Jastrzębski Węgiel

lapidus
Posty: 9
Rejestracja: 19 gru 2010, o 12:36
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: lapidus »

Myślicie że jest szansa że znajdą się pieniądze na Kubiaka. Para przyjmujących Kubiak = Bartman to byłoby coś
http://www.sport.pl/siatkowka/1,65101,9 ... hniki.html
doki10

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: doki10 »

A co w tym artykule jest takiego niesamowitego? Chyba niektórzy dopiero teraz dowiadują się, że trenerem Kubiaka był Bernardi.
boczek
Posty: 91
Rejestracja: 26 maja 2011, o 12:09
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: boczek »

doki10 pisze:A co w tym artykule jest takiego niesamowitego? Chyba niektórzy dopiero teraz dowiadują się, że trenerem Kubiaka był Bernardi.
który został polecony Bernardi'emu przez Bartmana, i tak koło się zatacza :D
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: kevinpsb »

KadrO pisze:
Ale jaja :]
Mówisz że gdyby przyszedł Platenik i Millar. Oczywiście Czech jest niemożliwy, aczkolwiek według Ciebie :

Sintini, Łasko, Bartman, Kubiak/Platenik, Millar, Polański, Rusek

To byłby skład wyraźnie słabszy to gratuluję poczucia humoru. Pytanie od kogo?
Sintini to gracz gorszy nawet od Falaski nie mówiąc o Tichacku i Gumie.
Łasko jest zawodnikiem gorszym niż Wlazły, Rouzier czy Grozer.
Rusek jest lepszy tylko od Gacka, Ignaczakowi i Zatorskiemu ustępuje...
Bartman to gracz gorszy niż Świderski, Kurek i Akhrem.
Platenik jest słabszy od Winiarskiego i od Samiki raczej też, to zawodnik lepszy niż Lotman.
Millar jest słabszym zawodnikiem niż Koistra... Od Gladyra i Nowakowskiego lepszy raczej nie jest.
Polański to najsłabszy środkowy z szóstkowych tych 4 drużyn.
Nie mal na każdej pozycji JW z wyżej wymienionych drużyn miałaby najsłabszego zawodnika... A ty widzisz jakąś równość pomiędzy wymienionym zespołem a Resovią lub Zaksą. Gratuluje poczucia humoru...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Nagor »

Platenik jest słabszy od Winiarskiego i od Samiki raczej też, to zawodnik lepszy niż Lotman.
Z taką formą Winiarskiego to Platenik by mógł go trochę poduczyć xD Częstochowa nie raz udowadniała, że mając wszystkich ze skłądu gorszych można wygrywać... czemu JW by nie mogło?
...
Awatar użytkownika
jast
Posty: 127
Rejestracja: 6 cze 2011, o 22:43
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: jast »

kevinpsb pisze:
KadrO pisze:
Łasko jest zawodnikiem gorszym niż (..), Rouzier (...).
O, Boże rozbawiłeś mnie tym wpisem do skurczy żołądka. Jeżeli Łasko jest gorszy od Rouziera to Nowik to nastolatek. Łasko niczym nie odstępuje od Francuza, może ma minimalnie lżejszą zagrywkę.
spiridonov
Posty: 85
Rejestracja: 6 cze 2011, o 17:57
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: spiridonov »

Nie zgadzam się, iż Łasko jest słabszy od Rouziera bądź Grozera. Michał to bardzo dobry zawodnik, ''świetnie widzi blok'', znakomicie atakuje po kierunkach oraz posiada w miarę stabilną zagrywkę.
Zresztą zakończmy te bezsensowne dywagacje, sezon rozpoczyna się 1 października, wiele klubów dalej nie ma skompletowanych składów. Naprawdę uzbrójmy się w cierpliwość, czas zweryfikuje która drużyna będzie na podium a która znajdzie się w dolnych rejonach tabeli. :o
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: kevinpsb »

Nagor pisze:
Platenik jest słabszy od Winiarskiego i od Samiki raczej też, to zawodnik lepszy niż Lotman.
Z taką formą Winiarskiego to Platenik by mógł go trochę poduczyć xD Częstochowa nie raz udowadniała, że mając wszystkich ze skłądu gorszych można wygrywać... czemu JW by nie mogło?
Ależ owszem mogłoby. Może zdobyć nawet mistrzostwo Polski... Tylko że to by był wyraźnie 4 skład w lidze. Wyraźnie odstępujący od pierwszej trójki... W takim wypadku trzeba będzie wtedy ogłosić sensację...
jast pisze:O, Boże rozbawiłeś mnie tym wpisem do skurczy żołądka. Jeżeli Łasko jest gorszy od Rouziera to Nowik to nastolatek. Łasko niczym nie odstępuje od Francuza, może ma minimalnie lżejszą zagrywkę.
Niczym po za umiejętnościami...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Italiano »

Po tym, jak prezentuje się Winiarski po powrocie z Włoch, nigdy nie powiedziałbym, iż na dziś jest siatkarzem lepszym od Petera Platenika. Ale to tak na marginesie, z racji tego, iż sprawa Czecha jest zdezaktualizowana ;)

Co do porównania Lasko do Rouziera i Grozera to się z Kevinem zgadzam, Włoch jest gorszym siatkarzem od obu. A już na pewno siatkarzem o mniejszym potencjale...
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
michaek
Posty: 918
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: michaek »

kevinpsb pisze:
KadrO pisze:
Ale jaja :]
Mówisz że gdyby przyszedł Platenik i Millar. Oczywiście Czech jest niemożliwy, aczkolwiek według Ciebie :

Sintini, Łasko, Bartman, Kubiak/Platenik, Millar, Polański, Rusek

To byłby skład wyraźnie słabszy to gratuluję poczucia humoru. Pytanie od kogo?
Sintini to gracz gorszy nawet od Falaski nie mówiąc o Tichacku i Gumie.
Łasko jest zawodnikiem gorszym niż Wlazły, Rouzier czy Grozer.
Rusek jest lepszy tylko od Gacka, Ignaczakowi i Zatorskiemu ustępuje...
Bartman to gracz gorszy niż Świderski, Kurek i Akhrem.
Platenik jest słabszy od Winiarskiego i od Samiki raczej też, to zawodnik lepszy niż Lotman.
Millar jest słabszym zawodnikiem niż Koistra... Od Gladyra i Nowakowskiego lepszy raczej nie jest.
Polański to najsłabszy środkowy z szóstkowych tych 4 drużyn.
Nie mal na każdej pozycji JW z wyżej wymienionych drużyn miałaby najsłabszego zawodnika... A ty widzisz jakąś równość pomiędzy wymienionym zespołem a Resovią lub Zaksą. Gratuluje poczucia humoru...
Generalnie napisałem wyżej to samo, tylko dla Kadro i innych fanów JW to niewiele zmieni. Platenik nie przyjdzie(choć teraz dla mnie jest lepszym graczem niż Winiar), a JW nikogo lepszego od niego nie znajdzie(chciałbym musieć to odwołać).
Nie zgodzę się tylko, że Łasko jest wyraźnie gorszy od Grozera i Rouziera. Jedyny problem jaki ja u Michała czsami widzę to to, że w kluczowych meczach czy momentach gra słabiej, ale może to moja subiektywna opinia, po prostu oglądając go parę lat w Serie A coś takiego zauważyłem.

A co do Warszawy to uważam, że odejście Bartmana może dobrze zrobić stolicy. Nie wiem czy ta "piaskowa para" pozwala walczyć o wyższe cele. Przy zostaniu Kubiaka zrobiłbym wszystko, żeby ściągnąć dobrego atakującego, a załatać środek to najmniejszy problem jaki im pozostanie.
W sercu moim Sovia

"Co z tego, że mamy tak szeroki skład, skoro na boisku i tak może grać tylko sześciu z nas."
Paul Lotman
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Italiano »

Jedyny problem jaki ja u Michała czsami widzę to to, że w kluczowych meczach czy momentach gra słabiej, ale może to moja subiektywna opinia, po prostu oglądając go parę lat w Serie A coś takiego zauważyłem.
To nie tylko Twoje zdanie, ale wręcz obiegowa opinia na temat tego zawodnika pojawiająca się wśród kibiców i ogólnie osób związanych z włoską siatkówką. Nie ulega wątpliwości oczywiście, iż Lasko jest bardzo dobrym siatkarzem i myślę, że nikt tego nie neguje. Nie przypadkowo jednak moim zdaniem 30-letni Włoch, gdy w końcu trafił do topowego klubu (Bre Banca Cuneo), najnormalniej się tam nie sprawdził.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
AsurBaniPal
Posty: 373
Rejestracja: 26 paź 2010, o 07:14

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: AsurBaniPal »

Podoba mi się ten transfer napewno nie jest to mega gwiazda jak Bjelica ale juz wole go od Millara na MŚ Amerykanin wystąpił w 6 meczach w pierwszym składzie(min z rosja o 5 i niemcami o 5-6) a w innych wchodził z ławki. Zainteresowanym polecam mecz z Kamerunem czy Meksykiem tam nabił troche pkt
Myśle że niedługo może zostać topowym amerykańskim środkowym cieszy fakt że nie interesują sie juz zawodnikami typu Denmark tylko sprawdzony gracz ze swietnymi statystykami z mocnej ligi
Ciekawe kto bedzie tym 2 środkowym chyba bedzie pierwsza sytuacja z 2 obcokrajowcami na tej pozycji. ale to wyklucza zagranicznego gracza na przyjecie (Kovacevic, Nikic) chodz dla mnie to troche dziwne bo Gawryszewski swoje robi a Polański ładnie się rozwija
aggaa
Posty: 37
Rejestracja: 30 mar 2011, o 11:41
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: aggaa »

AsurBaniPal pisze:Podoba mi się ten transfer napewno nie jest to mega gwiazda jak Bjelica ale juz wole go od Millara na MŚ Amerykanin wystąpił w 6 meczach w pierwszym składzie(min z rosja o 5 i niemcami o 5-6) a w innych wchodził z ławki. Zainteresowanym polecam mecz z Kamerunem czy Meksykiem tam nabił troche pkt
Myśle że niedługo może zostać topowym amerykańskim środkowym cieszy fakt że nie interesują sie juz zawodnikami typu Denmark tylko sprawdzony gracz ze swietnymi statystykami z mocnej ligi
Ciekawe kto bedzie tym 2 środkowym chyba bedzie pierwsza sytuacja z 2 obcokrajowcami na tej pozycji. ale to wyklucza zagranicznego gracza na przyjecie (Kovacevic, Nikic) chodz dla mnie to troche dziwne bo Gawryszewski swoje robi a Polański ładnie się rozwija

Tak, ładnie się rozwija, robi swoje, ale w walce o pudło to może być trochę za mało
"dopóki piłka w grze"
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: KadrO »

kevinpsb pisze:
KadrO pisze:
Ale jaja :]
Mówisz że gdyby przyszedł Platenik i Millar. Oczywiście Czech jest niemożliwy, aczkolwiek według Ciebie :

Sintini, Łasko, Bartman, Kubiak/Platenik, Millar, Polański, Rusek

To byłby skład wyraźnie słabszy to gratuluję poczucia humoru. Pytanie od kogo?
Sintini to gracz gorszy nawet od Falaski nie mówiąc o Tichacku i Gumie.
Łasko jest zawodnikiem gorszym niż Wlazły, Rouzier czy Grozer.
Rusek jest lepszy tylko od Gacka, Ignaczakowi i Zatorskiemu ustępuje...
Bartman to gracz gorszy niż Świderski, Kurek i Akhrem.
Platenik jest słabszy od Winiarskiego i od Samiki raczej też, to zawodnik lepszy niż Lotman.
Millar jest słabszym zawodnikiem niż Koistra... Od Gladyra i Nowakowskiego lepszy raczej nie jest.
Polański to najsłabszy środkowy z szóstkowych tych 4 drużyn.
Nie mal na każdej pozycji JW z wyżej wymienionych drużyn miałaby najsłabszego zawodnika... A ty widzisz jakąś równość pomiędzy wymienionym zespołem a Resovią lub Zaksą. Gratuluje poczucia humoru...
Radzę Ci na końcu posta dołączać że to Twoje zdanie. Powiem tak, bo wiem że lubisz oceniać poszczególnych zawodników, wiem, bo często mamy podobne zdanie i wiem kogo też przeceniasz. Tak więc moją opinię, także potraktujcie subiektywnie, mimo że ja spróbuje być jak najbardziej obiektywny, choć oczywiście wiem, że takie oceny rzadko mają odzwierciedlenie w rzeczywistości, a wpływ na wynik będzie miał kolektyw, zespół i forma (gdzie pole do popisu mają trenerzy).

No więc zaczynając od początku. Cenisz Sintiniego poniżej tych 3 rozgrywających. To ja zadam Ci pytanie. Ile jego spotkań widziałeś w zeszłym sezonie? Czy przed przyjściem Redwitza do PlusLigi tak go lubiłeś i umieszczałeś wśród najlepszych? Czy wiesz o nim tyle, by oceniać że jest lepszy czy gorszy? Oczywiście są to trudne pytania do odpowiedzi. Wśród tej czwórki, najlepszy oczywiście jest Zagumny. W mojej opinii potem jest Tichacek i nieco niżej Falasca z Giacomo.

Następnie atakujący. Po czym twierdzisz, że Łasko, 6 punktujący najlepszej ligi świata, jest gorszy od Grozera, który rozegrał dopiero 1 dobry sezon w reprezentacji czy Rouziera? Zawodnik który od 6 lat notuje się wśród najlepiej punktujących i jest liderem swoich zespołów? Dla porównania Francuz i Niemiec, grali co najwyżej w swoich rodzimych ligach, nie zbyt mocnych. I teraz moja opinia. Wlazły jest oczywiście pierwszy, bo wybija się ponad tłum. Michał to zawodnik regularniejszy, bardziej ograny i doświadczony, aniżeli dwójka pozostałych którzy mają większe potencjały od niego. Włocha, Antonina i Georga umieściłbym jednak z całą pewnością w jednym szeregu.

Jeżeli chodzi o przyjmujących. Wątpię by Świder wrócił do swojej gry. Przykład Murka pokazał, że po tak ciężkiej kontuzji, może mieć wybitne problemy z atakiem. Samica natomiast jest po fatalnym sezonie i tu też trudno przewidzieć. Kurek ma gorsze przyjęcie lecz lepszy atak od Zbyszka, a Kubiak chyba już pokazał na co go stać. 1 oczywiście Achrem, najgorszy Lotman/Bojić.

Millar to zawodnik bijący na głowę Nowakowskiego, jeżeli gra na swojej normalnej dyspozycji. Zresztą Piotrek ostatnimi czasy gra bardzo słabo. Do pary Holmes, najlepszy blokujący ligi brazylijskiej.

To jest jedynie moje zdanie i wiem że możecie mieć inne. Troszkę się rozpisałem. ;)
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: jinx »

Po pierwsze i najważniejsze. Nie widzę ani Millara, ani Kubiaka w JW, nie widzę w ogóle pods szóstki. Jeśli Samica miał kiepski sezon i nie wiadomo jak będzie grał, to w takim samym stopniu można pisać o Millarze. Sintini podobnie...miał dobry sezon?? NIe, więc może się nie odnalezc. Niepewny sypacz, to chyba coś gorszego od niepewnego przyjmującego, jednego z 5

A co do Lasko, nie mam nic do niego, ale pamiętam Jarosza 2 sezony temu, był najepiej punktującym w drużynie gdzie nie było skrzydeł
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: KadrO »

jinx pisze:Po pierwsze i najważniejsze. Nie widzę ani Millara, ani Kubiaka w JW, nie widzę w ogóle pods szóstki. Jeśli Samica miał kiepski sezon i nie wiadomo jak będzie grał, to w takim samym stopniu można pisać o Millarze. Sintini podobnie...miał dobry sezon?? NIe, więc może się nie odnalezc. Niepewny sypacz, to chyba coś gorszego od niepewnego przyjmującego, jednego z 5

A co do Lasko, nie mam nic do niego, ale pamiętam Jarosza 2 sezony temu, był najepiej punktującym w drużynie gdzie nie było skrzydeł
Tyle że Jarosz zagrał tak jeden sezon, a on gra bardzo dobrze od 5-6.

A co do Samiki, właśnie o to mi chodzi. Sintini jest niepewny, Samica, Millar, Bojić, itd.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Arff »

KadrO pisze:Kubiak chyba już pokazał na co go stać.
Ted pisze:Na dzień dzisiejszy (stan na godz. 12.00) nikt po Kubiaka się nie zgłosił (nie wyraził chęci wykupienia jego kontraktu).
Więc póki co, nie ma o czym gadać w tym kontekście, a tym bardziej już teraz umieszczać go w składzie Jaszczombków...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: jinx »

Zobaczymy jaka będzie szóstka, jacy zawodnicy będą na ławce, bo to też ważne, mimo że JW nie gra w pucharach europejskich. No i zobaczymy jak się sprawdzi trener, ma stworzyć zespół jego autorstwa. Niemniej dobre zbrojenia na papierze
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: dreamer »

jinx pisze:...A co do Lasko, nie mam nic do niego, ale pamiętam Jarosza 2 sezony temu, był najepiej punktującym w drużynie gdzie nie było skrzydeł
Moim zdaniem zamieszczenie tych dwóch nazwisk obok siebie, z intencją jakiegokolwiek porównywania jeżeli chodzi o klasę sportową, jest nie na miejscu. Kuba Jarosz nawet w snach nie zbliżył się jeszcze do poziomu Michała Łasko.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: jinx »

Tak tylko źle zrozumiałeś. Drużyna zaksy była oparta tylko na Jakubie, punktował on najwięcej, bo kto tam miał mu pomóc: Rucek czy Tomek, ale miał te 40% w ataku

Z resztą, czy Jankes był najepiej blokującym, zależy jak na to patrzeć, najwięcej bloków nie miał, był 6 w kolejności jeśli chodzi o ilość zdobytych bloków
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Italiano »

Statystyki opracowane "na szybko", jednak wg mnie to bardzo dobry materiał poglądowy gry Michala Lasko w playoffach włoskiej Serie A

2010/2011

1. runda Play-off - około 43, 44 % z gry w ataku, 14,6 pkt/mecz

2009/2010

1. runda Play-off - około 42, 43 % z gry w ataku, 14 pkt/mecz

2007/2008

1. runda Play off - około 37, 38 % z gry w ataku, 14 pkt/mecz
2. runda Play off - około 42, 43% z gry w ataku, 11 pkt/mecz

2006/2007 *

1. runda Play off - około 44% z gry w ataku, 10,6 pkt/mecz
2. runda Play off - około 42% z gry w ataku**, 1,6 pkt/mecz

2004/2005
1. runda Play off - około 38, 39% z gry w ataku, 12,2 pkt/mecz

* był w tych play-offach rezerwowym (!) i rozegrał 3 bodajże pełne spotkania
** bardzo niewymierna statystyka, gdyż dostał zaledwie 12 piłek
.......................................................................................................................................................

Oczywiście ten procent w ataku nie jest wcale taki bardzo zły jak na atakującego, jednak pragnąłbym podkreślić dwie rzeczy. Lasko z reguły raczej nie dostawał tak wielu piłek do ataku (patrz z reguły nie dostawał więcej niż 35, 40), to po pierwsze, przede wszystkim, chciałbym zwrócić uwagę na fakt, iż Włoch poza sporadycznymi wypadkami (najczęściej, przeglądając statystyki, był to np. jeden mecz na cztery) nie potrafił być liderem swojej drużyny w ataku i grał na dużo niższym poziomie niż w rundzie zasadniczej.
Ostatnio zmieniony 7 cze 2011, o 21:06 przez Italiano, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: KadrO »

Myślę, że to jednak zbyt mało poglądowe. Zresztą, zamiast szacować, lepiej zaczekajmy na początek sezonu i oglądajmy ligę do końca. Wtedy będziemy mogli ocenić. Suche statystyki nie zawsze dają odpowiedni pogląd.
Ostatnio zmieniony 7 cze 2011, o 21:16 przez Arff, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytat w tym przypadku nie był konieczny...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: dreamer »

jinx pisze:...Z resztą, czy Jankes był najepiej blokującym, zależy jak na to patrzeć, najwięcej bloków nie miał, był 6 w kolejności jeśli chodzi o ilość zdobytych bloków
Holmes miał najwyższą skuteczność bloku punktowego - około 24% wszystkich bloków zamienił w punkt. Przewaga kilku zawodników którzy byli przed nim w ilości bloków jest w k8ilku przypadkach iluzoryczna, bo Holmes rozegrał po prostu od niektórych mniej setów. Największą różnicę ilościową ma do Gustavo Endresa i jest to raptem 13 bloków (83 Gustavo, 70 Holmes).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Italiano »

Dla mnie - czyli dla osoby mający neutralny stosunek do Michala Lasko, statystyki blisko 20 meczów w play offach Serie A na tle pięciu sezonów tejże ligi w pełni potwierdzają bardzo często pojawiającą się opinię o tym zawodniku, iż Włoch jest siatkarzem, który w decydujących momentach, w bardzo ważnych spotkaniach, z reguły gra na wyraźnie niższym poziomie niż normalnie. Dla Ciebie - fana Jastrzębskiego Węgla (chyba się nie mylę?) - jest to mało poglądowe...

Oczywiście na poprawkę należy wziąć fakt, iż Serie A to liga stojąca jednak na dużo wyższym poziomie. Niemniej jednak...
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: madlark »

KadrO pisze:Zresztą, zamiast szacować, lepiej zaczekajmy na początek sezonu i oglądajmy ligę do końca. Wtedy będziemy mogli ocenić.
Który to już raz namawiasz do zaczekania i sam cierpliwości nie wykazujesz?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: arbas »

Mnie zastanawia inna rzecz - nikt w zasadzie nie zwraca uwagę na trenerów, a chyba to jednak bardzo wazne ogniwo ?

Wiec mamy Nawrocki, Kowal, Stelmach, Bernardi ?

Co ciekawe tutaj tez mamy sytuację w ktorej trenerami są jednak niedoświadczeni specjalnie szkoleniowcy i ciezko tak naprawde powiedziec ktory ma najlepszy warsztat i zdolnosci do poukladania druzyny. JW moim zdaniem bedzie mialo jeden powazny problem - zupelny brak zgrania - z podstawowej 6tki zeszlego sezonu wg zapowiedzi zostanie tylko Rusek...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: KadrO »

madlark pisze:
KadrO pisze:Zresztą, zamiast szacować, lepiej zaczekajmy na początek sezonu i oglądajmy ligę do końca. Wtedy będziemy mogli ocenić.
Który to już raz namawiasz do zaczekania i sam cierpliwości nie wykazujesz?
Bo denerwują mnie stronnicze wpisy czy coś z czym się nie zgadzam. Jeżeli namawiam, to chciałbym byśmy wykazali właśnie wspomnianą cierpliwość, bo gdybym tylko ja się nie udzielał, nic by to nie zmieniło.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: grzegorzg »

Pozwolę sobie i ja na dwa słowa o michale Łasko, ponieważ mój stosunek do niego jest szczególny - obaj jestesmy wrocławiakami z urodzenia. Pamietam MŚ juniorów we Wrocławiu, gdzie obecnosc Łaski była szeroko komentowana, także z racji gry jego ojca we wrocławskiej Gwardii. O Michalo mówiono wtedy tylko dobrze, chwalono go za wyszkolenie techniczne i utrzymywanie zasięgu ataku - co u juniorów nie jest cechą powszechną. Od tamtej pory mineło 10 lat. I co? Ano własnie nic. Osobiście mam wrażenie, że nie rozwinął się w sposób taki na jaki wskazywała jego gra w wieku juniora. I raczej relatywnie skromne osiągnięcia to potwierdzają. Gdybym miał scharakteryzować krótko jego grę, powiedziałbym że jest ... monotonna. Jakoś tak trochę bez zęba, bez ikry...Oczywiście to moje zdanie. W każdym razie ciekawy jestem, jak zaprezentuje się na tle innych atakujących w PLS, a konkurencja w najbliższym sezonie będzie duża.
PS Skojarzenie: Z czym kojarzymy Wrocław? Z atakujacymi o niewykorzystanym potencjale Łasko,Gromadowski,Jarosz ;)
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: kevinpsb »

KadrO pisze:
Cenisz Sintiniego poniżej tych 3 rozgrywających. To ja zadam Ci pytanie. Ile jego spotkań widziałeś w zeszłym sezonie? Czy przed przyjściem Redwitza do PlusLigi tak go lubiłeś i umieszczałeś wśród najlepszych? Czy wiesz o nim tyle, by oceniać że jest lepszy czy gorszy?
W zeszłym sezonie nie widziałem żadnego meczu Sintiniego... Jego grę miałem okazję oglądać wcześniej głównie na parkietach ligi Włoskiej, grał w Perugii... Dla ciekawostki mogę powiedzieć że był ze swoim zespołem(Macerata) w Polsce, wtedy ograł Skrę Bełchatów w 3 setach, na usprawiedliwienie Polskiego zespołu mogę powiedzieć że w tym meczu z powodu urazu nie mógł zagrać lider Skry w osobie Mariusza Wlazłego z którym Skra parę tygodni wcześniej ograła ówczesnego mistrza Włoch 3-1.
Uważam że widziałem tyle meczów tego zawodnika że jestem wstanie spokojnie ocenić mniej więcej jego poziom gry oraz go sklasyfikować. Dodatkowo uważam że z racji wieku Włoch nie zrobił postępów w lidze rosyjskiej. Oto dokładniej należy spytać Osnaza... Ale jestem dziwnie przekonany że poziom gry Włocha przez ostatni sezon nie uległ znacznemu progresowi.

Co do Redwitza... Przed jego przyjściem do Plusligi pisałem że to bardzo dobry transfer, ponieważ ten zawodnik będzie w czołówce rozgrywających naszej ligi...Inną sprawą jest że polubiłem jego styl gry i zachowań w trakcie sezonu!
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: kanap »

Brakuje jeszcze dobrego zagranicznego środkowego. Mówi się o Ryanie Millarze.
- przegląd sportowy

A u was w karuzeli transferowej jest Bontje :0. Ciekawe kto się myli.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”