Reprezentacja mężczyzn 2022

Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Biciut »

granvorka pisze: 22 sie 2022, o 10:51 Fajny wywiad Steca z Grbiciem (za paywallem) o sprawach meta-siatkarskich i miejscu Polski w światowej hierarchii. Jak zaczynałem czytać, to myślałem, że będzie downplayował nasz potencjał, żeby nie wywierać na sobie i zespole zbyt dużej presji, ale *spoiler alert* idzie na całego.

https://wyborcza.pl/7,154903,28813267,n ... orych.html
wrzuć wywiad w całości jak się da. "wybiorcza" niestety zamiast z reklam to ciagnie z czytelnikow
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7953
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bez przesady, poza ~"mamy najszerszą kadrę, najlepiej szkolicie młodzież" było też ''nie jesteśmy głównymi faworytami'', ''nie ma czego obiecywać'', 'jest 6-7 zespołów, które mogą wygrywać kolejne imprezy", ''nie wiem czy podołają'', tak że na całego nie idzie.
Streeter
Posty: 7368
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Jutrzejszy sparing widzę na Polsacie Sport, także dowiemy się jak będzie wyglądać pierwsza szóstka na początek Mistrzostw.

Kurs 1.01 na: Janusz, Semeniuk, Śliwka, Bieniek, Kochanowski, Kurek, Zatorski.

Ja mam jedynie nadzieję, że jak będzie potrzebna zmiana, to będzie się ona pojawiać, a nie będziemy ślepo orać "najlepszą szóstką". Jeśli tak będzie, to spoko :) gorzej, jeśli to będzie betonowa szóstka (zresztą jaka by ona nie była, lepiej by nie była betonowa).

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Orzi »

Streeter pisze: 22 sie 2022, o 12:42 Jutrzejszy sparing widzę na Polsacie Sport, także dowiemy się jak będzie wyglądać pierwsza szóstka na początek Mistrzostw.

Kurs 1.01 na: Janusz, Semeniuk, Śliwka, Bieniek, Kochanowski, Kurek, Zatorski.

Ja mam jedynie nadzieję, że jak będzie potrzebna zmiana, to będzie się ona pojawiać, a nie będziemy ślepo orać "najlepszą szóstką". Jeśli tak będzie, to spoko :) gorzej, jeśli to będzie betonowa szóstka (zresztą jaka by ona nie była, lepiej by nie była betonowa).

Streeter
Do tej pory Grbić zazwyczaj reagował szybko że zmianami, więc byłbym spokojny
Streeter
Posty: 7368
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Orzi pisze: 22 sie 2022, o 14:00 Do tej pory Grbić zazwyczaj reagował szybko że zmianami, więc byłbym spokojny
No niby tak, ale i Heynen w zawodach u Puchar Burmistrza Pcimia to miotał składami jak szatan, a jak przyszło do docelowej imprezy to tych zmian nie było już tak dużo, więc będę spokojniejszy, jak zobaczę takie zachowanie w meczu "o stawkę" :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Orzi »

Streeter pisze: 22 sie 2022, o 14:15
Orzi pisze: 22 sie 2022, o 14:00 Do tej pory Grbić zazwyczaj reagował szybko że zmianami, więc byłbym spokojny
No niby tak, ale i Heynen w zawodach u Puchar Burmistrza Pcimia to miotał składami jak szatan, a jak przyszło do docelowej imprezy to tych zmian nie było już tak dużo, więc będę spokojniejszy, jak zobaczę takie zachowanie w meczu "o stawkę" :)

Streeter
Tylko, że Heynen grał w rzutki ustalając skład, a Grbić zdaje się mieć wypracowane schematy których się trzyma w zależności od sytuacji
Streeter
Posty: 7368
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Orzi pisze: 22 sie 2022, o 15:42 Tylko, że Heynen grał w rzutki ustalając skład, a Grbić zdaje się mieć wypracowane schematy których się trzyma w zależności od sytuacji
Oby tak było, upewnimy się w meczach na MŚ. W sumie to nawet bardziej niż o ewentualne zmiany Śliwka - Fornal obawiam się tutaj o przypadek słabszego meczu Kurka - czy Grbić zdecyduje się wyjąć Kaczmarka. Jednak niewiele widzieliśmy zmian 1 do 1 między nimi, pomijając te ostatnie na Memoriale, ale one właśnie bardziej wynikały z samego założenia, niż z potrzeby zmiany Kurka. Podobna sytuacja jeżeli chodzi o Janusza i Zatorskiego.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: jeep »

Na razie jedyną zmianą na pozycji w "żelaznej szóstce", do której własnym rozumem przekonał się Grbić jest zmiana Śliwki albo Semeniuka na Fornala. Ponieważ Grbić uważa Śliwkę za "lidera" drużyny, możliwe jest częstsze wycofywanie Semeniuka. Jeżeli chodzi o pozycję atakującego, tylko jakiś kataklizm może skłonić Grbicia do wprowadzenia Kaczmarka przy Januszu za Kurka w decydujących meczach. Będzie stosował natomiast wymyśloną przez siebie podwójną zmianę Łomacz-Kaczmarek bez względu na efekty. Nie ma takiego kataklizmu, który skłoniłby go do zastąpienia Zatorskiego Popiwczakiem. Jeżeli fakty są sprzeczne z koncepcją trenera, to tym gorzej dla faktów. Dlatego na sparing wyjdą: Janusz, Kurek, Semeniuk, Śliwka, Bieniek, Kochanowski i Zatorski.
Szary Wilk
Posty: 8019
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Będę bardzo zdziwiony, jeśli Grbić nie wyjdzie takim samym składem co zawsze. A więc dziś Janusz,Kurek,Bieniek,Kochanowski,Śliwka,Semeniuk,Zatorski.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Orduna »

Szary Wilk pisze: 23 sie 2022, o 10:28 Będę bardzo zdziwiony, jeśli Grbić nie wyjdzie takim samym składem co zawsze. A więc dziś Janusz,Kurek,Bieniek,Kochanowski,Śliwka,Semeniuk,Zatorski.
Przepis na kompromotację gotowy.
Szczerze, nie zdziwię się jak przegramy nawet z tą Bułgarią
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Orzi »

Orduna pisze: 23 sie 2022, o 11:08
Szary Wilk pisze: 23 sie 2022, o 10:28 Będę bardzo zdziwiony, jeśli Grbić nie wyjdzie takim samym składem co zawsze. A więc dziś Janusz,Kurek,Bieniek,Kochanowski,Śliwka,Semeniuk,Zatorski.
Przepis na kompromotację gotowy.
Szczerze, nie zdziwię się jak przegramy nawet z tą Bułgarią
Dziwne, że piszesz to po trzech naprawdę dobrych meczach w Memoriale
Pawel9221
Posty: 1190
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Pawel9221 »

Orduna pisze: 23 sie 2022, o 11:08
Szary Wilk pisze: 23 sie 2022, o 10:28 Będę bardzo zdziwiony, jeśli Grbić nie wyjdzie takim samym składem co zawsze. A więc dziś Janusz,Kurek,Bieniek,Kochanowski,Śliwka,Semeniuk,Zatorski.
Przepis na kompromotację gotowy.
Szczerze, nie zdziwię się jak przegramy nawet z tą Bułgarią
Jak to mowi klasyk youtuba: ''We will say what time we will tell''. Ogolnie nie mam pojecia szczerze mowiac, dlaczego po lidze narodow masz taka narracje, ogolnie dalej powtarzam, ze LIga narodow to tylko etap przygotowan i pewnych sprawdzianow dla zawodnikow i systemu gry... A przeciez co by nie bylo zdobylismy braz. Mozemy sobie przypomniec blyskotliwa gre na Lidze swiatowej 2012 gdzie przejechalismy sie po rywalach, szczegolnie w finale a na igrzyskach kazdy wie jak bylo. Lige narodow 2021 tez naprawde dobrze gralismy ( wiekszych wpadek po za meczem ze Slowenia i finale, gdzie akurat w jednym momencie nie gral Leon, Kubiak ani Semeniuk totalnie nic) nie bylo, a na Igrzyskach wygladalismy srednio, wiec moze sie warto zastanowic, ze budowanie formy na odpowiedni czas i utrzymanie jej na przestrzeni 2-3 miesiecy jest cholernie ciezkie...
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: jeep »

Nie rozumiem tych złośliwych komentarzy o "kompromitacji" jaka nas czeka na MŚ. Fakt, że gra "żelaznej szóstki"+Zatorski nie wygląda olśniewająco. Na memoriale męczyliśmy się z drużynami z 2 szeregu, ale jednak wygrywaliśmy 3:0. Grbić przejawiał pewną elastyczność jeśli chodzi o zmiany i jedynym jego grzechem jest to, że nie chce ustawić 1 szóstki tak, jak widzą to jego krytycy. Ale to on jest trenerem i jestem pewien, że nie pójdzie w ślady Heynena, który upierał się do ostatniego tchu przy swojej "koncepcji" składu, tzn. jeżeli żelazna siódemka zawiedzie, potrafi w porę zareagować zmianami. Ważne jest, że testował zmiany na pozycji: Kaczmarka, Fornala i Kwolka, co znaczy, że bierze pod uwagę takie manewry w meczach z silnymi przeciwnikami, a nie traktuje tych zawodników tylko jako zadaniowców. Radziłbym poczekać z proroctwami.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4623
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: niepoinformowany »

Patrząc na to jak wyglądał Kwolek po około 2 miesięcznej przerwie meczowej, nie wiem czy Olek nie jest w tym momencie naszym najsłabszym przyjmującym (w elemencie samego przyjęcia to oczywiste, że jest). Obyśmy się na tym nie przejechali i oby Grbić umiał obiektywnie ocenić sytuację.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Szary Wilk
Posty: 8019
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

niepoinformowany pisze: 23 sie 2022, o 13:57 Patrząc na to jak wyglądał Kwolek po około 2 miesięcznej przerwie meczowej, nie wiem czy Olek nie jest w tym momencie naszym najsłabszym przyjmującym (w elemencie samego przyjęcia to oczywiste, że jest). Obyśmy się na tym nie przejechali i oby Grbić umiał obiektywnie ocenić sytuację.
Żadnych zmian w wyjściowym składzie nie będzie. Grbić będzie wolał zacząć swoim żelaznym składem i potem ewentualnie dokonywać zmian na bieżąco.

Niestety jego minusem jest właśnie taki trenerski beton, że wolałby robić co mecz to samo, niż wyciągnąć jakieś wnioski na stałe. Może to i się sprawdzi, bo raz zagra Fornal ze zmiany, a raz Olek dobrze od początku.

Problem w tym, że równie dobrze Śliwce może się psycha posypać, że zagra 2-3 razy z rzędu źle i zmieni go Fornal/Kwolek, a potem będzie wychodzić dalej w wyjściowym składzie i mieć z tyłu głowy, że za nim nieciekawa seria i w sumie w kwadracie już się rozgrzewają, by go zastąpić.
Streeter
Posty: 7368
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że jednak szóstki trenują ze sobą - toteż Fornal i Kwolek większość czasu treningowego zapewne spędzają z Łomaczem. Kto wie jak wyglądałby Fornal czy Kwolek gdyby więcej pograli z Januszem. Bo Olek i Kamil nie dość, że mają najlepsze zgranie z Marcinem wynikające z sezonu spędzonego ze sobą, to jeszcze trenują i grają razem na kadrze. I zapewne z tego wynika choćby to, co widzieliśmy w pierwszym secie na memoriale, gdy Tomek wyszedł w pierwszym składzie - dojścia nie w tempo do ataku itd.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5584
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 23 sie 2022, o 14:52
niepoinformowany pisze: 23 sie 2022, o 13:57 Patrząc na to jak wyglądał Kwolek po około 2 miesięcznej przerwie meczowej, nie wiem czy Olek nie jest w tym momencie naszym najsłabszym przyjmującym (w elemencie samego przyjęcia to oczywiste, że jest). Obyśmy się na tym nie przejechali i oby Grbić umiał obiektywnie ocenić sytuację.
Żadnych zmian w wyjściowym składzie nie będzie. Grbić będzie wolał zacząć swoim żelaznym składem i potem ewentualnie dokonywać zmian na bieżąco.

Niestety jego minusem jest właśnie taki trenerski beton, że wolałby robić co mecz to samo, niż wyciągnąć jakieś wnioski na stałe. Może to i się sprawdzi, bo raz zagra Fornal ze zmiany, a raz Olek dobrze od początku.

Problem w tym, że równie dobrze Śliwce może się psycha posypać, że zagra 2-3 razy z rzędu źle i zmieni go Fornal/Kwolek, a potem będzie wychodzić dalej w wyjściowym składzie i mieć z tyłu głowy, że za nim nieciekawa seria i w sumie w kwadracie już się rozgrzewają, by go zastąpić.
Masz rację. Śliwka ma prawdopodobnie najcięższą koszulkę w Polsce. Istnieje ryzyko, że po paru złych występach może się pod nią ugiąć. Ostatnio jednak prezentował lepszą formę, więc ja jestem dobrej myśli. Bardziej się boje o atak. Mam nadzieję, że jak już Śliwka będzie to nie będzie dostawał Andringowej ilości piłek jak było w LN tylko mniej więcej tyle co na memoriale gdy grał koło Fornala. Jak inaczej zbudować pewność jak nie aktywnym udziałem w grze?
rocky
Posty: 1199
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: rocky »

Ma ktoś jakiś stream z dzisiejszego sparingu?
Szary Wilk
Posty: 8019
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Czy Swędrowski dalej brnie, że Zerba zagra w PlusLidze, gdzie Nysa zdementowała już kilka dni temu, że trafi do nich? Czy jednak jest jeszcze inny klub w grze?
PioterZJastrzebia
Posty: 1243
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

Szary Wilk pisze: 23 sie 2022, o 19:46 Czy Swędrowski dalej brnie, że Zerba zagra w PlusLidze, gdzie Nysa zdementowała już kilka dni temu, że trafi do nich? Czy jednak jest jeszcze inny klub w grze?
Oficjalka była jakąś godzinę temu.
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Delont »

Szary Wilk pisze: 23 sie 2022, o 19:46 Czy Swędrowski dalej brnie, że Zerba zagra w PlusLidze, gdzie Nysa zdementowała już kilka dni temu, że trafi do nich? Czy jednak jest jeszcze inny klub w grze?
Nysa potwierdziła na tt. Swędrowski mimo wszystko na przestrzeni lat poza nielicznymi wpadkami, to nie rzuca słów na wiatr na antenie.
Heimlock
Posty: 624
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Heimlock »

Nieźle wygląda gra. Najbardziej na plus to zagrywka ale blok też fajnie funkcjonuje. Kaczmarek wejście na plus: i blok i as.
Streeter
Posty: 7368
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Heimlock pisze: 23 sie 2022, o 20:05 Kaczmarek wejście na plus: i blok i as.
Nawet 1.5 asa, bo z drugiej zagrywki była przechodząca, tylko koledzy zawalili :)

Ładnie pipe chodzi.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5584
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: kamil1999 »

Znów Śliwka ma ilości Andringowe w ataku. A już ostatnio na memoriale rozkład ataku fajnie wyglądał.
Nie można tak grać.
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Delont »

Skoro wygraliśmy do 20 to by oznaczało, że jednak można :)

EDIT: bardziej mnie martwią takie piłki, które wpadają, a na tym etapie przygotowań powinny być dobrze zagospodarowane. Gdy podbija Janusz albo jest przechodząca. Trochę kulawych wystaw gdy to nie Janusz odbija. Bardzo fajnie gramy na bloku. Argentyna słabo dzisiaj zagrywa.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2022, o 20:14 przez Delont, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 8019
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 23 sie 2022, o 20:09 Znów Śliwka ma ilości Andringowe w ataku. A już ostatnio na memoriale rozkład ataku fajnie wyglądał.
Nie można tak grać.
Owszem, można, bo Kurek ma 7/11 w ataku. Problem się zacznie, kiedy skończymy etapy sparingów i zagramy z USA i Bułgarią, gdzie to przestanie działać i wtedy pikachu fejs.
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Delont »

Szary Wilk pisze: 23 sie 2022, o 20:13
kamil1999 pisze: 23 sie 2022, o 20:09 Znów Śliwka ma ilości Andringowe w ataku. A już ostatnio na memoriale rozkład ataku fajnie wyglądał.
Nie można tak grać.
Owszem, można, bo Kurek ma 7/11 w ataku. Problem się zacznie, kiedy skończymy etapy sparingów i zagramy z USA i Bułgarią, gdzie to przestanie działać i wtedy pikachu fejs.
Tylko w czym ta Bułgaria jest lepsza od Serbii, Iranu i Argentyny? Rozumiem o co Ci chodzi z USA, ale też nie robiłbym już takiego dramatu z innymi rywalami. Ja to mam nawet wrażenie, że czasem przy bardzo trudnych piłkach sytuacyjnych, to Śliwka by sobie nieźle poradził - dzisiaj ze 2 takie miał i zdobył punkty :)
Wielblad
Posty: 238
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 13:50
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Wielblad »

Semeniuk jest wspaniałym graczem, mecze z jego udziałem mogę oglądać z popkornem i dobrym piwkiem cały czas ;)
buzinga
Posty: 1282
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: buzinga »

Szary Wilk pisze: 23 sie 2022, o 20:13

Owszem, można, bo Kurek ma 7/11 w ataku. Problem się zacznie, kiedy skończymy etapy sparingów i zagramy z USA i Bułgarią, gdzie to przestanie działać i wtedy pikachu fejs.
Oglądasz w ogóle mecz? My go kontrolujemy i ja tu raczej widzę założenia trenera, żeby pograć więcej Kurkiem, bo ich współpraca wygląda najsłabiej.Mamy na tyle wyraźną przewagę, że Janusz mógłby nawet przy tym przyjęciu orać do obrzygania środkiem.
Szary Wilk
Posty: 8019
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Delont pisze: 23 sie 2022, o 20:16
Szary Wilk pisze: 23 sie 2022, o 20:13
kamil1999 pisze: 23 sie 2022, o 20:09 Znów Śliwka ma ilości Andringowe w ataku. A już ostatnio na memoriale rozkład ataku fajnie wyglądał.
Nie można tak grać.
Owszem, można, bo Kurek ma 7/11 w ataku. Problem się zacznie, kiedy skończymy etapy sparingów i zagramy z USA i Bułgarią, gdzie to przestanie działać i wtedy pikachu fejs.
Tylko w czym ta Bułgaria jest lepsza od Serbii, Iranu i Argentyny? Rozumiem o co Ci chodzi z USA, ale też nie robiłbym już takiego dramatu z innymi rywalami. Ja to mam nawet wrażenie, że czasem przy bardzo trudnych piłkach sytuacyjnych, to Śliwka by sobie nieźle poradził - dzisiaj ze 2 takie miał i zdobył punkty :)
Tym, że Bułgaria będzie grała z nami na mistrzostwach świata, a nie w Memoriale Wagnera czy meczu towarzyskim.

Sceptycyzm Drzyzgi uważam za wysoce zasadny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”