Plusliga 2018/19 - kolejka 2

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: drukjul »

Resovia wygrywa kontaktową partię i ma jeszcze szanse mecz odwrócić

Kwolek miał rewelacyjnego I seta, ale w II i III przestał być skuteczny w ataku.

Natomiast Smith ładnie się rozkręcił i w tym momencie to amerykański środkowy jest liderem pasów.
dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: dyletant »

Sovia jeszcze utrzymała się w grze, ale nie wygląda na to żeby przejęła kontrolę nad tym meczem.
PS - Staty Lyneela dziś?
Wygląda na to, że dziś znów najlepszy
http://pls-web.dataproject.com/MatchSta ... 769&Page=S
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:Sovia jeszcze utrzymała się w grze, ale nie wygląda na to żeby przejęła kontrolę nad tym meczem.
Kontroli nie, ale Onico w II i III partii niczego specjalnego nie pokazało. Przegrana Resovii w II secie, to tylko na własne życzenie. Kowal z tą zupełnie niepotrzebną podwójną zmianą oddał swoim zawodnikom niedźwiedzią przysługę i wyciągnął rękę do Warszawy. Gdyby nie to Sovia prowadziłaby już 2:1 w tym meczu.
Szary Wilk
Posty: 8002
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: Szary Wilk »

Klasyczny mecz Resovii (np ze Skra)

Skra: Łomacz,Wlazły,Kochanowski,Kłos,Ebadipour,Szalpuk,Piechocki(libero) oraz Teppan,Droszyński

Resovia: Redwitz,Schulz,Smith,Możdżonek,Mika,Rossard,Perry(libero) oraz Shoji,Jarosz,Dryja,Perłowski,Buszek,Szerszeń,Lemański,Masłowski(libero)

:D
dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: dyletant »

Schulz ze Smithem będą walczyli o mvp jeśli Sovia to odwróci.
W 100licy najlepszy Araujo
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: szatow »

Miejmy nadzieję, że to nie tak, że dwóch gości ciągnie Resovie dzięki formie nierzeszowskiej.

Szerszeń bomba w Kwolka- ten przyjmuje w punkt. Kwolek bomba w Szerszenia- to samo :P
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: Lucarelli »

[ingerencja moderatora]
Brawo Onico.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2018, o 21:46 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. regulaminu forum.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: Hirako »

Myślicie że Resovia utrzyma się w lidze?
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Szary Wilk
Posty: 8002
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: Szary Wilk »

Stefan to jednak jest dobry trener. Może i jakiegoś kosmicznego poziomu na ławce nie dosięgnie, to na prawdę dobra robotę robi jako trener. Myślę, że on, Anastasi, Lebedew i de Giorgi (mimo tej jego wtopy z kadra), to czwórka najlepszych trenerów w PlusLidze. Taka moja opinia. Kolejność przypadkowa.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: wieloryb_wacek »

Niesamowite, że przy takim potencjale kadrowym liderem Resovii jest środkowy.

Kwolek rewelacja, Łukasik dobrze w ataku, nawet kąsał tą swoją zagrywką, przyjęcie nie najgorsze. Araujo nie łapał czap na podwójnym jak zwykle.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: knightrider »

szatow pisze:Miejmy nadzieję, że to nie tak, że dwóch gości ciągnie Resovie dzięki formie nierzeszowskiej.

Szerszeń bomba w Kwolka- ten przyjmuje w punkt. Kwolek bomba w Szerszenia- to samo :P
Tak właśnie jest :] Nieszczęściem dla kadry jest to że Mika czy Szerszeń są u Kowala na podstawie początku sezonu.
+ Drzyzgę zakisili w sosie własnym w Resce, a teraz jest w topce w Rosji.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2018, o 21:54 przez knightrider, łącznie zmieniany 1 raz.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: TommyLeeJones »

Czy ktoś z rzeszowskiego środowiska mógłby chociaż spróbować wyjaśnić taktykę personalną Kowala? Jak to się ma do treningów? Jakiekolwiek wskazówki mile widziane.

Reska pięknie startuje w tym sezonie, pięknie.

Przytoczone tutaj statystyki Olivy pokazują, że wysoki, dwuletni kontrakt był pomyłką, facet nie odrywa się od ziemi (chyba, że go tylko pod P-O szykują ale wątpię).

Nie wiem czy było ale Muzaj nabił 61 ataków, chyba długo go nikt nie dogoni w tym sezonie. A Araujo miał dzisiaj swój lepszy dzień, nawet jeśli czasem wchodziło na farcie (albo niezgułowatości Reski?).
dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: dyletant »

Bardzo słaby i bezproduktywny jest Możdżonek od początku sezonu. Powinien wchodzić jedynie na zagrywkę, bo tę ma niezłą jak na imitowanego floata.
Resovia postawiła się w ataku swoim trio Schulz, Mika, Smith, ale to było za mało na kompletną dziś Warszawę, z bardzo dobrym Brazylijczykiem uzupełnianym Polakami.
http://pls-web.dataproject.com/MatchSta ... 768&Page=S
Nie wiem czy było ale Muzaj nabił 61 ataków, chyba długo go nikt nie dogoni w tym sezonie. A Araujo miał dzisiaj swój lepszy dzień, nawet jeśli czasem wchodziło na farcie (albo niezgułowatości Reski?).
Poczekaj na pierwszy 5setowy mecz Szczecina ;)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: drukjul »

Hirako pisze:Myślicie że Resovia utrzyma się w lidze?


Czy Resovia utrzyma się w lidze tego nie wiemy, ale że Andrew niezależnie od wyników utrzyma posadę to mamy jak w banku. :D

Araujo rywalizacja z Vernonem-Evansem na pozycji, na razie dobrze robi. Chyba najlepszy mecz Brazylijczyka w naszej lidze jaki do tej pory widziałem w czasie tych trzech sezonów Araujo w Polsce. Mój błąd, że go nie doceniałem. :P

Schulz, kiedy od III seta zastąpił w "6" Resovii Jarosza też zresztą grał naprawdę całkiem dobre zawody, uwzględniając szczególnie to, że z Redwitzem są jeszcze słabo zgrani. Choć tych wyraźnie donoszonych do siatki piłek i wypychania ich po bloku, a la klasyczny Mika będzie się musiał teraz szybko oduczyć.
Lynn
Posty: 970
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: Lynn »

jak to jest możliwe, że Jastrzębski wygrał ten mecz mając 37% w ataku i 48 pkt, a Zawiercie 47% i 68 pkt

ale za to w błędach 17-32 na korzyść Jastrzębia

tylko 17 błędów przez 5 setów to bardzo mało
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: Skrzypek »

drukjul pisze:Mój błąd, że go nie doceniałem. :P
Moja satysfakcja, że go doceniałem i o tym pisałem. 8-)
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: TommyLeeJones »

dyletant pisze:Poczekaj na pierwszy 5setowy mecz Szczecina
Czekam, czekam :D . Chociaż problem Stoczni nie leży w braku dobrych atakujących, raczej w tę drugą stronę. Brak pucharów i rosnące zgranie grają na ich korzyść. Kurek w obecnej chwili jest w stanie wdeptać w parkiet każdego, dzisiaj miał tak "niski" procent, ponieważ Zatorski go po prostej kilka razy pięknie wyciągnął. Wątpię, by ktokolwiek inny w lidze to potrafił.
Araujo rywalizacja z Vernonem-Evansem na pozycji, na razie dobrze robi. Chyba najlepszy mecz Brazylijczyka w naszej lidze jaki do tej pory widziałem w czasie tych trzech sezonów Araujo w Polsce. Mój błąd, że go nie doceniałem.
Dzisiaj czarne, jutro mogą być czerwone ;) .
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: Aranger »

Araujo w Będzinie mecze podobne do dzisiejszego lubił przeplatać z jakimiś ujemnymi efektownościami w innych, więc póki co spokojnie. Tak czy siak - razem ze zdrowym Vernonem powinni stanowić spore wzmocnienie w stosunku do Gjorgieva z 17/18, co akurat też nie było jakieś trudne do przewidzenia, bo Macedończyk grał absolutnie dramatycznie.

Fajnie, że Kwolek się dzisiaj odetkał, bo większość sezonu reprezentacyjnego miał bardzo niewyraźną, nawet z Lubinem przeciętnie to wyglądało, dzisiaj super, może procent skuteczności spektakularny nie jest, ale też dużo śmieci dostał. No i przede wszystkim baaaaardzo pewnie w przyjęciu, ten element będzie kluczem w jego karierze i całe szczęście Bartosz zdaje sobie z tego sprawę, bo kilka razy to podkreślał. Warszawa wygląda na bardzo poukładany zespół, co nie jest nowością w przypadku drużyn Stephane'a, na co to wystarczy ciężko powiedzieć, konkurencja do TOP6 bardzo duża i mocna, ale kto wie.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: pewniak »

pewniak pisze:
weary_skier pisze:Asseco Resovia Rzeszów-ONICO Warszawa 1:3
Obejrzymy dalszy ciąg rollercoastera zmian w Rzeszowie, który zakręci się tak, że nawet Podpromie nie pomoże.
W tym przypadku jesteś jednak tendencyjny :) Cytując klasyka "Pewnych spraw nie możemy przeginać"
HAU HAU HAU

Weary - odszczekuję. Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie :(
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:Araujo w Będzinie mecze podobne do dzisiejszego lubił przeplatać z jakimiś ujemnymi efektownościami w innych, więc póki co spokojnie.


Pomijając już procent w ataku, bo dobre mecze miał również w Będzinie, Brazylijczyk zaskoczył dziś nas na pewno tym, że nie robił praktycznie błędów własnych. No dobra - dwa własne w ataku i cztery na zagrywce faktycznie zrobił https://pbs.twimg.com/media/DpvPapsW0AANVMN.jpg, ale pamiętajmy że właśnie Araujo wygrywał w cuglach niechlubny ranking "psujów" zarówno w sezonie 2016/17, jak i w ostatnim 2017/18 więc dla niego 0.5 błędu w ataku na set to coś rewelacyjnego. Oby ten poziom "bezbłędności" trzymał tylko dalej to ma szanse zostać czołowym atakierem naszej ligi
Aranger pisze:Warszawa wygląda na bardzo poukładany zespół, co nie jest nowością w przypadku drużyn Stephane'a, na co to wystarczy ciężko powiedzieć, konkurencja do TOP6 bardzo duża i mocna, ale kto wie.
Mimo wszystko Warszawa wygrała ten mecz nie skutecznością pierwszej akcji po przyjęciu - bo tutaj jak wynika z podlinkownaych wyżej statystyk skuteczność ataku zarówno po przyjęciu pozytywnym (70%) jak i negatywnym (~ 50%) miała bardzo podobną do Resovii, ani też wystrzeganiem się błędów własnych - bo tutaj Resovia wypadła nawet lepiej, co przede wszystkim skutecznością na kontrach. A ten element zespołom siatkarskim i ich trenerom zawsze najtrudniej jest wytrenować, bo piłki po obronie są jakże bardzo często "out-of-system" i wymagają od siatkarzy improwizacji i chłodnej głowy w nietypowych i niestandardowych sytuacjach. O sukcesie wielu takich akcji decydują więc po prostu siatkarskie indywidualności, umiejętności techniczne i pewność siebie zawodników w danym dniu. Resovia na pewno ma w swoich szeregach takie indywidualności, ale z tą pewnością siebie w takich sytuacjach naprawdę jest bardzo kiepsko, skoro w czterosetowym meczu rzeszowianom udało się wygrać tylko 13 oczek breakowych. W tym dodatkowo 7 z tych 13 break-pointów Resovii to punkty Smitha, w tym jego 4 asy serwisowe.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: Aranger »

Skutecznością na kontrach i blokiem, gdzie było aż 15:4 na korzyść OW. A blok chyba akurat z założenia miał być dużym atutem Warszawian i tutaj to zadziałało.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: wieloryb_wacek »

Przecież i tak Warszawa miała mnóstwo głupio niepodbitych kontr, nieporozumień w obronie i farfocli Łukasika. Pole do progresu jest olbrzymie, a już wyglądają bardzo dobrze, chyba najlepiej z zespołów z dużą liczbą uczestników MŚ. Ale czy to dobrze być w takiej dobrej formie tak wcześnie? Nie jestem pewien.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:Skutecznością na kontrach i blokiem, gdzie było aż 15:4 na korzyść OW. A blok chyba akurat z założenia miał być dużym atutem Warszawian i tutaj to zadziałało.
Tylko, że w przypadku bloku statystyki trochę zakłamuje to co się stało od stanu 21:16 dla Resovii w końcówce II seta. Połowa bloków Warszawy w tym meczu była możliwa tylko dzięki temu, że trener Kowal poczuł się za pewnie mając tak wyraźne prowadzenie i postanowił na podwójnej zmianie przetestować Shojiego. Co się skończyło jak się skończyło, czyli włożeniem kija w szprychy własnej drużynie - także połowa bloków Wrony (indywidualnie aż 7 w całym meczu) to również efekt katastrofy Sovii w końcówce tej partii na własne życzenie jej trenera. Taka prawda niestety. :|
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: Michal5 »

Tak patrzyłem dzisiaj na kwadrat Resovii i tam trzeba się nieźle namęczyć jeśli chodzi o limity. Smith musi grać, rozegranie też i jednak jeden przyjmujący - docelowo Rossard, innej opcji sobie nie wyobrażam. Perry też by się przydał, bo jest po prostu lepszy. I tu się zaczynają problemy. Nie wiem co jest z Rossardem, dzisiaj cały mecz przesiedział na ławce, więc liczę, ze Kowal całkiem nie sabotuje. Schulz potrzebuje czasu, ale grać musi. Powinien grać Shoji, ale jest w takim lesie z formą, że po prostu nie może teraz grać. Blok i obrona nie funkcjonują, ogólnie to mam wrażenie, że Resovia jest jakaś taka "ciężka", średnio z fizyką u nich. W zagrywce najlepszy i jedyny trzymający Smith - to też coś mówi, ten zespół był tworzony pod kątem mocnej, atakującej zagrywki, a jest słabo. Mika musi grać, ale w przyjęciu jakiś taki nijaki, nie jest po prostu pewny. Trudno to wszystko ocenić, średnio to wygląda.
Miałem wrażenie, że Łukasik i Kwolek to przy Resovii latają jakiś metr wyżej. Świetnie wygląda ogólnie całe Onico.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: leeon »

Pomysł z wejściem Buszka pod siatkę to Gandalf mial :]
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1530
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: nikt wazny »

Szary Wilk pisze: PS - Ktoś, coś, o transmisji jednorazowej na ipli za 5,00 zł ? Normalnie płacę i ogladam, czy jakies haczyki zawarte wr egulaminie ? Długi jest, czytac sie nie chce, ogólnie pytam też, czy dobra opcja, czy tnie itp. Może być priv.
płacisz, dostajesz kod i odpalasz.
nie ma haczyków.
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
RobertBaklarzan
Posty: 145
Rejestracja: 7 lut 2018, o 14:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: RobertBaklarzan »

Chłopie nie przepłacaj w Ipli streamy są
Marcy$
Posty: 2084
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: Marcy$ »

Nie przeplacaj 5zl bo zbankrutujesz!

Niektorzy wola miec spokoj... Kliknac i miec. Ze streamami bywa roznie

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: Bartek O »

weary_skier pisze: Asseco Resovia Rzeszów-ONICO Warszawa 1:3
Obejrzymy dalszy ciąg rollercoastera zmian w Rzeszowie, który zakręci się tak, że nawet Podpromie nie pomoże.
Gratulacje za wytypowanie wyniku.
Zna ktoś powód nieobecności Rossarda? Mecz Zawierciem miał chyba całkiem przyzwoity. Uraz, czy ktoś w Rzeszowie po prostu zapomniał umieścić kulki z nazwiskiem francuskiego przyjmującego w misie do losowania składu?
gregy69
Posty: 381
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 09:30

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 2

Post autor: gregy69 »

Bartek O pisze:
weary_skier pisze: Zna ktoś powód nieobecności Rossarda? Mecz Zawierciem miał chyba całkiem przyzwoity. Uraz, czy ktoś w Rzeszowie po prostu zapomniał umieścić kulki z nazwiskiem francuskiego przyjmującego w misie do losowania składu?
Problemy z barkiem. Z tego samego powodu zszedł po pierwszym secie w Zawierciu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”