AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: dreamer »

PH3N-x pisze:Nie zapominajmy, że Przedpełski jest teraz szychą w FIVB. Zawieszenie Kubiaka raczej nie wchodzi w grę, bo to by szkodziło reprezentacji a na to moim zdaniem Mirek nie pozwoli.
Akurat te sprawy są tak uregulowane w FIVB, że nasz Pan Prezes może sobie co najwyżej pogwizdać na palcach o ile umie. Gdy sprawa tam trafi, kara będzię na 100% - można jedynie mówić o jej rozmiarach i w tym miejscu rzeczywiście Pan Prezes może Kubiakowi się przysłużyć, choć nie jestem pewien, czy akurat bronienie Kubiaka w takiej sprawie byłoby dobrym przykładem na przyszłość sposobu rozwiązywania takich przekrętów.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: KadrO »

madlark pisze:
KadrO pisze:Więc chyba się nie myliłem? Żałosne, jak wszyscy mądrzy są po fakcie.
oczywiście ;)
KadrO pisze:
adi_tiger pisze: Z tego co się orientuje to Kubiak jest zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla amen. Sama Dolecka powiedziała że nieważne co powie sąd to ona nie chce Kubiaka w Warszawie.
Otóż to. Kubiak jest zawodnikiem JW.
Madlark skończ próbować rzucać ciętymi ripostami bo totalnie nie masz pojęcia co to jest. Próbujesz na siłę, że tak powiem powiedzieć coś ciętego, a tak naprawdę co najwyżej prowokujesz takim dziecinnym wycinaniem zdań z kontekstu.

Zresztą chyba nadal się nie myliłem. Zdążyliście na mnie najechać, a tu bum, nagle paradoksalny odwrót sytuacji. Jak mi szkoda. :o
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: pk+ »

Nie było to nic przyjemnego, ale wszystko się już unormowało. Czuję się coraz lepiej. Od przyszłego tygodnia zaczynam treningi w jastrzębskim klubie
Ciekawe czy od poniedziałku - jak obstawiacie, bo ja obstawiam co najmniej 3 dni odpoczynku, a treningi najwcześniej od środowego popołudnia jeśli zapadnie decyzja po myśli Kubiaka.
Poniedziałkowy trening byłby jakąś miarą pewności i wiary we własne argumenty Kubiaka i Jastrzębskiego Węgla.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
shevcu
Posty: 137
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 15:42
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: shevcu »

PH3N-x pisze:Nie zapominajmy, że Przedpełski jest teraz szychą w FIVB. Zawieszenie Kubiaka raczej nie wchodzi w grę, bo to by szkodziło reprezentacji a na to moim zdaniem Mirek nie pozwoli.
A kogo to obchodzi? Reguły są takie same dla wszystkich. Na miejscu wszystkich zainteresowanych starłbym sie rozegrać sprawę polubownie i najlepiej wyłożyć kasę na stół i będzie po kłopocie. Jeżeli nie to Kubiak odpocznie sobie jak Despainge.
kubelek
Posty: 41
Rejestracja: 4 paź 2007, o 12:06
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: kubelek »

oj Dreamer - to ja sie spytam z twojej ulubionej ligi:

W sytuacji gdy niejaki Murillo podpisal umowe z klubem Lube Macerata, po czym podpisal umowe w Brazylii druga - jakos zawieszenia nie bylo. A argumentem bylo ze wielemogacy prezes CVB odmowil wydania certyfikatu, i na nic sie zdaly skargi do FIVB

to jak FIVB? czy jednak narodowa federacja?
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: Aliassy »

z fb PW...
Michał Kubiak nie ma karty w Padwie. Jego karta zawodnicza znajduje się w Warszawie. Wraz z kartą posiadamy list czystości, w którym Padwa zrzeka się wszelkich praw do zawodnika. Nie jest to więc wypożyczenie. Z samym zawodnikiem zaś kontrakt podpisany został na dwa lata - do 30 czerwca 2012 roku. Zawodnik jednak po sezonie 2010/2011 otrzymał intratną propozycję z Jastrzębskiego Węgla i postanowił odejść z naszego klubu, nie zważając na obowiązujący kontrakt.
Kontrakt Michała Kubiaka był ważny przed rozprawą. Skoro Sąd Polubowny odrzucił pozew, nie unieważnił go. Kontrakt więc nadal obowiązuje.
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: weary_skier »

Powoływanie się na stronę w sprawie jest, szczerze mówiąc, bardzo średnim pomysłem.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: pk+ »

weary_skier pisze:Powoływanie się na stronę w sprawie jest, szczerze mówiąc, bardzo średnim pomysłem.
a na co proponujesz się powoływać, na fusy w kawie, układ gwiazd?

Oczywiście że zainteresowani przedstawiają swoją wersję, ale jedni robią to w miarę spójnie, a drudzy milczą bądź zmieniają wersje... Kubiaka dostali od włochów bardzo pięknie tylko czemu Kubiak wnosi sprawę do sądu, czemu ugodowy człowiek jak sam siebie nazywa Grodecki podobno rozmawiał z AZS skoro klub podobno nie miał praw do zawodnika. Czemu Kubiak nie ujawnił całej prawdy, jak obiecał uczynić po ME?
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: weary_skier »

pk+ pisze:
a na co proponujesz się powoływać, na fusy w kawie, układ gwiazd?
Na przeanalizowany całokształt sprawy. W ujęciu szerszym niż dwa miesiące. Po kim jak po kim, ale po Tobie nie spodziewałem się takiej bzdurnej napinki.
pk+ pisze:Oczywiście że zainteresowani przedstawiają swoją wersję, ale jedni robią to w miarę spójnie, a drudzy milczą bądź zmieniają wersje
Ja bym powiedział, że jedni milczą a drudzy niespójnie zmieniają wersje.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
marcin_r

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: marcin_r »

Z innego forum
[quote]Dyskwalifikacja ze strony FIVB, Michałowi jednak nie grozi, skoro nadal jest graczem Polibudy. Gdyby był Padwy, grającym w PW na wypożyczeniu - tak jak utrzymywał sam siatkarz- to faktycznie mógłby mieć problem.

Ale spory transferowe pomiędzy polskimi klubami, jak PW i JW to tylko kompetencja PZPS-u. Do takiego transferu potrzebna jest tylko potwierdzenie karty zawodnika, a nie FIVB-owski ITC (International Transfer Certificates ). Półroczna dyskwalifikacja FIVB, na przykład w przypadku Rolando Jurquina Despaigne, formalnie oznacza, że FIVB do stycznia przyszłego roku zablokuje mu ITC i w skutek tego Kubańczyk do tego czasu nie będzie mógł grać w Iraklisie ( ani w żadnym innym klubie). W przypadku Kubiaka ITC nie jest zaś w ogóle potrzebny, bo skoro jego kartę zawodniczą ma Polibuda, a on chce występować w JW, to jest to transfer wewnątrzkrajowy, do którego FIVB zupełnie się nie wtrąca.[/quote]
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: pk+ »

weary_skier pisze:
pk+ pisze:
a na co proponujesz się powoływać, na fusy w kawie, układ gwiazd?
Na przeanalizowany całokształt sprawy. W ujęciu szerszym niż dwa miesiące. Po kim jak po kim, ale po Tobie nie spodziewałem się takiej bzdurnej napinki.
Żadnej napinki, po prostu dla mnie całokształt wskazuje na to że zawodnik nie bardzo przejmował się swoimi sprawami (stąd cały bałagan z papierami), dostał intratną propozycję i postanowił z niej skorzystać za wszelką cenę... stąd nie tylko zmiana klubu ale i menadżera który zapewne nie pochwalał złamania obowiązującej umowy.

Całe to gadanie że Grodecki świetnie wie co robi, potem że nie wiedział bo Kubiak mu nie przedstawił całej prawdy to jakiś skecz a nie poważne, spójne argumenty.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: weary_skier »

Pele pisze:pk+ - myślę że masz rację, bo przecież o decyzji sądu (oddalenie wniosku chyba jest taką decyzja?!) kontrakt Kubiaka jest ważny!
Oddalenie tak, ale w tym przypadku "Kubiak gate" mieliśmy do czynienia z odrzuceniem, czyli sąd nie badał sprawy pod względem merytorycznym. A to czy kontrakt jest ważny zależy od wielu czynników, których nie znamy. Może byc tak, że kontrakt jest nieważny bezwzględnie, nieważny względnie (np. Grzyb z Dolecką przedłużyli go za pomocą podstępu) co daje prawo Kubiakowi do wzruszenia go. Może byc również tak, że kontrakt jest w stanie bezskuteczności zawieszonej (Grzyb podpisał kontrakt bez umocowania). Jak widac rozwiązań jest bardzo dużo i opowiadanie o tym czy kontrakt jest ważny czy nieważny bez posiadania jakiejkolwiek szczegółowej wiedzy jest działaniem pozbawionym sensu, żeby nie powiedziec dosadniej, że po prostu głupim.

Pele pisze:weary_skier - pozdrawiam. Co do obywatelstwa Niemieckiego i jeszcze innego to pozostanę przy swoim zdaniu.
Dziękuje za pozdrowienia. Stosowne dokumenty potwierdzające moją rację prześlę na PW. Masz teraz wybórw tkwic w błędzie, albo przyznac się do niego.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: ksjw90 »

Skończcie już gadać o tej sprawie nie mając pewnych dowodów, bo widzę, że zaraz zaczną się pojawiać teorie spiskowe, a nawet już się pojawiły co już czytam w powyższym poście o podstępie Grzyba i Doleckiej z kontraktem Kubiaka. W końcu dojdzie do tego, że wszyscy zwariujemy oskarżając Moskwę o zacieranie śladów w aferze, a w video wywiadach z Kubiakiem będzie słychać strzały :]
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: arbas »

weary_skier pisze:. Jak widac rozwiązań jest bardzo dużo i opowiadanie o tym czy kontrakt jest ważny czy nieważny bez posiadania jakiejkolwiek szczegółowej wiedzy jest działaniem pozbawionym sensu, żeby nie powiedziec dosadniej, że po prostu głupim.
Ja powiem więcej - skoro sąd posiadając wszystkie teoretycznie potrzebne informacje pozew odrzucił, to co my biedne robaczki w ogóle możemy na ten temat powiedzieć, skoro nie wiemy zupełnie nic.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: weary_skier »

Widzę, że dalej co poniektórzy nie czują różnicy. Napiszę jeszcze raz:
Fakt odrzucenia przez Sąd polubowny przy PZPS powództwa wniesionego przez Kubiaka oznacza, iż ten sąd nie posiada właściwości rzeczowej do rozwiązywania tego typu spraw. Nic innego! Ani to, że sprawa jest trudna czy różowa ani to czy kontrakt z PW jest ważny.

Dżizas, ludzie...
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
gargamel25
Posty: 222
Rejestracja: 14 maja 2010, o 18:04

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: gargamel25 »

weary_skier myśle ,że niektórzy niechcą zrozumieć tej różnicy ....a do trudnych rzeczy to nie nalezy...



Tak na rozlużnienie atmosfery.... :>
http://www.ksjastrzebskiwegiel.pl/index ... il&id=9388
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: pk+ »

weary_skier pisze:Widzę, że dalej co poniektórzy nie czują różnicy. Napiszę jeszcze raz:
Fakt odrzucenia przez Sąd polubowny przy PZPS powództwa wniesionego przez Kubiaka oznacza, iż ten sąd nie posiada właściwości rzeczowej do rozwiązywania tego typu spraw. Nic innego! Ani to, że sprawa jest trudna czy różowa ani to czy kontrakt z PW jest ważny.

Dżizas, ludzie...
Ale gdyby nie był ważny to by Kubiak do sądu polubownego nie składał wniosku o unieważnienie... a skoro sąd nie unieważnił kontraktu (obojętnie z jakiej przyczyny) to kontrakt jest nadal ważny. Swoją drogą niezłych ma doradców, wysłali go w niewłaściwie miejsce, profesjonalizm Grodeckiego się kłania. Być może podstawy do unieważnienia kontraktu są tak wątłe że szukali szczęścia przed który nie ma umocowania do rozstrzygania takich kwestii.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: weary_skier »

pk+ pisze:
Swoją drogą niezłych ma doradców, wysłali go w niewłaściwie miejsce, profesjonalizm Grodeckiego się kłania. Być może podstawy do unieważnienia kontraktu są tak wątłe że szukali szczęścia przed który nie ma umocowania do rozstrzygania takich kwestii.
To prawda.
pk+ pisze:Ale gdyby nie był ważny to by Kubiak do sądu polubownego nie składał wniosku o unieważnienie... a skoro sąd nie unieważnił kontraktu (obojętnie z jakiej przyczyny) to kontrakt jest nadal ważny
Nieprawda. Pisałem już o tym:
A to czy kontrakt jest ważny zależy od wielu czynników, których nie znamy. Może byc tak, że kontrakt jest nieważny bezwzględnie, nieważny względnie (np. Grzyb z Dolecką przedłużyli go za pomocą podstępu) co daje prawo Kubiakowi do wzruszenia go. Może byc również tak, że kontrakt jest w stanie bezskuteczności zawieszonej (Grzyb podpisał kontrakt bez umocowania).
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: pk+ »

No ale tak już w prawie jest że nawet złapany na gorącym uczynku złodziej do czasu wydania wyroku jest podejrzanym, nie winnym.

Nie wykluczam że kontrakt zostanie unieważniony, ale do czasu orzeczenia jest ważny - choć oczywiście po unieważnieniu Kubiak nie będzie mógł być ukarany za dotychczasowe łamanie obecnie obowiązującego kontraktu.

Każdy (większość) ma w sprawie wyrobione zdanie, moim zdaniem jedynym argumentem przemawiającym na korzyść Jastrzębskiego jest podany wyżej link do zdjęcia Kubiaka w koszulce JW. Jeśli włodarze naszej siatkówki za dobro zawodnika (bo taki ma być wyrok) uznają że trzeba spełniać jego zachcianki, to Jastrzębie ma sprawę wygraną, ja dobro zawodnika widziałbym conajmniej w przywołaniu go do porządku, a jeszcze lepiej ukaraniu!
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: weary_skier »

pk+ pisze:
Nie wykluczam że kontrakt zostanie unieważniony, ale do czasu orzeczenia jest ważny - choć oczywiście po unieważnieniu Kubiak nie będzie mógł być ukarany za dotychczasowe łamanie obecnie obowiązującego kontraktu.
Czyli jeśli podpisałbym z Tobą umowę, że w zamian za miesięczne wynagrodzenie w wysokości 1000 zł zabijesz wszystkich moich sąsiadów, to taka umowa dopóki sąd się o niej nie wypowie jest ważna?
pk+ pisze: Każdy (większość) ma w sprawie wyrobione zdanie, moim zdaniem jedynym argumentem przemawiającym na korzyść Jastrzębskiego jest podany wyżej link do zdjęcia Kubiaka w koszulce JW. Jeśli włodarze naszej siatkówki za dobro zawodnika (bo taki ma być wyrok) uznają że trzeba spełniać jego zachcianki, to Jastrzębie ma sprawę wygraną, ja dobro zawodnika widziałbym conajmniej w przywołaniu go do porządku, a jeszcze lepiej ukaraniu!
Ja za to mam odmienne zdanie. Za Politechniką mało co przemawia a w szczególności nie przemawia fakt niejednoznaczności co do statusu jaki łączy Kubiaka z Warszawą oraz działania, które można uznac za podstępne, takie jak wykupywanie karty z nieistniejącego klubu. Za JW przemawia jedynie fakt, że Kubiak w dobrej wierze chciał podpisac z nimi kontrakt i to zrobił.
Rozwiązanie ze skierowanie kontraktu Kubiaka do sądu powszechnego było najsprawiedliwsze, ale ze względów czasowych niedopuszczalne.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: pk+ »

weary_skier pisze: Rozwiązanie ze skierowanie kontraktu Kubiaka do sądu powszechnego było najsprawiedliwsze, ale ze względów czasowych niedopuszczalne.
Dlaczego, co prawda nasze sądy nie są rychliwe ale jedno szepnięcie prezesa otwiera ścieżkę szybkiego procedowania - takie mamy realia w kraju i nie możemy porównywać sprawy zwykłego Kowalskiego do tej sprawy. Dodatkowo oba zainteresowane kluby byłyby zainteresowane szybkim zakończeniem sprawy - w końcu jedni mieliby podstawowego zawodnika, a drudzy pewność że muszą uzupełnić skład.

Gdyby Kubiak faktycznie był zaskoczony tym że po skończonym sezonie nie jest wolnym zawodnikiem i zaczął załatwiać normalną ścieżką swoje sprawy, gdyby rozmawiał z AZS sprawa zapewne byłaby już rozstrzygnięta,
weary_skier pisze: Ja za to mam odmienne zdanie. Za Politechniką mało co przemawia a w szczególności nie przemawia fakt niejednoznaczności co do statusu jaki łączy Kubiaka z Warszawą oraz działania, które można uznac za podstępne, takie jak wykupywanie karty z nieistniejącego klubu. Za JW przemawia jedynie fakt, że Kubiak w dobrej wierze chciał podpisac z nimi kontrakt i to zrobił.
A ja raczej niejednoznaczność (lub domniemaną niejednoznaczność) statusu Kubiaka jestem skłonny bardziej przypisać pijarowi który robili zwolennicy jego przejścia do Jastrzębia. Podstępnie wykupiona karta... być może, ale jeśli zgodnie z prawem to... niestety "life is brutal and full off zasadzkas" za błędy trzeba płacić, jak się olewało własne sprawy to trzeba teraz skonsumować konsekwencje. Jak się udzielało pełnomocnictwa na prawo i lewo to trzeba ponieść konsekwencje i wyciągnąć z tego naukę.

Z tego co pamiętam to AZS od początku twierdził:
a) mamy kontrakt
b) mamy kartę zawodnika
c) mamy list czystości z Padwy
Natomiast Grodecki to kupuje (dostaje) Kubiaka z Padwy, to rozmawia z AZS, to znowu okazuje się że Kubiak podważa kontrakt.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: weary_skier »

pk+ pisze:
Dlaczego, co prawda nasze sądy nie są rychliwe ale jedno szepnięcie prezesa otwiera ścieżkę szybkiego procedowania - takie mamy realia w kraju i nie możemy porównywać sprawy zwykłego Kowalskiego do tej sprawy. Dodatkowo oba zainteresowane kluby byłyby zainteresowane szybkim zakończeniem sprawy - w końcu jedni mieliby podstawowego zawodnika, a drudzy pewność że muszą uzupełnić skład.
Docelowo Kubika powinien byc traktowany jak każdy Kowalski.
pk+ pisze: Gdyby Kubiak faktycznie był zaskoczony tym że po skończonym sezonie nie jest wolnym zawodnikiem i zaczął załatwiać normalną ścieżką swoje sprawy, gdyby rozmawiał z AZS sprawa zapewne byłaby już rozstrzygnięta,
Kubiak był przekonany, że po sezonie jest wolnym zawodnikiem. Stąd taki obrót spraw.
pk+ pisze: Z tego co pamiętam to AZS od początku twierdził:
a) mamy kontrakt
b) mamy kartę zawodnika
c) mamy list czystości z Padwy
Natomiast Grodecki to kupuje (dostaje) Kubiaka z Padwy, to rozmawia z AZS, to znowu okazuje się że Kubiak podważa kontrakt.
a) Twierdził tak dopiero po sezonie.
b) Wykupioną z upadłego klubu, nikt nie wie czy ona ma jakąkolwiek wartośc.
c) A to jest faktycznie mocny argument.
Dolecka wspominała też o posiadaniu zobowiązań w stosunku do Padwy. Z jakiego tytułu, skoro utrzymuje, że Kubiak nie był wypożyczony?
c)
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: arbas »

weary_skier pisze:Widzę, że dalej co poniektórzy nie czują różnicy. Napiszę jeszcze raz:
Fakt odrzucenia przez Sąd polubowny przy PZPS powództwa wniesionego przez Kubiaka oznacza, iż ten sąd nie posiada właściwości rzeczowej do rozwiązywania tego typu spraw. Nic innego! Ani to, że sprawa jest trudna czy różowa ani to czy kontrakt z PW jest ważny.

Dżizas, ludzie...
Bez dżizasów proszę, Twoj agresywny styl pisania postów na forum nic nie wnosi. Drugi cytat na temat odrzucenia brzmiał:

"Uznał brak swojej kompetencji do zajęcia merytorycznego stanowiska co uzasadni we wtorek" a teraz Ty piszesz o "właściwości rzeczowej" - to są terminy prawne których ja dopóki ich sobie nie sprawdzę to nie wiem do końca co oznaczają. Co więcej jako osoba nie mająca na co dzień nic do czynienia z prawem nie wiem kiedy coś jest po prostu napisane zwykłym językiem a kiedy językiem specjalistycznym. Natomiast zamiast umieszczać szczątkowe informacje wystarczy wrzucić pierwszą lepszą definicję z sieci odrzucenia wniosku:

Odrzucenie pozwu oznacza, że sąd odmawia rozstrzygnięcia sporu istniejącego między stronami. W efekcie mamy do czynienia z pozostawieniem sprawy bez biegu. Kodeks postępowania cywilnego wymienia wprost przyczyny uzasadniające odrzucenie pozwu, tzn. wszystkie okoliczności mające charakter przesłanek procesowych, których istnienie lub nieistnienie nie pozwala na rozpoznanie sprawy przez sąd i wydanie w tym zakresie orzeczenia.
Sąd odrzuca więc pozew:
1. jeżeli droga sądowa jest niedopuszczalna - wniesiony pozew nie dotyczy rozstrzygnięcia sprawy cywilnej bądź też dotyczy sprawy cywilnej, ale sprawa ta na podstawie przepisów szczególnych jest przekazana do właściwości innych organów,
2. jeżeli o to samo roszczenie między tymi samymi stronami sprawa jest w toku albo została już prawomocnie osądzona - jeżeli nie przysługuje co do niego środek odwoławczy lub inny zwyczajny środek zaskarżenia
3. jeżeli jedna ze stron nie ma zdolności sądowej (nie może występować przed sądem) albo powód nie ma zdolności procesowej (nie może samodzielnie składać wniosków, np. 17-latek), a nie działa za niego przedstawiciel ustawowy.
Sąd odrzuca pozew również w razie stwierdzenia, że nie jest sądem właściwym do rozpoznawania spraw na terytorium państwa polskiego. Brak właściwości zawsze stanowi przyczynę nieważności, którą uwzględnia się z urzędu w każdym stanie sprawy. Sąd odrzuca pozew na wniosek pozwanego o zabezpieczenie kosztów w sprawie z obcokrajowcem (tzw. kaucja aktoryczna), jeżeli ten nie wpłaci określonej przez sąd kaucji. Sąd może odrzucić pozew na posiedzeniu niejawnym bądź postanowieniem po przeprowadzeniu rozprawy. Pozew nie może zostać odrzucony dlatego, że do rozpoznania sprawy właściwy jest organ administracji publicznej lub sąd administracyjny, a oba te organy uznały się w sprawie za niewłaściwe. Odrzucenie pozwu nie stoi na przeszkodzie jego późniejszemu wniesieniu, jeżeli ustały przyczyny jego odrzucenia (np. powód uzyskał zdolność sądową).
Ważne
Z powodu braku zdolności sądowej jednej ze stron albo zdolności procesowej powoda i niedziałania przedstawiciela ustawowego lub braku w składzie organów jednostki organizacyjnej będącej powodem, uniemożliwiającego jej działanie, sąd odrzuci pozew dopiero wówczas, gdy brak nie będzie uzupełniony.
ADAM MAKOSZ
Podstawa prawna
• Art. 199, 464, 496, 1099 i 1124 par. 3 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego (Dz.U. nr 43, poz. 296 z późn. zm.).
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: pk+ »

weary_skier pisze:
pk+ pisze: Z tego co pamiętam to AZS od początku twierdził:
a) mamy kontrakt
b) mamy kartę zawodnika
c) mamy list czystości z Padwy
Natomiast Grodecki to kupuje (dostaje) Kubiaka z Padwy, to rozmawia z AZS, to znowu okazuje się że Kubiak podważa kontrakt.
a) Twierdził tak dopiero po sezonie.
b) Wykupioną z upadłego klubu, nikt nie wie czy ona ma jakąkolwiek wartośc.
c) A to jest faktycznie mocny argument.
Dolecka wspominała też o posiadaniu zobowiązań w stosunku do Padwy. Z jakiego tytułu, skoro utrzymuje, że Kubiak nie był wypożyczony?
c)
Daj spokój, a kiedy AZS miał ogłaszać i przedstawiać dokumenty, dopiero jak Kubiak głośno powiedział że odchodzi to zaczęli się wypowiadać.
Wspominała Dolecka o zobowiązaniach i widać je wypełniono skoro otrzymali list czystości... w trakcie sezonu Kubiak też mówił że coś tak we Włoszech podpisał ale to formalność, którą załatwi i jest do dyspozycji AZS.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: weary_skier »

arbas pisze: Sąd odrzuca pozew również w razie stwierdzenia, że nie jest sądem właściwym do rozpoznawania spraw na terytorium państwa polskiego. Brak właściwości zawsze stanowi przyczynę nieważności, którą uwzględnia się z urzędu w każdym stanie sprawy.
No to przecież właśnie o tym piszę. Brak właściwości rzeczowej-->odrzucenie pozwu. Nie sądzę, żebym to robił agresywnie. Z racji wykonywanego zawodu oraz kierunku studiów aspekty cywilnoprawne nie są mi bliskie. Na co dzień mam do czynienia ze sferą administracyjną. Dlatego też, z resztą jak każdy człowiek, mogę się mylic. W tym wypadku jednak potwierdziłeś moje stanowisko.

@pk+
Miałem na myśli z jakiego tytułu powstały zobowiązania a nie czy zostały uregulowane czy nie. Chyba też nie podważysz słuszności w mojej opinii, że profesjonalny klub ujawnia do informacji składowe kontaktu w momencie podpisania a nie dopiero po skończonym sezonie?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: arbas »

weary_skier pisze:. Nie sądzę, żebym to robił agresywnie. Z racji wykonywanego zawodu oraz kierunku studiów aspekty cywilnoprawne nie są mi bliskie. Na co dzień mam do czynienia ze sferą administracyjną. Dlatego też, z resztą jak każdy człowiek, mogę się mylic. W tym wypadku jednak potwierdziłeś moje stanowisko.
Potwierdziłem bo ja z kolei jestem z IT i z prawem zupełnie nic nie mam do czynienia, ale wyszukałem sobie te terminy w google kiedy domyśliłem się że nie są pisane językiem potocznym tudzież ogólnym.

Kompetencja w rozumieniu potocznym:

Kompetencja to wiedza teoretyczna i umiejętność praktyczna, wyróżniająca daną osobę łatwością sprawnej, skutecznej, odpowiadającej oczekiwaniom jakościowym, realizacji danych zadań. Działania osoby kompetentnej, w danej dziedzinie, winny spełniać obowiązujące w danej społeczności/organizacji kryteria.

Kompetencja w rozumieniu prawnym:

Kompetencja - pojęcie z zakresu prawa administracyjnego oznaczające uprawnienie, a zarazem obowiązek organu administracyjnego podejmowania określonych działań prawnych. Kompetencja najczęściej realizuje się w wydaniu pozytywnej lub odmownej decyzji administracyjnej, od której wydania organ administracyjny nie może się uchylić. Istotą kompetencji jest upoważnienie przyznane pewnemu podmiotowi do dokonania określonej doniosłej prawnie czynności konwencjonalnej, przy czym skorzystanie z takiego upoważnienia powoduje powstanie po stronie innego podmiotu obowiązku określonego zachowania się.

Czyli coś zupełnie innego - czasami warto się zastanowić dlaczego słowo pisane jest dla innych nie zrozumiałe zamiast pisać o Jezusach 8-) Co do agresywnego stylu - przeczytaj kiedyś z dystansem i na spokojnie swoje posty kierowane do różnych osób na forum - może wtedy dostrzeżesz to na co już kilka osób Ci zwracało uwagę.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: weary_skier »

Ok, postaram się byc miły. Lepiej zostań przy tym IT. Zdążyłeś pomieszac sądownictwo administracyjne z sądem polubownym.
Właściwośc rzeczowa określa, który sąd (organ) jest właściwy do merytorycznego rozstrzygnięcia sprawy w danej instancji. Sąd polubowny uznał, że nie jest on odpowiedni co wskazuje, że nie posiada właściwości rzeczowej. Zgodnie z tym co wkleiłeś brak takiej właściwości skutkuje odrzuceniem pozwu z czym mieliśmy do czynienia.
I jak jest w końcu? Zgadzasz się czy nie zgadzasz ze mną?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
marcin_r

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: marcin_r »

To ciagle forum siatkarskie czy juz prawne? Bo prawnych jest całkiem sporo a z doświadczenia wiem ze najbardziej udzielaja sie tam studenciaki i ci którym nie udało sie na zadną apllikacje dostac i moze tam nalezałoby przeniesc dyskusje. Albo założcie kancelarie i przejmijcie sprawe Kubiaka bo to złoty interes i mozna za to troche kasy wyciagnąć. No chyba ze sie jest po administracji i liznawszy podkreslam liznąwszy troche prawa ma skłonnosc do pouczania innych.
A wracajac do watku to mnie tylko ciekawi dlaczego Plusliga ma sie kierowac dobrem zawodnika a nie obowiązujacym prawem. Tu na kilometr czuc tym ze szykuje sie cos nie do konca zgodnego z litera prawa i chyba na szkode Politechniki Warszawskiej.
Ale i tak świadczy to o porażającym burdelu w JSW, Politechnice i PZPS. Gość podpisuje kontrakt warty kilkaset tysięcy złi do dzisiaj nie moga ustalic, co miał zapisane w poprzednim - a nowy klub tego nie weryfikuje lub idzie "na chama" po zawodnika. Profesjonalna liga !!! !!! !!! !!! :D
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: arbas »

weary_skier pisze:Ok, postaram się byc miły.
Super ;)
Lepiej zostań przy tym IT.
No ale jednak Ci nie wychodzi :P Co wnosi ten komentarz?
Zdążyłeś pomieszac sądownictwo administracyjne z sądem polubownym.
Całkiem ciekawe szczególnie, że nic nie pisałem na ten temat :P
Właściwośc rzeczowa określa, który sąd (organ) jest właściwy do merytorycznego rozstrzygnięcia sprawy w danej instancji. Sąd polubowny uznał, że nie jest on odpowiedni co wskazuje, że nie posiada właściwości rzeczowej. Zgodnie z tym co wkleiłeś brak takiej właściwości skutkuje odrzuceniem pozwu z czym mieliśmy do czynienia.
I jak jest w końcu? Zgadzasz się czy nie zgadzasz ze mną?
Uzasadnienie odrzucenia ma być podane we wtorek - z definicji odrzucenia którą wklejałem wynika, że pozew można odrzucić z kilku przyczyn a nie tylko braku kompetencji prawnej.
gargamel25
Posty: 222
Rejestracja: 14 maja 2010, o 18:04

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: gargamel25 »

Ale przecież było mówione dlaczego ODRZUCIŁ
Dziś zebrał się Sąd Polubowny, który miał rozstrzygnąć sprawę Michała Kubiaka. Tak się jednak nie stało: - W piątek zebrał się Sąd Polubowny i nie ustosunkował się do całej sytuacji. Prawdą jest, że postanowił odrzucić pozew o unieważnienie kontraktu w Politechnice, uznając, że nie leży to w jego kompetencji, ale uzasadnienie poznamy dopiero we wtorek. My, jako organizatorzy ligi, w środę podejmiemy decyzję, gdzie zagra Kubiak - powiedział PAP wiceprezes PLS Jan Zaremba i podkreślił, że wezmą pod uwagę przede wszystkim dobro zawodnika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”