Trefl Gdańsk

Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Arff »

no cóż...mimo że aglomeracja trójmiejska liczy sobie prawie 1 250 000 ludzi, jednak jest to chyba największe w Polsce skupisko drużyn z najwyższych klas rozgrywkowych w swojej dyscyplinie... ale myślę że nie powinno być problemu z nakłonieniem ludzi na przyjście na hale... tym bardziej że będzie to nowa hala, a to też jest ważny czynnik... na pewno nie będzie kompletu, bo ten kolos ma podobno mieć 15tys krzesełek... ale myślę że 5-7tys. zamelduje się na każdym meczu...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
HejdaChemik
Posty: 270
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:03
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: HejdaChemik »

"No ja niestety muszę się zgodzić... ciężko będzie uzbierać 11 tys na trybunach... Tak siatkówka jest bardzo popularną dyscypliną, ale... nie wiem czy w jakimkolwiek mieście na LIGĘ przyszłoby tyle osób (europejskie puchary to co innego), a tak to najwyżej na jakieś hity kolejki by się uzbierało (może) tyle osób."
Jest duza hala i na niektore mecze bedzie duzo ludzi chyba ze zaczna sensacyjnie wygrywac od poczatku :)

W Bydzi np. na meczu Chemika ze Skra bylo okolo 5tys. :) z czego okolo tysiac to piskliwi kibice wlazlego z okolicznych wsi :D
Ostatnio zmieniony 11 maja 2008, o 14:34 przez HejdaChemik, łącznie zmieniany 1 raz.
CHEMIK BYDGOSZCZ!!
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: kevinpsb »

Myślę że 6tys. to maks jak na mecz ligowy.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: szyderca »

Arff pisze:no cóż...mimo że aglomeracja trójmiejska liczy sobie prawie 1 250 000 ludzi, jednak jest to chyba największe w Polsce skupisko drużyn z najwyższych klas rozgrywkowych w swojej dyscyplinie... ale myślę że nie powinno być problemu z nakłonieniem ludzi na przyjście na hale... tym bardziej że będzie to nowa hala, a to też jest ważny czynnik... na pewno nie będzie kompletu, bo ten kolos ma podobno mieć 15tys krzesełek... ale myślę że 5-7tys. zamelduje się na każdym meczu...
Arff myślę, że dodatkowo w tym skupisku miejskim musi być atmosfera na siatkówkę. W Trójmieście ta dyscyplina staje się coraz modniejsza i jest szansa, że na mecze z tymi lepszymi zespołami będzie przychodzić z 5.000 kibiców. Zauważ, że Warszawa, pozornie ogromna aglomeracja miejsca, a jak było z frekwencją? Chyba tylko Ptoki miały mniejszą.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Arff »

tak, ale w Warszawie 3/4 ludności nie ma z nią nic wspólnego, poza mieszkaniem... i nawet na Piłke Nożna, zbyt wielu kibiców nie przychodzi (oczywiście porównując to z innymi częściami Polski )... a w Gdańsku głównym czynnikiem anty siatkarskim jest to że bodaj 10 klubów z tego regionu gra w najwyższych klasach rozgrywkowych...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: pk+ »

Arff pisze: ale myślę że nie powinno być problemu z nakłonieniem ludzi na przyjście na hale... tym bardziej że będzie to nowa hala, a to też jest ważny czynnik...
Nowa będzie do pierwszej wizyty ;D
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Arff »

rzeczywiście nowa będzie do pierwszej wizyty...ale ktoś przyjdzie zobaczyć hale, zostanie na meczu bo przecież kupił bilet, zobaczy jaka jest atmosfera, przyjdzie kolejny raz zaprosi znajomych z innego klubu, reakcja łańcuchowa... =] właśnie tym sposobem doszedłem do wniosku że wiele drużyn ma też dobre strony... bo jeśli kibicują tamtym, przyjdą pokibicować i tym...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Diego

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Diego »

No dobra dam wam fory, 4 tys. osób. Wcale nie jest tak łatwo zapełnić halę i jak ktoś wspomniał wcześniej liczy się atmosfera wokół siatkówki i po trochu tradycja. Obserwując ilość osób odwiedzających halę Podpromie(4300miejsc) po powrocie Resovii w szeregi PLSu, pierwszy komplet był bodajże dopiero 2 lata temu(może wcześniej z raz ale to ewent. ze Skrą). Od tego czasu, a szczególnie w tym roku komplet był z ok. 6 razy, a na mecze przychodziło standardowo 3500-4000 osób i dodam, że publiczność Rzeszowska jest najliczniejszą w Polsce. Za trójmiastem przemawia aglomeracja(Rzeszów 170 tys. mieszkańców), ale to nic nie znaczy. Siatkarze Warszawscy w debiucie Politechniki w Pls mówili, że na ich meczach bywało nieraz 200 osób(słownie dwieście), no a W-wa 1,7mln mieszkańców. Ktoś napisał, że większość to przyjezdni ale mnie to nie przekonuje. No i do tego dochodzą ceny biletów. Jeżeli zarząd pojedzie od razu po bandzie i krzyknie 30 dychy to ludzie będą mieć ich w czterech literach. Coś o tym wiedzą chyba Częstochowianie. Nie wiem jak teraz ale podobno we wcześniejszych latach nie rozpieszczano ich cenami biletów. W każdym razie życzę powodzenia w PLs i w kompletowaniu hali bo będzie to bardzo trudne.
Ps. Tylko żebyście nie załatwili sobie wodzireja takiego jak jest w Skrze. Słychać jego a nie ludzi.
Zdrowia.
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: szyderca »

Daj im szansę
Pozyjemy, zobaczymy ;)
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Guilder »

Mnie się wydaje że możemy mieć znowu mocnego beniaminka. Meczów nie miałem jak oglądać ale jak patrzyłem na wyniki to ostro sobie Trefl pogrywał. W play-offach też zmiótł rywali. Jak się jeszcze wzmocnią to spokojnie sie utrzymają, a może i pokuszą się o jakieś niespodzianki.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Diego

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Diego »

Walka o utrzymanie. Taka rola beniaminka.
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Wojciech »

Diego pisze:Walka o utrzymanie. Taka rola beniaminka.
No czasem jest inaczej, chocby przyklad M. Romy z sezonu 2006/07 pokazuje, że można jako beniaminek znaleźć się w premierowym sezonie na 4 miejscu. Poczekajmy na transfery i wtedy rozpoczniemy dyskusje, poki co wiadomo ze do Gdańska moze przyjsc przyjmujący reprezentacji Polski oraz dwoch grajków z zagranicy. Zakładając, ze bedą to Gruszka, Redvitz czy nawet Billings mamy sklad na miejsca 5-6.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Arff »

Jeszcze ma przyjść jakiś nowy libero...
czego tylko 2 obcokrajowców im przypisujesz ??
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Wojciech »

Fakt.. nie pomyślałem, ze pewnie Trefl w pelni wykorzysta limit obcokrajowców. No ale tak jak mówie, po co pisać ze zespol jest skazany na walke o utrzymanie skoro jeszcze na Wybrzeżu nie poczyniono zadnych ruchów transferowych.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Arff »

Prezes mówił że celem w tym sezonie jest utrzymanie... ale jak na mnie nawet 1. miejsce to utrzymanie więc troche mało precyzyjnie się wyraził...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Guilder »

No właśnie. Od siebie dodam to, że nie sądzę aby prezes drużyny, która wyraźnie wygrała 1 ligę i która wg niego ma za 4 sezony walczyć o MP zadowalał się 8/9 miejscem. Zwłaszcza, że Trefl spokojnie da radę nawiązać walkę z Radomiem, Sosnowcem, Warszawą, a z lepszym składem i z Kędzierzynem-Koźle. Myślę, że te trzy zespoły wymienione przeze mnie najpierw będą w tabeli pod Gdańszczanami.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Arff »

czekamy na wzmocnienia które na pewno nadejdą... Prezes jednak zapewniał że w ciągu 4 lat w Gdańsku ma powstać drużyna na MP... szczerze powiedziawszy bałem się trochę o organizację w klubie po tak rychłym wejściu do Plus ligi i bardzo małym doświadczeniu... jednak prezes nauczony już koszykarskimi doświadczeniami świetnie sobie radzi i nie myśli od razu o MP i wie że drużynę buduje się stopniowo...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: kevinpsb »

Bartaman podobno się dogadał z treflem a podpisanie kontraktu to podobno kwestia kilku dni
http://www.e-siatka.pl
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Tytusinski
Posty: 9
Rejestracja: 6 cze 2008, o 10:45
Płeć: M
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Tytusinski »

Trefl Piłka Siatkowa S.A. informuje, że nowym zawodnikiem klubu został środkowy Reprezentacji Polski Łukasz Kadziewicz. Wicemistrz Świata z grudnia 2006 roku będzie bronił barw gdańskiej drużyny przez najbliższe dwa lata.

http://www.siatkowka.trefl.com.pl/index ... ews&id=364
Hareng
Posty: 14
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 15:29
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Hareng »

szyderca pisze:
Arff pisze:no cóż...mimo że aglomeracja trójmiejska liczy sobie prawie 1 250 000 ludzi, jednak jest to chyba największe w Polsce skupisko drużyn z najwyższych klas rozgrywkowych w swojej dyscyplinie... ale myślę że nie powinno być problemu z nakłonieniem ludzi na przyjście na hale... tym bardziej że będzie to nowa hala, a to też jest ważny czynnik... na pewno nie będzie kompletu, bo ten kolos ma podobno mieć 15tys krzesełek... ale myślę że 5-7tys. zamelduje się na każdym meczu...
Arff myślę, że dodatkowo w tym skupisku miejskim musi być atmosfera na siatkówkę. W Trójmieście ta dyscyplina staje się coraz modniejsza i jest szansa, że na mecze z tymi lepszymi zespołami będzie przychodzić z 5.000 kibiców. Zauważ, że Warszawa, pozornie ogromna aglomeracja miejsca, a jak było z frekwencją? Chyba tylko Ptoki miały mniejszą.
Z góry przepraszam, że odświeżam ten post sprzed miesiąca, ale mam wrażenie, że szanowny kolega nie ma w ogóle pojęcia o czym mówi. Na mecze AZS-u przychodziło od 1000 (mecz z Płomieniem Sosnowiec) do 3500 (ze Skrą Bełchatów) osób, a średnia frekwencja wynosiło około 2000 osób, więc z góry uprzedzam, że nie ma co się na wyrost unosić mało szczególną średnią, bo jak na Polskie warunki jest ona ponad przeciętna (Radom, Sosonowiec, Jastrzębie, a nawet Bydgoszcz z Kędzierzynem lepszą frekwencją się tak na prawdę popisać nie mogą). Poza tym jak już ktoś wspomniał Warszawa jest miastem ,,pracującym", gdzie miejsc pracy jest najwięcej w Polsce, a rozrywek, prawie najmniej.
HejdaChemik
Posty: 270
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:03
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: HejdaChemik »

A gdzie masz oficjalne dane ze sadzisz iz te miasta nie moga sie popisac lepsza frekwencja a Warszawa ma 2k ?

OD MODERATORA: Przenieśmy dalszą dyskusję nt tego wątku tu. Ten temat pozostawmy dla Trefla.
CHEMIK BYDGOSZCZ!!
Intense
Posty: 31
Rejestracja: 3 cze 2008, o 15:00
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Intense »

Tytusinski pisze:Trefl Piłka Siatkowa S.A. informuje, że nowym zawodnikiem klubu został środkowy Reprezentacji Polski Łukasz Kadziewicz. Wicemistrz Świata z grudnia 2006 roku będzie bronił barw gdańskiej drużyny przez najbliższe dwa lata.

http://www.siatkowka.trefl.com.pl/index ... ews&id=364
Na naszym portalu też jest już oficjalna informacja o transferze Kadziewicza. Nie wiem ile musieli mu zapłacić, ale to, ze będzie tam teraz grał, na pewno podniesie zainteresowanie tym klubem wśród kibiców ;).
"Bo my... nawet śpimy z MIKASĄ!"
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Robert »

Treflowi gratuluję udanego transferu Kadziewicza. Widać, ze działacze nie zasypali gruszek w popiele. jeśli potwierdzą się inne transfery to Trefl będzie mocny i może namieszać w PLS.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: dreamer »

kevinpsb pisze:W tym temacie chcę porozmawiać o beniaminku Polskiej ligii siatkówki...

Skład na sezon 2007-08

Witold Chwastyniak-środkowy-192cm-29lat...itd
Wśród 13 zawodników jakich wypisałeś w kadrze, brakuje mi Marcina Iglewskiego.
Grał czy nie grał (miał problemy zdrowotne - kontuzja), ale w kadrze był.
Więc o nim też pamiętajmy...

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Gdansk
Posty: 100
Rejestracja: 20 sty 2008, o 00:23
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Gdansk »

niezły klops kolego powyżej!!!
w składzie na sezon 07/08 czyli na mecze 1 ligi nie było Iglewskiego!!! w ostatnim meczu w jakim zagrał w Treflu (2 min. chyba) był w maju roku 2007 w finale II ligi z Juventurem Wałbrzych kiedy wrócił po kontuzji. potem kontrakt nie został przedłużony i w jego miejsce przyszedł Winnik a 2gim atakującym był Hajbowicz.
jedynej osoby, której brakuje jest młody zawodnik Dawid Suski (1988- atakujący), który grał przede wszystkim w III lidze ( z juniorami) a przyszedł z Juranda Malbork
pozdrawiam
Awatar użytkownika
CzestochowaTeam
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2008, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: wschowa
Kontakt:

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: CzestochowaTeam »

Jescze niee zapomnijmy ze Zagra w gdańsku Łukasz Kadziewicz jak dla mnie to on powinien grac w owiele lepszym klubie ale zobaczymy jak tam bedzie??;> co wy myslicie z kadziewiczem na czele jak sobie beda radzic w PLus Lidze ;) ??? ??? :]
Rzymski16
Posty: 13
Rejestracja: 25 maja 2008, o 16:27
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Rzymski16 »

Jezeli przyjdzie Bartman i brazilijczycy to mysle ,że beda walczyc o europejskie puchary;) :D
Intense
Posty: 31
Rejestracja: 3 cze 2008, o 15:00
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Intense »

Rzymski16 pisze:Jezeli przyjdzie Bartman i brazilijczycy to mysle ,że beda walczyc o europejskie puchary;) :D
Dokładnie. Trefl to drużyna z wielkim potencjałem. A jak dostanie kilku dobrych zawdoników, to może się bardzo rozwinąć i namieszać nam w I lidze :).
"Bo my... nawet śpimy z MIKASĄ!"
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: Nagor »

Niezła ekipa się szykuje w Gdańsku, gratuluję im transferu Kadzia, wysoko mierzą. Mam nadzieję, że "szanowny" Polsat Sport będzie pokazywał też mecze Trefla, a nie jak w tym sezonie, wolał trzeci raz powtórzyć program o boksie, niż pokazać mecze np. Sosnowca czy Warszawy
...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk

Post autor: kevinpsb »

Może jeszcze Molto do Kadzia na środek...
Chciałbym zobaczyć taką ekipę w Gdańsku:
Redwitz
Zanuto, Bartman
Kadziewicz
, Molto
Żaliński
Stańczak

4 podobno pewnych
pozostałych 3 to moje realne marzenie
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”