Transfery 2011

Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Troche niespodziewana sytuacja z tym że Jastrzębie chce mieć dwóch zagranicznych środkowych ponieważ kluby w naszej lidze przez limity obcokrajowców nie często decydują sie na zagranicznego środkowego a tu w Jastrzębiu ma być ich aż dwóch (zdaje sie taka sytuacja wcześniej w historii naszej ligi zdarzyła sie tylko raz że w jednym klubie było dwóch zagranicznych środkowych).
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Transfery 2011

Post autor: Ted »

Na dzień dzisiejszy (stan na godz. 12.00) nikt po Kubiaka się nie zgłosił (nie wyraził chęci wykupienia jego kontraktu).
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery 2011

Post autor: Urban »

Ted pisze:Na dzień dzisiejszy (stan na godz. 12.00) nikt po Kubiaka się nie zgłosił (nie wyraził chęci wykupienia jego kontraktu).
hmm.. Tylko, że z napływających informacji wynika, że JW musi mieć polskie przyjęcie, a nikt inny nie zagwarantuje im poziomu na który przeprowadzają transfery. Jakos nie wyobrażam sobie Łuki obok tych zawodników. (jak by naprawdę przyszedł Bjelica).

Jeśli Kubiak zostanie to PW wcale nie spada tak nisko w ocenach.
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
azsiak
Posty: 226
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 10:06
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: azsiak »

Nie ma co się czarować, Bartman zachowal się po frajersku. Nie wiem na co on liczył przy tym zwodzeniu Politechniki. Myślał, że jest w tej drużynie niezastąpiony i klub bedzie wiecznie czekal na jego decyzje ?? Sprowadzenie Jakopina pokazało, że napewno nie. Nie udało mu sie zotsawic Politechniki na lodzie. Płakał nikt za nim nie będzie, wrecz przeciwnie u niektórych widzę radość z tego powodu bo takiego napaleńca to ze świecą szukać a to rozwala drużyne. Teraz niech Bernardi sobie z tym radzi.

Gorzej jesli chodzi o Kubiaka bo na polskim rynku nie ma juz nikogo atrakcyjnego na tą pozycję. Mam nadzieje, że sprowadzenie Zajdera na środek w miejsce Kreeka to robienie miejsca na zagranicznego przyjmujacego za Michała.

Mam wrażenie, że w Politechnice juz pogodzono się z odejsciem również Michała.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery 2011

Post autor: weary_skier »

azsiak pisze:Nie ma co się czarować, Bartman zachowal się po frajersku. Nie wiem na co on liczył przy tym zwodzeniu Politechniki. Myślał, że jest w tej drużynie niezastąpiony i klub bedzie wiecznie czekal na jego decyzje ?? Sprowadzenie Jakopina pokazało, że napewno nie. Nie udało mu sie zotsawic Politechniki na lodzie. Płakał nikt za nim nie będzie, wrecz przeciwnie u niektórych widzę radość z tego powodu bo takiego napaleńca to ze świecą szukać a to rozwala drużyne. Teraz niech Bernardi sobie z tym radzi.

Gorzej jesli chodzi o Kubiaka bo na polskim rynku nie ma juz nikogo atrakcyjnego na tą pozycję. Mam nadzieje, że sprowadzenie Zajdera na środek w miejsce Kreeka to robienie miejsca na zagranicznego przyjmujacego za Michała.

Mam wrażenie, że w Politechnice juz pogodzono się z odejsciem również Michała.
Sprowadzenie Jakopina miało na celu przestawienie Zbyszka na atak. Mówiła o tym Dolecka.

Ted? Jak pewna jest informacja o Gogolu?
I takie pytanie do "żyjących" grą Częstochowy, czy osoba Gogola miała faktycznie wpływ na "ponad programową" grę Częstochowy? Zdaję sobie sprawę, że to pytanie jest bardzo nieprecyzyjne, ale Gogol to chyba jedyny statystyk z Plusligi, o którym tak szeroko się rozmawia-więc coś w nim musi byc.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Xaar
Posty: 497
Rejestracja: 25 paź 2010, o 21:08
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: Xaar »

azsiak pisze:Nie ma co się czarować, Bartman zachowal się po frajersku.
Niby dlaczego? Od 1 czerwca jest wolnym zawodnikiem, dostał oferty z różnych klubów i wybrał tą najlepszą. Proszę pokazać mi wywiad z nim, w którym mówi, że na 100% zostaje w PW. Nie było nic takiego, więc nie rozumiem waszego zdziwienia. Po co miałby grać w słabszym zespole?
ministrant
Posty: 40
Rejestracja: 21 maja 2011, o 09:20
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: ministrant »

No to jest fakt, nigdzie nie mowil ze kocha Politechnike i nie bedzie gral w innym polskim klubie.
Awatar użytkownika
michaek
Posty: 918
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery 2011

Post autor: michaek »

Ted pisze:
mickey10 pisze:a takie mam pytanie czy to prawda że Mieszko - Gogol przenosi się do Resovii ?? :|
Tak.
O, a to nam Ted newsem zarzucił. :D Miła informacja na koniec dnia. :D
Czyli zapewne to Mieszko będzie 2 trenerem, a Ogonowski wróci do roli statystyka.
W sercu moim Sovia

"Co z tego, że mamy tak szeroki skład, skoro na boisku i tak może grać tylko sześciu z nas."
Paul Lotman
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery 2011

Post autor: Nagor »

Nie wiem na co on liczył przy tym zwodzeniu Politechniki. Myślał, że jest w tej drużynie niezastąpiony i klub bedzie wiecznie czekal na jego decyzje ??
Buahahaha no to żeś mnie rozbawił, dzięki :D Po pierwsze nigdy nie zwodził, zawsze stawiał warunki pozostania z drużynie. Po drugie czy on zerwał kontrakt? Nie. Kontrakt wygasł, Bartman mógł zrobić co mu się podobało.
Płakał nikt za nim nie będzie, wrecz przeciwnie u niektórych widzę radość z tego powodu bo takiego napaleńca to ze świecą szukać a to rozwala drużyne.
Hehe plus dla Ciebie! Czym jest Twój post jeśli nie rozpaczą po odejściu Bartmana :] ? I kilka innych takich by się znalazło.
Nie udało mu sie zotsawic Politechniki na lodzie.
No nie, cały misterny plan upadł, Bartman chciał spuścić PW z ligi odchodząc, co za pech...
...
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: Italiano »

Skąd macie informacje, że "Bjelica prawdopodobnie w Jastrzębskim"?
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
Xaar
Posty: 497
Rejestracja: 25 paź 2010, o 21:08
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: Xaar »

Italiano pisze:Skąd macie informacje, że "Bjelica prawdopodobnie w Jastrzębskim"?
Bujna wyobraźnia :D
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Transfery 2011

Post autor: Aliassy »

Ted pisze:Na dzień dzisiejszy (stan na godz. 12.00) nikt po Kubiaka się nie zgłosił (nie wyraził chęci wykupienia jego kontraktu).
informacja z pewnego źródła ?
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery 2011

Post autor: blaise »

dreamer pisze:
blaise pisze:to byli w półfinałach i zajęli 7 miejsce?
rozumiem, że zasady podobnie jak we niegdyś we Włoszech - faza play-off wyłania mistrza, dalsza kolejność po zasadniczym, ?
Nie...
On gral w Vivo/Minas, które po meczach pólfinalowych gralo jeszcze z Volei Futuro mecz o brąz i przegralo 0:3 - czyli ostatecznie zajęli 4. miejsce

dreamer
W ostatnim sezonie Amerykanin występował w klubie Vivo Minas z Belo Horizonte, który skończył rozgrywki na 7. miejscu. Wcześniej bronił barw austriackiego Hypo Tirol Innsbruck.
no to poprawcie news na głównej ;)
.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Transfery 2011

Post autor: Ted »

Aliassy pisze:
Ted pisze:Na dzień dzisiejszy (stan na godz. 12.00) nikt po Kubiaka się nie zgłosił (nie wyraził chęci wykupienia jego kontraktu).
informacja z pewnego źródła ?
Jeżeli centrala klubu jest pewnym źródłem, to tak.
michaek pisze:
Ted pisze:
mickey10 pisze:a takie mam pytanie czy to prawda że Mieszko - Gogol przenosi się do Resovii ?? :|
Tak.
O, a to nam Ted newsem zarzucił. :D Miła informacja na koniec dnia. :D
Czyli zapewne to Mieszko będzie 2 trenerem, a Ogonowski wróci do roli statystyka.
Wg moich informacji ma być scoutem, a asystentem trenera ma być jak zrozumiałem dotychczasowy statystyk.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2011

Post autor: leeon »

Xaar pisze:
Italiano pisze:Skąd macie informacje, że "Bjelica prawdopodobnie w Jastrzębskim"?
Bujna wyobraźnia :D
żeby Bjelica trafił do JW musieliby nieźle zwiększyć budżet, albo wydać całą kasę a potrzebnych jest jeszcze kilku zawodników
cris
Posty: 79
Rejestracja: 19 mar 2010, o 17:49
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: cris »

Jest przecież Bernardi ;)
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: pk+ »

Ted pisze:
michaek pisze: Czyli zapewne to Mieszko będzie 2 trenerem, a Ogonowski wróci do roli statystyka.
Wg moich informacji ma być scoutem, a asystentem trenera ma być jak zrozumiałem dotychczasowy statystyk.
Też mogę "potwierdzić" że najprawdopodobniej tak będzie... zresztą w dobie słuchaweczek w uszach, po co miałby Gogol siedzieć na ławce i podawać tabliczki? Skoro może szeptać prosto do ucha trenera ;)
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
aggaa
Posty: 37
Rejestracja: 30 mar 2011, o 11:41
Płeć: K

Re: Transfery 2011

Post autor: aggaa »

leeon pisze:
Xaar pisze:
Italiano pisze:Skąd macie informacje, że "Bjelica prawdopodobnie w Jastrzębskim"?
Bujna wyobraźnia :D
żeby Bjelica trafił do JW musieliby nieźle zwiększyć budżet, albo wydać całą kasę a potrzebnych jest jeszcze kilku zawodników


przecież ostatnio miało być "prwie pewne", że Millar w JW, a teraz znowu wraca temat Bjelicy? :D
"dopóki piłka w grze"
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2011

Post autor: leeon »

agaaa Bjielica to raczej "wishfull thinking", ale to chyba najlepszy obecnie wolny środkowy.... Podobno negocjuje z Modeną.....
Ostatnio zmieniony 7 cze 2011, o 19:39 przez leeon, łącznie zmieniany 1 raz.
aggaa
Posty: 37
Rejestracja: 30 mar 2011, o 11:41
Płeć: K

Re: Transfery 2011

Post autor: aggaa »

leeon pisze:agaaa Bjielica to raczej "wishfull thinking", ale to chyba najlepszy obecnie wolny środkowy....

Jasne, rozumiem, że trzeba byłoby wyłożyć niezłą kasę i JW najzwyczajniej w świecie na niego nie stać, tym bardziej mnie śmieszą jego przymiarki do tego klubu.
"dopóki piłka w grze"
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2011

Post autor: leeon »

wokół Sisleya robi się ostatnio szum, więc może wszyscy pozostaną w klubie, to by tłumaczyło brak transferów z Treviso
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: Italiano »

leeon pisze:wokół Sisleya robi się ostatnio szum, więc może wszyscy pozostaną w klubie, to by tłumaczyło brak transferów z Treviso
Brak transferów to tłumaczy fakt, że na co wszystko wskazuje, Treviso przestanie istnieć... Jutro ma swoją decyzję ogłosić Benetton, jednak z tego co wyczytałem, więcej więcej wskazuje na to, iż Sisley faktycznie upadnie. Pozostaje czekać, choć mi się wydaje, iż jeżeli prowadzone są rozmowy z Ryanem Millarem, to Amerykanin jednak trafi do Jastrzębia...
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2011

Post autor: leeon »

Pojawiają się głosy (plotki) o przeniesieniu drużyny do innego miasta, o nowym sponsorze. Na pewno jakby wszystko było pewne siatkarze byliby zakontraktowani już gdzie indziej.
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: Italiano »

Pojawiają się głosy (plotki) o przeniesieniu drużyny do innego miasta, o nowym sponsorze. Na pewno jakby wszystko było pewne siatkarze byliby zakontraktowani już gdzie indziej.
Tak, Sisley miałby zostać przeniesiony do Belluno, które z tego co kojarzę, a asem z geografii nie jestem, pragnę zaznaczyć, jest oddalone od Treviso jakieś 30-50 kilometrów. Drużynę miałaby przejąć rodzina Della Valle, ale jak pisał zazwyczaj dobrze poinformowany Gianluca Pasini z La Gazetty, opcja przejęcia Sisleya przez Della Valle jest tą dużo mniej możliwą. W takim wypadku większość zawodników zostanie sprzedanych do M. Roma Volley... Z tego co kojarzę to dziś zainteresowane strony miały się spotkać.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery 2011

Post autor: dreamer »

leeon pisze:agaaa Bjielica to raczej "wishfull thinking", ale to chyba najlepszy obecnie wolny środkowy...
Może i najlepszy... ja nie podejmuję się oceniać go w porównaniu z ewentualnymi innymi kandydatami do gry w PlusLidze jacy zostali na rynku (powód banalny - nie darzę tego zawodnika zbytnią sympatią). Wiem natomiast, że wolnych środkowych którzy wnieśliby jakość sportową, koloryt zachowań na boisku i ekspresję do PlusLigi, można wymienić jeszcze z 10 na pozycji środkowego. Między innymi w Brazylii jeszcze bez kontraktu (choć może to nie trwać długo) są... Marcelo, Marc Honore i Juliano Bendini.

dreamer
Ostatnio zmieniony 7 cze 2011, o 20:16 przez dreamer, łącznie zmieniany 1 raz.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Grembi
Posty: 647
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 20:42
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery 2011

Post autor: Grembi »

Italiano pisze: Tak, Sisley miałby zostać przeniesiony do Belluno, które z tego co kojarzę, a asem z geografii nie jestem, pragnę zaznaczyć, jest oddalone od Treviso jakieś 30-50 kilometrów. Drużynę miałaby przejąć rodzina Della Valle, ale jak pisał zazwyczaj dobrze poinformowany Gianluca Pasini z La Gazetty, opcja przejęcia Sisleya przez Della Valle jest tą dużo mniej możliwą. W takim wypadku większość zawodników zostanie sprzedanych do M. Roma Volley... Z tego co kojarzę to dziś zainteresowane strony miały się spotkać.
Sisley w Belluno rozgrywał swoje mecze w europejskich pucharach, więc to musi być gdzieś niedaleko Treviso. I z tego co mówił Anastasi w rozmowie z kibicami w Rzeszowie jest to ładna miejscowość gdzieś w górach ;)
wojtasek1994
Posty: 22
Rejestracja: 16 sie 2009, o 09:20
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: wojtasek1994 »

dreamer pisze:
leeon pisze:agaaa Bjielica to raczej "wishfull thinking", ale to chyba najlepszy obecnie wolny środkowy...
Może i najlepszy... ja nie podejmuję się oceniać go w porównaniu z ewentualnymi innymi kandydatami do gry w PlusLidze jacy zostali na rynku (powód banalny - nie darzę tego zawodnika zbytnią sympatią). Wiem natomiast, że wolnych środkowych którzy wnieśliby jakość sportową, koloryt zachowań na boisku i ekspresję do PlusLigi, można wymienić jeszcze z 10 na pozycji środkowego. Między innymi w Brazylii jeszcze bez kontraktu (choć może to nie trwać długo) są... Marcelo, Marc Honore i Juliano Bendini.

dreamer
Rozmawiałem z Marcelo i bardzo chętnie wróciłby do PlusLigi.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: Mateusz1993 »

Momentami z tymi latynosami do dreamer przesadzasz, no ale cóż taki twój urok.
Co do tematu, to jeśli przyjdzie faktycznie drugi obcokrajowiec na środek, to wygląda na to, że Kubiak z Bartmanem zagrają w JW.
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: nerwus »

Z tym jastrzebiem to słabo czytacie grę . Decyzja o wejściu na giełdę spowodowała zwiększenie budżetu na siatkę celem reklamy. Decyzje z bartmanem zapadły 6 tygodni temu iostatnio jedynie przepychali sie odnosnie warunków z Kubiakiem. Uważacie ze z Amerykaninem sie dogadali w jeden dzień ? Był dograny juz sporo wcześniej.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery 2011

Post autor: dreamer »

Mateusz1993 pisze:Momentami z tymi latynosami do dreamer przesadzasz, no ale cóż taki twój urok...
Możesz napisać co rozumiesz pisząc, że przesadzam z tymi Latynosami? Nie wiem, czy znajdziesz jakieś argumenty żeby polemizować ze stwierdzeniem, że na każdej pozycji wartościowych zawodników z Brazylii jest przynajmniej 3-5-krotnie więcej niż z Polski. Piszę po prostu kto jest wolny (swoją drogą Mark Honore wcale nie jest Latynosem).
Może robię to też z nadzieją, że wreszcie pojawi się ślad obecności naszych menedżerów na tamtym rynku. Może oni po prostu nie wiedzą, że tam gra się w siatkówkę.
Jak już jesteśmy przy tym temacie, to od razu powiem, że transferu Holmesa i Alishii Glass w PlusLidze Kobiet do Atomu Trefla wcale nie uważam za oznaki eksplorowania rynku brazylijskiego. Głowę daję, że ani z Holmesem ani z Glass nikt nie rozmawiał na terenie Brazylii, an nikt z polskich wysłanników nie przyglądał się im w trakcie sezonu. Zresztą Glass raczej zbyt wiele takiemu wysłannikowi nie pokazałaby z powodu kontuzji przez spory kawał sezonu..

dreamer
Ostatnio zmieniony 7 cze 2011, o 21:05 przez dreamer, łącznie zmieniany 1 raz.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”