Powiększamy PlusLigę?

constans
Posty: 17
Rejestracja: 26 cze 2010, o 18:40
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: constans »

ja bym proponował przestać z góry rozdzielać miejsca na podstawie grubości portfela. ten sezon jeszcze was niczego nie nauczył? ;)
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: Arff »

ale tu nikt nie rozdziela miejsc... piszemy tylko o faktach... bo jednak za 2 lata też ktoś będzie musiał awansować do Plus ligi, a ktoś z niej spaść... a jeżeli spadnie jakiś klub z 4romilionowym budżetem to wcale nie jest pewne, że sponsorzy się od nich odwrócą i stracimy silny klub w plus lidze...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: Daren »

Prawda jest taka w wielu przypadkach potwierdzona -> spadasz = radź sobie sam. Nikt nie wyłoży kasy na 1 ligę.
Nikt nie ustala kolejności patrząc na portfele. Ja patrzę po składach i na dzień dzisiejszy Fart jest za słaby na +L
EddieMarchewka
Posty: 243
Rejestracja: 9 maja 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: EddieMarchewka »

Jak mnie irytuje takie gadanie - Fart jest za słaby na Plusligę... Kto Cię upoważnił do wydawania takich sądów? Skąd masz pewność czy zawodnicy typu Żuk, a zakładając prawdziwość prasowych rewelacji, także Wnuk, Dobrowolski czy Łuka będą grać słabiej od drużyny z Wielunia chociażby, ich zawodników nie znasz i nie masz pojęcia jaki potencjałem dysponują. To czy Fart miał za słaby skład na PlusLigę możemy się przekonać za rok. Trefl miał wystarczająco duży budżet, aby utrzymać się w L+ czy awansować do niej w właśnie zakończonym sezonie... I co? Jajco. Budżet nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na poziom gry. Takim założeniem deprecjonujesz drużyny takie jak Płomień Sosnowiec, AZS Częstochowa, Pamapol Wieluń czy właśnie Fart Kielce, które to drużyny potrafiły osiągać lepsze wyniki od swoich bogatszych konkurentów. I chwała im za to, bo taki jest urok sportu.

Edit: najlepszym wyjściem byłoby w mojej opinii utworzenie PlusLigi na wzór NBA, gdzie drużyna mogłaby zniknąć z siatkarskiej mapy Polski, gdy:
-Ktoś ją wykupił (całą drużynę) i zmienił ją w drużynę inną - jak np. Seattle Supersonics zmieniło się w Oklahoma City Thunder,
-drużyna zmianiłaby miasto, w którym występuje - Charlotte Hornets zmieniło się w New Orleans Hornets
-drużyna zbankrutowałaby lub możliwości drużyny (nie tylko finansowe, ale chociażby hala) były by zbyt niskie

Taki system przewiduje także istnienie drużyn słabych. W NBA mamy chociażby Clippersów, którzy nigdy nic nie osiągnęli. Ale to nie powód, aby taka drużyna przestała istnieć. Póki nikt jej nie wykupi lub nie zbankrutuje to niech sobie grają. W mojej opinii, w Polsce możnaby utworzyć 12-drużynową "Plusligę a`la NBA". Oprócz 10 obecnych klubów można dodać również Radom oraz Gdańsk. Ew. jeśliby znalazłyby się miasta, które również przygotowałyby drużyny do takich rozgrywek także można by było dołączyć takie teamy - np. Poznań (moze udałoby się zreaktywować tygryski?), Wrocław, Piłę czy Świdnik.

Moim zdaniem należałoby wprowadzić również draft - na zasadach amerykańskich i zwiększyć ilość obcokrajowców na boisku do 4 (zalecane) lub 5 (po prostu nie mamy wystarczająco dużo zawodników na poziomie plusligowym)
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: Daren »

Powtórzę się 100 raz !!! Oceniam składy nie finanse !!! Dla mnie najsłabszy jest Fart !!! Nie zrobili ani jednego transferu który mógłby odmienić moje zdanie. OK zakupili Żuka i co z nim zwojują ??? Dojdzie Łuka który ma problemy, ale olbrzymie serce do gry, Dobrowolski o ile dojdzie i kto jeszcze ??? Z całym szacunkiem za słabo chociażby na taki jak to mówisz Wieluń, który wzmocnił skład który obronił się przed rokiem. A Fart no cóż oprócz farcianego awansu nie zrobił nic...

Bardzo się ucieszyłem jak awansowali ale spodziewałem się czegoś innego. Oby zdążyli zbudować skład.


EDIT:

I kto by to oglądał ??? Solą rywalizacji sportowych jest awans i spadek oprócz mistrzostwa. Idąc twoim tokiem rozumowania po 10 kolejkach 4 kluby najmocniejsze walczyłyby o mistrza a reszta jeździła na sparingi. I po chwili mielibyśmy masę niedomówień czemu to Xprzegrał z Y jak tydzień wcześniej Y postawił się Zetom :)
EddieMarchewka
Posty: 243
Rejestracja: 9 maja 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: EddieMarchewka »

A kto ogląda NBA?

Jeśli chodzi o system gier - to jest on obecnie w +L bardzo podobny właśnie do tego z NBA- sezon zasadniczy + Playoff. Dokładnie tak jak w Polsce (w Polsce nie mamy dywizji, ale to dobrze - Polska jest za mała, aby dywizje były koniecznością). A więc argument, że nagle w Polsce znikną kibice jest... dziwny. Kto ogląda w Polsce mecze playoutowe i interesuje się spadkami? Tylko nieiwelka część kibiców i kibice drużyn, które o utrzymanie walczą. Ja bym był wdzięczny gdyby w Polsce nie rozgrywać mizerii w postaci walki Trefla z Jadarem o utzrymanie rok temu.

Jeśli drużyny walczą tylko o zwycięstwo w lidze to taka liga ma większy sens niż liga, w której walczy się o mistrzostwo lub utrzymanie - bo odpada jeden z celów drużyn. Żadna drużyna nie miałaby celu utrzymania się w lidze. Pomyślmy - co by się stało z PW, gdyby była pewna utrzymania? Mogłaby przekonać sponsorów, którzy byliby pewni o przyszłość drużyny. Zawodników, którzy nie baliby się spadku, długoletnie kontrakty, itp. itd. Do tego dobra pozycja w drafcie. Drużyna mogłaby się rozwijać. A zapędy dyktatorskie Skry możnaby było w końcu ukrócić.

Co do Farta. Rok temu pamiętam podobne argumenty co niektórych, że Wieluń na pewno spadnie, bo grają jakimś tak drugoligowym składem, który przecież jest słaby i uzupełnili skład emerytami - Nowakiem i Stelmachiem. I co? Utrzymali się. Fart postęuje bardzo podobnie. Znasz potencjał Sopko II, Żuka czy innych zawodników Farta? Znasz chociaż ich nazwiska? Do tego Dobrowolski to bardzo przyzwoity zawodnik, Wnuk również. Nie można porównywać SKŁADÓW drużyn, kiedy nie masz pojęca, jak grają poszczególni zawodnicy (jestem pewien, że nie wiesz czy lepszy jest któryś Ukrainiec Wielunian czy Żuk z Kielc).
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: Daren »

EddieMarchewka pisze:A kto ogląda NBA?
Polska to nie USA tam liczy się show a nie sport. 40tys ludzi na halach ogląda wrestling który jest aktorstwem... nie ma na świecie 2 USA, nawet Irlandii nie ma...
EddieMarchewka pisze:Jeśli chodzi o system gier - to jest on obecnie w +L bardzo podobny właśnie do tego z NBA- sezon zasadniczy + Playoff. Dokładnie tak jak w Polsce (w Polsce nie mamy dywizji, ale to dobrze - Polska jest za mała, aby dywizje były koniecznością). A więc argument, że nagle w Polsce znikną kibice jest... dziwny. Kto ogląda w Polsce mecze playoutowe i interesuje się spadkami? Tylko nieiwelka część kibiców i kibice drużyn, które o utrzymanie walczą. Ja bym był wdzięczny gdyby w Polsce nie rozgrywać mizerii w postaci walki Trefla z Jadarem o utzrymanie rok temu.
No właśnie od tego sezonu w końcu się zmienia ograniczając durne Play Offy ! Kto interesuje się spadkami i awansami... no na Boga, każdy normalny kibic. Wolałbym obejrzeć mecz na koniec rundy zasadniczej w której drużyna 9 gra z 3 i obie walczą o coś znaczącego dla siebie niż mecz w którym właściwie walczy już tylko góra tabeli. Co do kibiców kto przyjdzie na rozgrywki 1 ligi jak awansować się nie da ? Kto wyłoży na takie kluby pieniądze ??? W Polsce będzie tylko 12 zespołów i nic ??? Aha. Poza tym jak klub walczy o utrzymanie to kibice przyjdą na halę podopingować swoich, jak drużyna ma zapewniony byt i 9 miejsce to kibic nie przyjdzie bo po co ?
EddieMarchewka pisze:Jeśli drużyny walczą tylko o zwycięstwo w lidze to taka liga ma większy sens niż liga, w której walczy się o mistrzostwo lub utrzymanie - bo odpada jeden z celów drużyn. Żadna drużyna nie miałaby celu utrzymania się w lidze. Pomyślmy - co by się stało z PW, gdyby była pewna utrzymania? Mogłaby przekonać sponsorów, którzy byliby pewni o przyszłość drużyny. Zawodników, którzy nie baliby się spadku, długoletnie kontrakty, itp. itd. Do tego dobra pozycja w drafcie. Drużyna mogłaby się rozwijać. A zapędy dyktatorskie Skry możnaby było w końcu ukrócić.
kluby bez kibiców nie pociągną bo w to że zaraz pojawi się miliard sponsorów nie wierzę! Czemu niby teraz nikt nie zainwestuje dużej kasy w Jastrzębie, Częstochowę, Olsztyn aby zawalczyć ze Skrą ??? Przecież kto wierzy ze te kluby spadną z ligi bojąc się dać dużych pieniędzy ? Drużyny by się nie rozwijały tylko stały w miejscu... a nawet może i cofały

EddieMarchewka pisze:Co do Farta. Rok temu pamiętam podobne argumenty co niektórych, że Wieluń na pewno spadnie, bo grają jakimś tak drugoligowym składem, który przecież jest słaby i uzupełnili skład emerytami - Nowakiem i Stelmachiem. I co? Utrzymali się. Fart postęuje bardzo podobnie. Znasz potencjał Sopko II, Żuka czy innych zawodników Farta? Znasz chociaż ich nazwiska? Do tego Dobrowolski to bardzo przyzwoity zawodnik, Wnuk również. Nie można porównywać SKŁADÓW drużyn, kiedy nie masz pojęca, jak grają poszczególni zawodnicy (jestem pewien, że nie wiesz czy lepszy jest któryś Ukrainiec Wielunian czy Żuk z Kielc).
Ja takich tez w tamtym roku nie głosiłem. Z resztą nie zgodzę się że Nowak i Stelmach to to samo co Żuk i 1 ligowcy. Skład oceniam na dzień dzisiejszy, a na dzień dzisiejszy jest cienki. A uwierz mi że poza Białorusinem widziałem w akcji wszystkich
EddieMarchewka
Posty: 243
Rejestracja: 9 maja 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: EddieMarchewka »

Ok, skoro widziałeś w grze wszystkich i jesteś pewny ich potencjału to masz podstawy do porówywania drużyn. Musisz jednak założyć, że skład Farta nie jest jeszcze ogłoszony i tak naprawdę nie wiemy do końca jak będzie wyglądać. Ja naprawdę byłbym bardzo ostrożny w publikowaniu takich osądów, gdyż SKŁAD (nie budżet nawet) Trefla 2008/2009 był chyba nieco mocniejszy od Politechniki Warszawkiej czy Jadaru Radom.

Fajnie, że przywołałeś mój post z jakiegoś tam czasu. Postaram się wyjaśnić, czemu teraz nagle "stałem się zwolennikiem playoffów" :D. A więc jak te playoffy wyglądają w USA? Czy gra się tam o miejsca 5-6-7-8? Nie! Gra się tylko o najwyższe cele. I jeśli chcemy mieć w miarę normalny i sprawiedliwy system to albo gramy systemem piłki nożnej - po prostu liga, w której 10 meczów przed końcem mozemy być prawie pewnym, że mistrzem zostanie Skra, albo systemem NBA, w którym to sezon zasadniczy ustawia nas w drabince playoffowej, słabe miejsce powoduje że trafiamy od razu w PO na faworytów. Taki system may w Polsce, z tym, że playoffy decyduję też o spadkach, co jest po prostu głupie. Albo idziemy w stronę profesjonalizacji, gdzie interesujemy się tylko kilkunastoma drużynami w Polsce, a reszta niech gra w ligach amatorskich (stabilizacja drużyn i spokój zdecydowanie zwiększają możliwości sponsorowania drużyn dolnych części obecnej tabeli, dzięki czemu liga może się wyrównać), do tego dochodzi draft i walka o mistrzostwo do ostatniej kolejki. Albo idziemy w stronę zróżnicowania i wówczas zmniejszenie ligi do 8miu drużyn, mocna druga liga, w której zespoły muszą zażarcie walczyć o awans i brak systemu playoff. Na coś trzeba się zdecydować, bo obecny system gier po prostu się nie sprawdza.
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: Daren »

Skład Trefla to akurat był źle zbudowany :) Do niego brakowało mi jeszcze jednego Bułgara i do wojny dochodziłoby co chwila :) Trzeba wiedzieć jak zbudować drużynę nie tylko pod względem umiejętności ale i charakteru. W drużynie ma zaiskrzyć a nie iskrzyć.

Zmiana systemu rozgrywek na ten nowy w tym roku podoba mi się bardzie. Spadki i awanse według mnie bezwzględnie muszą zostać inaczej traci to wszystko sens. Mamy różne zdania i tyle.
EddieMarchewka
Posty: 243
Rejestracja: 9 maja 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: EddieMarchewka »

To jest właśnie takie polskie myślenie. Spadki muszą być, bo tak. A właśnie, że nie musi ich być i mogę podać setki argumentów, dla których nie powinno być niższych klas rozgrywkowych. Najlepszym przykładem jest własnie NBA. Ale i w Polsce można znaleźć trochę argumentów. Np:
- KS Poznań nie awansował, przez co fajne miasto straciło swoją drużynę
- po spadku do niższej ligi rozsypały si drużyny - joker piła, gwardia wrocław
- gdyby PW spadła w tym roku to stracilibyśmy drużynę, która może w obecnym sezonie liczyć na 4mln budzet (jeśli wierzyć pani prezes)
- system draftu spowodowałby, że młodzi zawodnicy nie kisiliby się w Skrze, a mieliby szanse pograć chboćby w Farcie
- nikt nie zainwestuje dużych pieniędzy w drużynę, która nie będzie miała szansy powalczyć o duże cele. Dlatego, jeśli Trefl szybko nie znajdzie się w PlusLidze to po prostu zniknie z mapy Polski.
constans
Posty: 17
Rejestracja: 26 cze 2010, o 18:40
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: constans »

EddieMarchewka pisze:Kto ogląda w Polsce mecze playoutowe i interesuje się spadkami? Tylko nieiwelka część kibiców i kibice drużyn, które o utrzymanie walczą. Ja bym był wdzięczny gdyby w Polsce nie rozgrywać mizerii w postaci walki Trefla z Jadarem o utzrymanie rok temu.
wolę oglądać rywalizację o utrzymanie w lidze niż mecze play-off 1-8 i 2-9 gdzie drużyna słabsza gra o pietruszkę i wiadomo że wygra góra jeden mecz. może i poziom tego spotkania jest trochę niższy za to emocje wszystko wynagradzają bo w takiej rywalizacji jest to co kibice lubią najbardziej: krew pot łzy. prawdziwa walka do upadłego.
EddieMarchewka
Posty: 243
Rejestracja: 9 maja 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: EddieMarchewka »

ale przecież na dzień dzisiejszy i tak są takie mecze. 1-8,2-7 itd. to przecież pierwsza faza playoff :). A jeśli wprowadzić by draft + system bezspadkowy to może udałoby się trochę wyrównać poziom +Ligi, dzięki czemu mecze typu 2-7 byłyby ciekawsze. Oczywiście tego akurat założyć nie można, ale taki jest z celów wprowadzenia systenu a`la NBA
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: Mate »

Daren pisze:Skład Trefla to akurat był źle zbudowany :) Do niego brakowało mi jeszcze jednego Bułgara i do wojny dochodziłoby co chwila :) Trzeba wiedzieć jak zbudować drużynę nie tylko pod względem umiejętności ale i charakteru. W drużynie ma zaiskrzyć a nie iskrzyć.

Zmiana systemu rozgrywek na ten nowy w tym roku podoba mi się bardzie. Spadki i awanse według mnie bezwzględnie muszą zostać inaczej traci to wszystko sens. Mamy różne zdania i tyle.
A po co Bułgar?? Pana Gabrycha razem z Drzyzgą i w Gdańsku wybuchłaby rewolucja :D .

Najważniejsze, żeby system był dobry dla zawodników i kibiców. Jeżeli zawodnicy nie wytrzymają, a Reprezentacja na tym straci, to system powinien być zmieniony. Dużym plusem zmiany jest utrzymywanie wysokiej formy przez cały czas, by awansować do "6"(do "6" czy do "4" :) , bo zapomniałem ??)
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: Daren »

EddieMarchewka pisze:To jest właśnie takie polskie myślenie. Spadki muszą być, bo tak. A właśnie, że nie musi ich być i mogę podać setki argumentów, dla których nie powinno być niższych klas rozgrywkowych. Najlepszym przykładem jest własnie NBA. Ale i w Polsce można znaleźć trochę argumentów. Np:
- KS Poznań nie awansował, przez co fajne miasto straciło swoją drużynę
- po spadku do niższej ligi rozsypały si drużyny - joker piła, gwardia wrocław
- gdyby PW spadła w tym roku to stracilibyśmy drużynę, która może w obecnym sezonie liczyć na 4mln budzet (jeśli wierzyć pani prezes)
- system draftu spowodowałby, że młodzi zawodnicy nie kisiliby się w Skrze, a mieliby szanse pograć chboćby w Farcie
- nikt nie zainwestuje dużych pieniędzy w drużynę, która nie będzie miała szansy powalczyć o duże cele. Dlatego, jeśli Trefl szybko nie znajdzie się w PlusLidze to po prostu zniknie z mapy Polski.
po pierwsze - Poznań nie awansował bo był sportowo za słaby, w końcu to sport jest tak ?
po drugie - rozsypały się, a na ich miejsce awansowały nowe marki silniejsze. Czy przypadkiem sam nie pisałeś że w NBA klub został sprzedany do innego miasta ??? Różnica jest jedna tu chodzi o rywalizację sportową, a w NBA już tylko o kasę.
po trzecie - spadła bo była sportowo słabsza co w tym złego że spada ktoś kto jest za słaby na 1 ligę.
po czwarte - przecież jeśli zbuduje silny skład to może walczyć nawet o mistrzostwo, teraz tego nikt nie zabrania.

POGRUBIONY FRAGMENT : Widzę że dla Ciebie liczy się kasa a nie rywalizacja sportowa :] dobitnie to pokazałeś. A tezę którą starasz się bronić argumentami załamałeś chyba nie tylko mnie... czyli plus liga i nic :] najlepiej jak są problemy to je rozwiązywać ale niekoniecznie rozwiązując rozgrywki ligowe :]

EddieMarchewka pisze:ale przecież na dzień dzisiejszy i tak są takie mecze. 1-8,2-7 itd. to przecież pierwsza faza playoff :). A jeśli wprowadzić by draft + system bezspadkowy to może udałoby się trochę wyrównać poziom +Ligi, dzięki czemu mecze typu 2-7 byłyby ciekawsze. Oczywiście tego akurat założyć nie można, ale taki jest z celów wprowadzenia systenu a`la NBA
już nie!!! pięknie że zrezygnowano z tego bezsensu
EddieMarchewka
Posty: 243
Rejestracja: 9 maja 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: EddieMarchewka »

Oczywiście, że w sporcie liczy się głównie kasa, co pokazuje głównie Skra. Ważne jest to, aby każdy miał takie same możliwości rozwoju. Obecnie Skra ma chociażby możliwośc wykupu wszystkich młodych zawodników . Gdyby PW jednak spadła to zamiast tego mielibyśmy słabiutki Radom, a poziom siatkówki ligowej w Polsce by się obniżył (oczywiście trzeba dodać słowo zapewne). Gdybyśmy w lidze mieli więcej drużyn, ale nie mielibyśmy spadku to nie trzeba było się martwić, że stracą na tym kibice Poznania, Wrocławia, Gdańska czy Piły. I nawet jakby znalazł się klub, który dałby kasy więcej to nie musiałby przecież klubu z Piły chociażby wykupywać. Podaję tutaj przykład Clippersów - klub słaby finansowo, ale jego prezes go kocha, przez co drużyna istnieje ciągle, mimo zawirowań związanych ze składem. Seattle przestało istnieć, bo nie wyremontowali hali. Charlotte, mimo przeniesienia Hornetsów do Nowego Orleanu, mają nową drużynę w NBA - Charlotte Bobcats (inna sprawa, że obie drużyny są beznadziejne :D). Jeśli znalazłyby się nowe miasta, które tworzyłyby potęgi siatkarskie, to można by było spróbować ligę powiększyć. Ogólnie, taka sytuacja powoduje rozwój i stabilizację, a nie rotację. Gdy ciągle mamy nowe drużyny w +L, to takie drużyny nie wypracują ani marki, ani poczucia stabilności finansowej, nie będą inwestować w młodzież.
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: Daren »

Napiszę ostatnią rzecz. To ja się dziwię że wciąż istnieją rozgrywki piłkarskie, siatkarskie, koszykarskie, żużlowe, czy wiele innych w których spada się z ligi. Z tego co wiem to tylko w Usa grają bez spadków. Czyli świat i kibice są głupi a USA jest znów najlepsze :] Proszę Cię :] napisałem co o tym myślę i koniec niech inni zabiorą głos
EddieMarchewka
Posty: 243
Rejestracja: 9 maja 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: EddieMarchewka »

Tylko czemu rozgrywki w USA w kosza są popularniejsze od rozgrywek Euroligi w kosza? I co by sie stało gdyby federacje koszykarskie państw UE stworzyły swoją ligę a`la NBA? Wtedy nawet ja bym zaczął kosza oglądać, może nawet bym się z siatkówki przerzucił :D. (tak, przesadzam)
System piłkarski by się sprawdził w lidze siatkówki, gdyby spadek do niższej ligi nie oznaczał katastrofy - odpływu sponosorów, wszystkich zawodników, którzy zrywają kontrakty, a drużyna nie dostaje kasy za transfery, a drużyna powracająca do ligi zazwyczaj jest jeszcze słabsza niż w czasie, kiedy spadała (jeśli uda jej się wrócić).
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: Daren »

Na NBA działa głównie reklama, to że ma niebotyczną kasę na którą kluby z Europy nie mogą sobie pozwolić no i to że dzięki temu ściągają najlepszych graczy OT cała magia NBA, NHL. Powtarzam u nas nie będzie drugiego USA,
constans
Posty: 17
Rejestracja: 26 cze 2010, o 18:40
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: constans »

może się mylę, ale nigdzie na świecie nie ma zamkniętej ligi siatkarskiej czy piłkarskiej. a jeśli już patrzeć tylko na kasę w sporcie to na pierwszym miejscu wypadałoby się wzorować na (s)kopanej. europejska liga mistrzów cieszy się większym zainteresowaniem niż nba. ogląda ją cały świat. a nba? usa i przede wszystkim kraje które mają tam swoich graczy. w chinach boom na oglądanie koszykówki zaczął się wraz z yao mingiem. inny dobry przykład - jedno ze spotkań fazy grupowej mundialu (nie pamiętam dokładnie które, ale wcale nie jakieś super szlagierowe) miało lepszą oglądalność niż mecz finałowy nr 4 w nba.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: Mate »

Lepszą oglądalność, ale w 1994, bo w późniejszych latach transmisje z Mundialu nie miałyby szans nałożyć się na siebie ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
EddieMarchewka
Posty: 243
Rejestracja: 9 maja 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: EddieMarchewka »

może się mylę, ale nigdzie na świecie nie ma zamkniętej ligi siatkarskiej czy piłkarskiej.
Mylisz się. W USA jest liga kopana wzorowana na NBA.
europejska liga mistrzów cieszy się większym zainteresowaniem niż nba
Bo piłka nożna cieszy się większą popularnością niż koszykówka. To że curling jest mniej popularny od tenisa stołowego nie oznacza, że playoffy MŚ w Curlingu są gorzej ułożone niż playoffy MŚ w tenisie stołowym. Jakieś pokraczne wnioskowanie...
europejska liga mistrzów cieszy się większym zainteresowaniem niż nba. ogląda ją cały świat.
Cały świat poza Ameryką Płn, Płd. Azją, Australią i Afryką. Co najwyżej cały świat europejski, ew. cały twój świat
sa i przede wszystkim kraje które mają tam swoich graczy. w chinach boom na oglądanie koszykówki zaczął się wraz z yao mingiem.
Dokładnie. I dlatego MŚ w p. nożnej są popularniejsze od NBA. Bo w mundialu występuje 32 drużyny z całego swiata, a w NBA kraje 2. I dlatego NBA jest gorzej poukładane od mundialu?
Na NBA działa głównie reklama, to że ma niebotyczną kasę na którą kluby z Europy nie mogą sobie pozwolić no i to że dzięki temu ściągają najlepszych graczy OT cała magia NBA, NHL. Powtarzam u nas nie będzie drugiego USA,
Czyli kluby NBA mają gorszy system gier, draft itp. bo działa silnie reklama? Za niebotyczną kasę reklama? WTF? Ludzie oglądają NBA, bo grają tam dobrzy gracze. Dobrzy gracze tam grają, bo dostają niezłą kasę, bo to najlepsza liga świata, bo to ich marzenie, bo ma najlepszą oglądalność. (Bo nie spadną z ligi. Bo mają bezpieczeństwo także). Co to ma wspólnego z reklamą?
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: Pele »

Bodajże 2 lub 3 lata temu byy plany aby najlepsze 16 klubów piłkarskich Eurupy grały w zamkniętej lidze europejskiej. Takiej bez awansów i spadków. Upadł ten pomysł po badaniach amrketingowych bo okazało się, że kibice w europie by tego nie kupili. To nie USA.
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
EddieMarchewka
Posty: 243
Rejestracja: 9 maja 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: EddieMarchewka »

Zgoda - w piłce nożnej fajnie funkcjonuje Liga Mistrzów. Gorzej jeśli chodzi o nasze podwórko, gdzie Liga z Plusem ma chyba swoje problemy... Gdyby tak nie było to nie powstałby taki temat, a Kuba Bednaruk nie tworzyłby felietonu o marzeniach związanych z profesjonalizacją ligi w Polszcze.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: Pele »

Ed - przeczytaj jcze raz proszę mój poprzedni post, może go zrozumiesz bo piszesz nie od rzeczy
Pozdrawiam
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
EddieMarchewka
Posty: 243
Rejestracja: 9 maja 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: EddieMarchewka »

Czytam i mi się wydaje, że Ty nie rozumiesz, czemu wypadły tak badania marketingowe, o których mówisz. Kibice angielscy czy hiszpańscy, mając mocną ligę nie chcą, aby tylko jeden-dwa kluby grały w "nadlidze", bo to by było dla nich niekorzystne. Kibic Aletico musiałby kibicować Realowi czy Barcelonie, a tak może się entuzjazmować potyczkami we własnym kraju. Dodatkowo dobrze działą Liga Mistrzów, która całkowicie wypełnia lukę, jaką jest potrzeba klubowych rozgrywek międzynarodowych. Gdyby z tej 16 drużyny mogły spadać itp. to jestem pewien, że wynik tych badań byłby identyczny.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: Pele »

Na pytanie czy bardziej by cię interesowały takie rozgrywki gdyby były awanse i spadki ponad 70 procent odpowiedziała że tak. To o tych badaniach focusowych o zamkniętej lidze. Z tego co wiem już 2 latat temu były plany, aby Plusliga była wzorem NBA zamkniętym tworem bez spadków, z możliwością wykupienia kolejnego miejsca w niej. Ale też badania wypadły źle, bardzo źle!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
EddieMarchewka
Posty: 243
Rejestracja: 9 maja 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: EddieMarchewka »

Badania to jedno, rozwój drugie. Nie widziałem tych badań, ale różnie z nimi bywa ;).

Polska mentalność jest taka, że te 70 % nie wyobraża sobie ligi bez spadków. Nie rozumie, jakie korzyści może przynieść. To chyba normalne :). Ale nie świadczy o tym, że któreś rozwiązanie jest lepsze/gorsze.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: Pele »

Te 7procent to były odpowiedzi o 16 zespołową Ligę Mistrzów piłkarską w Europie!
Ale masz rację, w Polsce jest taka mentalnośći że wszystko co nowe to jest złe.
Co do mnie to nie podoba mi się już nawet rozgrywanie meczów play off bo [po co grać cały sezon skoro można "zrobić formę" na miesiąc play offów i zostać Mistrzem. A to są rozgrywki LIGOWE.
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
constans
Posty: 17
Rejestracja: 26 cze 2010, o 18:40
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: constans »

EddieMarchewka pisze:Cały świat poza Ameryką Płn, Płd. Azją, Australią i Afryką. Co najwyżej cały świat europejski, ew. cały twój świat
radziłbym najpierw sprawdzić a potem pisać.
Lista krajów transmitujących UEFA Champions League

co do wypowiedzi Kuby Bednaruka to wydaje mi się, że miał tu przede wszystkim na myśli profesjonalizację pod względem polityki finansowej klubów. niestety wciąż się zdarza nawet na najwyższym szczeblu, że klub ma zaległości wobec zawodników. to może rozwiązać wprowadzenie licencji na grę na danym szczeblu rozgrywkowym. coś na kształt tych piłkarskich tylko broń Boże tak realizowanych w praktyce jak tam. prosty system. jeśli klub ma zaległości wobec zawodników/ZUS/innych przekraczające x zł albo x% budżetu na dzień np. 1 września to koniec imprezy dziękuję dobranoc. to samo jeśli klub nie ma zabezpieczonej odpowiedniej kwoty na przyszły sezon albo hali spełniającej konkretne wymogi. (to tylko wolno rzucone hasła. proszę nie traktować ich 100% poważnie)

opór przed zmianami nie jest domeną tylko Polaków. to jest powszechne zjawisko i istnieją odpowiednie narzędzia które mają ułatwić wdrożenie zmian, ich powszechną akceptację i przyswojenie przez ludzi.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Powiększamy PlusLigę?

Post autor: Chal »

Jak można porównywać Polskę i USA? Raz, że zupełnie inne jest podejście do sportu społeczeństw w obu krajach. Dwa, że w USA mogą sobie pozwalać na takie zamykanie lig nie tylko ze względu na to właśnie podejście, ale też dlatego, że system sportu uniwersyteckiego jest tam chyba najbardziej rozbudowany na całym świecie i to on tworzy zaplecze dla tych zamkniętych, profesjonalnych lig. Dla mnie to nie jest przypadek, że nigdzie w Europie nie są wprowadzane rozwiązania z USA - po prostu to, co sprawdza się w jednym środowisku, może zupełnie nie sprawdzić się w drugim.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”