Resovia Rzeszów

Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: OldTimer »

Jeśli są to zerwane ACL to 6 miesięcy przerwy jest prognozą wręcz absurdalną. W Stanach, w ligach NBA i NFL przy dosonałej opiece medycznej, terapeutycznej, finansowej i rehabilitacyjnej po zerwanie krzyżowych więzadeł przerwę podaje się w granicach od 8 do 12 miesięcy. Z medycznego punktu widzenia pewnie te pół roku jest realne, natomiast należy pamiętać o barierze mentalnej przy dojściu do dyspozycji sportowej, a z tym bywają już poważne kłopoty. Poza tym bardzo często po takich kontuzjach i już po dojściu do sprawności pojawija się podobne kontuzje drugiej bardziej obciążanej podczas rehabilitacji nogi. Słowem...Resovia chyba musi spisać Akhrema na straty. Smutne.
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Lineczka »

kalosz pisze:kontuzja Alka to tragedia. dla niego i dla zespołu. dzisiaj egzamin dojrzałości dla Veresa.

6 miesięcy przerwy. ciekawe jak najlepszy siatkarz świata będzie prezentował się w następnym sezonie.
Prowokujesz w takiej chwili? :(
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: weary_skier »

OldTimer pisze:Słowem...Resovia chyba musi spisać Akhrema na straty. Smutne.
Na pewno tego nie zrobi.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: OldTimer »

weary_skier pisze:
OldTimer pisze:Słowem...Resovia chyba musi spisać Akhrema na straty. Smutne.
Na pewno tego nie zrobi.
Zależy co masz na myśli. Bo ja mam na myśli fakt zerowej przydatności zawodnika po tak makabrycznej kontuzji dla zespołu, który ma aspiracje wygrywać LM. Gdyby jeszcze Akhrem był skałą w przyjęciu, ale on bazował na sile, szybkości i dynamice. I Ty i ja doskonale wiemy że po rehabilitacji nie będzie śladu po takim Akhremie jakiego znamy.
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: iti »

Lineczka pisze:
iti pisze:
Co do obecnosci Alka na meczu to mysle, ze wrecz powinien sie na nim pojawic o kulach zeby dodac otuchy kolegom z druzyny.
Jestem temu przeciwna. Niech Alek całą energię i uwagę poświęci na leczenie. To jest zbyt świeża sprawa. Nie musi być w hali ciałem by zmobilizować kolegów. Oni wiedzą o co grają, jaka jest stawka tego meczu. Sami powinni się zmobilizować po wczorajszych wydarzeniach.
Wiesz - przez te mniej niz 24 godziny nie da sie nic zrobic poza podstawowymi badaniami (USG/rezonans), tym bardziej biorac pod uwage, ze mamy dzisiaj sobote. Cos moze ruszyc w jego leczeniu po niedzieli dopiero i jego obecnosc dzisiaj na trybunach o kulach to moglby byc pozytywny podziec. No i nie wierze, ze sam Alek nie bedzie chcial byc z druzyna. Dokladniej mowiac dr Harmata moglby go zoperowac w swojej prywatnej klinice, ale po artroskopii (bo jezeli powstal krwiak i uraz lakotki to ona bedzie pierwszym etapem leczenia - wiem, bo dokladnie taki uraz mialem) on musi byc przez cala noc przy pacjentach, a wieczorem jako lekarz druzyny musi byc na meczu. Takze - Alek notabene ma dzis wolny dzien, wiec moze zjawic sie na Podpromiu ;)

@Kanimo
Zgadza sie, ze bez ACL'a da sie zyc i nawet uprawiac sport. Tu wielu zaskocze, ale wedlug moich informacji - pilkarz Wisly Krakow, Arek Glowacki gra z zerwanym ACL'em, ale ma odpowiednio wzmocniony miesien czworoglowy do tego. Z drugiej strony nie wyobrazam sobie przy tak dynamicznym grajku jakim jest Alek i w takiej dyscyplinie jaka jest siatkowka zeby mogl bez rekonstrukcji grac.

@OldTimer
6 miesiecy to moze byc realny termin jezeli poszlo samo wiezadlo - jezeli jeszcze lakotka to kolo 8, ale fakt - psychika tutaj bedzie odgrywac duza role. Wiem sam po sobie, ze zwykle stawanie na operowanej nodze i chodzenie zajelo mi psychicznie (podswiadomie) duzo czasu chociaz nie bylo przeciwwskazan lekarskich. Jezeli mialbym wyrokowac i strzelac w ciemno to obstawiam, ze Alek moze juz nie odzyskac swojej dynamiki patrzac na jego wiek i ogolnie caly sezon raczej bedzie mial spisany na straty. Tak czy siak w jego przypadku kluczowa bedzie rehabilitacja, bo przy tego typu urazach nie operacja, a wysilek wlozony w trakcie rehabilitacji jest najwazniejszy - o to w przypadku Achrema sie nie obawiam :)


Moze na koniec troche optymistyczniej - gdybamy o ACL'u, powrocie do sportu, jego przerwie, a wciaz nie wiemy czy doszlo do zerwania wiezadla. Wprawdzie malo prawdopodobne jest, ze tak sie nie stalo, ale moze tklic sie nadzieja, ze to cos innego.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: niepoinformowany »

Sezon dla Kapitana oficjalnie skończony. Ma zerwane więzadła krzyżowe oraz przystrzałkowe przednie. Wstępne prognozy mówią, że po około 6 miesiącach będzie mógł zacząć trenować...
Info bezpośrednio od Alka który pojawił się na treningu
Tyle.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

OldTimer pisze:
weary_skier pisze:
OldTimer pisze:Słowem...Resovia chyba musi spisać Akhrema na straty. Smutne.
Na pewno tego nie zrobi.
Zależy co masz na myśli. Bo ja mam na myśli fakt zerowej przydatności zawodnika po tak makabrycznej kontuzji dla zespołu, który ma aspiracje wygrywać LM. Gdyby jeszcze Akhrem był skałą w przyjęciu, ale on bazował na sile, szybkości i dynamice. I Ty i ja doskonale wiemy że po rehabilitacji nie będzie śladu po takim Akhremie jakiego znamy.
Dokładnie tak będzie niestety. Spisanie na straty nie oznacza, jak mniemam, "wypięcie się na zawodnika", ale rozpoczęcie poszukiwań zawodnika który przejmie pałeczkę.
Do tej pory Resovia poszukiwała "tego drugiego" bo Alek był nie do ruszenia. Teraz trzeba znaleźć kogoś za niego. A to może oznaczać, że poszukiwany będzie ktoś topowy.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kalosz »

Lineczka pisze:
kalosz pisze:kontuzja Alka to tragedia. dla niego i dla zespołu. dzisiaj egzamin dojrzałości dla Veresa.

6 miesięcy przerwy. ciekawe jak najlepszy siatkarz świata będzie prezentował się w następnym sezonie.
Prowokujesz w takiej chwili? :(
nigdy nie prowokuję.
gdybym mógł do Resovii wybrać jakiegokolwiek zawodnika na świecie, wybrałbym Achrema. dlatego jest najlepszym siatkarzem świata w moich oczach.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Lineczka »

pewniak pisze:
OldTimer pisze:
Zależy co masz na myśli. Bo ja mam na myśli fakt zerowej przydatności zawodnika po tak makabrycznej kontuzji dla zespołu, który ma aspiracje wygrywać LM. Gdyby jeszcze Akhrem był skałą w przyjęciu, ale on bazował na sile, szybkości i dynamice. I Ty i ja doskonale wiemy że po rehabilitacji nie będzie śladu po takim Akhremie jakiego znamy.
Dokładnie tak będzie niestety. Spisanie na straty nie oznacza, jak mniemam, "wypięcie się na zawodnika", ale rozpoczęcie poszukiwań zawodnika który przejmie pałeczkę.
Brzmi to po prostu fatalnie. :/
kanimo

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanimo »

Klugenhammer:
Nie znam sie na medycynie sportowej by chocby zblizyc sie do odpowiedzi (jestem anestezjologiem).

Ale Twoje pytanie rowniez ortopeda specjalizujacy sie w sportach nie udzieli odpowiedzi, bo nie mozna miec pewnosci.
U narciarzy rekreacyjnych jest to czesto moment zmeczenia ale i odwrocenia uwagi ( typu ostatni zjazd, zjazd na odpoczynek).
Cialo ludzkie, odruchy i jego praca to rzecz delkatna i trudno powiedziec dlaczego miesnie sie rozluznily i nie przejely obciazenia.

Oskarzanie Kowala w obarciu o gdybanie to dla mnie przegiecie choc nie jestem jego fanka.
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2014, o 15:52 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: mikser »

Czytając niektóre komentarze odnoszę wrażenie, jakby na Alku już został postawiony krzyżyk, a teraz zostaje tylko poużalanie się nad biedakiem :) Kontuzja ciężka i długoterminowa, ale chłop powalczy. Jak będzie to czas pokaże. Bardziej mnie interesują ewentualne ruchy kadrowe po sezonie. Veresa starałem się usprawiedliwiać, ale nie widzę w nim niczego, co by mnie do niego dłużej przekonywało. Ale jego można pożegnać po tym sezonie. Niestety zostaje Konarski - równie trafiony co Ferens w Zaksie. I dupa blada ;) No ale to dywagacje na później. Dziś liczę na walczącą Resovię, wczoraj się dało - nawet bez Alka - to dzisiaj niech się da bardziej. Zaksa jest do przejścia.

A jeszcze tak nieśmiało zapytam - nie żebym mocno tęsknił, ale co z Grzesiem Kosokiem? Tak kiepska forma czy jakiś uraz?
cwirek
Posty: 320
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:08
Płeć: M
Lokalizacja: Żory

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: cwirek »

A ja Wam mówię, że.Lotman będzie czarnym koniem tej drużyny (wzorem lat ubiegłych) :-)
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Przemyslaw »

Ja tam nie lamentuję. Wypadło z wózka bardzo ważne ogniwo, bardzo ważne ale są "części zamienne" bardzo dobrej jakości, nie podróbki.
Wybaczcie taką formę ale jakoś tak mi się skojarzyło.
Dla mnie dzisiaj możliwe są dwa warianty:
- Resovia po prostu się zdezorganizowała i po prostu wtopi mocno (to bardzo pesymistyczny wariant)
- Resovia dzisiaj zagra z jajem i charakterem tak, jak liczą na to kibice i tak, jak potrafi najlepiej, jak wszyscy przed sezonem zakładali, że to w końcu musi odpalić.

I ten ostatni wariant uznaje za bardziej wiarygodny, niebawem się przekonamy.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Pele »

Właśnie dziś okaże się jakim zespołem jest Sovia. Jak reaguje na naprawdę wielki problem
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: ursula127 »

Przemyslaw pisze: - Resovia dzisiaj zagra z jajem i charakterem
chyba nie ma innej możliwości:)
czy to wystarczy aby wygrać? niekoniecznie
Najgorsze by było jakby po porażce po walce forumowi kibice zaczeli wieszac na Resovi psy
Często się tak zdarzało: jak zespól wygrywa nawet po kiepskim meczu ze słabeuszami to jest mistrzami świata
jak przegrywa z silnym przeciwnikiem to zrównać z piachem i zaorać
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Przemyslaw »

Kurcze, żadne steramy mi nie chodzą.
Ma ktoś dobry link ?

Łącze mam dobre, wszystko śmiga tylko steamy na Resovię się odpalić nie chcą :/
Poratuje ktoś linkiem ?
Loszek
Posty: 590
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Loszek »

http://www.24castgroup.org/stream-8/
Działa ale troszkę przycina.
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Przemyslaw »

Nie działa,
Brasil

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Brasil »

sop://broker.sopcast.com:3912/96706
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Przemyslaw »

Nie działa albo tyle oglądających, że nawet połaczyć się nie mogę :/

Ktoś ma inny link?
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: VernonRoche »

"głowy do góry. Jeszcze nie zatonął nasz korab, jeszcze płynie pod żaglami. Znajdziemy sposób. " :)

Jeszcze można tę rywalizację wygrać. Trzy mecze do wygrania i żadne potknięcie niedopuszczalne.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: maciek77 »

każdy kto ogląda siatkówkę od jakiegoś czasu wie że jeszcze wszystko jest możliwe, ja jako kibic Sovii wierzę że wrócimy do Rzeszowa jeszcze, choć patrząc jak gra Zaksa to będzie to ciężkie zadanie ;)
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: mikser »

Dwa mecze zakończone po tb więc nikła nadzieja jest :)
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

Ech... Alek na wejściu dostał takie przywitanie że widać było po nim, że ledwo się powstrzymywał od rozklejenia się.
Cieszę się że wczoraj Resovia podjęła walkę, zwłaszcza w czwartym secie, który zmierzał ku przegranej. A ze słabiej dysponowanymi drużynami w tym sezonie był z tym problem nie raz.
Trzeba wierzyć, ale podstawy tej wiary są bardzo wątłe.

Wczoraj pisałem, że Kowal nie dał sobie szansy sprawdzenia Fabiana. W drugim meczu zrobił to co powinien zrobić czyli zaczął z Drzyzgą i Schoepsem. Niestety Fabian był najsłabszym ogniwem. Bardzo dużo niedokładności. W kontekście reprezentacji dobrze, że Guma wrócił "z zaświatów siatkarskich".
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Basil »

W kontekście reprezentacji dobrze, że Guma wrócił "z zaświatów siatkarskich".
Gumie niedługo stuknie czterdziestka, Fabian im starszy tym gra gorzej, Andrzej Kowal nie ma żadnego godnego kandydata na rozegranie do lat 23 do kadry B...
[edit]
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: mikser »

pewniak pisze:W kontekście reprezentacji dobrze, że Guma wrócił "z zaświatów siatkarskich".
Ale lada moment wróci w te zaświaty. Swoje lata ma, a my dalej nie mamy dobrej alternatywy na pozycję rozgrywającego.
Na ten moment cieszę się, że Resovia ma Tichacka :)
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: leeon »

Basil pisze:
W kontekście reprezentacji dobrze, że Guma wrócił "z zaświatów siatkarskich".
Gumie niedługo stuknie czterdziestka, Fabian im starszy tym gra gorzej, Andrzej Kowal nie ma żadnego godnego kandydata na rozegranie do lat 23 do kadry B...
Czy Fabian gra gorzej? Bo ja wiem. Zagumny też nie od razu rozgrywał na najwyższym poziomie. Myślę że ten sezon ne jest zły w jego wykonaniu, a przeskok miał ogromny.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pk+ »

pewniak pisze: Wczoraj pisałem, że Kowal nie dał sobie szansy sprawdzenia Fabiana. W drugim meczu zrobił to co powinien zrobić czyli zaczął z Drzyzgą i Schoepsem. Niestety Fabian był najsłabszym ogniwem. Bardzo dużo niedokładności.
Nie chcę na siłę bronić Kowala, ale na prawdę po wcześniejszych występach Drzyzgi miałeś nadzieję że będzie w formie, bo ja niestety widziałem wyraźny spadek formy i musiałby się zdarzyć cud żeby nagle wrócił do dobrej gry.

Jeśli już przy składzie jesteśmy to wyraźnie brakowało mi Grzyba, czy to zamiast Kosy do kwadratu, czy nawet podjąć ryzyko i zagrać z 3 przyjmującymi, a 4 środkowymi w 12 - młody i tak by nam nie uratował skóry. W końcówce 4 i w 5 secie Nowakowski ledwo stał na nogach, wyraźnie nie wytrzymał kondycyjnie - czemu nie dostał zmiany?

Cieszy że Resovia podjęła walkę, bałem się że po kontuzji Alka zwieszą głowy... mogła ZAKSA wygrać 2 razy w Rzeszowie, może Resovia w Kędzierzynie :)
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Lineczka »

Również nie rozumiem tego dlaczego Grzyb siedzi na trybunach. Przecież w tym sezonie kiedy dostawał nieliczne szanse gry to prezentował się znacznie lepiej od Kosoka. Mógł Wojtek pomóc drużynie, może na zagrywce coś zdziałać? Dlaczego Kowal nie widzi go w składzie meczowym?
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Hirako »

pk+ pisze:Cieszy że Resovia podjęła walkę, bałem się że po kontuzji Alka zwieszą głowy... mogła ZAKSA wygrać 2 razy w Rzeszowie, może Resovia w Kędzierzynie :)
Jeśli ZAKSA poprawi przyjęcie zagrywki to nie widze większych szans dla Resovii.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”