Skra Bełchatów

Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Urban »

Załuję ze nie z pierwszej ręki no ale... ;P Krążą plotki w sieci zresztą pojawiły się i na strefie siatkówki ;)
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
banan

Re: Skra Bełchatów

Post autor: banan »

Tam plotki. Tego nie lubię, bo można się nie potrzebnie napalić na wielkie transfery. Biorąc pod uwagę wszystkie spekulację przedstawię 12 (właściwie to nawet 13 nazwisk) Resovii w przyszłym sezonie:
Ilić, Woicki, Perłowski, Możdżonek, Kadziewicz, Kaczmarek, Papke, Józefacki, Mitrović, Łuka, Bartman, Wika (ew. Kurek, Bąkiewicz), Ignaczak.

Wracając do Skry. Myślę, że ten skład, który napisał Urban jest możliwy. Natomiast kibiców Częstochowy martwi pewnie fakt, że każdy zawodnik z ich drużyny znalazł się na celowniku jakiegoś zespołu.

Pozdrawiam.
eltomasso
Posty: 221
Rejestracja: 20 gru 2007, o 11:50

Re: Skra Bełchatów

Post autor: eltomasso »

Co do Czewy mam nadzieje ze nie bedzie tak zle... ciekaw jestem jak lojalni beda nasi zawodnicy, jak bardzo chca grac w naszej druzynie dalej....

Poza tym na minus jest to ze tyle konczacych sie kontraktow, na plus na pewno to ze mamy LM i na pewno nie bedzie sportowym awansem isc do druzyny ktora nie gra w LM.

Podkresle jednak jedna rzecz priorytetem na pewno jest to zeby zostal Woicki, bo to na nim opiera sie obecnie gra...
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Urban »

Za Czewą przemawia jeszcze fakt że AZS CZĘSTOCHOWA to jest kawał polskiej siatkarskiej historii... Kluby w czołówce się zmieniają a AZS jest w niej cały czas! Za to właśnie cenię Czewę. To wbrew pozorom również ma wpływ na rozmowy kontraktowe!
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Arff »

nie zapominajcie jeszcze o niesamowitej atmosferze w drużynie, która od pojawienia się Panasa, jest widoczna w grze i wywiadach
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Urban »

Arff pisze:nie zapominajcie jeszcze o niesamowitej atmosferze w drużynie, która od pojawienia się Panasa, jest widoczna w grze i wywiadach
o racja... miałem w głowie ale nie napisałem... Te czynniki naprawdę wiele znaczą! Dla niektórych siatkarzy może nawet więcej niż kasa!
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: hubert »

Za Częstochową przemawia jeszcze jedno: umiejętność promowania zawodników. Młody perspektywiczny zawodnik ma jasny sygnał: w Częstochowie się rozwinie. I jeśli ma ambicje sportowe (a nie tylko kasa) to Czewa jest bardzo dobrym miejscem. Natomiast jak woli kasę to pójdzie np. do Skry gdzie powącha boisko przy stanie 22:10 albo w ogóle obejrzy mecz z perspektywy trybun. Nawet jak z Częstochowy by odeszło kilku grajków to ja bym ich nie skreślał. Z ich umiejętnościami tworzenia zawodników z pewnością znajdą drugiego Wikę czy Woickiego. Zaznaczam, również, że nie mam nic do chęci zarobienia pieniędzy ale nie na początku i nie za wszelką cenę. W pełni zrozumiałbym Gierczyńskiego jakby poszedł do za kasą: więcej już się nie rozwinie, świata nie zwojuje już, zdrowie też już nie to więc jak wpadnie trochę grosza to tylko na plus będzie.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Urban »

Racja.. Na żaden "Młody" na transferze pod Jasną Górę nie stracił a tylko zyskiwał i to bardzo dużo! Coś jest w tym klubie...
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
eltomasso
Posty: 221
Rejestracja: 20 gru 2007, o 11:50

Re: Skra Bełchatów

Post autor: eltomasso »

To ze Gierek pojdzie by zarobic wiecej to moze sie nic nie stanie ale nie wiem czy to samo mozna bedzie powiedziec o Woickim czy Wice.

Jesli chodzi o tego pierwszego to bez niego druzyne trzeba bedzie budowac od nowa poza tym gdyby to byl ten czas kiedy mielismy Jakuba Oczko i Woickiego powiedzialbym spoko jest jeszcze jeden mlody zawodnik moze cos bedzie ale nie ze przyjdzie jakis mlody i zostanie super rozgrywajacym... nie ma bata kilka sezonow trzeba pograc w PLS by byc dobrym na tej pozycji(przekonal sie o tym Olsztyn kiedy kontuzji doznal Zagumny mlody bodajze Szablewski nie byl godnym zastepcom).

Z Wika z kolei moze byc tak jak z Winiarskim - moze sie okazac ze wielka kariere zrobi ale nie u Nas.

Nastepna sprawa to trzeba powiedziec ze mielismy duzo szczescia ze w naszej druzynie znalezli sie tacy zawodnicy jak Wika, Woicki, Nowakowski...

Nikt mi tez nie powie ze Czewie jest takie szkolenie ze szybko rozwijaja sie talenty. Ja w Marcinie Wice zobaczylem ze ma talent juz wtedy kiedy gral w Jastrzebiu, wiec jesli juz kogos chwali to tego kto go sciagnal do Czewy.

Osttania rzecz niech nikt nie mysli ze w dzsiejszych czasach Czewa moze co rok zaczynac wszystko od nowa z mlodymi zawodnikami. Jesli po sezonie okaze sie ze polowa zespolu odejdzie a na ich miejsce przyjda mlodzi to jestem pewien ze w nastepnym sezonie przy budzetach innych klubow moze sie okazac ze 4 ka bedzie poza naszym zasiegiem.

Wierzbowski kto wie moze byc dobry zawodnikiem ale na pewno nie stanie sie nim z dnia na dzien.
Gwiazda w Czewie moze byc Janeczek ale on przynajmniej ma juz swoje mecze w PLS(Gwardia, Czewa) inni beda musieli je zdobywac a to za malo na PLS a o LM nie wspomne,
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: hubert »

eltomasso pisze: Nikt mi tez nie powie ze Czewie jest takie szkolenie ze szybko rozwijaja sie talenty. Ja w Marcinie Wice zobaczylem ze ma talent juz wtedy kiedy gral w Jastrzebiu, wiec jesli juz kogos chwali to tego kto go sciagnal do Czewy.
Heh - co forum to sami eksperci: wiedziałem, mówiłem itp. :)
Skoro był taki dobry to czemu w Jastrzębiu grzał ławę ?
Osttania rzecz niech nikt nie mysli ze w dzsiejszych czasach Czewa moze co rok zaczynac wszystko od nowa z mlodymi zawodnikami. Jesli po sezonie okaze sie ze polowa zespolu odejdzie a na ich miejsce przyjda mlodzi to jestem pewien ze w nastepnym sezonie przy budzetach innych klubow moze sie okazac ze 4 ka bedzie poza naszym zasiegiem.
Czewę już kilka razy skazywano na 5-8 a ci jak na złość nie chcieli się podporządkować.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
damianho
Posty: 749
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: damianho »

dlaczego Alex Damiao nie gra ?
słyszałem też że Skra chce wycofać II skład z I ligi ?!
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Urban »

Alex nie gra bo dzieki temu trener Castellani nie musi sie obawiać ze zrobi błąd z liczbą obcokrajowców na parkiecie.. A poza tym Maciejewicz tez jest podobno w dobrej formie.

O wycofaniu druzyny nie slyszalem ale raczej wydaje mi sie to malo prawdopodobne. Chociaz ten zespol gra ale i tak nie ma szans na awans bo jest przepis ze nie moga w PLS grac dwie druzyny tego samego klubu..
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Skra Bełchatów

Post autor: PAWKENS »

Walkowery za obcokrajowców z tego co wiem już nie grożą, więc powodem nieobecności Brazylijczyka jest najprawdopodobniej jego forma, lub forma Maciejewicza.

Nie wiem też po co Skra miałaby wycofywać skład nr 2 z 1 ligi ??? Młodzi zawodnicy mogą tam nabierać doświadczenia, a później iść do PLS, przykład- Dawid Gunia :)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
damianho
Posty: 749
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: damianho »

a ja słyszałem że podobno SKRA II wycofuje swój zespól z I ligi i SIATKARZ PAMAPOL WIELUŃ będzie chciał wykupić ich licencje na grę w I lidze...
pozdro
Awatar użytkownika
tery
Posty: 22
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 09:04
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: tery »

Zmagania siatkarskiego sezonu dla Skry skończyły się najlepiej jak mogły - złotym medalem. Co tu dużo mówić - cieszę się jak dziecko z lizaka, choć nie ja wywalczyłem ten sukces. :)
Poziom drużyny różnie wyglądał w poszczególnych meczach, ale sezon, myślę, można spokojnie uznać za bardzo dobry. Zdobycie Mistrzostwa Polski, brąz w LM - wspaniałe osiągnięcia. Te medale są jak tort, na którym brakuje jedynie wisienki w postaci Pucharu Polski. Choć z drugiej strony - może to, że zostaliśmy wyeliminowani w półfinale przez Jastrzębi, taką wisienką właśnie jest? Potknięcia w sezonie zasadniczym PLS i odpadnięcie z PP okazały się zimnym prysznicem, który otworzył wszystkim oczy, że mecze same się nie wygrają, choćby nie wiadomo jakie nazwiska pojawiły się na parkiecie. Brąz w LM w połączeniu z powyższym stał się doskonałą motywacją, która z pewnością w znacznym stopniu przyczyniła się do czwartego tytułu mistrzowskiego.
Po emocjach związanych z grą - czekają na nas jeszcze emocje związane z sezonem transferowym, który zapowiada się bardzo ciekawie.
"Brak oczu z tyłu głowy jest pragnieniem śmierci"
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Wojciech »

A ja chcialbym rozpocząć dyskusje na temat: kto wedlug was powinien zostac kapitanem Skry Belchatow? Być moze na takowa polemike zawczesnie podczas gdy nie znamy jeszcze calosci skladu MP na nastepny sezon ale potypować zawsze można. Jak wiadomo dotychczasowy kapitan K. Stelmach wzial sie za trenerke w KK a inny pretendent do tego miana P. Gruszka najprawdopodobniej opusci szeregi Belchatowian. W zwiazku z tym pojawia pytanie kto w przyszlym sezonie otrzyma opaske kapitana.
Moimi typami są D. Pliński lub S. Antiga.
Nie sądze by ów opaske otrzymal ktoś z nowych nabytków czyli D. Murek, lub M.A. Falasca (jeszcze kontraktu nie podpisal owszem, ale najprawdopodobniej stanie się to w dzien po ostatnim meczu Portol Mallorki).
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Arff »

pewnie będzie to Antiga.. jest kapitanem reprezentacji, więc pewnie wie coś o tym fachu...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Skra Bełchatów

Post autor: PAWKENS »

Z tego co mi wiadomo, to środkowy nie może być kapitanem, czy to prawda ??? A może Wlazły :)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: szyderca »

A gdzie to napisane, że nie może być? Przecież w Jastrzębiu Pliński przez dwa sezony był kapitanem.
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Wojciech »

PAWKENS pisze:Z tego co mi wiadomo, to środkowy nie może być kapitanem, czy to prawda ??? A może Wlazły :)
Skad takie przypuszczenie?? Pierwsza myśl to Joao Jose, srodkowy bloku F`hafen oraz kapitan reprezentacji Portugalii.
Awatar użytkownika
tery
Posty: 22
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 09:04
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: tery »

Faktycznie, teraz najbardziej doświadczonym zawodnikiem będzie Francuz, a to właśnie ktoś taki powinien być kapitanem. Osoba, która w trudnym momencie nie podda się i pokaże pozostałym, że walczy się do końca. Antiga to prawdziwa siatkarska osobowość, dlatego wydaje mi się najlepszy na przejęcie opaski kapitana.
Z drugiej strony ktoś wspomniał o Plińskim... Pokazał wiele razy jak żelazną ma psychikę, ale sądzę, że jednak Stephane jest bezkonkurencyjnym kandydatem.
Gdyby Maciek został u nas w pierwszej szóstce - również jego typowałbym do roli kapitana.
"Brak oczu z tyłu głowy jest pragnieniem śmierci"
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Urban »

Kapitanem będzie albo Dobrowol albo Wlazły! Wiele razy w tym sezonie gdy z boiska schodził Grucha to własnie Mariusz go zastępował...
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Ann »

Arff pisze:pewnie będzie to Antiga.. jest kapitanem reprezentacji, więc pewnie wie coś o tym fachu...
Falasca też jest kapitanem, Mallorki i Hiszpanii :) ( i to nie tylko dlatego że jako jeden z dwóch Hiszpanów w całej kadrze włada jakimkolwiek angielskim...) :D
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Chal »

Urban ma rację, w tym sezonie, gdy nie było Gruszki na boisku (bo Stelmacha nie było prawie nigdy :P ), to właśnie Szampon pełnił obowiązki kapitana :|
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Kauchuck
Posty: 430
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 20:03
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Kauchuck »

Kapitanem Skry był cały czas Krzysztof Stelmach! Z racji tego, że nie grał często, to tytuł ten przypadał zazwyczaj Piotrowi Gruszce. Zgadzam się z innymi: Dobrowol albo Szampon, ponieważ kapitanem powinieć zostać zawodnik mający już liczne występy w naszym klubie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: hubert »

http://www.volley24.pl
http://www.volley24.pl/index.php/Igrzys ... za-granice
Wlazłego nie nęcą rosyjskie kokosy?
- Nie, i nie chcę o tym mówić. Mi jest dobrze w Bełchatowie. Jest tu dobry trener, który ostatnio powiedział, że jak wrócimy z Pekinu, to dostanę wolne i będę mógł pojechać na plażę...
Tak mi się skojarzyło z Porankiem Kojota:
A) Niektórzy parę lat czekają aby móc robić u Dzikiego.
B) Za godzinę muszę być w Vanessie. Nie chcę się spóźnić.
A) Czy stanie na bramce w Vanessie to szczyt twoich ambicji ?
B) Kiedy ja lubię tę robotę. Łysy powiedział, że załatwi mi oryginalną plakietkę dla bramkarza.
A) Oryginalną plakietkę ? To rewelacja ! .... A może załatwi ci używaną oponę do Stara ? Albo choinkę o zapachu kokosowym
do malucha !!
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ludi14 »

hubert pisze:http://www.volley24.pl
http://www.volley24.pl/index.php/Igrzys ... za-granice
Wlazłego nie nęcą rosyjskie kokosy?
- Nie, i nie chcę o tym mówić. Mi jest dobrze w Bełchatowie. Jest tu dobry trener, który ostatnio powiedział, że jak wrócimy z Pekinu, to dostanę wolne i będę mógł pojechać na plażę...
Tak mi się skojarzyło z Porankiem Kojota:
A) Niektórzy parę lat czekają aby móc robić u Dzikiego.
B) Za godzinę muszę być w Vanessie. Nie chcę się spóźnić.
A) Czy stanie na bramce w Vanessie to szczyt twoich ambicji ?
B) Kiedy ja lubię tę robotę. Łysy powiedział, że załatwi mi oryginalną plakietkę dla bramkarza.
A) Oryginalną plakietkę ? To rewelacja ! .... A może załatwi ci używaną oponę do Stara ? Albo choinkę o zapachu kokosowym
do malucha !!
Jeszcze po rewelacja powinno być:Widze że masz bardzo wpływowych kolegów :D :D

Tak w ogóle to mnie wkurza już Wlazły.Dobry jest ale strzela fochy na lewo i prawo
Awatar użytkownika
tery
Posty: 22
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 09:04
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: tery »

Fochy? Kibicowi autografu nie da, nie odpowie na pytanie dziennikarzowi? Patrząc na to jak bardzo publicznymi ludźmi są sportowcy - wcale się nie dziwię. Przed świętami byłem świadkiem jak Wlazły "mógł" zrobić spokojnie zakupy. Przyssało się do niego stadko ludzi i tyle miał z przygotowań do świąt.
W którymś portalu przeczytałem, że Mariusz już zapowiada, że w Lidze Światowej nie zagra. Tak zatytułowany był artykuł. Po przeczytaniu zastanawiałem się jaki imbecyl go pisał, bo Wlazły jasno i wyraźnie powiedział, że najwyższy priorytet ma Pekin, a w trakcie LŚ będzie chciał odpocząć. Tylko gdzie tu jednoznaczność z rezygnacją z gry w kadrze? Wystarczy, że w każdym meczu zagra seta mniej, albo odpocznie w trakcie jednego meczu, gdzie spokojnie będzie mógł zastąpić go ktoś inny.
Nad Wlazłym albo się pieje z zachwytów albo wiesza na nim psy za jego niby gwiazdorstwo. Z kim by się nie gadało - każdy ma swoje zdanie. Po finale, kiedy siatkarze wrócili do Bełchatowa, spotkanie z nim to była dla mnie ostatnia rzecz jakiej się spodziewałem. A stało się wręcz przeciwnie. Żadnego gwiazdorstwa i wypinania się na innych. Zwykły młody człowiek, którego media promują na bóg wie kogo.
Nawet, gdyby faktycznie powiedział, że nie zagra w meczu bo go plecy bolą - czemu miałby tak nie powiedzieć? To jego plecy, jego ból i jego decyzja (a myślę, że zagra z bólem pleców, nóg i co sobie kto jeszcze wymyśli).
Jest świetnym, klasowym zawodnikiem, stanowi o sile SKRY i kadry Polski. Choć nie jest niezastąpiony - jest niezwykle ważny, i podobnie jak pozostałym zawodnikom - należy mu się szacunek za to co już osiągnął.
A ci, którzy tak wszystkich krytykują, nie tylko popularnego "Szampona", niech wykażą się odrobiną empatii, zanim ze swych ust wypuszczą jakiekolwiek słowa.
"Brak oczu z tyłu głowy jest pragnieniem śmierci"
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: hubert »

tery pisze: Nawet, gdyby faktycznie powiedział, że nie zagra w meczu bo go plecy bolą - czemu miałby tak nie powiedzieć? To jego plecy, jego ból i jego decyzja (a myślę, że zagra z bólem pleców, nóg i co sobie kto jeszcze wymyśli).
I to go różni od innych graczy. Gruszka, Świderski czy Winiarski zacisną zęby i zagrają....
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Arff »

I właśnie na ME czy w Izmirze mieliśmy świadectwo tego jaki ma sens zaciskania zębów i grania z kontuzją... Świderski oba turnieje tak grał i grał bardzo słabiutko...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”