Transfery 2011

Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: Chal »

boczek pisze:http://sport.wm.pl/19238-64453,Indykpol ... 77374.html Kadziewicz na treningu Olsztyna ;) czyżby nie tylko gościnnie...?
Co do Kadzia, to to już niemal tradycja, że zaczyna przygotowania w Olsztynie. Tyle, że... z reguły miał już wtedy podpisany kontrakt ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Transfery 2011

Post autor: adi_tiger »

Raz już z trenerem Tottolo współpracował, bardzo chciałbym zobaczyć Łukasza w Polsce, a nie jakiejś Turcji czy Grecji.
Morriss
Posty: 54
Rejestracja: 12 lip 2011, o 21:40
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie/Kraków

Re: Transfery 2011

Post autor: Morriss »

Niech sobie chłopak wypocznie gdzieś w ciepłych krajach po tych ostatnich latach w Rosji. W Polsce nie ma i nie będzie klubu dla niego przynajmniej na ten sezon i koniec kropkaa. Ktos się ze mnąnie zgodzi??? :D
iki
Posty: 12
Rejestracja: 30 mar 2011, o 16:03
Płeć: K

Re: Transfery 2011

Post autor: iki »

Ja czytałam ,że Łukasz ma zagrać we Włoszech.
...................
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: kevinpsb »

A ja chcę żeby zagrał w Polsce bo to chyba jedyna nadzieja na to że zagra na ewentualnych IO...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Transfery 2011

Post autor: Pele »

iki pisze:Ja czytałam ,że Łukasz ma zagrać we Włoszech.
A może się podzielisz wiadomością, gdzie to czytałaś??
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: Antonella Hard Core »

M.Gromadowski podobno jest blisko przejścia do Iraklisu Saloniki, grecki klub byłby jego trzecim zagranicznym zespołem na najwyższym szczeblu rozgrywek i co ciekawe po raz trzeci grałby ze swoim zagranicznym klubem w Lidze Mistrzów (wcześniej z Piacenzą i Paris Volley) a występując w polskich klubach nie grał nawet w niższych rangą europejskich pucharach jak Puchar CEV czy Puchar Challenge.
globert94
Posty: 19
Rejestracja: 1 lip 2011, o 08:51
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: globert94 »

A co w końcu z Michałem Kubiakiem?? Bo ten zawodnik figuruje zarówno w zestawieniu Politechniki http://azspw.com/?pi=News&id=744 jak i Jastrzębskiego Węgla http://www.ksjastrzebskiwegiel.pl/index ... &Itemid=27
Jest to dla mnie sytuacja co najmniej dziwna :D
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Transfery 2011

Post autor: adi_tiger »

Tego dowiemy się zaraz po ostatnim meczu Polaków na ME. Bo z lotniska musi jechać albo do Warszawy albo Żor ;D Chyba tylko on wie gdzie sie uda ;D
Awatar użytkownika
ProBC
Posty: 36
Rejestracja: 25 maja 2011, o 11:52
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: ProBC »

"Tylko idioci mówią prawdę. Ja jestem inteligentny, więc nie mówię prawdy."
— Salvador Dalí
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery 2011

Post autor: dreamer »

Hahahahaha... :D
Wcale by mnie to nie zdziwiło, bo zdecydowanie bliżej mu do JW niż Kubiakowi...

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: madlark »

Raczej nie, chyba że Jw nie jest pewne Kubiaka.
W tym sezonie Jw najbardziej będzie "wyginało ciało" w kwestii limitu obcych na boisku. :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1495
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Transfery 2011

Post autor: Biciut »

Gdyby doszło do tego transferu znaczyłoby to tylko tyle, że jeden z przyjmujących mocno odstaje od reszty lub będzie wprowadzony limit 4 obcokrajowców co jest niedorzeczne...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Transfery 2011

Post autor: lucass90 »

Wow... Nie wyobrażam sobie teraz, żeby Kubiak miał wrócić do Warszawy :D Przecież chyba by go odesłali do MPL... :P A z Martino Jastrzębie byłoby już naprawdę potężne.
AZS CZĘSTOCHOWA!
marcin_r

Re: Transfery 2011

Post autor: marcin_r »

No a przyszłość reprezentacji Polski jesli inni pojda w slady JW zapowiada sie kolorowo. Moze beda nawet medale LE

Zreszta jak JW chce dokładnie powtorzyc kazus dreamteamu z Rzeszowa droga wolna
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Transfery 2011

Post autor: lucass90 »

marcin_r pisze:No a przyszłość reprezentacji Polski jesli inni pojda w slady JW zapowiada sie kolorowo. Moze beda nawet medale LE
Zgadza się, jeszcze władze PlusLigi zrobią taki myk, że wręcz nakażą AZS-owi Częstochowa posiadanie budżetu na poziomie 4-5, nie więcej, by stać ich było jedynie na zdolną młodzież. Tym samym AZS stałby się takim siatkarskim żłobkiem :)

Cholera, nie chcę krakać, ale chyba czeka nas coś, co spotkało niedawno Włochów... Nagle się obudzili, że nie mają następców wielkich gwiazd, które się zestarzały i przez to swoim poziomem "dołowali" przez 2-3 sezony. U nas już się zaczęło - nie ma Winiara, nie ma Wlazłego, nie ma następców... Albo inaczej: na następców się nie stawia ;)

Ograniczenie obcokrajowców, to bardzo dobry pomysł. Limit zmieniłbym nawet do dwóch stranieri w szóstce, tak jest w Superlidze. Rosja zrobiła niesamowity postęp na przestrzeni ostatnich lat. Niby zawsze byli mocni, ale to co grają teraz to jest po prostu kosmos.
AZS CZĘSTOCHOWA!
marcin_r

Re: Transfery 2011

Post autor: marcin_r »

Ktos kiedys trafnie podsumował ze przez taka polityke polska kadra bedzie miała problemy włoskiej przy poziomie ligi nie aspirujacycm do tej pierwszej.
Np do PLS sprowadzono gwiazdy w postaci Abramowa, Puyola, Nilssona, Samike ale jest to ciagle opieranie sie na nazwiskach i to dosc mocno wyblakłch nazwiskach bo wszyscy ci zawodnicy trafiaja do Polski w momencie zakretu na swojej karierze. Tymczasem ilu do Polski trafiło niezle rokujacych obcokrajowców czy polskich zawodników? Szkoła w Spale produkuje głownie zawodników ponizej poziomu Plusligi, w większosci klubów owa młodzierz moze sobie poogladac takich własnie legionerów w stylu Puyola Nilssona Samiki. Ja tylko stwierdzam ze chleba ani dla klubów ani dla kadry z tego nie bedzie

A co do Superligi to ja bym to raczej wiazał z tym ze mamy własnie 12 lat od objecia rządow przez Putina który wiele rzeczy w Rosji postawił do pionu i jednoczesnie przynajmniej przez 8-9 lat był to w Rosji okres duzej prosperity finansowej. Bardzo poprawiła sie jakosc szkolenia np rosyjscy trenerzy po MS 2006 doszli do słusznych wniosków odnosnie tzw killer flota mianowicie tam doszli do wniosku ze trzeba wprowadzic ten element do szkolenia młodych przyjmujacych a serwowac nadal mocno bo słabo wykonany flot to w przyszłosci zadne zagrozenie natomiast w Polsce nie ma zadnego srodkowego ponizej 30 roku zycia który serwowałby regulanie w wyskoku. Efekty widac przez ostatnie 2 lata.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery 2011

Post autor: tomasol »

Ja już rok temu pisałem, że polskie czołowe kluby prowadzą politykę transferową która w niedługim czasie doprowadzi do poważnego kryzysu w reprezentacji. Zatrudnianie po pięciu czy sześciu obcokrajowców, nadawanie im obywatelstw, albo szukanie zagranicznych zawodników z polskimi paszportami. To wszystko uzupełnione coraz starszymi już gwiazdami lub byłymi gwiazdami polskiej siatkówki a gdzie nie można sobie na to pozwolić tam zapełniaczami są doświadczeni ale często przeciętni polscy zawodnicy. Zresztą całkiem pokaźna liczba zawodników zagranicznych jest też całkiem przeciętna. Już nawet Skra młode talenty zaczyna ściągać spoza Polski, choć do niedawna zarzucano jej zarzucanie sideł na niemal całe roczniki reprezentacji juniorskich.
A to wszystko odbywa się kosztem młodych zawodników, którym niemal nikt nie chce dać szansy, bo często są po prostu za słabi na poziom Plus Ligi. Choć uważam, że ten brak umiejętności jest często demonizowany, zawodnikom trzeba dać szansę i umieć z nimi cierpliwie popracować. Tegoroczne ruchy transferowe dowodzą, że negatywne tendencje się utrzymują a jeżeli ktoś stawia na młodych zawodników to raczej z konieczności (brak finansów).
Oczywiście to wszystko robione jest z myślą budowania potęgi danego klubu, zwłaszcza w kontekście pokazania się w Europie, którą co niektórzy zaczynają tu mitologizować. Póki co pucharów wygranych brak a niektórych z tych "pucharów" nikt nie chce nawet transmitować.
marecki
Posty: 2
Rejestracja: 5 wrz 2011, o 20:55
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: marecki »

Brak obcokrajowców -> źle (poziom za niski)
obcokrajowcy graja -> źle (polskie talenty nie graja)

Obserwuję PlusLigę od dłuższego czasu i co roku młodzi, naprawdę zdolni się w niej pojawiają. Przynajmniej mają się od kogo uczyć i z kim rywalizować.

Obcokrajowcy oprócz podnoszenia poziomu i umożliwienia walki o europejskie puchary spełniają jeszcze jedną ważną rolę- ograniczają żądania płacowe polskich gwiazdek.

Moi znajomi oglądają mecze PlusLigi głównie dlatego, że mogą zobaczyć mecze na najwyższym poziomie. Nie oszukujmy się nie mamy tylu dobrych Polaków aby wprowadzać większa ograniczenia.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Transfery 2011

Post autor: lucass90 »

marecki pisze:(...)Moi znajomi oglądają mecze PlusLigi głównie dlatego, że mogą zobaczyć mecze na najwyższym poziomie. Nie oszukujmy się nie mamy tylu dobrych Polaków aby wprowadzać większa ograniczenia.
A to w Rosji te największe rodzime gwiazdy rosną na drzewach, czy zrywają ich z krzaków...?

To chyba jasne, że żeby młody zawodnik odpowiednio się rozwinął, to musi dostawać okazję grać z najlepszymi... Myślisz, że skąd wziął się Muserkij, czy Spiridonov ? Zresztą spójrz na taką Skrę Bełchatów, woli wychowywać i kształtować zawodników na pohybel reprezentacji Serbii... Czy to jest wg. Ciebie zdrowe ? Ja już tu nawet nie krytykuję w ten sposób Skry, zwracam tylko uwagę na to, że młodych i zdolnych trzeba szukać za granicą... To jest naprawdę przerażające...
AZS CZĘSTOCHOWA!
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery 2011

Post autor: weary_skier »

Szukają za granicą, bo nie mogą znaleźc w Polsce...
Jest to problem, ale nie wynika on z limitu obcokrajowców.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: madlark »

A dlaczego Ci młodzi zdolni nie mogą wybijać się w I lidze, tylko od razu mają dostawać szansę w +L?
To zawodnicy powinni mierzyć siły na zamiary i zdecydować czy wolą ławkę (za kasę), czy wybierają inwestycję w siebie grając w słabszym klubie.
Słabość +L to brak zaplecza, a naturalnym zapleczem jest I liga.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: nerwus »

A mnie sie wydawało ze słabość Polskiej ligi to bardzo słabi trenerzy. Wzkazcie mi jeden klub który ma dzis trenera z dużym dorobkiem. Jedynym ostatnio był Castelani. Nawet Lorenzo nie powala osiągnięciami trenerskimi. Wiec ci polscy mlodzi utalentowani maja sie uczyć u Rysia, Wagnera i pana od kobiecej srednioligowej siatkówki .
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: kevinpsb »

madlark pisze:A dlaczego Ci młodzi zdolni nie mogą wybijać się w I lidze, tylko od razu mają dostawać szansę w +L?
Grałeś kiedyś w siatkówkę czy piszesz żeby powybijać posty?
marecki pisze:Moi znajomi oglądają mecze PlusLigi głównie dlatego, że mogą zobaczyć mecze na najwyższym poziomie. Nie oszukujmy się nie mamy tylu dobrych Polaków aby wprowadzać większa ograniczenia.
Obcokrajowcy są po to aby grać, nie siedzieć na ławce? Cupković, Atanasijević, Gontariu, Bojić lub Lotman albo obaj, Thornton, Nemer, Bożko, Kapelus, Cerven lub Siltala albo obaj. Od 10 do 12 zawodników których rolą będzie tylko i wyłącznie mierzenie kwadratu. Dodatkowo co to za jaja z Łasko, Akhremem?
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: madlark »

kevinpsb pisze:
madlark pisze:A dlaczego Ci młodzi zdolni nie mogą wybijać się w I lidze, tylko od razu mają dostawać szansę w +L?
Grałeś kiedyś w siatkówkę czy piszesz żeby powybijać posty?
Oczywiście, że grałem. No i co z tego?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: kevinpsb »

madlark pisze:
kevinpsb pisze:
madlark pisze:A dlaczego Ci młodzi zdolni nie mogą wybijać się w I lidze, tylko od razu mają dostawać szansę w +L?
Grałeś kiedyś w siatkówkę czy piszesz żeby powybijać posty?
Oczywiście, że grałem. No i co z tego?
Gdybyś grał wiedziałbyś że największe postępy robi się w okresie młodzieżowym. Robi się je grając i trenując z lepszymi od siebie. Im z lepszymi grasz tym większe postępy robisz. Przykładowo Wojtek Ferens z 3 przyjmującego kadry juniorskiej stał się spokojnie szóstkowym graczem, a przecież grał mało, a trenował z tylko 8 drużyną ligi. Dla porównania Buchowski Grał cały czas i trenował z Młodą Ligą, rok temu był dużo lepszym zawodnikiem niż Wojtek, teraz Adrian jest dużo gorszy... Jeszcze parę podobnych przykładów?
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
marcin_r

Re: Transfery 2011

Post autor: marcin_r »

Najlepiej to widac na rozegraniu i ataku

Skra pewnie Falasca
Resovia Tichacek/ Dobrowolski
ZAKSA Zagumny Pilarz
Czestochowa Drzyzga
Polibuda Steuerwald
Delecta Masny
JW Thorton Vinhedo
Olsztyn Guillermo Hernán
Fart Puyol
Trefl Łomacz

Na 10 teamow mamy 3 polskich pierwszych rozgrywajacych i słownie jednego zawodnika w wieku powyzej 23 lat!!!! Słowem Polska siatkowka opiera sie na słownie 1 pierwszym doświadczonym rozgrywajacyh. Dla mnie jest to dramat. Dodajmy ze 2 młodzi rozgrywajacy graja w relatywnie słabszych zespołach

No a na ataku
Skra Wlazły - ale w kontekście kadry prawie obcokrajowiec :)
Zaksa Rouzier
Resovia Grozer Gontariu
Częstochowa Janeczek
Polibuda Gelu - ale tu znowu za stary już
Delecta Konarski
Fart Nilsson
JW Łasko
Olsztyn Yudin
Trefl Oivanen

Mamy 4 polskich atakujacych z czego Wlazły oze bedzie grał w kadrze a moze nie Gelu jest juz za słaby i za stary na gre w kadrze i zostaja Janeczek z Konarskim. W odwodzie zagranica sa dobiegajacy 35 lat Gruszka i nieprzekonywujacy Jarosz

Taki jest obraz polskiej siatkowki i PLusligi na bardzo waznych pozycjach. Jest to obraz dramatyczny
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: madlark »

kevinpsb pisze: Gdybyś grał wiedziałbyś że największe postępy robi się w okresie młodzieżowym. Robi się je grając i trenując z lepszymi od siebie. Im z lepszymi grasz tym większe postępy robisz. Przykładowo Wojtek Ferens z 3 przyjmującego kadry juniorskiej stał się spokojnie szóstkowym graczem, a przecież grał mało, a trenował z tylko 8 drużyną ligi. Dla porównania Buchowski Grał cały czas i trenował z Młodą Ligą, rok temu był dużo lepszym zawodnikiem niż Wojtek, teraz Adrian jest dużo gorszy... Jeszcze parę podobnych przykładów?
Odwrócę pytanie byłeś managerem klubu?
Co interesuje młodego? Pierwsze pytanie to kasa.
Kłos podpisał ze Skrą i było mu dobrze.
Zatorski gdyby nie wypożyczenie do AZS nie powąchałby parkietu.
marcin_r pisze: Mamy 4 polskich atakujacych z czego Wlazły oze bedzie grał w kadrze a moze nie Gelu jest juz za słaby i za stary na gre w kadrze i zostaja Janeczek z Konarskim. W odwodzie zagranica sa dobiegajacy 35 lat Gruszka i nieprzekonywujacy Jarosz

Taki jest obraz polskiej siatkowki i PLusligi na bardzo waznych pozycjach. Jest to obraz dramatyczny
To Gromadowski zakończył karierę? :o
A Bartman to przekreślony?
Kiedy wreszcie napiszesz coś pozytywnego o polskiej siatce?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
intel
Posty: 21
Rejestracja: 23 maja 2011, o 08:01
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: intel »

Gdy by nie kłopoty finansowe AZS Częstochowa, to do Klubu tego w sezonie 2008/2009 nie sprowadzono by 18 letnich uczniów trzeciej klasy SMS Spała, Fabiana Drzyzgi i Pawła Zatorskiego. Warto wspomnieć, że w tym samym czasie przejścia do Częstochowy odmówił kolega klasowy wymienionych, 17 letni Mateusz Mika.
W sezonie 2008/2009 w Częstochowie grali również bardzo młodzi: Andrzej Wrona, Łukasz Wiśniewski, Bartosz Janeczek, Piotr Nowakowski i Zbigniew Bartman.
Z obcokrajowców grał tylko Mlyakow Smilen.
W kolejnych latach drużyna zajmowała 6,5 i 4 miejsce. Proszę mi pokazać inną drużynę, która by Reprezentacji dała taką ilość młodych zawodników.
Podzielam zdanie, że nadmiar obcokrajowców w drużynie "zabija" polską siatkówkę. Nie zawsze lepiej grających od młodych polskich zawodników. Wystarczy im dać jednakową szansę i dopuścić do zdrowej rywalizacji.
Przykład - opisana sytuacja Częstochowy
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: madlark »

A wniosek?
Tylko kłopoty finansowe służą polskiej siatce.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”