Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: Streeter »

VernonRoche pisze:NIe wiem czy jest sens rozszerzać ligę na kolejne zespoły o potencjale tegorocznej Częstochowy.
Ja myślę, że w przypadku Bielska czy Radomia poziom Częstochowy wystąpiłby (jeżeli w ogóle) to tylko w pierwszym sezonie. Obydwa kluby mają dosyć rozsądny zarząd, którzy mając już to miejsce w PlusLidze, tym samym kartę przetargową do rozmów ze sponsorami potrafiliby zbudować ekipę na poziomie Kielc.
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: azsiak88 »

pewniak pisze:
azsiak88 pisze:Dla mnie pomysł zły. (...) Do tego dojdzie więcej meczów o pietruszkę, bo jak nie można spaść a na zajęcie czwartego miejsca nie będzie szans to o co będą grały kluby z miejsc 6-12 albo 7-12? (..) Jednym słowem absurd.
Nie patrz na tą ligę przez pryzmat kopanej. Walka będzie nie o 4 ale o 8 miejsc w play offach i jakoś nie chce mi się wierzyć, że do końca nie będzie walki o ósme miejsce między 3-4 drużynami.
W kopanej każde miejsce wyżej w tabeli jest premiowane ok 300 tys. złotych pochodzących z praw telewizyjnych i sponsora tytularnego, więc tam mają o co grać.
A w wypadku +ligi o co mają grać zespoły np 9-12? Już i tak bezsensem były tegoroczne mecze 9-10, gdzie Olsztyn po prostu je sobie darował.

Wszystko wskazuje na to, że zespoły z miejsc 4-8 mocno się osłabiły na przyszły sezon i jak dojdą dwa następne ogórki + "milionowa" Częstochowa to liga będzie "porywająca".
Ja tego nie kupuję.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: pewniak »

VernonRoche pisze:NIe wiem czy jest sens rozszerzać ligę na kolejne zespoły o potencjale tegorocznej Częstochowy.
Nie od razu Rzym zbudowano. Trudno się spodziewać by weszła drużyna z budżetem 7 mln i walczyła o medale! Atrakcyjne mecze to nie tylko te, w których gra Resovia, Skra, Zaksa czy JW. Tylko to muszą zrozumieć władze Polsatu i pokazywać te mecze, wraz z odpowiednim marketingiem. Pamiętam zapowiedzi przed sezonem, że każda kolejka będzie się zaczynała w piątek a kończyła w poniedziałek żeby było więcej transmisji. Jak to się skończyło to wszyscy wiemy - mecze o brąz są smutną wisienką na tym torcie.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: VernonRoche »

pewniak pisze:[Atrakcyjne mecze to nie tylko te, w których gra Resovia, Skra, Zaksa czy JW.
Jasne że nie tylko, ale takie, które są w miarę wyrównane i toczy się walka, a nie mecz do jednej bramki.
Bądź wyrównany mecz. A nie taki, że słabszy chce ale nie potrafi, a silny potrafi, ale mu się nie chce,
a gra bo musi. Takie widowiska średnio mnie interesują (chyba, że gra Resovia) bo szkoda
mi zwyczajnie czasu na oglądanie widowisk marnego sortu. Już lepiej pooglądać mecze ligi rosyjskiej,
albo włoskiej.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: hubert »

Wątpię aby gra w PlusLidze była mocną kartą w rozmowach ze sponsorami. Ani Resovia ani Zaksa ani JSW ani Skra nie ma sponsorów tworzących produkty "dla ludu" tak, że reklama w TV ma duże znacznie.

I tutaj jest pytanie o kształt czy też wizję ligi. Dla mnie sensownym byłoby ograniczenie obcokrajowców do 1 i otwarcie ligi.
Niezależnie jaki marketing by nie był zrobiony przez Polsat mecze o miejsce 9te wyglądałby tak jak ostatnio.
W ogóle granie o miejsca 5-8 nie ma sensu bo średnio to interesujące.
Czyli proponowałbym: po pierwszej rundzie play offs normalnie gra się o miejsca 1-4. Miejsca 5-8 idą według kolejności z rundy zasadniczej. 10ta drużyna spada z ligi a 9 gra baraże.

Jak już chcą mieć ligę w obecnej formie niech Plus LIga umieści na stronie jasne kryteria pobytu w elitarnym gronie.
Na tyle jasne i przejrzyste, że każdy może zobaczyć na liczbach dlaczego w lidze jest Olsztyn a nie inny zespół.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Kali BBTS
Posty: 462
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: Kali BBTS »

BBTS już w tym sezonie przekroczył mln złotych. Wierzę, że działaczom i miastu uda się przekonać włodarzy, że warto dać nam szansę.
Naprzód małymi łyżeczkami :)
krzysiu
Posty: 5489
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: krzysiu »

PlusLiga ma charakter zamknięty. Nie ma w niej spadków i awansów. Drużyny, które miały w niej prawo występów w sezonie 2010/11, pozostają w elicie, jeśli dysponują halą na minimum 1,5 tysiąca miejsc oraz budżetem około 2,5 miliona złotych rocznie. Władze ligi właśnie przystępują do weryfikacji dokumentów klubów z elity.
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: majonez »

VernonRoche pisze: Jasne że nie tylko, ale takie, które są w miarę wyrównane i toczy się walka, a nie mecz do jednej bramki.
Bądź wyrównany mecz. A nie taki, że słabszy chce ale nie potrafi, a silny potrafi, ale mu się nie chce,
a gra bo musi. Takie widowiska średnio mnie interesują (chyba, że gra Resovia) bo szkoda
mi zwyczajnie czasu na oglądanie widowisk marnego sortu. Już lepiej pooglądać mecze ligi rosyjskiej,
albo włoskiej.
A mało to razy było, że w meczu pomiędzy zespołami z czołówki widzieliśmy "mecz do jednej bramki"? Ile to razy miał być hit, a wychodził kit?
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: hubert »

majonez pisze:
VernonRoche pisze: Jasne że nie tylko, ale takie, które są w miarę wyrównane i toczy się walka, a nie mecz do jednej bramki.
Bądź wyrównany mecz. A nie taki, że słabszy chce ale nie potrafi, a silny potrafi, ale mu się nie chce,
a gra bo musi. Takie widowiska średnio mnie interesują (chyba, że gra Resovia) bo szkoda
mi zwyczajnie czasu na oglądanie widowisk marnego sortu. Już lepiej pooglądać mecze ligi rosyjskiej,
albo włoskiej.
A mało to razy było, że w meczu pomiędzy zespołami z czołówki widzieliśmy "mecz do jednej bramki"? Ile to razy miał być hit, a wychodził kit?
Mi się wydaje, że w minionym sezonie parę zespołów przekombinowało, myśląc, że można wystartować do play offs z dalszej pozycji. Przy okazji wystrzeliła Delecta i dla Skry oraz Resovii to była loteria w pierwszej rundzie. Myślę, że kluby wyciągną z tego wnioski i bardziej się postarają.
Szkoda, że rozbierana jest Delecta bo 5ty mocny zespół by tylko dodał smaku.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: kevinpsb »

hubert pisze: Szkoda, że rozbierana jest Delecta bo 5ty mocny zespół by tylko dodał smaku.
Może Trefl takim będzie... Nie odbierajmy szansy...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
dziq
Posty: 359
Rejestracja: 6 maja 2008, o 21:07

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: dziq »

Czarni Radom pukają do PLSu ale zasady i terminy jak z PZPRu
http://www.cozadzien.pl/sport/siatkowka ... 17179.html
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: lucass90 »

dziq pisze:Czarni Radom pukają do PLSu ale zasady i terminy jak z PZPRu
http://www.cozadzien.pl/sport/siatkowka ... 17179.html
Mam nadzieję, że kolesiostwo nie zwycięży i w przyszłym sezonie zobaczymy Czarnych w PlusLidze. Nawet kosztem jednej z drużyn obecnie w niej grającej. Ambicja i uparte (w pozytywnym sensie) dążenie do celu klubu z Radomia naprawdę mi imponuje.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Kali BBTS
Posty: 462
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: Kali BBTS »

Kolejny wymóg po stronie BBTS został spełniony. Powołana została spółka akcyjna, 99% udziałów ma stowarzyszenie, 1% Gmina Bielsko-Biała.

PS. O terminach mówiliśmy od samego początku powstania pomysłu zamknięcia ligi poprzez jej otwarcie ;)
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Piotrek88ify
Posty: 462
Rejestracja: 17 sty 2012, o 14:57
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: Piotrek88ify »

Ciekawe ile drużyn będzie w plus lidze?? i czy AZS Częstochowa będzie dalej grać??
NowyAnty
Posty: 32
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 10:08

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: NowyAnty »

Jak wygląda sytuacja z halą w Bielsku? Gdzie zamierzają grać po awansie do PLS?
annbb
Posty: 6
Rejestracja: 5 cze 2011, o 20:32
Płeć: K

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: annbb »

W Bielsku nie ma z tym problemu. W mieście jest nowa hala sportowa na 3tys. osób :)
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: lucass90 »

annbb pisze:W Bielsku nie ma z tym problemu. W mieście jest nowa hala sportowa na 3tys. osób :)
No to o 300 miejsc więcej, niż w Bełchatowie... ;)
AZS CZĘSTOCHOWA!
Kali BBTS
Posty: 462
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: Kali BBTS »

lucass90 pisze:
annbb pisze:W Bielsku nie ma z tym problemu. W mieście jest nowa hala sportowa na 3tys. osób :)
No to o 300 miejsc więcej, niż w Bełchatowie... ;)
i o 1800 więcej niż potrzeba wedle regulaminu
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: lucass90 »

Cóż, pozostaje jedynie życzyć powodzenia! Obyśmy kolejny sezon zaczęli w dwunastoosobowym składzie.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: KChudz »

lucass90 pisze:Cóż, pozostaje jedynie życzyć powodzenia! Obyśmy kolejny sezon zaczęli w dwunastoosobowym składzie.
Chyba 144 osobowym :D (12x12) - dwunasto-zespołowym składzie +L .
Mam takie samo życzenie 8-)
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: lucass90 »

KChudz pisze:
lucass90 pisze:Cóż, pozostaje jedynie życzyć powodzenia! Obyśmy kolejny sezon zaczęli w dwunastoosobowym składzie.
Chyba 144 osobowym :D (12x12) - dwunasto-zespołowym składzie +L .
Klub też jest osobą ;) Osobą prawną w formie sportowej spółki akcyjnej chociażby... Ale mniejsza, wyczuwam przytyk tylko po to, by coś napisać...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: KChudz »

lucass90 pisze:
KChudz pisze:
lucass90 pisze:Cóż, pozostaje jedynie życzyć powodzenia! Obyśmy kolejny sezon zaczęli w dwunastoosobowym składzie.
Chyba 144 osobowym :D (12x12) - dwunasto-zespołowym składzie +L .
Klub też jest osobą ;) Osobą prawną w formie sportowej spółki akcyjnej chociażby... Ale mniejsza, wyczuwam przytyk tylko po to, by coś napisać...
Spoko. Jestem bardzo życzliwie nastawiony do rozszerzenia +L. Czasem mam taki humor :D Pozdrowienia ;)
Roan
Posty: 1094
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 10:56
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: Roan »

Nie wiecie czy coś dzieje się w temacie, będzie ktoś nowy w lidze?
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: mewa »

Roan pisze:Nie wiecie czy coś dzieje się w temacie, będzie ktoś nowy w lidze?
W czerwcu mają być wizytowane ośrodki w Bielsku-Białej i Radomiu. Decyzja ma zapaść do końca czerwca, najwcześniej zapadnie 20 czerwca na spotkaniu akcjonariuszy PlusLigi.

Stawiam dolary przeciw orzechom, że PlusLiga w przyszłym sezonie wystartuje w niezmienionym składzie, co potwierdzi, że jednak została zamknięta, a nie otwarta.
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: Streeter »

mewa pisze:Decyzja ma zapaść do końca czerwca, najwcześniej zapadnie 20 czerwca na spotkaniu akcjonariuszy PlusLigi.
To i tak dobrze, że nie tydzień przed rozpoczęciem ligi. Chociaż szanse na kupno dobrych polskich graczy wiele się nie będą różnić, czy to po 20 czerwca, czy to w październiku.
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Awatar użytkownika
ddarekk69
Posty: 222
Rejestracja: 16 cze 2009, o 21:22
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: ddarekk69 »

PlusLidze potrzebny jest powiew świeżości. Skoro AZS Częstochowa może grać w lidze to, dlaczego nie mają grać w niej Radom i Bielsko? Druga sprawa, jeśli jednak liga zostanie powiększona to termin 20 czerwca wydaje się dość późny. Drużyny są teraz w zawieszeniu, bo nie wiedzą czy mają budować składy na PlusLigę czy I ligę. Decyzja powinna być podjęta wcześniej.
Siatkówka to coś więcej niż tylko gra... to pasja!
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: KChudz »

Jeśli faktycznie skład +L na sezon 2013/14 ogłoszony zostanie 20.06 i Radom oraz Bielsko zostaną dopuszczone do grania, to o składy nie mamy co się martwić. Aktualnym składem powinni sobie poradzić z AZS Cz-wa. Jak już wejdą do elity (+L) to tam chwilę posiedzą :o . Jestem za tym, aby oba kluby dołączyły do +L. 8-)
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: Streeter »

KChudz pisze:Aktualnym składem powinni sobie poradzić z AZS Cz-wa.
Pewnie i masz rację. Ja jestem za awansem obydwu drużyn, nawet jeśli miałoby to wyglądać, że w przyszłym sezonie mamy "trzy Częstochowy", a dopiero w sezonie 2014/15 Bielsko i Radom zbudują ekipy na poziomie Gdańska czy Kielc, a może i nawet lepsze.
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
krzysiu
Posty: 5489
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: krzysiu »

Ja też bym chciał , żeby weszły te zespoły - może więcej młodzieży mogłoby grać w tej lidze.
Streem
Posty: 34
Rejestracja: 10 maja 2012, o 19:21
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: Streem »

Radom nie ma hali.

word
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”