Plotki transferowe na sezon 24/25

Szary Wilk
Posty: 8051
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Szary Wilk »

Malinowski nie jest wystarczająco dobry, żeby być jedynką w takim klubie jak LUK. Przy 14 zespołach w lidze, biorąc pod uwagę dzisiejsza siłę drużyn, to raczej w zespole walczącym o utrzymanie mógłby grać.

Komenda,Sasak,Sawicki plus 1 Polak na środek i można to obudować mocnymi zawodnikami z zagranicy. LUK też ma kasę. Według mnie do Sawickiego idealny byłby Tillie.
bart86
Posty: 62
Rejestracja: 14 gru 2023, o 12:48
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: bart86 »

Też jestem zdania że Malinowski w perspektywie sezonu wygra rywalizację na ataku z Sasakiem, bo jak to się mówi "z nie jednego pieca chleb już jadł" a sezon Sasaka w Czechach to jednak nie to samo. Od dawna wiadomo że w Gdańsku dosłownie i w przenośni panuje dobry klimat do wyciągania maxa z zawodników. Wiele przykładów można by podawać z ostatnich lat ale chyba najbliższy to kosmiczny w zeszłym roku Perry i solidny ale bezbarwny i niepewny Perry w tym sezonie w Zawierciu.
Streeter
Posty: 7451
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Streeter »

Szary Wilk pisze: 22 gru 2023, o 10:40 Malinowski nie jest wystarczająco dobry, żeby być jedynką w takim klubie jak LUK.
Malina to jest w ogóle ciekawy przypadek. Pierwsze pół kariery jechał na łatce młody zdolny bo wchodził na zagrywkę w Jastrzębiu, a drugie pół kariery jedzie na świetnych trzech miesiącach w Zawierciu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
granvorka
Posty: 757
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: granvorka »

Z tym odchodzeniem z Trefla to różnie bywa, Janusz został tym kim został, a Reichert po słabym sezonie w Treflu zagrał świetny sezon we Francji i został szóstkowym graczem kadry, która jedzie na igrzyska, Bołądź ciągnie czołową ekipę ligi, więc nie wiem, czy to nie jest pozorna korelacja, a więc na dwoje babka wróżyła.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1588
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: lukecik »

Streeter pisze: 22 gru 2023, o 11:40
Szary Wilk pisze: 22 gru 2023, o 10:40 Malinowski nie jest wystarczająco dobry, żeby być jedynką w takim klubie jak LUK.
Malina to jest w ogóle ciekawy przypadek. Pierwsze pół kariery jechał na łatce młody zdolny bo wchodził na zagrywkę w Jastrzębiu, a drugie pół kariery jedzie na świetnych trzech miesiącach w Zawierciu.

Streeter
Już któryś raz te same głupoty od ciebie czytam o jakichś mitycznych trzech miesiącach. Może sięgnij do statystyk, skoro pamięć tak cię zawodzi i przeanalizuj, ile meczów tak naprawdę Mateusz zagrał na wysokim poziomie. To mocno krzywdząca opinia, sprowadzanie jego pobytu u nas wyłącznie do 3 świetnych miesięcy.
Streeter pisze: 21 gru 2023, o 15:27 Dalsze złota od Artema:

Zawiercie zakupiło... Gladyra.

Przeczytałem to info siedząc w pociągu i dobrze, że akurat siedziałem sam w przedziale, bo na głos zapytałem samego siebie: cooooo?

Jak oceniacie taki ruch? Gladyr fajny grajek, ale czy jest sens sięgać po gościa, który mało pewnie nie będzie zarabiał, a gdy dołączy do zespołu będzie miał już czwórkę z przodu? Nie wiadomo jak będzie ze zdrowiem, forma też będzie tylko coraz gorsza. Obawiam się, że może wnieść do zespołu więcej na polu okołosportowym, a nie stricte na boisku swoją grą, ale chciałbym się mylić. Bo na trzeciego w hierarchii to raczej by nie przyszedł, a wtedy bym już nie wybrzydzał w ogóle. Nie wiem jak podejść do tego transferu, więcej mam chyba wątpliwości, ale na pewno jest to interesujący transfer i głośne nazwisko mimo już sędziwego jak na sportowca wieku. Cieszy mnie przynajmniej to, że nie przespaliśmy startu okienka tylko aktywnie w nim uczestniczymy od samego początku.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7989
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nie każdy gracz Trefla kończy jako flop, ale oni co najmniej od pięciu lat rokrocznie robią wyniki ponad stan w tej wersji niskobudżetowej (ten sezon, gdzie prawie potężny Muzzato pogonił Kazań w LM to chyba 18/19) - i potem rzeczywiście okazuje się, że robili wyniki ponad stan, nawet jeśli Janusz czy Boładź zrobili tam 'trwały' progres. Mocni trenerzy (Anastasi, Winiarski, Juricic), fajne miejsce do życia, dobrze zarządzany klub, duży fanbase, dobra praca z młodzieżą - no niczego tam nie brakuje do ponadprogramowej optymalizacji rezultatów, potem to wychodzi różnie gdy trzeba pograć w suboptymalnych warunkach. Oczywiście jak będzie w przypadku Trefla 2023/24 to się okaże.
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: KibicSiatki »

lukecik pisze: 22 gru 2023, o 12:24
Streeter pisze: 22 gru 2023, o 11:40
Szary Wilk pisze: 22 gru 2023, o 10:40 Malinowski nie jest wystarczająco dobry, żeby być jedynką w takim klubie jak LUK.
Malina to jest w ogóle ciekawy przypadek. Pierwsze pół kariery jechał na łatce młody zdolny bo wchodził na zagrywkę w Jastrzębiu, a drugie pół kariery jedzie na świetnych trzech miesiącach w Zawierciu.

Streeter
Już któryś raz te same głupoty od ciebie czytam o jakichś mitycznych trzech miesiącach. Może sięgnij do statystyk, skoro pamięć tak cię zawodzi i przeanalizuj, ile meczów tak naprawdę Mateusz zagrał na wysokim poziomie. To mocno krzywdząca opinia, sprowadzanie jego pobytu u nas wyłącznie do 3 świetnych miesięcy.
Streeter pisze: 21 gru 2023, o 15:27 Dalsze złota od Artema:

Zawiercie zakupiło... Gladyra.

Przeczytałem to info siedząc w pociągu i dobrze, że akurat siedziałem sam w przedziale, bo na głos zapytałem samego siebie: cooooo?

Jak oceniacie taki ruch? Gladyr fajny grajek, ale czy jest sens sięgać po gościa, który mało pewnie nie będzie zarabiał, a gdy dołączy do zespołu będzie miał już czwórkę z przodu? Nie wiadomo jak będzie ze zdrowiem, forma też będzie tylko coraz gorsza. Obawiam się, że może wnieść do zespołu więcej na polu okołosportowym, a nie stricte na boisku swoją grą, ale chciałbym się mylić. Bo na trzeciego w hierarchii to raczej by nie przyszedł, a wtedy bym już nie wybrzydzał w ogóle. Nie wiem jak podejść do tego transferu, więcej mam chyba wątpliwości, ale na pewno jest to interesujący transfer i głośne nazwisko mimo już sędziwego jak na sportowca wieku. Cieszy mnie przynajmniej to, że nie przespaliśmy startu okienka tylko aktywnie w nim uczestniczymy od samego początku.
W przypadku środkowych granica grania w siatkówce przesuwa nawet się ponad 40 lat , gdyż u nich sprawność fizyczna nie jest decydująca , pilnują bloku i wyskok przy kończeniu atak przy siatce , dokładają też mocny serwis jak taki potrafią , więc Gładyr , Smith, Paschycki , Lisinac czy Serbski środkowy mogą być za wzór , że wiek 40 lat to nie jest żaden emeryt .
buzinga
Posty: 1298
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: buzinga »

Gdańsk przede wszystkim mądrze buduje zespół. Sprowadzają młodych zawodników, mniej lub bardziej ogranych, w miarę możliwości stawiają na swoich. Każdy z tych chłopaków ma jakieś defekty np Sawicki nie przyjmuje, Martinez nie atakuje, ale okazuje się, że jeden przykrywa słabości drugiego. Oczywiście do pewnego stopnia, który daje im szanse na robienie takich wyników jakie się tam rokrocznie pojawiają. Przy wyciąganiu zawodników z Trefla ważne jest, żeby wiedzieć kogo się bierze i mieć na niego plan. Janusz wypalił w Kędzierzynie, bo trafił do Kędzierzyna. Nie chodzi tylko o rozwój sportowy, ale i ustabilizowanie zdrowotne Marcina. Filipiak nie wypalił w Skrze mimo bardzo dobrej pierwszej połowy sezonu, bo po tym jak padł zdrowotnie, nikomu nie przyszło do głowy, żeby spróbować go ogarnąć w lato. Może coś pozmieniać w trening, diecie itp. Za to sprowadzono podstarzałego Atana. A Filipiaka poszedł na zsyłkę do Lublina. Żeby nie było nic nie mam do LUKu. Po prostu to jest problem każdego beniaminka. Nie mając czasu na normalne zbudowanie zespołu po awansie do Plusligi robi się łapanki. Ten sam los spotkał Komendę. Także wniosek jest prosty. Jak w LUKu dobrze zbudują drużynę wokół Sasaka i Sawickiego to jest szansa, że Ci dalej będą się rozwijać i prowadzić klub do dobrych wyników. Co do Halaby czy Lipińskiego oni byli za słabi na dobre granie za dużo słabości w grze. Przy czym na Lipę sam się nabrałem w pewnym momencie.


Lukecik:

Z Gladyrem ciekawa sprawa, bo w końcu sprowadzacie zawodnika, który jest w stanie do pewnego stopnia rozwiązać wasz największy problem. Blok. Tyle że Jurek ma już 98 lat. Dlatego ciekawi mnie na ile JW mu podziękowało, a na ile ich przelicytowaliście. Nie bardzo wierzę w scenariusz Wysokiego o przemocarnych planach Jastrzębia. Na moje oko jak Gorol wyciągnie z Kędzierzyna Kaczmarka to odejdzie Huber do Perugii i po to potrzebny jest im limit na zagranicznego środkowego, bo wydaje mi się, że wy ich jednak przelicytowaliście. O Warcie się zapomina, ale jako jedyni wyciągnęliście rok temu kasę do wykupu kontraktu najgorętszego dostępnego środkowego ówcześnie w kraju- Bieńka. Ciekawi mnie czy jakbyście nie byli zapchani kontraktem Kwola (on ma chyba ważną umowę) to czy nie stanęlibyście do wyścigu po Fornala. Wydaje mi się, że czwórka Resovia, JW, Zaksa, Warta mają bardzo zbliżone możliwości finansowe.
kamil1999
Posty: 5595
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

Co do Gładyra to trzeba przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie czy będzie wzmocnieniem.
No i choć Zniszczoł jest niedoceniany no to jednak Gładyr to zdecydowane wzmocnienie. Niby można wytykać wiek, ale w siatkówce nie ma długoterminowych kontraktów. Na chwilę obecną poziom Gładyra to mniej więcej taki Kłos czyli gdzieś pod tą ligową czołówką.
A więc zawodnik wartościowy i to w każdym elemencie. Do tego odpalający szczególnie często w ważnych meczach. Nawet w tym przegranym superpucharze to akurat do niego nie można było mieć pretensji. Więc myślę, że wzmocnienie i póki gra na obecnym poziomie to tak długo będzie zatrudniany przez polskie kluby zwłaszcza, że ma polski paszport sportowy.

A co do budżetów klubów to na oko, powtarzam na oko bo to żadne informacje ani nic wygląda to tak:
-Resovia
-Zawiercie
-JW
-Zaksa, Warszawa(ale tu naprawdę nie wiem na ile ich stać, skład w sumie bardzo szeroki)
-Olsztyn
-Reszta + Skra to zagadka, ale pewnie znów to będzie poziom co najmniej Zaksy jak nie lepiej

To przedłużenie Fabiana to nie też taki głupi ruch.
Jego gra jest tak demonizowana jakby to był jakiś 2 Piechocki. Ale on... potrafi rozgrywać.
Nie jest wirtuozem, ale rozgrywa dokładnie(może gorzej gdy jest gorsze przyjęcie, ale jakiejś tragedii też wtedy nie ma) no i do tego ma dobry blok+dobrą zagrywkę. Choć słabą grę defensywną jak na rozgrywającego a to procentowo 2 pozycja po libero z największą ilością obron.
I co najważniejsze ma polski paszport. Wiadomo, że ściągnięcie takiego Tavaresa czy Christensona to by był lepszy ruch, ale ci nie do wyjęcia a ci co są do wyjęcia to najwyżej są niewiele lepsi niż Fabian a nie zgrani z drużyną no i przede wszystkim są nie- Polakami czyli zabierają miejsce dla zagranicznego. A jeśli Resovia traci Kochanowskiego to będzie potrzebować miejsce dla zagranicznego.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2023, o 13:07 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1588
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: lukecik »

No właśnie gdyby Jurek przychodził teraz, to bym się cieszył. Jak będzie u niego ze zdrowiem i formą za rok, to jedna, wielka niewiadoma. Na pewno na wyższy poziom już nie wejdzie, a raczej zacznie się coraz mocniejsze pikowanie.


@Buzinga - Kwolo miał kontrakt na 2 lata, czyli po obecnym sezonie mu się kończy. Podejrzewam, że obie strony będą zainteresowane przedłużeniem.
granvorka
Posty: 757
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: granvorka »

Trąbski potwierdza Szymurę w Zaksie, czyli Huber się wygadał, ale bez konsekwencji.

Szymura, Szymański, Chitigoi, …

Czy Szymura znów poszedłby w ryzyko siedzenia na ławce? Pachnie jednak zastępstwem za Śliwkę i kompensację oczywistej utraty jakości dużo szerszą rotacją.
Streeter
Posty: 7451
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Streeter »

lukecik pisze: 22 gru 2023, o 12:24
Streeter pisze: 21 gru 2023, o 15:27 Dalsze złota od Artema:

Zawiercie zakupiło... Gladyra.
Przeczytałem to info siedząc w pociągu i dobrze, że akurat siedziałem sam w przedziale, bo na głos zapytałem samego siebie: cooooo?

Jak oceniacie taki ruch? Gladyr fajny grajek, ale czy jest sens sięgać po gościa, który mało pewnie nie będzie zarabiał, a gdy dołączy do zespołu będzie miał już czwórkę z przodu?
Te malinowe 3 miesiące to taka przenośnia, czy było rzeczywiście 2 czy 4 to wiele nie zmienia, faktem jest że ta kosmiczna część sezonu rzutuje na postrzeganie Mateusza do tej pory, choć na taki poziom później się już nie wzniósł.

A co do Gladyra no to właśnie głównie z powodu wieku ten ruch brzmi zabawnie. Byłem przekonany, że Jurek będzie sobie do końca kariery "dogorywał" w Jastrzębiu, z czasem dostanie rezerwowym. A ruch ocenić ciężko, wiadomo, Gladyr swój poziom reprezentuje, ale ani to ruch perspektywiczny, ani pewny, bo przecież wystarczy jakiś uraz i może już do formy nie wrócić, bo organizm już się inaczej regeneruje mając 40 lat. Albo i po prostu z racji wieku może zacząć jechać w dół. Więc tak naprawdę będzie można ocenić dopiero po fakcie, a dziś można nazwać to ruchem ryzykownym.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
przemik
Posty: 1602
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: przemik »

granvorka pisze: 22 gru 2023, o 13:01 Trąbski potwierdza Szymurę w Zaksie, czyli Huber się wygadał, ale bez konsekwencji.

Szymura, Szymański, Chitigoi, …

Czy Szymura znów poszedłby w ryzyko siedzenia na ławce? Pachnie jednak zastępstwem za Śliwkę i kompensację oczywistej utraty jakości dużo szerszą rotacją.
Nie no.
Ja to odczytuje - Śliwka, Szymura, Chitigoi, Szymański
___
Noworoczny Kibic Siatki
Streeter
Posty: 7451
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Streeter »

przemik pisze: 22 gru 2023, o 13:06 Ja to odczytuje - Śliwka, Szymura, Chitigoi, Szymański
Patrząc na dotychczasową wizję budowy, to myślicie że taka 4 jest realna? Zazwyczaj 4 przyjmujący wyglądał "nieco" gorzej. Trzeci zresztą też. Tu w zasadzie obok Śliwki mógłby grać każdy z tej trójki. Trochę mi to wygląda niekędzierzyńsko. No chyba że to jakieś wnioski z obecnego sezonu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7989
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

przemik pisze: 22 gru 2023, o 13:06 Nie no.
Ja to odczytuje - Śliwka, Szymura, Chitigoy, Szymański
Janusz - X, Poręba - Urbanowicz, Szymura/Szymański - X/Chitigoi, Shoji
Janusz - X, Poręba - jakiś X/Urbanowicz, Śliwka - Szymura/Chitigoi, Shoji
Janusz - Kaczmarek, Poręba - jakiś X, Szymura/Szymański - X/Chitigoi, Shoji (tu chyba najmniej prawdopodobne)

i pochodne.

Różnie może być. Nabijanie niereprezentacyjnymi Polakami składu może rzeczywiście sugerować więcej niż dwa odejścia reprezentacyjnych graczy, ale zobaczymy.
Paprykarz
Posty: 146
Rejestracja: 9 lut 2023, o 20:04
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Paprykarz »

Streeter pisze: 22 gru 2023, o 13:10
przemik pisze: 22 gru 2023, o 13:06 Ja to odczytuje - Śliwka, Szymura, Chitigoi, Szymański
Patrząc na dotychczasową wizję budowy, to myślicie że taka 4 jest realna? Zazwyczaj 4 przyjmujący wyglądał "nieco" gorzej. Trzeci zresztą też. Tu w zasadzie obok Śliwki mógłby grać każdy z tej trójki. Trochę mi to wygląda niekędzierzyńsko. No chyba że to jakieś wnioski z obecnego sezonu.
To kto teraz do skry na przyjęcie skoro już maja 3 zagranicznych diez caczopa oraz Alan.


Streeter
buzinga
Posty: 1298
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: buzinga »

granvorka pisze: 22 gru 2023, o 13:01 Trąbski potwierdza Szymurę w Zaksie, czyli Huber się wygadał, ale bez konsekwencji.

Szymura, Szymański, Chitigoi, …

Czy Szymura znów poszedłby w ryzyko siedzenia na ławce? Pachnie jednak zastępstwem za Śliwkę i kompensację oczywistej utraty jakości dużo szerszą rotacją.
Albo pachnie przesunięciem Rumuna na atak. Można to interpretować na 100 sposobów. Chyba taki najbardziej intuicyjny brzmi: przynajmniej jeden z dwójki Śliwka-Kaczmarek out.
kamil1999
Posty: 5595
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

Też mi się wydaje, że tam w Zaksie na przyjęciu jakiś kontrakt droższy jeszcze musi wejść. Pewnie to będzie utrzymanie Śliwki, ale jeśli nie to mają miejsce na zagranicznego.
Tylko nasuwa się jedno pytanie. Co z Skrą?
Budżet znów będą mieli spory. Pytali o czołowych polskich siatkarzy.
Jeśli prawdą jest to, że rozgrywający i atakujący będzie z zagranicy to potrzebują bardzo dobrego przyjmującego z polskim paszportem w drużynie. A wygląda na to, że zajęci są: Fornal, Bednorz, Szymura, Kwolek, Sawicki, Gierżot, Grobelny, Szalpuk i pewnie o kimś jeszcze zapomniałem.
Nie bardzo widzę tam kogo by mieli podpisać? Włodarczyka? Halabę? Zostawić Lipińskiego? Raczej nie
Więc czy fakt, że jednak Szymura idzie do Zaksy nie znaczy, że być może Śliwka pójdzie do Skry? A może jednak zostawią Łomacza czy na ataku poszukają Polaka?
Streeter pisze: 22 gru 2023, o 13:10
przemik pisze: 22 gru 2023, o 13:06 Ja to odczytuje - Śliwka, Szymura, Chitigoi, Szymański
Patrząc na dotychczasową wizję budowy, to myślicie że taka 4 jest realna? Zazwyczaj 4 przyjmujący wyglądał "nieco" gorzej. Trzeci zresztą też. Tu w zasadzie obok Śliwki mógłby grać każdy z tej trójki. Trochę mi to wygląda niekędzierzyńsko. No chyba że to jakieś wnioski z obecnego sezonu.

Streeter
Przecież Chitigoi przychodził jako 4...
No i wiem, że talent i że hype na tym forum można złapać po paru meczach, ale on może z 2/3 mecze fajnie na ataku zagrał nim się kontuzjował
Niemniej Szymura lub Szymański na 3 to i tak bogato
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7989
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 22 gru 2023, o 13:19 Też mi się wydaje, że tam w Zaksie na przyjęciu jakiś kontrakt droższy jeszcze musi wejść. Pewnie to będzie utrzymanie Śliwki, ale jeśli nie to mają miejsce na zagranicznego.
Tylko nasuwa się jedno pytanie. Co z Skrą?
Budżet znów będą mieli spory. Pytali o czołowych polskich siatkarzy.
Jeśli prawdą jest to, że rozgrywający i atakujący będzie z zagranicy to potrzebują bardzo dobrego przyjmującego z polskim paszportem w drużynie. A wygląda na to, że zajęci są: Fornal, Bednorz, Szymura, Kwolek, Sawicki, Gierżot, Grobelny, Szalpuk i pewnie o kimś jeszcze zapomniałem.
Nie bardzo widzę tam kogo by mieli podpisać? Włodarczyka? Halabę? Zostawić Lipińskiego? Raczej nie
Więc czy fakt, że jednak Szymura idzie do Zaksy nie znaczy, że być może Śliwka pójdzie do Skry? A może jednak zostawią Łomacza czy na ataku poszukają Polaka?
Obrazek
Awatar użytkownika
x-man
Posty: 65
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:50
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa/Cieszyn

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: x-man »

Szymura z JW do ZAKSy, niesamowite myślałem, ze to tylko JW wyciąga z ZAKSy ;)
Na zawsze wierni, na zawsze STAL!!
Streeter
Posty: 7451
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 22 gru 2023, o 13:19 Przecież Chitigoi przychodził jako 4...
No wiem że przychodził, ale percepcja Rumuna nieco się zmieniła. Podobnie jak Sawicki przychodził do Gdańska jako pobełchatowski "odpad", a wyjdzie jako "gwiazda". I co innego taki Sawicki bełchatowski na trzeciego przyjmującego, a co innego obecny. Mimo że ten sam człowiek.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
buzinga
Posty: 1298
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: buzinga »

kamil1999 pisze: 22 gru 2023, o 13:19 Też mi się wydaje, że tam w Zaksie na przyjęciu jakiś kontrakt droższy jeszcze musi wejść. Pewnie to będzie utrzymanie Śliwki, ale jeśli nie to mają miejsce na zagranicznego.
Tylko nasuwa się jedno pytanie. Co z Skrą?
Budżet znów będą mieli spory. Pytali o czołowych polskich siatkarzy.
Jeśli prawdą jest to, że rozgrywający i atakujący będzie z zagranicy to potrzebują bardzo dobrego przyjmującego z polskim paszportem w drużynie. A wygląda na to, że zajęci są: Fornal, Bednorz, Szymura, Kwolek, Sawicki, Gierżot, Grobelny, Szalpuk i pewnie o kimś jeszcze zapomniałem.
Nie bardzo widzę tam kogo by mieli podpisać? Włodarczyka? Halabę? Zostawić Lipińskiego? Raczej nie
Więc czy fakt, że jednak Szymura idzie do Zaksy nie znaczy, że być może Śliwka pójdzie do Skry? A może jednak zostawią Łomacza czy na ataku poszukają Polaka?
Streeter pisze: 22 gru 2023, o 13:10
przemik pisze: 22 gru 2023, o 13:06 Ja to odczytuje - Śliwka, Szymura, Chitigoi, Szymański
Patrząc na dotychczasową wizję budowy, to myślicie że taka 4 jest realna? Zazwyczaj 4 przyjmujący wyglądał "nieco" gorzej. Trzeci zresztą też. Tu w zasadzie obok Śliwki mógłby grać każdy z tej trójki. Trochę mi to wygląda niekędzierzyńsko. No chyba że to jakieś wnioski z obecnego sezonu.

Streeter
Przecież Chitigoi przychodził jako 4...
No i wiem, że talent i że hype na tym forum można złapać po paru meczach, ale on może z 2/3 mecze fajnie na ataku zagrał nim się kontuzjował
Niemniej Szymura lub Szymański na 3 to i tak bogato
Nie wydaje mi się. Rumun idzie na atak albo nie będzie Śliwki. Nie chodzi o pieniądze. Szymura z Szymańskim chcą grać, nie zrobisz z dwóch trójek trójki i czwórki. Raczej jeden będzie w podstawie. A Rumun nie jest po to, żeby siedzieć na ławce, więc pewnie pójdzie na atak po sezonie, bo granie nim z Szymurą obok czy Szymańskim wygeneruje niezłą strzelnicę. Jeśli do tego dojdzie to będzie smutno w Kędzierzynie. Przeżyję przebudowę (ba przeżyłem już jedno bankructwo klubu któremu kibicowałem, ale to w innej dyscyplinie sportowej), ale marnotrawienia talentu Chitigoia poprzez przerabianie go na atakującego zdenerwuje mnie dość mocno. Kiepsko to wygląda. Sam bym lepiej prowadził klub od Szpaczka ;)


PS. Rumun to gigatalent. Te 3-4 mecze jakie można było zobaczyć z jego udziałem (dwa na memoriale Arka Gołasia z podstawowym Projektem i prawie podstawową Skrą na jego naturalnej pozycji plus Czewa i Superpuchar) raczej pokazują, że ma potężną bazę techniczną i motoryczną do rozwoju. Widziałeś kiedyś dzieciaka w takim wieku +200 cm, który na lewym skrzydle trzepie wszystkie rozwiązania ofensywne jakie istnieją (wiele nie jest jeszcze na takim poziomie, żeby się zachwycać, ale są) ze zmiennością tempa ataku i luzem w ruchach? Ja nie kojarzę takich cudaków. Nawet Michielletto potrzebuje trochę czasu, żeby te swoje łabędzie lewe skrzydło rozłożyć, a ten cudak przy Stępniu rzucającym każdą piłkę inną z uśmiechem na ustach korygował nabieg, kręcił barkiem, lokalizował słabości w obronie i na bloku. Starał się wykreować przewagę w każdej z tych sytuacji i jasne popełniał sporo błędów, ale tam naprawdę przestrzeń do rozwoju jest potworna.
granvorka
Posty: 757
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: granvorka »

buzinga pisze:
granvorka pisze: 22 gru 2023, o 13:01 Trąbski potwierdza Szymurę w Zaksie, czyli Huber się wygadał, ale bez konsekwencji.

Szymura, Szymański, Chitigoi, …

Czy Szymura znów poszedłby w ryzyko siedzenia na ławce? Pachnie jednak zastępstwem za Śliwkę i kompensację oczywistej utraty jakości dużo szerszą rotacją.
Albo pachnie przesunięciem Rumuna na atak. Można to interpretować na 100 sposobów. Chyba taki najbardziej intuicyjny brzmi: przynajmniej jeden z dwójki Śliwka-Kaczmarek out.
Tak, też o tym pomyślałem. I jeszcze o combo Muzaj + Chitigoi w roli Armoi, do grania na dwóch pozycjach + raczej doświadczony Polak z przyjęciem w typie (niekoniecznie wysokiego) Andringi, Staszewski wszedłby idealnie, ale ma kontrakt w Rzeszowie na 2 lata. Ze Śliwką, Smithem i Shojim to nadal byłby skład do grania o duże rzeczy, broniłby się szeroką rotacją na poziomie.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Kicu »

Streeter pisze: 22 gru 2023, o 13:10 Patrząc na dotychczasową wizję budowy, to myślicie że taka 4 jest realna? Zazwyczaj 4 przyjmujący wyglądał "nieco" gorzej. Trzeci zresztą też. Tu w zasadzie obok Śliwki mógłby grać każdy z tej trójki. Trochę mi to wygląda niekędzierzyńsko. No chyba że to jakieś wnioski z obecnego sezonu.

Streeter
Nowy prezes = nowa wizja i podejście? Choć chyba za transfery bardziej odpowiada Michał Chadała. Tak czy siak nie miałbym nic przeciwko takiemu ruchowi ;) .
x-man pisze: 22 gru 2023, o 13:47 Szymura z JW do ZAKSy, niesamowite myślałem, ze to tylko JW wyciąga z ZAKSy ;)
To raczej powrót na stare śmieci :D .
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7989
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kaczmarek w JW/Artem.

Kosmiczne może być to Jastrzębie, tu jest jeszcze pole na przyjęciu na jakiegoś Takahashiego/prawie każdego obcokrajowca na środku. Zdziwię się jeśli Śliwka zostanie.
Paprykarz
Posty: 146
Rejestracja: 9 lut 2023, o 20:04
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Paprykarz »

Raczej będą mieć pewnie 2 zagranicznych środkowych na średnim poziomie i jakiegoś polaka dokoptuja na przyjęcie. Pewnie dojdzie im Averil oraz ktoś pokroju le goff.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1588
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: lukecik »

Taki ruch to jednak spory szok. Bednorz w Resovii był dla mnie zaskoczeniem, ale Kaczmarek w JW? Co ma JW do zaproponowania, czego nie mogła mu już dać Zaksa? Nie wierzę, by chodziło wyłącznie o pieniądze. Motyw zwykłej zmiany otoczenia też dla mnie za słaby, bo będzie grał o te same puchary, o które grał i mógłby dalej grać z Zaksą. Wyjazd do innej ligi ok, nowe wyzwania etc., ale JW?
To może Patry do Zaksy jako kontynuator dziedzictwa Antka Rouziera. :)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7989
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

I Artem pisze, że "chyba Zaksa chce Muzaja", jeśli to prawda to Śliwka out, bo szanujmy się.
Pawel9221
Posty: 1192
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Pawel9221 »

lukecik pisze: 22 gru 2023, o 14:36 Taki ruch to jednak spory szok. Bednorz w Resovii był dla mnie zaskoczeniem, ale Kaczmarek w JW? Co ma JW do zaproponowania, czego nie mogła mu już dać Zaksa? Nie wierzę, by chodziło wyłącznie o pieniądze. Motyw zwykłej zmiany otoczenia też dla mnie za słaby, bo będzie grał o te same puchary, o które grał i mógłby dalej grać z Zaksą. Wyjazd do innej ligi ok, nowe wyzwania etc., ale JW?
To może Patry do Zaksy jako kontynuator dziedzictwa Antka Rouziera. :)
Młody dynamiczny zespół i dofinansowanie do kursów językowych :D Zapewne pieniądze...
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Bruninho »

lukecik pisze: 22 gru 2023, o 14:36 Taki ruch to jednak spory szok. Bednorz w Resovii był dla mnie zaskoczeniem, ale Kaczmarek w JW? Co ma JW do zaproponowania, czego nie mogła mu już dać Zaksa? Nie wierzę, by chodziło wyłącznie o pieniądze. Motyw zwykłej zmiany otoczenia też dla mnie za słaby, bo będzie grał o te same puchary, o które grał i mógłby dalej grać z Zaksą. Wyjazd do innej ligi ok, nowe wyzwania etc., ale JW?
To może Patry do Zaksy jako kontynuator dziedzictwa Antka Rouziera. :)
Kasa misiu kasa. W Jastrzębiu będzie dużo wyższy budżet w następnym sezonie. Na kim jak na kim ale na górnikach to żadna władza w Polsce nigdy nie oszczędzała.
Bruninho pisze: 26 lis 2023, o 15:17 Plotki ploteczki: Niewykluczone, że Macieja Muzaj zmieni klub po sezonie na inny, bliski geograficznie klub, wzajemne zainteresowanie jest duże, ale Maciej musiałby mocno zejść z ceny, oraz zaakceptować walkę o miejsce w pierwszym składzie. Jego wartość rynkowa maleje z każdym tygodniem. Dla Macieja byłaby to szansa na powrót do dużego grania.
O Muzaju w Kędzierzynie informowałem już miesiąc temu, post z 26 listopada.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2023, o 15:00 przez Bruninho, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”