Plotki transferowe na sezon 24/25

Pomocniczka
Posty: 2129
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Pomocniczka »

Pomocniczka pisze: 26 lis 2023, o 13:55
Niemniej dokoptowanie Maara czy Loeppkiego raczej by podwyzszylo poziom ligi, niz go obnizylo.
Być może. Ale sporo czytałem pochwał Dzavoronoka (czy jak on tam się pisze). Normalnie czytając to myślałem, że to jakaś gwiazda siatkówki. Z ciekawości zobaczyłem jak on gra i był daremny.
O! Dobrym przykładem jest Syn Tary. W Polsce gra parę sezonów w drużynie walczącej o ósemkę - we Włoszech idzie do najbogatszej drużyny w Europie. A Kaczmarek i Bołądź, którzy są od niego lepsi, zostają w kraju.
Diomedea
Posty: 4453
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Diomedea »

Przeciez paszporty o niczym nie decyduja. Decyduja licencje, a sprawa licencji przechodzi przez FIVB.
Czy decyduje paszport, czy licencja to oczywiscie decyzja wewnetrzna danej ligi.
Jakby miala nastapic zmiana i powrot do paszportow, to o wiele logiczniejszym krokiem byloby zwiekszenie limitow. Przynajmniej nie bylibysmy skazani na przypadkowych, slabych graczy z prababcia z Polski, jak to bylo w czasach Paczko- Bozkow.
A jeszcze lepszym-ograniczenie ilosci ekip.

A na rynku zwyczajnie lepiej byc reaktywnym, co wiaze sie z wiekszym ryzykiem wyciagniecia mlodego zawodnika, ktory nadzieji nie spelni. Ale ubiegiecie Wlochow pare razy okazalo sie mozliwe. W koncu zagrali u nas Lisinac i Atan zanim poszli do Wloch. I akurat bylo wiadomo, ze sa to gorace nazwiska juz w mlodziezowce, tylko dobre kontakty ich menagera z Piechockim taki uklad umozliwily.

W tym sezonie transfery zagraniczne raczej bez pudel. Oby i na przyszly jakis rodzynek wpadl.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Simao »

@KibicSiatki, zgadzam się, to prawda. Zwróciłeś uwagę na słuszne rzeczy, nasza liga musi otworzyć się przede wszystkim pod względem marketingowym. Takim hamulcem jest niestety Polsat. Ogólnie ta stacja zrobiła i wciąż robi bardzo dużo dla polskiej siatkówki. Należy się wieki szacunek. Jednak obecnie jest takim hamulcem, który nie pozwala jechać dalej. Słusznie ktoś zauważył, że powinny być strony, fora i informacje odnośnie naszej ligi w wersji angielskojęzycznej. Władze naszej ligi zamiast sztucznie, na siłę powiększać liczbę drużyn (16 drużyn to absurd) czym zniechęcą również obcokrajowców do gry w PlusLidze, powinny postawić na marketing, promocję. W PlusLidze taki max to 14 drużyn. Ostatnia drużyna bezpośredni spadek, 13 baraż o utrzymanie. W dodatku odpowiedni terminarz, aby kolejki w tygodniu były sporadycznie podczas rundy zasadniczej. Nasza PlusLiga za sprawą władz PZPS i Polsatu jest trochę takim hermetycznym środowiskiem, nie otwierającym się na kibiców za granicą. Fajnie byłoby, gdyby prawa do transmisji meczów uzyskały jakieś zagraniczne stacje sportowe, zainteresowane tym. Ciekawe czy takie stacje telewizyjne są i czy w ogóle PZPS próbuje kogoś zachęcić, raczej wątpię w to. W ubiegłym sezonie spodobała mi się ta akcja w Treflu z tym chińskim siatkarzem. Tego typu akcji potrzeba nam jak najwięcej. Cieszy mnie również to, że gra w naszej lidze obecnie dwóch podstawowych graczy z kadry Brazylii, grają też Argentyńczycy.
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Bruninho »

Plotki ploteczki: Niewykluczone, że Macieja Muzaj zmieni klub po sezonie na inny, bliski geograficznie klub, wzajemne zainteresowanie jest duże, ale Maciej musiałby mocno zejść z ceny, oraz zaakceptować walkę o miejsce w pierwszym składzie. Jego wartość rynkowa maleje z każdym tygodniem. Dla Macieja byłaby to szansa na powrót do dużego grania.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Simao »

Bruninho pisze: 26 lis 2023, o 15:17 Plotki ploteczki: Niewykluczone, że Macieja Muzaj zmieni klub po sezonie na inny, bliski geograficznie klub, wzajemne zainteresowanie jest duże, ale Maciej musiałby mocno zejść z ceny, oraz zaakceptować walkę o miejsce w pierwszym składzie. Jego wartość rynkowa maleje z każdym tygodniem. Dla Macieja byłaby to szansa na powrót do dużego grania.
Dla samego poziomu ligi dobrze byłoby gdyby został jedynką w takim klubie jak np. GKS Katowice, jeśli utrzymają się w lidze. To nie jest takie oczywiste. Jarosz ma już swoje lata.
Muzaj, nie wiem czy to dobry gracz na zmiennika. On raczej potrzebuje gry, rytmu meczowego.
pwpl97
Posty: 355
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: pwpl97 »

Bruninho pisze: 26 lis 2023, o 15:17 Plotki ploteczki: Niewykluczone, że Macieja Muzaj zmieni klub po sezonie na inny, bliski geograficznie klub, wzajemne zainteresowanie jest duże, ale Maciej musiałby mocno zejść z ceny, oraz zaakceptować walkę o miejsce w pierwszym składzie. Jego wartość rynkowa maleje z każdym tygodniem. Dla Macieja byłaby to szansa na powrót do dużego grania.
Chlop nic w tym sezonie jeszcze nie grał a juz ma propozycje z innych klubow toż to sie w glowie nie mieści co to za polityka...
Miszczu-xdd
Posty: 551
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Miszczu-xdd »

Doszła do mnie informacja, że w Bełchatowie po spłaceniu zaległości i obecnym sezonie na przeczekanie już w następnym ma być próba powrotu do czołówki i Skra składa już pierwsze propozycje nowym zawodnikom i są to ciekawe nazwiska. Sami gracze z racji że w klubie skończył się program "Rodzina na swoim" są bardziej skłonni do rozmów niż w poprzednich latach.
RAMIUS1983
Posty: 66
Rejestracja: 24 lip 2022, o 08:47
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: RAMIUS1983 »

Witam, czy ma ktoś jakieś info co z ZAKSĄ po sezonie bo widać że zawodnicy myślami są gdzieś indziej. Bednorz chyba Włochy, Śliwka też, Janusz i Kaczmarek Turcja. Smith emerytura, Shoji pewnie JW jak Węgiel straciłby Popiwczaka. Chyba bo sezonach chwały czas budować nowy zespół a pieniędzy będzie chyba mniej bo GZAK stoi kiepsko aby dać tyle samo chyba że prezes Szpaczek zawita to Eko Okien bo gruby hajs.
dedede
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: dedede »

RAMIUS1983 pisze: 26 lis 2023, o 19:15 Witam, czy ma ktoś jakieś info co z ZAKSĄ po sezonie bo widać że zawodnicy myślami są gdzieś indziej. Bednorz chyba Włochy, Śliwka też, Janusz i Kaczmarek Turcja. Smith emerytura, Shoji pewnie JW jak Węgiel straciłby Popiwczaka. Chyba bo sezonach chwały czas budować nowy zespół a pieniędzy będzie chyba mniej bo GZAK stoi kiepsko aby dać tyle samo chyba że prezes Szpaczek zawita to Eko Okien bo gruby hajs.
Prawie wszystko się zgadza z tym, że: Bednorz-Chiny; Śliwka-Turcja; Janusz i Shoji-Rosja; Smith i Kaczmarek-Japonia; Gil,Kluth i Żalinski- Resovia
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: KibicSiatki »

dedede pisze: 27 lis 2023, o 10:49
RAMIUS1983 pisze: 26 lis 2023, o 19:15 Witam, czy ma ktoś jakieś info co z ZAKSĄ po sezonie bo widać że zawodnicy myślami są gdzieś indziej. Bednorz chyba Włochy, Śliwka też, Janusz i Kaczmarek Turcja. Smith emerytura, Shoji pewnie JW jak Węgiel straciłby Popiwczaka. Chyba bo sezonach chwały czas budować nowy zespół a pieniędzy będzie chyba mniej bo GZAK stoi kiepsko aby dać tyle samo chyba że prezes Szpaczek zawita to Eko Okien bo gruby hajs.
Prawie wszystko się zgadza z tym, że: Bednorz-Chiny; Śliwka-Turcja; Janusz i Shoji-Rosja; Smith i Kaczmarek-Japonia; Gil,Kluth i Żalinski- Resovia
Chyba w waszych myslach co sobie snicie,
To jest troolling wypisywanie głupot.Jeszcze niby się pyta i sobie sam gosciu odpowiada .
Atak na Zakse i JW czyli można domyslać się z skąd może pochodzić gosciu co kłamstwa wypisują.
Zaksa walczy w Lidze Mistrzów,rozstrzygnięcia jak i lidze będą na wiosnę.
Co do transferów każdy zawodnik z Polskiej ligi chciałby zagrać w Zaksie , kontakty płaci w czołówce , bo budżety są podobne dla czołowych klubów,oprócz kasy to dla zawodników liczy osiągnięcie sukcesów grając dla Zaksy jest na osiągnięcie na to dużej szansy.
Co to do dałoby jak wypisywać o odejsciach całych drużyny,niesprawdzonych informacji.
Zobaczcie nicki kto to wypisuje i po tem odpowiedzcie sobie sami po co to robią.Oprócz chamstwa co w ten weekend się pojawiło co moderator powinien zainterweniować.
Pomocniczka
Posty: 2129
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Pomocniczka »

To był sarkazm.
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

Simao pisze: 26 lis 2023, o 13:38

Odnośnie kibiców to wyraźnie napisałem, że miałem na myśli polskie kluby z czołówki. Oczywiście kluby te we Włoszech, też mają swoich kibiców, ale sam Sirci przyznaje, że Polska ma lepszych kibiców. Wiem, że to może kurtuazja z jego strony, ale to o czymś świadczy. Znając charakter właściciela Perugii to raczej powiedział szczerze co myśli. Kwestia bezpieczeństwa jest bardzo subiektywna. Nie wiem czy mieszkałeś jakiś dłuższy czas za granicą? Nie chodzi mi o jakieś kurorty turystyczne. Moi znajomi, bliscy żyjący w różnych państwach Europy, w USA, wieczorami czy nocą boją się sami wyjść na miasto. W szczególności kobiety. Przynajmniej w Rzeszowie pod tym względem jest dość bezpiecznie. Piszę tak zachowawczo, bo dla mnie z perspektywy faceta jest bezpiecznie. Chociażby z tego faktu część moich znajomych wróciła do Polski. Wiem, że w Polsce również zdarzają się różne sytuacje, ale skala tego zjawiska w zachodniej Europie jest dużo większa. Mam akurat styczność z obcokrajowcami, z różnych państw Europy, ze względów zawodowych. Przyjeżdżają do Polski, będąc u nas w Polsce każdy zwraca uwagę na czystość, porządek, spokój i takie poczucie bezpieczeństwa. Sorry, z całym szacunkiem, ale te osoby są dla mnie bardziej miarodajne niż Ty. Żyją, mieszkają na codzień w tych państwach zachodniej Europy. Jednak to nie jest temat na forum tutaj. Zresztą to jest bardzo subiektywne. Zresztą uzależnione również od tego w jakim regionie danego państwa mieszka się. Ty zresztą słusznie zwróciłeś uwagę, jak to wygląda we Włoszech, tzn. północna i południowa część tego państwa. Tak jeszcze odnośnie bezpieczeństwa, to nie chodzi o samych sportowców. Oni raczej poradzą sobie w różnych sytuacjach, tylko ich rodziny, które często mieszkają z nimi w danym kraju. Mam tu na myśli partnerki siatkarzy, ich dzieci.
Tak jeszcze do malkontentów odnośnie naszej ligi. Ciężko, aby było lepiej niż obecnie. Naprawdę, będzie super, jeśli utrzyma się obecna sytuacja. Nie wiem czego niektórzy oczekują, że będzie u nas grać większość czołowych siatkarzy na świecie? Obecnie liga rosyjska odpada z wiadomych względów. Jednak jest jeszcze liga turecka, która również jest w stanie ściągnąć do siebie gwiazdy. Obecnie w Turcji gra chociażby Nimir i Ngapeth. Poważnie, nie wiem czego oczekują niektórzy ludzie. Mamy obecnie wybitne pokolenie polskich siatkarzy. Większość gra w Polsce! Jedynie Semeniuk wyjechał za granicę. Trafił do jednego z najlepszych i najbogatszych klubów siatkarskich w Europie i na świecie. Bilans jest na zero, Leon nigdy nie grał w Polsce. Natomiast Bednorz wrócił do naszej ligi. W Polsce obecnie gra dwóch podstawowych atakujących czołowej reprezentacji świata, jaką jest Francja.
Przykład z mojego podwórka, że tak to określę. Resovii udało się zatrzymać u siebie Defalco, kiedyś nie było to takie oczywiste, aby polski klub utrzymał swojego czołowego gracza. Jest to gracz młody, ważne ogniwo kadry USA. Zresztą w naszej lidze gra znaczna część kadry USA, kadry która jest jednym z kandydatów do tytułów, medali w imprezach międzynarodowych. Śmieszy mnie trochę ta wybiórczość i ubolewanie, że takie "gwiazdy" jak Maar nie grają w klubach typu Olsztyn. Sorry, your argument is invalid, cytując klasyka. Po pierwsze Maar to żadna gwiazda, gracz po prostu dobry, ale nie jest jakiś wybitny. Zgadzam się w tej kwestii z userem Noworoczny. Natomiast chciałbym zauważyć, że chociażby w Olsztynie mamy takiego gracza jak Alan. Chyba nikomu nie trzeba udowadniać, że jeśli jest zdrowy, w formie, to światowy TOP. Podstawowy gracz kadry Brazylii. Inny przykład też z Brazylii, w Lublinie mamy Thalesa. Podstawowy libero Brazylii, jeden z najlepszych obecnie na swojej pozycji gracz, na świecie. Jeszcze nie tak dawno w klubach typu Olsztyn, LUK nie mieliśmy takich graczy. Wymowny jest też powrót Averilla do Polski, krótka przygoda w Chinach. Fajnym przykładem może być Lukas Kampa. Naprawdę myślicie, że przez tyle lat nie znalazłoby się dla niego miejsce w jakimś włoskim klubie? On po prostu chce grać w Polsce. Takich przykładów graczy w obecnej PlusLidze jest jeszcze dużo. Nie będę wymieniał wszystkich, są jeszcze inne nazwiska, Clevenot, nawet ten Cebulj, który nie jest moim ulubieńcem. Faktem jest jednak, że to wciąż jeden z liderów kadry Słowenii. W Zawierciu grał Uros, Conte. W Lublinie gra obecnie Ferreira. Siatkarz, który spokojnie znalazłby sobie miejsce w lidze włoskiej. Nie jest to gorszy gracz niż Maar. Oczywiście, to jest tylko moje subiektywne zdanie. Pewnie gdyby był na miejscu tego siatkarza we Włoszech, to ktoś użyłby jego nazwisko jako przykład. W sensie, że w naszych klubach środka tabeli nie gra taki gracz jak Ferreira. Naprawdę przykładów, nazwisk jest dużo więcej...
Porównaj halę na meczach takiej Modeny a takiej Zaksy
Czołówka włoska bardzo dobrze stoi kibicowsko. Lepiej niż Polska. Przynajmniej na halach bo być może więcej Polaków w telewizji ogląda niż Włochów w telewizji. Choć i u nich i u nas siatkówka ligowa jest łatwo dostępna. Przed tym niż Polsat zaczął transmitować to oglądałem na rai sport.
Nie korzystam z żadnych kurortów turystycznych. Turystyka z biurami podróży, kurortami, all inclusive to wszystko zaprzeczenie podróży.
Ostatnio może na tego typu "turystyce" byłem w Egipcie, ale to chyba ostatni raz. Co to za podróż podróżując autobusem pełnym Polaków, w hotelach all inclusive, odgrodzonym od prawdziwego świata. To pokaz slajdów a nie podróż. To tylko odhaczanie punktów.
Strach jest rzeczą bardzo subiektywną. Bać się może każdy i właściwie wszystkiego. Inną kwestią jest to na ile ten strach uzasadniony. Swoją drogą to gdy uczestniczyłem w podobnym dyskursie to chcąc się przekonać jak to jest naprawdę to sprawdziłem, że w takich Niemczech przestępczość jest mniejsza niż w Polsce, choć w obu krajach jest naprawdę niska i oba te kraje są bezpieczne. Był to spory czas temu, więc nie wiem na ile statystyki wiarygodne. USA to co innego i nie wiem czemu przywołujesz skoro ja pisałem o tym, że Europa jest de facto bezpieczna. No i jak mówisz to wszędzie są miejsca bardziej i mniej bezpiecznie.
W Niemczech prędzej dostaniesz po twarzy w takim Lipsku czy Dreźnie niż w Monachium a w Polsce może w Rzeszowie się nic nie dzieje, ale w Krakowie się różne przygody mogą wydarzyć. No, ale ryzyko napadów, gwałtów, morderstw, rabunków, kradzieży, choć wszędzie jest to w Europie akurat jest nieporównywalnie mała w tym również w Polsce, ale wbrew zwolennikom "Polski przedmurza normalności" to również w Polsce a nie przede wszystkim w Polsce. A jakbym miał rejonami porównywać to chyba południowe Niemcy i północne Włochy są bezpieczniejsze nawet od Polski co jest w sumie mało ważne bo taki Boyer ani w Jastrzębiu ani w Modenie nie musi się bać, że ktoś mu zasadzi kosę między zebra. Co innego gdyby grał w Brazylii. Więc przedstawianie bezpieczeństwa jako zalety Polski w kontekście północnych Włoch jest nie do końca uzasadnione.

PS. Po za tym wypowiadała się też tu wyżej Diomedea, która we Francji jakoś niebezpiecznie się też nie czuje.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Simao »

@kamil1999, zgadzam się. Zresztą to jest temat rzeka... Zawsze to będzie kwestia bardzo subiektywna, uzależniona od wielu czynników. Między innymi środowiska, regionu, kultury, charakteru etc.

Ps. Mam nadzieję, że najlepsi polscy gracze, którym kończą się kontrakty po sezonie, zostaną w PlusLidze. Dla mnie przynależność klubowa nie jest już tak bardzo istotna. Chciałbym po prostu dalej oglądać ich w PlusLidze, aby w dalszym ciągu stanowili o sile naszej ligi.
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Bruninho »

Tomasz Fornal od nowego sezonu w Asseco Resovii na dwa lata. W Rzeszowie budują dream team.
Nadchodzi Bicz boży 2.0 :)
Streeter
Posty: 7365
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Streeter »

Tymczasem Popko coś bredzi, że może nie zmniejszy się ilość drużyn, a zmieni formuła rozgrywek. Ciekawe jakby to miało wyglądać. Niezbyt wierzę w jedną rundę FZ, bo po pierwsze średnio to sprawiedliwe, po drugie wtedy by nam Faza zasadnicza wyszła na 15 kolejek to już w ogóle byłoby zabawne. Więc pewnie wymyślił coś w stylu tego chorego sezonu, co gdzieś się liga w pół złamała i nikt nie wiedział o co w niej chodzi. Naprawdę nie ma nikogo lepszego w tym kraju do zarządzania ligą?

Druga ciekawostka, Igła coś gada o związkach zawodowych siatkarzy :D jak dobrze zrozumiałem, taki np. On miałby pomagać zawodnikom w respektowaniu ich praw i potrzeb. Niby brzmi spoko, ale mamy byłego siatkarza na stanowisku prezesa PZPS, mieliśmy byłego siatkarza na stanowisku prezesa PLS, w czym miałby więc pomóc kolejny były siatkarz, tylko na innym stanowisku?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

No dokładnie
Formuła jest dobra. Nie ma co kombinować. No może w PO powinno być do 3 zwycięstw bo to chyba znów zmienili w tym sezonie
Przede wszystkim trzeba zmniejszyć ligę o 2 zespoły. Zmniejszyć też ilość grania w LN i idealnie.
Bruninho pisze: 28 lis 2023, o 11:37 Tomasz Fornal od nowego sezonu w Asseco Resovii na dwa lata. W Rzeszowie budują dream team.
Nadchodzi Bicz boży 2.0 :)
Ja słyszałem, że raczej Skra, ale zobaczymy po sezonie.
Niestety wszystko na to wskazuje, że odchodzi
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Bruninho »

Nieoficjalnie, Fornal ma zarabiać w Rzeszowie więcej niż Defalco, około 600-700 tys. euro co uczyniłoby go najlepiej opłacanym siatkarzem w historii Plusligi.
Jego następcą w Jastrzębiu ma zostać Gierżot, chociaż tutaj ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.
PioterZJastrzebia
Posty: 1243
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: PioterZJastrzebia »

Tu Fornal w Skrze która zaczyna sypać pieniędzmi, tu w Resovii jako najlepiej opłacany siatkarz w lidze. Także trzeba to wszystko brać z przymrużeniem oka, zwłaszcza że mamy listopad, jest ogrom czasu żeby to wszystko się wywróciło do góry nogami.

Natomiast jeśli wierzyć doniesieniom, że następcą Fornala ma być Gierżot, to z całym szacunkiem do Michała, ale idą chude lata w Jastrzębiu.
Swistolinka
Posty: 281
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Swistolinka »

Bruninho pisze: 28 lis 2023, o 12:03 Nieoficjalnie, Fornal ma zarabiać w Rzeszowie więcej niż Defalco, około 600-700 tys. euro co uczyniłoby go najlepiej opłacanym siatkarzem w historii Plusligi.
Jego następcą w Jastrzębiu ma zostać Gierżot, chociaż tutaj ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.
Fake info. Semeniuk. 8-)
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Bruninho »

Swistolinka pisze: 28 lis 2023, o 13:33
Bruninho pisze: 28 lis 2023, o 12:03 Nieoficjalnie, Fornal ma zarabiać w Rzeszowie więcej niż Defalco, około 600-700 tys. euro co uczyniłoby go najlepiej opłacanym siatkarzem w historii Plusligi.
Jego następcą w Jastrzębiu ma zostać Gierżot, chociaż tutaj ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.
Fake info. Semeniuk. 8-)
Semeniuk ma ważny kontrakt na następny sezon droga Swistolinko, ale kibice Jastrzębia mogą nadal mieć nadzieje na inne rozwiązanie, temat transferu Gierżota nie jest przesądzony.
Swistolinka
Posty: 281
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Swistolinka »

Bruninho pisze: 28 lis 2023, o 13:52
Swistolinka pisze: 28 lis 2023, o 13:33
Bruninho pisze: 28 lis 2023, o 12:03 Nieoficjalnie, Fornal ma zarabiać w Rzeszowie więcej niż Defalco, około 600-700 tys. euro co uczyniłoby go najlepiej opłacanym siatkarzem w historii Plusligi.
Jego następcą w Jastrzębiu ma zostać Gierżot, chociaż tutaj ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.
Fake info. Semeniuk. 8-)
Semeniuk ma ważny kontrakt na następny sezon droga Swistolinko, ale kibice Jastrzębia mogą nadal mieć nadzieje na inne rozwiązanie, temat transferu Gierżota nie jest przesądzony.
Semeniuk miał też ważny kontrakt na 2022/2023 w Zaksie, drogi Bruninho, a jakoś nie przeszkodziło mu to znaleźć się w Perugii 8-)
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Bruninho »

Swistolinka pisze: 28 lis 2023, o 14:00
Bruninho pisze: 28 lis 2023, o 13:52
Swistolinka pisze: 28 lis 2023, o 13:33
Fake info. Semeniuk. 8-)
Semeniuk ma ważny kontrakt na następny sezon droga Swistolinko, ale kibice Jastrzębia mogą nadal mieć nadzieje na inne rozwiązanie, temat transferu Gierżota nie jest przesądzony.
Semeniuk miał też ważny kontrakt na 2022/2023 w Zaksie, drogi Bruninho, a jakoś nie przeszkodziło mu to znaleźć się w Perugii 8-)
Rozumiem bujanie w obłokach, ale wiara, że JW czy inny polski klub wykupi kontrakt Semeniuka z Perugii to już bardziej pod głupotę podpada.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Orzi »

Del
Szary Wilk
Posty: 8017
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Szary Wilk »

Troll trolla pogania. Jedyne co jest prawdopodobne, to że Fornal odchodzi, bo o tym się mówi już jakiś czas.

Czy ponad 600k euro to byłby lepszy kontrakt niż teraz ma Defalco? Raczej podobny ;)

Ale jedno wiem, że w Resovii będą zmiany. A jeśli ta by chciała podpisać Fornala, to pewnie faktycznie nusialaby takie grube siano wyłożyć. Pewnie byłby wtedy najlepiej opłacanym Polakiem w PlusLidze.

Życzę Resovii takiego transferu i życzę im do tego fajnego sypacza.

Czy Włochów stać na Bednorza? Jeśli go nie będzie chciała Piacenza (bo Perugia na pewno nie), to wątpliwe. No chyba, że Trentino, ale według mnie oni będą szukać gracza o innym profilu. Modena i Lube ekonomicznie budują skład od jakiegoś czasu, reszta nigdy nie była przesadnie bogata, a w ostatnich latach pensje w PlusLidze wystrzeliły mocno.

No bo nawet jakby ktoś odłożył na jego kontrakt (patrz Grozer czy Kurek w Monzie), to co mu z gry dla drużyny, która walczy max o sprawienie niespodzianki i wejście do półfinału?
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Resofan »

del
Proszę o usunięcie - dublet
Ostatnio zmieniony 28 lis 2023, o 18:41 przez Resofan, łącznie zmieniany 1 raz.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Resofan »

KibicSiatki pisze: 28 lis 2023, o 15:00 Udowodnij to , że Fornal odchodzi .
Jak NIE to zostaniesz Ordynarnym Kłamcą troollem co na niczym się nie zna.
.......
Jak wszyscy nie ma sprawdzonych informacji to powinien być zakaz w przestrzeni publicznej takich informacji .
Do czasu ogłoszenia przez klub (czyli najwcześniej do czerwca przyszłego roku) nikt ci niczego w kwestii nie tylko Fornala, ale transferu każdego innego zawodnika nie udowodni. Jeśli oczekujesz dowodów, to odpuść sobie całkowicie zaglądanie do tego tematu, bo zwróć uwagę, że nosi on tytuł "Plotki....". Plotka co do zasady "udowadnialna" nie jest. Jeśli każdy użytkownik piszący tutaj "co słyszał" musiałby to udowadniać, to moderator może zamknąć ten temat już teraz.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Patrol035
Posty: 368
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Patrol035 »

Resofan pisze: 28 lis 2023, o 18:41
KibicSiatki pisze: 28 lis 2023, o 15:00 Udowodnij to , że Fornal odchodzi .
Jak NIE to zostaniesz Ordynarnym Kłamcą troollem co na niczym się nie zna.
.......
Jak wszyscy nie ma sprawdzonych informacji to powinien być zakaz w przestrzeni publicznej takich informacji .
Do czasu ogłoszenia przez klub (czyli najwcześniej do czerwca przyszłego roku) nikt ci niczego w kwestii nie tylko Fornala, ale transferu każdego innego zawodnika nie udowodni. Jeśli oczekujesz dowodów, to odpuść sobie całkowicie zaglądanie do tego tematu, bo zwróć uwagę, że nosi on tytuł "Plotki....". Plotka co do zasady "udowadnialna" nie jest. Jeśli każdy użytkownik piszący tutaj "co słyszał" musiałby to udowadniać, to moderator może zamknąć ten temat już teraz.
Mimo wszystko są plotki i są „plotki”. Bo losowe łączenie klubów i nazwisk to nie plotki, plotki jednak są na czymś oparte. Tym bardziej, że dużo plotek z tego forum się sprawdzało w poprzednich latach.
Semper fidelis
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: bez_nazwy »

Patrol035 pisze: 28 lis 2023, o 18:57
Resofan pisze: 28 lis 2023, o 18:41
KibicSiatki pisze: 28 lis 2023, o 15:00 Udowodnij to , że Fornal odchodzi .
Jak NIE to zostaniesz Ordynarnym Kłamcą troollem co na niczym się nie zna.
.......
Jak wszyscy nie ma sprawdzonych informacji to powinien być zakaz w przestrzeni publicznej takich informacji .
Do czasu ogłoszenia przez klub (czyli najwcześniej do czerwca przyszłego roku) nikt ci niczego w kwestii nie tylko Fornala, ale transferu każdego innego zawodnika nie udowodni. Jeśli oczekujesz dowodów, to odpuść sobie całkowicie zaglądanie do tego tematu, bo zwróć uwagę, że nosi on tytuł "Plotki....". Plotka co do zasady "udowadnialna" nie jest. Jeśli każdy użytkownik piszący tutaj "co słyszał" musiałby to udowadniać, to moderator może zamknąć ten temat już teraz.
Mimo wszystko są plotki i są „plotki”. Bo losowe łączenie klubów i nazwisk to nie plotki, plotki jednak są na czymś oparte. Tym bardziej, że dużo plotek z tego forum się sprawdzało w poprzednich latach.
Mało tego, pewne „spekulacje” które wychodziły już na początku grudnia okazywały się prawidłowe.
Tym bardziej nie od dziś wiadomo że zarządy klubów można powiedzieć że wraz z rozpoczęciem sezonu pracują nad transferami na kolejny sezon
damianho
Posty: 749
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: damianho »

Projekt Warszawa też ustawił się w kolejce po Fornala ☺️
Oskejt
Posty: 228
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:34
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Oskejt »

Simao pisze: 26 lis 2023, o 13:38
kamil1999 pisze: 26 lis 2023, o 11:05 Nie rozumiem dlaczego zawsze gdzie porównuje się polską i włoską ligę to "entuzjazm kibiców" czy "duża liczba kibiców" pada po stronie polskiej. Po halach tego nie widać. Nawet powiedziałbym, że włoskie bardziej zapełnione co nie znaczy, że w Polsce nie ma więcej kibiców przed telewizorami bo może być, ale ten frazes "Polacy najlepsi kibice siatkówki" dawno raczej nieaktualny. O ile kiedykolwiek był aktualny. Polska też nie jest bezpieczniejsza do życia niż północne Włochy. Co innego południowe, ale jakieś kluby włoskie są stamtąd? Coś się w ogóle stało jakiemuś siatkarzowi w Włoszech kiedyś, że to przywołujemy? Ja podróżuję trochę po europie na ile budżet i pieniądze pozwolą i nie widzę tego by Polska miała być jakaś bezpieczniejsza od Niemicec, Włoch, Austrii i td.
Z Francją i Anglią porównania nie mam bo tam nie byłem to może to tam jest ta niebezpieczna Europa którą straszą w mediach?:)
Nie no na poważnie to może poza Ukrainą obecnie(i może bałkanami, ale tam nie byłem) to raczej cała Europa jest bezpieczna. I poza Australią to chyba jedyny kontynent, którego można określić bezpiecznym. Pod względem bezpieczeństwa też w Polsce staje się raczej tylko lepiej a nie gorzej. Liczba wypadków drogowych spada, już tak łatwo nie dostaniesz po pysku pojawiając się na terenie innej wsi co kiedyśXD I td.
Ale tu by musiały statystyki jakieś zweryfikować.
Zdradzę ci też sekret, że u nas też najważniejsza jest piłka nożna. Większość moich nzajomych prędzej skojarzy jakiegoś reprezentanta piłkarskiej Estonii Vasilieva czy jakoś tak co kiedyś grał w Polsce niż Lukasa Kampę czy Benjamina Toniuttiego.
A co do siły ligi no to pewnie jest to nie do zweryfikowania. IMO najsilniejsze nasze drużyny są lepsze od ich najsilniejszych, ale te drużyny walczące o PO to raczej u nich.
PS. Nie no w sumie w Serbii też byłem przez tydzień i też nie powiedziałbym bym się czuł tam jakoś niebezpiecznie.
Odnośnie kibiców to wyraźnie napisałem, że miałem na myśli polskie kluby z czołówki. Oczywiście kluby te we Włoszech, też mają swoich kibiców, ale sam Sirci przyznaje, że Polska ma lepszych kibiców. Wiem, że to może kurtuazja z jego strony, ale to o czymś świadczy. Znając charakter właściciela Perugii to raczej powiedział szczerze co myśli. Kwestia bezpieczeństwa jest bardzo subiektywna. Nie wiem czy mieszkałeś jakiś dłuższy czas za granicą? Nie chodzi mi o jakieś kurorty turystyczne. Moi znajomi, bliscy żyjący w różnych państwach Europy, w USA, wieczorami czy nocą boją się sami wyjść na miasto. W szczególności kobiety. Przynajmniej w Rzeszowie pod tym względem jest dość bezpiecznie. Piszę tak zachowawczo, bo dla mnie z perspektywy faceta jest bezpiecznie. Chociażby z tego faktu część moich znajomych wróciła do Polski. Wiem, że w Polsce również zdarzają się różne sytuacje, ale skala tego zjawiska w zachodniej Europie jest dużo większa. Mam akurat styczność z obcokrajowcami, z różnych państw Europy, ze względów zawodowych. Przyjeżdżają do Polski, będąc u nas w Polsce każdy zwraca uwagę na czystość, porządek, spokój i takie poczucie bezpieczeństwa. Sorry, z całym szacunkiem, ale te osoby są dla mnie bardziej miarodajne niż Ty. Żyją, mieszkają na codzień w tych państwach zachodniej Europy. Jednak to nie jest temat na forum tutaj. Zresztą to jest bardzo subiektywne. Zresztą uzależnione również od tego w jakim regionie danego państwa mieszka się. Ty zresztą słusznie zwróciłeś uwagę, jak to wygląda we Włoszech, tzn. północna i południowa część tego państwa. Tak jeszcze odnośnie bezpieczeństwa, to nie chodzi o samych sportowców. Oni raczej poradzą sobie w różnych sytuacjach, tylko ich rodziny, które często mieszkają z nimi w danym kraju. Mam tu na myśli partnerki siatkarzy, ich dzieci.
Tak jeszcze do malkontentów odnośnie naszej ligi. Ciężko, aby było lepiej niż obecnie. Naprawdę, będzie super, jeśli utrzyma się obecna sytuacja. Nie wiem czego niektórzy oczekują, że będzie u nas grać większość czołowych siatkarzy na świecie? Obecnie liga rosyjska odpada z wiadomych względów. Jednak jest jeszcze liga turecka, która również jest w stanie ściągnąć do siebie gwiazdy. Obecnie w Turcji gra chociażby Nimir i Ngapeth. Poważnie, nie wiem czego oczekują niektórzy ludzie. Mamy obecnie wybitne pokolenie polskich siatkarzy. Większość gra w Polsce! Jedynie Semeniuk wyjechał za granicę. Trafił do jednego z najlepszych i najbogatszych klubów siatkarskich w Europie i na świecie. Bilans jest na zero, Leon nigdy nie grał w Polsce. Natomiast Bednorz wrócił do naszej ligi. W Polsce obecnie gra dwóch podstawowych atakujących czołowej reprezentacji świata, jaką jest Francja.
Przykład z mojego podwórka, że tak to określę. Resovii udało się zatrzymać u siebie Defalco, kiedyś nie było to takie oczywiste, aby polski klub utrzymał swojego czołowego gracza. Jest to gracz młody, ważne ogniwo kadry USA. Zresztą w naszej lidze gra znaczna część kadry USA, kadry która jest jednym z kandydatów do tytułów, medali w imprezach międzynarodowych. Śmieszy mnie trochę ta wybiórczość i ubolewanie, że takie "gwiazdy" jak Maar nie grają w klubach typu Olsztyn. Sorry, your argument is invalid, cytując klasyka. Po pierwsze Maar to żadna gwiazda, gracz po prostu dobry, ale nie jest jakiś wybitny. Zgadzam się w tej kwestii z userem Noworoczny. Natomiast chciałbym zauważyć, że chociażby w Olsztynie mamy takiego gracza jak Alan. Chyba nikomu nie trzeba udowadniać, że jeśli jest zdrowy, w formie, to światowy TOP. Podstawowy gracz kadry Brazylii. Inny przykład też z Brazylii, w Lublinie mamy Thalesa. Podstawowy libero Brazylii, jeden z najlepszych obecnie na swojej pozycji gracz, na świecie. Jeszcze nie tak dawno w klubach typu Olsztyn, LUK nie mieliśmy takich graczy. Wymowny jest też powrót Averilla do Polski, krótka przygoda w Chinach. Fajnym przykładem może być Lukas Kampa. Naprawdę myślicie, że przez tyle lat nie znalazłoby się dla niego miejsce w jakimś włoskim klubie? On po prostu chce grać w Polsce. Takich przykładów graczy w obecnej PlusLidze jest jeszcze dużo. Nie będę wymieniał wszystkich, są jeszcze inne nazwiska, Clevenot, nawet ten Cebulj, który nie jest moim ulubieńcem. Faktem jest jednak, że to wciąż jeden z liderów kadry Słowenii. W Zawierciu grał Uros, Conte. W Lublinie gra obecnie Ferreira. Siatkarz, który spokojnie znalazłby sobie miejsce w lidze włoskiej. Nie jest to gorszy gracz niż Maar. Oczywiście, to jest tylko moje subiektywne zdanie. Pewnie gdyby był na miejscu tego siatkarza we Włoszech, to ktoś użyłby jego nazwisko jako przykład. W sensie, że w naszych klubach środka tabeli nie gra taki gracz jak Ferreira. Naprawdę przykładów, nazwisk jest dużo więcej...
Po prostu chodzi o to, aby tych dobrych Polaków obudować równie dobry obcokrajowcami, a nie graczami, którzy obniżają poziom. Szczególnie, że dużo naszych solidnych ligowców jest bliżej końca niż początku kariery.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”