Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: Arff »

No właśnie... Draft :D Jaki sens ma Draft, skoro część młodych zdolnych zawodników, pochodzi z klubów juniorskich drużyn występujących w Plus lidze... powiedzmy z jedynką w Drafcie będzie zawodnik juniorskiej Resovii, z którym ta drużyna wiązała spore nadzieje i wybierze go sobie drużyna Olsztyna ??? :D To żart... jeśli organizuje się draft, to ośrodki szkoleniowe muszą być w pełni niezależne od klubów wybierających, a nawet od klubów z niższych lig, bo oni też być może chcą sobie zostawić zawodnika na grę w seniorach 1ej ligi !!! Takich ośrodków w Polsce nie ma, więc Draft jest niemożliwy do przeprowadzenia...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: Urban »

No właśnie ciekawe z czego.
Będą młodych zabierać z ich rodzimych klubów. Że niby Resovia czy Bełchatów ma wypuścić swoich młodych na draft? A to dobre żarty.
Jedynych na pewnym sensownym poziomie których mogliby w ten draft wpakować są uczniowie SMSu. Tylko, ze tam są zawodnicy klubów. A kluby wiedząc, że później ich zawodnicy mieliby startowac w drafcie, na pewno niechętnie godziłyby się na oddawanie wychowanków do Spały. I tego by nie robiły, aby nie ryzykować utraty takiego zawodnika. Proszę bardzo przykład Zatorskiego, który w drafcie mógłby trafić do Radomia, Warszawy, kto tam był ostatni.
Co innego zawodnicy z mniejszych ośrodków, choćby z mojego Tomaszowa. Oni nie mają perspektyw pozostania w mieście, bo kończą liceum i mogą sobie pograć w III lidze. I co? Tacy zawodnicy do draftu?
A może I liga będzie miała wymóg gry kilku zawodników do jakiegoś wieku i to oni mieliby brać udział w późniejszym drafcie. To już miałoby większy sens. Bo gdzieś mogliby się pokazać, sprawdzić, zdobyć "markę".

No właśnie.. Arff mnie trochę ubiegł. Zgadzam się, że dopóki zawodników szkolą kluby, nie ma mowy o drafcie. Każdy z nich chce albo zawodnika wykorzystać, albo.. na nim zarobić. I co? PLPS będzie wykupywał tych zawodników z ich macierzystych klubów.
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Kali BBTS
Posty: 462
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: Kali BBTS »

W I lidze i bez wymogu jest sporo zawodników młodych w każdym z zespołów.

Wrócę jednak do "pomocy" o której mówił pan Popko.Prosty przykład:
za pzps.pl :
"Licencje:
PlusLiga, PlusLiga Kobiet – bez opłat
I liga – 1500 zł"

To jest właśnie ta pomoc, wysysanie ile się da od tych, których "nie chce się pozostawić na pastwę losu".

Porównam "Przyjęcie do +ligi" do budowy domu.
twój budynek musi spełniać wymogi bezpieczeństwa (hala z kibicami), musi mieć jasno określony dach chociaż być może masz możliwość wykonania dachu równie dobrego, ale tańszego, o którym wydający pozwolenie na eksploatację nie mają pojęcia (zawodnicy), musisz też mieć na koncie 3 mln złotych, choć do budowy domu potrzebujesz 1 mln. Budowę kończysz w maju, ale już w styczniu musisz mieć wszystko gotowe. W czerwcu nadzór stwierdzi jednak, że na chwilę obecną domów jest dość i że budowa twojego superbezpiecznego superdomu z superdachem była po prostu bezsensowna.

pojechałem hehe

Dreamer, czy hamburgery i coca-cola to jest również dobry przykład z ktorego powinnismy czerpać? Ciekaw jestem co będziecie mówić, gdy przed ME MŚ IO dojdzie do lockoutu. CIekaw jestem jak długo sponsorzy Olsztyna, Farta, Delecty i innych drużyn nie walczących o utrzymanie będą chcieli wspierać drużynę nie walczącą o nic a przejadającą ich pieniądze.
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: dreamer »

Kali BBTS pisze:...Dreamer, czy hamburgery i coca-cola to jest również dobry przykład z ktorego powinnismy czerpać? Ciekaw jestem co będziecie mówić, gdy przed ME MŚ IO dojdzie do lockoutu. CIekaw jestem jak długo sponsorzy Olsztyna, Farta, Delecty i innych drużyn nie walczących o utrzymanie będą chcieli wspierać drużynę nie walczącą o nic a przejadającą ich pieniądze.
Hamburgery i coca-cola to zły przykład do naśladowania.
Powinieneś jednak widzieć to, że praktycznie 100% godnych naśladowania rozwiązań podaję jako przykłady zaczerpnięte z ligi brazylijskiej.
Powiem więcej - lockout możliwy jest jak sadzę wyłącznie w ligach zamkniętych "w pełni prywatnych" - czyli niestety w znacznym, stopniu w naszej też. Liga brazylijska nie jest prywatna tylko państwowa - zwierzchnią władzą jest CBV czyli Brazylijska Konfederacja Siatkówki.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Kali BBTS
Posty: 462
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: Kali BBTS »

W chwili obecnej nie dyskutujmy czy liga jest prywatna czy państwowa, dyskutujmy nad sensem tego rozwiązania a ja tu go nie widzę. Nie wiem jak dokładnie jest w lidze brazylijskiej,ale jak sądzę znając Ciebie (że się tak bezczelnie spoufalę;) ) jeśli przytaczasz ten wzorzec to jest on godny zastanowienia. Dlatego rozwiej moje wątpliwości i odpowiedz mi czy w lidze brazylijskiej również jest uznaniowość?
Smaczku dodaje fakt, ze ten projekt przeszedł nie w głosowaniu normalnym (fizycznym) - tam dwukrotnie został odrzucony - ale w głosowaniu elektronicznym.
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: dreamer »

Kali BBTS pisze:...Dlatego rozwiej moje wątpliwości i odpowiedz mi czy w lidze brazylijskiej również jest uznaniowość?...
Nie ma najmniejszej uznaniowości, a najlepszym dowodem na to jest fakt, że jednego roku może grać w lidze 8 drużyn, a drugiego 17 - jeżeli spełniają wszyscy kandydaci wszystkie wymogi.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Kali BBTS
Posty: 462
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: Kali BBTS »

i uważasz, że u nas dałoby się to zaszczepić?
czy na serio sądzisz, że jeśli przykładowo AZS Częstochowa w tym sezonie zajmie ostatnie miejsce, bedzie grać padlinę i dramat to ktoś ten zespół wyrzuci z ligi ?

A jak wygląda II liga brazylijska (odpowiednik naszej I) wówczas gdy wymogi spełni 8/10 zespołów, skoro jest taka rotacja? pytam bo nie wiem jak to tam wtedy się rozwiązuje
Naprzód małymi łyżeczkami :)
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: weary_skier »

Poza bzdurnymi przepisami o ilości widzów czy też drafcie najbardziej drażni mnie dziurawa jak durszlak, nazwijmy to, "procedura rekrutacyjna" do tej "ligi zawodowej".
Uporządkowałem to chronologicznie według zapisów, jeśli coś pomyliłem to proszę o poprawkę, bo uchwała jest na tyle fatalnie skonstruowana, że nie trudno o błędy.

1. Do 31.01 klub I-ligowy powinien złożyc wniosek o przyjęcie.
Rozumiem, że już wtedy każdy klub ma pewnośc, że spełni warunek pozycji na koniec sezonu.
Nie ma też pewności, że do tej ligi po spełnieniu wszelkich warunków wejdzie, jeśli zarządzajacy ligi nie poszerzy, albo nikogo z niej nie wyrzuci.W którym momencie sezonu może to zrobic? Nie napisali*.
2. Klub, który chce się dostac do ligi zawodowej musi spelnic szereg warunków.
Ciekawi mnie jak klub który na dzień 31.01 posiada absolutną pewnośc, że skończy sezon na miejscu 1-4 ma uwiarygodnic posiadanie składu, który pozwala na walkę w elicie bez jakiejkolwiek pozycji przetargowej w negocjacjach z zawodnikami i to jeszcze do dnia 15 maja, czyli mniej więcej początku okresu transferowego.



*Pojawiają się jakieś fragmenty o ostrzeżeniach, ale bez całości tekstu trudno je zrozumiec.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
globert94
Posty: 19
Rejestracja: 1 lip 2011, o 08:51
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: globert94 »

Moim zdaniem to może wyjść na dobre (choć niekoniecznie). Bo postawmy sobie pytanie: czy chcemy oglądać mecze, gdzie np. Skra będzie wygrywać z rywalem sety do 7, 11 i 4?? Takie widowisko nieprzypadłoby mi do gustu
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: ksjw90 »

A mi osobiście się podoba ta decyzja. Wreszcie nie będziemy oglądać w najlepszej klasie rozgrywkowej drużyn pokroju Wielunia czy Jadaru Radom w ostatnich latach ze słabymi zawodnikami oraz co zauważył poprzednik nie będziemy już oglądać meczy z setami do 10 pkt. Jakoś w amerykańskich ligach NBA, NHL czy NFL nie wyszło to na złe, więc dlaczego u nas ten pomysł miałby się nie sprawdzić. Taki kibic będzie miał pewność oglądania świetnych meczy a nie pojedynków naszpikowanych gwiazdami drużyn z drużynami z graczami niewiadomego pochodzenia. I wreszcie żaden klub nie będzie w zagrożeniu finansowym, nie masz płynności finansowej i sponsorów to nie pchaj się do najwyższej ligi. Niestety ale kasa w obecnych czasach jest podstawą sportu, a duch sportowej rywalizacji już dawno został zabity i pokazują to nie tylko piłka nożna czy już siatkówka ale też i inne bardzo popularne dyscypliny sportowe.
globert94
Posty: 19
Rejestracja: 1 lip 2011, o 08:51
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: globert94 »

Jakoś w amerykańskich ligach NBA, NHL czy NFL nie wyszło to na złe, więc dlaczego u nas ten pomysł miałby się nie sprawdzic

To słaby argument. W USA są nieporównywalnie większe pieniądze i zaplecze sportowe, jak szkółki dla juniorów. W Polsce trzeba zacząć od podstaw a nie od najwyższej klasy rozgrywkowej. Podoba mi się wypowiedź kolegi wcześniej o drafcie.
Kali BBTS
Posty: 462
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: Kali BBTS »

@globert94 W 2003 roku przegraliśmy w Olsztynie do 11,10 i bodajże 17. to jednak nie przeszkodziło nam później wygrać z aktualnym mistrzem kraju, Mostostalem, późniejszym mistrzem kraju, Jastrzębiem, czy ze zdobywcą Pucharu Polski, Płomieniem.

@weary_skier To, co wkleiłem jest wcześniejszą i całkowitą wersją regulaminu. Podobno ten przegłosowany projekt ma kosmetyczne zmiany nie wnoszące nic do całości zamysłu.
Taki kibic będzie miał pewność oglądania świetnych meczy a nie pojedynków naszpikowanych gwiazdami drużyn z drużynami z graczami niewiadomego pochodzenia.
raczej meczów o pietruszkę
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: Urban »

Kali BBTS pisze:
raczej meczów o pietruszkę
Dlatego w NBA sezon zasadniczy jest mocno rozbudowany i nie ma play offow o miejsca nic nie dajace.. Dlatego u nas powinno byc podobnie.. w ostatniej serii play offow walka tylko o miejsca 1-2, 3-4, 5-6..
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: lucass90 »

Coś mi się wydaje, że na większości polskich hal od nowego sezonu królować będzie przyśpiewka rodem z polskich stadionów... Ta o... chędożeniu.
AZS CZĘSTOCHOWA!
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: pk+ »

Wrócę jeszcze do zapisu 60% nie mniej niż 1200, wydaje mi się że to swoisty immunitet dla kibiców. Wyobraźmy sobie że kibice będą odpalać race na meczach, co już się zdarzyło co prawda nie u nas w kraju ale... No więc kara rozgrywania spotkań przy pustych trybunach może równać się ukaraniem klubu wykluczeniem z rozgrywek +L.

Już widzę (oczyma wyobraźni) tych kamikadze z różnych miast którzy jadą do Bełchatowa odpalić petardę by wyeliminować znienawidzony klub :D

Wyobraźmy sobie inny przykład - katastrofa budowlana i klub czasowo musi korzystać z innej hali, a najbliższa spełniająca wymogi jest znacznie oddalona - będzie klub dowoził kibiców autokarami, dopłacał do biletów czy może zaprosi żołnierzy z najbliższej jednostki żeby frekwencję zrobić?
Co z meczami które ze względu na plan transmisji Polsatu nie będą się odbywać w weekend co często skutkuje niższą frekwencją?

Ktoś przemyślał konsekwencje tego zapisu w perspektywie dłuższej niż 2-3 lata - powiedzmy spada koniunktura na siatkówkę i musimy zmieniać przepisy bo liczby są na sztywno wpisane.

To jest w sumie mała "pierdułka" ale pokazuje że zasady były pisane na kolanie, bez większego zastanowienia.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Kali BBTS
Posty: 462
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: Kali BBTS »

Urban pisze:
Kali BBTS pisze:
raczej meczów o pietruszkę
Dlatego w NBA sezon zasadniczy jest mocno rozbudowany i nie ma play offow o miejsca nic nie dajace.. Dlatego u nas powinno byc podobnie.. w ostatniej serii play offow walka tylko o miejsca 1-2, 3-4, 5-6..
Człowieku jeden zespół w NBA przypada na co najmniej dwa stany, z których jeden jest wielkości Polski. Mało miałeś teraz sezon zasadniczy rozbudowany? mało mówi się o eksploatacji zawodników? weź sobie przykład Olsztyna, ktory spiął się tylko na mecze o utrzymanie. a resztę grali, żeby grać.
Naprzód małymi łyżeczkami :)
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: hugo »

Władze PLS nie rozumieją że do ligi zamkniętej potrzeba więcej niż 10 czy 14 drużyn i muszą one być podzielone na tak zwane dywizje tak by jak najmniej drużyn rywalizowało bezpośrednio ze sobą o wejście do play-offów.

Powiedzmy mamy 16 drużyn i dzielimy je na 4 dywizje po 4 drużyny.Każda drużyny gra z każdą, ale bilans np. Resovii jest odnoszony tylko do drużyn z jej dywizji.


Taki "myk" przy wyrównanym poziomie pozwala na emocje nawet w lidze bez spadków.Jednak do tego potrzeba lat przygotowań, a nie błogosławieństwa prezesa.
\
Kali BBTS
Posty: 462
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: Kali BBTS »

a następnym krokiem PLPS i PZPS będzie zwolnienie z gry w rundzie zasadniczej Skry Bełchatów wzorem Asseco Prokomu Gdynia w tauron Basket Lidze.
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: Urban »

Kali BBTS pisze:
Urban pisze:
Kali BBTS pisze:
raczej meczów o pietruszkę
Dlatego w NBA sezon zasadniczy jest mocno rozbudowany i nie ma play offow o miejsca nic nie dajace.. Dlatego u nas powinno byc podobnie.. w ostatniej serii play offow walka tylko o miejsca 1-2, 3-4, 5-6..
Człowieku jeden zespół w NBA przypada na co najmniej dwa stany, z których jeden jest wielkości Polski. Mało miałeś teraz sezon zasadniczy rozbudowany? mało mówi się o eksploatacji zawodników? weź sobie przykład Olsztyna, ktory spiął się tylko na mecze o utrzymanie. a resztę grali, żeby grać.
No to przecież człowieku piszę, żeby playoffy rozgrywać tylko te o coś... A to powoduje, że trzeba trochę powalczyć w zasadniczej.
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: kevinpsb »

Powiem tak... Dla mnie czyli dla osoby wychowywanej w środowisku siatkarskim gdzie zespół nigdy nie był kasiasty to jest skandal.
Nie mam wątpliwości że minusów tego że ligę zamknęli jest więcej niż plusów. W zasadzie tych plusów nie można się doszukać. A nawet jeśli się znajdzie to za tym plusem ciągnie się mnóstwo minusów i ograniczeń. To co zrobili panowie w PZPS czy PLPS czy jak to się tam zwie to jest szczyt chamstwa i bezczelności. Najbardziej mnie dobija fakt że ludzie którzy przez pewien (zarówno kibice jak i działacze) okres się nie (Zaksa) liczyli (bo tak to trzeba nazwać) w walce o największe trofea są zadowoleni z nowego (anty)systemu. I o ile Częstochowski AZS przez wiele lat pokazywał i udowadniał że można, to jednak władza stwierdziła że takie drużyny się nie liczą. Nie mają prawa głosu. Brak mi słów... Już mamy słabą reprezentację, a co będzie z ligą... Zapowiada się że to samo.

Odniosę się jeszcze do rankingu. A kto ma jeszcze niby za jego ustalanie odpowiadać bo jak Ci ludzie którzy wpadli na pomysł zniszczenia (zamknięcia) ligi to ja dziękuje. Po za tym wzorowanie się na NBA czy Brazylii? Trzeba kompletnie nie myśleć żeby taką tezę wysnuć. Draft :] Już widzę jak Jastrzębie, Resovia czy Skra zgadza się na wykupowanie ich wychowanków. Ranking taki jak Brazylii :] Tam najwięcej punktów mają reprezentanci Brazylii! I co niby Jarosz ma być wyżej niż Wlazły. Niech kibice Zaksy skomentują...
Kończąc pragnę powiedzieć że czytając niektóre posty tylko i wyłącznie z dnia dzisiejszego aż ręce mi się załamują... Jak można pisać takie bezsensowne posty jak ten Guildera z 12.21, Erchemboda z 14.41 i z 15,56, czy najlepszy ksjw90 z 18.42,. Dlaczego bezsensowne? Jak nie wiecie to chętnie udzielę odpowiedzi...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
perla
Posty: 83
Rejestracja: 13 maja 2010, o 14:50

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: perla »

Kali BBTS pisze:skoro nie wiecie co to za projekt, a część się z nim utożsamia to wklejam wam te wymogi i zastanówcie się nad sensem tego regulaminu:
1: http://img856.imageshack.us/img856/8074/15966899.jpg

2: http://img690.imageshack.us/img690/9608/86153386.jpg
3: http://img854.imageshack.us/img854/2541/31719827.jpg

4: http://img202.imageshack.us/img202/5118/87288546.jpg

5: http://img685.imageshack.us/img685/3536/51184968.jpg
Te materiały są porażające...

1)Wrota do korupcji (uznaniowości i niejednoznaczność)
2)Absurdalne wymagania (rodem z Mrożka) W Bydgoszczy 60 % zapełnienie hali będzie pewnie uzyskane przy pomocy harcerzy, dzieci z domów dziecka i wojska
3)Absurdalne kryteria, wg których np Trefl miał "uwiarygodniony skład" dzięki któremu z hukiem zleciał z ligi
4) Aspekt braku rozumienia na czym polega rywalizacja sportowa (na szczęście dla PZPS, PZKosz ośmiesza się jeszcze bardziej (Prokom)

Prawda jest bolesna, koniunktura na siatkówkę w Polsce się kończy. Liga jest słaba sportowo, nudna jak falki z olejem, a okres prosperity został najzwyczajniej w świecie zmarnowany. Trwa robienie dobrej miny do złej gry.
Czas na głębokie zmiany personalne w PZPS i PLPS.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: dreamer »

kevinpsb pisze:...Odniosę się jeszcze do rankingu. A kto ma jeszcze niby za jego ustalanie odpowiadać bo jak Ci ludzie którzy wpadli na pomysł zniszczenia (zamknięcia) ligi to ja dziękuje. Po za tym wzorowanie się na NBA czy Brazylii? Trzeba kompletnie nie myśleć żeby taką tezę wysnuć. Draft :] Już widzę jak Jastrzębie, Resovia czy Skra zgadza się na wykupowanie ich wychowanków. Ranking taki jak Brazylii :] Tam najwięcej punktów mają reprezentanci Brazylii! I co niby Jarosz ma być wyżej niż Wlazły. Niech kibice Zaksy skomentują...
Bycie członkiem kadry pierwszej reprezentacji Brazylii jeszcze nie daje podstawy do najwyższego rankingu, bo to tylko jeden z czynników wpływających na ranking. Dlatego np. najwyższy ranking 7 ma na sezon 2011/12 Ricardinho a jeszcze w kilku poprzednich rankingach miał też 7 Nalbert, który od kilku lat już nie gra w siatkówkę. Ranking 6 ma np. Andre Nascimento od kilku lat poza kadrą, czy emeryt reprezentacyjny Marcelinho. Zresztą obecnie najwyższy ranking (7) ma tylko ośmiu zawodników. Mogę cię zapewnić, że jest to naprawdę profesjonalnie przygotowany ranking, który corocznie opracowuje komisja CBV złożona z przewodniczącego którym jest ktoś z CBV (często sam Ary Graca) i po jednym przedstawicielu (tzw. superwizorzy) z każdej drużyny.

dreamer
Jako ciekawostkę podam, że w rankingu na dany sezon uwzględniani są także zawodnicy (wybrani) grający za granicą, a nawet zawodnicy zagraniczni którzy ostatnio grali w Superlidze - wszystko po to, aby było wiadomo czy jakiegoś zawodnika ściągać czy nie do klubu, w sytuacji gdy klubowi brakuje jeszcze punktów rankingowych, lub gdy jest już na granicy i zakupienie kolejnego rankingowego zawodnika może spowodować złamanie przepisu o maksymalnej liczbie punktów dla drużyny. W taki właśnie sposób mająca problemy ostatnio (poronienie) Brazylijka Jaqueline już była zakontraktowana przez nowy klub SESI, gdy wyszła sprawa ciąży SESI za porozumieniem stron rozwiązało z nią kontrakt i ściągnęło inne zawodniczki. Po poronieniu i powrocie Jaqueline otworzyła się szansa aby jednak grała w SESI, ale klub poczynił już w międzyczasie zbyt wiele cennych transferów i Jaqueline już nie mieściła się po prostu w dopuszczalnych dla drużyny 35 punktach rankingowych.

To są oczywiście dość skomplikowane sprawy, ale praktyka pokazuje, że idealnie regulują poziom sportowy ligi.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: Pele »

Zapewne w POlsce taki ranking ustalałby don Konrado!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: kevinpsb »

dreamer pisze:już nie mieściła się po prostu w dopuszczalnych dla drużyny 35 punktach rankingowych.
To jest dość ważna jak nie najważniejsza sprawa przy rankingu! Maksa punktów w rankingu nie może istnieć. Istnieć może tylko minimum... Z wiadomych przyczyn.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: dreamer »

Pele pisze:Zapewne w POlsce taki ranking ustalałby don Konrado!
Nie obraź się, bo to co napiszę nie jest kierowane do ciebie. Chodzi mi o tę dość charakterystyczną opinię jaką zaprezentowałeś, która w swoim podtekście niesie w sobie stwierdzenie, że tak naprawdę Polacy jeszcze nie dorośli do zorganizowania prawdziwie profesjonalnej ligi zamkniętej.
Muszę przyznać, że mi taki pogląd jest bliski (niestety). Jeżeli mimo to optuję za tą decyzją, to dlatego, że widzę jakie korzyści niesie takie rozwiązanie. Oczywiście to jest też duże wyzwanie i nawet jeżeli nie mamy jeszcze teraz działaczy i organizatorów na tyle profesjonalnych, że bezbłędnie podołają temu zadaniu, to mam nadzieję, że chociaż będą dobrze uczyć się na swoich błędach i sprawnie wprowadzać potrzebne modyfikacje w tych miejscach, w których na początek (z braku doświadczenia i wyobraźni) proponują zwykły bubel.

Mimo wszystko jestem za ligą zamkniętą

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: pk+ »

kevinpsb pisze: Ranking taki jak Brazylii :] Tam najwięcej punktów mają reprezentanci Brazylii! I co niby Jarosz ma być wyżej niż Wlazły. Niech kibice Zaksy skomentują...

Ale po co o Wlazłym rozmyślać, ani on w kadrze nie gra, ani nie myśli zmienić klubu tylko do końca życia chce grać w Skrze, uszanujmy jego wybory - przeciętny, ambitny zawodnik będzie sobie żyły wypruwał żeby mieć jak najwięcej punktów w rankingu i ranking będzie odzwierciedlał rzeczywistość. Wlazły i pewnie kilku innych będą przysłowiowymi wyjątkami potwierdzającymi słuszność punktacji.
Jeśli byłaby już teraz punktacja, a Wlazłemu by zależało na maksymalnej ilości punktów to na 100% byłby w tym roku w kadrze i tam udowodniłby swoją wyższość nad Jaroszem.

To że gdzieś rozdają medale nie znaczy że najlepsi je dostaną, jeśli nie chce im się wystartować to laury zdobędą słabsi od nich.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: dreamer »

kevinpsb pisze:
dreamer pisze:już nie mieściła się po prostu w dopuszczalnych dla drużyny 35 punktach rankingowych.
To jest dość ważna jak nie najważniejsza sprawa przy rankingu! Maksa punktów w rankingu nie może istnieć. Istnieć może tylko minimum... Z wiadomych przyczyn.
Niestety, nie masz racji. Oczywiście, nie dlatego jej nie masz, że ja tak mówię, tylko dlatego, że Brazylijczycy w praktyce od kilku ładnych lat pokazują, że ich koncepcja ustawienia wymogu maksimum punktów rankingowych dla drużyny (np. 35, bo różne wartości bywały w poprzednich latach) spełnia swoje zadanie w optymalny sposób. Limit punktów rankingowych ma bowiem dać dwa efekty:
1. efekt zrównania szans drużyn w dostępie do zawodników z najwyższym rankingiem
2. efekt wyrównania (a co za tym idzie zaostrzenia rywalizacji sportowej) poziomu drużyn startujących w lidze.

Myślę, że każdy kto siedzi w lidze brazylijskiej dosłownie w każdej wolnej chwili (i nie tylko) przyzna, że efekty te są osiągane.

dreamer
PS
Zresztą, ustawienie minimum punktów rankingowych jako wymogu dla drużyny, bez ograniczenia od góry, byłoby posunięciem absurdalnym z samej swojej idei. Przecież potentaci (mówię o kilku najbogatszych klubach łącznie) w takich warunkach mogliby wykupić wszystkich zawodników z listy rankingowej z najwyższymi punktacjami, zostawiając pozostałym ,biedniejszym drużynom tylko takich zawodników, których rankingi sunowane dla drużyny, nie dawałyby nawet tego minimum...
Wierz mi, że tan mają sprawy rankingu i tego jak stawiać wymagania drużynom odnośnie punktów rankingowych, rozpracowane na wszelkie sposoby. Aktualnie (od kilku lat) mają optymalne rozwiązania, do których doszli ucząc się na wcześniejszych własnych błędach.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: Murilo0 »

Przez ten ranking brazylijskie kluby nie mogą się zakwalifikować do KMŚ. Jeżeli specjalnie osłabimy taką Skrę to może liga będzie ciekawsza, ale nie będzie po co startować w LM
All work and no play makes Jack a dull boy...
Kali BBTS
Posty: 462
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: Kali BBTS »

jak nie, przecież zawsze można zorganizować F4 i zostać trzecią drużyną LM
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: madlark »

Dyskusja o ranking jest bezprzedmiotowa, bo takiego rankingu nie będzie. Chłopaki z PLPS z czymś takim by sobie nie poradzili. Wprowadzenie zamknięcia ligi powinno być poprzedzone dopięciem reguł do ostatniego guzika.
A co mamy? Podjęli decyzję i jakoś to będzie.
I zawsze mogą powiedzieć, że "przecież chcieliśmy dobrze".
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”