Jastrzębski Węgiel

Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Ted »

doki10 pisze:A czy jeden z najsłabszych rezerwowych (w klubie powiedziano mi, że Thornton będzie siedział w kwadracie - tak, moja złośliwość nie zna granic :)) rozgrywających?
Jak dla mnie to robisz sobie kolego kpiny. W którym klubie rozmawiałeś? I kto Ci takich bajek naopowiadał skoro siatkarze nawet nie rozpoczęli przygotowań, a trener, który będzie decydował kto wyjście w szóstce siedzi we Włoszech. Do ligi jeszcze kupa czasu i na wróżenie z fusów kto będzie pierwszym – Bazin czy Thornton jeszcze za wcześnie. Mimo że moim zdaniem więcej szans na grę ma Francuz.
JasioCha
Posty: 168
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 16:53
Płeć: M
Lokalizacja: Puławy

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: JasioCha »

Dobrze życzę JW i z tego powodu mam nadzieję, że jeśli z Thorntonem to prawda i faktycznie zawita do klubu, to jako drugi rozgrywający, bo nie jest to gracz gwarantujący jakikolwiek poziom. Powiedzmy sobie szczerze, że nie przez przypadek grał w drugiej lidze francuskiej!!! Jeszcze w tamtym roku był co najwyżej czwartym sypaczem USA, a licząc Balla piątym (za Suxho, Hansenem i Winderem), a to że grał w tym sezonie jako pierwszy w sporej mierze spowodowane problemami pierwszej trójki. Liga Światowa obnażyła wszystkie jego braki, a jest ich sporo. Pomijam warunki fizyczne, a co pośrednio za tym idzie brak bloku oraz to, że nie ma zagrywki. Skupiając się na rozegraniu to o ile gra nieźle blisko siebie (krótka + "pajp") to jeśli chodzi o grę na skrzydła to jest fatalnie. Przerzuty i wystawy w biegu po złym przyjęciu czy niedokładnej obronie to katastrofa. Gra do tyłu na drugą linię, nawet z idealnego dogrania, to samo. Naprawdę ten zawodnik ma olbrzymie braki techniczne. Uważam, że nie jest to zawodnik lepszy od Pająka, a nawet byłbym skłonny zaryzykować stwierdzenie, że gorszy. Jedyne co w moich oczach usprawiedliwiałoby sprowadzenia Briana to chęć Grodeckiego by Pająk nie tracił roku na staniu w kwadracie. Nie chce mi się wierzyć w to, że Grodecki i Bernardi wpadli na pomysł by on był pierwszy, bo to byłoby czyste szaleństwo. To jest jedyna rzecz, która sprawia, że jestem spokojny o JW. Obym się nie mylił, bo inaczej... aż strach się bać.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2011, o 12:44 przez JasioCha, łącznie zmieniany 1 raz.
doki10

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: doki10 »

kanimo,
1. tutaj należy patrzeć na konkretnych zawodników, a nie całą reprezentację (dla USA gra też np. Lotman)
2. w drugiej lidze francuskiej kokosów na pewno nie zbijał

Ted, zgadza się, robię sobie kpiny, ale i tego nie ukrywam (vide "tak, moja złośliwość nie zna granic").
SerCos
Posty: 3020
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: SerCos »

Biciut pisze:Słaba gra tego zawodnika spowodowała taki, a nie inny wynik USA i ktoś pewnie zaraz wyskoczy, że ok ale pokonali Brazylię? ale co z tego skoro mają w składzie ludzi robiących różnice... Dlaczego grał Thornton, a nie Suxho lub Hansen? na to pytanie odpowiedź zna jedynie trener Knipe.
Jak dla mnie jest to jeden z najsłabszych rozgrywających jakich kiedykolwiek mieliśmy w Jastrzębiu, i pierwszy uderzę się w pierś po sezonie jeżeli okaże się inaczej.
Tutaj kłania się chyba praca nad własnym nazwiskiem, często jest tak, że gdy trener wchodzi do nowego klubu, reprezentacji chce wprowadzić coś nowego i pan Knipe zdecydował się na rozgrywającego, bo prawdę mówiąc to po odejściu Balla najsłabiej obsadzona pozycja, co ciekawe wyciągnął Go z francuskiej Ligue B, wcześniej w sezonie 2009/2010 grał w zespole z Saragossy zajmując z tym zespołem 12 miejsce w lidze. Thornton to przeciętny rozgrywający i aż dziw bierze, że Pająk nie dostał szansy skoro Amerykanin ma być drugim rozgrywającym. Wiadomo, że magia reprezentacji z pewnością działa, przez co pewnie Thornton jest droższy, ale w klubowej siatkówce ten zawodnik tak naprawdę niewiele znaczy. W ogóle nie był powoływany we wcześniejszych latach nawet do szerokiej kadry USA, dwa lata temu trzecim rozgrywającym był Jonathan Winder (PAOK) i Tyler Hildebrand (Tomis). Można zrozumieć, że działacze JW mieli problemy z pozyskaniem rozgrywających, ale Amerykanin nie gwarantuje odpowiedniego poziomu na PlusLigę, a pamiętam jak niektórzy pisali, że jak sprowadzać obcokrajowca do PlusLigi to kogoś kto podniesie poziom, w tym wypadku to się nie sprawdzi.
JASTRZEBSKI
Posty: 38
Rejestracja: 5 cze 2010, o 11:09
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: JASTRZEBSKI »

Ted pisze:
doki10 pisze:A czy jeden z najsłabszych rezerwowych (w klubie powiedziano mi, że Thornton będzie siedział w kwadracie - tak, moja złośliwość nie zna granic :)) rozgrywających?
Jak dla mnie to robisz sobie kolego kpiny. W którym klubie rozmawiałeś? I kto Ci takich bajek naopowiadał skoro siatkarze nawet nie rozpoczęli przygotowań, a trener, który będzie decydował kto wyjście w szóstce siedzi we Włoszech. Do ligi jeszcze kupa czasu i na wróżenie z fusów kto będzie pierwszym – Bazin czy Thornton jeszcze za wcześnie. Mimo że moim zdaniem więcej szans na grę ma Francuz.
a skąd wiesz ,że będzie Bazin ? żeby Ci 'pewni' transferu Bazina sie nie zdziwili czasem :)
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Italiano »

Krótko co do Thorntona - o ile jest to zawodnik o zmyśle gry kombinacyjnej, starający się grać szybko, stara się rozgrywać wszechstronnie i nieszablonowo, ale jego technika dyskwalifikuje go z gry na tak wysokim poziomie jak PlusLiga. Momentami, nawet w zwycięskich meczach Amerykanów np. z Brazylijczykami, jeżeli chodzi o wystawy na skrzydła, Thornton wielokrotnie popełniał koszmarne błędy, a jedynie klasa skrzydłowych amerykańskich, Matta Andersona, Claytona Stanleya i Williama Priddy'ego, pozwoliło Amerykanom zwyciężać pomimo błędów rozgrywającego. Nie wyobrażam sobie, by taki zawodnik mógł być podstawowym rozgrywającym wysoko aspirującej drużyny jak Jastrzębie - tyle. I prawdopodobnie nie będzie.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Mate »

Jeżeli Thornton nie sprawdzi się, to może powtórzy się sytuacja z sezonu 2008/09 ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Morriss
Posty: 54
Rejestracja: 12 lip 2011, o 21:40
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie/Kraków

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Morriss »

Mate pisze:Jeżeli Thornton nie sprawdzi się, to może powtórzy się sytuacja z sezonu 2008/09 ;) .
Czyli jaka?
daniel
Posty: 53
Rejestracja: 12 maja 2011, o 13:17
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: daniel »

Jeśli oprócz Thortona Jastrzębie pozyska Bazina to gdyby zrównać umiejętności obydwu to będzie to najlepsza para rozgrywających w pluslidze !!! :D
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: ksjw90 »

daniel pisze:Jeśli oprócz Thortona Jastrzębie pozyska Bazina to gdyby zrównać umiejętności obydwu to będzie to najlepsza para rozgrywających w pluslidze !!! :D

Wtedy można się pokusić o takie stwierdzenie na papierze a na parkiecie różnie bywa. Oczywiście o ile JW będzie miało Bazina, z drugiej strony ciężko zrozumieć dlaczego tej klasy rozgrywający nie ma jeszcze nowego kontraktu na sezon, chyba że nie podaje tego do wiadomości wedle życzenia klubu a taki sposób lubi Jastrzębie. Ciekaw jestem kto będzie nowym rozgrywającym, bo myślę że Grodecki i Bernardi mają na tyle rozumu, że nie dadzą go jako podstawowego do niezłej paczki jaką już skompletowali.
MarioO
Posty: 31
Rejestracja: 13 lip 2011, o 18:14
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: MarioO »

daniel pisze:Jeśli oprócz Thortona Jastrzębie pozyska Bazina to gdyby zrównać umiejętności obydwu to będzie to najlepsza para rozgrywających w pluslidze !!! :D
Skąd ta pewność ,że przyjdzie francuz ?
doki10

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: doki10 »

Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Mate »

Morriss pisze:
Mate pisze:Jeżeli Thornton nie sprawdzi się, to może powtórzy się sytuacja z sezonu 2008/09 ;) .
Czyli jaka?
Freriks grał fatalnie, więc wszedł Grzesiu Łomacz.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
MarioO
Posty: 31
Rejestracja: 13 lip 2011, o 18:14
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: MarioO »

Mate pisze:
Morriss pisze:
Mate pisze:Jeżeli Thornton nie sprawdzi się, to może powtórzy się sytuacja z sezonu 2008/09 ;) .
Czyli jaka?
Freriks grał fatalnie, więc wszedł Grzesiu Łomacz.
Owszem Freriks grał słabo ale to ze względu na zachowanie Samicy :) i ciągłej presjii z jego strony .
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: KadrO »

MarioO pisze: Owszem Freriks grał słabo ale to ze względu na zachowanie Samicy :) i ciągłej presjii z jego strony .
Czy ja wiem? Do Prygla wcale lepiej nie grał. :D
Morriss
Posty: 54
Rejestracja: 12 lip 2011, o 21:40
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie/Kraków

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Morriss »

KadrO pisze:
MarioO pisze: Owszem Freriks grał słabo ale to ze względu na zachowanie Samicy :) i ciągłej presjii z jego strony .
Czy ja wiem? Do Prygla wcale lepiej nie grał. :D
Ale za to z Hardym się świetnie rozumieli :D
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: kevinpsb »

To była w ogóle strasznie dziwna sytuacja... Freriks grał tak źle że nie miał prawa być na boisku ale... pamiętam jego występy z poprzednich sezonów to spisywał się całkiem fajnie. Grodecki w tym przypadku wziął niezłego rozgrywającego który nie sprawdził się do tego stopnia że wymienienie jednego czynnika jako powód jego słabszej gry to zdecydowanie za mało!
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1494
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Biciut »

doki10 pisze:Teraz Freriks nawet by nie spojrzał na JW, bo będzie grał w w sto razy lepszym pod każdym względem Roeselare. Dziękuję, proszę, nie ma za co.
Co nie zmienia faktu, że kiedy był w Polsce dał d*py na całej linii i tak go zapamiętamy...
Możemy mu pogratulować progresu sportowego i życzyć powodzenia oraz wielu sukcesów w nowym klubie.
Awatar użytkownika
Kuba_JW
Posty: 806
Rejestracja: 13 paź 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Kuba_JW »

[ingerencja moderatora]
Freriks jaki byl kazdy widzial. Jeden z gorszych w "nowej" historii klubu. Nie ma co za nim plakac.
[ingerencja moderatora]

Heh pseudo moderatorki...
Ostatnio zmieniony 15 lip 2011, o 23:19 przez Kuba_JW, łącznie zmieniany 3 razy.
"dobrym atakiem wygrywa sie mecze, dobrą obroną zdobywa się mistrzostwa"
Siatkarskie gadżety http://www.internetowysklepsportowy.pl/Siatkowka-c9
MarioO
Posty: 31
Rejestracja: 13 lip 2011, o 18:14
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: MarioO »

Każdy rozgrywający ma swoją charakterystykę i czasami rozgrywający nie pasuje do zawodników atakujących i zdarza się właśnie taki Freriks ,z jednym będzie grał wszystko a do drugiego nie będzie potrafił zagrać prostej piłki. Dlatego moim zdaniem jastrzębie powinno zostawić Łomacza i kupić tylko jednego zagranicznego rozgrywającego. Mam jeszcze pytanie do forumowiczów którzy wiedzą coś o tej Szkole Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu ona naprawde jest tak dobra jak pisali to w artykule ?
Sami
Posty: 43
Rejestracja: 15 maja 2011, o 17:32
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Sami »

Bazin na 95 % w JSW, Fajnie. Nawet dobra dwójka sypaczy, chociaż w miejsce Thortona dałbym jakiegoś Polaka. Dobry skład w następnym sezonie się szykuje :). Raczej Kubiak będzie w JSW także paczka bardzo dobra. Szkoda tylko ze w pierwszym składzie będzie tak naprawde tylko trzech polaków (Rusek, Zibi, Misiek). Łasko niby Polak ale wiecie sami jak to jest.... :) Powodzenia w następnym sezonie :)
JASTRZEBSKI
Posty: 38
Rejestracja: 5 cze 2010, o 11:09
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: JASTRZEBSKI »

ludzie , co wy macie z tym Bazinem ? na jakiej podstawie twierdzisz , że na 95% w JW ?
martin19
Posty: 76
Rejestracja: 8 lip 2011, o 20:53
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdroj

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: martin19 »

Ludzie ! Co Wy macie z tym JSW ?! Strasznie mnie to wkurza, mowiąc delikatnie..
JSW- JASTRZĘBSKA SPÓŁKA WĘGLOWA - JW - JASTRZĘBSKI WĘGIEL

[ingerencja moderatora]
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: KadrO »

JASTRZEBSKI pisze:ludzie , co wy macie z tym Bazinem ? na jakiej podstawie twierdzisz , że na 95% w JW ?
A Ty uważasz, że kto będzie pierwszym sypaczem? :)
JASTRZEBSKI
Posty: 38
Rejestracja: 5 cze 2010, o 11:09
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: JASTRZEBSKI »

na 99% nie Bazin , ale w sumie nie będę pisał o kogo mi chodzi.Według moich informacji nie będzie to Bazin.Kto ma być pisałem w 3-4 dni temu,poszperaj to zobaczysz.Ale nie pisze konretnie ,bo potem na tym forum zrównali by mnie z błotem , podobnie jak Ciebie , gdyby Kubiak nie podpisał - fakt ,że dalej nie podpisał , ale będzie w JW.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: KadrO »

JASTRZEBSKI pisze:na 99% nie Bazin , ale w sumie nie będę pisał o kogo mi chodzi.Według moich informacji nie będzie to Bazin.Kto ma być pisałem w 3-4 dni temu,poszperaj to zobaczysz.Ale nie pisze konretnie ,bo potem na tym forum zrównali by mnie z błotem , podobnie jak Ciebie , gdyby Kubiak nie podpisał - fakt ,że dalej nie podpisał , ale będzie w JW.
To dobrze robisz. :D Czasem nie potrzebnie się odzywać.
-INFORMATOR-
Posty: 309
Rejestracja: 21 cze 2009, o 14:39
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: -INFORMATOR- »

No dobra Kubiak na razie wielka niewiadoma chodź podejrzewam że i tak będzie w JW .Rozrywających niby znamy niby nie Grodecki twierdzi że nie może na razie podać nazwisk spoko ale co[ingerencja moderatora] z resztą składu czemu nasz prezesik nie podaje nazwisk bo co czeka aż wykradną swoje karty z klubu żeby mogli grać w JW .Poco ta śmieszna gadka że mam już skład ale nie mogę powiedzieć cza było nic nie mówić i wszyscy by myśleli że szuka dalej zawodników a zamiast tego jest jeden wielki kabaret
Ostatnio zmieniony 15 lip 2011, o 15:46 przez Arff, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: kulturalniej poproszę...
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1494
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Biciut »

tutaj na forum dostałby bana za: "wiem ale nie powiem" ;)
Szkoda, że nie poda chociaż przybliżonego terminu w którym będzie mógł podać skład...
gargamel25
Posty: 222
Rejestracja: 14 maja 2010, o 18:04

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: gargamel25 »

podejrzewam , że nie poda składu dopóki nie wyjasni sie sprawa z kubiakiem... A to napewno jeszcze potrwa i nie zdziwie sie jak skład podany zostanie na poczatku sierpnia,bo wtedy chyba zaczynają treningi
-INFORMATOR-
Posty: 309
Rejestracja: 21 cze 2009, o 14:39
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: -INFORMATOR- »

co ma Kubiak do reszty składu
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”