Resovia Rzeszów

Awatar użytkownika
MAX
Posty: 604
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 09:43
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: MAX »

compact pisze:No niestety Kowal płaci frycowe za nauki swoich mentorow. Ksztaltował sie przy Suchu i Travicy, trenerach, ze sie tak wyraze, raczej ciezkich w "obejsciu".
Jeśli chodzi ci tu o zmiany zawodników w trakcie gry to kompletnie sie mylisz. Jan Such i Travica to zupełne pzreciwnieństwa w tej sprawie, tak jak za Travicy szlag mnie trafiał że jeden czy dówch zawodników nie grało a LT nic nie robił, tak u Sucha wystarczył jeden błąd zawodnika żeby go zdjął. Szczególnie w stosunku do Michała Kaczmarka był mało wyrozumiały, jeden bład w ataku i Szczygieł już sam leciał z kwadratu po tabliczke zanim pan Jan zdązył zareagować :)
Resovia Rzeszów 1905
* * * * * * *
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: jinx »

"- Po porażce w Jastrzębiu nie mamy się co tłumaczyć przerwą w rozgrywkach. Nasi rywale byli przecież w podobnej sytuacji. Myślę, że o przyczynach naszej słabszej postawy, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach, powinien wypowiedzieć się trener. Ja nie jestem w stanie tego wytłumaczyć. Na pewno możemy grać lepiej i mam nadzieję, że pokażemy to w drugiej części sezonu.
"
GG
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Machabe
Posty: 179
Rejestracja: 13 maja 2011, o 20:09
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Machabe »

Pobawię się proroka i powiem tak. Albo w końcu Kowal "pęknie" i zacznie grać tymi co pokazują coś w meczu, a nie tylko na treningu. Albo niedługo może Kowala nie być.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: compact »

No patrzcie, a jednak wuefista wuefiscie nierowny.
trampek22
Posty: 251
Rejestracja: 3 lis 2010, o 23:13
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: trampek22 »

Machabe pisze:Pobawię się proroka i powiem tak. Albo w końcu Kowal "pęknie" i zacznie grać tymi co pokazują coś w meczu, a nie tylko na treningu. Albo niedługo może Kowala nie być.
Glowe dam ze nie masz racji.podobnie jak z trawica nic mu ni bedzie nawet jak zamieni sie w zelbet. Taka druzyna i zarzad.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pk+ »

compact pisze:No patrzcie, a jednak wuefista wuefiscie nierowny.
Kowal nie jest wuefistą...
Machabe pisze:Pobawię się proroka i powiem tak. Albo w końcu Kowal "pęknie" i zacznie grać tymi co pokazują coś w meczu, a nie tylko na treningu. Albo niedługo może Kowala nie być.
Czyli kim ??? Z perspektywy ostatniego spotkania musieliby to być tylko Grzyb, Bojic i Igła - myślę że sędzia nie dopuści do rozegrania meczu.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
todus
Posty: 936
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:10
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: todus »

trampek22 pisze:
Machabe pisze:Pobawię się proroka i powiem tak. Albo w końcu Kowal "pęknie" i zacznie grać tymi co pokazują coś w meczu, a nie tylko na treningu. Albo niedługo może Kowala nie być.
Glowe dam ze nie masz racji.podobnie jak z trawica nic mu ni bedzie nawet jak zamieni sie w zelbet. Taka druzyna i zarzad.
Chciałeś napisać: jaki zarząd taka drużyna.
O tym, że Kowal to bezsensowna decyzja zarządu mówili wszyscy przed sezonem.
Teraz pozostaje czekać na dalszy rozwój wydarzeń.
"Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną"
"Jeśli chcesz coś osiągnąć, pokaż, że możesz to zrobić" Ihos Hernandez
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: compact »

pk+ pisze: Kowal nie jest wuefistą...
.
Wykształcenie maja Nawrocki i Kowal podobne. Kowal Podyplomowe Studium Trenerskie AWF Gdańsk, Nawrocki kierunek trenerski AWF Warszawa. Przebieg kariery trenerskiej takze (asystowanie pierwszemu trenerowi przez wiele lat). Takze stad moj wniosek, ze praktyka Nawrockiego w szkole musi byc decydujaca dla umiejetnosci prowadzenia zespolu, bo przeciez majac takich zawodnikow, to mamy samograja po prostu i sprzataczka klubowa by to wszystko ogarnela. Brakuje Kowalowi tej umiejetnosci pracy z grupa i mobilizacji, oj brakuje.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanap »

Dajcie mu czas do końca sezonu zobaczymy co będzie na koniec. W ostatnim meczu podobało mi się szczególnie poszukiwanie odpowiedniej pary przyjmujących. Tylko ostatecznie na boisku został Akhrem z Miką a mi z statystyk wynikało, że para przyjmujących powinien być Mika i Bojić.
Chociaż krytykuje Nawrockiego to czekam na wyniki Skry w LM i trzymam kciuki, może w końcu sami awansują do czwórki.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pk+ »

compact pisze:
pk+ pisze: Kowal nie jest wuefistą...
.
Wykształcenie maja Nawrocki i Kowal podobne. Kowal Podyplomowe Studium Trenerskie AWF Gdańsk, Nawrocki kierunek trenerski AWF Warszawa. Przebieg kariery trenerskiej takze (asystowanie pierwszemu trenerowi przez wiele lat). Takze stad moj wniosek, ze praktyka Nawrockiego w szkole musi byc decydujaca dla umiejetnosci prowadzenia zespolu, bo przeciez majac takich zawodnikow, to mamy samograja po prostu i sprzataczka klubowa by to wszystko ogarnela. Brakuje Kowalowi tej umiejetnosci pracy z grupa i mobilizacji, oj brakuje.
Z tą sprzątaczką to taki powtarzany w kółko mit - nie sądzę... wracając do Kowala jest pracownikiem naukowym na uniwersytecie i tu jest chyba pies pogrzebany. Wiedza teoretyczna, nawet najobszerniejsza niekoniecznie musi się przekładać na praktykę - niestety.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: compact »

Tak czy inaczej casus Kowala pokazal, ze nie kazdy mlody (w sensie doswiadczenia) trener jest w stanie udzwignac prowadzenie czołowego zespolu, z zawodnikami wysokiej klasy i presja srodowiska. I ze nie istnieje cos takiego jak druzyna-samograj.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Pele »

Zobaczymy jaki skład wystawi Kowal w Holandii?? Dalej żelazna 6 czy też coś zmieni
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: leeon »

nie podoba mi się za bardzo porównanie do Nawrockiego. Samograj piszesz ..... patrząc na nazwiska sprowadzane do Resovii można zobaczyć, że nie ma czegoś takiego jak samograj i że nazwiska nie grają. Moje zdanie pozostaje takie samo.... zmieniani tabunami zawodnicy wogóle nie identyfikują się z klubem.....
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Chal »

compact pisze:Tak czy inaczej casus Kowala pokazal, ze nie kazdy mlody (w sensie doswiadczenia) trener jest w stanie udzwignac prowadzenie czołowego zespolu, z zawodnikami wysokiej klasy i presja srodowiska. I ze nie istnieje cos takiego jak druzyna-samograj.
A jak dla mnie nic nie pokazuje. Resovia zajmuje w tabeli pozycję nie gorszą niż jej potencjał kadrowy, przynajmniej na tym etapie sezonu (bo uważana za jeden z głównych atutów klubu szeroka kadra procentować może procentować dopiero w dalszej fazie rozgrywek, o ile oczywiście będzie umiejętnie wykorzystywana). W ogóle dokonywanie jakichkolwiek ocen po 9. kolejkach jest chyba sporą nadgorliwością.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
trampek22
Posty: 251
Rejestracja: 3 lis 2010, o 23:13
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: trampek22 »

Chal pisze: W ogóle dokonywanie jakichkolwiek ocen po 9. kolejkach jest chyba sporą nadgorliwością.
Natomiast twoja postawę: flegmatyzmem.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Chal »

Hmmm, no tego jeszcze o sobie nie słyszałem :D Może też źle się wyraziłem, bo oceniać oczywiście można, mi chodziło o dokonywanie kategorycznych ocen, bo za taką można uznać post compacta.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: compact »

Moj post to nie tyle ocena, co porownanie Kowala do Nawrockiego i jego "samograja", gdy ten obejmowal Skre. Dobrze, pamietam jakie byly komentarze, a teraz okazuje sie, ze albo Nawrocki nie byl kompletnym beztalenciem albo Kowal jest beztalenciem nieporownywalnie wiekszym. I nie chodzi o wyniki, ale o zmiany i prowadzenie czasow, ktore przejal od mentora Ljubo "pilka po pilce" Travicy.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pk+ »

Nawrocki dostał kompletną drużynę która dominowała na krajowych parkietach od lat, to jednak spora różnica w stosunku do Kowala który dostał zespół z czołówki ale do tego mocno przebudowany. Startuje więc można powiedzieć od zera, na solidnych podstawach, z dobrym zapleczem finansowym ale jednak nie dostał "mistrzów" w prezencie.

Chal co do oceniania, to byli tacy co Kowala już na starcie przekreślili, byli też tacy jak ja którzy dawali mu kredyt zaufania i ten kredyt już się wyczerpał, teraz ja przynajmniej czekam najwyżej na pozytywne zaskoczenia ze strony trenera (drużyny). Pewnie są też tacy którzy ciągle ten kredyt zaufania dają... i to pewnie jest głównie zarząd - czy trzymanie nerwów na wodzy i brak nerwowych ruchów się Resovii opłaci, zobaczymy na koniec sezonu, ja niestety myślę że potrzebne jest szybkie działanie, a tego się nie spodziewam.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: compact »

pk+ pisze:Nawrocki dostał kompletną drużynę która dominowała na krajowych parkietach od lat, to jednak spora różnica w stosunku do Kowala który dostał zespół z czołówki ale do tego mocno przebudowany. Startuje więc można powiedzieć od zera, na solidnych podstawach, z dobrym zapleczem finansowym ale jednak nie dostał "mistrzów" w prezencie.
Nawrocki dostał druzyne z oboma atakujacymi kontuzjowanymi, 3 przyjmujacymi w tym dwoch wybitnie defensywnych i Gackiem na libero. Kowal ma od poczatku sezonu pelny sklad (chyba?), ktory sam wybral.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pk+ »

compact pisze:
pk+ pisze:Nawrocki dostał kompletną drużynę która dominowała na krajowych parkietach od lat, to jednak spora różnica w stosunku do Kowala który dostał zespół z czołówki ale do tego mocno przebudowany. Startuje więc można powiedzieć od zera, na solidnych podstawach, z dobrym zapleczem finansowym ale jednak nie dostał "mistrzów" w prezencie.
Nawrocki dostał druzyne z oboma atakujacymi kontuzjowanymi, 3 przyjmujacymi w tym dwoch wybitnie defensywnych i Gackiem na libero. Kowal ma od poczatku sezonu pelny sklad (chyba?), ktory sam wybral.
To Wlazły, Falaska, Pliński, Możdżonek, Antiga, Kurek, Bąkiewicz nie zdobywali wcześniej dla Skry medali ??? Chcesz coś na siłę udowodnić ale nie specjalnie Ci wychodzi.
Kontuzje są częścią sportu i nie trwają wiecznie. Ci wybitnie defensywni przyjmujący zdobywali bez trudu MP w barwach Skry.

Powtarzam Kowal ma znakomite warunki pracy (lepsze niż większość polskich trenerów), ale nie dostał samograja - choć drużynę konstruował samodzielnie i klub prawdopodobnie spełnił większość jego życzeń, to właśnie tą drużynę budował, być może błędnie... ale nie dostał jej po poprzedniku ze złotymi medalami zawieszonymi na szyjach.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: nicram »

Wstrzymajmy się z kategorycznymi ocenami Kowala przynajmiej do finału PP ;)
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
Awatar użytkownika
Grembi
Posty: 647
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 20:42
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Grembi »

nicram pisze:Wstrzymajmy się z kategorycznymi ocenami Kowala przynajmiej do finału PP ;)
Dokładnie. Na ten moment Resovia jest w tabeli trzecia, gra nierówno, ale to co najważniejsze czyli pozycja w tabeli jest w porządku. Finały PP są w tym roku na Podpromiu. Na tą imprezę trzeba teraz szykować formę. Jeśli nie wygrają PP, albo nie daj Boże nie wejdą nawet do półfinału, to jakikolwiek kredyt zaufania dla Kowala zostanie wyczerpany, bo nie ma co ukrywać drużyna, gra na razie słabo, jak na oczekiwania wszystkich. No ale ok, nie było jeszcze żadnej konkretnej imprezy, a teraz zbliża się PP i to właśnie tu trzeba coś pokazać tym bardziej, że półfinał i ewentualny finał będzie "u siebie".
azsiak
Posty: 226
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 10:06
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: azsiak »

Był Travica - było źle.
Jest Kowal - jest jeszcze gorzej a dopiero 9 kolejek za nami :o .

Ludzie Wam to sie nie dogodzi. Alekna z Rezende razem wzięci to byłoby też źle.
Machabe
Posty: 179
Rejestracja: 13 maja 2011, o 20:09
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Machabe »

Problem w tym, że w grze Resovii nie widać jakiegokolwiek postępu. Nie widać, że to drużyna. Patrząc na nich wydaje się, że to zbiór indywidualności. Po prawie 3 miesiącach!
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: compact »

Polityka wymiany co sezon polowy kadry nie sprzyja przywiazywaniu sie zawodnikow do klubu.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Mateusz1993 »

compact pisze:Polityka wymiany co sezon polowy kadry nie sprzyja przywiazywaniu sie zawodnikow do klubu.
Poniekąd się zgadzam tj. ze stwierdzzeniem, jednak jeśli chodzi o 6 to wymienili 3 graczy, z czego dwaj wyraźnie na plus (Nowakowski i Tichacek, choć od niego oczekiwać można więcej), z przyjęciem nie ma tragedii, ale nie powiem, bo mogło być lepiej, np. plotki o Plateniku. W każdym, razie niezależnie od tego sezonu Resovia ma podstawy by przy najbliższych okienkach transferowych wiele nie zmieniać
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

Machabe pisze:Problem w tym, że w grze Resovii nie widać jakiegokolwiek postępu. Nie widać, że to drużyna. Patrząc na nich wydaje się, że to zbiór indywidualności. Po prawie 3 miesiącach!
Żeby mówić o drużynie trzeba by poszczególni zawodnicy indywidualnie prezentowali się poprawnie.
Teraz trudno wskazać takiego który pociągnie grę (ma choć jeden pewny element, a resztę poprawną).
Z pewnością najbardziej może rozczarowywać forma Achrema.
Chyba dla nikogo nie jest niespodzianką, że to na nim był budowany team.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Pele »

madlark pisze:
Machabe pisze:Problem w tym, że w grze Resovii nie widać jakiegokolwiek postępu. Nie widać, że to drużyna. Patrząc na nich wydaje się, że to zbiór indywidualności. Po prawie 3 miesiącach!
Żeby mówić o drużynie trzeba by poszczególni zawodnicy indywidualnie prezentowali się poprawnie.
Teraz trudno wskazać takiego który pociągnie grę (ma choć jeden pewny element, a resztę poprawną).
Z pewnością najbardziej może rozczarowywać forma Achrema.
Chyba dla nikogo nie jest niespodzianką, że to na nim był budowany team.
Ale przecież zawodnicy nie musza się kochać. Przecież w JW Bartman i ŁAsko to praktycznei tylko "bykiem" na siebei patrzą. Ale dla dobra zespołu współpracują i tworzą ducha zespołu. A w Sovii ?? Narzekania nie tylko kibiców ale działaczy czy tez trenera daje sie słyszeć. A to nie sprzyja budownie atmosfery!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: nicram »

Wyjściowy na Holendrów :D

Asseco Resovia: Georg Grozer, Mateusz Mika, Lukas Tichacek, Piotr Nowakowski, Wojciech Grzyb, Olieg Achrem, Krzysztof Ignaczak


Nowakowski któremu siatkówka póki co wychodzi bokiem wychodzi dalej w podstawowym :o
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
drybl4s
Posty: 22
Rejestracja: 29 lip 2011, o 13:43
Płeć: M
Lokalizacja: W/W

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: drybl4s »

ale jest progres, brak Lotmana.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”