conajmniej 5
Zreszta to prawda ze Chabibulin został jeszcze dyrektorem sportowym. Tylko klubem rzadzi tak naprawde senior Kobzar. Zreszta tez rzekomy piewca talentu Kadziewicza chyba musiał jako dyr sportowy przyklepac zamiane która pewnie klub sporo kosztowała bo nawet umowy przedstepnej sie tak priosto nie rozwiązuje. To czemu nie protestował?
Last edited by marcin_r on 19 Jul 2011, o 22:41, edited 6 times in total.
marcin_r
 

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby dreamer » 19 Jul 2011, o 22:27

innuendo wrote:...Co masz na myśli pisząc o impasie? Fakt, że Konstantinow zostawił go na lodzie czy coś innego? Dwa ostatnie sezony nie były dla tego zawodnika impasem, a ten w LokoB. sam zawodnik uznał za najlepszy w swojej karierze.

Jeszcze raz co do charakteru. Naprawdę nie jest on jakoś szczególnie nieposkromiony w porównaniu do kilku młodych obecnych kadrowiczów. W Rosji ten charakter został uznany za atut. Nawet Raul Lozano uznał, że jedna ze stron tej charakterologicznej monety jest bardzo cenna na boisku. To chyba Lozano był dla Kadziewicza najlepszym nauczycielem pokory. Z drugiej strony, poskromiony Kadziewicz, to "martwy" Kadziewicz. Jednego Nowakowskiego już mamy.

Tak, mówiąc o impasie w jakim znalazł się Łukasz mam na myśli to, że w dość niefortunnym czasie z punktu widzenia zabezpieczenia sobie miejsca pracy na przyszły sezon, znalazł się w dość podbramkowej sytuacji.
Ja uważam, że Łukasz sam chyba niezbyt chciałby wracać do PlusLigi już w tej chwili i to w takich okolicznościach. Dlatego uważam, że może idealnie podziałałaby na jego dalszą przygodę z siatkówką taka wręcz egzotyczna zmiana otoczenia - czyli np. na Superligę brazylijską.
Ja nie neguję, że w Rosji wielu kibiców i działaczy wypowiadało się o nim w superlatywach. Wszystko to chyba właśnie rozgrywa się na styku charakteru zawodnika, który ma pewne mocne cechy, dające mu szansę w pozytywny sposób wpływać na innych, gdy ci poddadzą się temu działaniu. Z drugiej strony w Polsce widać było, że to otoczenie raczej uruchamiało tę drugą stronę jego charakteru - o której też mówił Lozano.
Można więc powiedzieć, że charakter zawodnika to jedno, a to, jak on może być ukierunkowany i spożytkowany, to drugie. I to drugie - na co są liczne dowody - w zdecydowanej mierze zależne jest chyba od otoczenia w którym przychodzi zawodnikowi funkcjonować.

Powiedziałbym więc tak... Rosja to było niezłe otoczenie dla Łukasza, wcześniej Polska - chyba nie. Włoch nie umiem ocenić. Jednak coś mi mówi, że w Brazylii mógłby naprawdę zaskoczyć w pozytywnym sensie wielu ludzi obserwujących jego poczynania.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
User avatar
dreamer
 
Posts: 7280
Joined: 21 Aug 2007, o 11:57
Location: Poznań
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby innuendo » 19 Jul 2011, o 22:41

marcin_r wrote:ale chyba nie liczysz ze bede zliczał wszystkie posty o Kadziewiczu


Ale właśnie pracowicie zliczyłeś 60. :D
innuendo
 
Posts: 21
Joined: 30 Jun 2010, o 19:53

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby marcin_r » 19 Jul 2011, o 22:50

innuendo wrote:
marcin_r wrote:ale chyba nie liczysz ze bede zliczał wszystkie posty o Kadziewiczu


Ale właśnie pracowicie zliczyłeś 60. :D


Masz jeszcze cos merytorycznego do dodania czy bedziesz gadac podobne "madrosci"?

Ja przedstawiam twarde fakty z których wynika ze Kadziewicz nie był w czołowce srodkowych (11 w bloku, pod koniec pierwszej dziesiatki w punktach), był w ogonie legionerów jesli chodzi o wpływ na wyniki zespołu(62 miejsce wsrod punktujacych ligi). Nawet wsod zagranicznych srodkowych był dopiero 3 po Raymeakersie(to nie ulega najmniejszej watpliwosci) i Lee (faza zasadnicza jako ze Lee długo sie leczył jest niemiarodajna, w play-outach Lee 1.29 bloku na set Kadziewicz 0.53 bloku ledwo 6 wynik , Lee 2.43 punkta na set Kadziewicz ledwo 2). Nie jest to wielki wynik biorac pod uwage ze byo ich 3 a Raymakers wielkiej renomy nie ma. Jego kolega Gucaljuk 76 bloków przy 51 Kadziewicza w play-outach podobnie w ataku w play-outach 68 do 48 ogolnie lepszy w bloku zdecydowanie podobnie grali w ataku z tym ze Gucaljuk wiecej punktów, rowno w zagrywce.

Krótko mówiac fakty sa takie ze niestety nie spełnił oczekiwań i pozbyto sie go
Last edited by marcin_r on 19 Jul 2011, o 22:55, edited 1 time in total.
marcin_r
 

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby innuendo » 19 Jul 2011, o 22:53

dreamer wrote:Wszystko to chyba właśnie rozgrywa się na styku charakteru zawodnika, który ma pewne mocne cechy, dające mu szansę w pozytywny sposób wpływać na innych, gdy ci poddadzą się temu działaniu. Z drugiej strony w Polsce widać było, że to otoczenie raczej uruchamiało tę drugą stronę jego charakteru - o której też mówił Lozano.
Można więc powiedzieć, że charakter zawodnika to jedno, a to, jak on może być ukierunkowany i spożytkowany, to drugie. I to drugie - na co są liczne dowody - w zdecydowanej mierze zależne jest chyba od otoczenia w którym przychodzi zawodnikowi funkcjonować.


Absolutnie się z tym zgadzam. Nie można tego lepiej ująć.
Wiem z prywatnych wypowiedzi zawodnika, że na tyle "dojadła" mu sytuacja w Polsce, że wolałby grać gdziekolwiek, byle nie tu. Szkoda, bo jednocześnie sytuacja osobista z pewnością przemawia za bliskością do Olsztyna i podejmowane wybory muszą być dla zawodnika trudne. Osobiście mam nadzieję, że ten barwny siatkarz jeszcze ucieszy polskich kibiców swoją grą. Tym bardziej, że w mojej ocenie nie ustępuje żadnemu z naszych reprezentantów na tej pozycji, a wielu przewyższa umiejętnościami i talentem. Przy dobrym trenerze, w pełni formy jest świetnym zawodnikiem.
innuendo
 
Posts: 21
Joined: 30 Jun 2010, o 19:53

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby innuendo » 19 Jul 2011, o 22:57

Marcin r, to nie są moje mądrości, to są Twoje mądrości. :D
Jeśli się postarasz, zauważysz, że nie dyskutuję ze statystykami, tylko z Twoimi chwytami retorycznymi i naginaniem faktów, które zniekształcają obraz sprawy. Fakt, z którym nie dyskutuję to przede wszystkim wicemistrzostwo Superligi.
innuendo
 
Posts: 21
Joined: 30 Jun 2010, o 19:53

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby Chal » 19 Jul 2011, o 23:17

Twarde fakty mówią też, że zarówno Możdżonek, jak i Pliński, to gracze słabsi od Gunii. A jeśli chodzi o legionerów i ich wpływ na wyniki drużyny, to rozumiem, bo tak można przynajmniej wywnioskować z Twoich postów, że więcej do Łukasza dawał swojej drużynie np. Samica? I jeśli Łukasz się faktycznie nie sprawdził i to jest powodem jego zwolnienia, to w jakim celu podpisywano z nim umowę przedwstępną?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
User avatar
Chal
 
Posts: 6315
Joined: 7 Sep 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Postby arbas » 20 Jul 2011, o 00:26

Ja myślę, że najprostsze wytłumaczenia są często najlepsze - widocznie Konstantinow nie dogadywał się za dobrze z Kadziem podczas wspólnej gry w JW i dlatego nie chce go miec jako zawodnika w druzynie ktorą będzie prowadził.
arbas
 
Posts: 562
Joined: 20 Aug 2008, o 00:16
Płeć: M

PreviousNext

Return to Rosja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests