Resovia Rzeszów

Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Asta »

Kolcz_ps pisze:350 tyś za reklamę na koszulkach, dresach i boisku ? Jest to bardzo mało. Chyba że to jest 350 tyś + darmowe wynajęcie hali to wtedy można mówić o dobrej ofercie.
Hale Resovia mia za darmo także są dużo więcej do przodu ;)
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: weary_skier »

dreamer pisze:]=Chciałbyś, żeby społeczeństwo utrzymywało zawodowy klub aspirujący do grona najlepszych drużyn w Europie? Może jeszcze bezpośrednio z pensji w zakładach pracy mają odciągać na wypłaty dla biednych zawodników?
Tylko, że w tym przykładzie nie mamy do czynienia z świadczeniem bezzwrotnym...
Miasto realizuje szereg inwestycji, znajdują się również w nich inwestycje reklamowe mające na celu promować miasto, z którą mamy do czynienia w tym przypadku. W rzeszowskim ratuszu uznano najwyraźniej, że zyski pokryją poniesione koszty. Co więcej jest to tym bardziej niewielki koszt, biorąc pod uwagę, że miasto przyczynia się w ten sposób do zaspokajania potrzeb/zachcianek społeczeństwa lokalnego, co leży w jego obowiązkach. Nie rozumiem zatem co Cię dziwi.
A jeśli chodzi o zakłady pracy, to może pracownicy Asseco powinni zastrajkować w celu przeniesienia pieniędzy łożonych na Resovie na ich osobiste rachunki bankowe?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: dreamer »

Chodzi mi tylko o to, żeby pamiętać, że żadne miasto nie jest - bo nawet prawnie nie może być - takim sponsorem jak podmiot prywatny, a nawet państwowy (w całości lub częściowo) ale prowadzący działalność gospodarczą.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: weary_skier »

A no to zgoda.
Tylko, że mamy za mało danych, żeby oceniać czy Rzeszów ma takie dochody, że wszystkie środki jakie przeznacza na Resovie to kpina, czy też, żeby dofinansować siatkówkę odejmuje obywatelom od ust ;).
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Bezowy »

weary_skier pisze:A no to zgoda.
Tylko, że mamy za mało danych, żeby oceniać czy Rzeszów ma takie dochody, że wszystkie środki jakie przeznacza na Resovie to kpina, czy też, żeby dofinansować siatkówkę odejmuje obywatelom od ust ;).
Coś jednak wiemy. Budżet Rzeszowa na 2012 rok to 1 045 801 162 zł (ponad miliard) na około 180 tyś mieszkańców, więc środki przeznaczane na klub to raczej kpina, a w zasadzie adekwatne i dobrze w swojej skali wydane pieniądze.
http://www.tvp.pl/rzeszow/aktualnosci/s ... ok/6047837
dreamer pisze:Chodzi mi tylko o to, żeby pamiętać, że żadne miasto nie jest - bo nawet prawnie nie może być - takim sponsorem jak podmiot prywatny, a nawet państwowy (w całości lub częściowo) ale prowadzący działalność gospodarczą.

dreamer
Oczywiście to jest innego rodzaju sponsoring niż w przypadku firm. Pamiętajmy jednak, że miasto w przeciwieństwie do firm nie jest od przynoszenia zysków tylko ma zaspokajać potrzeby mieszkańców. A te są zróżnicowane i nie tylko ekonomiczne. Lud potrzebuje igrzysk i chleba. Wkład miasta w klub siatkarski jest na tym samym poziomie (bądź mniejszy) co w nowo wybudowany skatepark. Nie mówiąc już, że jest wielokrotnie niższy niż np kolejny etap Parku Papieskiego (trzy miliony tylko w 2012 roku), a niby bez tych parków miasto może żyć.
Element marketingowy jest również bardzo ważny. Nie pamiętam dokładnych danych, ale dzięki Asseco Resovii, "marka Rzeszów" pojawiała się środkach masowego przekazu bardzo często. Na pewno jest to lepsza inwestycja (i tańsza) niż wydawanie często mdłych i głupkowatych folderów, gadżetów typu długopisy, smycze czy kubki...
Sam niedawno spotkałem dwie osoby które zdecydowały się na studia w Rzeszowie bo słyszeli o mistrzostwie Polski Resovii (sami nie interesowali się siatkówką klubową), coś tam obiło im się o uszy o budowanym stadionie i "festiwalu przestrzeni miejskiej". Parę razy coś usłyszeli co ich zainteresowało i uznali, że może być ciekawie.
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pk+ »

bez parków miasto może żyć... bez siatkówki tym bardziej też - jest takich miast dużo, nie przesadzajmy. Ja tam wolę nie mieszkać w betonowej dżungli parki jeszcze nikomu nie zaszkodziły. Właśnie parki, dziury w drogach, przedszkola, szkoły, szpitale.... itd. a jak zostanie to na reklamę w postaci sponsoringu sportowego. Nie każdy mieszkaniec Rzeszowa jest kibicem siatkówki.
Druga sprawa Resovia radzi sobie finansowo całkiem dobrze, myślę że realne zaangażowanie miasta można by ocenić gdyby klub miał problemy finansowe.

Zgadzam się z Dreamerem - miasta nie od tego są, ale z drugiej strony jeśli mają się reklamować drukując bzdurne broszurki, teczki, torby reklamowe, długopisy, smycze to lepiej dać pieniądze na sport.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Bezowy »

pk+ pisze:bez parków miasto może żyć... bez siatkówki tym bardziej też - jest takich miast dużo, nie przesadzajmy. Ja tam wolę nie mieszkać w betonowej dżungli parki jeszcze nikomu nie zaszkodziły.
Nie uważam, żeby parki szkodziły. Podobnie jak siatkówka, skatepark (z prawdziwym parkiem nie ma nic wspólnego), lodowisko, amfiteatr, czy stadion miejski - w Rzeszowie żużlowo piłkarski, a nie każdy przecież jest miłośnikiem żużla ;) . Ja tam wolę nie mieszkać w mieście w którym jedyną formą spędzania czasu będzie wypad do parku. Choć parki lubię ;)
pk+ pisze: Właśnie parki, dziury w drogach, przedszkola, szkoły, szpitale.... itd. a jak zostanie to na reklamę w postaci sponsoringu sportowego.
Otóż nigdy nie zostanie!!! Nigdy nie będzie wystarczających pieniędzy na drogi, przedszkola, szkolnictwo, służbę zdrowia czy np mieszkania komunalne! Ale wszystko jest potrzebne i miasto musi (powinno) się udzielać we wszystkich dziedzinach życia mieszkańców. We właściwych proporcjach oczywiście - wedle priorytetów którymi są ww..
pk+ pisze:
Zgadzam się z Dreamerem - miasta nie od tego są, ale z drugiej strony jeśli mają się reklamować drukując bzdurne broszurki, teczki, torby reklamowe, długopisy, smycze to lepiej dać pieniądze na sport.
Miasta się będą reklamować tak czy siak (przynajmniej te co chcą się rozwijać) a to jest świetna forma promocji! Zwłaszcza, że w przypadku Resovii kosztuje Rzeszów tyle co nic! A na dodatek daje coś mieszkańcom.
Jeżeli miasta nie są od tego, to tym bardziej nie są od tego przedsiębiorstwa państwowe zwłaszcza działające w warunkach monopolu!
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
tini
Posty: 7
Rejestracja: 19 lip 2012, o 21:32
Płeć: K

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: tini »

[post usunięty]
Ostatnio zmieniony 19 lip 2012, o 22:20 przez Arff, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: spam
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Bezowy »

Hahaha... ale jaja. Po dzisiejszym meczu Niemców wynika, że mamy najbardziej wszechstronnych atakujących. Bez względu który młot akurat będzie na parkiecie, będziemy mogli stanąć do przyjęcia w czterech :D
Ostatnio zmieniony 22 lip 2012, o 20:52 przez Bezowy, łącznie zmieniany 1 raz.
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Lineczka »

Jochena na przyjęciu wypróbować, wtedy byłaby siła rażenia ;) Problem w tym, że Igła w poprzednim sezonie miał problemy z przyjęciem - po 8/9 piłek w meczu. Zawsze jednak Jochena mógłby zastąpić np. Lotman. Ciekawy byłby to eksperyment.


Tak czy siak mieć takiego Jochena i Bartmana w jednej drużynie to skarb. Teraz sporo zależy od Kowala, niech to poukłada najlepiej jak potrafi!
Machabe
Posty: 179
Rejestracja: 13 maja 2011, o 20:09
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Machabe »

Ja w tym czasie oglądałem wyścig F1, więc nie bardzo wiem o czym mówicie. Schoeps zagrał na przyjęciu?!
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Bezowy »

Machabe pisze:Ja w tym czasie oglądałem wyścig F1, więc nie bardzo wiem o czym mówicie. Schoeps zagrał na przyjęciu?!
właśnie! :o
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Hirako »

Szczerze wątpię że Kowal zrobi z Schopsa przyjmującego, raczej tylko wtedy gdy będzie mocna zagrywka ze strony przeciwnika to wtedy stanie na czwartego do przyjęcia.

Resovia ma niesamowicie potężny skład, dla mnie w tej chwili numer 1 w Polsce nawet mimo tak ogromnego osłabienia jakim było odejście Grozera. Jeśli (odpukać) nie przydarzy im się jakaś tragedia z kontuzjami to mogą absolutnie myśleć o obronie tytułu.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Lineczka »

Ja też nie sądzę ale taki wariant jest. Ewentualnie w razie kontuzji - odpukać po stokroć w niemalowane- może tego wariantu użyć.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: azsiak88 »

Hirako pisze: Resovia ma niesamowicie potężny skład, dla mnie w tej chwili numer 1 w Polsce nawet mimo tak ogromnego osłabienia jakim było odejście Grozera. Jeśli (odpukać) nie przydarzy im się jakaś tragedia z kontuzjami to mogą absolutnie myśleć o obronie tytułu.
Bez dwóch zdań Resovia jest nr 1 w tej chwili w Polsce i powiedziałbym, że jest silniejsza niż w tamtym sezonie, a odejściem Grozera paradoksalnie się wzmocniła, bo widzimy jak gra Bartman, a Schops jest graczem sto razy inteligentniejszym w grze niż Grozer, który jeśli nie ma dnia na zagrywce i w ataku, staje się przeciwnikiem swojej drużyny.
Oprócz tego na innych pozycjach Rzeszów ma silniejszą ławkę niż pozostałe drużyny.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kevinpsb »

azsiak88 pisze: Bez dwóch zdań Resovia jest nr 1 w tej chwili w Polsce i powiedziałbym, że jest silniejsza niż w tamtym sezonie, a odejściem Grozera paradoksalnie się wzmocniła, bo widzimy jak gra Bartman, a Schops jest graczem sto razy inteligentniejszym w grze niż Grozer, który jeśli nie ma dnia na zagrywce i w ataku, staje się przeciwnikiem swojej drużyny.
Oprócz tego na innych pozycjach Rzeszów ma silniejszą ławkę niż pozostałe drużyny.
Tiaa... Gdy patrzę na zestawienie Zagumny(Tichacek), Rouzier(Shoeps), Gladyr (Nowakowski), Możdżonek(Kosok), Ruciak(Kovacević), Contreras(Akhrem), Gacek(Ignaczak) to nagle widzę że to przekonanie o numerze jeden w Polsce upada jak mit o tym że Lotman(nie wiem czy jego grę w finale można postawić ponad grę Kurka) to bardzo dobry zawodnik na warunki Plusligi...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: weary_skier »

W tamtym roku z takich porównań wyszło Ci mniej więcej tyle, że Zaksa i Skra mają równy potencjał a Resovia to trzecia siła ligi. Jak się skończyło wszyscy widzieliśmy.
W moim odczuciu Zaksa bardzo się wzmocinła i to oni będą głównym faworytem, ale nie uzasadniam tego na zasadzie porównań jeden do jednego, bo siatkówa to nie dodawanie. Z resztą to nie jedyny mankament takiej metody. Dużo zależy od tego, kto takie potencjały poszczególnych zawodników ocenia, przy różnych osobach, moga wyjść całkowicie odmienne osądy.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Murilo0 »

kevinpsb pisze: Tiaa... Gdy patrzę na zestawienie Zagumny(Tichacek), Rouzier(Shoeps), Gladyr (Nowakowski), Możdżonek(Kosok), Ruciak(Kovacević), Contreras(Akhrem), Gacek(Ignaczak) to nagle widzę że to przekonanie o numerze jeden w Polsce upada jak mit o tym że Lotman(nie wiem czy jego grę w finale można postawić ponad grę Kurka) to bardzo dobry zawodnik na warunki Plusligi...
Ja tu nie widzę żadnego upadku mitu o numerze 1 :] Akurat Twoje prognozy przedsezonowe rzadko się sprawdzają :D Jak to było? Rouzier i Wlazły to najlepsi atakujący ligi, Łasko i Grozer mogą im buty czyścić. Tymczasem sezon pokazał, że jest odwrotnie. Tak samo o równości Skry i Zaksy oraz odstających od nich Resovii i JW. :o
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: azsiak88 »

kevinpsb pisze:
azsiak88 pisze: Bez dwóch zdań Resovia jest nr 1 w tej chwili w Polsce i powiedziałbym, że jest silniejsza niż w tamtym sezonie, a odejściem Grozera paradoksalnie się wzmocniła, bo widzimy jak gra Bartman, a Schops jest graczem sto razy inteligentniejszym w grze niż Grozer, który jeśli nie ma dnia na zagrywce i w ataku, staje się przeciwnikiem swojej drużyny.
Oprócz tego na innych pozycjach Rzeszów ma silniejszą ławkę niż pozostałe drużyny.
Tiaa... Gdy patrzę na zestawienie Zagumny(Tichacek), Rouzier(Shoeps), Gladyr (Nowakowski), Możdżonek(Kosok), Ruciak(Kovacević), Contreras(Akhrem), Gacek(Ignaczak) to nagle widzę że to przekonanie o numerze jeden w Polsce upada jak mit o tym że Lotman(nie wiem czy jego grę w finale można postawić ponad grę Kurka) to bardzo dobry zawodnik na warunki Plusligi...
W tym Twoim zestawieniu można tylko mieć dylemat z Zagumnym i Ruciakiem czy nie są mocniejsi od kolegów po drugiej stronie siatki. Weź pod uwagę, że Tichacek będzie rozgrywał drugi sezon i powinien być lepszy niż w pierwszym.

Z resztą ZAKSa miała już w tamtym roku zawojować i jakoś nie zawojowała.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Miecio
Posty: 48
Rejestracja: 2 cze 2012, o 21:35
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Miecio »

azsiak88 pisze:
kevinpsb pisze:
azsiak88 pisze: Bez dwóch zdań Resovia jest nr 1 w tej chwili w Polsce i powiedziałbym, że jest silniejsza niż w tamtym sezonie, a odejściem Grozera paradoksalnie się wzmocniła, bo widzimy jak gra Bartman, a Schops jest graczem sto razy inteligentniejszym w grze niż Grozer, który jeśli nie ma dnia na zagrywce i w ataku, staje się przeciwnikiem swojej drużyny.
Oprócz tego na innych pozycjach Rzeszów ma silniejszą ławkę niż pozostałe drużyny.
Tiaa... Gdy patrzę na zestawienie Zagumny(Tichacek), Rouzier(Shoeps), Gladyr (Nowakowski), Możdżonek(Kosok), Ruciak(Kovacević), Contreras(Akhrem), Gacek(Ignaczak) to nagle widzę że to przekonanie o numerze jeden w Polsce upada jak mit o tym że Lotman(nie wiem czy jego grę w finale można postawić ponad grę Kurka) to bardzo dobry zawodnik na warunki Plusligi...
W tym Twoim zestawieniu można tylko mieć dylemat z Zagumnym i Ruciakiem czy nie są mocniejsi od kolegów po drugiej stronie siatki. Weź pod uwagę, że Tichacek będzie rozgrywał drugi sezon i powinien być lepszy niż w pierwszym.

Z resztą ZAKSa miała już w tamtym roku zawojować i jakoś nie zawojowała.
Spróbuję się zabawic w analize tych zawodników.Zagumny napewno lepszy od Tichaczka.Schops,Bartman-lepsza Resovia.Srodek remis-Nowakowski lepszy od Gladyra,Możdzonek od Kosoka.Ruciak,Felipe nieco lepsi od Kovacevicza.Achrem-Contreras tu mam dylemat,ale remis .Igła lepszy od Gacka.Wychodzi idealny remis,przewaga Resovii w zgraniu.Pamiętajac zeszłoroczne finały,gdzie Zaksa miała bardzo słaby srodek-Czarnowski z niewyleczoną kontuzją i słaby Kazmierczak,a także chimeryczny Samica to wzmocnienia Zaksy są zdecydowanie najlepsze.Jakby na to nie patrzec finał Resovia -Zaksa bardzo prawdopodobny
Awatar użytkownika
radosoviak
Posty: 731
Rejestracja: 31 paź 2011, o 20:08
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: radosoviak »

Mi również w porównywaniu zawodników Zaksy i Resovi wychodzi mniej więcej remis.Dla mnie osobiście to Zaksa może głównie zagrozić Resovi w walce o tytuł skłaniam się ku tej opinii,ponieważ maja w tym sezonie na ławce trenera z prawdziwego zdarzenia i wątpię żeby przygotował szczyt formy na początek rozgrywek jak to zdarzało się u jego poprzednika ;) .Co do innych drużyn czyli Skry i Jastrzębia widzę że ta pozycja nie jest zbyt silnie obsadzona :D.To są tylko spekulacje a sezon i tak wszystko zweryfikuje.
"Zagrywką meczu się nie wygrywa. " Ljubomir Travica
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Hirako »

Zobaczymy też jak w Skrze i JW spiszą się Vincić, Cala oraz Tischer i Martino. Jeśli odpalą to naprawde mamy cztery drużyny które mają mniej więcej równe szanse na mistrzostwo i każdy kombinacja w finale ligi nie będzie zaskoczeniem. Oczywiście kibice przed sezonem mogą uważać że ktoś jest trochę lepszy od drugiej drużyny ale to tylko opinie i boisko pokaże. Na przykład ja myślę że najlepsza jest Resovia a najmniejsze szanse na złoto ma JW (jeśli Martino nie zagra na oczekiwanym poziomie to trochę słabo to widzę).
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
sony16
Posty: 65
Rejestracja: 28 lip 2011, o 18:11
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: sony16 »

Nie skreślajcie skry. W zeszłym roku Kurek był w słabej formie a jednak do finału doszli , tak samo Falasca nie zachwycał. Wlazły , Winiarski , Plinski , Zatorski to świetni gracze, którzy nie schodza poniżej pewnego poziomu. Cala też bardzo ciekawy zawodnik . Jedyną nie wiadomą będzie rozegranie . Oczywiście resovia na dzień dzisiejszy ma większy potencjał , ale żeby Zakse stawiać wyżej od skry? Porównajmy Wlazły > Rouzier Vincic <Zagumny , Zator > Gacek , Pliński >=Możdzonek , Wiśniewski , Winiarski >Ruciak , Cala =< Contreras ( nie wiadomo jak się zaaklimatyzuje to samo z Calą ), Kooistra , Kłos =< Gladyr ( zależy czy będzie zdrowy ) , Wiśniewski . Poczekajmy z osądami do początku ligi . Mamy 4 drużnyny na równym poziomie, potem Delecte.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kevinpsb »

Murilo0 pisze: Akurat Twoje prognozy przedsezonowe rzadko się sprawdzają :D Jak to było? Rouzier i Wlazły to najlepsi atakujący ligi, Łasko i Grozer mogą im buty czyścić. Tymczasem sezon pokazał, że jest odwrotnie. Tak samo o równości Skry i Zaksy oraz odstających od nich Resovii i JW. :o
Tak... Tylko że jak odjąć play-offy, której nie mają nic wspólnego z równą formą przez cały sezon, a są tylko oceną poziomu formy zespołów w okresie około jednego miesiąca to moje przedsezonowe (2011/2012) sprawdziły się idealnie. Mianowicie o 1 miejsce Skra, Zaksa, 3 Resovia, 4 Jastrzębie z tym że im znowu bliżej do Delecty niż Resovii. Co do atakujących... Hmmm. Grozer zagrał tylko 8 ostatnich meczów wybitnie, wcześniej nie błyszczał. Łasko zaskoczył chyba wszystkich łącznie z zawodnikami i trenerami poszczególnych reprezentacji...

Co więcej jestem wstanie użyć stwierdzenia że Skra Bełchatów była w sezonie 2011/2012 najlepszym zespołem w Polsce, a Resovia zdobyła mistrzostwo Polski zasłużenie...
weary_skier pisze:W tamtym roku z takich porównań wyszło Ci mniej więcej tyle, że Zaksa i Skra mają równy potencjał a Resovia to trzecia siła ligi. Jak się skończyło wszyscy widzieliśmy.
Sprawdź jak było po rundzie zasadniczej która trwała kupę czasu, a nie bodaj miesiąc...

Moja subiektywna ocena jest na podstawie gry zawodników na przestrzeni sezonów, które ostatnio grali. I tak stwierdzam że Zaksa ma najmocniejszy, bo i najbardziej zgrany skład w lidze. W zasadzie jedynym punktem gdzie zgrania nie ma jest linia Zagumny/Contreras. W Resovii nie ma zgrania na linii Tichacek/Shoeps, co więcej prawdopodobnie wchodzący Bartman też nie jest zgrany z Czechem. Idąc dalej mamy jeszcze szóstkowego Kovacevicia a on z Tichackiem nie grał. Totalna odmiana w Bełchatowie na rozegraniu sprawia że mimo tego iż Bełchatowianie składem potencjalnie niewiele lub nawet w ogóle nie odstają od wyżej wymienionych zespołów to jednak zgranie będzie problemem. Dużo mówi się o odejściu Możdżonka, cóż jeśli Kooistra zagra na swoim poziomie, będzie najlepszym środkowym ligii... Czwarte siłą jest Jastrzębie. Zespół mocno wzmocniony na rozegraniu, choć trzeba zaznaczyć że nie wiele jeśli chodzi o same umiejętności czysto techniczne na tej pozycji to jednak transfer na pewno na plus. Totalny brak zgrania oraz jednak jakby nie patrzeć najgorsze zestawienie personalne stawia ten zespół niżej niż zespołu z medalem poprzedniego sezonu...

Z tym że zaznaczam, że jak w zeszłym sezonie, wyglądało to tak że np. Jastrzębie nie miało prawa grać na dłuższy okres na równi z trójką, tak na dziś różnice są minimalne i sądzę że (ku mojej ucieszę i ku przykrości kibiców Zaksy i Resovii) każdy z tej czwórki może zdobyć MP, choć oczywiście są pewne różnice i na starcie to finał Zaksa-Resovia wydaje się być najbardziej prawdopodobny...
Ostatnio zmieniony 23 lip 2012, o 13:47 przez kevinpsb, łącznie zmieniany 1 raz.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
jarek8dywan
Posty: 605
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: jarek8dywan »

kevinpsb pisze:
Murilo0 pisze: Akurat Twoje prognozy przedsezonowe rzadko się sprawdzają :D Jak to było? Rouzier i Wlazły to najlepsi atakujący ligi, Łasko i Grozer mogą im buty czyścić. Tymczasem sezon pokazał, że jest odwrotnie. Tak samo o równości Skry i Zaksy oraz odstających od nich Resovii i JW. :o
Tak... Tylko że jak odjąć play-offy, której nie mają nic wspólnego z równą formą przez cały sezon, a są tylko oceną poziomu formy zespołów w okresie około jednego miesiąca to moje przedsezonowe (2011/2012) sprawdziły się idealnie. Mianowicie o 1 miejsce Skra, Zaksa, 3 Resovia, 4 Jastrzębie z tym że im znowu bliżej do Delecty niż Resovii. Co do atakujących... Hmmm. Grozer zagrał tylko 8 ostatnich meczów wybitnie, wcześniej nie błyszczał. Łasko zaskoczył chyba wszystkich łącznie z zawodnikami i trenerami poszczególnych reprezentacji...
Takie przedsezonowe rozdawanie laurow jest ogolnie bezsensowne, a Ty dalej slepo brniesz w swoje typy. O ile Grozer wypalil w P-O, to Łasko w fazie zasadniczej byl najlepszym atakujacym Plusligi. A ze potem wyszlo zajechanie przez "rozgrywajacego", to juz inna bajka. Reasumujac. Nie brnij glupio w powodzenie takiego wrozenia z fusow, bo to niepowazne.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kevinpsb »

jarek8dywan pisze: Takie przedsezonowe rozdawanie laurow jest ogolnie bezsensowne, a Ty dalej slepo brniesz w swoje typy. O ile Grozer wypalil w P-O, to Łasko w fazie zasadniczej byl najlepszym atakujacym Plusligi. A ze potem wyszlo zajechanie przez "rozgrywajacego", to juz inna bajka. Reasumujac. Nie brnij glupio w powodzenie takiego wrozenia z fusow, bo to niepowazne.
Jest tak bezsensowne że w taką dyskusję włączy się w bliższym lub dalszym terminie pewnie połowa forum, kibice, 9/10 gazet i portali sportowych oraz dziennikarzy. Ocena możliwości dla kibica każdego zespołu jest bardzo ważna ponieważ pozwala określić coś takiego jak rozczarowanie, zaskoczenie czy podsumować wynik końcowy...

Skończcie więc z głupimi tekstami typu takie gadanie jest niepoważne bo rzadko się sprawdza, bo to co właśnie piszemy to nie rozdanie medalia a ocena przedsezonowego potencjału, która po sezonie zostanie zweryfikowana a winni porażki, zwycięstwa odpowiednio nagrodzeni...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Streeter
Posty: 7455
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Streeter »

kevinpsb pisze:
Murilo0 pisze: Akurat Twoje prognozy przedsezonowe rzadko się sprawdzają :D Jak to było? Rouzier i Wlazły to najlepsi atakujący ligi, Łasko i Grozer mogą im buty czyścić. Tymczasem sezon pokazał, że jest odwrotnie. Tak samo o równości Skry i Zaksy oraz odstających od nich Resovii i JW. :o
Tak... Tylko że jak odjąć play-offy, której nie mają nic wspólnego z równą formą przez cały sezon, a są tylko oceną poziomu formy zespołów w okresie około jednego miesiąca to moje przedsezonowe (2011/2012) sprawdziły się idealnie. Mianowicie o 1 miejsce Skra, Zaksa, 3 Resovia, 4 Jastrzębie z tym że im znowu bliżej do Delecty niż Resovii. Co do atakujących... Hmmm. Grozer zagrał tylko 8 ostatnich meczów wybitnie, wcześniej nie błyszczał. Łasko zaskoczył chyba wszystkich łącznie z zawodnikami i trenerami poszczególnych reprezentacji...
Tego Twojego postu to się czytać po prostu nie da... Tak jest sezon zbudowany, że najważniejsze są play-off'y, za fazę zasadniczą nikt medali nie rozdaje! I nie jest ważne to, że jakiś team grał cały sezon wybornie, skoro nie zbudował formy na najważniejsze mecze... To tak jakbyś powiedział po nie wyjściu naszej kadry na IO z grupy: "no ale byli najlepsi w tym sezonie, przecież pierwszą część sezonu grali rewelacyjnie. I oprócz tego zapytaj kibiców ZAKSY, czy cieszą się, że na początku sezonu lali wszystkich, a potem kończyli albo bez medalu albo szczęśliwie z medalem, a ich ekipa miała w tym zasługi tyle, co młody Castellani, że się w siatkarskiej rodzinie urodził. Czy może woleliby jednak przegrać parę meczów jak Resovia i na koniec wylądować tam, gdzie chcieli, czyli na szczycie. Chyba w każdym sporcie najważniejszy jest finisz czy Ci się to podoba czy nie. W sporcie sprawiedliwości ogólnie raczej nie ma, więc jeśli nie możesz tego zaakceptować, to po prostu nie interesuj się sportem.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: grzegorzg »

Streeter pisze: Tak jest sezon zbudowany, że najważniejsze są play-off'y
I nikt tego chyba nie kwestionuje ! Sęk w tym, że dokonując prawidłowej oceny potencjału sportowego zespołu, łatwiej jest mimo wszystko typować miejsce po sezonie zasadniczym, który - z czym zawsze wszyscy się zgadzają - jest najbardziej właściwą oceną wartości zespołu, niż klasyfikację końcową po - mimo wszystko - loteryjnyvh play-offach.

Proszę nie doszukiwać się w powyższej opinii żadnych podtekstów ! Mistrz jest jeden, a typować każdy może.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: weary_skier »

kevinpsb pisze: Hmmm. Grozer zagrał tylko 8 ostatnich meczów wybitnie, wcześniej nie błyszczał. Łasko zaskoczył chyba wszystkich łącznie z zawodnikami i trenerami poszczególnych reprezentacji...
Pomijając to, że w ciągu ostatnich 8 meczów zdarzały się Grozerowi wpadki, to jednak jeśli zawodnik gra w sezonie 30% meczów wybitnie i to wszystkie najważniejsze, to chyba nie ma lepszej rekomendacji jego klasy. Prawda jest taka, że z czwórki czołowych atakujących ligi, to przez dłuższy okres Rouzier i Grozer byli mniej więcej na podobnym poziomie (atak dla Francuza, reszta elementów na korzyść byłego Resoviaka), od tej dwójki lepiej prezentowali się Łasko i Wlazły, z tym, że ten drugi miał jednak łatwiej. Im dalej w las tym Grozer się rozkręcał i to on był w przeciągu całego sezonu najlepszym atakującym ligi, równać się z nim mógł tylko Łasko. Na ten moment nie widzę powodów, aby postawić znak wyższości na korzyść Rouziera. Stąd też Twoje przedsezonowe <,>,= okazały się średnio wartościowe. Nie jest to żaden przytyk w Twoją stronę, chcę pokazać, tylko, że tak jak każdy możesz się mylić.

Co do obiektywnej dłuższej fazy zasadniczej, to Streeter mnie wyręczył. Z resztą rozmawiamy o potencjale a nie stabilności w jego poziomie. Resovia wybuchła w najbardziej oczekiwanym momencie, Skra pewnie nie była w fazie erupcji, ale zapomniamy o jednym ważnym elemencie. Trener to też wartość drużyny.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Domelinho
Posty: 586
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 17:53
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Domelinho »

Hmmm. Grozer zagrał tylko 8 ostatnich meczów wybitnie, wcześniej nie błyszczał. lol???

Proponuje przeanalizowac statystyki ze wszystkich meczy Resovii w pluslidze w tym sezonie :) Na 18 meczy fazy zasadniczej Grozer w 12-13 zagral na bardzo dobrym poziomie.Do tego W PlayOffach nie wyszly mu zaledwie 2 mecze..To sa fakty i i kibice na pewno za nim za tesknia bo podam wam jedna roznice: wszyscy zachwycaja sie 50-60 % Bartmana w ataku.Tylko ze w wiekszosci przypadkow Bartman taki procent nabija atakami z szybkich rozegranych pilek.A jak Grozer ma 45-50 % w ataku to ponad polowa atakow wykonana jest na 3 bloku i na wysokiej pilce...
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”