Skra Bełchatów

jimasek
Posty: 27
Rejestracja: 29 maja 2010, o 18:42
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: jimasek »

Włodarze Skry Bełchatów na pewno już myślą już nad tą pozycją, może o sezon za późno, bo moim zdaniem już rok temu zamiast ściągać Wytze Kooistr-e czy Cupkovic-a mogli pomyśleć nad młodym peryspektywicznym rozgrywającym.
Depestele - stanowczo za stary
Drzyzga - na pewno tak, ale czy go rzucać od razu na głęboką wodę?
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza — Albert Einstein
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

Może to nie całkiem realne, ale mi chodzi po głowie duet Zagumny/Drzyzga. Młody ma się od kogo uczyć, a Guma miałby kiedy odpocząć. Poza tym - juz kiedyś pisałem, miałby blisko rodzinnej Warszawy.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2012, o 17:24 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Depestele na rok jako mentor dla Drzyzgi. Oczywiście to czyste dywagacje.
jimasek
Posty: 27
Rejestracja: 29 maja 2010, o 18:42
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: jimasek »

Tylko to zawsze duża zmiana dla drużyny tak dwóch nowych rozgrywających w rzucać, poza tym jeszcze nie wiadomo co będzie z Kurkiem i Winiarskim. Może Falasca zostanie jeszcze na sezon a ktoś młody i peryspektywiczny się pojawi. Moim zdaniem ta sytuacja z rozgrywającym to duże zaniedbanie w Skrze, które może się odbijać czkawką jeszcze przez nie jeden sezon.
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza — Albert Einstein
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

jimasek pisze:Tylko to zawsze duża zmiana dla drużyny tak dwóch nowych rozgrywających w rzucać
Guma nie byłby "nowy". Przynajmniej dla tego składu. Być może także drugim będzie Wojciech Janusz. Ponoć ogromny talent. A jesli wychowany w pokorze i kulcie pracy tak jak "zator", to może coś z niego być.
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: jinx »

Jaki Guma?? :o
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ciorny17 »

grzegorzg pisze:
jimasek pisze:Tylko to zawsze duża zmiana dla drużyny tak dwóch nowych rozgrywających w rzucać
Guma nie byłby "nowy". Przynajmniej dla tego składu. Być może także drugim będzie Wojciech Janusz. Ponoć ogromny talent. A jesli wychowany w pokorze i kulcie pracy tak jak "zator", to może coś z niego być.
Marcin Janusz ;) Ale nie wydaje mi się, żeby postawić jako pierwszego rozgrywającego osiemnastolatka.
Kłamca.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

ciorny17 pisze:
grzegorzg pisze:
jimasek pisze:Tylko to zawsze duża zmiana dla drużyny tak dwóch nowych rozgrywających w rzucać
Guma nie byłby "nowy". Przynajmniej dla tego składu. Być może także drugim będzie Wojciech Janusz. Ponoć ogromny talent. A jesli wychowany w pokorze i kulcie pracy tak jak "zator", to może coś z niego być.
Marcin Janusz ;) Ale nie wydaje mi się, żeby postawić jako pierwszego rozgrywającego osiemnastolatka.
jako drugi
jinx pisze:Jaki Guma?? :o
Określił się już?
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

jinx mocno alergicznie reaguje na plotki o Zagumnym w innym zespole. Nic nie jest pewne.
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: jinx »

Przekonamy się;)
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

jinx pisze:Przekonamy się;)
Jasne. Ale dopóki zawoodnicy nie określą swojej przynależności, można chyba trochę pospekulować.
jimasek
Posty: 27
Rejestracja: 29 maja 2010, o 18:42
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: jimasek »

Moim zdaniem większy ból głowy dla działaczy bełchatowskich to przyjęcie czyli Winiar i Kurek. Patrząc na Bartosza i jego karierę dobra była by dla niego zmiana klubu na zagraniczny i "liźnięcia" czegoś innego. Sam Winiar to już stary wyjadacz, myślę że zostanie w klubie, przydał by się dobry zmiennik na podobnym poziomie.
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza — Albert Einstein
Awatar użytkownika
prijegomysl
Posty: 251
Rejestracja: 5 maja 2011, o 17:10
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: prijegomysl »

O Zagumnym się nie spekuluje! To On spekuluje o innych…
Kooistra zasuwa cały rok na treningu, a Nawrocki śmieję mu
się prosto w twarz. Brawo,brawo!!
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: OlaMleko »

Ja mam jednak niejasne przeczucie,że Kurek pojedzie do Rosji i bardzo by mnie to ucieszyło, chyba może mu to wyjść tylko na dobre,zarówno dla jego umiejętności sportowych, budżetu i charakteru boiskowego.
Awatar użytkownika
prijegomysl
Posty: 251
Rejestracja: 5 maja 2011, o 17:10
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: prijegomysl »

Niech jedzie!
Zrobi miejsce dla młodych i perspektywicznych graczy.
;)
Kooistra zasuwa cały rok na treningu, a Nawrocki śmieję mu
się prosto w twarz. Brawo,brawo!!
azsiak
Posty: 226
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 10:06
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: azsiak »

prijegomysl pisze:Niech jedzie!
Zrobi miejsce dla młodych i perspektywicznych graczy.
;)
Chyba nie myslisz, że Skra mając za cel odzyskanie MP przy odejsciu Kurka sprowadzi za niego "młodego i perspektywicznego" gracza. Czym to grozi to przekonali sie w dzisiejszym meczu ( mam na myśli Kłosa który popełniał dziś juniorskie błędy).

To, że Grozer odchodzi to wcale nie oznacza, że Resovia będzie słabsza drużyna a co za tym idzie Skra nie może eksperymentować tym bardziej, że ta klęska pójdzie chyba Piechockiemu po ambicji.
Awatar użytkownika
prijegomysl
Posty: 251
Rejestracja: 5 maja 2011, o 17:10
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: prijegomysl »

Przecież żartuję!
(Nie zauważyłeś zabawnej minki?)
Kooistra zasuwa cały rok na treningu, a Nawrocki śmieję mu
się prosto w twarz. Brawo,brawo!!
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

OlaMleko pisze:Ja mam jednak niejasne przeczucie,że Kurek pojedzie do Rosji i bardzo by mnie to ucieszyło, chyba może mu to wyjść tylko na dobre,zarówno dla jego umiejętności sportowych, budżetu i charakteru boiskowego.
No właśnie. Jeśli miałoby mu wyjść na dobre. Ja mam zupełnie mieszane uczucia. Chcociaż sam uważam, że Włochy są stereotypem jeśli chodzi o wyjazdy dość wyświechtanym, to zakładając, że musi wyjechać, polecałbym mu Apeniny.
jimasek
Posty: 27
Rejestracja: 29 maja 2010, o 18:42
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: jimasek »

Myślę że każda zmiana dla Kurka będzie bardzo dobra i dobrze wpłynie na jego rozwój, może nie fizyczny ale psychiczny, nowe wyzwania, nowe otoczenie. Przykładem może być Kuba Jarosz.
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza — Albert Einstein
an_m
Posty: 83
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: an_m »

Kurek powinien wyjechać dla dobra swojej kariery. sorry ale przy JN to on się juz wiele nie nauczy, jeśli cokolwiek - prędzej cofnie w rozwoju. Dwa - nie może wiecznie tkwić w bełchatowskim TWA - to może zacząć mieć działanie demotywujące
Trzy - wyjazd zagranicę to przede wszystkim wyzwanie mentalne - jeśli Bartek sobie poradzi, to powinno go takie doświadczenie bardzo wzmocnić; i wtedy reprezentacja będzie miała z niego pociechę na długie lata, a on sam możliwość zbudowania pięknej kariery.
kierunek mniej istotny - może być Rosja, mogą być Włochy. W Rosji większa kasa, ale trudniejsze warunki "okołożyciowe".
z Jaroszem dobry przykład; Bartek powinien to wziąć pod uwagę
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

an_m pisze:Kurek powinien wyjechać dla dobra swojej kariery. sorry ale przy JN to on się juz wiele nie nauczy, jeśli cokolwiek - prędzej cofnie w rozwoju
Wiele razy podreslałem, że zawodnik nie "uczy się" tylko od trenera. To jest oczywiście nośne hasło, ale nie zawsze prawda.
Mozna podać setki przykładów
jimasek pisze:Myślę że każda zmiana dla Kurka będzie bardzo dobra i dobrze wpłynie na jego rozwój, może nie fizyczny ale psychiczny, nowe wyzwania, nowe otoczenie. Przykładem może być Kuba Jarosz.
Tylko - tak naprawdę - co osiągnął Jarosz w porównaniu do Kurka. Grać dobre mecze z pozycji outsidera to nie jest sztuka. Bronić MP to jest sztuka. Oczywiście nie udała się Bartkowi i s-ce, ale wyzwania zupełnie inne. Ocenić Jarosza będzie mozna dopiero jak zagra kilka meczy o stawkę.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2012, o 19:39 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie ten temat
jimasek
Posty: 27
Rejestracja: 29 maja 2010, o 18:42
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: jimasek »

Ocenić Jarosza będzie mozna dopiero jak zagra kilka meczy o stawkę.
Jak najbardziej się z tobą zgadzam w tej kwestii, prawdziwą ocenę dla Kuby Jarosza będziemy mogli wystawić już po pierwszych meczach w Lidze Światowej i tym czy Anastasi mu zaufa. Cały czas jednak dyskutujemy o Skrze i Bartku Kurku jak potoczy się jego kariera dalej i czy w Skrze może się jeszcze rozwiną, bo moim zdaniem jak i większej ilości dyskutantów już nie.
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza — Albert Einstein
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2012, o 19:38 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie ten temat
Awatar użytkownika
prijegomysl
Posty: 251
Rejestracja: 5 maja 2011, o 17:10
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: prijegomysl »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2012, o 19:38 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie ten temat
Kooistra zasuwa cały rok na treningu, a Nawrocki śmieję mu
się prosto w twarz. Brawo,brawo!!
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

jimasek pisze:Cały czas jednak dyskutujemy o Skrze i Bartku Kurku jak potoczy się jego kariera dalej i czy w Skrze może się jeszcze rozwiną, bo moim zdaniem jak i większej ilości dyskutantów już nie.
I ja nie zboczyłem z tego tematu, wskazałem tylko przykład niesprawdzony. Już pisłaem kilkakrotnie na forum, że rozwój zawodnika, to nie tylko trener. To także suma doświadczeń i powtórzeń. Dlaczego mówiło się kiedyś, że najlepszy czas dla siatkarza to 27-29 lat? Znikąd się to nie wzieło. Nawet zakładając większą ilosć spotkań obecnie, to na pewno próg nie przesunął się więcej niż 2 lata. Myslę, ze nie powstałaby taka zasada, gdyby istnieli trenerzy potrafiący ja obalić. Oczywiście są wyjątki, ale na pozycjach technicznych, czyli przyjęcie i rozegranie, nieliczne. A nawet na ataku przykłady Łaski i Grozera to potwierdzają.
Oczywiście są trenerzy "warsztatowcy", którzy potrafią zawodnikowi dać wiele cennych wskazówek i mający opinie dobrej pracy z młodzieżą. Nie zawsze sprawdzają się jednak w prowadzeniu drużyny. Nie wiem, czy jest trener na świecie, mający w swoim dorobku nieprzerwane pasmo zwycięstw. Poza tym, nie odbierajmy samemu Nawrockiemu prawa do rozwoju i wyciągania wniosków z popełnionych błędów. Ja zwyczajnie wierzę, że nie powiedział ostatniego słowa. Przypomnijmy jakie psy wieszano na Kowalu na początku sezonu i do play-off. A uważam , że jego praca była nieporównanie łatwiejsza. Dlaczego? Ano dlatego, że łatwiej się zdobywa niż broni. Szczególnie po raz siódmy. Nikt mi nie powie, ze nastawienie mentalne zawodników jest takie samo. Poza tym niebagatelne znaczenie miała danina jaką zapłaciła Skra na rzecz Reprezentacji. Dziwnym trafem wszyscy uczestnicy PŚ są w formie dalekiej od oczekiwań. Po prostu organizm w pewnym momencie przestaje odpowiadać na kolejny bodziec treningowy domagając się odpoczynku. Kowal miał tylko jednego zawodnika z pola na PŚ i Ignaczaka.
Co do Kurka, pozostaje kwestia podejścia zawodnika. Po pierwsze - "z niewolnika nie ma zawodnika", a po drugie może się wytworzyć wewnętrzna blokada, przekonanie i potrzeba, aby dokonać zmiany. Wszystko zależy od tego czego on potrzebuje, albo mu się wydaje, że potrzebuje.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kanap »

Kurek w zespole z czuba tabeli (Rosji, Włoch) nie ma miejsca w szóstce i to jest jak w banku. Z takim przyjęciem w żadnym klasowym zespole nie jest w stanie wywalczyć sobie miejsca. Jeżeli sama obecność w kwadracie działa na człowieka rozwijając go to już dawno powinien wyjechać, marnuje tylko czas. Teorie o błogosławionym wpływie trenera, szczególnie gdy nie będzie to Polak (poczucie niższości w stosunku do innych nacji) rozśmieszają mnie do łez. Błazeństwo w pełnej krasie.
Skrze Kurek nie jest potrzebny i już dawno o tym pisałem, Skra Kurkowi bardzo. Najważniejsze jest zatrzymać Winiarskiego w Bełchatowie. Sprowadzenie zastępcy Kurka: Conte, Anderosn, Despaigne, Cala, Diaz.
jimasek
Posty: 27
Rejestracja: 29 maja 2010, o 18:42
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: jimasek »

Kurek w zespole z czuba tabeli (Rosji, Włoch) nie ma miejsca w szóstce i to jest jak w banku.
Mam nadzieję że tu się mylisz a życie pokaże inaczej ale na to musimy poczekać do przyszłego sezonu i wyboru jakiego dokona Bartek.
Najważniejsze jest zatrzymać Winiarskiego w Bełchatowie.
Tu się z tobą zgodzę, no i powtórzę to co pisałem wyżej znalezienie godnego zastępcy dla Michała.
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza — Albert Einstein
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kanap »

Z choinki się urwałeś i nie wiesz jak Kurek przyjmuje :). Na nic nie musimy czekać. W Rosji zatrudnia się zawodników z zagranicy aby byli liderami i ciągnęli wspólny wózek i tym się płaci krocie, osobom które się nie sprawdzają pozostaje kwadrat. Samica przestał sobie w kwadracie, naprawdę znakomicie się w nim rozwinął. Bartman nie miał tyle szczęścia.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

kanap pisze:Z choinki się urwałeś i nie wiesz jak Kurek przyjmuje
Tylko,że Skra nie przegrała MP przez to, że Kurek zle przyjmował, ale dlatego, że 3 na 4 mecze nie gral w ataku tak jak powinien.
To już było i raczej pozostaniemy chyba przy swoich stanowiskach ;)
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”