Kibice! Oprawy meczów!

mtomas
Posty: 112
Rejestracja: 25 sty 2010, o 14:24
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: mtomas »

Mar1977 pisze:Dla tych. którzy nie widzieli co się działo po wczorajszym meczu z Fryderykami :
http://www.youtube.com/watch?v=mpdd0UMl ... e=youtu.be
Spoko

Jakie noty za styl dostał Zator ;)
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: lucass90 »

Mar1977 pisze:Dla tych. którzy nie widzieli co się działo po wczorajszym meczu z Fryderykami :
http://www.youtube.com/watch?v=mpdd0UMl ... e=youtu.be
Ja się popłakałem.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
tclancy22
Posty: 1167
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 19:46
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Skra Bełchatów

Post autor: tclancy22 »

Nie o taką polską siatkówkę walczyłem... :(

Wiem, że model kibicowania rodem z HAli Polonia w Częstochowie czy kibiców Radomia nie jest w modzie, ale zapytam sympatykow piknikowego dopingu - co Wam się podoba w takim wiejskim festynie na trybunach? A co gorsza, nie tylko na trybunach. Szczerze, to na trybunach juz wolę aktualnie panujący "kosciół" w Częstochowie niż [Treść edytowana] jakie odbywa się w Bełchatowie. Z resztą zawsze tak było.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2014, o 15:50 przez sb.slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Powód: szanujmy się nawzajem...
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Pytanie co kto rozumie przez "wiejski festyn"? Dla niektórych może to być występ kibiców AZS w Rzeszowie.

Rozumiem, że dla szalikowców potrzebne jest budowanie poczucia wspólnoty przez odróżnienie się od innych (a jak można jeszcze to zrobić w poczuciu wyższości to już w ogóle bosko), ale może się okazać, że dojdziemy do absurdu jak w Rzeszowie, gdzie szanowana publika była wyzywana przez "jedynie słusznych kibiców", którzy pamietali o wszystkim tylko nie o kibicowaniu swojej drużynie.

Podział super kibice-pikniki jest fałszywym uproszczeniem jakich mamy wiele w czarno-bialej internetowej rzeczywistości.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Skrzypek »

tclancy22 pisze:Nie o taką polską siatkówkę walczyłem... :(
W takim razie mam propozycję. Nie wpuszczajmy kibiców na hale, ściągnijmy wojsko. Zakażmy zawodnikom radości, niech ochroniarze spędzają ich do szatni tuż po zakończeniu meczu niczym krowy na wieczorne dojenie do obory.

Co jest złego w takiej zabawie?!
Jestem przekonany, że tan takie zachowanie kibiców i samych graczy zyska większą aprobatę niż chamskie piosenki proponowane przez niektóre kluby "kibica".

Mam nieodparte wrażenie, że kilka osób próbuje narzucić swój światopogląd całej reszcie. Te czasy już minęły. Konkretnie 25 lat temu.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: lipton »

Kumpel dość celnie to skomentował jak mu pokazałem: "Janusze wszystkich sportów - łączcie się!" :D
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: pewniak »

Nie rozumiem co ma fajny pomysł zawodników z podziękowaniem dla Stocha (czy wcześniej rozstrzelanie przez MVP) do piknikowej atmosfery. Dla mnie wniosek jest jeden. W Skrze panuje świetna atmosfera, skoro chłopaki mają głowę do wymyślania takich zabaw.
A dobra atmosfera to milowy krok do dobrych wyników...
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Marcy$
Posty: 2085
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Marcy$ »

Dokładnie... gdzie te wszystkie marudy były w zeszłym roku gdy Bydzia też dobrze się bawiła?:)
pozytyw
Posty: 174
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 19:29

Re: Skra Bełchatów

Post autor: pozytyw »

Na forum rozprzestrzenili się "prawdziwi kibice" którzy mają wyłączność na kibicowanie. Kto kibicuje w inny sposób jest lewakiem, piknikiem, czerwonym oraz LGBT.
Skąd się biorą tacy ograniczeni ludzie w tak dużych ilościach?
Sam jeśli idę na mecz to najchętniej oglądałbym go w ciszy, bo interesuje mnie mecz a nie przyśpiewki. Kim w takim razie jestem w ICH ocenie? Lewakiem czy januszem?
Najlepsi na świecie są kibice Resovii
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: pk+ »

pozytyw pisze: Skąd się biorą tacy ograniczeni ludzie w tak dużych ilościach?
A dlaczego myślisz że w imię tolerancji możesz nazywać kogoś ograniczonym bo ma inne zdanie niż Ty??? Ludzie mają prawo mieć krytyczne zdanie na temat zabaw zawodników po meczu i mają prawo je wyrażać. Piknik w odróżnieniu od nazwania kogoś ograniczonym to niezbyt negatywnie nacechowany epitet.

Osobiście nie mam nic przeciw tym teatrzykom, ale jeśli to ma być w Skrze nowa tradycja to z niecierpliwością czekam na występy po przegranych meczach :]
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: plecotus »

Proponuję zamiast zgubnej i z gruntu nieprawdziwej dychotomii ultrasy-pikniki zastosowanie typologii rozszerzonej. Cytat z inego forum, różnicujący głównie kibiców piłkarskich - ale nie tylko.
Wykropkowano zbędne wulgaryzmy.
"Jest tak:
- pikniki - przychodzą na mecze, siedzą na d...e, jedzą kiełbaski, piją piwo, ALE znają swoją drużynę na wylot, w małym palcu mają wszelkie statystyki, historię klubu, znają skład swojego ukochanego klubu do drużyny trampkarzy włącznie;
- ultrasi - cała oprawa meczowa, śpiewy, pirotechnika i cały doping to ich zasługa;
- ekipa sportowa - wiadomo, sport to zdrowie.

No i na koniec zostają "janusze" czy jak ich tam zwał; Na mecze chodzą tylko od wielkiego dzwonu, dla lansu. Większego pojęcia o piłce nie mają. Trąbią w trąbki, noszą kapelusze, peruki, dopingu żadnego nie robią (bo znają tylko "Adaś leć" lub "ostatni"), Jedyne co robią to ten p.......y gwizd z tych j...........h trąbek i nieskoordynowane i bliżej nieokreślone odgłosy paszczą."
8
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kibic_siatki »

Rożne są sposoby kibicowania. Zwolennikom "prawdziwego kibicowania i kibiców" polecam film Hoolligans, gdzie jest pokazane motto tego stylu: nieważne jest jak gra ulubiona drużyna (jakie ma wyniki), najważniejsze jest to jak się kibice prezentują (akurat w filmie leją innych, niekoniecznie na meczu).
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: lipton »

pozytyw pisze:Sam jeśli idę na mecz to najchętniej oglądałbym go w ciszy, bo interesuje mnie mecz a nie przyśpiewki. Kim w takim razie jestem w ICH ocenie? Lewakiem czy januszem?
Piknikiem.

edit.
Chyba że masz na głowie biało-czerwony (lub w adekwatnym kolorze) cylinder i nie znasz składów grających drużyn albo nie wiesz kto gra, w takim wypadku ewidentnie janusz. Ani jedno ani drugie nie wyklucza bycia lewakiem :D
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Kibice! Oprawy meczów!

Post autor: lucass90 »

Może nie z siatkarskich hal, ale oprawa zacna :D

Obrazek
AZS CZĘSTOCHOWA!
ale faza
Posty: 29
Rejestracja: 11 lut 2010, o 21:44

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ale faza »

Mi sie nie podoba że doping na siatkówce jest taki sztuczny prowadzony przez spikera a spiker to nie powinien być wodzirej tego nie ma w Koszykówce czy Recznej do tego ciągłe gwizdy ,pamietajcie że gdy gwiżdżecie na serwującego to przyjmujący też to słyszy :D
Odpowiedzi skierowane na temat kibiców na zarzuty dotyczące prowadzenia przez Marka Magiere dopingu w Stylu discopolowego festynu: J.Mielewski- Kij wam w oko Ł.Kadziewicz- Jeśli ktos tak uważa, niech sie pocałuje w dupe M.Magiera - kompleksiarze
pozytyw
Posty: 174
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 19:29

Re: Skra Bełchatów

Post autor: pozytyw »

pk+ pisze:
pozytyw pisze: Skąd się biorą tacy ograniczeni ludzie w tak dużych ilościach?
A dlaczego myślisz że w imię tolerancji możesz nazywać kogoś ograniczonym bo ma inne zdanie niż Ty??? Ludzie mają prawo mieć krytyczne zdanie na temat zabaw zawodników po meczu i mają prawo je wyrażać. Piknik w odróżnieniu od nazwania kogoś ograniczonym to niezbyt negatywnie nacechowany epitet.
Ograniczeni bo dla nich jedyną słuszną metodą kibicowania jest śpiewanie, okrzyki, gwizdy i od święta wyrywanie krzeseł. O wszystkich innych wypowiadają się z pogardą, a to nie jest normalne.
Dla mnie udany mecz to bilet na wysokości siatki i z dala od klubu kibica, bo lubię mieć dobry widok, a nie lubię jak ktoś wali w bęben metr ode mnie. Dla innych wystarczy miejscówka w rogu hali i szalik. Ja nie czuje się lepszy od innych kibiców, "prawdziwi kibice" wręcz przeciwnie.
Najlepsi na świecie są kibice Resovii
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: lipton »

pozytyw pisze:Ograniczeni bo dla nich jedyną słuszną metodą kibicowania jest śpiewanie, okrzyki, gwizdy i od święta wyrywanie krzeseł. O wszystkich innych wypowiadają się z pogardą, a to nie jest normalne.
Dla mnie udany mecz to bilet na wysokości siatki i z dala od klubu kibica, bo lubię mieć dobry widok, a nie lubię jak ktoś wali w bęben metr ode mnie. Dla innych wystarczy miejscówka w rogu hali i szalik. Ja nie czuje się lepszy od innych kibiców, "prawdziwi kibice" wręcz przeciwnie.
Bardzo mi się nie podoba Twoje manipulowanie wypowiedziami. Pokaż mi JEDNĄ osobę na forum, dla której wyrywanie krzeseł to, jak to napisałeś, "słuszna metoda kibicowania". To że ktoś lubi gdy na meczu jest głośny, nazwijmy to "stadionowy" doping, nie oznacza od razu że jest zwolennikiem chuligaństwa, natomiast widzę że Ty reprezentujesz bardzo modny ostatnio pogląd, że każda taka osoba to chuligan i bandyta. Potem zaś się dziwisz że ktoś Ciebie zaszufladkował jako piknika albo janusza mimo że sam robisz to samo.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
pozytyw
Posty: 174
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 19:29

Re: Skra Bełchatów

Post autor: pozytyw »

Była taka jedna wypowiedź, dotycząca chyba meczu Radom-Kielce. Treść była mniej więcej taka- nie powinno się wyrywać krzesełek, ale to nie był zwykły mecz, więc można.
Najlepsi na świecie są kibice Resovii
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: lucass90 »

pozytyw pisze:Była taka jedna wypowiedź, dotycząca chyba meczu Radom-Kielce. Treść była mniej więcej taka- nie powinno się wyrywać krzesełek, ale to nie był zwykły mecz, więc można.
Nie no, to jeśli faktycznie była JEDNA taka wypowiedź, to koniecznie trzeba to podpisać pod wszystkich zwolenników "klasycznego" dopingu...
AZS CZĘSTOCHOWA!
pozytyw
Posty: 174
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 19:29

Re: Skra Bełchatów

Post autor: pozytyw »

Prosił o JEDNĄ czy o dwadzieścia?
Najlepsi na świecie są kibice Resovii
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: lucass90 »

pozytyw pisze:Ograniczeni bo dla nich jedyną słuszną metodą kibicowania jest śpiewanie, okrzyki, gwizdy i od święta wyrywanie krzeseł.
A to jest liczba mnoga, czy pojedyncza?
AZS CZĘSTOCHOWA!
pozytyw
Posty: 174
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 19:29

Re: Skra Bełchatów

Post autor: pozytyw »

Ok, masz racje. Krzesełka wyrywał tylko jeden kibic, autor posta o którym mówiłem wcześniej.
Najlepsi na świecie są kibice Resovii
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: lucass90 »

pozytyw pisze:Ok, masz racje. Krzesełka wyrywał tylko jeden kibic, autor posta o którym mówiłem wcześniej.
No nie, to byli przecież wszyscy zwolennicy dopingu o którym piszę razem wzięci.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

lipton pisze:
pozytyw pisze:Ograniczeni bo dla nich jedyną słuszną metodą kibicowania jest śpiewanie, okrzyki, gwizdy i od święta wyrywanie krzeseł. O wszystkich innych wypowiadają się z pogardą, a to nie jest normalne.
Dla mnie udany mecz to bilet na wysokości siatki i z dala od klubu kibica, bo lubię mieć dobry widok, a nie lubię jak ktoś wali w bęben metr ode mnie. Dla innych wystarczy miejscówka w rogu hali i szalik. Ja nie czuje się lepszy od innych kibiców, "prawdziwi kibice" wręcz przeciwnie.
Bardzo mi się nie podoba Twoje manipulowanie wypowiedziami. Pokaż mi JEDNĄ osobę na forum, dla której wyrywanie krzeseł to, jak to napisałeś, "słuszna metoda kibicowania". To że ktoś lubi gdy na meczu jest głośny, nazwijmy to "stadionowy" doping, nie oznacza od razu że jest zwolennikiem chuligaństwa, natomiast widzę że Ty reprezentujesz bardzo modny ostatnio pogląd, że każda taka osoba to chuligan i bandyta. Potem zaś się dziwisz że ktoś Ciebie zaszufladkował jako piknika albo janusza mimo że sam robisz to samo.
Niezłe odwrócenie kota ogonem. Zobacz sobie jak takie dyskusje są "generowane". Wpada gość wyzywa od g...n, lewaków, genderowców (itd zależnie od prowokatora) dostaje parę ripost i następuje odwrócenie dyskusji, atakujący czuje się atakowanym.
Nikt nie ma pretensji za doping ultrasów, szalikowców itd. Przy dyskusji o kibicach z Radomia ogólnie przewijał się szacunek dla ich sposobu kibicowania. Są a jakże sytuacje godne potępienia, ale nikt nie mówi g...o itp. Jak moderator tu skomentował "szanujmy się".
Doskonale zdaje sobię sprawę, że poczucie wyższości nad innymi kibicami jest elementem folkloru ultrasów (spaja to grupę, czyni przynależność do niej czymś elitarnym, poprawia samopoczucie członków). Prawda jest taka że często wymika to z fałszywych przesłanek jak uproszczenie do "januszy", "lewaków" itd.
Awatar użytkownika
Miki1910
Posty: 52
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:00
Płeć: M
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Kibice! Oprawy meczów!

Post autor: Miki1910 »

To racowisko to chyba będzie oprawa rundy. Ciężko będzie je przebić, chyba, że Legioniści znowu coś wymyślą, bo inne kluby nie mają takiego potencjału. :D
"Możemy uznawać zasady demokracji, ale i tak rację mam zawsze ja." Hubert Wagner (1941–2002)
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Kibice! Oprawy meczów!

Post autor: pewniak »

Miki1910 pisze:To racowisko to chyba będzie oprawa rundy. Ciężko będzie je przebić, chyba, że Legioniści znowu coś wymyślą, bo inne kluby nie mają takiego potencjału. :D
Ale że odpalanie rac jest zabronione... co tam! Żyleta zamknięta... co tam! Daliśmy popis, jesteśmy najlepsi!!! Serio? to jest rodzaj oprawy w którym warto się ścigać? Zwłaszcza że zabronione?
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
michaek
Posty: 918
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kibice! Oprawy meczów!

Post autor: michaek »

Naprawdę nie wiem co jest fajnego w oprawie, która jak dobrze rozumiem jest prztyczkiem w stronę TVNu na zasadzie "Spaliliśmy Wam wóz. Jesteśmy debeściaki. Sorry, taki mamy klimat." :|
Nieraz kibice Legii robili świetne oprawy, abstrahując od ich innych zachowań, ale akurat ta jest jak dla mnie głupia.
W sercu moim Sovia

"Co z tego, że mamy tak szeroki skład, skoro na boisku i tak może grać tylko sześciu z nas."
Paul Lotman
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Kibice! Oprawy meczów!

Post autor: lucass90 »

Jedni lubią serduszka i ckliwe podpisy, inni race, jako element zorganizowanej oprawy. Kwestia gustu.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Odp: Kibice! Oprawy meczów!

Post autor: Abdullo »

michaek pisze:Naprawdę nie wiem co jest fajnego w oprawie, która jak dobrze rozumiem jest prztyczkiem w stronę TVNu na zasadzie "Spaliliśmy Wam wóz. Jesteśmy debeściaki. Sorry, taki mamy klimat." :|
Nieraz kibice Legii robili świetne oprawy, abstrahując od ich innych zachowań, ale akurat ta jest jak dla mnie głupia.
Głupio przyznać, ale sie zgadzam.
Super pomysł, jeszcze lepsze wykonanie... Ale, po co?
Ścigają się o wyższe kary jakie spadną na klub? Boniek kiedyś mówił, iż race powinny być dozwolone, ale póki co nie są.
Dla mnie to odpalenie, to strzał w swoją stopę. Za chwilę rozpocznie się spektakl z zamykaniem stadionu.

Nie raz Legią udowodniła, iż robią najlepsze oprawy i to bez rac, a teraz?

Ale i tak najsmutniejsze jest to, iż gdyby nie kibice to o tym meczu jak najszybciej chciało by się zapomnieć. Brzydka kopania to była.
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Kibice! Oprawy meczów!

Post autor: dezerter »

Sorry. W następnej kolejce bez kiców!! :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”