Sezon 2007/ 2008 - 12 kolejka

Awatar użytkownika
silky
Redaktor
Redaktor
Posty: 68
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 11:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Sezon 2007/ 2008 - 12 kolejka

Post autor: silky »

Pierwszy mecz kolejki już za nami. W Radomiu kędzierzynianie zdołali wywalczyć 3 punkty, ale bynajmniej szybko, łatwo i przyjemnie nie było. Spodziewałam się jednak, że gospodarze ugrają więcej, ale jak widać ZAk S.A. to bardzo solidna ekipa.
Nie wiem tylko czemu tytuł najlepszego zawodnika przypadł( i to po raz enty w tym sezonie, jeśli mnie pamięć nie myli, a może myli ??? )Łukaszowi Żygadło. Nie żebym coś do niego miała, ale jak dla mnie zasłużył sobie na ten tytuł Jakub Novotny.

Jadar Radom - ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle 1:3 (18:25, 35:33, 19:25, 21:25)
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2007/ 2008 - 12 kolejka

Post autor: mewa »

a mnie wpadł w oko Żaliński z Jadaru. Widziałem go w zeszłym sezonie w finałach MP juniorów i wtedy już się wyróżniał. Wykorzystał swoją szansę i wszedł przebojem do PLS. Myślę, że będzie z niego jeszcze pożytek... nie tylko na szczeblu klubowym.
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Sezon 2007/ 2008 - 12 kolejka

Post autor: szyderca »

mewa pisze:a mnie wpadł w oko Żaliński z Jadaru
Bardzo perspektywiczny zawodnik, który z roku na rok robi ogromne postępy. Dzięki koncepcji gry trenera, w tym sezonie można go częściej obserwować na parkietach ligowych. A jeśli dobrze sobie przypominam ładnie spisywał się w kadrze trenerów Felczaka i Luksa, zbierając bardzo pochlebne recenzje. Myślę, że i w tym sezonie zobaczymy go w (przynajmniej) szerokiej kadrze B.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Sezon 2007/ 2008 - 12 kolejka

Post autor: hubert »

Jasiu Sobol po przejściu na emeryturę pewnie chce mieć ciepłą posadkę np. jako portier przy elektrowni.
Dlaczego w koszykówce czy w ręcznej są młodzi sędziowie a w siatkówce przeważnie same stare pierniki mający pod białą koszulą podkoszulek z emblematem PGE ???
Dobra spadam na meczyk : forza Chemik !
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
DC!
Posty: 108
Rejestracja: 11 gru 2007, o 18:31
Płeć: M

Re: Sezon 2007/ 2008 - 12 kolejka

Post autor: DC! »

Skra Bełchatów - AZS Olsztyn 3:2
Taki wynik obstawiałem i jestem w miarę zadowolony z tego rezultatu. Jednak z tym jednym punktem olsztynianie z Bełchatowa wyjeżdżają. Poziom spotkania bardzo dobry. 5 setów, mało błędów, dużo walki i pięknych zagrań. Brawa dla obu drużyn. Spotkanie było bardzo wyrównana, co wskazuje nawet wynik. I i II set minimalnie wygrany przez obie drużyny. Decydowały niuanse. III partię wysoko wygrali gospodarze, bo ryzykowali zagrywką i olsztynianie nie mieli przyjęcia, ale w kolejnym gra toczył się znowu równy bój. W tie-breaku do pewnego momentu punkt za punkt, potem mały przestój Olsztyna i po meczu. Skra minimalnie przeważała w ataku, ale AZS nadrabiał blokiem. W obu zespołach ciężko kogoś wyróżniać, bo w zasadzie wszyscy grali bardzo dobrze. W drużynie Mistrzów Polski po słabym początku potem kapitalnie grał Wlazły i to on został wybrany graczem meczu, ale ja chyba dał bym tę nagrodę Dobrowolskiemu, który rozgrywał dziś świetnie. W zespole z Olsztyna najlepsi byli Zagumny i Andrae, ale reszta też grała dobrze. Lubiejewski bardzo udanie zastępuje Grześka Szymańskiego, ale w tie-breaku wyszło zmęczenie i brak zmiennika. Wynik sprawiedliwy i odzwierciedlający to, co działo się na parkiecie.
Kantoro
Posty: 67
Rejestracja: 8 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: Sezon 2007/ 2008 - 12 kolejka

Post autor: Kantoro »

Ja nic nie skomentuje. Jestem zażenowany poziomem meczu Jadar - ZAK. Te zagrywki. Śmiech na sali. Jeżeli zawodnicy nie umieją poradzić sobie z przebiciem piłki na drugą stronę siatki w pole przeciwnika, to zapraszamy Panów do lig amatorskich. Tym, którym się udało nie zepsuć 2 na 3 wykonane zagrywki, zapraszamy do lig wojewódzkich. Żenada, oglądać się odechciewało. Mogli sobie piłkę "kulać" pod siatką i oddawać przeciwnikom, bynajmniej krócej męczyli by nas swoimi wypocinami. Nic ich nie usprawiedliwia. "Gwiazdy" siatkówki. Jeszcze raz to powiem - ŻENADA.

Natomiast bardzo ładny mecz Olsztyna ze Skrą. Widac wahnięcia formy po przerwie, ale zawodnicy sami sobie radzili z dołkiem. Tie-break był najsłuszniejszym wynikiem. A w PLS już się ustało powiedzenie - czy się gra czy sie nie gra - wygrywa i tak Skra. :P

A miałem nie komentować. :]

Pozdrawiam,

Michał.
everyin
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: K

Re: Sezon 2007/ 2008 - 12 kolejka

Post autor: everyin »

Swietny mecz Olsztyna z Belchatowem, poprostu siatkowka na najwyzszym poziomie :D
Zaluje tylko tego, ze Mlekpol AZS Olsztyn przegral, ale widac, ze zawodnicy obu druzyn sa w niezlej formie ;)
"Entre la gente es más la copia que los originales"
Awatar użytkownika
silky
Redaktor
Redaktor
Posty: 68
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 11:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sezon 2007/ 2008 - 12 kolejka

Post autor: silky »

A w Warszawie cuda-niewidy, trener się zapomniał i na boisko czterech stranierich wpuścił :] , przez co pewnie teraz Politechnika zarobi bezcenne trzy punkty. Decyzja pewnie będzie dopiero w poniedziałek. Inaczej trzy punkty przypadłyby Rzeszowianom, którzy wygrali 3:1. Jak dla mnie bardzo dobrze się w warszawskiej ekipie zaprezentował Michał Chaberek, jak mu treneiro da pograć, to będą z niego ludzie :)
Kantoro
Posty: 67
Rejestracja: 8 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: Sezon 2007/ 2008 - 12 kolejka

Post autor: Kantoro »

A Jastrzębie uporało się z Sosnowcem dopiero po tie-breaku. :)
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sezon 2007/ 2008 - 12 kolejka

Post autor: Mania »

Sobotni mecz w Warszawie przyniósł mi sporo skrajnych emocji. Pomijając błąd Kowala (za który pewnie będę mu po sezonie dziękować z większą siła :D ), jestem zadowolona z wyraźnego progresu w grze Polibudy. Taczała odwala kawał dobrej roboty, cieszy mnie dodatkowo, że nie trzyma kurczowo Michalczyka w 6. ;-) Michał Chaberek pokazał się z najlepszej strony - zagrał super, w ataku odciążając nieco Rybaka, a i zagrywkę ma rewelacyjną. :)
Kilku zawodników przed tym meczem zachorowało, a mimo to gra wyglądała naprawdę ok. Kolejny plusik i optymistyczny aspekt. Martwi jedynie słabsza postawa Antona Kulikovskiego w ataku, bo asa zagrał, a i 3 razy zablokował rywala :)

Z uwagi na mecz Politechniki, nie widziałam spotkania w Bełchatowie. Zdaje się, że poziom meczu był bardzo wysoki i mam czego żałować ;-)
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Sezon 2007/ 2008 - 12 kolejka

Post autor: Ted »

Jeśli chodzi o problemy zdrowotne siatkarzy Politechniki tylko Chudik i Malik mają grype zoladkowa, reszta jest zdrowa. Cieszy dobra postawa Chaberka, w 2 i 3 secie to on a nie Rybak ciagnal gre zespolu, jesli forma tego zawodnika sie utrzyma bedzie to wielki porzytek dla zespolu. Co do Kulikowskiego, moze nie atak, a przyjecie u niego mocno szwankuje i to jest powod do niepokoju, bo Resoviacy celowali w niego jak mogli bez roznicy czy puszczali na niego folty czy cos innego. Przez to rozgrywajacy gral bardzo malo srodkiem.

W Resovii - niepowtarzalnie Piotr Łuka - zawodnik meczu. Bardzo podobala mi sie gra tego siatkarza, ptraktycznie we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosla.
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sezon 2007/ 2008 - 12 kolejka

Post autor: Mania »

Chorzy byli też Kowalczyk i Rybak. Z Antonem to jest tak, że jak dobrze wejdzie w mecz to i przyjęcie i atak mu siedzą. Wiele zależy od jego dyspozycji dnia. O dziwo statystycznie jest najlepszym przyjmującym AZS-u. ;-) Co by się zgadzało z moimi obserwacjami, bo w tym elemencie i tak gra już lepiej niż w ubiegłym sezonie, a jest bardziej ostrzeliwany, gdyż rywale poznali już nieco jego możliwości w ataku ;-)

pozdrawiam
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”