AZS Olsztyn

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: AZS Olsztyn

Post autor: dreamer »

hubert pisze:
hardy pisze:Krzysiek nie nadaje się na nic więcej niż na walkę o załapanie sie do czołowej 8, a jak pokazuje wczorajszy mecz z tego zadania się nie wywiązuje. Jeśli na 18 prób 3 punkty zdobywa się dla siebie, a 6 dla rywala to jest to straszna cienizna.
Wyobraź sobie, że niektórzy widzieli (lub, o zgrozo, widzą !!) go w kadrze.
hubert@
Chyba zbyt gorącą głową analizujesz wszystko, co związane z Olsztynem. Może to z powodu tego, że jako kibic tej drużyny nie potrafisz myśleć o niej bez emocji?
Ja podpisuję się w pełni pod tym co w poście wyżej napisał Łukasz.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: hubert »

lucass90 pisze:Niech jeździ na zgrupowania, niech trenuje pod okiem Anastasiego, razem z lepszymi od siebie zawodnikami.
Zgadzasz się chyba, ze na chwilę obecną Bartman, Jarosz, Konarski, Wlazły (o ile powołany zostanie) są mocno przed Krzyśkiem. Jeśli "dawać szansę" Krzyśkowi to warto by też i Muzajowi prawda ?
Czyli jakby nie licząc mamy 6 zawodników. Jeśli uczestniczyłeś (lub widziałeś) treningi chociażby na poziomie drugiej ligi to wiesz, że mając 6 atakujących, 2-3 miesiące i następujące cele:
- przygotować siłę na turniej,
- przygotować taktykę i zgrać się,
- sprawdzić nowych graczy
jesteś w stanie zrealizować tylko 2 rzeczy. Do tego dodaj jeszcze, że można by sprawdzić skrzydłowego jakiegoś (np. Ferensa jak tu niektórzy chcą ), może rozgrywającego i robi się mała kolonia 30 chłopa. Widzisz absurdalność tego pomysłu ?
Od sprawdzania, eksperymentów itp. jest kadra B i tam niech sobie jedzie. Jak potrafi się wybić przy zawodnikach tam grających to gwarantuję, że nie umknie to uwadze AA.
lucass90 pisze:Ja uważam, że Krzysiek ma "papiery" na dobre granie, trzeba tylko dać mu szansę.
I dano mu szansę. Tak od dwóch lat w Olsztynie ma szansę się pokazać. Jeśli faktycznie mamy mieć z niego pożytek na arenie międzynarodowej to nawet umniejszając jego potencjał z powodu drewnianego rozgrywającego w Olsztynie powinien sobie radzić na poziomie Kielc , Warszawy czy Gdańska.
lucass90 pisze: Z takiego Kuby Jarosza przecież jeszcze niedawno wyśmiewało się 3/4 tego forum (w tym ja), nie dawano mu żadnych szans na przeskoczenie przeciętnego, ligowego poziomu... A ten, ku ogólnemu zaskoczeniu, wyjechał do Serie A i zrobił kolosalny postęp. Jest czołową postacią w swoim klubie i chyba najrówniej grającym obecnie polskim atakującym.
Nic dodać nic ująć. Krzysiek do Olsztyna przyspawany nie jest i nic nie stoi na przeszkodzie aby do Serie A sobie pojechał :)
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: lucass90 »

Szczerze wątpię, by Anastasi powołał jednocześnie (na tą samą pozycję) Bartmana, Wlazłego i Jarosza. Wątpię także, by przyjmującemu/atakującemu Skry chciało się przyjeżdżać na kadrę, po tym jak w ubiegłym roku Anastasi pozostał bezczelnie obojętny na jego niezwykle szczodrą deklarację w przeddzień igrzysk.
Myślę, że do szerokiej kadry powołanych zostanie czterech atakujących: Bartman z Jaroszem walczyć będą o miejsce w pierwszym składzie, a Konarski z Krzyśkiem o pozycję zastępcy którego z w.w. w meczowej dwunastce.
W ten sposób, mając czwórkę atakujących, można spokojnie trenować różne ustawienia na dwóch boiskach. Przed Mistrzostwami Europy czeka nas Liga Światowa, na którą nie powinniśmy rzucić wszystkich sił, tak aby ME nie wyglądały w naszym wykonaniu tak, jak ubiegłoroczne IO. Zwłaszcza, że przynajmniej część turnieju gramy u siebie...
Szeroka kadra na pewno się przyda, aczkolwiek nie daję Krzyśkowi większych szans na debiut w reprezentacji. W pełni zgadzam się, że Konarski jest o przynajmniej dwie klasy przed atakującym z Olsztyna, ale nie od razu Rzym zbudowano... Trzeba być cierpliwym i wyrozumiałym.

P.S.: Pomimo tej całej dyskusji dotyczącej Bartka Krzyśka, nie zdziwiłbym się, gdyby tym czwartym atakującym został np. Grzegorz Bociek.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Alfred Tennyson »

Wyobraź sobie, że niektórzy widzieli (lub, o zgrozo, widzą !!) go w kadrze.
Mocną pozycję w tym gronie zajmuje sam Andrea Anastasi :D Biorąc pod uwagę fakt, że Włoch nie ma kontraktu do następnych IO sprawę jego zainteresowania Krzyśkiem można tłumaczyć na dwa sposoby - albo jest to jedynie pijar na "odczep się" dla ludzi zarzucających trenerowi brak zainteresowania wprowadzaniem do kadry nowych uzdolnionych zawodników, albo Anastasi rzeczywiście ma plany związane z Bartoszem już na najbliższe dwa lata.
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
sony16
Posty: 65
Rejestracja: 28 lip 2011, o 18:11
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: sony16 »

Powiem wam jedną rzecz. Anastasi nie jest taki głupi i wie , że para atakujących Bartman - Jarosz jest bardzo słaba. Dla mnie w tym roku pierwszym atakującym powinien być Konarski bądź Wlazły i tyle w temacie! Są oni zdecydowanie lepsi od Bartamana i Jarosza . A Krzysiek niestety nie nadaje się do kadry. Nie wiem może niech jeszcze z 2 sezony pogra i może coś z niego będzie ale szczerze wątpie. Z olsztyna na pewno szanse powinni dostać Hain , Ferens i Łukasik .
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: lucass90 »

sony16 pisze:... Z olsztyna na pewno szanse powinni dostać Hain , Ferens i Łukasik .
Nooo zwłaszcza Łukasik miał fantastyczny sezon... :]

Poza tym gratuluję umiejętności czytania w myślach Anastasiego, też chciałbym tak umieć...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Maniek K-K
Posty: 275
Rejestracja: 15 gru 2010, o 12:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn=Koźle

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Maniek K-K »

sony16 pisze:Powiem wam jedną rzecz. Anastasi nie jest taki głupi i wie , że para atakujących Bartman - Jarosz jest bardzo słaba. Dla mnie w tym roku pierwszym atakującym powinien być Konarski bądź Wlazły i tyle w temacie! Są oni zdecydowanie lepsi od Bartamana i Jarosza . A Krzysiek niestety nie nadaje się do kadry. Nie wiem może niech jeszcze z 2 sezony pogra i może coś z niego będzie ale szczerze wątpie. Z olsztyna na pewno szanse powinni dostać Hain , Ferens i Łukasik .

He he. Najpierw niech sie Konarski nauczy atakowac na pułapie. Tej podstawowej dla atakujacego rzeczy nie potrafi. On jest lepszy od Bartmana i Jarosza? Ha ha. Anastasi po sezonie ci pokaze ze nie jest.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: AZS Olsztyn

Post autor: tomasol »

Młodym chłopakom z AZS-u chęci nie brakuje, niestety brakuje im umiejętności, czasami (jak wczoraj) wygląda to naprawdę nieciekawie. Z drugiej strony nie wszyscy z nich muszą przecież zostać gwiazdami, solidni rzemieślnicy też są potrzebni, zwłaszcza, że nasza liga cierpi na deficyt solidnych ligowców z polskim paszportem. Także nie podchodźmy też do tego zero-jedynkowo, na zasadzie albo bohater albo nikt.
Awatar użytkownika
morswin
Posty: 322
Rejestracja: 17 wrz 2008, o 17:53
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: AZS Olsztyn

Post autor: morswin »

Czy to prawda, że jak się rok po roku zajmuje ostatnie miejsce w PLS, to następuje z automatu spadek do I ligi. ??? Jeżeli tak to AZS jest coraz bliżej tego celu :o Playouty z Częstochową, to może być już całkiem inne granie, niekoniecznie z happy endem dla Olsztyna.
Gdybyś miał wątpliwości, śpieszę wyjaśnić, że "nieprzyjemny szczurek" to taki płaski, szybki serwis (asowy) opadający z nagła na końcową linię boiska. (zasłyszane w TV, def. I.Mazur) ;-)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: madlark »

morswin pisze:Czy to prawda, że jak się rok po roku zajmuje ostatnie miejsce w PLS, to następuje z automatu spadek do I ligi. ??? Jeżeli tak to AZS jest coraz bliżej tego celu :o Playouty z Częstochową, to może być już całkiem inne granie, niekoniecznie z happy endem dla Olsztyna.
Nikt nie spada, liga jest zamknięta
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: hubert »

Póki co Krzyśkowi jest bliżej do Gromadowskiego niż do regularnych kadrowiczów i kadra B byłaby najwłaściwszym miejscem.
Anastasi nic dziwnego, że chciał obejrzeć młodych bo w siatkarskiej krainie mlekiem i miodem płynącej (wg. Opalonego) Olsztyn jest pierwszym od góry tabeli zespołem gdzie jest ich w liczbie większej niż jeden. Przy okazji porozmawiał pewnie z Radkiem o kadrze B.

Najbardziej niepokojącym elementem w Olsztynie jest brak jakiegokolwiek postępu w stosunku do ubiegłego roku.
Skoro jest 3 perspektywicznych graczy i Olsztyn ma te same wyniki to opcje są trzy:
1) zawodnicy osiągnęli kres swoich umiejętności i "kuniec". Będzie raz lepiej raz gorzej ale średnio to jak teraz.
2) trener jest do kitu
3) poziom ligi się podniósł i skompensowało to poprawę gry Olsztyna
Oczywiście + warianty mieszane.

I na koniec: po jaką cholerę trzyma się w Olsztynie Ananiewa ? Facet przed przybyciem do Olsztyna łapał kontuzje co wskazywało, że ma predyspozycje do bycia na L4. Olsztyn okazał się wspaniałomyślnym klubem i już 2 lata leczy sympatycznego Bułgara.
Jak będzie sytuacja wyglądać na jesieni 2013 roku ?
Otóż AZS, który ledwo wiąże koniec z końcem będzie miał zawodnika który:
- jest kontuzjogenny na bank
- dwa lata nic nie grał i jego forma to jeden wielki znak zapytania
Sytuacja się komplikuje jak weźmie się pod uwagę Gruszkę. Ferens grać musi aby udowodnić sobie, Anastasiemu i mi, że się "nadaje" a Forumowicza Jean utwierdzić w tym przekonaniu. I teraz kto na drugim skrzydle ? Ananiew ? Jak będzie grać to super, jak się "zkontuzjuje" to znowu Gruszka, który, z całym szacunkiem za całokształt, bardziej nadaje się już do wsparcia młodzieży słowem a nie czynem.

Biorąc pod uwagę mądrość działaczy z Olsztyna to zostanie Ananiew, zostanie Gruszka i przyjdzie coś z egzotyki typu daleka Norwegia czy Laponia.
Panowie Działacze, jak czegoś nie wiecie to się nie wstydźcie zapytać lepszych. Do Bydgoszczy o godzinie 10 z minutami jedzie InterRegio więc można pojechać i popytać jak zrobić fajną ekipę nie mając wielkiej kasy.
No, ale może to wstyd dla Panów Profesorów przyznać się do ignoranctwa i prosić o radę innych.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Alfred Tennyson »

Póki co Krzyśkowi jest bliżej do Gromadowskiego niż do regularnych kadrowiczów i kadra B byłaby najwłaściwszym miejscem.
Tyle, że w kadrę "B" z trenerem Panasem ma codziennie w Olsztynie... Przydałoby się Krzyśkowi potrenowanie z Anastasim i chłopakami z priorytetowej reprezentacji ale musiałby tam się znaleźć czyimś kosztem - czy na to w tym momencie zasługuje? Mam mieszane uczucia...
po jaką cholerę trzyma się w Olsztynie Ananiewa ?
Przede wszystkim nawet jak Ananiew dojdzie do jako takiej dyspozycji fizycznej to jest to człowiek, który właściwie dwa lata nie grał w siatkówę... Po co AZS potrzebny będzie taki zawodnik tego nikt nie wie :o
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Olo52
Posty: 131
Rejestracja: 17 mar 2010, o 19:27
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Olo52 »

Hubercie.Z tego co wiem to wszyscy olsztyńscy siatkarze trenują tylko po to by udowodnić Tobie I tylko Tobie , że się nadają.
Gdybyś był na miejscu Ananiewa , to co ?
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: hubert »

Alfred Tennyson pisze: Tyle, że w kadrę "B" z trenerem Panasem ma codziennie w Olsztynie...
W niektórych elementach treningu tak w innych, zależnych od pozostały graczy, już nie.
W kadrze B pograłby z lepszym rozgrywającym ( na pewno w znacznie większym wymiarze niż w kadrze A - gdzie pewnie od wielkiego dzwona by miał szansę), poczułby trochę presji i znacznie więcej byłoby wiadomo.
Przede wszystkim nawet jak Ananiew dojdzie do jako takiej dyspozycji fizycznej to jest to człowiek, który właściwie dwa lata nie grał w siatkówę... Po co AZS potrzebny będzie taki zawodnik tego nikt nie wie :o
Dokładnie takie samo stawiam sobie pytanie.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: hubert »

Olo52 pisze:Gdybyś był na miejscu Ananiewa , to co ?
To bym się cieszył, że mam jak pączek w maśle.
Z drugiej strony to wydawanie pieniędzy na kogoś z kogo nie ma żadnego pożytku i wcale nie ma gwarancji, że wyleczony Ananiew po super sezonie (czego serdecznie Mu życzę) wobec bardziej intratnej propozycji nie zostawi klubu który tak wiele dla niego zrobił.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Olo52
Posty: 131
Rejestracja: 17 mar 2010, o 19:27
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Olo52 »

Myślę , że w kontrakcie zawodnik ma zapisane co , jak , gdzie i kiedy oraz to , że obowiązuje on obie strony a więc zawodnika i klub.Przecież Ananiew nie kosił zboża u chłopa kosą i się pokaleczył tylko złapał kontuzję w czasie gry a to zobowiązuje klub
do działanie zgodnego z zapisami tegoż kontraktu.Ostatnio panowie Drzyzga i Wanio stwierdzili /komentując mecz AZS-TREFL/,
że w świat poszedł sygnał , polskie kluby grają fer z kontuzjowanymi zawodnikami.To znaczy nie zostawiają ich samym sobie w biedzie tylko pomagają.
CzyDe
Posty: 71
Rejestracja: 5 sie 2012, o 20:18
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: CzyDe »

Ale to też nie dlatego, że są takie super cudowne i mają dobre serduszka, tylko dlatego, że w większości przypadków tak konstruuje się w Polsce kontrakty. Dlatego część zawodników woli grać w Polsce i mieć jakąś pewność niż pójść np do Rosji czy innej ligi, połamac się i dostać rozwiązanie kontraktu. Kasą nie przebijemy więc trzeba czymś innym i jest dobrze jak jest
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: hubert »

Olo52 pisze:Myślę , że w kontrakcie zawodnik ma zapisane co , jak , gdzie i kiedy oraz to , że obowiązuje on obie strony a więc zawodnika i klub.Przecież Ananiew nie kosił zboża u chłopa kosą i się pokaleczył tylko złapał kontuzję w czasie gry a to zobowiązuje klub do działanie zgodnego z zapisami tegoż kontraktu.
W tym momencie normalnie wkracza ubezpieczenie i jeśli tak jest w przypadku Ananiewa to niech leczy się jeszcze chociażby przez kilka lat. Jednak trochę w to wątpię bo zazwyczaj sprawa po sezonie się kończy a tu już drugi rok leci.
Olo52 pisze: Ostatnio panowie Drzyzga i Wanio stwierdzili /komentując mecz AZS-TREFL/,
że w świat poszedł sygnał , polskie kluby grają fer z kontuzjowanymi zawodnikami.To znaczy nie zostawiają ich samym sobie w biedzie tylko pomagają.
Z tym sygnałem to bym nie przesadzał bo póki co to chyba pierwszy taki przypadek w Plus LIdze, że szóstkowego gracza tak długo się leczy.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
morswin
Posty: 322
Rejestracja: 17 wrz 2008, o 17:53
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: AZS Olsztyn

Post autor: morswin »

Wygląda na to, że trzeba będzie czekać trzy tygodnie na pierwsze mecze AZS-ów o zaszczytne 9-te miejsce. Ciekawe jak drużyna ma utrzymać formę i mobilizację (jakie by one nie były) do walki w tych meczach nie grając przez tak długi okres czasu. Czy ludzie z PLS-u odpowiedzialni za tak ułożony kalendarz mają choć trochę wyobraźni. :x
Gdybyś miał wątpliwości, śpieszę wyjaśnić, że "nieprzyjemny szczurek" to taki płaski, szybki serwis (asowy) opadający z nagła na końcową linię boiska. (zasłyszane w TV, def. I.Mazur) ;-)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: madlark »

morswin pisze:Wygląda na to, że trzeba będzie czekać trzy tygodnie na pierwsze mecze AZS-ów o zaszczytne 9-te miejsce. Ciekawe jak drużyna ma utrzymać formę i mobilizację (jakie by one nie były) do walki w tych meczach nie grając przez tak długi okres czasu. Czy ludzie z PLS-u odpowiedzialni za tak ułożony kalendarz mają choć trochę wyobraźni. :x
A może to kara za brak wyników? ;) Chyba nie zasłużyli na dłuższe wakacje.
Trochę treningów chyba im nie zaszkodzi?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Streeter
Posty: 7455
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Streeter »

hubert pisze: W kadrze B pograłby z lepszym rozgrywającym
Zakładając, że Paweł Zagumny nie będzie już występował w kadrze, a na kadrę A pojadą Żygadło i Fabian, to który Twoim zdaniem zawodnik będzie tym lepszym rozgrywającym od Hernana? Ja jakoś nie widzę zbyt wielu chętnych.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: hubert »

Streeter pisze:Zakładając, że Paweł Zagumny nie będzie już występował w kadrze, a na kadrę A pojadą Żygadło i Fabian, to który Twoim zdaniem zawodnik będzie tym lepszym rozgrywającym od Hernana? Ja jakoś nie widzę zbyt wielu chętnych.
W sumie to obojętnie kto by nie pojechał to lepszy będzie od Hernana. Naprawdę chcesz do A (szerokiej) brać kogoś po dwudziestu paru meczach w lidze ? Jeszcze jakby jakoś specjalnie się wyróżniał.

Na stronie radia UWM jest ponad 40to minutowy wywiad z Panasem. Podoba mi się, że facet nie owija w bawełnę sprawy Ananiewa. W sumie to samo co tutaj pisałem.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: PvK »

hubert pisze:Na stronie radia UWM jest ponad 40to minutowy wywiad z Panasem. Podoba mi się, że facet nie owija w bawełnę sprawy Ananiewa. W sumie to samo co tutaj pisałem.
Czy mógłbyś umieścić link do wywiadu? Nie mogę go znaleźć a nie ukrywam, iż jestem ciekaw.
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 684
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: zyll »

Facebook - fanpage Pod Siatką.
kanimo

Re: AZS Olsztyn

Post autor: kanimo »

Zakładając, że Paweł Zagumny nie będzie już występował w kadrze, a na kadrę A pojadą Żygadło i Fabian, to który Twoim zdaniem zawodnik będzie tym lepszym rozgrywającym od Hernana? Ja jakoś nie widzę zbyt wielu chętnych.

Pajak? Lipinski? Moze Lomacz jak poprawi dokladnosc i zechce grac w B po graniu w roli 1szeg w A. Dla mnie to nawet Zugaj ;) no chyba, ze Hernana cenisz tak wysoko. Tylko trzeba by ta kadra miala jakies mecze z chocby solidnymi sredniakami a nie spedzala czas razem grajac w kosza i na silowni.
Bociek po tym sezonie wydaje sie jednak bardziej rozwojowa opcja, widac jakis pomysl i zarys techniki. Pytaniem jest stan kolana ale o ile pamietam to bylo tylko wiezadlo, bez lekotki, wiec powinno byc OK.
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: jinx »

Łąkotki!!!! :D
Bociek miał już zerwane więzadła w kolanie??
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
kanimo

Re: AZS Olsztyn

Post autor: kanimo »

sorry za OT :D . Wydawalo mi sie , ze te kontuzje to bylo krzyzowe przednie u Bocka i krzyzowe+lakotka u Lukasika. A bylo inaczej?
Wiesz, podobno dobrze zoperowane krzyzowe jest mocniejsze niz przedtem :D , odswiezalam wiedze medyczna ostatnio przy okazji wlasnej operacji :x . To lakotka jest wiekszym problemem bo jesli ja usuniesz to potem zuzywa sie chrzastka. Niby sa jakies sztuczne lakotki i przeszczepy chrzastki ale nie wiem czy to sie potem nadaje do wyczynowego sportu.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2013, o 10:03 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
ciorny17
Posty: 8589
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: ciorny17 »

Tak. Tak na oko to 3/4 zeszłego sezonu miał z głowy.
Kłamca.
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: jinx »

kanimo pisze:sorry za OT :D . Wydawalo mi sie , ze te kontuzje to bylo krzyzowe przednie u Bocka i krzyzowa+lakotka u Lukasika. A bylo inaczej?
Wiesz podobno dobrze zoperowane krzyzowe jest mocniejsze niz przedtem :D , odswiezalam wiedze medyczna ostatnio przy okazji wlasnej operacji :x . To lakotka jest wiekszym problemem bo jesli ja usuniesz to potem zuzywa sie chrzastka. Niby sa jakies sztuczne lakotki i przeszczepy chrzastki ale nie wiem czy to sie potem nadaje do wyczynowego sportu.
Sorry za OT:D
Tylko, że te więzadła niekoniecznie są mocniejsze. Milimetr nie w tą stronę i niestabilność gotowa. Patrz Ananiev;)
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
kanimo

Re: AZS Olsztyn

Post autor: kanimo »

Teraz ja nie pamietem- Ananiew druga kontuzja to tez to samo kolano? Zreszta Ananiew kontuzjowany byl zanim do nas przyszedl, moze po prostu jego organizm nie toleruje obciazen sportu wyczynowego na takim poziomie.
Teoretycznie istnieje taka mozliwosc zeby bylo ok po operacji w mlodym wieku( potwierdzaja to futbolisci i narciaze dochodzacy do formy mistrzowskiej). Potem jest wybor chirurga i metody i czynnik szczescia (jek mowisz mm w jedna czy druga strone)
Co nie zmienia faktu, ze obie nasze "nadzieje"- Bociek i Lukasik juz maja za soba dosyc paskudne kontuzje.
Tak wracam do tych kontuzji by znalezc jakas ewentualna przewage Krzyska w stosunku do Bocka. Bo poza kontuzjogennoscia- Bociek gra pierwszy rok w pluslidze, jest o rok mlodszy i lepszy technicznie.Mniej wali na oslep przed siebie. Zasieg zblizony.
Gromowladnego tez obserwowalismy przez pare lat i byl probowany w kadrze A i nawet wtedy byli entuzjasci jego osoby twierdzacy, ze dostaje za malo szans, za krotkie wycinki meczu, mecze ze zbyt slabymi przeciwnikami itp.

Przypominam tez, ze jak dodonek dawal sprawozdania ze Spaly w ubieglym roku, to naszi najmlodsi nie grali w gierkach treningowych, tylko obok boiska grali w kosza. No moze i to rozwijajace.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”