Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: Chal »

A niech Wlazły zostanie, będzie kolejnym Papkinem, który zdobędzie n tytułów mistrzowskich, będzie momentami czarował w występach reprezentacyjnych (o ile skończy ze swoimi zdrowotnymi szopkami), ale wielkim graczem nigdy nie zostanie... W kontekście pary Wlazły-Gromadowski nasuwa mi się nieco porównanie Papkina i Gela... Niby też zawodnicy podobni wiekiem, przez lata to Papke był podstawowym atakującym i gwiazdą polskiej siatkówki, ale jak to się skończyło? Teraz to Gelu jest bardziej cenionym siatkarzem, gdyby nie fochy Lozano byłby reprezentantem kraju, co jest już dla Pawła P. nieosiągalne, zdrowie nie pozwala już skakać tak wysoko, a nie na każdy zespół wystarczy sama dobra technika ;) A u Mariusza W. już z tą techniką nie jest tak wesoło i jak skoczności zabraknie, to może stać się zwykłym ligowym przeciętniakiem. Marcel z kolei miał duże zawirowania na początku kariery, ale potrafił w końcu podjąć odpowiednią decyzję i ruszył, zdobywać siatkarskie szlify tam, gdzie powinien to czynić młody, ambitny zawodnik. I ciekawe, czy za dwa lata nie będzie miał większych osiągnięć, niż w chwili obecnej Szampon 8-)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: Mate »

Wlazły jest może i gwiazdą Polskiej Ligi ale co z tego. Pogra 2 lata w Polsce to będziesz go widział chodzącego o kulach po boisku i szukającego zawodników do wywiadu w Polsacie Sport. We Włoszech będzie miał wyśmienitą opiekę lekarską i będzie ją miał na miejscu.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: pk+ »

Oprócz samego rozwoju zawodniczego trzeba brać pod uwagę że część zawodników będzie po skończeniu kariery trenerami... i część z nich będzie powielała wzorce naszej myśli trenerskiej (tak z 20 lat za murzynami), a część która liznęła świata zaproponuje być może ciut współcześniejszy model treningu...
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: plecotus »

Chal pisze:A niech Wlazły zostanie, będzie kolejnym Papkinem, który zdobędzie n tytułów mistrzowskich, będzie momentami czarował w występach reprezentacyjnych (o ile skończy ze swoimi zdrowotnymi szopkami), ale wielkim graczem nigdy nie zostanie... W kontekście pary Wlazły-Gromadowski nasuwa mi się nieco porównanie Papkina i Gela... Niby też zawodnicy podobni wiekiem, przez lata to Papke był podstawowym atakującym i gwiazdą polskiej siatkówki, ale jak to się skończyło? Teraz to Gelu jest bardziej cenionym siatkarzem, gdyby nie fochy Lozano byłby reprezentantem kraju, co jest już dla Pawła P. nieosiągalne, zdrowie nie pozwala już skakać tak wysoko, a nie na każdy zespół wystarczy sama dobra technika ;) A u Mariusza W. już z tą techniką nie jest tak wesoło i jak skoczności zabraknie, to może stać się zwykłym ligowym przeciętniakiem. Marcel z kolei miał duże zawirowania na początku kariery, ale potrafił w końcu podjąć odpowiednią decyzję i ruszył, zdobywać siatkarskie szlify tam, gdzie powinien to czynić młody, ambitny zawodnik. I ciekawe, czy za dwa lata nie będzie miał większych osiągnięć, niż w chwili obecnej Szampon 8-)
Ufff, co za ulga - a już zwątpiłem. Nareszcie ktoś kuma czaczę - no o to mi właśnie chodziło! W chwili obecnej kariera Wlazłego wydaje się rozwijać lepiej niż Gromadowskiego - ale są to jeszcze stosunkowo młodzi zawodnicy, zaczekajmy więc na konsekwencje ich wyborów. Popatrzmy na nich za dwa-trzy, czy może nawet za pięć lat.
8
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: lucass90 »

Ciężko porównywać Papkina do Gela, żaden z nich nigdy nie grał za granicą, więc przypadek Wlazły-Gromadowski to trochę inna bajka...
Ale tak ogólnie, to uważam (mimo wszystko), że Gradowski i tak nigdy nie osiągnie poziomu Szampona, choćby nie wiem jak się starał, nie ma tego czegoś.
A Wlazły sam sobie robi krzywdę, czemu nie może pojechać na te 3-4 lata do Włoch i później wrócić do Polski? Wtedy stałby się już w pełni ukształtowanym zawodnikiem, a tak teraz ma rezerwy, których w Polsce może nie umieć wykorzystać...
Doskonałym przykładem jest Michał Winiarski - grając jeszcze w Polsce był zawodnikiem bardzo dobrym, ale jednak czasami widoczne były braki (np. w ataku), a już po jednym sezonie we Włoszech Michał ukazał się polskiej publiczności podczas LŚ jako zawodnik genialny w każdym elemencie !!! Zresztą...kto nie pamięta tej końcówki któregoś z seta w meczu z Francją, kiedy Michał dostał chyba z 6 piłek pod rząd i wszystkie skończył ? Po prostu ciągnął nam grę. I zawsze można na niego liczyć.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: Kay »

Należy tutaj postawić jeszcze pytanie.
Czy najlepsi polscy, ale jeszcze rozwojowi gracze powinni wyjeżdżać za granicę. Na tak postawione pytanie odpowiedź jest dyskusyjna.
Ale jeśli mowa o zawodnikach typu Zagumny, Szymański, Gruszka itd. to wydaje mi się, że nie miało by to największego sensu, ponieważ i tak nic nowego się nie nauczą, a to chyba nie czas na takie zmiany.
Oczywiście wszystko też zależy od finansów, ale to chyba nie ten temat ;)
AZS Częstochowa
88Mario
Posty: 188
Rejestracja: 1 sty 2008, o 21:23
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: 88Mario »

Młodzi, perspektywiczni powinni wyjeżdżać zeby miec możliwosc grania z najlepszymi i nabierać doświadczenia.(mam na mysli wyjazdy do Włoch i Rosji).
Przykład:
Michał Winiarski - gra w Skrze nie dawala mu takiego rozwoju jak dało Trentino. Teraz Michał jest kapitalnym siatkarzem ktroego chciałby pewnie każdy klub Serie A.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: Mate »

Najlepszym rozwiązaniem byłoby ściągnięcie kilku dobrych trenerów szkoły włoskiej. Przecież teraz Polak w wieku 20 lat nie pojedzie do Włoch, ponieważ zabraniają przepisy. Przydałoby się chociaż z 5 tej szkoły, którzy mogliby uczyć młodych zawodników. W Polsce mamy tylko 3 trenerów, którzy coś wiedzą o prawdziwej siatkówce, czyli: Lozano, Santilli, Castellani. Nowoczesna siatkówka, czyli włoska wyprzedza nasz poziom o ok. 5 lat. Gdyby nie Zagumny to z Reprezentacją Polski byłoby strasznie słabo. Może gdyby nie spędził tych 3 lat we Włoszech byłby mało znanym rozgrywającym. Powinny być spotkania trenerów drużyn młodzieżowych z takimi trenerami jak m.in. Lozano.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: revis »

Chal pisze:A niech Wlazły zostanie, będzie kolejnym Papkinem, który zdobędzie n tytułów mistrzowskich, będzie momentami czarował w występach reprezentacyjnych (o ile skończy ze swoimi zdrowotnymi szopkami), ale wielkim graczem nigdy nie zostanie... W kontekście pary Wlazły-Gromadowski nasuwa mi się nieco porównanie Papkina i Gela... Niby też zawodnicy podobni wiekiem, przez lata to Papke był podstawowym atakującym i gwiazdą polskiej siatkówki, ale jak to się skończyło? Teraz to Gelu jest bardziej cenionym siatkarzem, gdyby nie fochy Lozano byłby reprezentantem kraju, co jest już dla Pawła P. nieosiągalne, zdrowie nie pozwala już skakać tak wysoko, a nie na każdy zespół wystarczy sama dobra technika ;) A u Mariusza W. już z tą techniką nie jest tak wesoło i jak skoczności zabraknie, to może stać się zwykłym ligowym przeciętniakiem. Marcel z kolei miał duże zawirowania na początku kariery, ale potrafił w końcu podjąć odpowiednią decyzję i ruszył, zdobywać siatkarskie szlify tam, gdzie powinien to czynić młody, ambitny zawodnik. I ciekawe, czy za dwa lata nie będzie miał większych osiągnięć, niż w chwili obecnej Szampon 8-)
Hehe w lidze mistrzów już ma ( joke ) :D, a Szampon to zasięg i siła - ciekawe ile utrzyma te swoje największe atuty
AZS szkoli inni biorą...
revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: revis »

gacekskra pisze:Krótki kurs czytania ze zrozumieniem

gacekskra napisał(a):Obawiam się, że Wlazły się obawia, że po pierwszym ataku skurczów skończyłoby się kluczowanie a zaczęło ławkowanie. A przy bardzo silnej konkurencji za Apeninami (zwłaszcza na pozycji atakującego) wcale nie jest powiedziane, że szybko by z ławy powstał.


gacekskra napisał(a):A teraz wracając do meritum - oczywiście, że Wlazły jest fenomenem - pisałem o tym wielokrotnie. Ale jako swoisty fenomen wymaga też specjalnego traktowania. Ma to w obecnym klubie i pewnie obawia się, że w Italii skończyłoby się gwiazdorowanie i przywileje.



revis napisał(a):To pokazuje, że jesteś dość sceptyczny wobec wyjazdu Szamponinho za granicę.


Nie wiem w jakiej logice. W logice normalnej pokazuje to tylko tyle, ze przedstawiam potencjalne przyczyny niechęci Wlazłego do wyjazdu.
Sam też się namyśl. I koleś skończ się ciągle wywyższać jaki ty wspaniały nie jesteś, bo argument twój jest taki- ktoś ma inne zdanie niż ty to albo nie rozumie o co ci chodzi albo jest zazdrosny
AZS szkoli inni biorą...
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: PAWKENS »

revis pisze: a Szampon to zasięg i siła - ciekawe ile utrzyma te swoje największe atuty
Szampon nie jest zbyt silny, ma szybką rękę :P
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: lucass90 »

PAWKENS pisze:
revis pisze: a Szampon to zasięg i siła - ciekawe ile utrzyma te swoje największe atuty
Szampon nie jest zbyt silny, ma szybką rękę :P
Dokładnie, silny to jest Brook Billings ;) Jeśli chodzi o posturę to Wlazły wygląda przy nim jak anorektyk, więc faktycznie to jego bardzo szybki nadgarstek jest "ojcem" tych widowiskowych "gwoździ".
AZS CZĘSTOCHOWA!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: Arff »

Dokładnie, silny to jest Brook Billings ;) Jeśli chodzi o posturę to Wlazły wygląda przy nim jak anorektyk, więc faktycznie to jego bardzo szybki nadgarstek jest "ojcem" tych widowiskowych "gwoździ".
co bynajmniej nie jest jego wadą... raczej ogromną zaletą ;p dynamika jest o stokroć bardziej ważna, niż siła sama w sobie... tak napisałem żeby było jasne... =]

inni silni atakujący bez techniki to chociażby Poltavski czy Gromośmieszny...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: PAWKENS »

lucass90 pisze:Dokładnie, silny to jest Brook Billings ;) Jeśli chodzi o posturę to Wlazły wygląda przy nim jak anorektyk, więc faktycznie to jego bardzo szybki nadgarstek jest "ojcem" tych widowiskowych "gwoździ".
Bo jeszcze nam się zrobi dyskusja kto jest najsilniejszy w lidze :D

Myślę, że nie chodzi tu o sam nadgarstek, tylko całą kończynę :P
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: lucass90 »

Ale ja nie napisałem, że Billings jest lepszy tylko silniejszy... Więc nie wiem o co się rzucacie... :|
Dodam jeszcze, że teraz, po odejściu Benka do Kędzierzyna, jedynym dostępnym zawodnikiem na rynku który mógłby go zastąpić jest właśnie Kadziewicz... No cóż, średnio wyobrażam go sobie w Biało-Zielonych barwach, ale tak samo było ze Szczerbaniukiem kiedy przychodził, więc w sumie... czemu nie ;)
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: PAWKENS »

lucass90 pisze: Więc nie wiem o co się rzucacie... :|
Ejjj :) Ja się nie rzuciłem ani trochę ;)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: kevinpsb »

Chal pisze:A niech Wlazły zostanie, , , będzie momentami czarował w występach reprezentacyjnych ale wielkim graczem nigdy nie zostanie...
Już jest wielkim graczem.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: lucass90 »

kevinpsb pisze:
Chal pisze:A niech Wlazły zostanie, , , będzie momentami czarował w występach reprezentacyjnych ale wielkim graczem nigdy nie zostanie...
Już jest wielkim graczem.
...tak, jest, w Polsce... ;)
AZS CZĘSTOCHOWA!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: Arff »

lucass90 pisze:
kevinpsb pisze:
Chal pisze:A niech Wlazły zostanie, , , będzie momentami czarował w występach reprezentacyjnych ale wielkim graczem nigdy nie zostanie...
Już jest wielkim graczem.
...tak, jest, w Polsce... ;)
i przez najbliższe 4-5 lat... bo długo, tak wysoko, jeszcze nikt nie poskakał...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: PAWKENS »

lucass90 pisze:
kevinpsb pisze:Już jest wielkim graczem.
...tak, jest, w Polsce... ;)
A MŚ 2006 nie pamiętamy ??? :D
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
Kasik
Posty: 21
Rejestracja: 3 maja 2008, o 19:09
Płeć: K
Lokalizacja: k/Poznania
Kontakt:

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: Kasik »

lucass90 pisze:
kevinpsb pisze: Już jest wielkim graczem.
...tak, jest, w Polsce... ;)
Wlazł jest zawodnikiem klasy światowej, za tym idzie to, ze jest gwiazdą w PLS. A czy bycie gwiazdą 3 ligi Europy (świata) to coś złego?
`Siatkówka jest bowiem sportem wyjątkowym..` - Z. Ambroziak.
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: ludi14 »

Kasik pisze: Wlazł jest zawodnikiem klasy światowej
Może europejskiej.Na świtowym poziomie to gra Milinkovic a Wlazłemu jeszcze mimo wszystko do tego poziomu brakuje.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: PAWKENS »

ludi14 pisze:Może europejskiej.Na świtowym poziomie to gra Milinkovic a Wlazłemu jeszcze mimo wszystko do tego poziomu brakuje.
Milinković ??? Ten 35 letni Argentyńczyk zbliżający się do siatkarskiej emerytury jest lepszy ???

PS: Pewnie chodziło o Milijkowicia ;)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: Arff »

jeżeli już się czepiasz to nie Milijkovic, a Miljkovic...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: PAWKENS »

Byki były :] Ale przynajmniej wiadomo o kogo chodzi
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: ludi14 »

tak chodziło o niego :D
revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: revis »

Kasik pisze:Wlazł jest zawodnikiem klasy światowej, za tym idzie to, ze jest gwiazdą w PLS. A czy bycie gwiazdą 3 ligi Europy (świata) to coś złego?
Czy Wlazły jest taką gwiazdą na świecie czy w europie?
Jego jedyny sukces z reprezentacją to MŚ 2006, a w klubie?
Rok temu nie pobił Mallorci, w tym Agamez bił go na głowę w grupie, Stanley w FF.
Nagrody indywidualne?
MŚ 06- Został nominowany do Top 3, bo nominowali po 1 graczu z medalistów, a Guma dostał najlepiej rozgrywającego.
LM 08- Ktoś ze Skry przez grzeczność nagrodę dostać musiał. Np. Zlatanov bił Wlazłego na skuteczność, a reszty sprawdzać mi się nie chce.

Podsumowując - dotychczas MW jest gwiazdą głównie na polskim podwórku. Lepszymi graczami na jego pozycji są chociażby: Poltavski, Milijkovic, Andre, V.Nikolov, Stanley. Znacznie słynniejszymi ( część z nich może i lepszymi) - Anderson, Milinkovic, Granvorka, Schops, Fei. Osobiście Wlazłego w obecnej chwili typuję na poziomie- Andersona, Yordanova, Rouziera, Pampela czy Agameza. Za to nad Milinkoviciem, Fei, Schopsem, Granvorką
AZS szkoli inni biorą...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: Arff »

Podsumowując - dotychczas MW jest gwiazdą głównie na polskim podwórku. Lepszymi graczami na jego pozycji są chociażby: Poltavski, Milijkovic, Andre, V.Nikolov, Stanley. Znacznie słynniejszymi ( część z nich może i lepszymi) - Anderson, Milinkovic, Granvorka, Schops, Fei. Osobiście Wlazłego w obecnej chwili typuję na poziomie- Andersona, Yordanova, Rouziera, Pampela czy Agameza. Za to nad Milinkoviciem, Fei, Schopsem, Granvorką
można prosić jakieś argumenty takiego obrotu sprawy ?? Tylko nie jakieś wyniki, bo wyniki zdobywa się z całą druzyną... poproszę charakterystykę umiejętności.. z góry dziękuje i pozdrawiam...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: revis »

Arff pisze:można prosić jakieś argumenty takiego obrotu sprawy ?? Tylko nie jakieś wyniki, bo wyniki zdobywa się z całą druzyną... poproszę charakterystykę umiejętności.. z góry dziękuje i pozdrawiam...

Ehh zajęłoby mi to za dużo czasu. Napisz może, z którymi typami się nie zgadzasz.
AZS szkoli inni biorą...
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Czy najlepsi polscy gracze powinni wyjeżdżać za granicę?

Post autor: ludi14 »

Arff ja tam sie z tobą zgadzam tylko bym jeszcze dodał że Andre owszem błyszczy,ale tylko w kadrze,bo w klubie gra dość przeciętnie.Wlazły oprócz wyskoku i siły , które dostał od bozi jest dla mnie technicznym półproduktem.I ten jego serw też nie jest wspaniały.Co z tego że walnie jednego czy dwa asy w meczu.wcześniej ile musi zepsuć żeby w końcu trafić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”