AZS Politechnika Warszawska

Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: lipton »

Siatkarze Politechniki na treningu MMA:
http://www.ipla.tv/Magazyn-atleci-odcin ... _container
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
hades
Posty: 13
Rejestracja: 24 cze 2014, o 00:57
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: hades »

Bartłomiej Mordyl wypożyczony z Resovii do Warszawy. Prawie cala kadra juniorow :D
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Basil »

Żałosny klub, życzę im z całego serca dobrej gry (bo kibicuję Szalpukowi i jego kolegom) a potem solidnej weryfikacji przed kolejnym sezonem i wyrzucenia z ekstraklasy.
[edit]
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Odp: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Abdullo »

hades pisze:Bartłomiej Mordyl wypożyczony z Resovii do Warszawy. Prawie cala kadra juniorow :D
Juniorów z Resovii :)
W końcu Politechnika sezon bez długów. Za większość kontraktów płaci Resovia. Może cudów nie osiągną ale mają czas na uregulowanie zaległości jeżeli jakieś są.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: compact »

Ostatnio nie płacili ani obecnym ani byłym zawodnikom, więc to tak chyba nie zadziała
Awatar użytkownika
PiotrekWarszawa
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2013, o 23:15
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: PiotrekWarszawa »

Basil pisze:Żałosny klub, życzę im z całego serca dobrej gry (bo kibicuję Szalpukowi i jego kolegom) a potem solidnej weryfikacji przed kolejnym sezonem i wyrzucenia z ekstraklasy.
No to gratuluję takiej oceny... bardzo fajnie jest patrzeć na to z góry, ale AZS PW to klub który przechodził tyle trudnych sytuacji i momentów. I owszem, problemy finansowe są (choć są i kluby z elity które nie płacą zawodnikom). Przynajmniej klub ich nie ukrywa, tylko próbuje coś z tym zrobić. I to wszystko paradoksalnie dlatego że "Duma Stolicy" jest właśnie ze stolicy...

Wierzę że problemy są tymczasowe. Warszawiacy na swój klub w ekstraklasie zasługują.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Basil »

No to gratuluję takiej oceny...
Dziękuję. Dojrzewałem do niej przez kilka ostatnich lat ale skłamałbym gdybym twierdził, że wpadłem na to dopiero przed tym sezonem.
[edit]
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: pk+ »

Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Noworoczny »

pk+ pisze:Pan Strzylak dobrze się bawi
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /140929708
Ma wprawę z ligi.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Chal »

Politechnika wczoraj grała w koszulkach bez logo tej firmy.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: pk+ »

Chal pisze:Politechnika wczoraj grała w koszulkach bez logo tej firmy.
Z jednej strony dobrze, oznacza to że nie dali się złapać jak parę tysięcy polaków na bilety za grosze... z drugiej pasowałoby żeby to co Strzylak obiecał, ktoś inny dał i pojawił się na koszulkach.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: akukuk »

Potwierdziło się to, o czym była mowa od jakiegoś czasu. Politechnika oficjalnie bez 4You Arlines.
http://azspw.com/?pi=News&id=1518
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Kamil92 »

Fajny filmik z umiejętnościami Michała Filipa podczas Memoriału Ambroziaka:
https://www.youtube.com/watch?v=iKc_Iyu ... nxwjpbXAtP

Ciekawe jest również to, że był on najlepiej przyjmującym zawodnikiem AZSu (według statystyk), chociaż grał na pozycji atakującego. Sam Michał mówi w wywiadzie, że podoba mu się jego nowa pozycja i dobrze się na niej czuje.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: akukuk »

Wierzyć się nie chce, że to ten sam Filip, który jeszcze nie tak dawno grał straszliwą mizerię w reprezentacji Polski B :o
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Kamil92 »

akukuk pisze:Wierzyć się nie chce, że to ten sam Filip, który jeszcze nie tak dawno grał straszliwą mizerię w reprezentacji Polski B :o
Mam nadzieję, że ten zawodnik też rozwinie skrzydła w drużynie Bednaruka. Gołym okiem widać wpływ trenera.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: StanLee »

Ja to tam bardziej zwróciłem uwagę na liczbę zepsutych zagrywek i punktowych bloków u Filipa. Reszta mało istotna.

Mój znajomy, nieświadomy, że porównuję Szalpuka do Zlatanowa - po Ambroziaku porównał Szalpuka do Zlatanowa, więc coś w tym musi być. :D
majka86
Posty: 753
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: majka86 »

jestem ostatnio trochę niezorientowana, dawno nie oglądałam ligi, ale tak czytam te zachwyty nad warszawską młodzieżą (i to od osób znających się na rzeczy), jeden jest Zajcewem, drugi Muserskim... czegoś takiego chyba nawet za czasów zatorsko-drzyzgowej Czewy nie było :]

jakby ktoś miał chwilę czasu, to by mógł by obiektywnie coś skrobnąć tu o tych warszawskich małolatach i o tym, jak bardzo można na nich liczyć, to by było super. Bo na paru już liczyłam i się trochę zawiodłam :]
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Murilo0 »

Niech Filip ogarnie jeszcze zagrywkę i może być fajnym ofensywnym przyjmującym. ;) Nie zwróciłem wcześniej na to uwagi, ale rzeczywiście ilość skutecznych bloków, jakie wykonał w Memoriale poraża.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Mania »

Michał Filip cały czas grał na ataku, czasem stawali jednak do przyjęcia we czterech ;-)
Sama byłam totalnie zaskoczona jego grą po opiniach tutaj przy okazji kadry B. Blok przy jego wzroście niesamowity. Tu 6 tam 4 punty dokładał. Kiedy Lemański zagrał słabo na siatce w niedzielę, to Filip wyrobił normę i za niego ;-)
Co do zagrywki to przyczepić się trzeba do jej regularności, ale potrafi bardzo mocno załadować. Nieraz rywale tracili rezon przy jego serwisach.

Przy okazji dodam, że u Szalpuka wróciła mocna zagrywka, bo już się bałam, że na stałe przeszedł na ni-to-flota-ni-to-mocną. ;-)
Lemański też ma dwie wersje zagrywki. A Sacharewicz chyba dostał na Memoriale zielone światło na silny serwis bo też ładował aż miło. Potencjał w zagrywce tej ekipy bardzo mi się podoba.

Pewnie gdyby zapytać Bednaruka to najbardziej dumny był z asa serwisowego Mordyla (zmiana zadaniowa :D ) w meczu z Resovią. Cieszył się jakby już było po meczu ;-)

Majka, najprościej będzie jak sama obejrzysz jakiś mecz Polibudy, oni wszyscy będą grać :D
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: weary_skier »

Murilo0 pisze:Niech Filip ogarnie jeszcze zagrywkę i może być fajnym ofensywnym przyjmującym.
Szkoda, że nie jest chociaż te 5 cm wyższy, bo patrząc jak naturalnie wybiera kierunki z prawego....
W ogóle nawet na takich skrótach świetnie ogląda się Politechnikę. Ta szczera radość po każdym punkcie.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: StanLee »

majka86 pisze:jakby ktoś miał chwilę czasu, to by mógł by obiektywnie coś skrobnąć tu o tych warszawskich małolatach i o tym, jak bardzo można na nich liczyć, to by było super.
Najlepszy z nich jest Szalpuk. Mnie łudząco przypomina Zlatanowa - warunkami fizycznymi, charakterystyką - wysoki, szczupły, świetny w ataku, ale nie kurkowo-świetny, nie ma potężnego uderzenia, ale ma znakomitą kontrolę ataku, nie robi prostych błędów, raczej to nie jest gracz, który będzie imponować skutecznością ataku, ale efektywność - tak jak u Zlatanowa, zawsze będzie jego dużym atutem. On pod względem minimalizowania błedów własnych wyróżniał się w Pluslidze jako 18-19-latek, gdzie jednak miał trochę nierównych występów, to co będzie, gdy już Artur okaże się ukształtowanym fizycznie zawodnikiem? Zagrywka, też jak u Zlatanowa, pewnie nabierze mocy, ale to nie będzie potężny serwis, ale - potrafi zmienić na floata, a z wyskoku nie robi błędów własnych po prostu. W bloku ma świetne czucie. Przyjęcie pewnie poprawi, np. dołem przyjmuje lepiej od pozostałych rówieśników czysto technicznie - zawsze będzie bardziej ofensywnym, ale nie jak Bartman czy Kurek, a, aż się powtórzę, typ bardzo elastycznego zawodnika jak Zlatanow. Chyba gracz tego młodego pokolenia, co do którego można mieć najmniejsze wątpliwości jeżeli chodzi o adaptację na poziomie seniora.

Śliwka to taki Kovacević dla ubogich jak dla mnie. Świetny w ataku, lewa ręka, bije po wszystkich kierunkach i wykręca, ale też nie jest opcją na wysokiej piłce, bo brakuje mu warunków. Też bardzo elastyczny, jak spora część naszych skrzydłowych, ale, tak jak Urosowi, brakuje mu jednak wszechstronności - wyróżnia się w obronie, ale zagrywka nierówna, przyjęcie, no słabe, blok chyba trochę lepszy niż u Serba. Na plus, że przyjmuje, jak przyjmuje, ale mało bezpośrednich błędów. U niego miałbym największe wątpliwości jeżeli chodzi o przejście na poziom ligowy, taki Uros jednak spodziewanego progresu nie zrobił, a to gracz o podobnej charakterystyce - wiadomo, że każdy przypadek jest inny, ale po prostu jakieś wątpliwości mam.

Lemańskiemu też może trochę czasu zająć, jak zacznie grać na miarę potencjału, może nawet więcej niż Kłosowi w Warszawie czy Wiśni w Czewie, ale dzięki warunkom to większy potencjał. Każdy młody - tak wysoki, środkowy czy środkowa (wystarczy popatrzeć sobie na takie zawodniczki jak Kubra Akman, Yuan, czy młodego Musera), ma problem z poruszaniem się na bloku, przy czym Lemański ma dosyć dużą częstotliwość spotkań gdzie po prostu na siatce nie ma co zbierać. :D Do tego dawno nie mieliśmy środkowego który gwarantowałby tak wszechstronną zagrywkę - już teraz ma świetnego floata, i pracuje nad serwisem z wyskoku - a to coś, czego u naszych zawodników bardzo brakowało. W ataku korzysta z warunków, ale widać, że to nie jest jeszcze ogarnięty czysto fizycznie zawodnik, przy czym był próbowany na ataku, więc jak na swój wzrost (212? 213 cm?) jest jednak dosyć dobry motorycznie.

Te zachwyty nad tymi młodymi zawodnikami, to jednak też pochodna tego, że rocznik 95 + dodatki z 97, na poziomie kadeta i juniora grali bardzo ''seniorską'' siatkówkę - skuteczność pierwszej akcji, organizacja gry czy nawet sama zagrywka - i chyba dlatego też tym młodym zawodnikom łatwiej jest przejść na poziomie seniora, co można było widzieć na Ambroziaku. Oczywiście nie ma co przesadzać, to dalej będzie zespół walczący o miejsca 10 - w dół, ale w kontekście przyszłości reprezentacji na pewno warto będzie ich oglądać. Filipa - atakującego nie znam, ale mnóstwo było przyjmujących, którzy na ataku dopiero mogli pokazać co potrafią, więc co tam sobie pokazywał na przyjęciu to ma naprawdę małe znaczenie...
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Kamil92 »

Dzięki StanLee za to podsumowanie, jak zawsze, ciekawe spojrzenie.
Ja patrząc na te urywki z Ambroziaka bardzo się cieszę oglądając ich grę, widać, że gra sprawia im przyjemność i pokazują taką wręcz dziecinną radość. Już nie mogę doczekać się sezonu ligowego, bo uważam, że mogą oni swoim charakterem i grając na takiej "fantazji" napsuć wiele krwi drużynom na papierze od nich lepszym. Myślę, że jednak powalczą o Play-offy.

Na kanale, użytkownika, który udostępnił poprzedni filmik o Filipie, pojawiły się dwa nowe filmy:
Akcje Lemańskiego (ten jego flot wygląda naprawdę świetnie):
https://www.youtube.com/watch?v=C8c7Bi- ... nxwjpbXAtP
Akcje Śliwki:
https://www.youtube.com/watch?v=lP-xJ_6 ... tP&index=2

@EDIT
W tym drugim filmiku (0:49) widać, że Politechnika nie gra klasycznym ustawieniem z Filipem atakującym tylko ze skrzydła, ale też mają takie ustawienie, w którym Śliwka atakuje z lewego, Szalpuk z prawego a Filip idzie na pipe.
Obrazek
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: StanLee »

W tym drugim filmiku (0:49) widać, że Politechnika nie gra klasycznym ustawieniem z Filipem atakującym tylko ze skrzydła, ale też mają takie ustawienie, w którym Śliwka atakuje z lewego, Szalpuk z prawego a Filip idzie na pipe.
No to akurat logiczne. W ustawieniu P3 grają w ten sposób, żeby i w tym ustawieniu móc stanąć w czwórkę do przyjęcia - właśnie się dziwiłem, że tak sporo piłek przyjmował Filip na tym Memoriale, a tu się okazuje, że on nie raz, a dwukrotnie staje do odbioru będąc w drugiej linii - gdyby grali normalnie w tym ustawieniu, to by do przyjęcia stawał raz w drugiej linii. Bednaruk to jednak sprytny trener, i wie, gdzie jego drużyna ma słabość, oraz gdzie tą słabość można minimalizować. Grają jak Macerata na początku sezonu 12/13 z Zajcewem.

Jeszcze co do przyjęcia Śliwki, to on ma jednak duże pole do progresu z tego względu, że pod względem czucia piłki to nasz zdecydowanie najlepszy przyjmujący młodego pokolenia. Politechnika ma bardzo elastycznych i wszechstronnych wbrew pozorom skrzydłowych, i to powinien być duży atut, i nie tylko dla PW, ale też w kontekście przyszłości reprezentacji. Mam nadzieję, że szybko Bednaruk zaordynuje mu żeby przyjmował dołem tyle co Szalpuk.

Regularnie ze Śliwką przy siatce Filip zostawał przy zagrywce na lewym skrzydle? Dobra, z tego co widzę to cały czas. :P
Awatar użytkownika
tclancy22
Posty: 1167
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 19:46
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: tclancy22 »

Filmiki filmikami, ale liga będzie prawdziwym testem dla tej młodzieży. Niektóre zachwyty trochę mnie śmieszą, bo widzę, że 3/4 składu PW to gotowi do gry o medale brylanty. Bednaruk w ubiegłym sezonie zrobił dobry wynik, ale miał trochę doświadczenia w drużynie. Widzę, że po tych kilku sparingach oczekiwania są takie, że młodzi warszawiacy z czołówką powalczą, a z dołem tabeli będą wygrywać bo będą grać radosną siatkówkę. Z tych opisów wynika, że taki mój AZSik napakowany dziećmi, będzie bardziej dziecinny od Warszawy w której bawią się jeszcze lepiej. Ja jednak tutaj widzę prawdziwą ogórkową część tabeli która będzie zbierać bęcki. Sparingi są nic nie warte, jeżeli mamy zestawić realne szanse poszczególnych ekip na jakiś sukces w tym sezonie. Nawet z zaznaczeniem, że dla każdej drużyny sukces jest inaczej definiowany ;) Ten sezon to będzie kubeł zimnej wody dla wielu drużyn, w tym Warszawy. Tak oceniam to ja i chętnie odszczekam swoje słowa gdybym się mylił.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: StanLee »

Ja to myślę, że większość wobec oczekiwań co do PW myśli, że wyprzedzenie Będzina, Kielc i Czewy jest po prostu realne - i sam tak uważam. A że mają zawodników z potencjałem, to jakieś niespodzianki sprawią.
kanimo

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: kanimo »

Kto mowi o medalach? Moze jakis cytacik?
Po prostu jest nadzieja, ze nie beda ostatni.

Dzieci jak dzieci-rozne sa. Dzieci z Warszawy (i Rzeszowa) moze i mlodsze od tych z Czewy, ale siatkarsko lepsze i z wiekszym potencjalem. Dzieci rosna, rozwijaja sie. Za pare lat trojka z tych dzieci pewnie bedzie w reprze (Szalpuk, Sliwka Lemanski). I jak dojda obecni kadeci to moze to byc niezly okres dla polskiej siatkowki.

Zeby zrozumiec-kiedys forumowicze (Ci co odwazniejsi) postulowali obecnosc jednego juniora w skladzie jako obowiazkowa. Szalency juniora na boisku. Wiekszosc na juniora na lawce krecila nosami jako na zbytnie oslabienie.
W tej druzynie na boisku jest 3 juniorow plus 2 graczy z MPL. :o A … 4 bo Bienkowski na lawce.
Wiec kazde miejsce od 12 wlacznie w gore bedzie bardzo OK.
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1532
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: nikt wazny »

Fajnie, że trafił tam Piotrek Lipiński. Widać jego elastyczność z chłopakami. Na pewno też będzie miał swój wkład w rozwój warszawskiej młodzieży.
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Koso »

To ja się wcale nie dziwię, że im tak nieźle poszło! ^^

Obrazek
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Noworoczny »

Z przodu nie ma?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Matius

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Matius »

Noworoczny pisze:Z przodu nie ma?
https://twitter.com/JakubBednaruk tu masz więcej tego 'treningu', razem z komentarzami Bednaruka :)
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”