Sezon 2013/2014, kolejka 8

zwykly74
Posty: 213
Rejestracja: 14 lis 2013, o 00:33
Płeć: M

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: zwykly74 »

mikser pisze:
zwykly74 pisze:
A co mają do rzeczy dawni zawodnicy? Uogólniłeś, że wszyscy stawiali na JW jak dobrze grali. Pokpiłeś z opinii na temat trenera i Miale. Pomijając fakt krótkiego pobytu na tym forum to w sumie mogę stwierdzić, że jesteś w niektórych sprawach albo mało zorientowany albo pewne rzeczy odczytujesz inaczej niż to jest w rzeczywistości. Tak poważnie - nie masz nic do zarzucenia dwóm panom z Włoch?
[/quote]

Czy ja śledzę każdy trening Jastrzębia? Może ty widziałeś co robią zawodnicy na każdym treningu? Widziałeś choć jeden trening któregoś Włocha? a może znasz plany treningowe? Rozpisane mikrocykle albo mezocykle? Pewnie wiesz więcej niż ja? Piszesz jedynie to co wszyscy tu powtarzają. Na ocenę trenera/ów przyjdzie czas po sezonie, bo najważniejszy jest wynik końcowy. Sezon nie trwa miesiąc czy dwa, a najważniejsze mecze przed nimi. Przypomnę, że w zeszłym roku wszyscy wieszali psy na Kowalu w trakcie fazy zasadniczej, a potem wszyscy wiedzą jak było. Nawet niektórzy typowali go na trenera kadry.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: mikser »

zwykly74 pisze: Czy ja śledzę każdy trening Jastrzębia? Może ty widziałeś co robią zawodnicy na każdym treningu? Widziałeś choć jeden trening któregoś Włocha? a może znasz plany treningowe? Rozpisane mikrocykle albo mezocykle? Pewnie wiesz więcej niż ja? Piszesz jedynie to co wszyscy tu powtarzają. Na ocenę trenera/ów przyjdzie czas po sezonie, bo najważniejszy jest wynik końcowy. Sezon nie trwa miesiąc czy dwa, a najważniejsze mecze przed nimi. Przypomnę, że w zeszłym roku wszyscy wieszali psy na Kowalu w trakcie fazy zasadniczej, a potem wszyscy wiedzą jak było. Nawet niektórzy typowali go na trenera kadry.
Tak, widziałem niejeden trening i dzięki "kretowi" w Jastrzębiu jestem na bieżąco. Więc tak, mam wiedzę. Tak samo jak od lat śledzę karierę i Bernardiego i Miale. Swoje zdanie, podobnie jak sporo osób tutaj, mam wyrobione na ich temat. Nie mam ciągotek do papugowania innych opinii tylko wygłaszam swoje. Fakt faktem, Miale rozwala fizycznie nie po raz pierwszy. I na jego temat nie napiszę nic dobrego.
Wszyscy, wszyscy, wszyscy - przestań uogólniać.
biker74
Posty: 772
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 18:08
Płeć: M
Lokalizacja: SR

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: biker74 »

Zastanawia mnie polityka klubu i Bernardiego. Od dwóch meczy w 12 jest Czarnowski, w miejsce Bontje (wg nie holender jest lepszym zawodnikiem). Dlaczego klub przedłużył kontrakt z Bontje (w play-off poprzedniego sezonu uratował tyłek Bernardiemu), jak chcą stawiać na Czarnowskiego. Bontje na pewno nie jest tanim graczem, na te kilka spotkań początku tego sezonu jak kontuzję leczył Czarnowski, można było do 12 zgłaszać zawodnika z młodej ligi.

Postawa Michała Łasko na początku sezonu to na pewno zasługa duetu Barnardi i Miale. Całe przygotowania pod okiem pierwszego z panów, plus obciążenia na treningach obecnie przez drugiego powodują że Łasko gra teraz bardzo kiepsko. Łasko i Masny są na tyle doświadczonymi zawodnikami że zgraliby się w czasie wspólnych treningów.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: azsiak88 »

Forma Łasko idzie stopniowo w dół i z tego trzeba zdać sobie sprawę. Nie można w nieskończoność mieć super formy i zdobywać po dwadzieścia kilka punktów w meczu na przestrzeni kilku lat. Łasko przyzwyczaił, że był często pierwszą i ostatnią zarazem opcją w ataku i do tego kończył ciężkie piłki. Nic nie trwa wiecznie. Może musi mieć sezon na złapanie lepszej formy za rok. Szybkie rozegranie Masnego też mu pewnie nie pomaga.
Jeszcze może być też tak, że właściwą formą eksploduje w play off ;)
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
zwykly74
Posty: 213
Rejestracja: 14 lis 2013, o 00:33
Płeć: M

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: zwykly74 »

mikser pisze:
zwykly74 pisze: Czy ja śledzę każdy trening Jastrzębia? Może ty widziałeś co robią zawodnicy na każdym treningu? Widziałeś choć jeden trening któregoś Włocha? a może znasz plany treningowe? Rozpisane mikrocykle albo mezocykle? Pewnie wiesz więcej niż ja? Piszesz jedynie to co wszyscy tu powtarzają. Na ocenę trenera/ów przyjdzie czas po sezonie, bo najważniejszy jest wynik końcowy. Sezon nie trwa miesiąc czy dwa, a najważniejsze mecze przed nimi. Przypomnę, że w zeszłym roku wszyscy wieszali psy na Kowalu w trakcie fazy zasadniczej, a potem wszyscy wiedzą jak było. Nawet niektórzy typowali go na trenera kadry.
Tak, widziałem niejeden trening i dzięki "kretowi" w Jastrzębiu jestem na bieżąco. Więc tak, mam wiedzę. Tak samo jak od lat śledzę karierę i Bernardiego i Miale. Swoje zdanie, podobnie jak sporo osób tutaj, mam wyrobione na ich temat. Nie mam ciągotek do papugowania innych opinii tylko wygłaszam swoje. Fakt faktem, Miale rozwala fizycznie nie po raz pierwszy. I na jego temat nie napiszę nic dobrego.
Wszyscy, wszyscy, wszyscy - przestań uogólniać.
Skoro jesteś tak na bieżąco i masz taką wiedzę to proponuję wyślij swoje CV do Pana Grodeckiego może rozpatrzy Twoje podanie ;) Na początek jednak proponuję poczytać trochę na temat planów treningowych i przygotowania fizycznego. Miłej lektury ;)
krzysiu
Posty: 5489
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: krzysiu »

Ale Łasko teraz od 3,4 lat ma taką formę to trochę jak z Diego Forlanem w piłce nożnej - złapał formę na kilka lat i potem już emeryturka
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: mikser »

zwykly74 pisze: Skoro jesteś tak na bieżąco i masz taką wiedzę to proponuję wyślij swoje CV do Pana Grodeckiego może rozpatrzy Twoje podanie ;) Na początek jednak proponuję poczytać trochę na temat planów treningowych i przygotowania fizycznego. Miłej lektury ;)
Mam dobrą pracę i nowej nie szukam, nie wiem też czemu takie coś proponujesz, nie wiem czemu sugerujesz zorientowanie się w planach treningowych itd. Bazując na tym co wiem i widzę piszę tu i tyle. Powtórzę pytanie na które nie odpowiedziałeś - naprawdę nie masz nic do zarzucenia B. i M.? Mając wiedzę (?) na temat poczynań Miale nie uważasz, że może zajeździć chłopaków?
Łasko swoje lata ma, gra JW ciągle na nim się opierać nie będzie, a teraz jeszcze dochodzi wspaniały mag Miale. JW może szybko z dołka nie wyjść, nie życzę im tego no ale coś się kiedyś sypnąć musi.
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: adi_tiger »

Jedna z wczorajszych akcji określających poziom sędziowania:

https://www.youtube.com/watch?v=NaFUp7BQnHw

Odgwizdana piłka rzucona...

Zaraz po tej akcji za dyskusje z sędzią II Kuba dostał drugą żółtą kartkę. Czyli -2 ptk za dobra akcje, mówi to kibic JW.
zwykly74
Posty: 213
Rejestracja: 14 lis 2013, o 00:33
Płeć: M

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: zwykly74 »

mikser pisze:
zwykly74 pisze: Skoro jesteś tak na bieżąco i masz taką wiedzę to proponuję wyślij swoje CV do Pana Grodeckiego może rozpatrzy Twoje podanie ;) Na początek jednak proponuję poczytać trochę na temat planów treningowych i przygotowania fizycznego. Miłej lektury ;)
Mam dobrą pracę i nowej nie szukam, nie wiem też czemu takie coś proponujesz, nie wiem czemu sugerujesz zorientowanie się w planach treningowych itd. Bazując na tym co wiem i widzę piszę tu i tyle. Powtórzę pytanie na które nie odpowiedziałeś - naprawdę nie masz nic do zarzucenia B. i M.? Mając wiedzę (?) na temat poczynań Miale nie uważasz, że może zajeździć chłopaków?
Łasko swoje lata ma, gra JW ciągle na nim się opierać nie będzie, a teraz jeszcze dochodzi wspaniały mag Miale. JW może szybko z dołka nie wyjść, nie życzę im tego no ale coś się kiedyś sypnąć musi.[/quote

Oczywiście, że pewne rzeczy w prowadzeniu zespołu przez Bernardiego mi się nie podobają. Ostatnio chociażby to, że przy słabej postawie Łasko i w meczach ze słabszymi drużynami nie dawał pograć Malinowskiemu. Na szczęście obudził się w spotkaniu z Politechniką. Wiele też słyszałem o pracy Maile i nie były to dobre opinie.... Słyszałem ale nie widziałem co robił i robi z chłopakami i w jakim okresie. Z pewnością gdybym widział mógłbym coś powiedzieć i ewentualnie go ocenić. Na pewno nie robi sobie tego co chce tylko wszystko jest konsultowane na linii B-M i myślę, że o wszystkim jest informowany Grodecki. Przynajmniej gdybym ja był prezesem o wszystkim chciałbym wiedzieć tzn. jak trenują zawodnicy i co z nimi robi Maile. Skoro jednak Grodecki go zatrudnił to z pewnością ma do niego zaufanie. Widocznie B i M przy wiedzy prezesa uznali, że jest teraz taki okres, że można zawodnikom zaaplikować troszkę mocniejszy trening kosztem nawet słabszej gry, a co za tym idzie również wyników. Pisałem wcześniej, że sezon nie trwa miesiąc czy dwa. Trening w trakcie okresu przygotowawczego do sezonu to jedno, a trening w trakcie sezonu to drugie (mam na myśli przygotowanie fizyczne). Nie da się rozegrać całego sezonu grając w: Plus Lidze, Lidze Mistrzów i Pucharze Polski tylko na tym co się wypracowało w okresie przygotowawczym. Tym bardziej, że te najważniejsze mecze dla takiego zespołu jak Jastrzębie powinny być pod koniec sezonu. Trzeba to mądrze zaplanować i realizować. Wiedzieć kiedy można zawodnikom "dołożyć" mocniejszej pracy, a kiedy odpuścić. Maile ostatnio pracował z reprezentacją Polski, a teraz w Jastrzębiu. Nie chce mi się wierzyć, że zatrudniano by trenera, który nie ma o tym pojęcia. Mogę się mylić. Bernardi pracuje w Jastrzębiu trzeci rok. Zdobył już jakieś doświadczenie i ma w końcu w swoim zespole rozgrywającego. Masz prawo do wyrażania swoich opinii. Ja ze swoimi ocenami pracy obu trenerów wstrzymam się do końca sezonu. Jeśli się okaże, że miałeś rację ze swoimi ocenami to przyznam to na forum. Myślę, że na tym możemy zakończyć tą dyskusję. Pozdrawiam ;)
andrez
Posty: 117
Rejestracja: 14 mar 2013, o 11:28
Płeć: M

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: andrez »

azsiak88 pisze:Forma Łasko idzie stopniowo w dół i z tego trzeba zdać sobie sprawę. Nie można w nieskończoność mieć super formy i zdobywać po dwadzieścia kilka punktów w meczu na przestrzeni kilku lat. Łasko przyzwyczaił, że był często pierwszą i ostatnią zarazem opcją w ataku i do tego kończył ciężkie piłki. Nic nie trwa wiecznie. Może musi mieć sezon na złapanie lepszej formy za rok. Szybkie rozegranie Masnego też mu pewnie nie pomaga.
Akurat Masnego bym w to nie mieszał, bo to przy jego rozegraniu Jarosz i Konarski zostawali najlepiej punktującymi zawodnikami Plusligi, a Novotny zajął 2 miejsce w tej klasyfikacji..
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: azsiak88 »

andrez pisze:
azsiak88 pisze:Forma Łasko idzie stopniowo w dół i z tego trzeba zdać sobie sprawę. Nie można w nieskończoność mieć super formy i zdobywać po dwadzieścia kilka punktów w meczu na przestrzeni kilku lat. Łasko przyzwyczaił, że był często pierwszą i ostatnią zarazem opcją w ataku i do tego kończył ciężkie piłki. Nic nie trwa wiecznie. Może musi mieć sezon na złapanie lepszej formy za rok. Szybkie rozegranie Masnego też mu pewnie nie pomaga.
Akurat Masnego bym w to nie mieszał, bo to przy jego rozegraniu Jarosz i Konarski zostawali najlepiej punktującymi zawodnikami Plusligi, a Novotny zajął 2 miejsce w tej klasyfikacji..
Wszyscy wymienieni przez Ciebie zawodnicy lubili szybkie rozegranie. Łasko lubi piłki wysokie na zasięgu a nie na szybkości. Ekspresy są ewidentnie nie pod jego rękę a Masny preferuje właśnie szybkie rozegrania i do tego nieszablonowe na kontrach. Stąd ta różnica.
Co nie zmienia faktu, że Masny nie jest głównym winowajcą jego słabszej gry. Tak jak napisałem wcześniej - to mu też nie pomaga.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
-INFORMATOR-
Posty: 309
Rejestracja: 21 cze 2009, o 14:39
Płeć: M

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: -INFORMATOR- »

adi_tiger pisze:Jedna z wczorajszych akcji określających poziom sędziowania:

https://www.youtube.com/watch?v=NaFUp7BQnHw

Odgwizdana piłka rzucona...

Zaraz po tej akcji za dyskusje z sędzią II Kuba dostał drugą żółtą kartkę. Czyli -2 ptk za dobra akcje, mówi to kibic JW.
No to jako kibic siatkówki mało się znasz bo za żółtą kartkę nie ma punktu czyli 1 punkt a nie dwa
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: OldTimer »

-INFORMATOR- pisze:
adi_tiger pisze:Jedna z wczorajszych akcji określających poziom sędziowania:

https://www.youtube.com/watch?v=NaFUp7BQnHw

Odgwizdana piłka rzucona...

Zaraz po tej akcji za dyskusje z sędzią II Kuba dostał drugą żółtą kartkę. Czyli -2 ptk za dobra akcje, mówi to kibic JW.
No to jako kibic siatkówki mało się znasz bo za żółtą kartkę nie ma punktu czyli 1 punkt a nie dwa
To Ty w takim razie nie dość że nie znasz się na siatkówce to na dodatek nie umiesz czytać. Kolega wyraźnie napisał że dostał drugą żółta kartkę :D
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: Defit »

-INFORMATOR- pisze:
No to jako kibic siatkówki mało się znasz bo za żółtą kartkę nie ma punktu czyli 1 punkt a nie dwa
Chciałeś błysnąć, a niestety Ci nie wyszło. Pozwól, że wyjaśnię: skoro nie dostają prawidłowo zdobytego punktu - tracą pierwszy, za kartkę tracą drugi.
andrez
Posty: 117
Rejestracja: 14 mar 2013, o 11:28
Płeć: M

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: andrez »

Ja bym poszedł dalej.. Tak naprawdę to stracili 3 pkt. Zakładając, że jest stan 0:0 przed akcją, to zamiast 1:0 po tej akcji mają 0:2 :).
Ale na pewno sędziemu włos z głowy nie spadnie. To najważniejsze. Ciekawe, jak ocenił jego pracę kwalifikator.
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: adi_tiger »

-INFORMATOR- pisze:
adi_tiger pisze:Jedna z wczorajszych akcji określających poziom sędziowania:

https://www.youtube.com/watch?v=NaFUp7BQnHw

Odgwizdana piłka rzucona...

Zaraz po tej akcji za dyskusje z sędzią II Kuba dostał drugą żółtą kartkę. Czyli -2 ptk za dobra akcje, mówi to kibic JW.
No to jako kibic siatkówki mało się znasz bo za żółtą kartkę nie ma punktu czyli 1 punkt a nie dwa
Wychodzi, że sędzia po prostu nie miał czerwonej kartki. Bo po pierwszym upomnieniu żółtą, po raz drugi pokazał znowu żółtą i punkt został dodany przeciwnikowi. Sam byłem zdziwiony, bo powinien pokazać czerwoną i żółtą co jest jednoznaczne z ptk dal przeciwnika.
-INFORMATOR-
Posty: 309
Rejestracja: 21 cze 2009, o 14:39
Płeć: M

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: -INFORMATOR- »

No to widać że nikt z was nie zna przepisów Bednaruk dostał pierwszą kartkę w drugim secie a drugom w następnym secie nie dostał w jednym secie dwóch żółtych .Po każdym secie się anulują i zaczynasz od zera .I żadnego punktu za kartkę JW nie dostał punkt się należy za czerwoną .[ingerencja moderatora]
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: kalosz »

ale grają :|

Obrazek
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: Hirako »

Ktoś dojrzał co było napisane na transparencie kibiców AZS-u?
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: pewniak »

kalosz pisze:ale grają :|

Obrazek
w sensie, że się nie da patrzeć?
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 684
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: zyll »

Hirako pisze:Ktoś dojrzał co było napisane na transparencie kibiców AZS-u?
Za kumatych siebie macie, a matołów popieracie. Chyba idzie o to, że szef KK Czarnych ma związki z Platformą Obywatelską. Mecz póki co stoi na zagrywce, po pierwszym secie zwiastowałbym jak nic trzy punkty dla Radomia, teraz po serii Kamińskiego już taki pewny nie jestem.
Awatar użytkownika
cruelsamoan
Posty: 120
Rejestracja: 3 maja 2009, o 10:30
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: cruelsamoan »

Po raz pierwszy żałuje że mam duży telewizor widząc w nim wielką roześmianą gębe Pakosza wobec tak tragicznej gry zespołu.
Cóż za piękny kontrast , u nas libero syn prezesa a w Radomiu Kowalski - absolwent Norwida , swój miejscowy chłopak.
Gramy bez środka , Marcyniak z drewna , a Hain i Bieniek daleko od Częstochowy. Żenująca polityka klubu który nie inwestuje w chłopaków z lokalnego podwórka.

Kolejna sprawa to trener , czy Azs ma dziś jakąś taktyke na granie flota? Bo mam wrażenie że każdy sobie.
AZS CZESTOCHOWA -
Marcy$
Posty: 2087
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: Marcy$ »

zyll pisze: po pierwszym secie zwiastowałbym jak nic trzy punkty dla Radomia, teraz po serii Kamińskiego już taki pewny nie jestem.
A teraz ?:)
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 684
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: zyll »

A teraz nie wiem :] Nie jest to najpiękniejszy mecz tego sezonu. Szarpana gra, przyjęcie faluje, atak faluje, punkty zdobywane seriami po pięć punktów najlepszego świadectwa nie wystawiają żadnemu z zespołów. Atakujących nie ma, bo Kooistra nie radzi sobie w pierwszej akcji, a Bednorzowi przydałby się odpoczynek na ławce. Ale jak Kardos stawia na Kamińskiego na środku, to nie ma komu wejść do ataku na zmianę, coś za coś.

edit: I mam Kaczyńskiego za Bednorza.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: compact »

Gorsza rąbanka niż w sobotę, dla kibica niezaangażowanego ciężko, oj ciężko...
kanimo

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: kanimo »

Poziom moze i gorszy (zalezy do ktorej z druzyn w sobotnim meczu porownywac ;) ) ale sa jakies emocje i zwroty akcji.
Oglada sie troche jak mecz Mlodej Ligi. Apropos- Koistra do zmiany.

SZkoda, ze Boladz z Kedzierskim nie zostali. Gorzej niz Neroj to grac sie nie da.
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 684
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: zyll »

67 błędów na 183 rozegrane w meczu akcje to ponad 1/3 akcji zakończonych właśnie błędami i ta statystyka dobrze oddaje cały mecz. Czarni byli dzisiaj mniej słabi, a nie dobrzy. W zasadzie, to poza bardzo dobrym Wachnikiem, do którego fatalnie skakała blokiem Częstochowa trudno kogokolwiek wyróżnić i właśnie młody przyjmujący Czarnych zasłużenie otrzymał MVP. Mały plus należy się też Murkowi, który starał się ciągnąć ten wózek pod nazwą AZS Częstochowa, ale nie miał wsparcia u kolegów, bo ani Bednorz, ani bardzo szybko zdjęty z boiska Bąkiewicz, ani Hebda nie pomagali. Na plus atmosfera, bo w Radomiu jak zazwyczaj kocioł, a do tego kolorytu spotkaniu dodała duża grupa kibiców z Częstochowy.

W przyszłą kolejkę w Olsztynie mecz dwóch "rewelacji" sezonu i szkoda, że nie będzie transmisji tego spotkania w telewizji, bo tylko widzowie w Olsztynie będą mogli zweryfikować postawę drużyn w bezpośrednim starciu. Ale mecz zapowiada się super ciekawie 8-)
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: sb.slav »

Bardzo dobry powrót Wachnika do zespołu. Praktycznie najlepsze przyjęcie w drużynie i najwięcej punktów - przy znowu najlepszej skuteczności wśród skrzydłowych. Dziś to młody przyjmujący poprowadził Czarnych do zwycięstwa.

Póki co niewyrafinowana gra radomian, prowadzonych przez no cóż - nie wirtuoza, oparta na silnych skrzydłowych sprawdza się. Ale już z Olsztynem, który jest zbliżony poziomem sportowym może im nie pójść tak łatwo. Co zresztą ma odzwierciedlenie w tabeli, gdzie zespół prowadzony przez KS jest jednak wyżej i uzbierał o te dwa punkciki więcej, co moim zdaniem jest wynikiem większej wszechstronności drużyny z Warmii i prezentowanej przez nich bardziej urozmaiconej siatkówki, z większym zaangażowaniem środkowych w grze. Papierkiem lakmusowym jest rozgrywający.

Bezpośredni pojedynek między oboma zespołami powinien być bardzo interesujący, nawet jeśli nie sportowo, to choćby przez wzgląd na sytuację w tabeli. Jeśli Olsztyn wygra za trzy punkty "urwie się" pogoni radomian, a i zgarną też tytuł rewelacji sezonu*.

*rewelacja sezonu - oczywiście nie ma takiego tytułu, może szkoda? Ja przyznam go uznaniowo zwycięzcy tego najbliższego pojedynku.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
faf
Posty: 172
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 09:55
Płeć: M

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: faf »

Nie wiem kto na forum postawił tezę, że Bednorz zapowiada się na atakującego z najwyższej światowej półki. Jak dla mnie pretenduje do roli wyłącznie zwykłego, bezbarwnego przeciętniaka ligowego. Także tego typu oceny osobom nieznającym się na siatkówce radzę zachować dla siebie i tyle w temacie. Marcyniak to jest a już nie będę się wyrażał.....dam chłopakowi spokój, talentu to za grosz nie ma. Mecz tragiczny, dużo błędów. Neroj to klasa sama w sobie, oczywiście w sensie negatywnym. Jedynym jego atutem jest wzrost, rzadko widzi się rozgrywającego z takimi parametrami i tylko dlatego gra w plus lidze. Ogólnie rzecz biorąc syf kiła i mogiła, chyba wystąpię o zadość uczynienie do polsatu sport za puszczenie tego meczu, gdyż nabawiłem się ostrego zapalenia spojówek.
a
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2013/2014, kolejka 8

Post autor: azsiak88 »

faf pisze: Ogólnie rzecz biorąc syf kiła i mogiła, chyba wystąpię o zadość uczynienie do polsatu sport za puszczenie tego meczu, gdyż nabawiłem się ostrego zapalenia spojówek.
Piszesz tak, jakby Polsat kazał Ci na siłę ten mecz oglądać ;)
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”