WKS Czarni Radom

TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: TommyLeeJones »

@reunion
Cały AZS Częstochowa jest ostatnio "kontrowersyjny" i nie dziwię się Redwitzowi, że grał słabiej, chociaż i tak błyszczał na tle zespołu, nie wiem czego tu oczekiwano, że będzie gryzł parkiet wśród tych mizerot, gdy oni i tak partaczą? Grał i robił swoje, w normalne drużynie zagrałby znacznie lepiej. Niestety ale u mnie Ryszard Bosek jest zdyskredytowany jako źródło informacji, to jest ten sam poziom co temat Kurka w AZS Częstochowie i tym podobne wyskoki.

Linia Wiese-Watten-Żaliński prezentuje się bardzo przyzwoicie, o ile tylko będą przyjmować, przy tarapatach Gdańska(kasa, kontuzje Miki) zawalczą o czwórkę.
Reunion
Posty: 101
Rejestracja: 14 paź 2014, o 17:58
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Reunion »

Nie od dziś wiadomo, że Czarni budżetu z gumy nie mają i stawiają na młodych zawodników kontraktowanych na minimum 2 lata, wspomaganych przez kilku doświadczonych zawodników.

W wywiadzie z prezesem klubu cel jest jasno określony i jest to sezon 2018/2019 w którym to zostanie otwarta nowa hala w Radomiu. W tym właśnie sezonie klub będzie starał się ugrać coś więcej. Wiadomo, że bez nagłego dopływu gotówki, progres musi być rozłożony w czasie. Uważam jednak, że klub sterowany jest bardzo profesjonalne i z wizją długofalową.

I tak zostaje czekać, kto zostanie pierwszym rozgrywającym. Obecnie typowani są:

- Falaschi ( nie mam pojęcia czy klub będzie na niego stać i czy zawodnik chce zostać w klubie)
- Redwitz (to jest chyba tylko plotka puszczona na forum, chociaż nigdy nic nie wiadomo).
- Opcja polska? Sam z zaciekawieniem śledzę rozwój Kędzierskiego i Jana Firleja, to nie wydaje mi się żeby był to plan na ten sezon. Zobaczymy gdzie pokażą się ci zawodnicy.
Reunion
Posty: 101
Rejestracja: 14 paź 2014, o 17:58
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Reunion »

TommyLeeJones pisze:@reunion
Cały AZS Częstochowa jest ostatnio "kontrowersyjny" i nie dziwię się Redwitzowi, że grał słabiej, chociaż i tak błyszczał na tle zespołu, nie wiem czego tu oczekiwano, że będzie gryzł parkiet wśród tych mizerot, gdy oni i tak partaczą? Grał i robił swoje, w normalne drużynie zagrałby znacznie lepiej. Niestety ale u mnie Ryszard Bosek jest zdyskredytowany jako źródło informacji, to jest ten sam poziom co temat Kurka w AZS Częstochowie i tym podobne wyskoki.
Niestety ale koleje losu AZSu to równia pochyła. Dlatego liczę na otwarcie i powiększenie ligi w przyszłym sezonie. Po takich rozgrywkach w słabszych klubach albo zrobi się trzęsienie ziemi albo mizerne wyniki w 1 lidze.
Linia Wiese-Watten-Żaliński prezentuje się bardzo przyzwoicie, o ile tylko będą przyjmować, przy tarapatach Gdańska(kasa, kontuzje Miki) zawalczą o czwórkę.
Inne zespoły również nie śpią. Czas pokaże, jednak z uśmiechem na twarzy patrzę na przyszły sezon.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: StanLee »

Myślę, że Fornal pogra w szóstce...
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Didek »

Do tego składu potrzebny jest dobry sypacz za rozsądne pieniądze. W Polaka takiego nie ma, a byle kto położy ten ciekawy skład.
Co do Redwitza w Częstochowie to pewnie nie tego oczekiwał. Była to opcja przejściowa aby złapać lepszy kontrakt. Myślę, iż drugi rok nie zostanie tam. Ale na tle kolegów się wyróżniał. I jak wyżej pisałem, wzmocnił by Radom a i partnerów do grania miałby lepszych.
krzysiu
Posty: 5484
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: krzysiu »

Radom na pewno ma dobrą politykę długofalową , bo bierze wszystkich na dłuższy czas, ma zamkniętą ligę , ma Prygla jako trenera itd. itd. tylko czy to wypali bo jak nie to może być zmienianie polityki a tego raczej nikt by nie chciał. Co do rozgrywających szczerze nie wiadomo nawet kto jest wolny na rynku oprócz tych rodzynków co grali w Polsce
Reunion
Posty: 101
Rejestracja: 14 paź 2014, o 17:58
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Reunion »

http://siatka.org/pokaz/kacper-gonciarz ... ych-radom/

Czy ktoś śledzi grę młodego wychowanka Czarnych Radom Kacpra Gonciarza i może się wypowiedzieć czy byłoby to wartościowe wzmocnienie dla klubu?
Camillo Marcotti

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Camillo Marcotti »

Robert Prygiel pisze:Chcieliśmy, aby to była polska para rozgrywających, jednak nie możemy wykluczyć, że dołączy do nas zawodnik z zagranicy
To tak niepokojąco wskazuje, że Gonciarz może przyjść na pierwszego. Co prawda nie wiem jak On tam sobie radził w pierwszej lidze, no ale serio, rozgrywający z pierwszej ligi pomoże w walce o czołowe miejsca?
krzysiu
Posty: 5484
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: krzysiu »

Jeszcze Żygadło nie ma klubu ;)
Camillo Marcotti

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Camillo Marcotti »

krzysiu pisze:Jeszcze Żygadło nie ma klubu ;)
Żygadło za czapkę gruszek grał nie będzie. Polak to w najlepszym razie może być Kędzierski. Jak szukają zagranicznego na podobnym poziomie no to drugi Kampa to nie będzie...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Chal »

A Zagumny to już potwierdzony w Politechnice na przyszły sezon? ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Reunion
Posty: 101
Rejestracja: 14 paź 2014, o 17:58
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Reunion »

Nie wiadomo co z Zagumnym ale właśnie na stronie FB Czarnych Radom jest informacja, że Kacper Gonciarz podpisał dwuletni kontrakt.
WKS Czarni Radom
5 godz. ·

Kacper Gonciarz jest kolejnym zawodnikiem z którym Cerrad Czarni Radom sfinalizowali umowę transferową. Siatkarz grający na pozycji rozgrywającego podpisał dwuletni kontrakt.
Chłopak 24 lata i zagadka jak dla mnie.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Chal »

Chal pisze:A Zagumny to już potwierdzony w Politechnice na przyszły sezon? ;)
Nie kazali długo czekać ;) http://azspw.com/aktualnosci/pawel-zagu ... itechnice/
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: orw3ll »

Chal pisze:
Chal pisze:
Chal pisze:A Zagumny to już potwierdzony w Politechnice na przyszły sezon? ;)
Nie kazali długo czekać ;) http://azspw.com/aktualnosci/pawel-zagu ... itechnice/
No to teraz czekać na Batmana i Kwolka.
Camillo Marcotti

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Camillo Marcotti »

Wachnik mówi, że jeszcze nie wiadomo gdzie zagra. Także możliwe, że pojawi się jeszcze zawodnik na przyjęcie.
REddy
Posty: 98
Rejestracja: 9 gru 2015, o 00:43
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: REddy »

Może kolejny z braci Fornalów?? :P Czytając wywiad z Kubą widzę że nie bardzo widzi mu się powrót do plusligi
Reunion
Posty: 101
Rejestracja: 14 paź 2014, o 17:58
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Reunion »

Ciekawy wywiad z Pryglem.

http://siatka.org/pokaz/robert-prygiel- ... -nie-stac/



Wynika z niego, że:

- Kuba Wachnik na pewno nie wróci w tym sezonie do klubu.
- W przyszłym tygodniu poznamy nazwiska rozgrywającego i przyjmującego.
- Na pewno czwartym środkowym nie będzie Polak.

Ciekawe z którym rozgrywającym klub doszedł do porozumienia i który złapał kontuzję i kontraktu nie podpisał.

A to, że polscy środkowi bardzo się cenią to chyba prawda. Widać w lidze, że większość środkowych, którzy "błyszczą" w lidze i prezentują poziom reprezentacyjnych środkowych to gracze z zagranicy. A jeśli jest opcja uniknąć limitów i złapać dobrego środkowego z zagranicy, niż solidnego polskiego środkowego, to wybór jest prosty.

Polscy środkowi chyba liczą, że jeśli większość klubów wykorzystuje limit zatrudniając zagranicznych przyjmujących/ rozgrywających/atakujących to widzą okazję żeby zarobić :P aa szkoda
kanimo

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: kanimo »

Wywiad ciekawy.
Nie widze skazywania na lawke Fornala jak to gdzies sugerowano. Rozumiem, ze bedzie rywalizowal z Wiese. Normalne. Szalpuk tez w pierwszym roku w PW za darmo nie wchodzil a rywala mial bardziej doswiadczonego.
Widze tez nutke zalu gdy mowi o niedocenieniu jego pracy i lansie Kuby Bednaruka. Jednoczesnie wspominajac o zdjeciu ciezaru z mlodych.
Otoz, poza niewtpliwa przyjemnoscia jaka Diablowi sprawia bycie kontrowersyjnym publicznie, jego lans jest elementem strategii zdejmowania ciezaru z mlodziezy. Dziala. No i metoda dopasowana do charakteru trenera. Robert Prygiel musi znalezc wlasna, inna.

Ponadto dla PW, ktora w odroznieniu od Czarnych nie ma stabilnego, dobrego sponsora, rozpoznawalnosc medialna Kuby stanowi niewatpliwy atut marketingowy. Wystarczy sobie przypomniec osoby publiczne widoczne na trybunach w czasie ostatniego meczu na Torwarze.

Co do zarzutu, ze PW bierze tylko najlepszych juniorow-jakos zapomina sie o Filipie, Halabie, Depowskim, Olenderku, Poterze czy Adamajtisie i zawodnikach wyciagnietych z I ligi.

Zaslug Prygla nikt nie podwaza. Oby Czarni w nadchodzacym roku znowu zagrozili czolowce.
REddy
Posty: 98
Rejestracja: 9 gru 2015, o 00:43
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: REddy »

I według przewidywań Kędzierski wraca do WKSu. Hmm dla mnie transfer spoko, chociaż sam nie wiem czego się spodziewać. Najbardziej zaskakującym w tym wszystkim jest transfer Wachnika do Kielc, osobiście bardzo mi się podoba że zobaczymy Kubę w PL ponownie. Szkoda trochę niewykorzystania limitu obcokrajowców, a wydaję sie że skład zamknięty.

Tak czy inaczej drużyna bardzo ciekawa i można patrzeć z optymizmem na kolejny sezon
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: weary_skier »

Ciekawie zapowiadający się skład został pogrzebany poprzez zakontraktowanie słabego rozgrywającego.
Kto jest szykowany jako środkowy obok Smitha?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: szatow »

Jednak Żaliński ostatnio mówił:
Wiem, kto jeszcze może do nas przyjść, a będą to gracze, którzy nie przyjdą siedzieć na ławce, tylko będą stanowić o sile tej ekipy.
No w sumie Kędzierski się wpisuje w ten opis. Więc może środkowy będzie się wpisywał na podobnej zasadzie..

Jak dla mnie Kędzierski pewien talent ma. Jeśli będzie grał dokładniej, to jak najbardziej pozytywny transfer.

Choć też żałuję, że nie ściągnęli jakiegoś Falaskiego.
Camillo Marcotti

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Camillo Marcotti »

No i dobrze, że będzie Kędzierski, jako jedyny z młodych nie kisi na ławce to niech gra sezon w takim klubie jak Radom, albo się rozwinie jeszcze bardziej i będzie z Niego pożytek nawet w perspektywie kadry, a jak nie podoła no to będziemy mieć następnego Janusza.
REddy
Posty: 98
Rejestracja: 9 gru 2015, o 00:43
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: REddy »

Może to zadziałać w obie strony, jednak w ktorymś wywiadzie Pryglu wspominał że na środek przyjdzie ktoś do uzupełnienia składu albo zaczną sezon we 3. I tu pytanie czy koncepcja się zmieniła i ktoś ciekawy na środku przyjdzie
krzysiu
Posty: 5484
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: krzysiu »

Na środku ma być zagraniczny z tego co mówił Prygiel
Memo
Posty: 359
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:55
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Memo »

Gladyr gdzieś w końcu znalazł klub?
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Szampon093 »

Memo pisze:Gladyr gdzieś w końcu znalazł klub?
Bodajze Szczecin.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: madlark »

Szampon093 pisze:
Memo pisze:Gladyr gdzieś w końcu znalazł klub?
Bodajze Szczecin.
raczej Katowice
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Memo
Posty: 359
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:55
Płeć: M

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: Memo »

Katowice prawdopodobnie wybiorą innego środkowego, polaka.
Kurlicki? Mogę przekręcić nazwisko, grał taki w Bielsku ?
kanimo

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: kanimo »

Krulicki. Norwid. Dawny spalowicz i reprezentant w juniorach (min ME 2012). Potem ILiga w Victorii i Bielsko.
Jeszcze troche rozwojowy.
justynaa8
Posty: 14
Rejestracja: 23 cze 2016, o 19:14
Płeć: K

Re: WKS Czarni Radom

Post autor: justynaa8 »

' Kadrę mamy już prawie skompletowaną. Do pełni brakuje jeszcze jednego zawodnika na pozycję środkowego. Proszę jednak o cierpliwość, bo prowadzimy rozmowy z naprawdę doświadczonym zawodnikiem. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli to będzie to można nazwać hitem transferowym. Świadomie budujemy mieszankę rutyny z młodością - mówi trener Prygiel '
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”