AZS Olsztyn

Awatar użytkownika
Kaziu19xx
Posty: 73
Rejestracja: 11 paź 2011, o 16:56
Płeć: M
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Kaziu19xx »

Nagor pisze:
Nie mogę patrzeć jak ktoś woli budowę składu, w którym Polacy to tylko uzupełnienie składu, w pierwszej siódemce JW na początku sezonu grał tylko Bartman i Rusek. W Rzeszowie to samo - Grozer, Akhrem, Tichacek i Lotman w pierwszym składzie. Po prostu nie zgodzę się z Twoim stwierdzeniem, jeśli trener przy każdej zmianie musi liczyć obcokrajowców na parkiecie. Z wszystkich wymienionych wyżej drużyn najbardziej mi się podoba sposób budowania składu w ZAKSie.
Człowieku widziałeś ty w ogóle podstawowy skład JW? Zacznijmy od tego, że w podstawowym składzie oprócz Bartmana i Ruska gra także Kubiak, no i Michał Łasko, który posiada polskie obywatelstwo. I bardzo mnie dziwi Twoje zdanie że Bartman, Kubiak czy też Rusek są tylko dopełnieniem składu, nasza para przyjmujących, która gra również w reprezentacji jest po prostu niezbędna w prawidłowym funkcjonowaniu gry. Widziałeś jakie idą paipy z tymi zawodnikami? Dodatkowo Rusek gra w naszym składzie już parę ładnych lat i trzyma wysoki poziom przyjęcia. Ostatnio dobrymi atakami ze środka pochwalił się także Gawryszewski, który to też grał w meczu z Gdańskiem zamiast Bontje. Także więc nie mów mi, że Polscy zawodnicy są tylko dopełnieniem drużyny, bo każdy z nich jest ważnym filarem.
arbas pisze:Hmm no ciężko określić to co się dzieje w JW jako super budowanie drużyny - pozbycie się Łomacza i sciągnięcie za niego Amerykanina bez sensu. Do końca nie wyklarowana sprawa z Kubiakiem, który nie gra w pierwszej kolejce i dwóch zagranicznych środkowych jakby w Polsce było mało tych na odpowiednim poziomie. No ale co kto lubi
A ja się nawet cieszę, że Łomacz poszedł u nas by się tylko marnował siedząc na ławce. Dziękuję mu serdecznie za to co pokazał w naszej drużynie, ale teraz skład został całkowicie przebudowany, i nie ma w nim miejsca dla Grzesia. Jako główny rozgrywający jest teraz Brazylijczyk Vinhedo, i bardzo podoba mi się jego gra. Na KMŚ było już widać, że chłopaki zaczynają się zgrywać. Na pewno w tym sezonie powalczymy o fotel mistrza i łatwo go nie oddamy ;)
"czy Ty wygrasz czy nie, ja i tak Kocham Cię, w moim sercu Jastrzębie, na dobre i na złe"
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Aliassy »

a Kadziu udzielił kolejnego wywiadu, live w Magazynie Liga :D Jak to wiadomo, jak prowadzi to Wanio ( temat zszedł nawet na picie alkoholu) ale Łukasz powiedział, że Totolotek zmienił warsztat pracy ( na +)w porównaniu z okresem współpracy w JW, więcej trenują - intensywniej. dodał także, że nie wiadomo czy wystąpi w kwadracie czy w pierwszej 6 w kolejnym ligowym spotkaniu.

ps. Fajnie znów wiedzieć, że Kadziu będzie grał w PL :)
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
Przystojniak
Posty: 73
Rejestracja: 21 sie 2008, o 18:04

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Przystojniak »

Dokładnie. Lubię tego zawodnika i cieszę się , że wzmocnił naszą ligę. Może wreszcie trener naszej kadry przyjrzy na oczy i da mu szansę na powrót. Ja osobiście uważam, że Łukasz w formie (to oczywiście konieczny warunek do jakiejkolwiek rozmowy w kontekście jego powrotu do Reprezentacji) to zawodnik podstawowej szóstki Biało-Czerwonych.
Fajnie, iż wrócił akurat do Olsztyna. Teraz AZS ma naprawdę ciekawą paczkę i może być groźny dla każdego.
Awatar użytkownika
Xaar
Posty: 497
Rejestracja: 25 paź 2010, o 21:08
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Xaar »

Mariusz Szyszko kolejny raz zachował się z klasą. Jak ja go lubię ;)

Oświadczenie dotyczące meczu z Resovią.

http://www.indykpolazs.pl/news.php?id=1132
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3871
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: AZS Olsztyn

Post autor: tomasol »

Rzeczywiście zachowanie z klasą, tylko czy do tego zachowania nie został "przymuszony" obstrukcją działaczy PLPS ??? Bo można był odnieść wrażenie, że raczej nie chcą załatwić całej sprawy. Z drugiej strony nie było raczej o co kruszyć kopii, a kopanie się z koniem mogłoby nie wyjść na zdrowie klubowi.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Pele »

tomasol pisze:Rzeczywiście zachowanie z klasą, tylko czy do tego zachowania nie został "przymuszony" obstrukcją działaczy PLPS ??? Bo można był odnieść wrażenie, że raczej nie chcą załatwić całej sprawy. Z drugiej strony nie było raczej o co kruszyć kopii, a kopanie się z koniem mogłoby nie wyjść na zdrowie klubowi.
No masz rację nie warto się kopać z koniem, ale....
jak tak kazdy będzie myslał to panowie działącze PLPS-u będą robili co chcą i nie bardzo zwracać uwagę na przepisy i regulaminy
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
MarioO
Posty: 31
Rejestracja: 13 lip 2011, o 18:14
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: MarioO »

Wie ktoś co jest z Yudinem ?
Awatar użytkownika
Jean
Posty: 493
Rejestracja: 15 sie 2008, o 18:51
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Jean »

MarioO pisze:Wie ktoś co jest z Yudinem ?
a co ma być, wraca do formy po kontuzji...
"Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne lub powoduje tycie."
MarioO
Posty: 31
Rejestracja: 13 lip 2011, o 18:14
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: MarioO »

Z tego co wiem to komentatorzy mówili coś o jakimś konflikcie z trenerem ,także dlatego się pytam .
Awatar użytkownika
Xaar
Posty: 497
Rejestracja: 25 paź 2010, o 21:08
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Xaar »

MarioO pisze:Z tego co wiem to komentatorzy mówili coś o jakimś konflikcie z trenerem ,także dlatego się pytam .
Ja o tym konflikcie wczoraj pierwszy raz usłyszałem. Chyba kogoś fantazja poniosła.

Yudin wraca po kontuzji mam nadzieję, że dobrze przepracuje tą przerwę na Puchar Świata i po niej poznamy na co w tym sezonie będzie stać AZS Olsztyn.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Murilo0 »

Igor został w Olsztynie, bo wrócił z Australii w dość słabej kondycji. W pierwszym tygodniu pracy miał też lekką kontuzję, więc zdecydowaliśmy, że zostanie w domu i będzie pracował. Igor jest jak Ferrari, ma ogromne możliwości, ale żeby je pokazać, musi być w formie. Niewątpliwie go potrzebujemy, jest naszym podstawowym atakującym. Wie o tym zespół, ale także Igor wie, że jest nam potrzebny. Dlatego ciężko pracuje, żeby wrócić. Mam nadzieję, że w następnym spotkaniu będzie już w meczowej „12" i będzie mógł pomóc drużynie .
Tomaso Totolo o Yudinie
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... komplement
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Guilder »

Tomaso Totolo pisze: Bardzo specjalne marzenie mam w przypadku dwóch chłopaków i bardzo bym chciał, żeby się spełniło, nie dla mnie, ale dla nich...
Czyżby Hain z Ferensem? Ferens na razie jest jednak rezerwowym, a na środku siatki jest największa konkurencja w kadrze narodowej, bo o to zapewne chodzi. Sporo pracy przed nimi jeszcze.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Jean
Posty: 493
Rejestracja: 15 sie 2008, o 18:51
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Jean »

Guilder pisze:
Tomaso Totolo pisze: Bardzo specjalne marzenie mam w przypadku dwóch chłopaków i bardzo bym chciał, żeby się spełniło, nie dla mnie, ale dla nich...
Czyżby Hain z Ferensem? Ferens na razie jest jednak rezerwowym, a na środku siatki jest największa konkurencja w kadrze narodowej, bo o to zapewne chodzi. Sporo pracy przed nimi jeszcze.
bo jest po drobnym urazie... na inauguracje sezonu wyszedł w pierwszym składzie... i takie są założenia
tutaj bardzo wiele zależy też od formy.... Mierzejewskiego, jeśli Marcin wróci do dobrej dyspozycji (póki co gra średnio) to będzie w stanie odciążyć Medotiego w przyjęciu i tym samym trzymanie Siezieniewskiego na boisku nie będzie konieczne...
para Ferens Ananiew ma ogromny potencjał w ataku, w przyjęciu już niekoniecznie, no ale Wojtek ciągle się uczy... stąd plany Totolo, z których cała siatkarska Polska powinna być zadowolona :)

co do Haina to moim zdaniem przyjście Kadziewicza może mu tylko pomoc, ciężka praca i walka o 6 budują charakter i umiejętności.. coby Piotr nie poczuł się zbyt pewny gry
"Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne lub powoduje tycie."
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Nagor »

Guilder pisze:
Tomaso Totolo pisze: Bardzo specjalne marzenie mam w przypadku dwóch chłopaków i bardzo bym chciał, żeby się spełniło, nie dla mnie, ale dla nich...
Czyżby Hain z Ferensem? Ferens na razie jest jednak rezerwowym, a na środku siatki jest największa konkurencja w kadrze narodowej, bo o to zapewne chodzi. Sporo pracy przed nimi jeszcze.
Coś mi się wydaje, że może chodzić o Łukasika.
...
Awatar użytkownika
Arogancja
Posty: 369
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:48
Płeć: K

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Arogancja »

A może o Kadziewicza? W dalszej perspektywie to pewnie i o Bartosza Krzyśka.
Chyba mu jednak chodziło o Haina i Ferensa, bo już raz o tym wspominał:
Andrea Anastasi w reprezentacji Polski stawia na młodych zawodników. Pokazały to przygotowania do Ligi Światowej, pokazują to także mecze w Memoriale Huberta Wagnera. Kiedy w takim razie zobaczymy nie tylko w szerokim składzie, ale i na parkiecie Piotra Haina i Wojciecha Ferensa?

– Postaram się przez ten rok przygotować ich do gry w reprezentacji. Obaj mają wszystkie potrzebne cechy by grać w kadrze. Ferens i Hain są młodymi zawodnikami o naprawdę ogromnym potencjale. Ten sezon będzie dla nich ważny. Muszą czuć grę. Uważam, że zasługują na to by dostać szansę - są młodzi, mają potencjał, charakter odpowiedni dla kadrowicza, są świetni technicznie a przede wszystkim dla nich siatkówka to pasja i ciężko pracują każdego dnia na to co osiągają i chcą dalej osiągnąć.
http://www.indykpolazs.pl/news.php?id=1051&arch=0
kanimo

Re: AZS Olsztyn

Post autor: kanimo »

no wlasnie mnie tez zaskoczylo to o 2 mlodych chlopakach , bo ja widze 4 mlodych : Hain najszybciej, jest konkurencja na srodku ale Klos robi w lidze to samo co w kadrze wiec Piotrek powinien sie rozwinac szybciej; Ferens- tu jest wieksza konkurencja ale on cos szybko krzepnie wiec nawet jesli nie W 2012 to moze w przedolimpijskim.
KrzysieK ? zalezy od koncepcji selekcjonera i od tego czy bedzie wchodzil, tu akurat jest dziura chwilowo zalatana Bartmanem, potem Konarski i Janeczek czekaja, moze atakierzy przyszlej kadry to Konarski, Janeczek, KrzysieK?
A w przyszlosci Lukasik tylko musi popracowac nad przyjeciem lub zmieniic pozycje.
No i choc niemlody ale jest do dyspozycji Kadzio. Ogolnie Olsztyn pelen potencjalnych reprezentantow :D Brawo
Wiec o kim Totek myslal??
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Nagor »

A w przyszlosci Lukasik tylko musi popracowac nad przyjeciem lub zmieniic pozycje.
To jest rocznik 94 więc on musi pracować nad wszystkim :D
...
kanimo

Re: AZS Olsztyn

Post autor: kanimo »

niewazne, wazna ze jest zespol ze srednim budzetem, ktory zacza lbudowac z glowa i od glow czyli Totolotka. A potem nie dokupil gwiazdki z zagranicy i dwoch sredniakow z polskimi paszportam tylko zrobil zakupy na miare swojej kieszeni i znalazl miejsce dla tych, ktorzy juz byli zarowno mlodszych jak i starszych z nastawieniem na mlodziez.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: AZS Olsztyn

Post autor: weary_skier »

kanimo pisze:niewazne, wazna ze jest zespol ze srednim budzetem, ktory zacza lbudowac z glowa i od glow czyli Totolotka. A potem nie dokupil gwiazdki z zagranicy i dwoch sredniakow z polskimi paszportam
A który zespół tak zrobił?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
kanimo

Re: AZS Olsztyn

Post autor: kanimo »

dokladnie tak to zaden ale trend jest. W momencie nadawania pierwszego obywatelstwa oraz sciagniecia pierwszego zawodnika z polskim paszportem nikt nie pomyslal ze to precedens i bedzie dostepny dla kazdego i dotyczy moze rowniez sciagania sredniako. I nie wmowisz mi ze Baranowicz i Bozko to zawodnicy wybitni i podnosza poziom plusligi razem z Cupkovicem. Wiem ze kazdy z tych wspomnianych jest innym przypadkiem, w innym kontekscie,w roznych sezonach i ze np Cupkovic moze jeszcze zablysnac bo mamy poczatek sezonu itp itd.
Wazne, ze uwaznie patrzac mozna wykryc paru mlodych, ktorzy jak dostana szanse, z reguly z powodu kontuzji zawodnika podstawowego, to pokazuja sie niezle jak Hain lub przynajmniej maja przeblyski jak Mika w poprzednim sezonie.
I ze bardzo obrodzilo w Olsztynie pod tym mlodych a nie w jakims topowym klubie.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: AZS Olsztyn

Post autor: weary_skier »

kanimo pisze:. W momencie nadawania pierwszego obywatelstwa oraz sciagniecia pierwszego zawodnika z polskim paszportem nikt nie pomyslal ze to precedens i bedzie dostepny dla kazdego i dotyczy moze rowniez sciagania sredniako.
Skoro tak jest, to chyba jednak pomyśleli.
I nie wmowisz mi ze Baranowicz i Bozko to zawodnicy wybitni i podnosza poziom plusligi razem z Cupkovicem.

Nie mam zamiaru. Tyle, że poziomu ligi nie podnosi również Wdowin, Winnik, Sobala, Lotman czy Kapelus. Aczkolwiek każdy z ich był ważnym elementem przy budowie zespołu, w którym gra. Jedni wywiązują się lepiej z tej roli, drudzy gorzej.
Wazne, ze uwaznie patrzac mozna wykryc paru mlodych, ktorzy jak dostana szanse, z reguly z powodu kontuzji zawodnika podstawowego, to pokazuja sie niezle jak Hain lub przynajmniej maja przeblyski jak Mika w poprzednim sezonie.
No to pokazało się tych młodych...aż dwóch.
I ze bardzo obrodzilo w Olsztynie pod tym mlodych a nie w jakims topowym klubie.
Bo topowe kluby mają pieniądzę, a Olsztyn nie.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
gargamel25
Posty: 222
Rejestracja: 14 maja 2010, o 18:04

Re: AZS Olsztyn

Post autor: gargamel25 »

Przecież nie okłamujmy się , gdyby np Olsztyn miał budżet jak topowe kluby to też by nie wprowadzali młodych tak uparcie. Dlaczego ? Chociażby dlatego ,że sponsor daje kase i oczekuje sukcesów tu i teraz.Mają być znane nazwiska bo to przyciągnie ludzi na trybuny ,zainteresowanie mediów itp itd .
Domelinho
Posty: 586
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 17:53
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Domelinho »

gargamel25 pisze:Przecież nie okłamujmy się , gdyby np Olsztyn miał budżet jak topowe kluby to też by nie wprowadzali młodych tak uparcie. Dlaczego ? Chociażby dlatego ,że sponsor daje kase i oczekuje sukcesów tu i teraz.Mają być znane nazwiska bo to przyciągnie ludzi na trybuny ,zainteresowanie mediów itp itd .
Amen.
Awatar użytkownika
Jean
Posty: 493
Rejestracja: 15 sie 2008, o 18:51
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Jean »

jasne że wszystko rozbija się o kasę...
tylko że zamiast grupy 20 latków można wziąć doświadczonych zawodników z przeszłością Plusligową i także zamknąć budżet
to kwestia ryzyka i upodobań trenera... ale nie da się ukryć że na szkolenie stawiają przeważnie biedne kluby, taka ich rola
"Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne lub powoduje tycie."
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: nerwus »

pewnie lepiej że najbardziej uzdolnieni młodzi grają w biedniejszych klubach niż maja siedziec jako 2 drugi rezerwowy w Skrze. Inna sprawa że młodzi sie rozwiną jak bedą mieli bardzo dobrego trenera w klubie. I tu warto się zastanowić czy Skra to dobre miejsce. Kto z młodzieży tam sie rozwinoł poza Kurkiem ( też trafił tam majac chyba 21 lat?).
kanimo

Re: AZS Olsztyn

Post autor: kanimo »

I dlatego mi sie Olsztyn podoba, bo zaczeli od trenera. A Kurek to rozwijal sie ale za DC( i pracujac w kadrze oraz grajac LS).
Wiem ze szkola glownie biedni. Chodzi o to ze tak byc nie musi przy opracowaniu systemu, kory by dawal szkolacym jakies bonusy.
Ale to jest OT bo temat jest o Olsztynie.
I to nie ja pisalam ze transfry Olsztyna to sa do bani w poronaniu z JW :]
osobiscie ogladanie Krzyska interesuje mnie bardziej niz Lasko, bo tego ostatniego juz dosyc czesto widzialam.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: lucass90 »

Czy kibice z Olsztyna przyjeżdżają do Gdańska na piątkowy mecz z Treflem ? :)
AZS CZĘSTOCHOWA!
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: arbas »

lucass90 pisze:Czy kibice z Olsztyna przyjeżdżają do Gdańska na piątkowy mecz z Treflem ? :)
Hehe a no szykuje się prawdziwy najazd :D
Awatar użytkownika
Xaar
Posty: 497
Rejestracja: 25 paź 2010, o 21:08
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Xaar »

arbas pisze:
lucass90 pisze:Czy kibice z Olsztyna przyjeżdżają do Gdańska na piątkowy mecz z Treflem ? :)
Hehe a no szykuje się prawdziwy najazd :D
Będzie nas więcej niż miejscowych :D A co lucass chcesz się dołączyć do dopingu?? :D
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: lucass90 »

Xaar pisze:Będzie nas więcej niż miejscowych :D A co lucass chcesz się dołączyć do dopingu?? :D
Na pewno będę kibicował Olsztynowi, bo jest to tak naprawdę jedyny klub w całej PlusLidze, o którym z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że go lubię i nie jest mi obojętny :) Oczywiście poza moją Częstochową, która jest poza wszelką skalą ;)
Przez gardło nie przeszedłby mi okrzyk inny, niż "AZS Częstochowa!" lub "Polska!", dlatego wesprę Was, ale duchowo :D Ze stanowiska prasowego ;)
AZS CZĘSTOCHOWA!
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”