WKS Czarni Radom

kaCuCh
Posty: 35
Rejestracja: 2 sie 2013, o 08:59
Płeć: M

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: kaCuCh »

Adam Kamiński nowym środkowym Czarnych:

http://czarni.radom.pl/index.php?functi ... ll&no=1253

Kadra zespołu na sezon 2013/14:

Rozgrywający: Bartłomiej Neroj, Łukasz Zugaj
Atakujący: Marien Moreau (FRA), Bartłomiej Bołądź
Przyjmujący: Dirk Westphal (GER), Kamil Gutkowski, Jakub Wachnik, Jakub Radomski
Środkowi bloku: Bartłomiej Grzechnik, Adam Kamiński (CAN), Jozef Piovarci (SVK), Michał Ostrowski
Libero: Paweł Filipowicz, Adam Kowalski
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: weary_skier »

Nie ma Gałązki :(.
Dzięki transferowi Kamińskiego skład radomian jest jeszcze wyższy a biorąc pod uwagę rozmiary hali w Radomiu, to Mistrz I ligi może pokusić się o niejedną niespodziankę grając u siebie.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
saalvador1921
Posty: 44
Rejestracja: 7 paź 2008, o 14:59
Płeć: M
Lokalizacja: Radom

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: saalvador1921 »

weary_skier pisze:Nie ma Gałązki :(
Z całym szacunkiem do Janusza, po tym, co pokazywał w I lidze, moim zdaniem nie jest to zawodnik na Plus Ligę.

Będę wdzięczny za opinię na temat Kamińskiego - nowego nabytku WKS-u. Ponoć w 2010 roku grał w Kielcach w ówczesnym Farcie.
http://www.Czarni.Radom.pl

2011/2012 - II liga --> 2012/2013 - I liga --> 2013/2014 - Plus Liga
"Za dziesięć długich lat, za drugiej ligi smak. Czekaliśmy już tyle lat, WKS-ie nadszedł czas!"
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: ksjw90 »

Tak grał w Farcie w 2010r. Nie miał zbytnio okazji do pokazania się w fazie zasadniczej ligi, w play-offach więcej zagrał i zebrał nawet dobre recenzje. Dobry wzrost 204cm, jako środkowy spisuje się dobrze, aczkolwiek nie jest to żadna gwiazda. Z pewnością będzie to wzmocnienie dla Radomia.
Ingenting
Posty: 124
Rejestracja: 22 mar 2012, o 14:22
Płeć: M

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: Ingenting »

Całkiem solidny zawodnik, ale jego największym atutem jest chyba polskie obywatelstwo. ;)
W każdym razie cieszę się, że wrócił do ligi.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: weary_skier »

Nie w 2010, ale w sezonie 20011/2012 kiedy to Kielce miały większe aspiracje a w składzie byli tacy gracze jak Nilsson czy Pujol i Kapfer.
Co do samego Kamińskiego, to nie przychodzi mi do głowy inne określenie tego zawodnika jak po prostu solidny. Jest to typ bardziej "drewnianego" środkowego. Jeśli dostanie piłkę na odpowiednim zasięgu, to skończy, na gimnastykę przy mniej dokładnych piłkach nie ma co liczyć. W bloku podobnie, do skrzydeł w ekspresowym tempie nie dojdzie, ale przy równopostawionym bloku jest trudny do przejścia. Zagrywke ma tak nijaką, że aż słabą. Jego niewątpliwym atutem na parkietach plusligi jest...polskie obywatelstwo. Jeśli chodzi o sezon spędzony w Farcie, to nie prezentował się źle, lecz jakoś nie zyskał uznania w oczach Wagnera i dość często zmieniany był na Kokocińskiego.
Myślę, że w kontekście Radomia można ten transfer ocenić pozytywnie. Jak już wspomniałem, Kamiński wpisuje się w wizje zespołu Roberta Prygla.

@saalvador1931
Jak już jesteśmy przy wdzięczności, to proszę napisz mi kto pełnił role podstawowych przyjmujących w poprzednim sezonie?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
dziq
Posty: 359
Rejestracja: 6 maja 2008, o 21:07

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: dziq »

Wachnik , Gutkowski , Radomski -to nie para oczywiście ale Wachnik i Gutkowski mieli okresy z kontuzjami
Awatar użytkownika
Miki1910
Posty: 52
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:00
Płeć: M
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: Miki1910 »

Początek sezonu: Wachnik i Gutkowski, od początku roku raczej Wachnik i Radomski.
"Możemy uznawać zasady demokracji, ale i tak rację mam zawsze ja." Hubert Wagner (1941–2002)
Fartek
Posty: 96
Rejestracja: 17 maja 2011, o 19:29
Płeć: M

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: Fartek »

weary_skier pisze:Nie w 2010, ale w sezonie 20011/2012 kiedy to Kielce miały większe aspiracje a w składzie byli tacy gracze jak Nilsson czy Pujol i Kapfer.
Co do samego Kamińskiego, to nie przychodzi mi do głowy inne określenie tego zawodnika jak po prostu solidny. Jest to typ bardziej "drewnianego" środkowego. Jeśli dostanie piłkę na odpowiednim zasięgu, to skończy, na gimnastykę przy mniej dokładnych piłkach nie ma co liczyć. W bloku podobnie, do skrzydeł w ekspresowym tempie nie dojdzie, ale przy równopostawionym bloku jest trudny do przejścia. Zagrywke ma tak nijaką, że aż słabą. Jego niewątpliwym atutem na parkietach plusligi jest...polskie obywatelstwo. Jeśli chodzi o sezon spędzony w Farcie, to nie prezentował się źle, lecz jakoś nie zyskał uznania w oczach Wagnera i dość często zmieniany był na Kokocińskiego.
Myślę, że w kontekście Radomia można ten transfer ocenić pozytywnie. Jak już wspomniałem, Kamiński wpisuje się w wizje zespołu Roberta Prygla.

@saalvador1931
Jak już jesteśmy przy wdzięczności, to proszę napisz mi kto pełnił role podstawowych przyjmujących w poprzednim sezonie?

Przecież Kamiński w Kielcach spędził 2 sezony ...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: kevinpsb »

Miki1910 pisze:Początek sezonu: Wachnik i Gutkowski,
Kocik/Gutkowski
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: weary_skier »

Fartek pisze:

Przecież Kamiński w Kielcach spędził 2 sezony ...
Fakt :). Moje niedopatrzenie.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
maniek009
Posty: 99
Rejestracja: 25 mar 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: maniek009 »

akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: akukuk »

O kurczę. Bardzo przykra informacja i ogromna strata dla Czarnych. Oby udało się znaleźć kogoś podobnej klasy, choć w obecnej sytuacji może być ciężko.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: qtp »

Saszka dalej wolny? Myśle że przy odrobinke większej stawce jak francuz dało by się zakontraktować
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: Murilo0 »

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Słabszy pierwszy atakujący= więcej szans dla Bołądzia ;)
All work and no play makes Jack a dull boy...
kaCuCh
Posty: 35
Rejestracja: 2 sie 2013, o 08:59
Płeć: M

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: kaCuCh »

Macie jakieś pomysły, kogo mogą zakontraktować Czarni na atak w zamian za Francuza?
Tryku
Posty: 178
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: Tryku »

Nie wiem kto wolny na rynku ale ten Starovic? Wiecej kasy by pewnie musieli wyłozyc.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: weary_skier »

kaCuCh pisze:Macie jakieś pomysły, kogo mogą zakontraktować Czarni na atak w zamian za Francuza?
Może innego Francuza, którym byli zainteresowani.
Wolny jest też nasz dobry znajomy z Plusligi - Brook Billings.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Cladis
Posty: 170
Rejestracja: 3 cze 2012, o 14:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: Cladis »

Są zainteresowani zawodnikiem, który jest lepszy od Moreau, czyli niemal na 100% Starović albo Ojansivu.
Nawet po najgorszej zimie będzie wiosna.
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: kalosz »

Ojansivu chyba zostaje w Finlandii, ale mogę się mylić.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
dominik.niw
Posty: 32
Rejestracja: 8 maja 2013, o 14:56
Płeć: M
Lokalizacja: Mielec

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: dominik.niw »

Koistra
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: madlark »

Cladis pisze:niemal na 100% Starović albo Ojansivu.
Miko już nie? Niemal na 45% żaden z nich. Doszły mnie słuchy o opcji polskiej, ale to pewnie plotki nic nie mające wspólnego z 95% ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Mike1337
Posty: 184
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 18:45
Płeć: M

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: Mike1337 »

Cladis pisze:Są zainteresowani zawodnikiem, który jest lepszy od Moreau, czyli niemal na 100% Starović albo Ojansivu.
Ojansivu lepszy od Moreau? Chyba żartujesz.
Cladis
Posty: 170
Rejestracja: 3 cze 2012, o 14:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: Cladis »

Mike1337 pisze:Ojansivu lepszy od Moreau? Chyba żartujesz.
Nie, nie żartuję. Przed rokiem Ojansivu był w ścisłej czołówce najlepiej punktujących ligi rosyjskiej, kiedy Moreau w całej swojej karierze jeszcze w żadnej poważniejszej lidze nie zagrał.
Nawet po najgorszej zimie będzie wiosna.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: weary_skier »

Cladis pisze: Nie, nie żartuję. Przed rokiem Ojansivu był w ścisłej czołówce najlepiej punktujących ligi rosyjskiej, kiedy Moreau w całej swojej karierze jeszcze w żadnej poważniejszej lidze nie zagrał.
Pisząc przed rokiem, jak mniemam, masz na myśli sezon 11/12, kiedy Fin grał w drużynie Automobilistu Sankt Petersburg?
W zeszłym sezonie Fin grał ze średnim powodzeniem w drużynie Tomisu Constanca, skąd przeniósł się w trakcie sezonu do drużyny z Finlandii, której nazwy nie pamiętam. Powodem jego odejścia były problemy finansowe Tomisu.
Wracając jednak do sezonu spędzonego w Rosji, to przyznam szczerze, że nie znam na pamięć statystyk ligi rosyjskiej i nie pamiętam czy aby na pewno Ojansivu był w czołówce punktujących. Byłbym bardzo zdziwiony, gdby tak było. Nie chodzi o to, że nie doceniam klasy Fina, ale trudno znaleźć się wysoko w takiej klasyfikacji jeśli przez kilka pierwszych kolejek nie gra się wcale.
O ile już meczach jakich grał Ojansivu faktycznie zdobywał wiele punktów, tak te punkty można rozdzielić na punkty zdobyte dla własnej drużyny i dla przeciwnika. Z efektywnością gry u Fina było bardzo słabo. Jednakowoż trudno nie zauważyć zmian jakie zaszły w drużynie z Petersburga po przyjściu Ojansivu. Z drużyny, która miała problem wygrać seta stali się drużyną, która potrafiła jakieś punkty urwać.

Wracając do porównania z Moreau to trudno nie uznać ligi francuskiej za poważną. A jeśli już przy poważności jesteśmy, to porównanie klubów w jakich grali obaj zawodnicy wypada na korzyść Francuza. W mojej ocenie obaj daliby radę w beniaminku Plusligi. Jednak jeśli miałbym wybrać który lepiej gra w siatkówkę, to byłby to Francuz, którego słaba gra często wynika z czynników pozasportowych.

madlark pisze: Miko już nie? Niemal na 45% żaden z nich. Doszły mnie słuchy o opcji polskiej, ale to pewnie plotki nic nie mające wspólnego z 95% ;)
To co piszesz sugeruje dla mnie jedno, nie wiem czy takie dobre, rozwiązanie dla Radomia.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: kuki91 »

Myślisz o Józefackim?
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: luck191 »

Clarka można zakontraktować,myślę,że nie jest aż tak drogi
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: ksjw90 »

kuki91 pisze:Myślisz o Józefackim?
Olsztyn wyrzucił Józefackiego za rzekome ukrywanie kontuzji a Radom go weźmie jako kota w worku? Absolutnie nie.
Skoro Prygiel mówi, że ma ofertę od managera zawodnika o jakim nawet nie myślał, to musi być to większe nazwisko. Możliwe że Starovic.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: weary_skier »

ksjw90 pisze: Skoro Prygiel mówi, że ma ofertę od managera zawodnika o jakim nawet nie myślał, to musi być to większe nazwisko. Możliwe że Starovic.
Dasz link do tej informacji?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: RCS Czarni Radom

Post autor: ksjw90 »

weary_skier pisze:
ksjw90 pisze: Skoro Prygiel mówi, że ma ofertę od managera zawodnika o jakim nawet nie myślał, to musi być to większe nazwisko. Możliwe że Starovic.
Dasz link do tej informacji?
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... api-moreau
Oczywiście. Ostatni akapit :)
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”