ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Awatar użytkownika
jast
Posty: 127
Rejestracja: 6 cze 2011, o 22:43
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: jast »

leeon pisze:Zator jest co najmniej na tym samym poziomie co Igła, a może być tylko lepszy, para Kurek Winiar to najsilniejsza para przyjmujących w lidze. Do tego mocna ławka i zgranie zespołu. Rozumiem, że wybrażnią kibiców rządzą świeże transfery, ale teza kevinapsb jest totalnie nieprawdopodobna
Zatorskiemu do Igły jeszcze duuuużo brakuje, zaryzykuję twierdząc że Paweł wcale nie jest o wiele lepszy od Ruska. Coś mi się zdaje że za bardzo przeceniasz "Pszczółki". W tym sezonie Skra według mnie pogubi trochę więcej punkcików. Mam nadzieję, że w sezonie 11/12 liga będzie jeszcze bardziej zacięta niż przez ostatnie 4-5 lat, gdzie najważniejszą rolę pełniły te same kluby.
Roan
Posty: 1094
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 10:56
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Roan »

jast pisze:
leeon pisze:Zator jest co najmniej na tym samym poziomie co Igła, a może być tylko lepszy, para Kurek Winiar to najsilniejsza para przyjmujących w lidze. Do tego mocna ławka i zgranie zespołu. Rozumiem, że wybrażnią kibiców rządzą świeże transfery, ale teza kevinapsb jest totalnie nieprawdopodobna
Zatorskiemu do Igły jeszcze duuuużo brakuje, zaryzykuję twierdząc że Paweł wcale nie jest o wiele lepszy od Ruska. Coś mi się zdaje że za bardzo przeceniasz "Pszczółki". W tym sezonie Skra według mnie pogubi trochę więcej punkcików. Mam nadzieję, że w sezonie 11/12 liga będzie jeszcze bardziej zacięta niż przez ostatnie 4-5 lat, gdzie najważniejszą rolę pełniły te same kluby.
Jestem fanem obu zawodników i też stawiam wyżej igłe, ale słowo duuuużo... to baaaardzo duża przesada :D

Na razie liga jeśli chodzi o zwycięzce to nawet zacięta nie była :D
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: KadrO »

Roan pisze: Na razie liga jeśli chodzi o zwycięzce to nawet zacięta nie była :D
Tak uważasz ? Wystarczy przeglądnąć wszystkie finały z JW.
leeon pisze:Zator jest co najmniej na tym samym poziomie co Igła, a może być tylko lepszy, para Kurek Winiar to najsilniejsza para przyjmujących w lidze. Do tego mocna ławka i zgranie zespołu. Rozumiem, że wybrażnią kibiców rządzą świeże transfery, ale teza kevinapsb jest totalnie nieprawdopodobna
Piszesz tak, bo przeceniasz Bełchatów. Zator to podobny poziom w przyjęciu, ale w obronie to niebo i ziemia. W tym wypadku Igła to póki co o klasę lepszy zawodnik. Natomiast para Kurek - Winiar jakoś rok temu wcale nie przewyższała np. Kubiak - Bartman (a zaryzykowałbym nawet że byli gorsi, bo przecież Michał W to już nie ten sam zawodnik), a gdyby przykładowo Samica wrócił do formy, to i on w parze ze Świderskim byliby lepsi.

Tak więc proponowałbym coś na ochłodę głowy. Wiadomo że Skra to nadal faworyt ligi, biorąc pod uwagę że mają Wlazłego i zgrany team, ale nie znaczy to że na papierze tak górują.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: leeon »

nie wiem na czym opierasz teorię na temat przyjmujących, bo na pewno nie na statystykach;) Para Bartman, Kubiak jest dużo słabsza od pary Kurek, Winiar. Winiar wcale nie miał w PLS tak słabego sezonu o jaki często się mówi, a w tym sezonie po odpoczynku powinien grać dużo lepiej. KadrO nie doceniasz SKRY przeceniając świeższe i przez co bardziej wpływające na psychikę transfery. Samica Świder lepsi od Kurka i WIniara? Mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Fein »

Kurek i Winiarski to zdecydowanie najlepsza para przyjmujących jeśli chodzi o grę na siatce, ale już na zagrywce, w obronie, czy przyjęciu (rozpatrujemy ich współpracę), to ciężko mówić o przewadze nad przyjmującymi ZAKSY czy JW.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: KadrO »

Fein pisze:Kurek i Winiarski to zdecydowanie najlepsza para przyjmujących jeśli chodzi o grę na siatce, ale już na zagrywce, w obronie, czy przyjęciu (rozpatrujemy ich współpracę), to ciężko mówić o przewadze nad przyjmującymi ZAKSY czy JW.
Winiar lepszy w ataku od Kubiaka? Nad Samica w formie tez bym sie zastanowił.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: kevinpsb »

KadrO pisze:
Fein pisze:Kurek i Winiarski to zdecydowanie najlepsza para przyjmujących jeśli chodzi o grę na siatce, ale już na zagrywce, w obronie, czy przyjęciu (rozpatrujemy ich współpracę), to ciężko mówić o przewadze nad przyjmującymi ZAKSY czy JW.
Winiar lepszy w ataku od Kubiaka? .
Zależy jaką sytuację założyć... Winiarskiego w formie czy bez formy... U Kubiaka oczywiście to samo. Winiar bardzo faluje w tym elemencie. Jeśli założyć formę Winiarskiego taką jak choćby okresie trzyzerówek Skry (Trentino, Jastrzębski itd.) to w jakiej formie by nie był Kubiak to jest jednak zawodnikiem w ataku od Winiarskiego gorszym....
leeon pisze:kevin rozumiem, ze wiazesz spore nadzieje z transferami w pls, ale na razie jest to tzw myslenie zyczeniowe. Dla mnie kibica Skry prawie na kazdej pozycji Skra ma przewage, oczywiscie nie mozna wykluczyc kontuzji czy dolka formy, ale na stan obecny zaklinasz rzeczywistosc (pisane z komory)
To jest myślenie hipotetyczne, a nie życzeniowe. Nigdy żadnemu zawodnikowi nie życzyłem żadnej absencji! Ogólnie jakich transferów by Skra nie zrobiła, to zawsze różnicę robi Wlazły. Jestem przekonany że Skra przegrała by tegoroczny finał gdyby Wlazły nie zagrał choćby w Kędzierzynie. Resovia z zeszłego sezonu to był poziom mniej więcej (oczywiście nie umniejszając ekipie Pietrzyka) Zaksy z zeszłego sezonu, dlatego też ekipa z podkarpacia dla mnie byłaby nad Skrą. A Jastrzębski lub Wawa... Być może, a zakładając powyższe założenia, tym bardziej.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, o 10:42 przez kevinpsb, łącznie zmieniany 1 raz.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: dreamer »

KadrO pisze:
Fein pisze:Kurek i Winiarski to zdecydowanie najlepsza para przyjmujących jeśli chodzi o grę na siatce, ale już na zagrywce, w obronie, czy przyjęciu (rozpatrujemy ich współpracę), to ciężko mówić o przewadze nad przyjmującymi ZAKSY czy JW.
Winiar lepszy w ataku od Kubiaka? Nad Samica w formie tez bym sie zastanowił.
Widział ktokolwiek z was jakikolwiek mecz w którym obok siebie (w jednej drużynie) zagrali Samica i ktoś z dotychczasowego składu ZAKSY, kto (bardzo prawdopodobne, ale nie konieczne) będzie z nim tworzył podstawową parę przyjmujących kędzierzyńskiej drużyny?
Takie porównywanie moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu, bo o ile Winiar i Kurek pozostają w tym samym otoczeniu i o ile nie przytrafi się coś nieoczekiwanego, to można ekstrapolować ich dotychczasową grę na przyszły sezon, o tyle Bartman i Kubiak (o ile będzie w Jastrzębiu taka para przyjmujących) zmieniają całkowicie otoczenie, a przyjmujący z Kędzierzyna dopiero zaczną uczyć się grać razem i nie wiadomo co z tego wyniknie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: kevinpsb »

KadrO pisze:
jast pisze:No nie wiem czy para środkowych Możdżonek - Kooistra jest gorsza od Holmes - Bontje. Mógłbym się kłucić.
A Zatorski? Wcale nie lepszy od Igły. Falasca to gracz o klasę gorszy od Tichacka, Zagumnego czy np. Esko a nawet zaryzykowałbym Bazina. Tak więc wcale tak kolorowo nie jest.
Oczywiście że tak... Oczywiście nie uważam jakoby Bazin był o klasę lepszy od Falaski. Myślę że ewentualnie może być lepszy... ale fakt jest faktem, przedłużenie kontraktu z Hiszpanem to porażka działaczy Skry...
Igła i Zator to ten sam poziom...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
MrBronx
Posty: 293
Rejestracja: 16 maja 2010, o 11:44
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: MrBronx »

Kibice Skry zdecydowanie przeceniają wartość swojej drużyny, oczywiście każdy o swoim będzie pisał jak najlepiej, ale powiedzmy sobie uczciwie parę faktów. Winiarski to nie ten sam zawodnik, który grał we Włoszech. Obecnie dużo słabszy. Kurek w formie może zrobić różnicę w ataku, ale z nim to jest różnie, a przyjęcie to wiemy jakie on ma. Zatorski oczywiście stabilny gracz, ale nie lepszy od Ignaczaka, przecież jakby tak było to by grał w kadrze a nie Igła. Wiem teraz zagra, ale przez kontuzję Ignaczaka. Falasce to dużo do Zagumnego brakuje i tu nawet nie ma o czym dyskutować, a odważę się na stwierdzenie, że w ZAKSIE jest mocniejszy środek niż w Skrze idąć tokiem myślenia dreamera. Jakby nie było środek ZAKSY jest zgrany i został w niezmienionym składzie, a do Skry doszedł nowy zawodnik i mające już swoje lata Pliński, chyba że będzie grał wolny Możdżonek w podstawowym składzie. Atak to jest najcięższe działo Skry, bo Wlazły robi różnicę, ale w tamtym sezonie ZAKSA grała z przeciętnym atakującym, a teraz przychodzi Francuz, z którym wiąże się duże nadzieje czyli w jakimś stopniu ta przewaga zostanie zniwelowana. Dodatkowo ławka rezerwowych czy ławka ZAKSY czy Rzeszowian prezentuje się gorzej od Skry? Prezentuje się lepiej. Oczywiście Skra będzie faworytem, bo zgranie, bo mistrz, ale każda seria ma swój koniec, a podejżewam, że tak ciężko jak w przyszłym sezonie jeszcze im nie było.
Awatar użytkownika
Napoleon
Posty: 38
Rejestracja: 15 cze 2011, o 19:31

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Napoleon »

Winiarski słaby, Kurek nie potrafi przyjmować, Zatorski nie ma doświadczenia, Falasca i Pliński starzy, Możdżonek wolny...to jak ta Skra zdobyła dziecinnie łatwo kolejne mistrzostwo kraju, wicemistrzostwo świata, Puchar Polski, pokonała Trento i Zenit ? To jak teraz dojdą nowy Kooistra, za młodzi Cupković i Atanasijević oraz zdegradowany z Plus Ligi Milczarek to ja nie wiem jak to się skończy ?:)
luisoo
Posty: 31
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:35
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: luisoo »

MrBronx pisze:, a odważę się na stwierdzenie, że w ZAKSIE jest mocniejszy środek niż w Skrze idąć tokiem myślenia dreamera. Jakby nie było środek ZAKSY jest zgrany i został w niezmienionym składzie, a do Skry doszedł nowy zawodnik i mające już swoje lata Pliński, chyba że będzie grał wolny Możdżonek w podstawowym składzie.
To idąc dalej tym tokiem rozumowania to jednak Zaksa na słabsze przyjęcie bo dochodzi nowy zawodnik....
Chcesz dorobić bez większego wysiłku 50 -100 zł miesięczni do pensji? Sprawdź sprawdzony i wypłacalny portal, gdzie zarabiasz na wypełnianiu ankiet, klikaniu w reklamy a nawet poprzez granie w gry. Gorąco polecam. https://www.neobux.com/?r=luisoo
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: KadrO »

Napoleon pisze:Winiarski słaby, Kurek nie potrafi przyjmować, Zatorski nie ma doświadczenia, Falasca i Pliński starzy, Możdżonek wolny...to jak ta Skra zdobyła dziecinnie łatwo kolejne mistrzostwo kraju, wicemistrzostwo świata, Puchar Polski, pokonała Trento i Zenit ? To jak teraz dojdą nowy Kooistra, za młodzi Cupković i Atanasijević oraz zdegradowany z Plus Ligi Milczarek to ja nie wiem jak to się skończy ?:)
Nikt tak nie mówi...

Skra nadal jest faworytem z powodu stabilizacji, zgrania i obecności Wlazłego. Gruba przesada to mówienie jakoby Bełchatów był najlepszy na każdej pozycji. Jedynie pozycja atakującego robi różnicę, choć tutaj też nie wiadomo, czy Mariusz zagra tak jak rok temu.
Awatar użytkownika
Napoleon
Posty: 38
Rejestracja: 15 cze 2011, o 19:31

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Napoleon »

Recepta na Skrę tkwi w stabilizacji. W Rzeszowie i Kędzierzynie zaczynają to rozumieć. Gorzej z Jastrzębiem;)
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: KadrO »

Napoleon pisze:Recepta na Skrę tkwi w stabilizacji. W Rzeszowie i Kędzierzynie zaczynają to rozumieć. Gorzej z Jastrzębiem;)
W Rzeszowie? :]
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: weary_skier »

Czterech zawodników z podstawowe skłądu zostało, jakiś postęp jest.

Stabilizacja stabilizacją, ale choćby skład Jastrzębia z poprzedniego sezonu stabilizował się dekadę to i tak mistrzostwa by nie było.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Napoleon
Posty: 38
Rejestracja: 15 cze 2011, o 19:31

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Napoleon »

Fakt z Rzeszowem się zagalopowałem:) Chociaż: Achrem i Grozer zostali na kolejny sezon. Ignaczak przedłużył kontrakt. Tichacek i Nowakowski podpisali na 2 lata. Można mówić o zarysach stabilizacji:)
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: KadrO »

Napoleon pisze:Fakt z Rzeszowem się zagalopowałem:) Chociaż: Achrem i Grozer zostali na kolejny sezon. Ignaczak przedłużył kontrakt. Tichacek i Nowakowski podpisali na 2 lata. Można mówić o zarysach stabilizacji:)
Cernić, Millar i Baranowicz. Też pisało że na 2 lata. ;)
Awatar użytkownika
Xaar
Posty: 497
Rejestracja: 25 paź 2010, o 21:08
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Xaar »

KadrO pisze:Cernić, Millar i Baranowicz. Też pisało że na 2 lata. ;)
Jeżeli klub chciał mogli zostać. Wielokrotnie powtarzali w wywiadach, że wszystko zależy od klubu. Czyli były to kontrakty 1+1 w razie gdyby się sprawdzili zostają, jeżeli nie to do widzenia i nie trzeba płacić za rozwiązanie kontraktu lub trzymać na siłę. Większość klubów w Polsce tak robi z nowymi obcokrajowcami. To samo było z Tuią w Olsztynie.
Awatar użytkownika
Maniek K-K
Posty: 275
Rejestracja: 15 gru 2010, o 12:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn=Koźle

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Maniek K-K »

Oglądając ostatnie finały wiem, że mają rację ci, którzy mówią że wlazły robi różnicę. Co do tych co mówią, że ten finał nie był zacięty to się zgodzę, że w Bełchatowie ZAKSA dawała radę, niestety w Kędzierzynie nie wiem co ich usztywniło. NIech nad tym popracują specjaliści. Bo z Sislejem było to samo, wyjechaliśmy z Włoch z tytułem mistrza CEV, a potem kaszana na własnym parkiecie. To jest materiał do analizy. Zespół grał nierówno.

Fakt jest faktem, że ZAKSA się wzmocniła (o ile nowi będą prezentowali oczekiwany poziom), a Bełchatów raczej nie bardzo. Boisko zweryfikuje wszystko. Moim zdaniem Skra traci na wartości (słabszy Winiar i Falasca), co cały czas kłóci się z wizją budowania zespołu na Ligę Misrzów. Kazań też będzie słabszy, może chociaż 2 miejsce.

ps. bawiło mnie gadania na Możdżonka w lidze, a jak go widzę teraz w reprezentacji bawi mnie jeszcze bardziej :) Macie zawodnika ze światowego top 10 a gadacie że to drwal, albo drewniak :)
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Antonella Hard Core »

A mnie dziwi to ciągłe pisanie że Skra przed zbliżającym sie sezonem nie wzmocniła sie w porównaniu z innymi czołowymi drużynami ligi, przecież na środek przyszedł klasowy zawodnik (W.Kooistra), przyjęcie zostało wzmocnione zawodnikiem o takiej charakterystyce jakiej potrzegował Bełchatów który w ostatnim sezonie miał trzech raczej defensywnych przyjmujących ( w tym dwóch zdecydowanie odstających w ataku) i tylko jednego o walorach zdecydowanie ofensywnych a teraz powinna być równowaga. Także na ataki jeśli A.Atanasijević będzie umiejętnie wprowadzany do składu to Bełchatów bardzo szybko może mieć kłopoty bogactwa na tej pozycji i ewentualny brak M.Wlazłego może wcale nie być tak bardzo odczuwalny więc w moim przekonaniu to Bełchatów w porównaniu z poprzednim przespanym okienkiem transferowym teraz zrobił bardzo rozsądne kroki ku wzmocnieniu składu i biorąc pod uwage że nie potrzebowali aż takiego przemeblowania jak w większości czołowych zespołów to jednak są wydaje sie jeszcze większym faworytem ligi niż w ostatnim sezonie. Oczywiście tylko teoretycznie bo wszystko i tak zweryfikuje boisko ponieważ nie można wykluczyć że ktoraś z czołowych drużyn np. dobrze trafi z transferami,bedzie chemia w zespole itp i będzie prezentować sie wyśmienicie (np Resovia lub Jastrzębie) lub poprzez ustabilizowanie skladu i małe korekty na najsłabszych pozycjach poprawi poziom gry (np. Zaksa).
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mateusz1993 »

Maniek K-K pisze: ps. bawiło mnie gadania na Możdżonka w lidze, a jak go widzę teraz w reprezentacji bawi mnie jeszcze bardziej :) Macie zawodnika ze światowego top 10 a gadacie że to drwal, albo drewniak :)
Nie, nie drwal to faktcznie był w Kędzierzynie, ale nazywał się Trenence Martin.
Możdżonek co najwyżej mógłbyc drewniakiem.
Fakt gra lepiej- w bloku, prawdziwym sprawdzianem dla niego będą mecze z Brazylią i w finałach, wtedy już nie będzie nabijania pkt na Portoryko.
Ale jeśli ty go uważasz za top 10 to mocno przesadzasz.
No chyba, że mówisz o top 10 środkowych polskich, to wówczas mogę się zgodzić.
Awatar użytkownika
Maniek K-K
Posty: 275
Rejestracja: 15 gru 2010, o 12:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn=Koźle

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Maniek K-K »

Uważam go za gracza z top 10 na świecie. Gramy w grupie ligi swiatowej gdzie sa 3 zlote druzyny - mistrz olimpijski, świata i europy. I on, moim zdaniem, jest słabszy w tej grupie tylko od Davida Lee. No. Może na równi z Lukasem. Facet jest filarem tej kadry.

Drwale to faktycznie bardziej z Kanady, ale gdzieś mi się tam obiły o uszy takie sformułowania :)
Awatar użytkownika
KK fan
Posty: 890
Rejestracja: 21 mar 2010, o 20:06
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: KK fan »

Małe pytanko. Jak myślicie czy będzie wiadomo do piątku z którego koszyka będzie losowany Kędzierzyn, czy raczej dowiemy się tuż przed losowaniem???
Jak rozpoznać Polaka na wakacjach zagranicą:
http://www.youtube.com/watch?v=NJiFHerf ... re=related
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: KadrO »

KK fan pisze:Małe pytanko. Jak myślicie czy będzie wiadomo do piątku z którego koszyka będzie losowany Kędzierzyn, czy raczej dowiemy się tuż przed losowaniem???
Najprawdopodobniej z drugiego (raczej na 90%).
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Arff »

Chciałbym wtrącić pewną myśl... nie chciałem tego pisać po pierwszych meczach Fifou w lidze światowej, ale po wczorajszym meczu(wcześniejszych także) jestem już pewien, że Rouzier to gracz nie ustępujący Wlazlemu nawet w najmniejszym stopniu w żadnym elemencie siatkarskiego rzemiosła i jeśli grać będzie tak samo w lidze, to ZAKSA tym transferem w 100% zlikwidowała przepaść dzielącą ich od Bełchatowa na tej pozycji :)

Pozostała jeszcze tylko strata na pozycji silnego przyjmującego... ale ew. zniwelowanie tej przewagi zależy tylko i wyłącznie od zdrowia Swiderskiego oraz pracy jaką wykona, aby wrócić do optymalnej formy... jeśli mu się uda, walczycie o tytuł i FF Ligi Mistrzów bez względu na to, na jakich przeciwników traficie w tych rozgrywkach...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: KadrO »

Arff pisze:Chciałbym wtrącić pewną myśl... nie chciałem tego pisać po pierwszych meczach Fifou w lidze światowej, ale po wczorajszym meczu(wcześniejszych także) jestem już pewien, że Rouzier to gracz nie ustępujący Wlazlemu nawet w najmniejszym stopniu w żadnym elemencie siatkarskiego rzemiosła i jeśli grać będzie tak samo w lidze, to ZAKSA tym transferem w 100% zlikwidowała przepaść dzielącą ich od Bełchatowa na tej pozycji :)

Pozostała jeszcze tylko strata na pozycji silnego przyjmującego... ale ew. zniwelowanie tej przewagi zależy tylko i wyłącznie od zdrowia Swiderskiego oraz pracy jaką wykona, aby wrócić do optymalnej formy... jeśli mu się uda, walczycie o tytuł i FF Ligi Mistrzów bez względu na to, na jakich przeciwników traficie w tych rozgrywkach...
Ew. Samiki. Też taka myśl przeszła mi przez głowę, że jeżeli Łasko czy Rouzier będą grać tak jak w LŚ to nie będą ustępować Wlazłemu, ale nie pisałem, bo pomyślałem że przez to zostałbym zmieszany z błotem. :D
cris
Posty: 79
Rejestracja: 19 mar 2010, o 17:49
Płeć: M

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: cris »

a Grozer w pełni zdrowia?
Edyta

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Edyta »

Zgadzam się z oboma powyższymi postami... Widziałam komplet meczów Francuzów w tej edycji LŚ i uważam, że Rouzier zrobił ogromny postęp. Tzn. oczywiście od paru sezonów zalicza się do grupy czołowych europejskich atakujących, ale to co gra w tym roku to coś jeszcze o szczebel wyżej. Bardzo dojrzał i ustabilizował formę. Jestem autentycznie pod wielkim wrażeniem tego co w tej chwili pokazuje. Tak odważnie, różnorodnie i stabilnie chyba jeszcze nie grał, a przynajmniej ja go aż takiego nie widziałam. Niczego się nie boi, bierze na siebie odpowiedzialność za cały atak Francuzów, obija trójblok jak chce, a i ponad Kubańczykami potrafi skończyć;) Jeśli tak samo odnajdzie się w +lidze... Bełchatowie możesz już zacząć się bać :P
Gorzej że Samik dalej nie gra, a wg jego słów sprzed kilku dni (o ile dobrze zrozumiałam) ze zdrowiem już jest lepiej, ale problemem jest w tej chwili fatalna forma. Trochę długo trwa ten jego impas i czas już może zacząć się ogarniać. Dwie niewiadome (on i Świder) to co najmniej o jedną za dużo jak na mój gust i nawet Fifou w super-formie może nie wystarczyć;)

Grozer ponoć od dłuższego czasu trenuje, więc pewnie wszystko z nim już ok.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Pele »

W poprzedniej lidze Swiatowej GG też grał super a potem w klubie niesety już na równi pochyłej. Niewielkiej ale jednak. Oby tak nie było z Rouzierem i Łasko!!!
Co do losowania LM to chciałbym trafic na Zenit KAzań do tego Itas i może jeszcze Bled!!
Wiem że to raczej niemożliwe ale fajnie by było!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”