Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Awatar użytkownika
Kasik
Posty: 21
Rejestracja: 3 maja 2008, o 19:09
Płeć: K
Lokalizacja: k/Poznania
Kontakt:

Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: Kasik »

Kiedy Wlazły podpisał kontrakt ze Skrą do 2010r. posypały się opinie kibiców, że Mariusz marnuje sobie karierę, że w PLS już nic nie osiągnie, a w Serie A, czy w Rosji nabrałby szlifu i ogrania. Czasem niektórzy kibice, czy fachowcy chcieliby decydować za zawodnika. A ja uważam, że Wlazły robi dobrze pozostając w Polsce. Wiemy, że jest kontuzjogennym zawodnikiem, ma bardzo specyficzną budowę organizmu. Sam mówi, że w Skrze mu dobrze, ma zapewniony odpowiedni program treningowy.
Ja uważam, że w Serie A wcale nie musi być tak różowo, jak to wszyscy mówią. Spójrzmy np. na Kadziewicza, który wyjeżdżając do Milano przekreślił sobie sezon. Klub z problemami finansowymi, do tego kontuzja i sezon z głowy. Sam Łukasz przyznaje, że wyjazd do Włoch był błędem. Z drugiej jednak strony bardzo dobrze we Włoszech radzą sobie Winiarski i Świderski.

Jest jeszcze jedna sprawa. Wszyscy chcemy, aby poziom PLS się podnosił. Powinniśmy ściągać jak najwięcej zawodników klasy światowej, a nie pozbywać się najlepszych. Zagumny, Wlazły, Pliński, Szymański, Murek - to jedni z najlepszych polskich zawodników. Można powiedzieć, że są to gracze klasy światowej. Ich brak w naszej lidze bardzo obniżyłby jej poziom.
Poza tym, do polski chce przyjeżdżać coraz więcej gwiazd (Antiga, Andrae, Falasca, Oivanen, w kręgu zainteresowań jest też Samica). Nawet słynny Ricardo w wywiadzie powiedział, że chciałby grać w Polsce.

Co o tym sądzicie?
`Siatkówka jest bowiem sportem wyjątkowym..` - Z. Ambroziak.
Awatar użytkownika
Rzymski92
Posty: 18
Rejestracja: 26 kwie 2008, o 21:07
Płeć: M
Kontakt:

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: Rzymski92 »

Ja jestem za i przeciw .Mysle że jakby Wlazły miałby się we Włoszech rozwinąć sitkarsko to powinien wyjechać:p
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: hubert »

Kasik pisze: Jest jeszcze jedna sprawa. Wszyscy chcemy, aby poziom PLS się podnosił. Powinniśmy ściągać jak najwięcej zawodników klasy światowej, a nie pozbywać się najlepszych. Zagumny, Wlazły, Pliński, Szymański, Murek - to jedni z najlepszych polskich zawodników. Można powiedzieć, że są to gracze klasy światowej. Ich brak w naszej lidze bardzo obniżyłby jej poziom.
Poza tym, do polski chce przyjeżdżać coraz więcej gwiazd (Antiga, Andrae, Falasca, Oivanen, w kręgu zainteresowań jest też Samica). Nawet słynny Ricardo w wywiadzie powiedział, że chciałby grać w Polsce.
Co o tym sądzicie?
Pytanie ilu mamy trenerow klasy światowej w kraju ? Jednego ? Dwóch ? Po drugie zaplecze. Świderski ze swoimi problemami zdrowotnymi jakby nie wyjechał do Włoch to teraz pewnie z Prusem w Polsacie prowadziliby wywiady z zawodnikami.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: Arff »

Pytanie ilu mamy trenerow klasy światowej w kraju ? Jednego ? Dwóch ?
żadnego...

jeżeli już został wywołany problem trenerów... włoska szkoła daje wyniki na całym świecie, w Rosji, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Polsce wszędzie tam w czołowych drużynach, ew. reprezentacjach mamy do czynienia z Włoskim trenerem... włoski trener nie przyjeżdża jednak sam, przywozi ze sobą cały samolot ludzi: zastępców, statystyków, i resztę sztabu... każdy jest od czego innego i każdy ma za zadanie prowadzić zespół do zwycięstwa... jednak w Skrze/ Jastrzębiu mamy to na miejscu. Ale co się dzieje dalej, zawodnik serie A każdy mecz, każdą chwilę na boisku musi grać na 100% możliwości...
zobaczmy jak rozwija kadra, za granicą rozwój jest podobny, tylko przez cały rok... mamy przykłady, kiedy Winiarski wyjeżdżał do Włoch miał niepewne miejsce w kadrze, przyjechał i w tamtym roku był zdecydowanym liderem polskiego zespołu... ktoś tu napisał że Wlazły w Skrze ma indywidualny trening itd. jednak Świderski ma to samo... tyle że samą grą, obyciem na parkiecie z najlepszymi na świecie rozwija się, przybył do Lube dostał to czego chciał i gra fenomenalnie... dobra nie w każdym klubie bo w Piacenzie tego mu nie zapewnili... ale czy Wlazły przeszedłby do słabego zespołu serie A ?? na pewno nie... dostawał oferty z czuba tabeli...
powiedzcie co nowego w wachlarzu swoich umiejętności prezentuje Wlazły ?? licząc od 2 lat... NIC!!! Winiarski ?? lepiej przyjmuje, atakuje, blokuje, zagrywa, broni, jest zdecydowanie bardziej pewny siebie... pamiętacie Murka, przed wylotem do Modeny i po powrocie do Polski ?? to całkowicie inny zawodnik... no dobra, powiecie że rok temu tez grał w Jastrzębiu ale tego nie prezentował... jednak siłą Murka w tym sezonie było to że był liderem zespołu, jest bardzo pewny siebie i tej pewności nabrał we Włoszech...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: lucass90 »

hubert pisze: Pytanie ilu mamy trenerow klasy światowej w kraju ? Jednego ? Dwóch ? Po drugie zaplecze. Świderski ze swoimi problemami zdrowotnymi jakby nie wyjechał do Włoch to teraz pewnie z Prusem w Polsacie prowadziliby wywiady z zawodnikami.

Dokładnie, zgodzę się z kolegą ;) Każdy zawodnik wyjeżdżający ostatnio z Polski do Włoch, Rosji, czy chociażby Turcji mówi, że poziom może i jest już porównywalny, ale zaplecze to totalny kosmos. We Włoszech dbają o zawodnika jak o największy skarb, nie pozostawiają go samemu sobie w momencie, kiedy ten przekroczy próg Hali. Wszyscy na niego chuchają i dmuchają, od lekarzy po prezesów. Zawsze może liczyć na pomoc ze strony klubu oraz otaczany jest opieką medyczną najnowszej generacji - podobno zaczynają działać tam takie same laboratoria medyczne, jak to słynne MilanLab (laboratorium medyczne podtrzymujące "przy życiu" takich zawodników, jak Paolo Maldini, czy jeszcze do niedawna Alessandro Costacurta :) ).
A u nas co? BenGay i Altacet. Lekarze nie potrafią nawet wybadać, że Wlazły ma jedną nogę krótszą od drugiej... :) Żeby się o tym dowiedzieć Szampon musiał jechać aż do Barcelony... :|

Hubert wspomniał o Świderskim... Ja przypomnę sytuację Bąkiewicza, kiedy to jeszcze całkiem niedawno miał problemy z zatorami żył w dłoniach i po diagnozach w Polsce niektórzy "lekarze" grozili mu nie tylko rychłym końcem kariery, ale nawet amputacją ! Ale przyszedł Raul Lozano, wybadał sprawę, polecił Michałowi lekarza we Włoszech, Michał poleciał, przeszedł operację, parę miesięcy później wrócił od gry bez żadnych komplikacji...
Nie ma co, Polska medycyna sportowa jest jeszcze trochę zacofana, ale myślę że to już tylko kwestia czasu, kiedy dostosujemy się poziomem do Europejskiej czołówki :)
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: Antos »

Ludzie powinni uczyc sie od najlepszych. Najlepsi siatkarze graja we Wloszech.
To tyle z mojej strony
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: lucass90 »

Antos pisze:Ludzie powinni uczyc sie od najlepszych. Najlepsi siatkarze graja we Wloszech.
To tyle z mojej strony
A ja powiedziałbym, że we Włoszech są przede wszystkim najlepsi trenerzy, to od nich uczą się zawodnicy... Od samych siebie to tak średnio... :) Co najwyżej młodzi zawodnicy będą mieli tam więcej wzorców do naśladowania niż gdzie indziej.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: plecotus »

Według opinii powszechnie panujących na tym forum prawidłowa droga rozwoju młodego sportowca w dyscyplinie siatkówka męska powinna przebiegać w następujący sposób: najpierw granie, granie i jeszcze raz granie w jakimś słabszym zespole PLS (brąboszszsz ławka lub wchodzenie na zmiany w lepszym) a następnie wyjazd do słonecznej Italii - i to nie z wycieczką z Rainbow Tours. Podawane są przykłady zawodników, którzy drogę w kierunku południowym obrali i dobrze na tym wyszli. Konkretnie są to przykłady dwóch zawodników. Jako opozycja do tej prawidłowej drogi rozwoju przedstawiany jest atakujący ukochanej tu przez wszystkich drużyny w żółto-czarnych kolorkach - Mariusz W.

Podczas obserwacji perspektywicznych dobrze jest mieć coś w rodzaju jednostki kontrolnej - organizm lub zbiorowośc startującą z podobnego punktu, a wobec innego przebiegu rozwoju lub zastosowania innych środków dochodzącą do odmiennych wartości w końcowym momencie badania. Tak się składa, że Mariusz W. takową jednostkę posiada. Jako punkt startowy kariery obu obserwowanych zawodników przyjmijmy rok 2003 i przypomnijmy szerokiej publiczności, że w złotej drużynie juniorów Szampion był zmiennikiem Marcello Gromadowskiego. Marcello obrał drogę rozwoju dokładnie według życzeń Szanownego Koleżeństwa - a że przed obydwoma jeszcze ładnych parę lat kariery - mamy czas. Siądźmy więc i obserwujmy - sprawdzimy kto i jak na tym wyjdzie.
8
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: lucass90 »

Gacekskra - jeśli oprócz przykładu Wlazłego podasz mi jeszcze nazwiska 10 takich sytuacji, będę skłonny Ci uwierzyć...
O Wlazłym można powiedzieć, że jest fenomenem na skalę światową (brrrr, co ja mówię...), jego talent jest samorodny, tak że nie potrzebował setek godzin treningu , by być lepszym od innych. Po prostu ma "to coś" i już.
Nikt tu nie pisze że Wlazły jest słaby, chodzi nam tylko o to , że wyjeżdżając do Włoch mógłby stać się zawodnikiem kompletnym polepszając elementy, które wymagają u niego dopracowania...
Więc nie gorączkuj się tak, kiedy tylko ktoś powie coś o Skrze, czy jej zawodnikach (wystarczy spojrzeć na Twój opis), nawet jeśli ten ktoś ma rację i Ty dobrze o tym wiesz...

Pozdrawiam
AZS CZĘSTOCHOWA!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: Arff »

porównanie Gromosmieszny-Wlazły, w kontekście rozwoju jest niemiarodajne... ponieważ Gromadowski został słabo poprowadzony już w Polsce... w pewnym momencie można było zauważyć że ten chłopak bardziej się cofa, niż rozwija, w Polsce z uporem maniaka szedł w jednym (złym) kierunku, jakby nikt nie był w stanie mu podpowiedzieć co ma robić... więc do Włoch poszedł grzać ławę, Wlazły pojechałby do Włoch, aby wzmocnić drużynę, jako gracz kluczowy. Jakby Gromadowski wchodził częściej na boisko byłoby o czym rozmawiać... ale spokojnie, Gromadowski zapowiedział w Łodzi, że takie były ustalenia od samego początku... w pierwszym sezonie miał być w głębokiej rezerwie i wchodzić na zagrywki, w następnym ma mieć więcej szans na grę... zobaczymy jak to wyjdzie... Włosi nie inwestowaliby w tego zawodnika jakby nie widzieli w nim potencjału i prędzej czy później powinien się on objawić..
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: plecotus »

lucass - zapomniałes już jak to jest niefajnie, gdy ktoś wmawia ci poglądy lub zachowania, z którymi nie masz nic wspólnego? No to przestań tak robić innym. Napisałem spokojnego posta, nie histeryzuj więc i nie imputuj mi żadnego "gorączkowania" - bo to nie ja reaguję tu jak pies Pawłowa na niektóre nazwy i nazwiska.

A teraz wracając do meritum - oczywiście, że Wlazły jest fenomenem - pisałem o tym wielokrotnie. Ale jako swoisty fenomen wymaga też specjalnego traktowania. Ma to w obecnym klubie i pewnie obawia się, że w Italii skończyłoby się gwiazdorowanie i przywileje. Może ma rację - może nie. Zaproponowałem porównanie z Gromadowskim, od którego jeszcze pięć lat temu był gorszy. Zaproponowałem perspektywę czasową. Nie wydaje mi się, żeby były to propozycje nieuprawnione.
8
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: ludi14 »

Ja jestem za tym by nasi najlepsi zawodnicy wyjeżdżali.Mamy mocną ligę ale jeszcze nam daleko do Włoch.Może sie teraz to zmieni ale na razie i tak najlerpsze zespoły i zawodnicy będą we Włoszech i w Rosji.
Pytanie ilu mamy trenerow klasy światowej w kraju ? Jednego ? Dwóch ? Po drugie zaplecze. Świderski ze swoimi problemami zdrowotnymi jakby nie wyjechał do Włoch to teraz pewnie z Prusem w Polsacie prowadziliby wywiady z zawodnikami.
Dla mnie nie ma żadnego.Było u nas takich dwóch , ale teraz już niestety nie żyją- Hubert Wagner i Aleksander Skiba.Nie mówię tutaj o przyjezdnych typu Castellani czy być może Travica ale naszych -polskich. Mazur? :] Skorek czy inni Wagnerowscy??na nasze warunki to może są dobrzy ale siatkówka poszła daleko do przodu.Panas czy Sordyl mają jakieś zadatki na dobrych trenerów ale takimi geniuszami raczej nie będą.A propos zaplecza-Myślicie ża Papke by musiał dwa finały play-off,olimpiade odpuszczać gdyby było dobre zaplecze?Z Wlazłym co sie dzieje.W przeciągu ostatnich 3 turniejów kadry na 12 meczów zagrał 2.Wyników przypominać nie muszę.Gdyby było dobre zaplecze medyczne u nas, możliwe że Prus by jeszcze grał,Papke grałby w kadrze,Wlazły nie musiałby tyle pauzować.jeżeli to sie nie zmieni to mimo atmosfery,pieniędzy czy aspektów sportowych nasi najlepsi gracze będą wyjeżdzać zagranicę.

P.S.Dziwie sie Wlazłemu że do tej pory nie wyjechał.Skończy jak Papke- fala potężnych kontuzji jeszcze mocniejszych niż te teraz spowodowanych obciążeniem( w kadrze ani w klubie nie ma kto go zastępować) i zrezygnuje z kadry albo w ogóle przestanie grać w siatkę.Jeszcze sezon , dwa i wspomnicie moje słowa.
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: plecotus »

Arff pisze:Gromadowski został słabo poprowadzony już w Polsce
No cóż - granie, granie i tylko granie nawet w słabszym klubie może nieść i takie ryzyko...
Arff pisze: Wlazły pojechałby do Włoch, aby wzmocnić drużynę, jako gracz kluczowy.

Obawiam się, że Wlazły się obawia, że po pierwszym ataku skurczów skończyłoby się kluczowanie a zaczęło ławkowanie. A przy bardzo silnej konkurencji za Apeninami (zwłaszcza na pozycji atakującego) wcale nie jest powiedziane, że szybko by z ławy powstał.
Arff pisze: ..ale spokojnie, Gromadowski zapowiedział w Łodzi, że takie były ustalenia od samego początku... w pierwszym sezonie miał być w głębokiej rezerwie i wchodzić na zagrywki, w następnym ma mieć więcej szans na grę... zobaczymy jak to wyjdzie... Włosi nie inwestowaliby w tego zawodnika jakby nie widzieli w nim potencjału i prędzej czy później powinien się on objawić.
O - to!to! spokojnie i patrzmy - kto jak na swoich wyborach życiowych wychodzi. To są pełnoletni obywatele, mają prawo spieprzyć sobie zycie i karierę - tak jak ma takie prawo każdy z nas.
8
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: lucass90 »

gacekskra pisze:lucass - zapomniałes już jak to jest niefajnie, gdy ktoś wmawia ci poglądy lub zachowania, z którymi nie masz nic wspólnego? No to przestań tak robić innym. Napisałem spokojnego posta, nie histeryzuj więc i nie imputuj mi żadnego "gorączkowania" - bo to nie ja reaguję tu jak pies Pawłowa na niektóre nazwy i nazwiska.
Ależ nieee, oczywiście że nie reagujesz... ;) Hehehe strach się bać..

gacekskra pisze:A teraz wracając do meritum - oczywiście, że Wlazły jest fenomenem - pisałem o tym wielokrotnie. Ale jako swoisty fenomen wymaga też specjalnego traktowania. Ma to w obecnym klubie i pewnie obawia się, że w Italii skończyłoby się gwiazdorowanie i przywileje. Może ma rację - może nie. Zaproponowałem porównanie z Gromadowskim, od którego jeszcze pięć lat temu był gorszy. Zaproponowałem perspektywę czasową. Nie wydaje mi się, żeby były to propozycje nieuprawnione.
Gwiazdorowanie ? We Włoszech? W Serie A ? .................... .
Gdyby tam pojechał, na początku byłby nikim! To jest miejsce, gdzie zawodnik musi sobie zapracować na szacunek prasy i kibiców. Jest tam obecnie mnóstwo zawodników równych jemu, a nawet i lepszych, więc jego użelowana fryzurka nie wzbudzałaby ogłuszających pisków i westchnień wśród kibiców płci pięknej, nikt nie śliniłby się na jego widok, jak ma to miejsce w miejscu jego obecnej pracy. Najpierw musiałby wygrać ze swoją drużyną Ligę, lub LM by w ogóle zwrócono na niego uwagę.
Takich jak on w Serie A mają na pęczki.
Jak dla mnie - i jak widać, dla wszystkich oprócz Ciebie - Wlazły jest nieoszlifowanym diamentem. Zawodnikiem o wielkim potencjale i talencie, ale bez większych ambicji, szkoda.


Pozdrawiam
AZS CZĘSTOCHOWA!
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: ludi14 »

lucass90 pisze:[

Gwiazdorowanie ? We Włoszech? W Serie A ? .................... .
Gdyby tam pojechał, na początku byłby nikim! To jest miejsce, gdzie zawodnik musi sobie zapracować na szacunek prasy i kibiców. Jest tam obecnie mnóstwo zawodników równych jemu, a nawet i lepszych, więc jego użelowana fryzurka nie wzbudzałaby ogłuszających pisków i westchnień wśród kibiców płci pięknej,


Pozdrawiam
Tam Mariushka by zjechali jeżeli by nie grał dobrze.
Zawodnikiem o wielkim potencjale i talencie, ale bez większych ambicji, szkoda.
To Wlazły ma ambicje? :D :D Szkoda bo sie zmarnuje.A takich już mieliśmy paru w naszej polskiej siatce.Ale za późno ,albo w ogóle nie wyjechali.
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: plecotus »

lucass90 pisze:strach się bać..
Jak jesteś taki lękliwy to moze powinieneś zając sie jakimś mniej stresującym zajęciem niż pisywanie w necie? Może korzenioplastyka byłaby na miejscu?
lucass90 pisze:...jego użelowana fryzurka nie wzbudzałaby ogłuszających pisków i westchnień wśród kibiców płci pięknej, nikt nie śliniłby się na jego widok, jak ma to miejsce w miejscu jego obecnej pracy.
Zazdrość to jednak straszne uczucie. Próbuj je opanować.
lucass90 pisze:Jak dla mnie - i jak widać, dla wszystkich oprócz Ciebie - Wlazły jest nieoszlifowanym diamentem.

No dobra, masz szansę. Znajdź moje wypowiedzi, w których twierdzę, że Szampion to gracz kompletny i skończona doskonałość. Cytaty poproszę.
8
revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: revis »

A co za różnica rozwiążą drużynę żeńskiej siatkówki to Wlazły poleci do Włoch :) Mówię wam czuję to w kościach :D
AZS szkoli inni biorą...
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: ludi14 »

revis pisze:A co za różnica rozwiążą drużynę żeńskiej siatkówki to Wlazły poleci do Włoch :) Mówię wam czuję to w kościach :D
Ciekawe-ma kontrakt do 2010 a w siatkówce rzadko sie płaci odstępne.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: Mate »

Zgadzam się z lucasem. We Włoszech musisz sobie wypracować coś w stylu popularności. Że Wlazły w Polsce jest gwiazdą to nie znaczy, że tam będzie tak samo gwiazdorem. W Polsce nie idzie mu mecz wszyscy mówią ma słabszy dzień. A tam musi się udawać wszystko. Tam musiałby rywalizować o miejsce w pierwszym składzie. Poszedłby do przeciętnego klubu włoskiego, np. do Sparklingu. Musiałby tam rywalizować z Gardnerem, a w Polsce rywalizował tylko z Maciejewiczem lub z Damiao. Myślę, że gdyby Wlazły wyjechał do Włoch wyszłoby to mu na dobre. Skowrońska kiedyś się wypowiadała na temat gry we Włoszech. Mówiła, że tam trzeba ostro harować. Przychodziła do domu to nie miała już sił dla męża :D. Tak było zahartowana. Winiarski gdy przechodził do Trentinu miał 23 lata. Teraz ma 25 a już zostaje wybierany na najlepszego zawodnika meczu. Wlazły zdobył praktycznie wszystko ze Skrą, więc powinien szukać nowych wrażeń. Powinien wyjechać do Włoch, gdy zaczęły się problemy ze zdrowiem i gdy został nominowany do trójki najlepszych siatkarzy globu.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: lucass90 »

gacekskra pisze:Jak jesteś taki lękliwy to moze powinieneś zając sie jakimś mniej stresującym zajęciem niż pisywanie w necie? Może korzenioplastyka byłaby na miejscu?
Napisałem coś wcześniej, ale po przemyśleniu postanowiłem to skasować, nie będę uogólniał swojego zdania na temat jednostki, do wszystkich kibiców Skry.
gacekskra pisze:
lucass90 pisze:...jego użelowana fryzurka nie wzbudzałaby ogłuszających pisków i westchnień wśród kibiców płci pięknej, nikt nie śliniłby się na jego widok, jak ma to miejsce w miejscu jego obecnej pracy.
Zazdrość to jednak straszne uczucie. Próbuj je opanować.
Przejrzałeś mnie, marzę żeby być taki piękny jak Szamponinho...
gacekskra pisze:
lucass90 pisze:Jak dla mnie - i jak widać, dla wszystkich oprócz Ciebie - Wlazły jest nieoszlifowanym diamentem.

No dobra, masz szansę. Znajdź moje wypowiedzi, w których twierdzę, że Szampion to gracz kompletny i skończona doskonałość. Cytaty poproszę.
Proszę bardzo:
gacekskra pisze:oczywiście, że Wlazły jest fenomenem - pisałem o tym wielokrotnie. Ale jako swoisty fenomen wymaga też specjalnego traktowania.
Jak sam wspomniałeś - pisałeś o tym wielokrotnie, więc nie szukam już dalej... ;)


Tak poza tym - uwziąłeś się tak akurat na mnie, czy nie zauważasz (lub po prostu nie chcesz zauważyć), że jest jeszcze kilka innych osób na tym forum, które ma podobne zdanie do mojego... ?
Ostatnio zmieniony 4 maja 2008, o 21:13 przez lucass90, łącznie zmieniany 1 raz.
AZS CZĘSTOCHOWA!
revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: revis »

Jednym słowem wszyscy chcą wyjazdu Wlazłego dla jego i polskiej siatkówki dobra, a kibice Skry chcą aby jeszcze 3 lata był ich super-atakującym. Później Szampon jak zdrachasz sobie już zdrowie, a techniką prześcigną Ciebie inni z podobnym zasięgiem to papa na emeryturkę + medal za zasługi od państwowej elektrowni xD
AZS szkoli inni biorą...
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: plecotus »

Tak myślałem, szwankuje ci moduł czytania za zrozumieniem. Lucass, sprawdź co oznacza słowo "fenomen". I czy pisanie o kimś w ten sposób jest bardzo odległe od określania go jako "nieoszlifowany diament".
lucass90 pisze:uwziąłeś się tak akurat na mnie

Ależ mesje - odnosisz się do moich postów - to ci odpowiadam. Najgrzeczniej jak potrafię. Jeśli ci to przeszkadza - mogę włączyć wirtualnego ignora.
8
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: plecotus »

revis pisze:Jednym słowem wszyscy chcą wyjazdu Wlazłego dla jego i polskiej siatkówki dobra, a kibice Skry chcą aby jeszcze 3 lata był ich super-atakującym. Później Szampon jak zdrachasz sobie już zdrowie, a techniką prześcigną Ciebie inni z podobnym zasięgiem to papa na emeryturkę + medal za zasługi od państwowej elektrowni xD
No cóż, w tym wątku z trojga wypowiadających się kibiców Skry jedynie założycielka wyraziła zdecydowane poparcie dla pozostania Mariusza w polskim klubie. Mate jest zdania dokładnie przeciwnego, ja zaś uważam, że decyzja jest na tyle brzemienna w skutki (głównie dla niego, ale i dla polskiej siatki), że w odpowiedzialny sposób może ją podjąć tylko zainteresowany.
Napisałem to może trochę więcej niż jednym slowem, ale za to w zgodzie z faktami, a nie retorycznymi figurami.
8
revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: revis »

gacekskra pisze: No cóż, w tym wątku z trojga wypowiadających się kibiców Skry jedynie założycielka wyraziła zdecydowane poparcie dla pozostania Mariusza w polskim klubie. Mate jest zdania dokładnie przeciwnego, ja zaś uważam, że decyzja jest na tyle brzemienna w skutki (głównie dla niego, ale i dla polskiej siatki), że w odpowiedzialny sposób może ją podjąć tylko zainteresowany.
Napisałem to może trochę więcej niż jednym slowem, ale za to w zgodzie z faktami, a nie retorycznymi figurami.
Okeeeeej w takim razie ujmę to ciut inaczej. ,,Wierni od lat, na dobre i na złe, kibicujący w stylu wcale nie piknikowym wielcy fachowcy od 4 lat" innymi słowy oddani Skrze na całe życie kibice pszczółek ( lub nastoletnie kibicki) będą jęczeć na decyzję M.W. o wyjeździe do Włoch ( w sumie być może Rosja jednak go skusi kasą) po tym lub następnym sezonie. A Twoje posty może nie czarno na białym, ale wyraźnie pokazują, że jesteś bardziej przeciw niż za wyjazdowi Mariusza za granicę.

Pozdrawiam gackaskre - Niegdyś wiernego kibica AZS Częstochowa dziś, jak to sam określił ,, po obudzeniu lokalnego patriotyzmu"
jeszcze wierniejszego kibica pszczółek. Oby więcej takich wiernych kibiców dla całej polskiej siatkówki.
AZS szkoli inni biorą...
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: plecotus »

Nigdy nie byłem "wiernym kibicem AZS Częstochowa". Jak już pisałem - z różnych powodów mam sentyment do klubu ze względu na ekipę Gościniaka z przełomu lat 80-tych i 90-tych - i dlatego "AZS, to zawsze AZS".
A oczywiscie, bardzo się cieszę, że w mieście, w którym mieszkam od kilkunastu lat powstała na moich oczach świetna druzyna. Bardzo ciekawe doświadczenie.
Ciemne zakamarki mojej osobowości pasą się przy okazji frustracjami i furą negatywnych emocji wydzielanych przez zawistników, co to sami nie mogą - ale gdzieżby tam innego docenili ...

A Twoje posty może nie czarno na białym, ale wyraźnie pokazują, że jesteś bardziej przeciw niż za
Następny, co wie lepiej ode mnie co mi w głowie siedzi ...
8
revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: revis »

gacekskra pisze:Obawiam się, że Wlazły się obawia, że po pierwszym ataku skurczów skończyłoby się kluczowanie a zaczęło ławkowanie. A przy bardzo silnej konkurencji za Apeninami (zwłaszcza na pozycji atakującego) wcale nie jest powiedziane, że szybko by z ławy powstał.
gacekskra pisze:A teraz wracając do meritum - oczywiście, że Wlazły jest fenomenem - pisałem o tym wielokrotnie. Ale jako swoisty fenomen wymaga też specjalnego traktowania. Ma to w obecnym klubie i pewnie obawia się, że w Italii skończyłoby się gwiazdorowanie i przywileje.
- To pokazuje, że jesteś dość sceptyczny wobec wyjazdu Szamponinho za granicę.

I gacekskra naprawdę jesteś śmieszny ciągle pisząc o swoich spokojnych postach, że nie stajesz po niczyjej stronie itp. No i oczywiście twój standardowy argument- ktoś ma inne zdanie na temat twojego nowego ,,ukochanego" klubu to od razu jest zazdrosny zawistny itp. Wrzuć na luz koleś, bo argumentów nie podajesz, a kłótnie ciągle jakieś jątrzysz.
AZS szkoli inni biorą...
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: ludi14 »

revis pisze:- ktoś ma inne zdanie na temat twojego nowego ,,ukochanego" klubu to od razu jest zazdrosny zawistny itp.
jak każdy kibic Skry.Jeżeli ich nie wielbisz i chwalisz pod niebiosa to już ich atakujesz. Wracając do sprawy to wydaje mi sie że po prostu Mariushek sie boi.Tego że są mocniejsi od niego,lepsi a tego by nie przeżył.bo tak naprawdę prócz wyskoku i siły wlazły nie ma nic z techniki
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: plecotus »

Krótki kurs czytania ze zrozumieniem
gacekskra pisze:Obawiam się, że Wlazły się obawia, że po pierwszym ataku skurczów skończyłoby się kluczowanie a zaczęło ławkowanie. A przy bardzo silnej konkurencji za Apeninami (zwłaszcza na pozycji atakującego) wcale nie jest powiedziane, że szybko by z ławy powstał.
gacekskra pisze:A teraz wracając do meritum - oczywiście, że Wlazły jest fenomenem - pisałem o tym wielokrotnie. Ale jako swoisty fenomen wymaga też specjalnego traktowania. Ma to w obecnym klubie i pewnie obawia się, że w Italii skończyłoby się gwiazdorowanie i przywileje.
revis pisze:To pokazuje, że jesteś dość sceptyczny wobec wyjazdu Szamponinho za granicę.
Nie wiem w jakiej logice. W logice normalnej pokazuje to tylko tyle, ze przedstawiam potencjalne przyczyny niechęci Wlazłego do wyjazdu.
revis pisze:I gacekskra naprawdę jesteś śmieszny ciągle pisząc o swoich spokojnych postach, że nie stajesz po niczyjej stronie itp. No i oczywiście twój standardowy argument- ktoś ma inne zdanie na temat twojego nowego ,,ukochanego" klubu to od razu jest zazdrosny zawistny itp. Wrzuć na luz koleś, bo argumentów nie podajesz, a kłótnie ciągle jakieś jątrzysz.
Uczucie miłości zostawiam na dużo poważniejsze okazje w życiu, nie marnując go na zabawę w kibicowanie. Nie mam w związku z tym klubu "ukochanego" (ukochanego? ) ani starego ani nowego. A argumentów - misiu puszysty - jak się nie chce - to się po prostu nie dostrzega ...
8
damianho
Posty: 749
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: damianho »

Wlazły jest gwiazdą w PLS, a moim zdaniem PlusLiga jest najlepsza !! chociaż trochę prawdy jest w tym co napisał ludi14.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: Arff »

Wlazły jest gwiazdą w PLS, a moim zdaniem PlusLiga jest najlepsza !!
no to marniutkie to "twoje zdanie"
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”