Transfery 2011

AsurBaniPal
Posty: 373
Rejestracja: 26 paź 2010, o 07:14

Re: Transfery 2011

Post autor: AsurBaniPal »

Weźcie pod uwage jakie piłki dostawał Lotman....... brak słów
po zatym to normalne grał 1 mecz w kraju w którym będzie grał więc to normalne że był spięty,
Cernic grał dobre MŚ a co bylo w lidze?
A ten Anderson wychwalany pod niebiosa przez forumowiczów to się może popisał??

Ale pomyśleć jak Tichacek będzie grał środkiem z Kosokiem i Nowakowskim. mmmmm
Ostatnio zmieniony 27 maja 2011, o 21:34 przez AsurBaniPal, łącznie zmieniany 1 raz.
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: jinx »

Z czego miał wystawiac Puyol, z czego mieli atakować skrzydłowi. Lasko 10% lepszy atak, dobry mecz. Cała włoska druzyna zagrała świetnie. KO
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
Grembi
Posty: 647
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 20:42
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery 2011

Post autor: Grembi »

Jakby oceniać transfery naszych klubów po dzisiejszych meczach można powiedzieć - katastrofa. Zarówno Francuzi jak i Amerykanie zaprezentowali się słabiutko no i grali z dobrze grającymi rywalami stąd naszym nowym nabytkom było ciężko. Kurcze chciałbym już PlusLige bo reprezentacje mnie tak jakoś nie kręcą... Bardziej patrzę na nie z perspektywy pojedynczych graczy, a nie drużyn...
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: nerwus »

Po dzisiejszych dwóch meczach widać jak trudno madrzyc sie o siatkówce. Grubas Lotman okazuje sie chudy. Tuia co miał nie trzymać poziomu reszty drużyny francuskiej jest w niej najlepszy. Swoją drogą jak sordylowi sie rok temu udało go tak zepsuć ? Łasko co to wg niektórych o klasę gorszy od rouziera okazał sie profesorem w porównaniu z francuzem. Jakoś tak mało blyszczala kolejna portalowa gwiazda co to skarbem dla Farta bedzie czyli Pujol. Mozna powiedzieć ze polskie kluby głupie - yordanowa nie wzięły a moze my nie wiemy ze ma niezaleczony bark i w każdym momencie moze wypaść z gry. Trudno pisać o siatkówce mając gorącą głowę i strzępy informacji.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: KadrO »

Grembi pisze:Jakby oceniać transfery naszych klubów po dzisiejszych meczach można powiedzieć - katastrofa. Zarówno Francuzi jak i Amerykanie zaprezentowali się słabiutko no i grali z dobrze grającymi rywalami stąd naszym nowym nabytkom było ciężko. Kurcze chciałbym już PlusLige bo reprezentacje mnie tak jakoś nie kręcą... Bardziej patrzę na nie z perspektywy pojedynczych graczy, a nie drużyn...
A ja uwielbiam oglądać reprezentację. Ale to nie temat na dziś.

Swoją drogą, ten Lotman to taki chudy i nie zbudowany, a ktoś tu opowiadał o tym że to kupa mięśni mająca problemy z odżywianiem.
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: Italiano »

Lotman taki chudy? Chyba bardziej Anderson jest szczupły, Lotman wydaje się mieć normalną sylwetkę. No ale jeżeli ktoś pisał o nim tak jak mówisz, to faktycznie...
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
Grembi
Posty: 647
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 20:42
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery 2011

Post autor: Grembi »

Italiano pisze:Lotman taki chudy? Chyba bardziej Anderson jest szczupły, Lotman wydaje się mieć normalną sylwetkę. No ale jeżeli ktoś pisał o nim tak jak mówisz, to faktycznie...
Ba, ktoś nazwał go nawet "amerykańskim MC'Donaldem żywiącym się hamburgerami" czy coś w ten deseń... :] ciekawie co powie po tym, jak wszyscy zobaczyliśmy Paula :)
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: Mateusz1993 »

Italiano pisze:Lotman taki chudy? Chyba bardziej Anderson jest szczupły, Lotman wydaje się mieć normalną sylwetkę. No ale jeżeli ktoś pisał o nim tak jak mówisz, to faktycznie...
No były takie opinie, że gruby, ale jakoś tego nie widać.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3945
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Transfery 2011

Post autor: Klugenhammer »

Pele pisze:Samica JEST w ZAKSIE - oficjalne info w weekend!!!

Odnośnie Samicy to TAK pewniak!
Dziwne, że te "pewne" informacje mają zarówno ci którzy zapewniają o przyjściu Samicy jak i ci, którzy temu zaprzeczają.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2011, o 22:14 przez Klugenhammer, łącznie zmieniany 1 raz.
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: jinx »

Jak Ci, którzy mówią, że jest Francuz w Zaksie, ale inny:)
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: pk+ »

Grembi pisze:
Italiano pisze:Lotman taki chudy? Chyba bardziej Anderson jest szczupły, Lotman wydaje się mieć normalną sylwetkę. No ale jeżeli ktoś pisał o nim tak jak mówisz, to faktycznie...
Ba, ktoś nazwał go nawet "amerykańskim MC'Donaldem żywiącym się hamburgerami" czy coś w ten deseń... :] ciekawie co powie po tym, jak wszyscy zobaczyliśmy Paula :)
Nie ktoś tylko Doki, i pisał też o wielokrotnych wypowiedziach Lotmana na temat jego problemów z wagą, a także ocenił że nadaje się najwyżej na naszą 1 ligę. No i oczywiście dzisiaj tryumfuje... choć co prawda Lotman gruby nie jest, a nasz pierwszoligowiec nie załapał by się do kadry USA... no ale faktycznie zagrał słabo, więc 30% fantazji Dokiego się sprawdziło :)
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
doki10

Re: Transfery 2011

Post autor: doki10 »

pk+ pisze:
Grembi pisze:
Italiano pisze:Lotman taki chudy? Chyba bardziej Anderson jest szczupły, Lotman wydaje się mieć normalną sylwetkę. No ale jeżeli ktoś pisał o nim tak jak mówisz, to faktycznie...
Ba, ktoś nazwał go nawet "amerykańskim MC'Donaldem żywiącym się hamburgerami" czy coś w ten deseń... :] ciekawie co powie po tym, jak wszyscy zobaczyliśmy Paula :)
Nie ktoś tylko Doki, i pisał też o wielokrotnych wypowiedziach Lotmana na temat jego problemów z wagą, a także ocenił że nadaje się najwyżej na naszą 1 ligę. No i oczywiście dzisiaj tryumfuje... choć co prawda Lotman gruby nie jest, a nasz pierwszoligowiec nie załapał by się do kadry USA... no ale faktycznie zagrał słabo, więc 30% fantazji Dokiego się sprawdziło :)
Nie przypominam sobie, żebym cokolwiek takiego napisał. A Lotman - i owszem - od zawsze miał problemy z utrzymaniem wagi. Z tego, co napisałem, na razie spełniło się wszystko co do joty. Do pierwszej ligi się nie nadaje - tam bym stawiał na młodych Polaków. Myślę, że okręgówka to tak w sam raz. :]
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: pk+ »

Nie chce mi się szukać Twoich wypowiedzi... tak jak Tobie nie chciało się szukać linków potwierdzających wielokrotne wypowiedzi Lotmana na temat problemów z wagą - jeden powszechnie znany i przytaczany wywiad - nic więcej.

Ale jak się będziesz upierał że nic takiego nie pisałeś... to jutro z przyjemnością poszukam - masz nockę na edycję swoich postów :D
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
doki10

Re: Transfery 2011

Post autor: doki10 »

pk+ pisze:Nie chce mi się szukać Twoich wypowiedzi... tak jak Tobie nie chciało się szukać linków potwierdzających wielokrotne wypowiedzi Lotmana na temat problemów z wagą - jeden powszechnie znany i przytaczany wywiad - nic więcej.

Ale jak się będziesz upierał że nic takiego nie pisałeś... to jutro z przyjemnością poszukam - masz nockę na edycję swoich postów :D
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... 27#p157727 - proszę, chyba się trochę skompromitowałeś. :D
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: Italiano »

doki10 pisze: Nie przypominam sobie, żebym cokolwiek takiego napisał. A Lotman - i owszem - od zawsze miał problemy z utrzymaniem wagi. Z tego, co napisałem, na razie spełniło się wszystko co do joty. Do pierwszej ligi się nie nadaje - tam bym stawiał na młodych Polaków. Myślę, że okręgówka to tak w sam raz. :]
To Ty pisałeś o bardzo przeciętnej zagrywce Lotmana :] ?
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
doki10

Re: Transfery 2011

Post autor: doki10 »

Italiano pisze:
doki10 pisze: Nie przypominam sobie, żebym cokolwiek takiego napisał. A Lotman - i owszem - od zawsze miał problemy z utrzymaniem wagi. Z tego, co napisałem, na razie spełniło się wszystko co do joty. Do pierwszej ligi się nie nadaje - tam bym stawiał na młodych Polaków. Myślę, że okręgówka to tak w sam raz. :]
To Ty pisałeś o bardzo przeciętnej zagrywce Lotmana :] ?
A no właśnie. I dzisiaj wszyscy widzieliśmy, że miałem rację. No chyba, że można go pod tym względem stawiać w jednym rzędzie z Grozerem i Achremem. :]
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: pk+ »

doki10 pisze:
pk+ pisze:Nie chce mi się szukać Twoich wypowiedzi... tak jak Tobie nie chciało się szukać linków potwierdzających wielokrotne wypowiedzi Lotmana na temat problemów z wagą - jeden powszechnie znany i przytaczany wywiad - nic więcej.

Ale jak się będziesz upierał że nic takiego nie pisałeś... to jutro z przyjemnością poszukam - masz nockę na edycję swoich postów :D
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... 27#p157727 - proszę, chyba się trochę skompromitowałeś. :D
Hmmm
doki10 pisze:Zgadzam się z mitamem. Tych wszystkich Lotmanów i Wintersów do okręgówki powinno się wysłać. Albo - jeśli już koniecznie w grę ma wchodzić Polska - do roboty w kopalni.
??? Nie napisałeś tego ???

Tylko ja twierdzę że pisałeś o grubasie:
kanap pisze:doki10 jest autorem wrzutki o Lotmanie, który zajada się hamburgerami, co okazało się później wierutną bzdurą. Chłopak mierzy 200cm wazy 93kg. Dodatkowo na forum Asseco Resovi jest link do starego wywiadu z Lotmandem ktoś ten wywiad przetłumaczył był po angielsku w którym stwierdza: "Jem zdrowo, ćwiczę codziennie…"
doki10 pisze: No i? Nikt nie twierdził, że źle się prowadzi. Lotman sam wielokrotnie powtarzał, że od dzieciństwa ma kłopoty z utrzymaniem odpowiedniej wagi przez wzgląd na problemy z metabolizmem. Zauważyłe, że niektórzy dowiadują się o istnieniu jakiegoś siatkarza dopiero, gdy trafia do Plusligi.
Więc nie pisałeś że sam wielokrotnie twierdził że ma problemy z wagą - i kto się tu kompromituje ???
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery 2011

Post autor: Nagor »

Moim zdaniem niektórzy nie doceniają PLSu np. dreamer czy oznafb (?), którzy widzą tylko zalety kolejno ligi brazylijskiej i ruskiej. Ale są też tacy, którzy przeceniają PLS, np. doki10, dla którego Lotman, Kreek czy Tuja to zawodnicy nadający się do I ligi, albo jeszcze niżej. Bo jak sprowadzać obcokrajowca to tylko Dante i Akhrema. Każdy klub ściąga sobie takich zawodników, jakich potrzebuje, uważam, że Radom sprowadzając Kreeka nie mógł znaleźć równie dobrego Polaka na rynku, tak samo było z Tują czy innymi zagranicznymi zawodnikami w gorszych drużynach. Proponuję dodać do siebie opinie zawyżaczy i zaniżaczy poziomu PLS i wtedy otrzymamy aktualny obraz ligi, gdzie są potrzebni zarówno tacy gracze jak Kreek czy Lotman jak i Samica czy Grozer.
...
Awatar użytkownika
Grembi
Posty: 647
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 20:42
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery 2011

Post autor: Grembi »

doki10 pisze:
Italiano pisze:
doki10 pisze: Nie przypominam sobie, żebym cokolwiek takiego napisał. A Lotman - i owszem - od zawsze miał problemy z utrzymaniem wagi. Z tego, co napisałem, na razie spełniło się wszystko co do joty. Do pierwszej ligi się nie nadaje - tam bym stawiał na młodych Polaków. Myślę, że okręgówka to tak w sam raz. :]
To Ty pisałeś o bardzo przeciętnej zagrywce Lotmana :] ?
A no właśnie. I dzisiaj wszyscy widzieliśmy, że miałem rację. No chyba, że można go pod tym względem stawiać w jednym rzędzie z Grozerem i Achremem. :]
:] i ten bardzo przeciętny zawodnik na zagrywce wchodzi zadaniowo właśnie żeby zaserwować...
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: pk+ »

Nagor pisze:Moim zdaniem niektórzy nie doceniają PLSu np. dreamer czy oznafb (?), którzy widzą tylko zalety kolejno ligi brazylijskiej i ruskiej. Ale są też tacy, którzy przeceniają PLS, np. doki10, dla którego Lotman, Kreek czy Tuja to zawodnicy nadający się do I ligi, albo jeszcze niżej. Bo jak sprowadzać obcokrajowca to tylko Dante i Akhrema. Każdy klub ściąga sobie takich zawodników, jakich potrzebuje, uważam, że Radom sprowadzając Kreeka nie mógł znaleźć równie dobrego Polaka na rynku, tak samo było z Tują czy innymi zagranicznymi zawodnikami w gorszych drużynach. Proponuję dodać do siebie opinie zawyżaczy i zaniżaczy poziomu PLS i wtedy otrzymamy aktualny obraz ligi, gdzie są potrzebni zarówno tacy gracze jak Kreek czy Lotman jak i Samica czy Grozer.
Warto jeszcze dodać że jednym ze skutków limitów jest sytuacja gdy Polski przeciętniak kosztuje więcej niż przyzwoity zagraniczny zawodnik, nie mówiąc o zagranicznym przeciętniaku - więc finansowo opłaca się mieć średnich zagranicznych zawodników... To też w jakiś sposób ustawia rynek transferowy... a z kolei na tych najlepszych naszych klubów nie stać.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
doki10

Re: Transfery 2011

Post autor: doki10 »

pk+ pisze:
doki10 pisze: No i? Nikt nie twierdził, że źle się prowadzi. Lotman sam wielokrotnie powtarzał, że od dzieciństwa ma kłopoty z utrzymaniem odpowiedniej wagi przez wzgląd na problemy z metabolizmem. Zauważyłe, że niektórzy dowiadują się o istnieniu jakiegoś siatkarza dopiero, gdy trafia do Plusligi.
Więc nie pisałeś że sam wielokrotnie twierdził że ma problemy z wagą - i kto się tu kompromituje ???
I gdzie widzisz tutaj wzmiankę o jakiś "grubasach" lub "nadwadze"? Zresztą kilka postów wyżej jeszcze raz powtórzyłem, że Lotman ma problemy z utrzymaniem odpowiedniej wagi (bo ma, co nie znaczy, że ma być gruby). O okręgówce też napisałem - i to nie jeden raz (vide kilka postów wyżej). I napiszę o tym wszystkim jeszcze wielokrotnie. ;)

Grembi, a kto ma wchodzić? Priddy, który jest już na parkiecie? Btw tak wchodzi, że zaraz musi zejść. :)
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: Italiano »

To moj ostatni post w tej dyskusji...

Zdajesz sobie sprawe z tego, ze Lotman, od momentu, gdy zaczal regularnie grac w swoim klubie, to w Serie A osiagal ponad jeden as serwisowy na mecz? No i czy zdajesz sobie sprawe z tego ze podobnymi statystykami moga pochwalic sie jedynie naprawde bardzo dobrze serwujacy siatkarze? Jak nie wierzysz to sobie sprawdz...
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
doki10

Re: Transfery 2011

Post autor: doki10 »

Masz świadomość, że Oleg Salenko był królem strzelców mistrzostw świata w piłce nożnej (wygoogle'aj sobie tego jegomościa, a dowiesz się, dlaczego o tym wspominam).

=======================
Edit:
Czarni Radom są bliscy zakontraktowania Roberta Prygla. http://www.sportradom.pl/index.php?page ... wsid=10852
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: Italiano »

doki10 pisze:Masz świadomość, że Oleg Salenko był królem strzelców mistrzostw świata w piłce nożnej (wygoogle'aj sobie tego jegomościa, a dowiesz się, dlaczego o tym wspominam).
Po raz kolejny utwierdzasz w przekonaniu, ze jakakolwiek dyskusja z toba nie ma sensu. I juz daruj sobie i nie odpowiadaj mi w ten przeintelektualizowany, charakterystyczny dla twojej osoby, sposob.

Podobno, slyszalem-nie tylko Delecta zanteresowana jest Niemcem Schwarzem. Mam nadzieje, ze nie Jastrzebie...:)
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
doki10

Re: Transfery 2011

Post autor: doki10 »

Można i tak, jeśli nie ma się argumentów. Ale czy trzeba? Chyba po prostu lepiej w ogóle się nie odzywać. Btw podałem znakomity przykład-analogię - przykro mi, że cię to przytłoczyło. ;)
anty
Posty: 330
Rejestracja: 19 lut 2011, o 11:24
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: anty »

doki10 pisze:Można i tak, jeśli nie ma się argumentów. Ale czy trzeba? Chyba po prostu lepiej w ogóle się nie odzywać. Btw podałem znakomity przykład-analogię - przykro mi, że cię to przytłoczyło. ;)
a co dla Ciebie jest argumentem, skoro nie jest nim to, ze Lotman byl jednym z najlepiej zagrywajacych zawodnikow SerieA?
zmien troszke sposob dyskusji, bo wychodzisz na zwyklego pieniacza, a z tego co widze juz i tak sporo stalych uzytkownikow ignoruje Twoje wypowiedzi
doki10

Re: Transfery 2011

Post autor: doki10 »

Argumentem jest to, co pokazał przez całą swoją "karierę".
==========================
Następnym razem postaram się nie mieć własnego zdania, obiecuję. :< Dołączę też do moich wypowiedzi kilka kurf i błędów ortograficznych. Czego się nie robi w imię partii (bo ustrój to u nas się nie zmienił i wciąż żyjemy w czasach komuny, neh?). ;)
santiago
Posty: 119
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:45
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: santiago »

doki10, czyli nalezy sprowadzac samych wyprobowanych zawodnikow, ktorzy maja za soba dlugie lata utrzymanej reputacji ? Na tej zasadzie strzalem w kolano byloby sciaganie Achrema z Iraklisu. Bo co on takiego osiagnal ? Jak sie uczepisz, to powiesz, ze zaslynal tylko dwoma dobrymi meczami w FF LM, a poza tym to co ? Gral przeciez tylko w lidze bialoruskiej i greckiej, to skandal sciagac takiego zawodnika na zacne parkiety PLSu. Ale patrz no, Alek sprawdzil sie ! To jest wlasnie roznica miedzy nami, a Seria A. We Wloszech nie boja sie ryzykowac, smialo sciagaja dobrze zapowiadajacych sie graczy z zagranicy i od razu daja ich do pierwszego skladu. Przed minionym sezonem przeciez tez bys powiedzial, ze to glupota sprowadzac jakiegos Andersona, ktory jeszcze nic nie osiagnal, nic nie udowodnil. Kazdy kiedys byl na tym etapie.

A ta analogie z Salenka to akurat moj ponadprzecietny intelekt zalapal. Salenko byl przecietnym pilkarzem rosyjskim, ktory w niezwykle farciarski sposob zostal krolem strzelcow mundialu 94, zdobywajac 6 goli - w tym 5 w jednym spotkaniu. Idac tropem tej analogii, nalezaloby stwierdzic, ze Lotmana statystyki sa rowniez przereklamowane, pod warunkiem ze swoja srednia asow na mecz wyrosil w jednym meczu, zdobywajac z jakims outsiderem 30 asow. Chyba jednak ta swoja srednia zawdziecza rowna dyspozycja serwisoma na przelomie calego sezonu. Zatem analogia jest g***o warta. Sam widzialem dzisiaj i mecz i moge smialo powiedziec, ze Amerykanin ma dobra, mocna zagrywke.
doki10

Re: Transfery 2011

Post autor: doki10 »

Tak właśnie powinna wyglądać dyskusja - atakuje się poglądy, a nie rozmówcę. :D

Z Achremem sytuacja była diametralnie inna, imo. Był zawodnikiem w pewien sposób uznanym (mistrzostwo Grecji, drugie miejsce w LM). ;) Zauważ, że do Bojicia nie mam żadnych "ale" - on też prezentuje już jakiś poziom (a przynajmniej rokuje na przyszłość). Czy Lotman zdobyłby tytuł MVP ligi greckiej po sezonie zasadniczym? Przypuszczam, że wątpię. Za wysokie progi, mocium panie. Jeśli mówimy o Andersonie, to przed przejściem do Serie A1 coś jednak osiągnął (stos nagród indywidualnych w roku 2008) i wszyscy byli przekonani, że z tej mąki chleb będzie.

Załapałeś, bo nie było to takie trudne do zrozumienia. :D Nawet nie chodziło mi o to, że strzelił 5 goli w meczu z Nigerią i dzięki temu został królem strzelców. Należy popatrzeć na ogół sytuacji. Każdy może mieć dobry sezon - dodajmy, że w grę wchodzi tu jeden konkretny element. Oglądając mecze Serie A1, jakoś szczególnie nie zachwyciłem się zagrywką Amerykanina. Nic ponad standard. A pisać, że rozstrzeliwuje przeciwników zagrywką? LOL? Podwójny LOL? Właśnie, że nie - po prostu lepiej tego nie komentować.
santiago
Posty: 119
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:45
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: santiago »

Heh, teorie masz fajna, ale przyznam, ze marnie ja podbudowywujesz. Dalej bede brnal z tym Achremem, ktory moze mial dobry sezon, ale przeciez to tylko jeden sezon i w nienajsilniejszej lidze greckiej. Na owszesny moment nie byl wcale mniejszym ryzykiem niz teraz Lotman. Z Bojiciem to jest jeszcze gorzej, bo wszak gdzie on gral do tej pory ? Na Czarnogorze i w przecietnym klubie greckim. No tak, zostal MVP sezonu zasadniczego. Liga grecka jest wiele slabsza niz jeszcze rok wczesniej, kryzys gospodarczy odcisnal na niej swoje pieto, wiele czolowych zawodnikow ucieklo, takze nie uwznioslalbym tak tego faktu, ze Bojic zostal tym MVP. Gdybym chcial byc bardziej czepialskim, to bym retorycznie sie zapytal, ze skoro ten Bojic taki swietny, to czemu gral w slabym PAOKu, a Lotman w przyzwoitej Weronie ? I czemu nie bylo slychac, by Bojicem byl zainteresowany jakis wloski klub, od poczatku sie mowilo, ze walka o niego sie rozgrywa miedzy Olimpiakosem, a Resovia. Lotman chociaz byl sprawdzony w najsilniejszej z lig, byl podstawowym graczem zespolu i wedle statystyk - dawal tam rade. Bojic za to kozaczyl w lidze greckiej, czyli aktualnie piatej lidze Europy. Lotman tez przeciez moglby wymiatac w Grecji, no ale poznali sie na nim Wlosi, w przeciwienstwie do Bojicia. No ale ok, przyklad Achrema Ci sie nie podoba, to co powiesz o Gladyrze ? Idac tropem Twej mysli, w ogole bezsensem byloby go sprowadzac z Ukrainy. Przeciez on tam nic nie osiagnal. Mozna w ogole zaryzykowac teze, ze Gladyr powinien do koca swej kariery kisic sie u siebie, wszak to zbytnie ryzyko dac mu szanse w lepszej lidze. W ogole nie warto by bylo tez stawiac na takich zawodnikow, jak Agamez, Marquez, Nilsen, bo kazdy z nich zaczynal w slabej lidze. Jeszcze jeden przyklad: Gasparini. Przed przyjsciem do JW, mial bardzo slaby sezon w Grecji, gdzie mial problem z wywalczeniem miejsca w podstawowej szostce, dlatego przybyl do JW z gory nastawionym celem, by byc zmiennikiem Yudina. Okazal sie byc wielkim objawieniem. Albo nawet Novotny. Przed przyjsciem do ligi polskiej, gral na zapleczu Seria A. Tez raczej to nie daje zbyt duzego zapewnienia. Juz nie mowiac o Kubiaku, ktory poprzedni sezon spedzil w przecietnej Padwie, ktora zaraz w drugiej rundzie play offow odpadla, a Michal, ktory sie zmagal z kontuzjami, nawet, gdy juz byl gotow do gry, to najczesciej siedzial na lawce. Jednak u nas zostal gwiazda. A tymczasem taki Cernic - zawodnik, ktory wydaje sie byc strzalem w dziesiatke, w ogole zero ryzyka, pewniak, ze bedzie gwiazda - okazuje sie sporym rozczarowaniem. A przeciez jest to bardzo utytulowany zawodnik, wciaz w dobrym dla siatkarza wieku, majacy bardzo dobry sezon przed przyjsciem do Resovii; sprawdzalem jego statystyki i kierujac sie dwoma kluczowymi elementami - przyjeciem i atakiem, to wychodzilo, ze byl drugim najlepszym przyjmujacym Seria A. Ponadto niezle sie spisywal na mundialu. Ale jakos nie przelozylo sie to na dobra gre w lidze polskiej - jakby nie patrzec, slabszej od ligi wloskiej. Nie twierdze, ze Lotman bedzie gwiazda u nas, ale uwazam, ze przesadzac o tym, ze nia nie bedzie jest troche za wczesnie. Nie zdziwie sie, jesli to on bedzie podstawowym graczem, a nie Bojic, co do ktorego jestes pewniejszy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”